Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) x_o_n válasza adalbert1 (#3033) üzenetére


x_o_n
veterán

a mélyalapozó azért ajánlott mivel megerösiti a glett réteget mert hát ki tudja mi van alatta...másrészt a festék sem szivodik olyan hamar el igy elkerülhető a foltos és csikos festés.

(#3052) x_o_n válasza Csaba_20_ (#2990) üzenetére


x_o_n
veterán

a mapei termékek nagyon jók,nem tudom ytongra miért pont a mapeire gondolsz de végülis miért ne,általában lemélyalapozzák-nem mindig szükséges és csemperagasztóval kap egy réteget majd dryvit háló és rigips 6-30 vagy 3-6 minőségtől függöen.
ha mapei akkor erre a célra a keraset primán megfelel.elötte intaller vakolat mélyalapozó,dryvitháló valami jhobb minőségü,sarkokban megvágni.

(#3053) adalbert1 válasza x_o_n (#3051) üzenetére


adalbert1
veterán

Te és az mitől van, hogy a másfél napja felkent glett a falon pár helyen foltos maradt (kb. úgy néz ki foltokban mintha nem száradt volna meg rendesen)? Vastagabb réteg kellene hogy fedjen, vagy ott nem szívódott fel rendesen?

(#3054) Csaba_20_ válasza x_o_n (#3052) üzenetére


Csaba_20_
őstag

sanzik írta:Ha az ytongot jól raktátok össze akkor gyakorlatilag nem is kell vakolni. Az a tégla annyira precíz,hogy tök egyenesre meg lehet csinálni a falat és gyakorlatilag elég csemperagasztóval átglettelni.
Ha nem sikerült olyan jól a fal, akkor kened vastagabban a csemperagasztót és hosszú aluléccel lehúzod.
Ha csempézni akarod arra tök jó lesz a felület, ha meg festeni, tapétázni akkor mehet rá ezután a glett.
Természetsen erősen portalanítani kell és alapozni,mert az ytong elég porozus szerkezetű.

Igen, a csemperagasztós átglettelést már több embertől hallottam. Ha akarnék, néhány gyenge érvet biztosan el tudnék sütni, amiért nem szeretném ezt megtenni, de igazából a "csak" lenne a legerősebb közöttük. :) A problémám a csemperagasztós gletteléssel, hogy nem arra a célra találták ki, porózus és szerintem nem szép a végeredmény. Azért persze a tanácsaidat köszönöm, ha egyéb ötleted van, szívesen olvasom továbbra is őket. Egyébként festeni szeretnénk a legvégén. Szeretném a céleszközt használni hozzá, de lehetőleg minőségit. Esetleg a Rigips-től a Rimat 100 DLP-ről mi a véleményed? Amúgy miért baj, hogy az ytong porózus anyag? Szóval hol jelentkezik ez majd nekem? Azonkívül, hogy gyorsabban szárad pl. a glett is rajta. Ami nem tűnik hátránynak első hallásra. De nem tudom, hogy a szerkezetben később okoz-e ez problémát.

x_o_n írta: szia,miylen mapei termék érdekel?mivel kapcs kéne info tanács?
a mapei termékek nagyon jók,nem tudom ytongra miért pont a mapeire gondolsz de végülis miért ne,általában lemélyalapozzák-nem mindig szükséges és csemperagasztóval kap egy réteget majd dryvit háló és rigips 6-30 vagy 3-6 minőségtől függöen.
ha mapei akkor erre a célra a keraset primán megfelel.elötte intaller vakolat mélyalapozó,dryvitháló valami jhobb minőségü,sarkokban megvágni.

Igazából olyan Mapei termék érdekelne, ami hasonló célokra lett kifejlesztve, mint a Rigips vakolatok. Valószínűleg a hozzánemértésemből adódik, de valahogy nem szeretnék ragasztót használni vakolásra. A dryvit hálót ki lehet hagyni a műveletből? Szeretném telibeglettelni a falat, majd lefesteni. Ehhez keresek minőségi vakoló anyagot.
Amúgy még jó lenne infó Planitop HDM-ről és Planitop HDM Maxiról. Ugyanis van egy vasbeton tartógerenda, ami a talapzatánál megrepedezett, illetve letörtek a sarkai és kilátszódik a rozsdás vas. Ezt kellene valahogy helyre pofozni és azt olvastam, hogy erre a Planitop HDM kíváló megoldás lenne. Az is jó lenne, ha Budapesten tudnál olyan helyet mondani, ahova ha bemegyek és kimondom a bűvös Mapei típusokat, akkor lehetőleg egyből tudják adni a kívánt terméket. Van ilyen hely egyáltalán? :)

(#3055) Csaba_20_ válasza adalbert1 (#3053) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nekem erre egyszer azt mondták a "szakik" - nem az itteniek -, hogy a vakolat minősége adja, hogy nem homogén a színe. De lehet, hogy az esetlegesen eltérő bekeverési arányok miatt van? Engem is érdekelnek a válaszok a hozzáértőkről. ;)

(#3056) Integra válasza Met (#3040) üzenetére


Integra
titán

lenti szinten laufen wc van, és a fedőlapjából valamiért letört egy darab.
27ezerért lehet hozzá újat rendelni náluk.
ez alapján szerintem betudod lőni az áraikat nagyjából.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3057) x_o_n válasza adalbert1 (#3053) üzenetére


x_o_n
veterán

milyen tiusu gipsz anyag volt?sötét és ha hozzáérsz akkor is érzed hogy nedves?

(#3058) x_o_n válasza Csaba_20_ (#3054) üzenetére


x_o_n
veterán

olyan dolgokat akarsz csinálni olyan anyagokkal amire szakember kellene.
a csemperagasztós megoldás teéljesen általános és nem csunya hisz nem azért kell és ügye glettelni kell utána.

amit irtál rigips Rimat 100 DLP nagyon jó anagy bár gépivakolásnál használatos,gondolom nem vakológéppel dolgozol bár ettöl még lehet kézzel de körülményesebb.

a ragasztóval semmi gond,a hálót nem ajánlott kihagyni sőt...az bizony kell oda és nem véletlen a csemperagasztó sem,jó pár nm csináltunk más igy és csinálnak sokan.

Planitop HDM-ről és Planitop HDM Maxi mindkettő nagyon jó anyag,igen van olyan hely pesten ahol beszerezhető,itt most nem irnék bövebben róluk.

de mint irtam ez mind olyan munkamüvelet és anyag ami szakembert kiván, le a kalappal hogy megcsinálod magadnak.

(#3059) x_o_n válasza Csaba_20_ (#3055) üzenetére


x_o_n
veterán

ez igy van.de lehet ö nedvességre utaló foltokat lát. a rigips 0-3 nál általános jelenség a foltosodás evvel felesleges foglalkozni.

(#3060) adalbert1 válasza x_o_n (#3059) üzenetére


adalbert1
veterán

Rimano plus-szal csináltuk, a foltok nem nedvesek, csak kb. olyan színük van, mint mikor felkentük...
De ha ez általános akkor no problem.

(#3061) sanzik válasza Csaba_20_ (#3054) üzenetére


sanzik
senior tag

Nem értem,hogy ha több szaki is ugyanazt a jól bevált módszert ajánlja akkor miért vonod kétségbe annak a helyességét mikor te is le leírtad magadról,hogy nem értesz hozzá... :U
Más külölnben meg ha nagyon szakszerű akarsz lenni akkor miért nem használod a rendszer minden elemét.
Ytonghoz ugyanis van ytong vakolóhabarcs. ;)

(#3062) Csaba_20_ válasza x_o_n (#3058) üzenetére


Csaba_20_
őstag

olyan dolgokat akarsz csinálni olyan anyagokkal amire szakember kellene.
a csemperagasztós megoldás teéljesen általános és nem csunya hisz nem azért kell és ügye glettelni kell utána.

Ha lenne idő, akkor elmennék tanfolyamokra, hogy kitanuljam a szakmát(persze ehhez pénz is kellene). Ha lenne pénzem, megfizetni a szakembert, megtenném. A szobám aljzatkiegyenlítését szakemberre bíztam, kifizettem. De jelenleg se időm, se pénzem, a falaknak pedig 1 hónapon belül késznek kell lenniük. A jövőm függ tőlük, de hosszú lenne kifejteni, hogy miért. Úgyhogy jelenleg csak a segítőkészségetekben bízhatok, hogy válaszokat kapok a kérdéseimre. El nem tudom mondani mennyire hálás vagyok, hogy hajlandóak vagytok elviselni a kontárságomat és a rengeteg nektek triviálisnak tűnő kérdést.

amit irtál rigips Rimat 100 DLP nagyon jó anagy bár gépivakolásnál használatos,gondolom nem vakológéppel dolgozol bár ettöl még lehet kézzel de körülményesebb.

Kézzel milyen problémákkal találhatom szembe magam? Nem úgy kell használni, mint a Rimano-t?

a ragasztóval semmi gond,a hálót nem ajánlott kihagyni sőt...az bizony kell oda és nem véletlen a csemperagasztó sem,jó pár nm csináltunk más igy és csinálnak sokan.

Mi fog történni, ha mindkettőt kihagyom? :) Összeomlik a fal? Bár a jelenlegi állapota miatt ezt nehezen hiszem, de neked sokkal több tapasztalatod van e téren, mint nekem.

Planitop HDM-ről és Planitop HDM Maxi mindkettő nagyon jó anyag,igen van olyan hely pesten ahol beszerezhető,itt most nem irnék bövebben róluk.

Privát üzenetben sem szeretnéd leírni? Engem tényleg érdekelne, még árakat sem találtam róla a neten, nemhogy helyet ahol megvehetem. :(

de mint irtam ez mind olyan munkamüvelet és anyag ami szakembert kiván, le a kalappal hogy megcsinálod magadnak.

Áhh, minden csóró magyar ezt csinálja. :B Aztán legfeljebb a saját kárán tanul. Ha komoly tartófalakról lenne szó és nem térelválasztókról, akkor neki se mernék állni. Ha kész van a fal, akkor jön a tető gipszkartonozása, majd a légtechnikai rendszer és a villamos hálózat létesítése. Amúgy pedig én tartozom köszönettel a segítségért.

(#3063) Csaba_20_ válasza sanzik (#3061) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem kétségbe vonom, hogy igazuk van. Azért értetlenkedek és teszek fel hülye kérdéseket, mert nekem kell eldöntenem, hogy hogyan tovább. A tapasztalatok viszont csak a hozzáértők birtokában vannak. Ha a kérdéseimre választ kapok, el fogom tudni dönteni, hogy mi fog következni. Arról nem beszélve, hogy némi ismeretanyagot is szedek magamra. Szóval elnézést, ha félreérthető voltam! :R

(#3064) Met válasza adalbert1 (#3053) üzenetére


Met
Topikgazda

szerintem ott vastagabb rétegben van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3065) x_o_n válasza Csaba_20_ (#3062) üzenetére


x_o_n
veterán

Kézzel milyen problémákkal találhatom szembe magam? Nem úgy kell használni, mint a Rimano-t?

-miután vakoló géphez lett kifejlesztve nem kézi vakoláshoz igy a bekevert anyag állaga miatt elég macerás vassal felhordani.
-ytong falazó habarcs is tökéletes ha vakolni akarsz

Mi fog történni, ha mindkettőt kihagyom? Összeomlik a fal? Bár a jelenlegi állapota miatt ezt nehezen hiszem, de neked sokkal több tapasztalatod van e téren, mint nekem.

nem omlik össze, a csemperagasztót a szigetelés,dryvit háló megfogása miatt,szivás csökkentéése miatt javallot és ajánlott használni.
a dryvit háló a repedések megelőzése miatt kell,az ytongon tud lenni nem kevés ha ez elmarad akkor a glett és festésen az ytong illesztéseknél hajszál vagy nagyobb repedések jelennek meg egy idő elmultával.

nem biztos ám hogy ezek a glett/vakolás munkák olyan nagy összegre jönnének ki.

(#3066) Csaba_20_ válasza x_o_n (#3065) üzenetére


Csaba_20_
őstag

-miután vakoló géphez lett kifejlesztve nem kézi vakoláshoz igy a bekevert anyag állaga miatt elég macerás vassal felhordani.
-ytong falazó habarcs is tökéletes ha vakolni akarsz

Értem, tehát például keményebb a bekevert anyag?

nem omlik össze, a csemperagasztót a szigetelés,dryvit háló megfogása miatt,szivás csökkentéése miatt javallot és ajánlott használni.
a dryvit háló a repedések megelőzése miatt kell,az ytongon tud lenni nem kevés ha ez elmarad akkor a glett és festésen az ytong illesztéseknél hajszál vagy nagyobb repedések jelennek meg egy idő elmultával.

Akkor minden bizonnyal nem lesz kihagyva a dryvit háló. Hogyan kell felrakni? :B Milyen dryvit háló típust ajánlasz? Most, hogy írtad, a melóhelyen is van egy falnál hajszálrepedés, ahol lyukat kellett fúrnom. Valószínűleg a tipli kelthetett a falban feszültséget és annak hatására keletkezett a repedés. Akkor a dryvit hálóval és a csemperagasztóval ezt is elkerülhetem?

nem biztos ám hogy ezek a glett/vakolás munkák olyan nagy összegre jönnének ki.

Mennyire saccolod a nm árat? Minőségi anyagokkal és munkaköltséggel?

(#3067) TexT-BoY válasza Csaba_20_ (#3054) üzenetére


TexT-BoY
addikt

problémám a csemperagasztós gletteléssel, hogy nem arra a célra találták ki, porózus és szerintem nem szép a végeredmény.

nemtudom te hogy vagy vele, de én fagyálló csemperagasztóval épitettem egész álmennyezetet és ezzel gletteltem a gipszkaron illesztéseket illetve az üvegszálat is ezzel ragasztottam be.
Szerintem semmi különbség a csemperagasztó és a rigips között, ja de, a színe... azon kívül tök ugyan az. Jha és a csemperagasztóval szerintem kényelmesebb dolgozni mert nem szárad ki olyan marha gyorsan.
Imho bennem ugyél a csemperagasztó mint egy örök mindenes, aki ha kell glettel, ha kell ragaszt, de gyakorlatilag bármilyen kis munkára használom itthon ami adódik. Eddig nem esett szét a ház.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3068) Csaba_20_ válasza TexT-BoY (#3067) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Örülök, hogy pozitív tapasztalataid voltak a csemperagasztóval és köszi, hogy elmondtad őket. ;)

(#3069) TexT-BoY válasza Csaba_20_ (#3068) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de csak azért hogyha a hülye szakiknak nem hiszel ;] . Legalább egy hülye autószerelőnek tudj hinni:DDD. és tényleg ne félj ettől az anyagtól.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3070) ngabor2 válasza Csaba_20_ (#3066) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mi a külső hőszigetelésnél használtunk flexibilis "csemperagasztót" (igazából hőszigetelőlap-ragasztó, de csempe alá is tökéletes), rá meg dryvit hálót. a háló típusát passzolom, bemész a tüzépre, és adnak. nem hinném, hogy túl sokféle lenne, és akkora minőségbeli különbség lenne köztük. az 1m-es háló valójában 1,10-1,20 széles, nem véletlenül: ennyi átfedés mindenképp kell, hogy feladatát be tudja tölteni. a felrakás menete: ragasztóval vékony rétegben átmész a falon, majd fentről leengeded a hálót, és belenyomod a ragasztóba, végül nagy glettvassal "áthúzod", hogy a ragasztó átjöjjön rajta. sorban egymás után felrakod így a csíkokat, és a ragasztó megszáradása után mehet rá a nemesvakolat/kőpor, vagy beltéren a megfelelő burkolat.

viszont érdemes megbízható tüzépest megkérdezni, ahol vásárolsz, ő mit ajánl. nem minden kombináció ideális, annak ellenére, hogy mind jó minőségű. vagy ha mind "túl" jó minőségű, akkor meg feleslegesen drága.

a vakolás négyzetméter-ára a felhasznált anyagoktól és a felület minőségétől függ, általában 500-2000ft között szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3071) TexT-BoY válasza ngabor2 (#3070) üzenetére


TexT-BoY
addikt

+munkadij

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3072) ngabor2 válasza TexT-BoY (#3071) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, + munkadíj, de ha sk akarja csinálni, akkor gondolom azt nem akarja kifizetni. más kérdés, hogy hogyan jár jobban...

(#3073) Csaba_20_ válasza TexT-BoY (#3069) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Olvastad a hozzászólásom, ami ebben a kérdéskörben íródott?

(#3074) Csaba_20_ válasza ngabor2 (#3070) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Köszönöm a segítséget!

(#3075) adalbert1 válasza Csaba_20_ (#3068) üzenetére


adalbert1
veterán

A csemperagasztót mi is használtuk vakolat helyet...
Pontosan a konyhában az a 2.2 nm csempe sérült is volt, gondoltuk leszedjük az összeset. Rosszul is volt felrakva + alatta a fal horror állapotban volt. A csempe alatti részre simán csináltunk új vakolatot csemperagasztóval. Nekünk annyi a tapasztalatunk, hogy ha sokat akarsz felhasználni, akkor célszerű vékony rétegekben (mindig megvárni, hogy megszáradjon), mert úgy nem repedezik meg száradás után. Mondjuk mi elég mély felületeket töltöttünk ki vele (pár cm).

(#3076) Integra


Integra
titán

valaki lakás biztonsági ajtókkal hogy áll?
tudtok adni linkeket esetleg ilyen cégekhez?
az hogy zártszelvényes tokozás, meg 12 ponton záródó, meg hangszigetelt az már gondolom mindenhol van, de a zárszerkezet, ez egy külön történet..
ehhez nem igazán értek:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3077) x_o_n válasza Integra (#3076) üzenetére


x_o_n
veterán

hirtelen nem tudok linket céget de van már ahol( olasz ajtók ) kompletten van ez a rendszer és még jól is néznek ki,utánanézek.

(#3078) Met válasza Integra (#3076) üzenetére


Met
Topikgazda

Én Őket ajánlom, egyedi méretre gyártják az ajtót, úgy ahogy szeretnéd, olyan zárszerkezettel, olyan színnel amilyennel szeretnéd. Ha megnézed az eredeti fával borított ajtókat a B-40-es a miénk.
Itt a házban még 2 helyen csináltak ajtót miután nekünk meglett.
Ingyen kimennek felmérni!
Az ajtó baromi nehéz, körben zártszelvény keret ami 20-25 centis vas tüskékkel van a falhoz rögzítve.

Ha valaha még szükségem lesz bejárati ajtóra tuti őket hívom megint :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3079) Integra válasza Met (#3078) üzenetére


Integra
titán

a két tollú páncélszekrény kulcs elé is rakható gordiusz??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3080) Ariadne válasza Integra (#3076) üzenetére


Ariadne
őstag

Én onnan indultam neki, hogy MABISZ minősítésben milyen kategóriát kapott. Itt lehet keresgélni, a MABISZ honlapon valahol meg is találtam, mi alapján minősítik, szerintem I. kategória 5. osztály kb. az, ami már jó lehet. Ez ha jól emlékszem 15 perc védelmet jelent mindenféle szadista módszerekkel végzett próbálkozás ellen. Nagyon becsapósak a hirdetések, én mindenképp rákérdeznék a kinézett cég(ek)nél, hogy mutassák a MABISZ minősítést, anélkül szóba sem állnék egyikkel sem.

mod: Csak olyat választanék, ami ebben a MABISZ listában szerepel cég, mást nem...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3081) Integra válasza Ariadne (#3080) üzenetére


Integra
titán

természetesen csakis mabiszosat akarok az ajtóba.
csak Kalandor is segít közben msn-en és ahogy látom, gyakorlatilag két zárrendszer van, az egyik a hagyományos cilinderes gordiusszal, a másik a kéttollú páncélszekrény zár féle

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3082) Met válasza Integra (#3079) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért ne lehetne?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3083) Ariadne válasza Integra (#3081) üzenetére


Ariadne
őstag

Az előbbi mondanivalóm lényege az akart lenni, hogy attól még, hogy MABISZ-os, attól még hatalmas különbségek lehetnek. A túlnyomó többség nagyon alacsony kategóriás... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3084) Integra válasza Met (#3082) üzenetére


Integra
titán

hát én tudjam?:DDD
ezért kérdezem.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3085) Integra válasza Ariadne (#3083) üzenetére


Integra
titán

igen, értettem:)
nem fogok olcsójánoskodni rajta, ezt elhiheteted
csak tudni szeretném hogy amire egy valag pénzt kiadok, az valóban érje is meg.
azon is gondolkodom, hogy a páncélzár mellé egy homlokegyenest más féle zárat is beszerelek, és két kulcsos lesz az ajtó.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3086) Ariadne válasza Integra (#3085) üzenetére


Ariadne
őstag

Én olyan 200 magasságában találtam olyanokat, amire azt mondom, hogy talán jó lesz, (beszereléssel mindennel együtt), az az alattiak elég alacsony kategóriájúnak tűntek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3087) Integra válasza Ariadne (#3086) üzenetére


Integra
titán

van linked?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3088) Ariadne válasza Integra (#3087) üzenetére


Ariadne
őstag

Keresem a jegyzeteimet épp, belinkelek párat, ha megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3089) Met válasza Integra (#3085) üzenetére


Met
Topikgazda

2 zár a minimum a biztosító miatt, a tollas zárbetét olyan, hogy alul és felül is belemegy egy pöcök az ajtókeretbe, nekünk Mauer zár van, 2, de egy kulccsal nyitható.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3091) Ariadne válasza Kalandor (#3090) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, erre jutottam én is. A pluto.hu-n egyszerűen beíva, hogy I. kategória, kihoz vagy egy tucatot.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3092) Integra válasza Met (#3089) üzenetére


Integra
titán

igen
ezek az ajtók mind szinte ugyanúgy és azonos pontokon záródnak, mármint a 12 reteszesek.
a kérdés, hogy milyen zármechanikával, zárral legyen felszerelve.
természetesen itt is van gondolom bőven különbség acél és acél minőség között, zaj és hangszigetelés között az ajtóban, illetve burkolat minőségben is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3093) Met válasza Integra (#3092) üzenetére


Met
Topikgazda

Anno eléggé körüljártuk ezt a témát, volt kint egy másik ember, műanyag ajtó fém rács belsővel. Azzal nekem az a bajom, hogy akárki akármit mond azt meg lehet hajlítani, (jobban mondva feszítővassal meghajlítani), ezért kell mindenhova "záródási pont" és hát ugye műanyag, ami törik.
Amit linkeltem ott írja hogy néz ki az ajtó, a miénk 4x4-es zártszelvény keret (ajtó és ajtótok) kívülről egy fémlemez takarja a kettő közötti rést, tehát nem lehet csak úgy feszítővassal ügyeskedni, meg kb. 3-4 mm a rés, szóval nem is nagyon férne be semmi.
Az ajtó belsejében is zártszelvény rács van, szigetelés, rajta fémlemez és azon a fa borítás.
Ami nekünk van zárszerkezet Mauer, az alsó 4 "pöckös" a felső 3.
Kiemelni nem lehet, egyik oldalon a pöckök miatt, másik oldalon a zsanérok és hely se lenne hozzá mert a 3-4 mmes a rés után egymásnak ütközik a 2 zártszelvény keret.
Lehetett volna 2 tollas, az olyan, hogy alul felül is becsúszik egy retesz pluszba.

Szerintem nem feltétlenül jó ha látszik, hogy milyen komolynak tűnő és sok zár van egy ajtón, mert azon kezdenek el gondolkozni, hogy vajon mit kell ennyire védeni.

Ha ennyire "félsz" akkor fizess be egy távfelügyeletes cégnél ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3094) Integra válasza Met (#3093) üzenetére


Integra
titán

igen, értem a logikád is és gondolkodom én is ezen.
a lakásban van előre bevezetve már riasztórendszer (építéskor betervezték), ha akarom akkor azt is beélesíthetem biztonsági céghez, csak még a központi egységet is megkell vennem hozzá. a ház amúgy chipkártyás ajtórendszerű és mindenhol bevan kamerázva minden bejárat, teremgarázs, díszkert etc, még belül is.
valahol az arany középutat szeretném megtalálni:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3095) Ariadne válasza Met (#3078) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem találom őket a Mabisz nyilvántartásában... :( Sem ezt a Gordiusz cuccot. Meg akartam nézni, milyen minősítésűek az ajtóik.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3096) Met válasza Ariadne (#3095) üzenetére


Met
Topikgazda

[OFF]Kerestem én is de nem találtam, írj nekik mailt, hogy mi a mabisz szám.
Azt mindenesetre szám nélkül is látom, hogy elég masszív szerkezet.

Amúgy szerintem nem sokat ér ez a besorolás mert az csak a pillanatnyi helyzet alapján osztályoz. Mondjuk a pár éve szuper osztályzatot kapó zárbetétet ma már ki lehet nyitni, akkor visszaminősítik?[/OFF]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3097) Integra válasza Met (#3096) üzenetére


Integra
titán

vagy ezért adják határozott időre, mert tudják ezt ők is és akkor újra minősíteni kell?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3098) Met válasza Integra (#3097) üzenetére


Met
Topikgazda

Határozott időre adják? :F
Mondjuk nem hiszem, hogy rengetegen kérnék az újraminősítést..

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3099) Integra válasza Met (#3098) üzenetére


Integra
titán

pontosan az elavulás miatt.
a lényeg, hogy ezt a listát folyamatosan frissíteni kellene, ahogy megy előre az idő, úgy változnak a technológiák is és gyanítom, ezt a lista nem tükrözi
és gyanítom azért a lista emiatt félrevezető lehet, vagy hiányos etc..
pontosan azért amit mondtál, ami tegnap még első osztályú besorolású volt, az ma már nem biztos, hogy az kellene, hogy legyen

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3100) nyunyu


nyunyu
félisten

Ej, de szeretem a lakasom kivitelezoit.

Osszes fal kivul-belul lemerve, rajzolnam AutoCADdel az alaprajzot, kisszoba 3 oldalat berajzolom derekszogben, erre kijon, hogy a ferde fal hossza szerinte 203 centi, nezem a papiromat 197.
Megmerem megegyszer: 197.

Hat ez meg hogy lehet? 2 fal a tarsashaz kulso fala, harmadik menten meg nem latom a jarolapon, hogy elterne a derekszogtol.
Derekszogu vonalzo odaprobal a kulso falak talalkozasahoz, azannya, 30 centis szakaszon van fel centi difi.

Odebbrakom ennek megfeleloen 5.5 centivel a sarkot, egybol stimmelt a nagyon ferde fal hossza...

Es akkor ez volt a legkevesbe cikkcakkos szoba...

Eddig is tudtam, hogy 10 eve mekkmesterek epitettek at a lakast, de hogy 60 eve a tarsashaz epitoi sem ismertek a derekszoget, az mar durva... :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.