Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108401) meander válasza djboris (#108377) üzenetére


meander
tag

Köszi az ajánlást. Berendeltem egy kilót, ha kell 100g-t szívesen szétosztogatok.

(#108402) bbuffy


bbuffy
senior tag

Azért néha érdemes megállni egy pillanatra és elgondolkodni hová tart a világ. 1 kg zöld ultrahiend geisha 3M+. Amiből lesz jó esetben 85 dkg kész kávé. Ebből lefőzünk 47 adag 18g os kávét. 70200 ft ért. Erre sajnos nincsenek savak.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#108403) hogyaza válasza RetepNyaraB (#108396) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Vissza is lépett,így még megvan. :DD De nyugi,ez a dilemma bennem is dolgozik,jól teszem-e hogy eladom.
Tegnap próbáltam rábeszélni a nejemet,hogy menjen inkább a GC és maradjon ez.De Ő ennek a készenléti idejét nem bírja kivárni,meg azt már megszokta.Ha napközben kávét akar,képes 10 percen belül is húzni egyet.Még ha szar is.Azt mondja, ha kiváló kávét akar,szól nekem.

[ Szerkesztve ]

(#108404) Silent77 válasza hogyaza (#108403) üzenetére


Silent77
veterán

Te párod legalább megpróbálja, enyém podozik. :DDD
Nem bírom rávenni, hogy készítsen a GC-vel. Pedig tuti jobbat húzna mint én. :B Idővel persze....

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#108405) PeterAgos válasza Silent77 (#108404) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Mosolyogtam egy nagyot; öt napig Erdélyben fotózgattam, a Drágám ezalatt reggelente podozott - Ő ugyan a nagy gépet be nem kapcsolja! Hazaértemkor nagyon örült nekem😊. Másnap reggel megértettem, miért is annyira...

(#108406) Toobee válasza Silent77 (#108404) üzenetére


Toobee
veterán

Az enyém meg DG kapszulázik, nem is kér egyáltalán a normálisból. Most egy automatával szemezget, de csak azért, mert felment a kapszula ára :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#108407) Parci válasza bbuffy (#108402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, hogy a világ hova tart, azt david attenborough elég jól megmutatja :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108408) zolnagy válasza hogyaza (#108403) üzenetére


zolnagy
őstag

A fene, akkor megint itt a dilemma… :D

Nekem is a fél órával van gondom, nem is magam miatt, mert én kivárom, ill tudom úgy szervezni, de ha vendég kér kávét, akkor ciki azt mondani, hogy várj fél órát. Most egy QM 0800 teljesít. Múltkor voltak a digisek, felajánlottam nekik egy capuccinót. Azt mondták, ilyen finomat még nem ittak. Kérdezték milyen, diós.. Mutattam nekik a gépet, meg akarták venni :D
Ha lenne helyem a pulton, már megvettem volna a géped, de kettő sajna nem fér el. Illetve elfér, csak más akkor meg már nem.

[ Szerkesztve ]

(#108409) titusz248 válasza zolnagy (#108408) üzenetére


titusz248
csendes tag

Évek óta követem passzívan a fórumot és rendszeresen vannak ilyen hozzászólások, hogy : "de ha vendég kér kávét, akkor ciki azt mondani, hogy várj fél órát". Lehet hogy az én értékrendem más, de ez miért ciki? :F Valaki meglátgat várva/váratlanul a lakásodba, miért ciki ha várnia kell? Mintha kötelességed lenne azonnal kávét adni mindenféle "jöttmentnek"? :D Tényleg nem kötegedésböl írom de kíváncsi vagyok, hogy miért kéne NEKEM a SAJÁT lakásomban rosszul érezni magam, ha nem tudok valakinek kávét adni 5 percen belül? Vagy mi az elvárás, hány percen belül "kell" a vendégnek kávét kapnia hogy ne legyen ciki? :))

(#108410) konzumpro válasza titusz248 (#108409) üzenetére


konzumpro
senior tag

Legyen otthon Pfej kupon!

(#108411) bbuffy válasza titusz248 (#108409) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha öt perces vendégem van, azt úgysem kávéztatom meg. Abszolút nem cziki. Nehogy én érezzem magam kellemetlenül. Ha meg tudom hogy olyan vendég jön aki kávés, úgyis bekapcsolom. (Mondjuk nálam megy egész nap ha itthon vagyok, de az egyéni).

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#108412) KVfun válasza titusz248 (#108409) üzenetére


KVfun
csendes tag

Ha olyan vendég van aki értékeli a jó kávét, az ki fogja várni a fél órát. Ha olyan aki nem, annak meg nyugodtan le lehet főzni 5 perc után is. Nem fogja észrevenni a kúlönbséget.

(#108413) McNamara


McNamara
Ármester

Ha valakit érdekel van egy eladó Eureka Mignon Specialitá 17NX + gyári tartó szett. 2020. 11. 16. AVX-nél vásárolt, számlájával és dobozával.
Ár: 129990Ft
Budapesten személyesen, posta a vevő terhére megoldható.

(#108414) Parci válasza KVfun (#108412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kész-passz, tök igazad van :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108415) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Amig melegszik az espresso gép/csak 5perced van prezentalni valamit, össze tudsz dobni egy gyors brew-t ha olyan veszettül nyitott a vendéged a jo kavéra.

[ Szerkesztve ]

(#108416) Parci válasza kzoltann (#108415) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel együtt én sem bánom, hogy a mini gaggia sokkal gyorsabb, mert magunk miatt is kényelmesebb, lehet spontánabbul kávéskodni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108417) brumi1024 válasza kzoltann (#108415) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyébként sokat tud segíteni egy Ikeas okoskapcsoló is. Bárhonnan be lehet kapcsolni, így ha tudod hogy gyorsan kell kávét adni otthon előre felkészülhetsz. Nyilván a spontán vendégeken ez sem segít.

(#108418) Zen42 válasza KVfun (#108412) üzenetére


Zen42
tag

Vagy észreveszi, vagy nem, de nekem lelkiismeretfurdalásom lenne az biztos, főleg, hogy nem is tudom mennyire lehet szar citromlé ha átmelegedés nélkül csapolok. Talán valami szénből esetleg összejönne valami de olyat nem tartok itthon.
Aki türelmetlen annak inkább csinálok kotyogóval, esetleg V60-nal.

(#108419) bbuffy


bbuffy
senior tag

Summa: a spontán vendég 3az1bent kap :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#108420) djboris válasza kzoltann (#108415) üzenetére


djboris
csendes tag

Pont úgy jártam pár hete, hogy volt nálam összeszerelni a konyhát egy asztalos és a tesója. Presszógép eldugva. Mondtam, hogy filterkávét tudok csak készíteni ha megfelel. Ügyesen trollkodtak a srácok. Aztán végül kiderült az egyik srác az egyik tamp&pull-os barista lány férje akit egyébként ismerek. Szóval nem volt gond onnantól.

[ Szerkesztve ]

(#108421) Zen42 válasza bbuffy (#108419) üzenetére


Zen42
tag

Háááát, volt ilyen egy a múltkor, hogy ő azt szeretne ha van. És éppenséggel volt is egy valami repicsomagban kapta a nejem. Mondom, 3 éve lejárt. Nem baj - hangzott a válasz.
Én még a szagától is hanyatt dobtam magam, de megitta! :Y

(#108422) zolnagy válasza titusz248 (#108409) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem veszem kötekedésnek. :)
Igazad van egyébként, de én rosszul érzem magam tőle, ha nem tudok adni kávét a vendégnek csak fél óra múlva. Más persze, ha “szakmabeli” az illető. Én ilyen vagyok és valószínű így 4x évesen már nem fogok változni. Lehet, hogy megfelelési kényszerem van (sztem van egy kicsi).

(#108423) bbuffy válasza Zen42 (#108421) üzenetére


bbuffy
senior tag

Félelmetes mennyiségben fogy amúgy. Az olcsóbb Lidl és egyéb klónok meg kb tonnaszámra.

Pörkölő urak!
Mi a titka a Yirga bukissa pörkölésnek? Próbáltam kettőt kétféleképpen mind a kettő kritikán aluli lett. Toltam neki 230 on egyik pillanatról a másikra lett egy raklap fos fekete, belül meg nyers. Utána toltam 190 en 6 percet és onnan fel, kb ugyanez a fos lett. Parci te vettél ilyet asszem, mi a titok? :)
Mellette a másik kávé amit csináltam, gyönyörű, szinte szivárvány szinekben pompázó cukrozott unikornis lett.

Up: találtam egy ilyet:
Beans quantity: 250 grams
Pre-heat: 200°C
Target temperature 1: 150°C 6 minutes
Target temperature 2: 245°C until the first crack
Target temperature 3: 225°C until the end
Roast Development%: 16-20%

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#108424) Bazsee71 válasza bbuffy (#108423) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem másik két lottal most az volt a tapasztalat, hogy elég komoly hőt kértek az elején, FC után viszont csak finoman.
Megpróbálkozhatsz magasabb charge hővel, a 6 perces 150 fokos aszalás nem tűnik ígéretesnek.
Ha presszó a cél, akkor DTR inkább 20% körül, de ez nagymértékben függ a FC előtti időtartamtól is, Scott Rao írását ajánlom.

(#108425) Gery0505 válasza titusz248 (#108409) üzenetére


Gery0505
tag

Az igazi megoldás az, ha az ember felvesz egy fiatal, nagy munkabírású Titkárnőt, akinél bejelentkeznek a Vendégek, és bekapcsolja időben a KV gépet, felteszi a kart, hogy bemelegedjen rendesen. :DDD Akkor kaphat a kedves vendég finom KV-t, és a titkárnőnek is lehet néha diktálni egy kicsit a feladatait. :DDD A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad. :DDD

"Failure is always an option." Adam Savage

(#108426) yazoo1 válasza KVfun (#108412) üzenetére


yazoo1
tag

Így van!
Főleg hogy mindig felöntöm nekik forró vízzel,mert " erős, tömény...stb.."
Felöntöm úgy meg mindig megdicserik! :D

[ Szerkesztve ]

(#108427) Parci válasza bbuffy (#108423) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vettem még, csak szándékoztam -- de akkor kivárom, hogy mire jutsz vele :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108428) konzumpro válasza yazoo1 (#108426) üzenetére


konzumpro
senior tag

Americano... Az megy kotyogóssal is.

(#108429) Silent77 válasza Silent77 (#108054) üzenetére


Silent77
veterán

Ma megint savazni kellett. :U
Reggel vettem ismét észre öblítésnél, hogy valami nem kerek.
Megmértem 10sec/20ml volt a vízhozam.
Most vagy a Norda, vagy a kevert víz okozza, de eddig sima Nordával nem volt semmi gond.
Kb 2-3 hónapja használom a kevert vizet, de attól sem kéne. Főleg nem ennyi idő alatt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#108430) qvik27


qvik27
tag

Sziasztok!
Cimbora szeretne kis cég irodájába viszonylag rendes karos gépet, kb. napi 30-40 adaghoz. Jó lenne 350e körül megállni őrlőstül. Tejet külön kütyüvel haboznak. Márkák közül a Bezzera, a Quick Mill, ill. Sage.
Ha van valakinek nyerő ötlete, kérlek, ne fogja vissza magát!
Köszönet!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#108431) bbuffy válasza Bazsee71 (#108424) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszönöm, ezek fényében újrapróbálkozom. :R

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#108432) koxx válasza qvik27 (#108430) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

350k az nagyon karcsú, ezek a kategóriájú gépek nem napi 30-40 hanem 2-6 kávéra vannak kitalálva. Ki fog nyúvadni a gép pár hónapon belül. Eleve az őrlő elvinné a büdzsé felét.

(#108433) PeterAgos válasza qvik27 (#108430) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ha "többgazdás" a gép, akkor - saját tapasztalataim okán - egy jó, gőzölni is tudó ESE Pod masina az optimális erre a napi mennyiségre.

(#108434) PeterAgos


PeterAgos
csendes tag

9B használóktól kérdezném: az elkészült kávé kiöntésekor rendjén való, hogy "derék-résznél" kifolyik némi tiszta víz?

(#108435) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

a kevert víz (dm deszt+1,2g keserűsó+0,3g szódabik.) témához lenne két kérdésem, a korábban visszaolvasottak alapján:
- milyen értéket szoktatok tds-re mérni?
- miért szükséges hűtőben tárolni?

köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#108436) Toobee válasza PeterAgos (#108434) üzenetére


Toobee
veterán

Igen. De úgy van kiaalakítva, hogy csak úgy ne tudd kiönteni. Gondolom nem húztad rá eléggé vagy nagyon megdöntöd. Az a hűtőkör.

https://barbieripnk.hu/

(#108437) ribarszki válasza Kulbi (#108435) üzenetére


ribarszki
őstag

Tds 80-90 körül legyen. Elképzelhető, hogy ez a keserűsó, szódab. mennyiség sok lesz.. próbáld ki.
Én nem tárolom hűtőben. Mondjuk 3 nap allatt elfogy 5 liter :U

(#108438) Silent77 válasza Kulbi (#108435) üzenetére


Silent77
veterán

Ezzel a mennyiséggel kb 150.
Nem tárolom hűtőbe. Nem is tudnám.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#108439) bencefica13 válasza Kulbi (#108435) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Ezt a mennyiségű keserűsót és szódabikarbónát egyébként simán el lehet keverni a deszt vízben, vagy kell esetleg melegíteni, plusz oldatot csinálni, bármit trükközni még a keverésnél? Ebben a témában még picit el vagyok veszve, annyiféle megoldást láttam már.

(#108440) ribarszki válasza Silent77 (#108438) üzenetére


ribarszki
őstag

A 150 regeteg... full fehér lett a Mara csepptálcája ettől a mennyiségtől. 80-90 az ideális.

(#108441) ribarszki válasza bencefica13 (#108439) üzenetére


ribarszki
őstag

80 fokos vízben kell elkeverni, majd az oldatot 5liter vízhez önteni. De mint feljebb írtam is, szerintem ez nagyon sok keserűsó, szódabikarbóna. Majdnem csak felezném..

(#108442) kozsy18 válasza PeterAgos (#108434) üzenetére


kozsy18
tag

Kisse ossze kell jarnia a bajonettnek es utana jo lesz, az elejen picit “erolkodni” kell.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#108443) mjxb90


mjxb90
csendes újonc

Sziasztok,

Volt itt már korábban kérdés, ha jól látom nem érkezett rá válasz (gondolom nem ilyen egyszerű a téma) de azért rákérdeznék én is mivel lassan esedékessé válik: "pofozós" Graef őrlő után mi a következő szint ami tudásban többet (és remélhetően hangerőt tekintve kevesebbet) tud? :D :) Nézegettem őrlőket, olvasgattam itt hozzászólásokat, de egyelőre úgy érzem, hogy az őrlőkkel kapcsolatos tudásom még nagyon nagyon alap..
Átlag napi 2-3 presszó készítéséhez kellene egyébként. Kritériumot nem igazán tudnék írni, mindenre IS vevő vagyok :)
(ha nagyon le kellene valahol szűkítenem akkor az árat mondanám, nem igazán szeretnék majd többet költeni rá 80-100 ezer Ft-nál...ha ez így reális..)

Köszi előre is!

(#108444) Krajcsi válasza mjxb90 (#108443) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Egy jó kézi ennyiért a legjobb választás (Kinu simplicity-M47 ; 1z-presso Je-plus v. K-pro/plus ; Commandante c40).
Ha kézi nem jöhet szóba, akkor nincs más opció ennyi pénzért, mint türelmesen várni egy jó állapotú, Fragolán átment Mazzer Super Jollyra v. Majorra valami fasza kis késsel (pl F64 evo, 151C).

(#108445) PeterAgos válasza Toobee (#108436) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Köszönöm, túl sem akartam tekerni, egyébként nem zavaró.

kozsy18 - :R , még csak öt alkalmon vagyok túl, belejövünk... ;)

(#108446) mjxb90 válasza Krajcsi (#108444) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

Köszi, kézi-vonalon egyáltalán nem gondolkoztam még, de mindenképp mentem-csekkolom őket magamnak, köszönöm! :)

(#108447) konzumpro válasza Krajcsi (#108444) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Mazzerek nem hangosak?

(#108448) fragola.6035 válasza Kulbi (#108435) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Sok az a keserűsó, Gaggia fúvókaszűrő eldugul tőle. Inkább 0.8, max 1 gramm.

https://caffe35.webnode.hu/

(#108449) Silent77 válasza ribarszki (#108440) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem meg is van miért lett kevesebb a vízhozam. :U
Pedig ez a mennyiség topik ajánlás.
Most kevertem 5 literbe: 0,5 keserű + 0.2 szóda= 80 TDS.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#108450) ribarszki válasza Silent77 (#108449) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is így keverem. 0.55g keserű+0.1g szóda. 80tds

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.