Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107801) bbuffy válasza koxx (#107797) üzenetére


bbuffy
senior tag

igen. Sok pénz érte, még alszok rá egy erős 8-10 napot.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107802) iatti válasza bbuffy (#107801) üzenetére


iatti
aktív tag

hát ha a hangya beindul, akkor nem szabad sokáig hagyni dolgozni őket,mert álmatlan éjszakákat okoznak :))

(#107803) Toobee válasza bbuffy (#107801) üzenetére


Toobee
veterán

Szívesen megnézném, ha megvetted. Nekem nagy álmom ez a gép.

https://barbieripnk.hu/

(#107804) kisati748 válasza WarLock07222 (#107789) üzenetére


kisati748
csendes tag

A szerencsepatkót egyforma távolságra kell tenni a két darálótól! :DD
Amúgy gratula! :C

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#107805) bluesfan válasza bbuffy (#107801) üzenetére


bluesfan
tag

Ha hazaállítanék egy ilyennel és itthon megölnének érte, mélyen egyet tudnék érteni vele. :DDD

(#107806) SoundON válasza iatti (#107792) üzenetére


SoundON
tag

ez sem nyert! ;] köszönöm, az enyém jól van és marad, mert szeretem :)

[ Szerkesztve ]

(#107807) WarLock07222 válasza koxx (#107793) üzenetére


WarLock07222
tag

Szinte igen :D Még hangban is stimmel a hasonlat, legalábbis a klikkek közti állítást tekintve.

@iatti: A sztori szinte egyezik, csak az előző gazdája vett egy feketét és fehéret is, viszont a feketét bontatlanul hagyta, aztán felkerült a német ebayre, ahonnan pedig hozzám. 2020 decemberi amúgy, de még a külső csomagolást is én nyitottam ki először.

Kibontás és fóliahúzogatás után gyorsan húztam is 2 shotot (mindkettő túl gyorsra, viszont határozottan ihatóra sikeredett, de hát vakon lőttem egyet a skálán valahol 10 és 20 közé) a Robottal kombózva. Cseszett édesek lettek a Bagira Peru-ból még a Kinu-hoz képest is. Ezt még szokni kell mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#107808) kozsy18


kozsy18
tag

Kalandjaim a 9B-C40-el (kivalo protocol droid… :D)

Barn Gakuyu-Ini AA Kenya, Filter pörlet:
17.9->37.9g, 40s, C40 6 (hat) klikk

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#107809) iatti válasza SoundON (#107806) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor jól kisakkoztam :B csak azért gondoltam,mert keresel egy fehéret.

(#107810) brumi1024 válasza SoundON (#107806) üzenetére


brumi1024
veterán

A NZ az őrleménygyűjtője az EK-nak? ;]

(#107811) bbuffy válasza bluesfan (#107805) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen, ez a bajom nekem is. tavaly 1 fölött toltam bele a kv parkba. Most még belenyomnék egyet lehet hogy válóok lenne. Majd megpróbálom a gazdag kinaiakból kipréselni az ebayen. :D
Amúgy konkrétan áfa mentes lenne.
(Ezt nagyon csöndbe kell hazavinni, és venni kell az asszonynak egy új komplett ruhaszettet).
Amúgy meg ha belegondolok, egy igazán jó tápkábel ára. :D

Szóval nem kell az oltás már így is teljesen megvagyok menve az ajánlattól. :D

Más. van expolygonban új sárga színű e61 tömités, szilikon, jobb mint a Cafelat pirosa, picit olcsóbb is. Be is dobtam egyet ma.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107812) koxx válasza bbuffy (#107811) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha segít akkor féláron átveszem a Rokit :D mehet a helyére a 91-es.

(#107813) billyjoe válasza WarLock07222 (#107807) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Robottal nálam 15-16 jolly joker, ritkán megyek az alá 16 grammal. Talán 1-2 nagyon világossal volt 13.

(#107814) Toobee válasza bbuffy (#107811) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos nem találom. Kevés keresőt ismerek, ami szarabb, mint az expolys. Tudnád linkelni?

https://barbieripnk.hu/

(#107815) bbuffy válasza Toobee (#107814) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nincs belistázva még. most jött nekik meg.
1486050 E61 szilikon 8 mm 826 ft
igy van a számlán.

koxx: Köszi de 500 ért elvinné egyik barátom. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107816) bluesfan válasza bbuffy (#107811) üzenetére


bluesfan
tag

"(Ezt nagyon csöndbe kell hazavinni, és venni kell az asszonynak egy új komplett ruhaszettet)"

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem az asszonytól kellene félnem, mert eddig soha nem kellett megváltanom az elnézését. Egyszerűen én érzem ezt már túl soknak. Persze senkit nem ítélek el, ha ennyit költ a hobbijára, viszont a saját kávézási szokásainkat ismerve, ez már messze túl volna az észszerűség küszöbén.
Annak viszont kifejezetten örülnék, ha ebben a kis közösségben egy ilyen szintű gép is előfordulna.

(#107817) SoundON válasza brumi1024 (#107810) üzenetére


SoundON
tag

...nem nem, már rég a 2x őrlés a MENŐ ;]
az EKba bedobom a 18grammot, 6oson átmegy rajta, belemegy a NZbe ahol meg 12esen presszósodik :)

(#107818) koxx válasza bluesfan (#107816) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy már van :)

(#107819) SoundON válasza SoundON (#107817) üzenetére


SoundON
tag

...ahogy leírtam ezt a f@szságot és így nézegetem... kedvet is kaptam hogy egyszer kipróbáljam így is :)

(#107820) bbuffy válasza bluesfan (#107816) üzenetére


bbuffy
senior tag

Abszolut overkill. Teljesen felesleges. Főleg napi négy öt kavéra. Anno a hifim háromszor ennyiben volt. És ott aztán egy jó vas 2M. Indulóban. Hál istennek itt nincsenek ilyen árak. Ott egy komolyabb Kondo kabelezés kerül ennyibe.
Persze lehet elborulni, nagy Marzocco, Hiend USA daráló, kettő mindjart hogy a filterhez is legyen egy.

ezen felbuzdulva húztam q jót a Rockettel, Hondurasból.

Vett már vki Gayo BM et, pörkölni?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107821) Parci válasza bbuffy (#107820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hifiben is annyira kell föltétlenül a 2m+ vas a jó hanghoz, mint egy r91 egy jó kávéhoz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107822) bbuffy válasza Parci (#107821) üzenetére


bbuffy
senior tag

Aha. Csak hifiben ha elborulsz az egy húszas itt meg egy kettes. :DDD
A mostani hifim kompletten ér kettőt, nem is kell jobb. (Kábelekre meg nem költünk, mióta felnőttünk.)

Bedobtam most poénból az R91 sztorit itthon. Még csiszolni kell rajta. Sokat. Nagyon. Hülyének. Néztek. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107823) Parci válasza bbuffy (#107822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, értem. én már higgadt vagyok, nem borulok el/fel :DDD

a kábel témát sosem értettem...........................................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107824) bbuffy válasza Parci (#107823) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jobb is. Van barátom aki 50+ de sztem egy kb 8M van kábelben. Elmeroggy.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107825) Parci válasza bbuffy (#107824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom. veszek valami normálisabb kábelt a szokásos párszáz helyett párezer forintért, oszt probléma megoldva. pláne aktív dynókhoz, xlr csatinál... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107826) koxx válasza bbuffy (#107824) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

remélem 128kbps-es mp3-at hallgat rajta :DDD
Ez a kábel dolog az audiofilek egyik legnagyobb átqrása sztem. Ahogy órabuziknál egy R.Mille karóra, csak az legalább értéktartó mint egy jó/ritka sportautó.

[ Szerkesztve ]

(#107827) verti1 válasza bbuffy (#107824) üzenetére


verti1
tag

Szerintem már meséltem itt… volt kolléga a feleségével hallgatja a kismegszakítókat, hogy melyik a jobb…illetve a bejövőre is hozott több 32a megszakítót, hogy melyiket kösse be az elmü…

(#107828) Bazsee71 válasza bbuffy (#107822) üzenetére


Bazsee71
őstag

Össze kell hozni egy pörkölőüzemet, onnantól mindenre van magyarázat. Megtörtént eset. :DDD
Abban viszont jöhetne segítség, hogy lakásba egy Ooni Koda mivel marketingelhető. ;]

Gyümölcsprés téma: köszi mindenkinek a tippet, a háztartási topikban kaptam ajánlást Kuvingsra Romániából. Lesz utam arra egy hónap múlva, szóval opció. Most utánajárok, ha olyan, amit egyszer megveszek és boldogan használom évekig, akkor a kinti ár még benyelhető...

[ Szerkesztve ]

(#107829) bluesfan válasza bbuffy (#107820) üzenetére


bluesfan
tag

Abszolút off, de gyakran megfigyelhető, hogy sokan megmásszák egy-egy hobbi everestjét, hogy végül legtöbbjük mégiscsak múlt időben beszéljen a nehezen megszerzett trófeákról. Nyilván itt is bejátszhat egy egészséges kijózanodás, de csak példaképp írom, hogy az autómban levő, egészen tisztességes hangrendszer után nekem qrva rosszul esne átülni egy gyengébbe. Pedig ez az a szint, ahova még nem köll serpa. :D

(#107830) Parci válasza verti1 (#107827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mesélted... akkor is forgattam a szemeim. így: :U :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107831) Parci válasza bluesfan (#107829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem picit olyan ez a téma is, mint a kávé: az alapanyag (kávé, zene) a lényeg, nem az eszköz, amin használod, ha és amennyiben az eszköz nem korlátoz látványosan. viszont hobbiként jellemzően tényleg ennek a limitnek a sokszorosáig tolják a userek. ez nem baj, de érdemes gondolni rá, marad pénz másra :DDD

bazsee71 például valószínűleg épp túltolni készül a gyümölcscentrifuga témát :DDD, pedig egy használható gép után ott is inkább az számít, hogy mit dobálsz bele :B (bár ahogy nézem, azért mentek fel az árak)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107832) Nutra válasza Silent77 (#107777) üzenetére


Nutra
tag

9Barista vétel
Ezért gondoltam a 20% áfa dolgot:
"For machines shipped with DPD, VAT will be charged at the rate of the clearance hub which the package first passes through, as per the table below."
A táblázat szerint a franciáknál eusodik a cucc és onnan jön ide. Bármi más webshop simán magyar áfát számol fel, szóval ezért fura. :F
Bárkinek brexit utáni tapasztalat? :R

(#107833) bbuffy válasza bluesfan (#107829) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez valóban így van. Szerencsére én sem nem gyüjtök, se nem trófeázok. Szimplán a saját örömömre veszek ilyen dolgokat. Volt hogy vettem kb 5000 vinylt, ami horror, de ezzel ki is tanultam kb a szakmát, jól jött az antik vonalhoz. De azert nem veszek plusz tárgyakat, mármint egy témából sokat, hogy otthon porosodjon. ( vannak ritkaságaim, de az inkább befektetés). Dicsekedni sem szeretek, egeszséges szinten max, na de azért nem veszek semmit hogy villogjak vele. Ami egy szaktopikban megy az úgysem dicsekvés, hisz kell a gyereknek a játszótér. :D

Autóban gyári Bose van több nem is kell.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#107834) M_Atts.caffe válasza Nutra (#107832) üzenetére


M_Atts.caffe
lelkes újonc

Nekem most jött a NZ. Szintén franciákon keresztül DPD-vel.
20% ÁFÁT (Import VAT) számoltak és 7,5 Eur adminisztrációs díjat.

M_Atts

(#107835) bluesfan válasza Parci (#107831) üzenetére


bluesfan
tag

Lehet benne valami...
Árakról csak annyit, hogy ajánlat írás nálam úgy megy ma, hogy rutin helyett előbb anyagár csekkolás és 30 napig érvényes.

(#107836) Silent77 válasza Nutra (#107832) üzenetére


Silent77
veterán

Ez jó, akkor annyi. Már is olcsóbb lesz picit.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#107837) M_Atts.caffe


M_Atts.caffe
lelkes újonc

Szerintetek mennyit érhet egy Eureka Mignon Instantaneo őrlő? Tartalék, új késpárral, 50 mm-es késekkel?
Kb. 5 éve vehettem az Expolygonból, itthoni használatban volt.

Annyira kultúráltan darál az új NZ, hogy nem tartom meg az Eurékát.
Nem használnám.

M_Atts

(#107838) bluesfan válasza bbuffy (#107833) üzenetére


bluesfan
tag

"Autóban gyári Bose van több nem is kell."

De kevesebb sem. ;)

(#107839) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Rocket Epicáról hallott már valaki valamit? Egy weboldalon láttam, előrendelhető ár nélkül, de sehol máshol semmi infót nem találtam róla.

(#107840) koxx válasza phranxinatra (#107839) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez kb egy karos R91, árban gondolom ez is 2m körül lesz.

(#107841) kozsy18 válasza Nutra (#107832) üzenetére


kozsy18
tag

Marciusban 306,17 € szallitassal 9B-nek, majd aprilisban 75,22 € Hollandus dpd-nek vam es vamkezeles cimen (7.7 behozatali, 61,47 afa, 6,05 kezeles 285,02 € alapon) Nemetorszagi szallitasi cimmel.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#107842) iatti válasza bluesfan (#107838) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam retró a szett. :K nakamichi cd, phoenix gold erösítők, rockford fosgate első szett+dupla mélynyomó, brax ipc kondik, jó vastag tápkábel :DD optima yellow top akksi. kellemes a sztereó tér :B

(#107843) bluesfan válasza iatti (#107842) üzenetére


bluesfan
tag

Biztos faca, csak az a baj, az újabb autókba ezek már egyre nehezebben honosíthatók. Nem mindegyik szereti, ha megbolygatod a gyári rendszert.

(#107844) Nutra válasza M_Atts.caffe (#107837) üzenetére


Nutra
tag

M_Atts.caffe, kozsy18, köszönöm. :R Akkor vétel lesz :DD

(#107845) iatti válasza bluesfan (#107843) üzenetére


iatti
aktív tag

meg szerintem a 90-es ,2ezres évek nagy autóhifi láza már lecsengett.

(#107846) 72lakiluk válasza Bazsee71 (#107828) üzenetére


72lakiluk
tag

Nejem pár hete Sana 606-ot vett. Masszív, lassú, formás darab, nagyon szereti, bár nagyobb helyet foglal, mint ez. Vannak olyan italok :U zeller, cékla ... stb. Szerencsére mindenivó vagyok :D
Szerk:: most látom, hogy ugyanott lehet kapni mindkettőt :)

[ Szerkesztve ]

(#107847) phranxinatra válasza koxx (#107840) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Érdekes, hogy még a Rocket honlapján sem szerepel. Az áráról nincsenek illúzióim... :D

(#107848) Parci válasza bluesfan (#107835) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azt kell is, mert mire kialszod magad, másnapra már ugrott is az fa, betonvas, eps ára... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#107849) iatti válasza 72lakiluk (#107846) üzenetére


iatti
aktív tag

komoly. ezzel még kolbászt is lehetne tölteni?

(#107850) Bazsee71 válasza bluesfan (#107835) üzenetére


Bazsee71
őstag

És még bátor is vagy a 30 nappal. :U Ami mostanában megy, az totál kiszámíthatatlan.

72lakiluk: köszi az infót, agyalok is ezerrel. :)

Parci: nem tudom még mi a jó döntés. Annak a híve vagyok, hogy egyszer veszek jót, de akkor az szolgáljon sokáig és jól. Számomra még kérdés, hogy itt az árral arányosan változik-e a minőség és a megbízhatóság.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.