Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90701) Dhampir válasza AxBattler (#90700) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy magyar boltban szintén dicsérte a már sokféle gépet látott eladó a W530 kijelzőjét.

A 95% Adobe RGB színképpel nem nyújthat nagyon csúnya látványt.

(#90702) AxBattler válasza Dhampir (#90701) üzenetére


AxBattler
félisten

W530-hoz volt már nekem is szerencsém, tényleg áll-leejtős, csak 900p-s kijelzővel nem találkoztam eddig T530-ban.

Mondjuk T530 esetében a nem túl acélos hűtéstől tartok még egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90703) Dhampir válasza AxBattler (#90702) üzenetére


Dhampir
félisten

Csendes gépnek tartom a T530-at, de legalábbis nem kirívónak. Terhelés alatt nyilván hallhatóbb a ventilátor zaj, amikor az NVS 5400M is forrósodik.

(#90704) AxBattler válasza Dhampir (#90703) üzenetére


AxBattler
félisten

Az idő túlnyomó részében tiltanám az Nvidia-t, csak néha-néha kellene, amikor nem otthon játszogatnék, egyébként HD4000 bőven elég lenne hétköznapra. A proci is elég lenne alapjáraton: energiagazdálkodás\CPU-kihasználtság 99%... vagy még kevesebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90705) Tikakukac válasza AxBattler (#90700) üzenetére


Tikakukac
titán

Fura egy kijelző az biztos, nekem meg kollégának is az volt elsőre a tippünk, hogy rossz. Mármint, hogy hibás a panel. De rátoltam a kolorimétert és kidobta, hogy nem, a kijelző rendben van, nagyon jól fedi a színteret is meg nincs kiugró érték sem igazándiból sehol. Az érdekesség az, hogy jó TN módjára ez is invertál mint a barom. Tehát ha nem jó szögből nézed akkor is piros lesz a piros, de valami olyan mocsok módon, hogy égeti a szemed. Innentől adott a kérdés, hogy ha ilyen előtt ülsz akkor okés, hogy van egy bitang kijelződ, csak kérdés honnan kell nézned, hogy azt is lásd amit kalibráltál.

Nálam ez még jobban idegesített, mint egy sima fapad TN, ott látom, hogy inverzbe fordul és tudom hol nézzem, itt meg nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90706) balazs.angi


balazs.angi
csendes tag

Sziasztok.

Van egy ThinkPad W520 laptopom. Bővíttetem SSD-vel klónoztam rá a rendszert be raktam a HDD helyére a HDD nek vettem egy keretet és beraktam az ODD helyére. Szépen megy SSD-ről csakhogy nem látom a HDD-t. Akkor se ha felcserélem a kettő. Lemezkezelőbe se látom. Bootoláskor felvillan a kereten a visszajelző led és hallom hogy elkezdenek pörögni a HDD-ben a lemezek de utána le áll. Ez kb 5 másodperc. Tehát csatlakozik áramot kap ( lehet nem eleget nem tudom ). Hallottam olyant ,hogy esetleg a BIOS ba át kel állítani valamit. Eszt nem csináltam meg nem tudom mit kell átállíttatni ha téleg átkel. Még arra gondoltam hogy nem kompatibilis a keret ehez a laptophoz. Vissza vittem ahol vettem mondtam mi helyzet aszt mondták hogy kompatibilis ezzel a laptoppal nem tudják mi a baj. :D ( Ennyi pénzért megcsinálhatták volna )

Tudnátok segíteni?

(#90707) Graphics válasza balazs.angi (#90706) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ezt, át kell, ehhez, azt
Nem eszt, át kel, ehez, és aszt.

Kérdés mekkora HDD-t raksz a keretbe, mert nálam 1TB-ost már nem vitte

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90708) AxBattler válasza Tikakukac (#90705) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm. Nekem ez nem tűnt fel a W530-nál, bár az is igaz, hogy csak 10-15 percet nézegettem, és főként szemből.

Az 1600x900-as panelre is igaz ez, az is ennyire "túlszaturált" (vagy mi)?
Vagy az meg mosódik/szürke, mint a T430-é?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90709) Tikakukac válasza AxBattler (#90708) üzenetére


Tikakukac
titán

10 másik gép mellett markáns, de a piros pölö kicsit fentebb hajtva a kijelzőt egyből verte ki a szemünket ezt mindhárman láttuk elsőre is, kalibrálás nélkül is.

900p passz, gondolom az meg hozza azt amit kell. A semmit ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90710) AxBattler válasza Tikakukac (#90709) üzenetére


AxBattler
félisten

Gondolom az extrém fényerő is szerepet játszhatott benne, 50%-ra tekerve, és a telítettséget lejjebb véve talán nem lehet olyan bántó.

A 900p-s meg azért jobb lehet a business gépek szokásos közép$2@r átlagánál, a lenti linkek alapján. Aprón is hirdetnek ilyet, ott sem tűnik olyan szörnyűnek.
[Nyilván nem várok IPS, SVA, VA, stb. minőséget, csak a biznisz notik (T430...) viszonylatában számítok észrevehetően jobb eredményre.]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90711) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! A segítségeteket szeretném kérni. ("Kissé" OFF :U ) A gond a következő. Vettem egy Lenovo ThinkStation P300 SFF-et, amelyen a gyári fotón ábrázolttól

eltérően) nem volt optikai meghajtó és a front panel ("front bezel") kialakítása is eltérő volt:

Tudnátok segíteni (akár privátban) egy -az optikai meghajtóhoz illeszkedő-panel beszerzésében?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#90712) Tikakukac válasza AxBattler (#90710) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem volt extrém fényerő, mert nem extrém fényerőre kalibrálunk :B Teljesen ideális körülményke között is üt ki a piros, valamint talán a cián volt elcsúszva leginkább, amin a kalibrálás sem segített sokat.

900p-t így nem tudom, ha lesz bemérjük és megnézzük addig emlékekre tudok gondolni amikor úgy raktak át 1:1 kijelzőt 200k-val magasabb gépekbe Dellnél is, hogy füstölt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90713) AxBattler válasza Tikakukac (#90712) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nincs más, meg kell néznem élőben. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90714) Tikakukac válasza AxBattler (#90713) üzenetére


Tikakukac
titán

És kalibráltasd be ha már ott jársz, defaultban tényleg kiveri az ember szemét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90715) balazs.angi válasza Graphics (#90707) üzenetére


balazs.angi
csendes tag

Hitachi 500Gb Sata 3Gb/s 5v 800mA

(#90716) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az mennyire normális hogy folyamatosan töltőn van a noti,de ennek ellenére szépen csurdogál el a töltés?Ilyen pár naponta 1% esik a töltöttség, most 97% van.

[ Szerkesztve ]

(#90717) Tim82 válasza ToBeY (#90716) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90718) Tim82 válasza newmoonlight (#90711) üzenetére


Tim82
nagyúr

FRU lista pdf-ben.

Az 5. oldal alján van kb., amit keresel, az ott lévő PN-ek (ld. bal oldali oszlop a táblázatban) alapján keresgélnék én eBay-en.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90719) Dhampir válasza ToBeY (#90716) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben gépedben adott az "Always On USB" lehetősége, akkor azt érdemes a Biosban letiltani, mert képes lehet gyorsabban elcsurgatni a naftát.

(#90720) ToBeY válasza Dhampir (#90719) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt inkább nem tenném,mert USB-s tvtunert használok a laptophoz :DDD

(#90721) Csepi95 válasza ToBeY (#90720) üzenetére


Csepi95
csendes tag

Sziasztok!

Régóta használom a TLP-t, eddig nem volt problémám vele, de most észrevettem, hogy a T430-amon nem írja ki az akkumulátor ciklusát és a tp-smapi kernel modul nem működik, azt írja, hogy inaktív (unsupported hardware). Ennek ellenére az X201-en minden hiba nélkül fut.

Volt valakinek már ilyen problémája?

The real music is from Basildon

(#90722) Tim82 válasza Csepi95 (#90721) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, mindenkinek, aki nem olvasta át a dokumentációját a TLP-nek és nem jutott el addig az eléggé az elején lévő bekezdésig, hogy

acpi-call-dkms (PPA or universe) – optional ThinkPad only, acpi-call is needed for battery charge thresholds and recalibration on Sandy Bridge and newer models (X220/T420, X230/T430 et al.)

:)

Magyarán Sandy Bridge és felette az acpi-call-dkms csomag kell a tp-smapi-dkms helyett.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90723) Pubszon


Pubszon
veterán

A T420 hátulján lévő sárga Always On USB port mennyi áramot tud leadni folyamatosan?
500mA, 1A vagy 2A?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90724) Tikakukac válasza Pubszon (#90723) üzenetére


Tikakukac
titán

500mA a plafon vagy alatta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90725) Csepi95 válasza Tim82 (#90722) üzenetére


Csepi95
csendes tag

Igen, ez igaz, hogy csak reflexből rakom fel mindig, utána meg nem olvasok :D
Köszi.

The real music is from Basildon

(#90726) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Közben nézegettem T430 HD+ paneleket, eszerint X1 Carbon lenne a megoldás, toldókábellel. Van akinek ilyen megy a gépében.

Kábelt találtam (pl.), de panel mintha mindenhonnan kifogyott volna (kivéve Alibaba, elég drágán), és nem is egyértelmű, hogy melyik menne bele: FRU 04W6859, vagy FRU 04X1756?
Tipp esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90727) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, T440-be FullHD panelhez mi kell? Eredeti kábellal megy? Működik a fényerő Windows alatt?

(#90728) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

A héten lettem boldog tulajdonosa egy T430s-nek. Feltettem rá a Win10-t, nagy nehezen a Power Manager szoftvert is, de most folyamatosan kifagy.. Letörölni is próbáltam, de az sem megy a setup.exe által.

Feltettem a Lenovo-s appot a Windows áruházból, de az sem jeleníti meg az akkumulátor állapotot. Gondolom a PM akadt be, mit lehetne tenni? :)

Köszönöm a segítséget. :U

(#90729) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
Vetten egy pci express usb 3.0 kártyát. A t530 ba. De nem látja a gép. van valakinek topp???

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90730) RoboGuru válasza koxkids (#90728) üzenetére


RoboGuru
tag

Nézd meg itt, minden levan írva. Az is hogy a lenovo app-hoz mik legyenek telepítve még, hogy működjön az akkumulátor állapot.
Ha az eltávolítás nem menne akkor Total uninstall.

www.rendszerguru.hu

(#90731) koxkids válasza RoboGuru (#90730) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi szépen, sikerült mindent megcsinálni. ;)

(#90732) Pubszon válasza AxBattler (#90726) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez a téma engem is érdekel, igaz T420-al. Jelenleg nem, de később akár ki is cserélném egy IPS panelra. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90733) Tim82 válasza Pubszon (#90732) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jelenleg nem tudod kicserélni IPS panelra, később akár majd igen.

Működő megoldás T420s/T430s-re van, T420/T430-ra már egy ideje khm, folyamatban és valószínűleg permanensen meg is rekedt ennél a "folyamatban" státusznál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90734) AxBattler válasza Pubszon (#90732) üzenetére


AxBattler
félisten

Az szerintem esélytelen az LVDS - eDP képernyőcsatlakozók miatt, olyan átalakítót nem kapni.

Marad a TN HD+, azon belül is csak az első generációs X1 Carbon panelról olvastam, hogy megfelelne (ha lehetne rendelni), a későbbi generációkról nem tudok semmit.

Illetve a T430-at is többféle HD+ panellel szerelték, állítólag a Samsung a legjobb, bár vannak, akik ezt vitatják (2. hsz: "Summary: They are all junk...")

(#90733) Tim82
És valami jobb 900p-s TN panelről nincs infód?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90735) HSM válasza Tikakukac (#90724) üzenetére


HSM
félisten

Biztos vagy benne? A PowerManager azt írja, hogy a sárga port képes bizonyos eszközöket gyorstölteni.

(#90733) Tim82: Elég valószínű. Írta valamelyik bennfentes, hogy a sima modellekben nem igazán találnak az adapternek olyan helyet, ahol jól működik és elfér, a csatlakozó mellett, ahol lenne hely, meg zavarja az interferencia. :(

[ Szerkesztve ]

(#90736) Tim82 válasza AxBattler (#90734) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is az X1 Carbon paneljét tudom csak. Beszerzésre meg nincs tippem.

Kicsit sajnálom, hogy nem csaptam le egy adagra a T420s/T430s 1080p-s eDP-LVDS átalakítókból, legfeljebb utólag vettem volna hozzá egy T420s-t. (Akkor meglett volna, amire upgradeltem volna barátnőm T500-át.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90737) Pubszon válasza AxBattler (#90734) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
És a HD+-os beszerelése is kábelcserével jár?
Vagy csak simán csere és annyi?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90738) Tim82 válasza Pubszon (#90737) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy az AxBattler által is hivatkozott ThinkWiki-linken van, ha az X1 Carbon-hoz való 1600*900-as panelt szerzed be, akkor egyrészt kell egy HD+ kijelzőkábel, másrészt egy kijelzőkábel-hosszabbító, mert az X1 Carbon-ba való panel csatlakozója nem egészen ott van, mint a T420(s)/T430(s)-ekbe gyárilag szerelt 1600*900-as paneleknél.

Ha viszont gyári 900p-s/HD+ panelt szeretnél, akkor csak kijelzőkábelt kell cserélni, amennyiben 1366*768-as panelről váltasz.

*
Azt amúgy érdekességként jegyzem meg (bár azt hiszem, korábban is felmerült már a topikban említés szintjén), hogy T/W510-20-30-akhoz van LVDS csatlakozós 1080p IPS kijelző (természetesen nem gyárilag, és itt is kell kijelzőkábel toldás). Ez az LG LP156WF4-SLB1 és persze ennek újabb revíziói. Azt olvastam amúgy, hogy színhelyességre nem az igaziak, a sokszor emlegetett AUO TN 1080p panelek ebben sokkal jobbak, de legalább a betekintési szögek rendben vannak.

Mondjuk ha minden igaz, vagy kb. ragasztóval lehet berögzíteni, vagy ha csavarokkal akarjuk, akkor cseppet át kell moddolni a T/W510-20-30 kijelzőfedelek belső szerkezetét...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90739) Pubszon válasza Tim82 (#90738) üzenetére


Pubszon
veterán

Így már teljesen érthető, köszi! :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90740) AxBattler válasza Tim82 (#90736) üzenetére


AxBattler
félisten

T430 (1366*768) )és X1 Carboon (1600*900) kijelző összehasonlítás kb. a 6. perctől... egyértelmű a különbség.
Elég is lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90741) Pubszon válasza AxBattler (#90740) üzenetére


Pubszon
veterán

Brutális a különbség. :Y
Engem legfőképp a betekintési szög zavar, de abba pont hatalmas a különbség.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90742) AxBattler válasza HSM (#90735) üzenetére


AxBattler
félisten

A bnőd T430-asában a 900p-s LG panel milyen, a foltokat leszámítva?
Akkor ezek szerint az LG lenne a legjobb, és nem a Samsung?

(#90741) Pubszon
Jaja, mondom hogy nem kell nekem IPS...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90743) HSM válasza AxBattler (#90742) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a Samsung 1440x900-as volt, ha jól emlékszem, kicsit kisebb, a T410-ben még ilyenek voltak. Képe szép volt szvsz a Samsungnak, szerettem, hogy nem olyan durva a tükröződésmentes bevonata, mint az AUO-nak, de a betekintési szöge az agyamra ment. Az AUO-é is pocsék, de azért annyira nem zavaró. Az AUO-n ami zavar, az a nagyon durva tükröződésmentes réteg, anélkül szvsz egész élhető lenne.
Az LG-t nem piszkáltam még nagyon sokat, de jónak tűnt, kellemesnek találtam. :K Szép enyhe a tükröződésmentes rétege, korrektnek tűnt a képe is. Viszont azt nem volt időm gamma és színegyensúly tekintetében beállítani nagyjából sem, így betekintési szögről nem nagyon tudok írni. De határozottan nem volt az a zavaró érzetem, mint a régi Samsungnál, aminék azonnal kiszúrta a szemem, hogy szórakoznak velem a színek. :D
Viszont a jó hír: mindegyiken lehetett élvezetesen csinálni bármit. ;) Most is videót nézek ezen a "csodálatos" panelen. :D Szóval azért én nem látom annyira vészesen a helyzetet a kijelzőkkel. Persze, én is élvezném a Carbon kijelzőjét, vagy egy IPS-t, de ha nincs hát nincs. Mondom ezt úgy, hogy már két éve boldogítjuk egymást a kijelzőmmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#90744) Vasy09 válasza AxBattler (#90742) üzenetére


Vasy09
őstag

Én a párom T430-án eszközöltem egy HD+ cserét! Nekem AUO-t sikerült beszerezni, de megmondom őszintén, hogy nem bántam meg! Eredetileg LG volt benne, de szerintem klasszisokkal jobb az új! :K
Mondjuk a betekintési szöge annyira nem, de az a réginek sem volt jó! :K

Én csak ajánlani tudom a cserét! :D

Gamertag: Vasy09

(#90745) AxBattler válasza HSM (#90743) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát LG Samu okés, csak ne várjak X230 IPS szintet. Értem. :R
Az asztali BenQ-m után mondjuk lehet, hogy szokni kell, de ha Te a P2414H mellől mondod ezt...

(#90744) Vasy09
Te nem az 1366*768 -> 1600*900 cserére gondolsz?
Csak mert én a különféle 900p-s panelek közötti különbségekről beszéltem, a sima HD kijelzőnél persze jobb az összes HD+.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90746) HSM válasza AxBattler (#90745) üzenetére


HSM
félisten

Kb igen. :K
Egy kalibrált P2414H a "fő" monitorom... Fotókhoz szigorúan csak azon nyúlok, az nálam akármilyen TN panelen azonnali agyvérzés. :D Nyilván mások a szempontjaim, elvárásaim egy komolyabb asztali monitortól, és egy notebooktól. Az asztali IPS-től elvárom, hogy "tökéletes" legyen (nekem ez a szint már az is), a notebooknál viszont nekem elég, ha kellemesen, jól használható a mindennapos dolgokra. Ezt pedig tudják. :)

(#90747) AxBattler válasza HSM (#90746) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor no para - nálam ilyen profi felhasználás nincsen, csak böngészés, offisz, film, és játszás, szóval az LG/Samu ezek szerint azért elviselhető lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90748) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Thinkpad X201-hez melyik touchpad driver-t kell telepítenem? A Synaptics nem jó hozzá. A Lenovo support oldalán nem találok drivert.

(#90749) AxBattler válasza HSM (#90746) üzenetére


AxBattler
félisten

Eszközkezelőből (esetleg UEFI-ből) látom a panel típusát, vagy HWinfo/AIDA kell hozzá?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90750) Pubszon válasza AxBattler (#90749) üzenetére


Pubszon
veterán

Aida64 mutatja, nekem LP140WH2-TLM2 van benne, ami ezek szerint LG.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.