Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) #49682432 válasza havri1 (#91799) üzenetére


#49682432
törölt tag

Első körben azt kell megnézni, hogy a hűtőventillátor bordái nincsenek-e eltömődve mocsokkal, porcicákkal.
Ha nincsenek eltömődve, akkor érdemes leszedni a hűtőt a prociról, 2-3 ezerből már jó hővezetésű pasztát vehetsz.
Ne vegyél olcsó pasztát, mert annak a hővezető értéke kb. 2 W/mK.
Arctic Cooler MX-4 hőpaszta 8 W/mK 2ezer Ft,
Cooler Master MasterGel Maker Nano hűtőzsír 11 W/mK 3ezer Ft.
Érdemes 4 grammos pasztát venni, az kb 4-5 alkalomra elég (ha külön kell pasztázni a grafikus procit és a fő proceszort is).

Én a héten pasztáztam, nekem T520-asom van, szintén i7 procival, 2013-as gyártás, és csak nyomokban volt rajta gyári paszta, de én 90 fok feletti hőfokokat is mértem.

[ Szerkesztve ]

(#91802) FoxiestFox válasza havri1 (#91799) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ahogy írták, MX szériával megkenni, csak ügyesen, és addig ne terheld a GPU-t.. nagyon nem fasza így.

(#91803) havri1


havri1
félisten

Köszi srácok, nekiesek.

havri

(#91804) havri1


havri1
félisten

Biztosan jobb lett, bár még tesztelem:

havri

(#91805) Francia91 válasza havri1 (#91804) üzenetére


Francia91
veterán

Na, így teljesen a helyén vannak a hőmérsékletek

Az EliteBook 8560W-m is kb ezeket produkálta, annak így nézett ki a hűtése
Nemtudom, hogy be van-e kapcsolva a Turbo Boost nálad, de én pl mindkét gép (8560W és Dell M6600) esetében kikapcsoltam, így nincs extra fűtés, 10 fokot biztos nyertem vele. Csak videokonvertálásnál kapcsolom be a Turbo Boost lehetőségét, ott pöröghet, minden más esetben (játék, SolidWorks, Inventor) tiltva van a Turbo Boost

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91806) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Kellemes Húsvétot Kívánok Mindenkinek!

Van egy T420-am és a ha beteszek egy micro sd-t sd adapterrel akkor nem látja a gép, nem jelez semmi. A driver genius szerint minden driver a gépen van. Van ötletetek, hogy mi módon tudnám rábírni a gépet, hogy mutassa az sd kártyát?
Köszi szépen.

(#91807) Chaser válasza Zsocy155 (#91806) üzenetére


Chaser
titán

eszközkezelőnél megnézted mit mutat az sd olvasóra?
szerintem ott kellene első körben nézelődni
ha nincs rendben/rendben van érdemes újabb drivert letölteni és felrakni hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91808) Tim82 válasza Zsocy155 (#91806) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Win 7, akkor ez a driver, ha Win 8 vagy afölött, akkor ez a driver kell neked.

(Az ilyen Driver Genius okosságok egyébként jók bármire is?)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91809) Chaser válasza Tim82 (#91808) üzenetére


Chaser
titán

jók, megnézni hogy minden rendben van, aztán megkérdezni itt mi a probléma ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91810) azbest válasza Tim82 (#91808) üzenetére


azbest
félisten

ó persze hogy jók, valószínűleg feltesznek valami kedves kis adware programot, hogy a felhasználó naprakész információkat kapjon az éppen megvásárolható javakról :DDD
A készítőjének pedig szépen csurrannak, cseppennek a dollárok.

[ Szerkesztve ]

(#91811) SNor válasza Zsocy155 (#91806) üzenetére


SNor
tag

Az adapter is lehet rossz! Nekem van olyan microSD-hez kapott adapterem, ami az újabb nagyobb microSD-t nem láttatja a géppel.

(#91812) Zsocy155 válasza Tim82 (#91808) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszönöm szépen!

(#91809) Chaser: Igazad van. :D

(#91813) havri1 válasza Francia91 (#91805) üzenetére


havri1
félisten

Mégsem lett jobb, most ezt mértem, miközben a gyerek játszik (kb fél órája tolja):

[ Szerkesztve ]

havri

(#91814) FoxiestFox válasza havri1 (#91813) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen pasztát használtál, és mennyit? :D
Illetve a venti milyen fordulaton megy? Lehet, hogy annál a gépnél is érdemes lenne TPFC-vel kimaxolni a ventit (tud gyorsabban is pörögni, mint amit alapból megenged magának a zaj miatt).

(#91815) havri1 válasza FoxiestFox (#91814) üzenetére


havri1
félisten

Paszta nem említendő kategória egyelőre :DDD
Nem sokat, pont annyit amennyi elterült rajta. Venti? Na majd lemérem, visít azért eléggé amikor forró.

havri

(#91816) csubuka válasza havri1 (#91777) üzenetére


csubuka
addikt

Hohó, újraraktam az egész PM csomagot és végre tényleg jó a Lenovo Settings töltésszabályozásra (korábban nem ismerte fel az akksimat...), csekély másfél évvel a Win10 megjelenése után. :DDD

(#91817) dugo_ válasza havri1 (#91815) üzenetére


dugo_
veterán

Honnan tudod, hogy elterült? A chip közepére kell egy pötty, a hűtés majd elteríti, ha szétkenegeted, akkor levegős lesz. Egy fél borsószemnyi (vagy egy kicsit kevesebb) elég ezekre a chipekre.

(#91818) havri1 válasza dugo_ (#91817) üzenetére


havri1
félisten

Hm, akkor lehet rosszul csináltam, óvatosan szétkentem.
De ha nem adná át a hőt a bordának, nem lenne tűz forró a levegő, amit kifúj, vagy rosszul gondolom?

havri

(#91819) FoxiestFox válasza havri1 (#91818) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem hozzá sem kellett volna nyúlni, míg nincs jó minőségű pasztád. Kíváncsi leszek, azzal mennyi lesz majd. Ha úgy is sok, akkor sanszos, hogy vagy nem fekszik fel jól a hűtés a chipre, vagy hibás a hőcső.

(#91820) dugo_ válasza havri1 (#91818) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg nem vesztettél annyit vele, de jobb nem szétkenni. Nem tudom miért nem birkózik meg ezzel a 80W-tal a hűtő. Eddig jobb volt a hőfok, vagy nem is nézted?

FoxiestFox:
Ha hibás lenne, akkor nem lenne forró végig.

(#91821) havri1 válasza dugo_ (#91820) üzenetére


havri1
félisten

Nem néztem sose ennyire a hőfokot, néha ránéztem, de ennyi. Most kezdett el foglalkoztatni. Kicsit aggaszt a 90 fok feletti GPU hőmérséklet.
Egyelőre letiltom a GPU-t, menjen az intellel, rendelek jobb pasztát, és teszek még egy próbát.

havri

(#91822) FoxiestFox válasza dugo_ (#91820) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Látod, hogy mégis van valami... a hő nagy részét elvezeti a bordához, de mégsem mindet...

(#91823) havri1 válasza FoxiestFox (#91822) üzenetére


havri1
félisten

Egyelőre a turbo módot szeretném kikapcsolni a cpu-n, mert azért az odaver rendesen a hőnek. Csak nem találom sehol..

havri

(#91824) Francia91 válasza havri1 (#91823) üzenetére


Francia91
veterán

Energiagazdálkodási beállításokban (majd "Speciális energiaellátási beállítások módosítása") 99%-ra állítod a max CPU teljesítményt. Ilyenkor nincs Turbo Boost órajel. Ha 100% van beállítva, akkor van Turbo Boost órajel

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91825) havri1 válasza Francia91 (#91824) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!
Most rakom vissza a W7 mentést, futok ott is pár kört, tesztelek, bár kizárnám a szoftveres hibát.
Bár a diablo 3 baromira akad most W10-en, holott régen vígan ment. (de ez lehet patch miatt, régóta nem játszottam, sokat javítottak rajta, simán elképzelem, hogy erősebb hw kell már neki)

havri

(#91826) Francia91 válasza havri1 (#91825) üzenetére


Francia91
veterán

Csak FoxiestFox nehogy megkövezzen, hogy egy Dell Precision M6600-asról segítek itt :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91827) Tim82 válasza Francia91 (#91826) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na, elég lesz a térítésből. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91828) FoxiestFox válasza Francia91 (#91826) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bezzeg a Dell Precision M6600 nem melegszik annyira!
havri, add nekem azt a béna TP-t, és mars Precit venni! :D

(#91829) #49682432 válasza havri1 (#91821) üzenetére


#49682432
törölt tag

Ha a ventilátor tiszta és új pasztával is ennyi a hőfok, akkor nem aggódnék a dolgon.
Profi pasztával max. 3-4 fokot nyerhetsz.
Az i7-2640M processzor pedig 100 fokig bírja károsodás nélkül:
https://ark.intel.com/products/53464/Intel-Core-i7-2640M-Processor-4M-Cache-up-to-3_50-GHz

Beállítanék riasztást és kikapcsolást mondjuk 95-97 fokra, aztán használnám vadul.

(#91830) Francia91 válasza #49682432 (#91829) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt írtam én is korábban neki, hogy mobil Sandy Bridge esetében a 80-82 fok teljesen jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91831) FoxiestFox válasza #49682432 (#91829) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem a CPU miatt aggódik.

(#91832) havri1


havri1
félisten

Igen, CPU nem vészes, ( mint kiderült ) inkább a 96 fokos GPU aggaszt. Bár lehet kár volt megnézni ezt, eddig nem érdekelt, most ezzel ébredek :DDD
Most kapott egy szűz Windows 7-et (rohadjon meg a rendszer helyreállítás, csináltam mentést Win7 alól, rendszerkép, és nem sikerült neki visszaállítani...tolhattam újra. Ugrott a W10 és a W7 is wáhááá), levettem 99%-ra energiagazdálkodásnál (maradt a kiegyensúlyozott, eddig teljesítménycentrikuson használtam). Szedem le a játékokat a kölöknek, és kipróbálom megint.
Igazából itt a TurboBoost és a nélküli hőmérsékletekre leszek kíváncsi.
Legjobb az egészben, hogy öcsém most vesz Y700/520-at gamert, és viszi magával nyáron Iraq-ba, ahol nappal helyenként 50-60 fok lesz a kinti hőmérséklet. Előre félek.

Szerk.: Sose használtam igazából akkumulátorról, most azzal működik, mert így kényelmesebb. Az egy dolog, hogy a GPU-t így nem használja 3D-ben (nvidia), de maga az egész gép mi a franctól lassul ennyire be? A winben lépkedés, oldalak betöltése a ffoxban, meg úgy minden. Mit vesz még vissza? CPU-t ennyire lebutítja?

[ Szerkesztve ]

havri

(#91833) Chaser válasza havri1 (#91832) üzenetére


Chaser
titán

1200mz-en is pörögnie kell mindennek, ott valami disznóság van

és ha nem tévedek nagyot pasztázás környékén

szerk: vagy a hűtőd lett defektes

pontosan milyen gép? w520 rémlik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91834) Francia91 válasza havri1 (#91832) üzenetére


Francia91
veterán

Akkuról nekem a Dell pl 800 MHz-re veszi vissza a CPU órajelet
Amit tudok ajánlani:
Nyisd meg a CPU-Z programot (ha nincs meg, akkor telepítsd), majd Aida64-gyel adj neki egy stressztesztet, és nézd meg a CPU-Z-ben, hogy meddig megy fel az órajel. Nagy eséllyel Neked is visszaveszi 800 MHz környékére. Ezt ott tudod állítani, ahol a Turbo Boostot kikapcsolni, hogy akkuról mekkora legyen a használható processzorteljesítmény

(#91833) Chaser

Sandy Bridge procival és Quadro 1000M-mel 100%, hogy W520 lehet :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91835) havri1 válasza Chaser (#91833) üzenetére


havri1
félisten

800-1400Mhz között ingázik.
És hiába állítom az energiagazdálkodásnál, telepről minimum 50-vagy 100, ugyanaz, 800-1400mhz :)
Amint bedugom a tápot, felmegy 2800Mhz-rre a cpu, és megtáltosodik a gép, még win alatt is.

W520 igen.

Pont most tettem fel a CPUZ-t, mindjárt tesztelem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#91836) azbest válasza havri1 (#91835) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy a biosban is van opció arra, hogy akkuról mire optimalizáljon.

Egyébként az egy dolog, hogy forró a kifújt levegő, de erősen fujja? Mert amikor el vannak tömődve a hűtő lamellái, akkor is forró levegő jön ki, csak kevés. Amikor szabad a légáramlás, akkor azért nem olyan forró, mert a nagyobb áramlás le tudja hűteni.

(#91837) havri1 válasza Francia91 (#91834) üzenetére


havri1
félisten

Íme. Akármit csinálok akksiról, 149x Mhz a max, holott láthatjátok, be van állítva, hogy min-max 99% lehessen. Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de kb, mintha HDD lenne csak a gépben, olyan "lassan" nyitja az ablkokat, végzi a műveleteket. Elszoktam már ettől :)
Inkább csak a furcsaságok zavarnak, de lehet hülye vagyok...Szeretem, ha minden pöpec. (jól szétcsúszott a kép, 2x vágtam be, de a lényeg látszik)

(#91836) azbest: Igen, értem amit mondasz. Tiszta, ma szét is volt szedve (alig volt benne por), porszívóval azért hetente 1x ki szoktam szívni a lamellákból.
Visít hangosan terhelés alatt a hűtő, és erősen löki is kifelé. Forró levegőt fúj erősen, az asztalt is felforrósítja, a gép bal oldaláról nem is beszélve. Idle halk, szinte a HDD hangját hallani csak a rackben.

[ Szerkesztve ]

havri

(#91838) #49682432 válasza havri1 (#91837) üzenetére


#49682432
törölt tag

Bios-ban és Power management 6-ban is van beállítási lehetőség, hogy a CPU hogyan viselkedjen akku használat közben.

(#91839) Chaser válasza Francia91 (#91834) üzenetére


Chaser
titán

nvidiát írt, visszább nem olvastam, csak rémlett az 520

havri1 ott gond lesz valahol, 1200mhz-en is pörögnie kell mindennek

nyomnék egy bios defaultot, wint láttam most telepítetted újra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91840) havri1 válasza Chaser (#91839) üzenetére


havri1
félisten

Már megvolt az előbb, max performance mindenhol a power menü alatt (ott vannak ezek), és ugyanúgy 1396Mhz. (98 ami elvileg 100mhz x 14 szorzó.)

Mindegy, köszi azért a segítséget :)

havri

(#91841) #49682432


#49682432
törölt tag

Túlmelegedés elleni védelemre milyen progit érdemes használni? Win7, T520
Azt szeretném, ha figyelmeztetne és kikapcsolná a gépet bizonyos hőfok felett.
Úgy emlékeztem, a BIOS-ban be lehet állítani, de ott nincs ilyen opció.
CoreTemp nevű proginak van ilyen opciója, viszont az nem fut nem rendszergazdai jogosultságokkal rendelkező általános felhasználói fiók alatt, ahol a játékok vannak telepítve.

(#91842) Chaser válasza havri1 (#91840) üzenetére


Chaser
titán

jah várj, ez tp:)
régieknél is soknál volt 1600mhz akkuról, töltő nélkül nem hajlandó fentebb menni, így védi az akkut esetleges nagyobb áramfelvételtől

ettől független ilyen genes cpu-val érzetre mindennek úgy kell mennie mint max órajelen, nyilván pl konvertálás pl sokkal lassabb lesz
kipróbáltam most ivy gépen akkuról 1200mhz-en, kb sandy 1400mhz, semmi anomália

MrUniversum
tp fannal szépen tudsz szabályozni mindent, milyen jogosultság kell hozzá azt most passzolom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91843) Dhampir válasza Francia91 (#91826) üzenetére


Dhampir
félisten

Én meg egy HP ProBook 6570b-ről olvasom mindezt. :D

(#91844) Richter36 válasza #49682432 (#91841) üzenetére


Richter36
őstag

Aida64 is tud riasztani meg lekapcsolni a beállított értékek alapján.

(#91845) Sensei


Sensei
tag

Sziasztok!

T460 esetében jól látom, hogy az M.2 foglalat nem opció SSD számára, csak az S modell tudja ezt? Nem akarok hinni a szememnek.
Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#91846) azbest válasza Sensei (#91845) üzenetére


azbest
félisten

hát, neten olyasmi írnak, hogy az L, P és S fogadhat, de pont a sima T460 nem képes kezelni. Hogy csak az usb mód van-e bekötve vagy csak az nvmi mód hiányzik....

(#91847) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Volna egy T400-as laptopom és az volna a kérdésem hogy Windows 10 (64bit) az hogy viselkedne rajta ? Mert néztem azt hogy a 10hez nincsenek driverek, sajnos. :( és emiatt vannak kétségeim.

(#91848) csubuka válasza havri1 (#91813) üzenetére


csubuka
addikt

W520 nálam is (i5-2540, k1000m Quadro).Elsőre mégis a ventikiakasztást (~4500 rpm) népszerűsítendő mutatok egy kiakasztott ventit fotót (csak extrém igénybevételnél cisnálok ilyet amúgy). A dedikált GPU van az aida-hoz társítva, szóval azzal mér, mondjuk valamiért nem látszódik a GPU hőmérséklet, hiába az az aktív GPU. Ezzel még szórakozok egy picit. Soha nem volt pasztázva.

*Lehet ez valamilyen bug és hiába úgy mutatja a tálca ikon, mégsem az az aktív...

[ Szerkesztve ]

(#91849) FoxiestFox válasza Mbenyo97 (#91847) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elvileg sima ügy. Mondjuk nem tudom, a váltható vga hogy viselkedik mostanában 10 alatt.

csubuka; jaja, ezt javasoltam én is, hogy a maxon kell pörgetni játék közben.. W500-on én is így tolom, suhog, de fejhallgatóban úgysem hallom, cserébe hűvös széthúzott GPU-val is, és ezt bírja vagy 3 éve, szóval... :D

[ Szerkesztve ]

(#91850) csubuka válasza havri1 (#91813) üzenetére


csubuka
addikt

Ez az i5, "pasztázatlan" kivitel, auto venti beállításokkal. Ez se vészes, a hőmérsékletek szépen beálltak már, olyan ebből nem lesz, mint a te hőmérsékleteid.

Valami van a gépeddel vagy az i7, ami közbeszól!

**Vagy az is lehet, hogy az aida teszt nem teljesen tükrözi a valóságot és aida-ban még neked is jó, csak az életben melegszik. Játékot sajnos nem nagyon tudok tesztelni, ami kimelegítené szerintem.

Vagy valami hűtőd nem fekszik fel, vagy paszta levegős, vagy a hőcső hibás. Vagy ilyen az i7 erőmű, ami telitolja hővel a belét a gépnek.

i5 powa :DDD Ez azért annyira nem betyárosan hangos így és nem is melegszik, az extra erő meg nem kell semmire számomra éppen, illetve van egy asztali izomkonfig, ami ha valami megváltó erőre van szükség, akár be is indulhat, növelni a villanyszámlát. :DDD

(#91849) FoxiestFox: Igen, talán a te javaslatod nyomán jutottam el én is ehhez. Mondjuk az elején féltem, hogy a csapágyakat hamar kinyírja, de nem folyamatosan megy így, csak ritkán és eddig bírja. Amúgy meg az új venti egyszerűbb, mint az alaplap.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.