Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90501) Tim82 válasza joocek (#90500) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van. Vegyél bele olyan kártyát, amivel jött is ki gyárilag. Mással ugyanezt a hibaüzenetet fogod kapni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90502) azbest válasza joocek (#90500) üzenetére


azbest
félisten

ha visszaolvasol 7 bejegyzést, még képet is láthatsz róla :P

Nem olyan lenovós wifi kártya, mint ami abba a gépbe való. Vagy olyat kell beletenni, vagy modbios-sal kikapcsolni a korlátozást.

Az amerikai FCC miatt van, mert csak megadott eszközzel lehet garantálni, hogy a sugárzási értékek az engedélyezetten belül maradnak. Ha más kártyát teszel bele, amit ők nem hagytak jóvá, akkor sértheti az FCC-t.

(#90503) Tim82 válasza azbest (#90502) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de a *30-as generáció és afölötti Thinkpad-eknél - az UEFI-only BIOS miatt - már nincs könnyen és egyszerűen megoldható whitelist-mentes BIOS.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90504) HSM válasza Tim82 (#90503) üzenetére


HSM
félisten

Bizony. Gépet kell bontani és külső hardverrel programozni a BIOS-csipet. :(

(#90505) donjohnson válasza HSM (#90504) üzenetére


donjohnson
addikt

(sejtettem, meg nem is találtam whitelist-mentes bios-t.)
akkor muszáj leszek beszerezni egy másik wwan kártyát.
köszi a felvilágosítást mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90506) joocek válasza azbest (#90502) üzenetére


joocek
aktív tag

a modbios kikapcsolása valahol le van írva? Mert én körbe néztem de semmi használhatott nem találtam!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90507) Chaser válasza joocek (#90506) üzenetére


Chaser
titán

mit akarsz rajta kikapcsolni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90508) Tim82 válasza joocek (#90506) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kezdjük elölről.

Nem tudsz kikapcsolni whitelist-et, nem tudsz a gépedre egyszerűen telepíteni moddolt BIOS-t (mert kb. szét kell barmolni hozzá az alaplapot).

Vegyél olyan kártyát, amivel jött is ki az a szerencsétlen noti. Itt a lista. 6300-ból, amilyennel próbálkozol, csak Lenovós lesz jó, aminek az FRU száma 60Y3233.

Ha nem olyannal próbálkozol, ami szerepel a linkelt listában, továbbra sem lesz hajlandó elindulni a gép, amíg az a kártya bent van, továbbra is ún "error 1802" hibaüzenetet fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90509) Bluesummers válasza donjohnson (#90492) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha ezt előbb megkérded, konfirmálom Neked. :O
Amúgy jah, WTF eset...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90510) joocek válasza Tim82 (#90508) üzenetére


joocek
aktív tag

köszi!
Én nais azt hittem elég lesz egy ugyan olyan tipus mint a leírásban.

Intel-Centrino-Ultimate-N-6300 de nem! :W :W
Azért még egyszer köszönöm! amúgy csak a lenovo nem engedi vagy más gépbe sem lesz jó?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90511) Tim82 válasza joocek (#90510) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenovo és HP gépeknél van whitelist, tehát azoknál így járás van, csak saját megfelelő kártyákkal mennek, Dell-eknél nincs, tehát pl. azokba jó lesz.

Más gyártóknál nem tudom biztosan, de mintha Fujitsu és Toshiba sem alkalmazna whitelist-et.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90512) joocek válasza Tim82 (#90511) üzenetére


joocek
aktív tag

ok mert akkor igy azért eladható! köszi jövök egy kávé val!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90513) sutszi válasza Tim82 (#90503) üzenetére


sutszi
veterán

A 30-as széria is biztosan benne van még? :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90514) HSM válasza sutszi (#90513) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ott vezették be. Az EC controllerrel lehet még játszani, de a BIOS-hoz már a lelkébe kell nyúlni. A 20-as még nyitott volt.

[ Szerkesztve ]

(#90515) sutszi válasza HSM (#90514) üzenetére


sutszi
veterán

Keresgéltem kicsit de úgy látom 30-as szériát nem szerelték AC-s wifivel. Jól látom?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90516) HSM válasza sutszi (#90515) üzenetére


HSM
félisten

Itt azt írja:
"11 a/b/g/n
Intel® Centrino® Advanced-N 6205
Intel® Centrino® Wireless-N 2200
Intel® Centrino® Ultimate-N 6300
PCIe Half Mini Card
ThinkPad 11 b/g/n
Wireless WAN upgradable on selected models.
Qualcomm® Gobi™ 3000 chipset
Qualcomm® Gobi™ 4000 chipset - AT&T on selected models
PCI Express Mini Card
Bluetooth 4.0 Wireless"
[link]

Szerencsére nálunk nem hiányzik, bőven elvagyunk a sima a-s 6300/6205 kártyákkal, 100-150Mbitet simán hoznak 5Ghz-en. :B

(#90517) Solten


Solten
addikt

Udv, csatlakozom a klubhoz egy X230-al. Ebay-rol vettem (aukcio) £171-ert, nos nem vagom hogy a tulaj mit muvelt vele de zsir ujnak tunik (legalabb is zero hasznalat latszik rajta - vagyis nem latszik rajta semmi mintha most jott volna a gyarbol) "nem tech guru leven" annyi problemaja volt hogy a gep nem toltotte be az op.rendszert (BIOS+video shadowed), erre bevagta valami fiok aljaba a kicsiket :D Most "lomtalanitas" neven megszabadult tole halisten'. Pendriveos telepito megoldotta a kerdest. Az akku jol tartja az uzemidot.
Eddig plasztik jateksz@rjaim voltak de most latom mi a minoseg, nincs kisajnalva belole az anyag.

Mar 4 oraja gyotrom, az akku 67%-on van.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#90518) Kbali válasza embe (#90495) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet valóban a víruskergető is (akár a win defender is), de a win update is pörgetheti.

(#90519) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

ThinkPad T420s-re feltettem a a TPFancontrol-t, s az eddig zajos gépem megnémult :)
(CPU: i5 2520, Intel VGA)

Kiderült ugyanis, hogy a "no5" jelzésű szenzor állandóan 60-65 fokot mér (már bekapcsolás után egyből) ami miatt állandóan lármázott a venti.

Az ini fájlban ignoráltam ezt a szenzort, így már csend és béke honol.

Jellemzően a proci 52-54 fokon van üresben (ekkor 1es fokozaton pörög a venti - majdnem néma)
55 fok felett 1 fokozattal feljebb kapcsol 5 Celsius fokonként.

20 perc LightRoom export után már 78-80 fokig felkúszik, de ott bekapcsol a legmagasabb ventifokozat, aminél már nem melegszik tovább a proci.

Érdekesség, hogy a 6-7 fokozat nálam RPM-ben ugyanaz, s nincs "ludicrous" mód (level64)

A level128 viszont működik, akkor visszakapja a BIOS a stafétabotot (85 C)

T420/420s esetén mik a jónak mondható nyugalmi hőfokértékek ennél a procinál?
Érdemes ennek fényében ujrapasztázni a CPU-t?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90520) HSM válasza Surfym@n (#90519) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább annak néznék utána, mit mér az a szenzor, és miért olyan magas nálad, nálam az most netezve 33 fok...

(#90521) Surfym@n válasza HSM (#90520) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Sajnos nem találtam róla semmit :(

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90522) beherit válasza HSM (#90484) üzenetére


beherit
tag

Egy fórumtárs tanácsára átállítottam automatikusról fixre 1-11 között az egyikre a csatornát, azóta nem volt kékhalál lassan 48 órája, ami a korábbi 20 perchez képest elég jó. Még kicsit félve kapcsolom be szegényt, meg hihetetlen, hogy ettől javul meg, de meglátjuk.

amor fati

(#90523) metal01 válasza Surfym@n (#90519) üzenetére


metal01
őstag

Nálam T420 2620m-mel idle 34-36 fok. Átlag használat mellett 45-50 fok. Ha megizzasztom kaparja a 85-90 fokot is. Szintén LR-mal.

A TPFC-t szvsz érdemes a BIOS vezérlésen hagyni. Én is úgy használom. Informatív jelleggel. Csak a hőfok értékeket sasolom onnan. Ezeknél a prociknál már nem nagyon érdemes játszadozni a ventivel. Elég hamar és rendesen melegednek. Meg kellene kenni újra azt a procit és pucolni a ventit, oszt' jó lesz az :)

Az "s" mindig is kicsit jobban melegedett a kialakítása miatt.

(#90524) #59070464


#59070464
törölt tag

X220-bol kiszerelt webcam helyet lehet potolni? Gyari megoldasra gondolok, nem barkacsra. Az i5 es i7 kozott jol gondolom, hogy nincs akkora kulonbseg 100%-on porgetett CPU eseten sem, hogy erdemes legyen a nagyobbra vadaszni? Mert hogy itt nincs 4c/4c vs 4c/8t, mint desktop vonalon.

(#90525) btudos válasza #59070464 (#90524) üzenetére


btudos
veterán

Tekintve, hogy X220 esetén a procit maximum alaplappal együtt cseréled, főleg nem éri meg az i7. Picit magasabb órajelre húzott i5, semmi több.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90526) #59070464 válasza btudos (#90525) üzenetére


#59070464
törölt tag

A kerdest eredetileg ugy gondoltam, hogy i7-es X220-t vadaszni i5 helyett erdemes-e. Ezt a reszet meg is valaszoltad. En is ugy gondolom, hogy csak egy csoppnyit felpockolt i5 az i7 (+100 MHz, +1MB cache). A webcam kerdese tovabbra is foglalkoztat.

(#90527) Orionhilles válasza #59070464 (#90526) üzenetére


Orionhilles
senior tag

X220 i7 verzió esetén lesz egy USB 3.0 portod is, i5-nél nem.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#90528) Chaser válasza #59070464 (#90524) üzenetére


Chaser
titán

van olyan i7 csak nem sandynél
i7-es modellben van usb3 is, ennyi az előnye
kamera megoldható, de sztem egyszerűbb kamerásat venni ha használnád

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90529) Tim82 válasza Chaser (#90528) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem pont kamera nélkülit akar vagy kivenni a kamerát, ha benne van.

NewmanHD: majd összemérem, de ránézésre eléggé biztos vagyok abban, hogy az X200/X201-hez való webkamera-helyet fedő matrica jó X220-hoz is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90530) #59070464


#59070464
törölt tag

(#90527) Orionhilles: es tenyleg, mar emlekszem erre.

(#90529) Tim82: ha a matrica alatt tenyleg matricara gondolsz, akkor ne faradj. Az X200-ban nincs webcam es egy gyari takarolemez van a helyen. Hogy a kijelzokeret kialakitasa ilyen gyarilag vagy be lehet helyezni valamit a kiszerelt kamera helyere, na azt nem tudom. Eppen erre vagyok kivancsi.

(#90531) delon


delon
tag

sziasztok

T420s-hez keresek dokkolót lehetőleg 4338-at az usb 3.0 miatt.
Akinek van eladó ne fogja vissza magát,illetve valami reális áron történő beszerzési forrást is ajánmlhatnátok.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#90532) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Sziasztok!
Van valami módja a "hidegindításnak" egy notebook esetében?
Hozzám került egy Lenovo T410 (ThinkPad) noti és nem lehet bekapcsolni. Sejtésem szerint a billentyű és kezelőgombok egybe panelje, vagy maga a szalagkábele lehet a hibaforrás.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90533) Kiki18 válasza MrDerekas (#90532) üzenetére


Kiki18
őstag

Lehet ,hogy billhiba...
De azért keress rá a thinkpad woodoo-ra. Próbáld meg azt is.

(#90534) MrDerekas válasza Kiki18 (#90533) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Rákeresek. Filléres hiba miatt nem kellene kukázni a gépet, mert masszív kis vas.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90535) Tim82 válasza MrDerekas (#90532) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dokkolóról mehetne a bekapcsolás, ha az is van hozzá.

delon: hirdetni (kereső hirdetéssel sem) nem szabad a jelenleg érvényes fórumszabályzat szerint. Törölni nem fogom, de offba teszem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90536) MrDerekas válasza Tim82 (#90535) üzenetére


MrDerekas
addikt

Dokkoló nincs sajnos. Ezért keresek valami kimondottan gányolós megoldást. (Jó lenne kiszűrni a hiba forrását, mielőtt elkezdem a cserealkatrész rendeléseket.)

(#90533) Kiki18 A varázslat nem jött be :O

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90537) Chaser válasza MrDerekas (#90532) üzenetére


Chaser
titán

vagy az alaplap...ha sejtés alapján lehetne javítani de jó is lenne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90538) MrDerekas válasza Chaser (#90537) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valóban jó lenne. Ezért is szeretném kideríteni. Nem mindegy, hogy egy szalagkábel, vezérlő akármi, vagy komplett alaplap kellene. Aztán ha így marad, megy a polcra a többi közé.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90539) azbest válasza MrDerekas (#90538) üzenetére


azbest
félisten

hát... ötletem akad, de nem biztos hogy működik:

- Wake on lan a hálókártya mac addressével másik gépről. De nem tudom, hogy alapból működik-e
- Gondolom nem volt aktív a táv-management (amt / vpro), mert alapból nem szokott az lenni. Ráadásul jelszó hiányában hiába. Azzal a kikapcsolt gépet is lehet webes felületen kapcsolgatni.

(#90540) MrDerekas válasza azbest (#90539) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem volt ezen semmi extra. Kiscsaj sulis notija. Pár éve nem is volt a kezemben ilyen masina, de úgy rémlik a biosban alapból disabled a Wake on lan opció. A lan port MAC címe, hogy nyerhető ki? Vagy ha bontom meg lesz címkézve? (Valami rémlik, hogy szokott lenni ráragasztva kis matrica....) Jelszó meg nem akadály, mert nem volt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90541) azbest válasza MrDerekas (#90540) üzenetére


azbest
félisten

a gép alján is szokott lenni matrica, amin mac cím is szerepel

(#90542) MrDerekas válasza azbest (#90541) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R :R :R Isten vagy! Köszönöm szépen! Nos az akku alatt volt a MAC cím. Miután a routerből és a switchből sem tudtam kinyerni az IP címet (mondjuk az itthoni összes kütyüjét igen) így megtippeltem a legalacsonyabb számot ami nem foglalt. Bejött :DD :C Szóval ott tartok, hogy a gép működik. Ebay-ről cirka 7k-ől megjönne a dokkoló. Ennyit még éppen megér. Vagy keresek hozzá mindengombos panelt kábelestől valami bontóban. Ha felém jársz vendégem vagy egy akármire, plusz egy díszdobozos páleszra ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90543) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Bekötöttem a notit min displayport>hdmi átalakítóval hdmi-s monitorba,de most nincs hang,ilyenkor mit lehet tenni?

(#90544) Tim82 válasza ToBeY (#90543) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lejátszóeszközöknél megjelenik a Windows hangbeállításaiban a HDMI-s monitor?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90545) ToBeY válasza Tim82 (#90544) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen meg,de kiderült a monitor jack csatlakozójába kellett dugni a kábelt nem pedig a notiba.
Nincs valami megoldás,hogy a notit használhassam és monitorét letilthassam?(elég béna a hangminősége a monitorba dugva... :U )

(#90546) Tim82 válasza ToBeY (#90545) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehetne egyértelműen, hogy milyen kábelt hova dugsz és pontosan mit is szeretnél? Hadd ne kelljen találgatnom az alapján, hogy az előbb még HDMI kábelről volt szó, most meg jack-et emlegetsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90547) HSM válasza ToBeY (#90545) üzenetére


HSM
félisten

Sima ügy. Átállítod az alapértelmezett hangeszközt a notira. :D

(#90548) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. kerult ma hozzam egy t440s (900p AUO paneles) es hat eleg laza a feketeje. Nekem egy t460 ips fhd van viszonyitasi alapnak de ez a t440s panel eleg gyengus. föleg a fekete ami inkabb szurke. lehetne ezen valamit valahogy kalibralni? ha igen hogy es mit? köszi

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#90549) ToBeY válasza Tim82 (#90546) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van egy BenQ G2420HD monitorom aminek van jack kivezetése is,ide kellett dugnom a kábelt most hogy hdmi-vel (mini displayport>hdmi átalakító) lett összekötve a noti a monitorral (az eddig d-sub helyett).
Eddig a notiba dugtam a jack kábelt és jobb volt a hang( ezt szeretném most is)

HSM:Ezt pontosan hol kell? :U

[ Szerkesztve ]

(#90550) Tim82 válasza delon (#90531) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, T420s-sel nem fogod tudni kihasználni az USB 3.0-ás portokat a keresett dokkolón, azok csak USB 2.0-ként fognak működni.

Ennek az az oka, hogy a T420s alaplapi chipsete nem támogatja az USB 3.0-at, csak úgy van rajta USB 3.0 port, hogy azt egy külön vezérlő irányítja.

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.