Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90451) batai15


batai15
félisten

sziasztok! kapni valahol t520ra méretpontos bill. matricát? amit küldtek jó jó, de nekem méret pontos kellene. Előre is köszi!

(#90452) Vasy09 válasza batai15 (#90451) üzenetére


Vasy09
őstag

Ajánlom figyelmedbe west kollégát! Nekem a T420-ra méretpontosat küldött, és nem utolsó sorban nagyon jó minőségűt! :C

Gamertag: Vasy09

(#90453) sutszi válasza batai15 (#90451) üzenetére


sutszi
veterán

Én is west-től vettem lassan 1 éve... és hibátlan.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90454) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Most olvastam nemrég egy cikket hogy a NAV úthengerrel semmisíti meg az olcsó hamisítványokat.

Most kérdem én, ThinkPad-et mióta hamisítanak? :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90455) Tim82 válasza Surfym@n (#90454) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90456) HSM válasza Surfym@n (#90454) üzenetére


HSM
félisten

Úgy látom, van ott hamis pukkasztós fólia is... :DD

(#90457) Surfym@n válasza Tim82 (#90455) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Az se rossz... :D

Attól függetlenül sztem a kép nyomokban egy x60/61-t tartalmaz(hat)... :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90458) Tim82 válasza Surfym@n (#90457) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, régebbi Thinkpad lesz az, pl. egy R40. (X60-nál már nincsen az a lecsapott bal alsó sarok a képernyőfedélnél.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90459) azbest válasza Surfym@n (#90454) üzenetére


azbest
félisten

Lehet ott is úgy megy, mint amikor állami intézményben leltároznak. És a trehányság miatt fele sincs már meg a cuccoknak. Nem feltétlen ellopták, csak úgy dobták ki, hogy nincs kivéve a nyilvántartásból. És akkor kunyerálgatnak, hogy régi magnó meg monitor meg tudomisénmi nincs e valakinek, amit leselejtezhetnének, hogy darabra meglegyen :))

(#90460) batai15


batai15
félisten

sziasztok! win 10 alá kell drivert telepíteni? vagy elég ha a win 10 felismeri magának őket? viszont az újlenyomatolvasó nem megy, ahhoz mit kell telepíteni?

(#90461) Francia91 válasza thgergo (#90259) üzenetére


Francia91
veterán

Sajnos cáfolnom kell Téged, mert már az első generációs mobil i7-esekből is volt 4 magos. Nekem Sandy Bridge mobil i7-esem van (2720QM), ez is 4 magos...:B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90462) Tikakukac válasza batai15 (#90460) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit nem tol fel azt nyilván driverezni kell.

Tudom, már írtad többször, hogy neked a nyelv mindegy, de ujjlenyomat lesz az :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90463) HSM válasza Francia91 (#90461) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem félreértettétek egymást... Az i7 tényleg nem jelent négymagost, mert alapesetben kétmagos. Viszont tény, hogy van belőle, általában Q meg X végű csudamodell, ami tényleg négymagos. :K

(#90464) Francia91 válasza HSM (#90463) üzenetére


Francia91
veterán

Ha úgy fogalmazunk, hogy NEM MINDEN ESETBEN jelent 4 magost, már egyből tisztább :)
Bocs, ha kötekedésnek tűnik :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90465) Tim82 válasza batai15 (#90460) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gépház -> Fiókok -> Bejelentkezési lehetőségek -> Windows Hello menüpontban nem jelenik meg az ujjlenyomatolvasó?

X220-on Win 10-nek nem kellett driver, szerintem ugyanaz az ujjlenyomatolvasó modul, mint a T520-ban is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90466) bigrock


bigrock
addikt

Üdv, mindenkinek!
Előre is elnézést, ha már volt válasz a kérdésemre, de >90K hsz-t elolvasni, keresni benne nem egyszerű, bár rajta vagyok...
Nos: X230-am van (i5, 4GB, 120 GB SSD) és mostanában a következő problémát tapasztalom: egyszerűen leáll a gép, mindenféle előzmény nélkül.
Mindegy, hogy Word-özök, netezek, Corel-ezek, átlag kétnaponta 1x előfordul. Utána bekapcsolom, és mintha mi sem történt volna, dolgozik tovább, de 1-2 nap múlva ismét jelentkezik a probléma.
Próbáltam akkuról, akku nélkül töltőről, akku+töltőről, de bármikor tudtam produkálni a hibát. Nincs mozgással sem összefüggésben, simán megcsinálja egy stabil asztalon is...
Nem melegszik túl, nem zúg hangosan a ventillátora, csak szimplán megáll. Windows 7 Prof-val vettem használtan, upgradeltem 10 Pro-ra. Ha az megoldást jelentene, újratelepíteném nulláról, csak kb. 3 napba telik, amíg az összes alkalmazást újra beállítom rajta.
(Ha jól emléxem, próbáltam Live Linux-szal is, azzal is előjött, tehát valószínűleg nem szoftveres gond)
Már egyszer szétszedtem darabokra, kitakarítottam, megmozgattam az alkatrészeket. Utána kb. 1 hónapig jó volt, aztán megint kezdődött a kikapcs-móka.
Van-e valakinek ötlete, mit tegyek? A gép már nem garanciális.
Köszönettel.

(#90467) azbest válasza bigrock (#90466) üzenetére


azbest
félisten

miből tudod biztosan, hogy nem melegszik túl? Persze, ha valamilyen programmal nézted, akkor az sokat segít. Nálam win alatt a tpfancontrol fut t430-on, nem piszkálom vele, a biosra hagyon a szabályozást, csak mint egy kis praktikus hőmérsékletkijelzőként használom.

Esetleg, ha a hőmérséklet / hűtés el van állítva a biosban, talán az is okozhat furcsaságot, bár anno még a t61-essemnél volt amiatt probléma, míg rá nem jöttem. Esetleg bios default beállítással lehet próbálkozni, de előtte azért nem árt átnézni, hogy vissza lehessen állítgatni, ha esetleg valaminek bekavar szoftver szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#90468) Tikakukac válasza bigrock (#90466) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez gyanúsan szellemes bújócska lesz. Valaki az alaplapon nem tolerálja a működést egy idő után és pukk. Olyan dolgok vannak el sem hiszed. Proci hibától megkezdve már mindent elhiszek mert volt rá példa.

Ha van idő akkor nagyon-nagyon ráérős szakinak kell beadni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90469) Picco válasza azbest (#90467) üzenetére


Picco
addikt

Egy mem test/primeot megprobalhatsz, homersekletet nem art kozben figyelni elsosorban utobbinal, de ahogy Szivacs mester mondta ez akarmi is lehet. Kezdesnek egy bios visszaallitas sem art. Kivancsi vagyok mi lesz a vege, sok szerencset.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90470) batai15 válasza Tim82 (#90465) üzenetére


batai15
félisten

nem él a hello menüpont

(#90471) bigrock válasza Tikakukac (#90468) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos, nem tehetem meg, mert folyamatosan használom a gépet. A memtest-et megpróbálom. Azért nem hiszem, hogy túlmelegszik, mert van úgy, hogy bekapcsolom és 5 percen belül off.
Köszi

(#90472) Tim82 válasza batai15 (#90470) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor ez a driver. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90473) beherit válasza RoboGuru (#90398) üzenetére


beherit
tag

Végül azzal a driverrel sem működött. Kicseréltem a wifi kártyát, azzal sem volt változás. Most azt vettem észre, hogy mintha csak az otthoni wifin keresztül kékhalálozna. Ennek van értelme?

amor fati

(#90474) RoboGuru válasza beherit (#90473) üzenetére


RoboGuru
tag

Lehet akkor sector hibás a vinyó és pont azon a részen ahol a wifi illesztőprogramja van!?

www.rendszerguru.hu

(#90475) beherit válasza RoboGuru (#90474) üzenetére


beherit
tag

Ezt kizárnám, volt ssd-vel és egy hdd-vel is tesztelve, win 7 és win 10-en is.

amor fati

(#90476) embe válasza beherit (#90473) üzenetére


embe
nagyúr

Miért ennek van?

Úgy hogy gondol egyet és akkor otthon jó, melóhelyen szar. A DELL-nél találtam erre megoldást egy driverral megszűnt, Lenovonál még nem. De HP-val is csinálta.
Szerintem valami W10 hülyeség, mert a router topicjában is voltak többen akik így jártak, és a közös a W10 volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90477) RoboGuru válasza beherit (#90475) üzenetére


RoboGuru
tag

Ritka egy eset az biztos, nem gondolnám hogy egy wifi hálozat lövi ki, de ha biztosra akarsz menni reseteld a routert! Ez akkor mindenképp hardver gond ha 2 OS is kidobta. A memória volt már bolygatva?

www.rendszerguru.hu

(#90478) beherit válasza embe (#90476) üzenetére


beherit
tag

Van otthon egy e6230, az néha nem tudja a onedrive böngészős felüleletéről az ott tárolt dolgokat betölteni, kábelről egyből jó. Utána ha kihúzom, működik wifiről is. Erről jutott eszembe, hogy esetleg a modemmel lehet valami, de lehet, hogy ordas nagy baromság. Én csak azt tudom, hogy igazából bármikor bárminek lehet baja és olyanok amire nem is gondolna az ember.

amor fati

(#90479) embe válasza beherit (#90478) üzenetére


embe
nagyúr

DELL E6230-ban neked Broadcom wifi modul van?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90480) beherit válasza embe (#90479) üzenetére


beherit
tag

Meló után megnézem, már most nem mondanám biztosra, de szerintem igen.

RoboGuru: szoftveresen volt tesztelve csak, ott oké volt, esetleg szedjem ki vagy rakjam át másik slotba? Vagy próbáljam ki egy másikkal?

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#90481) RoboGuru válasza beherit (#90480) üzenetére


RoboGuru
tag

Másik modul másik slot, előtte nem árt a slot portalanítása (tud érdekes dolgot produkálni).

www.rendszerguru.hu

(#90482) embe válasza beherit (#90480) üzenetére


embe
nagyúr

Ha Broadcom 802.11.n, akkor a W10 speciális indítási lehetőségei közül használd azt amelyik nem csekkolja a digitális aláírást - 7 gomb - és tallózd be ezt a drivert az eszközkezelőben, saját lemez etc...! Előtte persze csomagold ki egy mappába!
Kipróbáltam vagy 50!!!! drivert anno, ez megoldotta.
wifi driver

A poén hogy ez a verziószámú ott szerepelt a DELL honlapján, csak a service tag alapján, op. rendszer helyesen leszedett drivert nem hagyta telepíteni, mondván nem stimmel az op. rendszerhez. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90483) RoboGuru válasza beherit (#90478) üzenetére


RoboGuru
tag

Van valami változás az alap konfighoz képest, caddy, expressCard, külső egér, dokkoló stb?
Volt bios frissítés? Igazából mikor még jó volt azóta mi változott?

www.rendszerguru.hu

(#90484) HSM válasza beherit (#90478) üzenetére


HSM
félisten

Azt azért ne felejtsük el, hogy a Wifi nem egy garantált dolog, ha éppen foglalt a sáv, simán megakadhatnak folyamatok, kábelen ez nem igazán tud fennállni.

Ettől függetlenül nem lenne szabad kékeznie Wifi-ről sem. De a megállás más dolog. De azért ha csak otthon jön elő a dolog, meg lehetne próbálni olyan dolgokat, mint FW frissítés a routeren, vagy csatornaváltás...

(#90485) beherit válasza RoboGuru (#90483) üzenetére


beherit
tag

Hát ez a gond, hogy szerintem nem igazán történt semmi. Van külső egér meg caddy, de ezek nélkül is próbáltam már.

HSM: szerintem sem lenne szabad, személy szerint hülyeségnek tartom a felvetést, csak olyan látványos, hogy otthon 40 perc alatt 3-szor, más helyen meg semmi. Úgyhogy megpróbálok majd a modemen bütykölni valamit (Ubee EVW3226), majd utánaolvasok, hogy mit hogy merre.

amor fati

(#90486) Tikakukac válasza bigrock (#90471) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig ez gyanúsan olyan dolog lesz amit nem fogsz otthon megoldani és be kell adni valahova. Ez ilyen ezért szoktam volt mondani, hogy vésztartalék gépet kell tartani otthon, kivéve ha nagyon tutira van valakinek NBD onsite garija.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90487) azbest


azbest
félisten

Múltkor tapasztaltunk wifi eldobálást, igaz nem thinkpaddel, hanem apple géppel.

Utána nyomozva kiderült, hogy az energiatakarékosság annyira agresszív az érintett gépen, hogy egyáltalán nem váltaszol semmilyen csomagra, amit a router küld. Ezért az ledobja.
"deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)"

Openwrt alatt egy plusz paramétert kellett kézzel felvennem a wifihez (disassoc_low_ack), hogy a router ne dobja le mindig a macbookot. Valami os update hozhatta ki valószínűleg, mert korábban nem volt vele baja ennek a példánynak.

Ha van lehetőség router logot nézni, akkor ott kell utánajárni, mert lehet ott van nyoma és magyarázata.

A gép oldalán esetleg a wifi környékén valamilyen energiatakarékossági beállítás módosítása segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#90488) embe válasza azbest (#90487) üzenetére


embe
nagyúr

Ránézek.
de nálam azért X aktás a dolog, mert egyszer az egyik helyen jó a másikon nem. És volt hogy ugyanaz a gép "gondolt" egyet, és ahol eddig jó volt ott dobálta, a másik helyen meg "megjavult".

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90489) HSM válasza embe (#90488) üzenetére


HSM
félisten

De egyébként tényleg nem egészen értem magát a problémát sem... Maga a vezeték nélküli technológia ilyen, ha a szomszéd ugyanazon a frekvencián mindenféle csodarouteren tol át millió GB adatot, akkor neked a zajban nem fog jól működni. Az ilyen X-akták mögött leginkább ez szokott állni....

(#90490) embe válasza HSM (#90489) üzenetére


embe
nagyúr

Nem érted a lényeget. és amikor megfordul a helyzet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90491) HSM válasza embe (#90490) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanez. Egy kiszámíthatatlan környezetet feltételezel állandónak. Esetleg megpróbálhatnál más csatornákat, illetve 20Mhz-re korlátozni a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#90492) donjohnson


donjohnson
addikt

t550 wwan kártya nem megy a t560-ban.
sierra em7345 van és sierra em7455 kéne.
lenovo én így szeretlek. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90493) Tikakukac válasza donjohnson (#90492) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így van jól. Hát nehogy már ne kelljen WWAN karikat venni nonstop minden géphez. Ugyan... :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90494) donjohnson válasza Tikakukac (#90493) üzenetére


donjohnson
addikt

pedig végre tökéletes lett volna a gépem. ****** meg. ;]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90495) embe


embe
nagyúr

Most volt téma nemrég ( de nem találom) hogy indítás után a a feladatkezelő szerint a lemez majd 100%-on pörög.
Mi volt az oka annak? Ha magára ismer akinek ez probléma volt, megírná hogy mi okozta neki ezt?
Én az F-Secure-ra gyanakszom....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90496) fgordon


fgordon
senior tag

Offtopic, csak érdekességből:

Melyik Thinkpad T szériás modellt, milyen hw konfiggal tartjátok a legjobban megtervezett, legjobban sikerült gépnek, a korától függetlenül?

Én a T500-ra szavazok: megszokott billentyűzet, Switchable Graphics (ATI+Intel), LG-Philips panel.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#90497) Aethelstone válasza fgordon (#90496) üzenetére


Aethelstone
addikt

T420

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90498) Tim82 válasza fgordon (#90496) üzenetére


Tim82
nagyúr

15" T42p, vagy 15", IPS paneles T60/T60p.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90499) Tikakukac válasza fgordon (#90496) üzenetére


Tikakukac
titán

Sima T60 IPS, mindegy melyik felbontás. Nem csúcs procival, 3 hete megy a T7400 felesleges hőtermelés de picit erősebb csak még volt-mod után is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90500) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
T530

Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN vettem egy ilyen kártyát! Be raktam és le tilt a rendszert nem tudom el indítani azt kéri távolitsamel a kártyát és inditsam újra!
van valakinek tippje??

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.