Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91951) lakkusjj válasza csubuka (#91950) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Akkor ez biztos driver probléma. Vagy próbálj meg két ujjal kattintani, nálam gyári beállításokkal ez is jobb klikknek minősül, és működik a tapi egész területén.

(#91952) thgergo válasza Tikakukac (#91941) üzenetére


thgergo
tag

Még egy 2960XM 55W-os és 2520M-et tudtam ilyen szempontból összehasonlítani.

- Az idle fogyasztás kb elhanyagolható volt. Maximum 0.5W-al lehetett több, vagy anyival se.
- Ami miatt szerintem a rendes 4 magosok többet fogyasztanak az a több letilthatatlan L3 cache. 1 magosan terhelve ugyanazon a frekvencián az i7-XM +20-40% többet fogyasztott, miközben a 3Mb-8Mb cache emelés sem növelte az egyszálú teljesítményt. Pedig még ahogy emlékszem több feszültséget sem adott az XM ugyanarra a frekvenciára.
- Az integrált GPU is ugyanúgy ~12W-ot evett max turbóval.

Más: A minap rádugtam a rendszeremet egy i5-2400T-s Thinkcentre-re. Érzetben nem volt erősebb a 2520M-nél böngészési élményben, és általános exceltábla stb nyitogatásban. Tehát ha nem tudod leterhelni 2+ magot akkor felesleges a rendes 4 magos :)

[ Szerkesztve ]

-

(#91953) #11620608


#11620608
törölt tag

Lenovo T520-ban szeretnék processzort cserélni, de vannak olyan fórumbejegyzések, amik elgondolkodtatnak.
Haverom bont egy Dell lapotopot és odaadná belőle az i7-2760-as processzort, szőrén cserélve az én i7-2620M-osomra. Ez nekem nagyon jó üzletnek tűnik.
Az első, felmerülő kérdés az lett volna, hogy a 35W-os 2620M-hez tartozó tápegység és a 90W-os töltő jó-e, de a Lenovo hivatalos fórumán is megerősítették, hogy azzal nem lesz gond.
Ami aggaszt az a hőmérséklet.
Egyrészt nem tiszta, hogy a 45 W-os i7-hez külön hűtő létezik-e, vagy ahhoz is jó a 35 W-os hűtője?
Aztán ebben a fórumban írták, annyira melegszik az 45 W-os i7, hogy le kell tiltani a turbo funkcióját. Ez igaz lehet?
Összességében az lenne a kérdésem, szerintetek cseréljek-e? Nekem semmibe sem kerülne.

(#91954) Pubszon válasza #11620608 (#91953) üzenetére


Pubszon
veterán

Cserélj.
Az 520 gyárilag fel van készítve a quadra, tehát a hűtője is. De még 420-ba is rakják, aminek gyengébb a hűtése.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91955) Tim82 válasza Pubszon (#91954) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megjegyzem, hogy külföldi fórumokon a dedikált GPU-s modellek hűtését mondják alkalmasnak quad-core i7-hez...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91956) #11620608 válasza Tim82 (#91955) üzenetére


#11620608
törölt tag

Az én gépem Nvidiás. Akkor jó lesz a hűtés?

(#91957) Pubszon válasza #11620608 (#91956) üzenetére


Pubszon
veterán

Ahogy a topikgazda is írja, a tied jó, mert dedikált GPU van a gépedben. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91958) Chaser válasza #11620608 (#91956) üzenetére


Chaser
titán

ha nem is az lenne ha 1:1-ben kapod kipróbálod, ha nem jó visszacseréled:)
egyébként meg kilövöd a turbot és biztos elég, az nagyon meg tudja lökni a fogyasztást, órajel mértékéhez képest brutál feszt kapcsol, nv verziós gépnél is azzal kezdeném turbot kilövöm, nem sok értelme van ha aztán alapórajel alá küldi az órajelet mert túlmelegszik, de ha nem is melegszik az hogy 1 magot viszonylag jobban megemel nem fogja megváltani a világot

szerk: Tikakukac hagyd már ezt az u cpu-s dolgot, néha sírva röhögök ezen:) új desktop cpu-nál is vannak t-s i5-ök normálnál kisebb tdp-vel..de jaj, az órajelük is sokkal kisebb, úgy nagyon könnyű t/u/ulv cpu-t "gyártani":)
sok genen keresztül a mobil u cpu-k órajele lepkefing' volt hogy finoman fogalmazzak, nyilván többet eszik egy régebbi m ami akár 1ghz-cel is magasabb órajelű
legutolsó geneknél ért oda a csoda u, hogy mobilban már 2ghz feletti az induló órajelük és lett pár 2400mhz körüli, elég sokat kellett ahhoz csiszolgatni a core i geneken hogy idáig eljussanak
ha majd mutatnak egy akármilyen desktop/mobil i5/7 verziót , példaképp legyen egy normál tdp-s i5 pl 50 w-tal 3,5ghz-en, és legyen egy u-s _szintén_ 3,5ghz-en de 35w tdp-vel, akkor lesz u cpu, amíg a matek úgy jön ki, hogy az u-s órajele 2500mhz addig parasztvakítás van erősen, nem u cpu

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91959) Tikakukac válasza thgergo (#91952) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt azért más, mert te egy eleve jó zabás M-es procit néztél. Egy U-s proci és egy Q-s között sokkal nagyobb a szakadék.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91960) Francia91 válasza Chaser (#91958) üzenetére


Francia91
veterán

Turbo Boost-ot én sem használom, csak akkor engedélyezem a Windows-ban, ha videót konvertálok, akkor az alapórajel (2,2 GHz, i7 2720QM) helyett stabilan tudja tartani a 3 GHz-es Turbo órajelet (nem TP). Minden más esetben nem szükséges a Turbo Boost, szerintem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91961) Tikakukac válasza Chaser (#91958) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem mindegy, hogy a számegyenesed hol kezdődik. Jó dolog a 3,5GHz-es proci. Meg az 5GHz is. Csak mindez nem érdekel a laptopban, engem az érdekel, hogy bőven turbo nélkül is megoldok mindent, cserébe míg egy Q procis gépbe a 3. akksit rakod bele, itt elég egy. Ez a nem mindegy.
Nyugodtan vissza lehet osztani az órajeleket is, húsvétkor is azt csináltam :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91962) Tim82 válasza Francia91 (#91960) üzenetére


Tim82
nagyúr

(nem TP)

Nyugodtan mondd ki, hogy E...k vagy L...e, senki sem kövez, amíg azt nem mondom, hogy Jehov...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91963) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Nagyon OFF

(Mese.)

1. Vesz az ember egy pöpec kis laptopot. Mondjuk egy x230-ast.
2. Természetesen vesz hozzá egy egeret, mert (hacsak nem ágyban használja) anélkül kényelmetlen. (Szép, selyemfekete, zselés egérpaddal ofkórsz.) Jobbról beledugja.
3. Mivel nincs benne SSD (és arra éppen -úri huncutság- nem akar költeni) előkotorja egy régi pendrive-ját, hogy legalább ReadyBoost-ja legyen. (Merjünk nagyot álmodni...) Beledugja balról.
4. Hopp, az aprón talál egy kihagyhatatlan dokkolót. (Kamionról pottyanhatott le.) Lecsap rá, mint gyöngytyúk a takonyra, máris kerekebb lett a világ. Bedugja alulról.
5. Vérszemet kap és kukázik hozzá egy különálló billentyűzetet. Mégiscsak kényelmesebb, nagyobb, komolyabb, numpad, csuklótámasz, ami nem reped be. Wow! Bedugja balról, rézsút, kicsit sréhan.
6. Innentől nincs megállás. Az x230-as hangja egy fostalicska, de két BT-os hangszóró megoldja a problémát. (YT-on máris Jennifer Lopez combjai közt érezhetjük magunkat...)
7. ...amihez természetesen dukál egy USB-s hangkártya is...
8. ...vagy egy DAC.
9. A tökéletessé kristályosodott hang mellett tűnik fel igazán, milyen hányadék ez a TN-panel. Tikakukac fel, TN ki, IPS be.
10. Ha már eddig eljutottunk, vétek lenne kihagyni +4GB RAM-ot...
11. ...meg egy 128 GB-os SSD-t...
12. ...ami legyen inkább 256-os...
13. ...amit vétek adattárolásra használni, úgyhogy a HDD ízibe kibővül 1TB-ra.

És máris megvalósult az ÁLOM, ami mindent tud és még annál is többet...

...csak...

...az a hangyaf :B sznyi baj, hogy (hacsak nem az ágyban heverészve csetelgetünk) a példázatban szereplő egyszeri user 10-ből 9 esetben mégis az asztali gépéhez battyog, ha bármit is akar csinálni. :W :W :W

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91964) Chaser válasza Tikakukac (#91961) üzenetére


Chaser
titán

nem kell visszaosztani semmit, gen-en belül hasonlítsd őket, nyilván 2. 3. genes k_vad i7 pöppet többet fog enni mint 6. 7. genes 2 magos aminek az órajele is alacsonyabb
nézz új genes hq-t új genes u mellett, nem nagyon kell akkut cserélned hq-ban sem ha nem terheled
meg azt se felejtsük ki, a chipsetek fogyasztása is csökkent idővel, és az akkut nem érdekli mi szívja
annak idején első másod genes ssd-k még talán jobban is zabáltak mint hdd-k, azok is idővel csiszolódtak
egy új genes gép nyilván platform szinten sokat fejlődött energia hatékonyságban is 2. 3. genes verziókhoz képest
sokan azt is elfelejtik, laptól függően lehet teljesen ugyanannak a konfignak a fogyasztása nagyobb, mint egy ugyanolyannak amiben másik lap van
anno sokat méregettem, minden maradt, lap változott, ugyanazzal a chipsettel 7-10W-ot nőtt a fogyasztás
mobil lapoknál nyilván jobban figyelnek erre, de lowend gépeknél nem hiszem hogy túlzásba viszik

szerk: newmoonlight
:)
ezért kell húzni egy határvonalat, és ezért menesztem a legtöbb gépemet, legutóbb 8570w-t
jött k_vad i7-tel, 4x4 rammal, 120-as ssd-vel, k2000-rel, non backlit billzettel, fhd tn panellel, eddig oké
dokkolóm van, azt nem kell vadászni
i7 rendben, ram legyen inkább 4x8, úgy az uras ( :
ssd legalább 250-es
k2000...izé, van erősebb is, meg mehet ebbe a gépbe 970m is
de van ám backlit billzet is, persze magyart lőni nem lehet, sebaj, kinnről olcsó, max matricázzuk 10-10e-ért ha magyar kell, mert backlit matrica pszok drága
van ebből ips verzió is, na nyilván majd nem ezen spórolok, aztán rájövünk elég nehézkes, nagyítóval is nehéz találni, de ha lenne is egy vese ugrott
és ha mindezt meg is lépem lesz egy gépem amit nem fogok használni, mert sajnálnék hozzá nyúlni is
(((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91965) newmoonlight válasza Chaser (#91964) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Uhhh... tényleg, hogy a pics :)) ba hagyhattam ki a backlit billentyűzetet?!

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91966) Pubszon válasza newmoonlight (#91963) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezért van nekem asztalim a noti mellett. Ha kell a jó hang, nagy képernyő, jó bill, jó egér stb akkor oda ülök. :D
Hurcolni meg ez jó, de ehhez is van 2 dokkoló töltővel (ingyen ;] ), jó 20"-os Dell IPS monitor, Dell bill és kínai vezetékes "gamer" egér egy pár Logitech olcsó hangfallal.
Így nekem jó ez a felállás, meg nincs is túl sokba. :N
Persze értem én hogy el lehet szállni az árakkal, de tudni kell hol a határ. Eddig el voltam noti nélkül, de a munkám miatt is kellett egy. Régen volt egy Asus noti, torrentszervernek használtam, mert nem érdekelt. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91967) Tim82 válasza newmoonlight (#91963) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes, nekem ilyen tantörténeteim inkább desktop gépekkel vannak. A mostani asztalit is szerintem egy hónapja kapcsoltam be utoljára, hosszabb időt meg akkor töltöttem előtte, amikor kijött a Tyranny.

Az OCD-d figyelmébe ajánlanék AC-s wifit (persze a BIOS hack nem olyan egyszerű X230-on, mint X220-on), 2*8 GB DDR3L memóriát, Sierra MC7710 mini PCI-e mobilnet modult (az egyetlen EU-ban használható, X230-kompatibilis, LTE-képes WWAN modul). Ezek után lassan jöhetnek az extrémebb dolgok, mint obskurus kínai/koreai Thinkpad fórumokon a full HD IPS mod nézegetése Google Fordítóval, alapanyag beszerzés, előkészületek, kivitelezés... Szóval hol vagy még a végétől. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91968) newmoonlight válasza Chaser (#91964) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ja igen, ahogy Chaser-betegtárs is okkal sóhajtott fel a kórterem másik végéből, amikor az anamnézis odáig eljut, hogy már a palmrest-et is lecseréltük (mert a régi picit ki volt fényesedve), akkor érkeztünk el ahhoz a sorsdöntő lélektani pillanathoz, hogy jó lenne egy másik laptop "hétköznapi használatra"... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91969) newmoonlight válasza Tim82 (#91967) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Helyesen: "OCD-ink"! :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91970) Tim82 válasza newmoonlight (#91969) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindent tagadok. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91971) newmoonlight válasza Tim82 (#91970) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ezzel lett teljes a kórkép. :C

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91972) Pubszon válasza newmoonlight (#91971) üzenetére


Pubszon
veterán

Én most tényleg azon gondolkozok, hogy kijelzőt cseréljek, HD+-ra, de nem találok jó árban. Meg akarok rendelni egy tartalék egeret, meg egy 9 cellás akkuval is szemezgetek. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91973) #11620608 válasza newmoonlight (#91963) üzenetére


#11620608
törölt tag

Nekem a számítógépeket bontogató ismerősöm tanácsolta a Lenovo üzleti szériás gépeit.
Mondta, hogy a HP és a DELL is jó üzleti gépeket csinál, csak azokhoz nincs olyan olcsón és olyan nagy mennyiségben alkatrész, mint a ThinkPad-ekhez. Ugyanakkor a ThinkPad-ek csúnyák, de hát valamit valamiért :)
Haverom a Tx20-as szériát ajánlotta, szerinte ár/érték arányban a legjobb annak, aki 40-70ezernél nem tud, nem akar többet kiadni egy rendes laptopért. Azért ajánlotta ezt a szériát, mert ez még vállalható sebességű a mai világban is, fullHD videókat lejtászik, illetve mSATA vinyóval is bővíthető (ellentétben a Tx10-es szériával).
Én egy viszonylag kicsi, 128-as mSATA SSD-ről futtatom a Win 7-et (15-ért vettem újonnan), az 500GB-os HDD-n pedig a képeket, videókat, zenéket tartom.
Biztonsági mentés mániás vagyok, ezért vettem egy Ultra bay-os HDD dokkolót és hozzá 9ezerért 1 TB-os alig használt, 7200-as fordulatú merevlemezt, amire külső programmal hetente 1x rámásolom az 120-as SDD és az 500-as HDD-t tartalmát. Ha bármi történik előveszem a biztonsági okok (tűz, betörés, stb.) miatt nem a lakásban tárolt 1 TB-os lemezt, beteszem, aztán folytatom a munkát. Ha a gép is tönkremegy, vagy ellopják, veszek egy ugyanolyat és azzal folytatom a munkát :) Zárójelben jegyzem meg, hogy a nagyon fontos anyagokat online tárhelyen is szinkronizálom, így nem vesztek el fontos doksikat, képeket.
Haverom azt mondta, azért jók az üzleti kategóriás gépek, mert kapható hozzájuk dokkoló, amivel nagyon kényelmesen asztali géppé alakítható a laptop, nem kell kompromisszumokat kötni mobilitás, vagy kijelző méret terén. Igaza lett és ráadásul olcsón, 5ezerért kaptam dokkolót + 4ezerért plusz töltőt.
Az asztali gépemet eladtam, de a 23"-os IPS monitort, a hangszórórendszert, a vezetékes billentyűzetet megtartottam, azok most rá vannak kötve a dokkolóra, a gépem pedig az számítógépasztal alatti polcon dokkolódik, nem is látom.
Vettem egy piros görgős, jó nagy Lenovo egeret, amit túl könnyűnek találtam. Szétszedtem, tettem bele egy régi fajta bicikli pedál acél éket (ezt találtam hirtelen) nehezékként, beragasztottam és most nagy megelégedettséggel használom.
Az asztali gépről való váltást nem éreztem meg, nem lassult semmi, nem bántam meg. Bár én nem játszom, böngészek, zenélgetek és photoshoppingolok.
64 bites Windows 7-et használok, 2 hónap alatt szépen belaktam, nem is tervezem lecserélni. Megvan hozzá minden driver, nem kell barkácsolni. Windows 10-et nem látom át és egyik programom sem igényli hogy használjam.
Kijelző cserén gondolkodtam 1600x900 helyett fullHD-t, de arról lebeszéltem magam, egyrészt mert itt a fórumon is olvastam, hogy lutri a FHD panel beszerzése, sok a hibás, illetve átverik az embert a kínai eladók. Másrészt az 1600-as kijelzőn sem zavarnak a pixelek. Tehát új kijelzőm nem lesz.
Először még szemeztem magyar kiosztású billentyűzettel (az enyém francia), aztán vettem 390 Ft-ért Kolink billentyűzet matricát, nagyon szép, jól mutatnak a fekete-zöld piktogramok, ezzel is maximálisan elégedett vagyok.
Egy darabig fájt, hogy nincs háttérvilágítása a billentyűzetnek (mint a 30-as szériának), aztán valaki feltöltötte a fórumra a T520-as magyar kezelési kézikönyvét és meglepve tapasztaltam, hogy jééé, nekem is van ledes világításom :) Meg sok minden egyébre rájöttem, miután elolvastam az útmutatót.
Eleinte nagy szívfájdalmam volt, hogy nincs USB 3.0-ás csatlakozó, aztán elgondolkodtam, hogy konkrétan semmit sem dugnék bele, pendirve-t már nem használok és a mobiltelefont is bluetooth-szal csatlakoztatom, egy-két zenét, képet küldök át.
A palmrest nekem is törött volt, de kínából rendeltem egyet 3500-ért, most olyan a gép, mintha tegnap vettem volna át a Lenovo szalonban...
A gépemet az ismerősöm nézte ki: i7-2620M, 1GB-os Nvidia videokártyával, eredetileg 500 GB-os HDD-vel, 4 GB rammal, fél év garanciával, 65ezres vételárral.
Eddig költöttem rá:
- 128 GB BIWIN SSD - 15.900 Ft, új (itthonról),
- 1 TB HDD 7200 ford. - 9.000 Ft, használt (itthonról),
- SATA HDD Adapter Bay Caddy 12.7mm - 1.500 Ft, új (kínából),
- Lenovo 4337 dokkoló - 5.000 Ft, használt (itthonról),
- Lenovo gyári töltő - 4.000 Ft, használt (itthonról),
- 4 GB memória - 4.000 Ft, használt (itthonról),
- Palmrest utángyártott - 3.850, új (kínából),
- tartalék touchpad matrica 4 db - 800 Ft, új (kínából)
Tervezek még venni a gépbe egy 9 cellás akkumulátort rendelni kínából, 9ezerért (haverom sokat rendel, egyikkel sem volt gondja). A mostani akku 2013-as gyártású, 6 cellás, 34%-os, még kb. 1,5-2 órát bírja.
Összefoglalva: a végén 118ezres lesz a számla, de nem bánom, mert ha ma venném újonnan, akkor legalább kétszeresét ki kellene fizetnem.
Számteches barátomtól kaptam volna a jelenlegi 2 magos i7-2620M processzor helyett 4 magosat, de azt beszéltük meg, amíg elégedett vagyok a gép fogyasztásával és nem akadoznak a programok, addig nem bolygatjuk meg a rendszert, addig nem kísérletezgetünk.
A gép nincs agyonbonyolítva, szerelését saját magam meg tudom oldani, minden kapható hozzá, sok a magyar és angol nyelvű tanácsadó anyag, van aktív magyar fórumközösség.

(#91974) Pubszon válasza #11620608 (#91973) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezek miatt szeretjük úgy, ahogy van. :K
Meg a kategória királya. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91975) havri1 válasza #11620608 (#91973) üzenetére


havri1
félisten

Milyen GPU az az 1gb-os nVIDIA?
Hol lehet 65ert ilyen i7/nVIDIA gépet venni?

[ Szerkesztve ]

havri

(#91976) Tim82 válasza #11620608 (#91973) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eleinte nagy szívfájdalmam volt, hogy nincs USB 3.0-ás csatlakozó

Express Card bővítőkártyával megoldható. Lesznek korlátai (nem lesz annyira gyors, mint egy "valódi" USB 3.0 csatlakozó, illetve nem is ad le annyi kraftot, szóval külső vinyót pl. nem erről érdemes táplálni), de az USB 2.0-nél így is jobb.

havri1:

Gondolom, NVS4200. (A W520-adban erősebb GPU van.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91977) #11620608 válasza havri1 (#91975) üzenetére


#11620608
törölt tag

- Nvidia NVS 4200M GPU with 1GB of VRAM
- notibolt.com, jófogáson gabesz néven hirdetnek, mi tőlük vettünk 2 db i7-es, nVidiás gépet 65ért, fél év garival. tisztességesek voltak, már telefonon mondták, hogy repedt a gépek palmrestje, de más hibájuk nem volt. gyári töltő is járt hozzájuk. tőlük vettük a plusz memóriát és a dokkolót is.

[ Szerkesztve ]

(#91978) Tikakukac válasza Chaser (#91964) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez mind faja lenne, ha nem az lenne, hogy egy konstans kettővel tudod osztani a nem U-s gépek akksi idejét a többihez képest. Csak tudjam már bakker mit mérek évek óta :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91979) Dhampir válasza #11620608 (#91973) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt jó volt olvasni, szép beszámoló, gratulálok a géphez! :C

Erről jut eszembe, az utána következő szériában, a 30-asokban még nem forrasztották le a procit?

[ Szerkesztve ]

(#91980) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Lenovo T420S-hez, Win10 alá, tudnátok adni egy USB3-as drivert? Az aljzatban valamiért az egyik ( más gépben működő USB3-as pen ) nem akar működni. Az USB2-esben működik. Illetve másik USB3-as pennel szintén működik. Akkor valamiért nem komálja ezt a pent?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91981) HSM válasza Tim82 (#91967) üzenetére


HSM
félisten

Áhh, nekem megállt ez a dolog a 2*4GB gondosan megválasztott ramon. Meg a dokkolónál. Ja, nem, van a polcon egy 9 cellás Pana akku notiban lévő 9 cellás Sanyo mellett. Ja, meg ODD helyett egy HDD nélküli HDD fiók. Meg a gyári 3-féle pöcökegér-szett kupakkal. Meg gondolkodom a 90W-os töltő mellé egy hurcolászós 65W-oson. Ja, és egy LG HD+ panel is jól jönne az AUO helyett...
Oh wait... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91982) #11620608 válasza Dhampir (#91979) üzenetére


#11620608
törölt tag

Köszi!
2 hónap után most jutottam el odáig, hogy nem akarom, nincs értelme tovább fejleszteni a gépet, mert látványos fejlődést értelmes pénzügyi kereten belül már nem lehet elérni. Főként úgy, hogy én - sajnos - nem atomfizikus vagyok és a közeljövőben 4K videókat sem tervezek vagdosni.
newmoonlight mai írása után kíváncsi lettem, mennyit költöttem a gépre, ezért én is összeírtam.

Tim82:
Igen, itt a fórumon olvastam, hogy nincs látványos sebességkülönbség az utólagos USB 3.0 kártyán, kár költeni rá, pláne, hogy havonta 1x használom max.
Az AC-s wifi és bluetooth 4.0 kombinált kártyán én is elgondolkodtam, de józan ész szerint arra is kár költeni, ha egyrészt nincs AC routerem, másrészt pedig nincs problémám a wi-fi sebességével. Ugyanakkor a kisördög azt mondja a fejemben: ugyan már pajti, csak 8 USA dollár egy ilyen modul, mit veszthetsz vele:
https://www.aliexpress.com/item/Laptop-Network-Cards-AW-CB161H-Wireless-802-11ac-n-b-g-Bluetooth-4-0-Half-Size/32713773423.html?spm=2114.40010208.4.44.kt5sGp
:)

(#91983) Dhampir válasza #11620608 (#91982) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyetértek. :K

Tikakukac korábbi hozzászólása is hasznos az energiatakarékos procikról. Egy mobil gépnél az akkumulátoros üzemidő nagyon fontos tényező alkalomadtán.

(#91984) Tim82 válasza embe (#91980) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak Win 7 alá van: [link]

HSM:

X220:
- IPS kijelző Tikakukactól
- 2 x 8 GB RAM
- 256 GB-os Crucial M500 SSD (ez mondjuk az előző notiból, a barátnőmnek odaadott T500-amból lett áttéve)
- 4338-as dokkoló (eSATA porttal)
- 9 cellás akku
- 7260AC wifi, Quectel EC20 LTE WWAN
- USB 3.0/eSATA portos EC bővítőkártya

De van nálam másodgépként egy R61 is, ott még az elején vagyok a bővítgetésnek:
- 4:3 kijelzős, kapott egy hibásként vett T60-ból kimentett IPS panelt
- modBIOS, hogy majd kerüljön bele egy T9300 (még T7500 van benne)
- új palmrest a postán van, a jelenlegi ugyanis vacak (konkrétan elvástak a csavarmenetei, így nem lehet a helyére becsavarozni)
- "még csak" 2 x 2 GB RAM és 120 GB-os Kingston HyperX Fury SSD

Én az ilyeneket, mint extra töltők, meg Ultrabay keretek meg tartalék pöckök, már számon se nagyon tartom. :B

Oké, van még itthon egy saját R52 és egy T23 is. (Meg egy T500 - barátnő, IPS-es T60 - anyámé, X301 - apáméknál, így a családban elszórva.) A hiányos/működésképtelen X61 tabletről, X201-ről, meg 340X-ről nem is tennék akkor most említést.

total73:

Nem annyira szörnyű a helyzet az EC-s USB 3.0 kártyákkal, inkább lutri, hogy melyik kínai gyártmány jó, melyik nem ér fabatkát sem. Régebben - szintén a topikban - az volt az általános vélemény, hogy az Asmedia chipsetes kártyák eléggé megbízhatóak, a Renesas vezérlősök kevésbé. Mondjuk, ha jól emlékszem, EC/34-ben sajnos csak az utóbbi van, legalábbis még nem találkoztam, hogy bárki megerősítette volna, hogy ebben a kiszerelésben lenne Asmedia kártya is.

A linkelt AC-s kártyát én passzoltam magam részéről, mert sebességre pont nem jobb érdemben egy jobb N-es kártyánál. (Ha három antennás N-es kártyád van a T520-ban - pl. egy Intel 6300AGN - annál pl. ez a kártya konkrétan rosszabb.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91985) embe válasza Tim82 (#91984) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt feltettem természetesen. De holnap megnézem, hogy egy 3. USB3 pennel hogyan működik. Mert ahogy írtam USB2-es penekkel működik, illetve az egyik nálam lévő USB3-assal is. Csak ami a lényeg lenne azt nem ismeri fel az USB3-as aljzat. A 2-es igen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91986) Tim82 válasza embe (#91985) üzenetére


Tim82
nagyúr

Más ötletem nincsen, hacsak az Eszközkezelőben megtalálható hardver ID alapján nem lehet esetleg az USB 3.0 vezérlőt gyártó cég (NEC/Renesas, ha jól emlékszem) oldalán másik drivert találni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91987) HSM válasza Tim82 (#91984) üzenetére


HSM
félisten

Ja, igen, a 128GB-os Samu 840 PRO SSD-t és a No-WL advanced menüs MOD-BIOS-t el is felejtettem... :C

(#91988) #11620608 válasza Tim82 (#91984) üzenetére


#11620608
törölt tag

Úgy emlékszem, nekem csak 2 antennás a wi-fi kártyám, de anyukám azt mondja, szét ne merjem szedni újra a gépet, inkább foglalkozzak nőneműekkel (hogy szaporodjak), mintsem ipari hulladék, 8,38 USA dolláros wifi+bluetooth kombo kártyákkal. :(

(#91989) Chaser válasza Tikakukac (#91978) üzenetére


Chaser
titán

az rendben van, de nagyon kár régebbi genes teljesen más kategóriás cpu-hoz hasonlítani, alma-körte esete
az lenne a nagyon csúnya ha nem így lenne
ivy bridge i5 3230m-es gépem 3-4 órát kényelmesen elketyeg 6 cellás 60wh-s akkuról ssd-vel wifiről jellemzően legalább 70% fényerőn, ha meg kevés lenne az akku 5 másodperc alatt gépben levő ki, másik be..kb:) ezt ugye már nem lehet eljátszani a legtöbb géppel, ha cserélhető is egyáltalán, burkolat alatt van
kis 2570p 9 cellás 90wh-sal meg elketyeg 7-9 órát nagyon kényelmesen ui. cpu-val

newmoonlight legelőször ezt anno t60-nál játszottam el:) vége az lett tökéletes kijelző, burkolatok, legjobb cpu, kiegészítők, minden, de már bekapcsolni se mertem:d viszont sokat tanultam közben
egyébként én nem desktophoz ülös fajta vagyok, rég elmúlt, pont anno a t60 miatt:) jelenleg nincs is, lesz most, de sokkal kényelmesebb nekem ágyban/fotelben 15,6-os notesz mint hogy dekstop előtt görnyedjek ha nem muszáj

most ez a 420s birizgálja a fantáziámat ( : de "szerencsére" a kijelző túl pocsék, ebbe a gépbe sok energiát biztos nem fektetek ha nem is defektes benne a hőcső és tudnak is hozzá akkut hozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91990) embe válasza Tim82 (#91986) üzenetére


embe
nagyúr

Na egy USB3-as külső vinyó is működik. Valamiért ezzel a Sandisk pennel nem akar kommunikálni..
De holnap otthon meglesem egy másikkal.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91991) Pubszon válasza Tim82 (#91984) üzenetére


Pubszon
veterán

Durva hogy a régi T60-hoz van IPS kijelző, én meg szívok a T420-al, mert normális módon nem találok IPS panelt. :O
Mert hogy a kábelt meg kell hosszabbítani az nem lenne probléma, de egy LVDS -> eDP aktív átalakítót befabrikálni, na az már túlzás...
De még az X1 Carbon HD+ kijelzője is jó lenne, de azt is aranyárban mérik. :U

Chaser: Ha nem akarsz vele foglalkozni és HD+ jó kijelzője van, akkor cseréljük el. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91992) Tim82 válasza #11620608 (#91988) üzenetére


Tim82
nagyúr

A 300 Mbps elvi csúcssebességre képes N-es kártyáknál valamivel jobb ez az AzureWave - én csak azért lőttem ki (az Intel 3165AC-vel együtt), mert ehhez képest vannak jóval jobb AC-s kártyák is. (Nem akartam, hogy kliensoldalon nálam emiatt legyen bottleneck - a routerem egy TPLink Archer C5 v1.2.)

Az AzureWave-nak "házon belül" is vannak jobb kártyái, pl. a Broadcom BCM94352HMB-re épülő AW-CE123H. (Az asztali gépemben - egy Gigabyte mini PCI-e/PCI-e x1 átalakítóval + antennákkal - ilyen van, a szaktopikokban még jobban is ajánlják, mint a 7260AC-t.)

Nem arról van szó, hogy ipari hulladék lenne a kártya, hanem nem annyival többért azért jobbat is tudsz benne.

Persze aláírom, édesanyád bölcs asszony. :DDD :K

Pubszon:

4:3-os Thinkpad-ek az egy másik, letűnt világ - amikor kb. a workstation jellegű, 15" Thinkpad-eken kívül más gyártóknál legfeljebb a convertible tabletekbe került IPS/AFFS kijelző.

A 15" 4:3 R61-be szerencsére 1:1-ben bele lehet dobni a T60-ból való IPS kijelzőt, a saját szalagkábele és invertere maradhat.

Amúgy ezt már egyszer megcsináltam, most szerencsésebb vagyok az alapanyaggal, jobb fényerejű kijelzőt sikerült szereznem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91993) Chaser válasza Pubszon (#91991) üzenetére


Chaser
titán

ha nem akarok vele foglalkozni visszaadom annak aki kölcsön adta:) nekem ez kell, sima 420 nem hat meg
felbontását még nem is néztem, annyira pocsék a panel ( : feketét nem látott, szürke homogén az van helyette fakó színekkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91994) HSM válasza Tim82 (#91992) üzenetére


HSM
félisten

Melyik ez a szaktopik? Illetve tudsz esetleg ajánlani még nem Inteles jó wifi kártyákat? Nekem elég lenne sima a/n-es dual bandos. Szuperjó az Intel ultimate 6300, de nem teljesen tökéletes vele a DPC, és erre sajnos nagyon héklis vagyok ha pl. video stream-et nézek a notin. Jó lenne ez a Broadcom, de kicsit csípős az ára. :B
Eddig nem cseréltem, mert gagyi rádiós kártyát nem szeretnék, az még több hajtépés. :B

[ Szerkesztve ]

(#91995) Tim82 válasza HSM (#91994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól emlékszem, jobb ping miatt ajánlották a 7260AC-hoz képest.

[link]
[link]

Hozzáteszem, én tökéletesen elégedett vagyok a 7260AC-kkel is, a Broadcom-kártyával meg szerencsém volt (valaki 5,5k-ért (!) árulta HA-n). Utóbbinak szerintem a Hackintosh-kompatibilitás miatt karcosabb az ára.

Ha AGN-es kártyák, akkor én Atheros oldalon nézelődnék egyébként.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91996) Tikakukac válasza Chaser (#91989) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha alma-körte akkor tényleg felesleges az egész :B Azonos gen. mellett egy U procis gép duplázza az üzemidődet úgy, hogy 2-3 generáció óta kraft is van, ha kéred. Ha maximális teljesítmény kell akkor el kell fogadni, hogy az alapjárati fogyi is sokkal több lesz.

Akksi gépfüggő, nálam retesz el, akksi pöcök kiold, akksi ki, be és alsó vissza. Megoldva :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91997) HSM válasza Tim82 (#91995) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! Megyek majd akkor oda kérdezni. :R

Én is maximálisan elégedett vagyok a 6300-assal, tényleg príma cucc, csak ugye az Intel management marhasága kikapcsolhatatlanul megy vele, ami megdobja a a DPC-t... [link]
Azért kéne bármi, ami jó rádiós, de nem Intel. :D
Atherosból mi az, ami számításbe jöhet? A killer tudom, hogy jó, de nekem vmi olcsó bontott oem árfekvés lenne igazából az ideális. :DD
Minimális amit csinál egyébként [link], de engem ez már tud zavarni, sajnos erre nagyon háklis vagyok videóknál. Jobban zavar, mint hogy IPS, vagy gagyi-TN... :B

[ Szerkesztve ]

(#91998) Tim82 válasza HSM (#91997) üzenetére


Tim82
nagyúr

Személyes tapasztalatom mini PCI-e, AGN-es Atheros kártyával csak az AR5B22-vel van, az stabil, megbízható cucc volt (biztosan ment vele videó, ill. zene stream-elése és nem tapasztaltam semmi akadást, pattogást stb.). Emlékeim szerint az angol Thinkpad-fórumon még ajánlottak más típust is, annak utánkeresek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91999) HSM válasza Tim82 (#91998) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R
Most ilyen:

Pedig tényleg remek kártya, nagyon jó a rádiója, kár érte, hogy ezzel belerondítottak...

[ Szerkesztve ]

(#92000) Dhampir válasza Tim82 (#91998) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán érdekességképpen, például a HP ProBook 6570b-ben Qualcomm Atheros AR9485 (b/g/n) található, és nagyon stabil kis kártyácska.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.