Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) Tim82 válasza jjeahh (#90049) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem, hogy a legutóbbi 3 generáció előtt volt VA panel Thinkpad-ekben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90052) Gondwana válasza jjeahh (#90049) üzenetére


Gondwana
addikt

X200 Tablethez volt Samsung VA meg állítólag valami high brightness (500nit) Toshiba VA is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#90053) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Gondwana & Tim82: 14 vagy 15" méretben van valami VA panellel?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90054) Tikakukac válasza Gondwana (#90052) üzenetére


Tikakukac
titán

Az az, volt is ilyenünk, el is felejtettem, Timmel még itt nézegettük őket az asztalon anno :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90055) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok!! Az egyik pc üzletben láttam egy elég jo kis laptopot, aminek elgondolkodtam a megvételén. A kiszemelt modell egy ThinkPad R400. Az ara se olyan botrányos (40k). Keresgéltem róla a Google-on de a keresőben az R400-at beírva T400-as talalatok jöttek ki. Kérdésem: Ez a kettő ket külön modell, vagy megegyeznek? Köszönöm a segítséget előre is!

(#90056) dugo_ válasza Silεncε (#90055) üzenetére


dugo_
veterán

Budget vonal volt kevesebb hardveropcióval, olcsóbb kiépítésben. Kicsit vastagabb is, mint a T400.

De C2D-t ne vegyél így 2017-ben, pláne ne 40k-ért. T400-ak vannak aprón 25k-tól, ha nagyon meg vagy szorulva, de kevés ez a teljesítmény ma már.

38k-tól már T420-akat is listáznak.

[ Szerkesztve ]

(#90057) Tikakukac válasza Silεncε (#90055) üzenetére


Tikakukac
titán

Olcsóbb, husika gépek.

40k az sok. Húgom fullos T400-a ment el 34-ért. Egyébként ráhibáztál, pont most veszek műhelygépnek 2 darabot ilyenből, de azok 10k-ba fájnak, bár makulátlanok. Akku-HDD-töltő kell csak beléjük, első nem kell, másik kettő van hegyekben. Tutira nem adnék annyit érte az nagyon sok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90058) azbest válasza Tikakukac (#90050) üzenetére


azbest
félisten

Nem az a mondás, hogy whitelist van a panelekre is? Emlékszem, hogy régebben a nem müködö fényeröszabályozásnál merült fel ez.

[ Szerkesztve ]

(#90059) Tikakukac válasza azbest (#90058) üzenetére


Tikakukac
titán

Az már régen volt, itt orrba-szájba megy a csere. Youtube is tele van, fotók IPS és VA panellel egymás mellett, semmi para. Nekem is van mappa lementve ezekből :B

Biztos van most is olyan szingli csatiban is, hogy nem megy, de én ilyen gondról itt nem hallottam, HP-ba is Dell panel lesz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90060) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az R500-am olyat kezdett most csinálni hogy az intel wifit nem látja az eszközkezelőben. Ha rányomok a hardverkeresésre, akkor megtalálja, majd újból eltűnik egy kb 10 másodperc múlva. Épp egy utazáson vagyunk túl, kb másfél órát utaztunk. Nem ütődött semminek, nem ázott meg, amikor hazaértünk, egy másfél órát vártam mire bekapcsoltam, hogy felmelegedjen. Van valami ötletetek? Hardveres vagy szoftveres probléma lehet?

Üdv, Zoli

(#90061) Silεncε válasza dugo_ (#90056) üzenetére


Silεncε
őstag

+Tikakukac

Nagyon szépen köszönöm, akkor otthagyom. Nem sürgős, az egyetemre (programtervező inf.) kellene majd egy laptop amin tudom a dolgaimat csinálni, arra gondoltam, hogy minél hamarabb beszerzem. A tippet köszönöm, a T420-akat elkezdtem nézegetni, tényleg ilyen árban vannak és jónak tűnnek.

(#90062) Tikakukac válasza Silεncε (#90061) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezerszer inkább azt, ja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90063) Tim82 válasza Gondwana (#90052) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja tényleg, arról meg is feledkeztem, pedig mintha anno Tikakukacnál találkoztam volna azzal a panellel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90064) Tikakukac válasza Tim82 (#90063) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja,még a lehúzós notis-bontós bácsi élt amikor szereztem 1-2 tabletet meg sima gépet aztán voltak benne "kincsek" :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90065) Taoharcos válasza Taoharcos (#90060) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Na felesleges majré volt. Csak egy kis kontakt hiba.

(#90066) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Mai napon visszatértem T420-as notebookomhoz, amit még szüleimnek adtam bő 1,5-2évre. Most egy AIO Lenovon vannak energiatakarékos i5-ös 5. gen procival és SSD-vel.
Ami hiányzott eddig az életemből:
- legkedvesebb billentyűzetem (lesz@rom, hogy nem világít, tudok vakongépelni úgyis)
- billentyűzet s kaszni nem gyűjti az ujjlenyomataimat
- halk működés

Na ezzel elleszek pár hónapig :P

Apropó, hogy legyen értelme is, amiért ide írok, s amit már régóta meg akartam kérdezni.
Hogy kell az akkumulátort legjobban védeni? Milyen stretch módjaitok vannak? Az gondolom nem jó, ha 95% alá esik, már töltené vissza. Kinek mi a legjobb, bevált tapasztalata?
Köszönöm szépen! :R
(az IBM meg dögöljön meg amiért anno eladta a kínaiaknak a ThinkPadot .... nekem már R.I.P. T61/T61P, az Intel Core2Duo édes kevés :O )

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90067) Vasy09


Vasy09
őstag

T430 esetén, ha mégis HD+-os kijelzőt akarnék rakni a kicsikébe, van valami, amire figyelni kell? Gondolok it arra, hogy vannak-e különböző panelok, van-e ajánlott nem ajánlott...stb! Jól tudom ugye, hogy a panel mellett még a kábelét is cserélnem kell?! Van még más is esetleg, amit igen?

Gamertag: Vasy09

(#90068) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

BUÉK Urak!

Nemrég szert tettem egy T420s-re, T500 felett sajna eljárt az idő.
Próbáltam feltenni a Win10-et + TP-s finomságok (AC, PM, SU...) ami sekieresen meg is történt RoboGuru leírásának megfelelően (köszönet érte).

A gondom ott kezdődött, hogy a Win10 telepítője még csak a 1511-es Build-et pakolta fel, amit tegnap a WU frissített a 1607-es Build-re.

Innentől kezdve az összes korábban feltett TP-s cuccok nagy része elszállt.

AC azóta nem is hajlandó elindulni, de még települni se.

Nagyon hozzászoktam ezekhez W7 óta, sajnos a Lenovo Settings-ben lévő "goodiek" nem bejövősek nekem :(

Mit javasoltok?
Most akkor lehet előlről kezdeni mindent felpakolni?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90069) Bluesummers válasza Surfym@n (#90068) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szerintem ilyen régi masináknál Win10-et hanyagold. Win7-es az igazi befutó, s egyben szerintem a legjobb Win összes közül.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90070) Picco


Picco
addikt

van valami konstrukcios hibaja a t430s-nek? most ajanlottak egyet nagyon olcson, jo lenne hordozosnak.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90071) Tikakukac válasza Picco (#90070) üzenetére


Tikakukac
titán

Kevés van belőle a placcon ha baja van akkor huzatos lesz találni hozzá cuccokat. De ha elég olcsó akkor mindegy is, meg kell venni aztán próbálni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90072) Picco válasza Tikakukac (#90071) üzenetére


Picco
addikt

ez jutott eszembe eloszor nekem is.
nalunk UKben akad par a piacon, amig a cegnel voltam mi is eladtunk vagy 20-30 darabot (horror aron). abban igazad van hogy ha hirtelen kellene alkatresz az gaz lenne de mindig itt legel a huseges x301-em ami meglepo modon siman kitol 1600p-t DP-n.
van meg itt egy "15 ciklusos" t440 is, de az megy eladasra mert dobozos, tulsagosan uj, nem erdemlek ilyet :N
egyebassz megvesszuk mert popec allapotban van, max tolok bele egy SSD-t vagy nemi ramot es megy a haztol. :))

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90073) Tikakukac válasza Picco (#90072) üzenetére


Tikakukac
titán

1600p-t már 10 éve is tudtak a notik, most ettől nem fogok hanyatt esni :P

Mondom, ha olcsó meg kell venni. UK eleve érdekes placc, patika R400 is 10k-ért elfogyott mind a 8 este alatt ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90074) Vasy09 válasza Vasy09 (#90067) üzenetére


Vasy09
őstag

Még egy kérdés eszembe jutott! A T420 és a T430 1600x900-as kijelző panelja ugyan az? Csereszabatosak? Teszem azt találok egy t420-asban lévőt, akkor azt át tudom tenni gond nélkül a 30-asomba? :U

Gamertag: Vasy09

(#90075) thgergo válasza Vasy09 (#90074) üzenetére


thgergo
tag

Ha jól tudom csereszabatosak:
http://www.thinkwiki.org/wiki/T420_and_T430_HD%2B_Screen_Upgrade

Ámde:
Az 1600x kijelző több pint használ. A kábel más, több erű az alaplap és a kijelző között így azt is cserélni kell. Mivel sokan akarnak 1600x kijelzőt, emiatt az ára ennek a kábelnek is magas :) 5k+ huf.

[ Szerkesztve ]

-

(#90076) Vasy09 válasza thgergo (#90075) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, azt olvastam, hogy kell a kábel is! :R Amúgy viszont teljesen plug and play a dolog, igaz? Egy LG panel lenne most, ami fru szerint t420-hoz van, azért kérdezem! 18ezer lenne kábellel együtt! :U

Vagy ez lehet, hogy mégis samu: 93P5693?? :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#90077) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

T520-nál a HD+(1600x900)-as kijelző már elfogadható képet ad? Thinkwikin látom hogy van FHD is de olyat aprón nem találtam. Másik kérdés, hogy msata ssd ugyanúgy rakható bele mint t420s-be?

Köszönöm

(#90078) Picco válasza tototos (#90077) üzenetére


Picco
addikt

T520-ba ha jol tudom ketfele panel volt 1600x900-as meretben, nem emlekszem mar nekem milyen volt de nagyon szep szinei voltak. Foleg a 420-hoz kepest.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90079) Tikakukac válasza tototos (#90077) üzenetére


Tikakukac
titán

Valakinek a heti 2 fürdés is elfogadható, relatív ez eléggé :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90080) tototos válasza Tikakukac (#90079) üzenetére


tototos
őstag

Azt tudom, hogy a sima hd panel nagyon rossznak számít itt a fórumon.

(#90081) Chaser válasza tototos (#90080) üzenetére


Chaser
titán

nem hiszem hogy itt a fórumon, pocsék egyszerűen a 15,6" hd kijelző mind, hd+ verzióból sem sok értelmes van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90082) Tim82 válasza tototos (#90077) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, ugyanúgy mehet bele mSATA.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90083) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Az X2*0 gépek mindegyike IPS paneles?

(#90084) Tikakukac válasza DuDieHUN (#90083) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90085) Chaser válasza DuDieHUN (#90083) üzenetére


Chaser
titán

mindegyike tn, kevés kivétellel, mondjuk inkább így:) x220-tól felfelé volt opciósan ips hivatalosan, és sajnos azok sem valami extra minőségűek, x200 affs sokkal jobb - de már nem éri meg vele foglalkozni - , sajnos ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90086) Flashcash válasza tototos (#90077) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az LG 15,6" HD+ panelnek szerintem szép képe van, a pontos paneltípus LG / Lenovo LP156WD1-TLB2 ilyet használok napi szinten és teljesen jó, sokkal jobb a képe mint a többi (Samsung/AUO) alternatívának.

[ Szerkesztve ]

(#90087) Chaser válasza Flashcash (#90086) üzenetére


Chaser
titán

Képernyő neve LG Philips LP156WD1-TLD3

nekem ilyen van a 8540-ben, nagyon korrekt - pláne h pwm free vezérlésű :) - , utótag nem tudom milyen eltérést takar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90088) Flashcash válasza Chaser (#90087) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A TLB2 ennek a paneltípusnak egy újabb változata magasabb max. fényerővel és kontrasztaránnyal.

(#90089) adik


adik
őstag

Hello,

adott egy T400 (C2D P8600, 2*2GB, ATI3470, 1440*900). Hibajelenség: nem ad képet a saját kijelzője, nem jelenik meg ekszözkezelőben sem, külső kijelzőn hibátlan.
Eleinte háttérvilágítás nélkül ment a sajáttal, de az úgy ugye nem az igazi, most már úgy sem, bár nem tudom mi nyomorgatható ki belőle.

Ma elvittem egy fórumtársunkhoz, ott rápróbáltunk egy másik kijelzőt, azzal úgy ment, hogy háttérvilágítás nélkül, amúgy a kijelző másik gépen hibátlan.
Kapcsolgattuk biosban az intel és az ati3470 vezérlőt, és semmi előrelépés. Wifi modult és a 3G modult is lerántottuk, RAM-ot cseréltük, BIOS-t reseteltük.
Kinek van ötlete?

Oh, mivel egy T400-ról van szó (kb 7 éves lehet, relatíve) rentábilis megoldások érdekelnek elsősorban. Teoretikusan persze lehet mással is ötletelni.

köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#90090) adik válasza adik (#90089) üzenetére


adik
őstag

annyi még, hogy komplett fedlap-inverter-kijelzőt teszteltünk

Kettő, csipkebokor vessző!

(#90091) Chaser válasza Flashcash (#90088) üzenetére


Chaser
titán

:R

adik kijelző kábelt megnézném, ha a külsőn van kép nem vga hiba, ram és 3g modem sem okoz ilyet, alaplapon lehet gond, kábelnél vagy kijelzőben, de ha másik gépben az megy akkor a másik kettő, esélyesen a kábel lesz a hunyó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90092) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

szerintetek melyik T vagy X szerias gepet erdemes manapsag megvenni, ha 1-2 evig szeretnem rendesen hasznalni?

(#90093) thgergo válasza thgergo (#90075) üzenetére


thgergo
tag

Igen csereszabatosnak kell lenniuk. T420, T430 ugyanaz. 1600x kijelzőhöz több pines csatlakozó kell az alaplapról. (Ha nem cseréled le 1600x-hoz ez lesz a jutalmad)
Például nekem egy X1 carbon panelje lapul a T420-omban. Ugyanaz a csatlakozó, csak toldás kell a kábeléhez.

-

(#90094) adik válasza Chaser (#90091) üzenetére


adik
őstag

jogos, de néztük azt is sajnos...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#90095) btudos válasza DuDieHUN (#90092) üzenetére


btudos
veterán

X220/T420 és fölötte - mondjuk a 40-es széria kivételével, ha nem csak egérrel dolgozol.

Amúgy azért erősen nem mindegy, hogy 1-2 évig mire és hogyan szeretnéd használni, ezt nem árt tisztázni, mielőtt bármibe beleugrasz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90096) Flashcash válasza adik (#90089) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha a kijelző csere után a kijelző működik csak a háttérvilágítás nem megy, akkor valószínűleg egy alaplapi SMD védőbiztosíték ment ki. Az, hogy ez a biztosíték hol van és megtalálható-e teljesen típusfüggő, próbálj rákeresni a neten a típus alapján. pl. a T520-nál a kijelző csatlakozó közelében van és így néz ki. Azt, hogy szakadt-e multiméterrel egyszerűen ellenőrizheted, csak ezután érdemes a cserét megpróbálni.

Csere biztosítékot elektronikai boltokban találhatsz a gyári specifikáció alapján (20-150Ft).
A kijelző cserék során a tápot és az akkumulátort is le kell venni a gépről, különben újra kiégetheted.

T400-ra ezt a cikket találtam, alul vannak képek is (a képeken látható átforrasztós gagyi megoldás kerülendő, inkább csere biztosíték beforrasztása javasolt):
http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=107279

[ Szerkesztve ]

(#90097) 1amarr válasza Bluesummers (#90066) üzenetére


1amarr
tag

Az én T420-amon: Win 7 Power Managerrel 40-80% threshold-ra belőve. 9 cellás akksim 80%-ra töltve is kibír annyit, hogy ha viszem magammal, akkor ne kelljen aggódnom. Kb. egy éve van meg az akksi, 96%-os állapotban került hozzám, azóta lement 95%-re, szerintem nagyban köszönhetően ennek az ultrakonzervatív konfigurációnak :D (Bár hozzáteszem, főleg itthon használom, dokkolóban.)

(#90098) HSM válasza 1amarr (#90097) üzenetére


HSM
félisten

Azért a 40% elég kevés, ha mondjuk 42%-al teszed a töltőre és úgy hagyja, akkor elég könnyen lemegy a maradék, az megint nem a legjobb. Nálam ezért van 70 és 83%-ra állítva a két küszöb. Mindig van bőven kraft az akksiban, de nem tölti feleslegesen "túl".

(#90099) Vasy09 válasza thgergo (#90093) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen! :R :R Én szerintem beérem a gyárival is, csak legyen nagyobb felbontás! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#90100) adik válasza Flashcash (#90096) üzenetére


adik
őstag

Azta :)
Köszi az infót, megnézem de hogy aztán a cselekedet része hogy lesz...

Kettő, csipkebokor vessző!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.