Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91601) Tikakukac válasza donjohnson (#91600) üzenetére


Tikakukac
titán

Még tesztet sem olvastam róla és megmondom, hogy a ragacs miatt van olyan backlight, hogy a pofont az asztal adja :B Fogadások indulhatnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91602) Pubszon


Pubszon
veterán

Igaz az i7 2620m minden gond nélkül jó a T420-ba?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91603) HSM válasza Pubszon (#91602) üzenetére


HSM
félisten

Nekem az van benne. Szépen teszi a dolgát. Mondjuk Turbó nélkül, azzal már elég melegedős, de bírja szépen és a tempón is dob rendesen, ha kell rákapcsolom PM-ből. :)

(#91604) Pubszon válasza HSM (#91603) üzenetére


Pubszon
veterán

Úgy néz ki 10-ért veszek egyet, ennyiért itt-ott el lehet adni az i5 2520m-et. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91605) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az miért lehet, és hogyan oldható meg, hogy az Access Connections egyik napról a másikra nem kapcsolja le a wifit, mikor bedokkolom a gépet?
Semmi szoftveres változás nem történt.
Már kipucoltam a registry-t, töröltem, majd újra megcsináltam a profilom, engedélyeztem, hogy lekapcsolhassa, ha nem használja, global is, profilban is, minden lépés után reboot, így sem ment, telepítettem egy újabb AC-t, szintén üresből csináltam meg a profilom, szintén nem műxik.
Apróság, de bosszant.

(#91606) for3l


for3l
senior tag

Sziasztok,

Adott egy T430-as gép, van benne 1x8GB Kingston ram, még pedig a következő: KTL-TP3C/8G. Rákerestem erre a ramra, már nem lehet kapni, megnéztem a Kingston oldalán, tavaly év elején befejezték ennek a modulnak a gyártását, helyette ezt javasolja a gyártó: KCP316SD8/8.

Hivatalos anyag: link.

Tehát ha veszek bele egy ilyet, akkor a régi típussal működni fog a dual-channel, ugye?

Előre is kösz a válaszokat.

(#91607) Tikakukac válasza for3l (#91606) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát vagy megy vagy nem megy. Tudnék anyázni pár sort, mikor a legpontosabb RAM-ot vettem asztaliba és huss nem megy rendesen. Ilyen a popszakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91608) Tim82 válasza csubuka (#91595) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elsőre amit biztosra mondok, a kijelzőkeret bal alsó csavarhelyének menete megadta magát.

A fotóból nem tudom igazán jól megállapítani, de szerintem a zsanér is ki van valamennyire mozdulva, vagy legalábbis "nyomja" kifelé a kijelzőkeretet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91609) Csepi95


Csepi95
csendes tag

A Thinkpad USB 3.0 Secure Hard Drive-nak milyen funkciója van?

The real music is from Basildon

(#91610) for3l válasza Tikakukac (#91607) üzenetére


for3l
senior tag

Hát ez nem túl biztató, akkor megpróbálok inkább a jelenleg bent lévővel megegyezőt keresni.

Ha esetleg valaki bont olyan Thinkpad-ed, amiben ilyen ram modul van: Kingston 8GB 1600MHz KTL-TP3C/8G, az írjon rám.

(#91611) Tim82 válasza Csepi95 (#91609) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Abból, hogy széf gombsorra emlékeztető billentyűzet-féle van rajta, valamint 256 bites AES titkosítással lehet akár használni, szerintem ez a Lenovo ajánlata a nukleáris rakéták indítókódjainak tárolására. (Ne, NE a PIROS gombot nyomd meg rajta!...)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91612) Chaser


Chaser
titán

nem tudjátok lapa mesterrel mi történt? vmelyik topikban láttam a nevét szürkével, valamiért végleg kivágták

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91613) RoboGuru válasza rgeorge (#91593) üzenetére


RoboGuru
tag

Nem tudom a fotó mit ad vissza dokkolt állapotból, igazából melyik részére vagy kiváncsi?
Annyit még kitudok próbálni hogy fa asztalon hogy viselkedik, mert jelenleg üvegen van.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#91614) AxBattler válasza Chaser (#91612) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogi fenyegetések miatt a ban részletei sajnos nem nyilvánosak egy ideje már. Sajnos, mivel 1-1 esetben engem is igencsak érdekelne az ügy háttere. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91615) Tikakukac válasza Chaser (#91612) üzenetére


Tikakukac
titán

Inaktív lesz az,nem ban.

Chaser: Fogalmam sincs mit írnak ki egyes nevek alá, de az biztos, hogy legutóbb baromi régi volt a bejelntkezése.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91616) Chaser válasza Tikakukac (#91615) üzenetére


Chaser
titán

ne mondd már meg mit látok kicsirigó':d
lapa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91617) AxBattler válasza Tikakukac (#91615) üzenetére


AxBattler
félisten

* A felhasználói fiókot véglegesen felfüggesztettük. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91618) Tikakukac válasza AxBattler (#91617) üzenetére


Tikakukac
titán

De nincs ott, hogy sorozatos megsértés stb. stb. stb. miatt. Ha ban megy az van kirakva.

Na, de itt vége, mert leölnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91619) rgeorge válasza RoboGuru (#91613) üzenetére


rgeorge
addikt

Arra gondoltam még tegnap, hogy a fotót össze tudnám vetni a nálam látható valós helyzettel, de valóban igazad van, hogy ezzel nem sokra megyek. Ha a dokkolóban van a notebook, az alső rész jobb oldali sarkánál simán fel lehet emelni egy fél centire is. A bal oldalt nem. A kijelző hajtogatása közben is elemelkedik a jobb oldal. A munkahelyi asztalomon kicsit jobb a helyzet, így már tudok vele dolgozni. Az viszont nem tetszik, hogy pont a hűtés nyílásai körül van a dokkoló kiálló része.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91620) RoboGuru válasza RoboGuru (#91613) üzenetére


RoboGuru
tag

Két dokkolóval is próbáltam. Egyértelműen üvegen stabilabb, de fa asztalon sem produkál olyan fajta billegést amire te gondolsz! 14"-os thinkpad viszont már igen! Gondolom üresben maga a dokkoló nem billeg? Mert akkor szerintem a dokkoló és a gép közötti résznél kell keresni a megoldást! Esetleg dokkolás után még nyomd meg a gépet!

www.rendszerguru.hu

(#91621) RoboGuru válasza rgeorge (#91619) üzenetére


RoboGuru
tag

Igen persze hogy fel lehet emelni, ez ilyen! Mivel a jobb oldala jobban lelóg a dokkról. Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, max a gép alá rakni valami gumit. Én arra gondoltam hogy pl. gépelés közben billeg.

www.rendszerguru.hu

(#91622) rgeorge válasza RoboGuru (#91621) üzenetére


rgeorge
addikt

Szóval akkor az nem gond, hogy a dokkoló és a gép csatlakoztatás után nem szorosan kapcsolódik, hanem van holtjáték, ami pl. a jobb oldal felemelését is megengedi. Kicsit megemeli is lehet a gépet úgy, hogy közben a dokkoló nem mozdul. Az nyilvánvaló, hogy a dokkolóhoz képest a gép sokkal masszívabb és nehezebb, ez is lehet ok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91623) Tim82 válasza Chaser (#91612) üzenetére


Tim82
nagyúr

batmanéhes néven van, azt hiszem, csak annyi történt, hogy elfelejtette a lapa felhasználónévhez/fiókhoz tartozó jelszót vagy ilyesmi. (Valami ilyen rémlik akkorról, amikor még publikus volt a Miért moderáltuk.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91624) FoxiestFox válasza Tim82 (#91623) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez kész. :DDD

(#91625) AxBattler válasza Tim82 (#91623) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemár. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91626) RoboGuru válasza rgeorge (#91622) üzenetére


RoboGuru
tag

Mivel egyedül az áramköri aljzatnál csatlakozik aránylag fixen, ezért és a rugós mechanikából adódóan mindenképp van holtjátéka! Olyan tehát nem lesz még a zsír új sem amire te gondolsz, hogy mintha oda lenne ragasztva! :N

www.rendszerguru.hu

(#91627) Chaser válasza Tim82 (#91623) üzenetére


Chaser
titán

:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91628) csubuka válasza Tim82 (#91608) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod! Talán még menthető akkor valahogyan... :)

(#91629) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet! Van egy kis problémája a T420 ventilátorának, néhány hónapja volt olajozva, de most újra morog. Van, hogy elég hangosan jár, aztán egy idő után beáll megint morgásra. A hangosan járás effektusnál, úgy hallom mintha elpörögne a venti. Nem tudom a jelenséget pontosan leírni.

Gondolom ezzel sok mindent nem tudok csinálni, szóval érdemes lenne beszereznem egy másikat. Láttam itt ott kiszerelt példányokat, de ha tudtok adni egy jó tippet annak örülnék, örülnék egy új vagy kevésbé használt eredetinek (nem horror összegért).

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#91630) Tikakukac válasza Kube (#91629) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont erről volt szó, hogy mennyire ideiglenes. Hát ennyire.

Ttuti tipp nincs, senki sem tudja mennyit mentek. A tuti a gyári új, eredeti, utángyártott és új a másik, de az zsákbacicásabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91631) Pubszon válasza Kube (#91629) üzenetére


Pubszon
veterán

Ventilátorból van nekem gagyi kínai, meg márkás is. Mind megy ameddig akar, nincs megírva, hogy meddig.
Már a kínaiaknál is kiforrott ez a technika. Tehát egy kínai utánagyártott sem lehet rossz, max ha zajong vagy ilyesmi, akkor időben reklamálsz. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91632) Chaser válasza Pubszon (#91631) üzenetére


Chaser
titán

a gyári is kínai ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91633) Pubszon válasza Chaser (#91632) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, csak a kínai sem a régi (sz@r) már. Azért egy Meizu, Xiaomi, Huawei, Lenovo ( ;] ) és még a több tucat felveszi a versenyt a nem kínai gyártókkal. De még mindig meg van az a nagyon legalja kínai hamisítvány, azokra gondolok. Bár nem hiszem, hogy egy ventilátort hamisítani kéne nekik. De vettem 800Ft-os kínai ebay-es ventit, nem egy Noctua, de teszi a dolgát ahogy kell. :)
Holnap szedem szét az én T420-am a CPU csere miatt, emiatt csak holnap tudom megmondani, hogy ez jó e bele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91634) Chaser válasza Pubszon (#91633) üzenetére


Chaser
titán

minden kínában készül, csak nem mindegy melyik gyártósoron:)
én fürödtem már be anno gyári drága ventivel, másnak bejött az ugy 1k-s, ki kell fogni, megint másnak nem jött be
ilyenkor örülök, hogy van a gépemhez egy doboz venti és hűtő is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91635) Pubszon válasza Chaser (#91634) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem a gyártósoron van itt a lényeg, hanem a hozzáálláson, felügyeleten, minőségi előírásokon, becsületen stb. Az iPhone is Kínában készül... :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91636) Chaser válasza Pubszon (#91635) üzenetére


Chaser
titán

de, a gyártósoron nagy hangsúly van, ugyanúgy az alapanyagon is
Az iPhone is Kínában készül... - meg is látszik rajta:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91637) Tikakukac válasza Chaser (#91634) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben osztály a diffi csak. Akkor ott a gyári venti került rossz dobozba. Az első körös beszállítás mindig a legmagasabb osztyálú cucc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91638) azbest válasza Kube (#91629) üzenetére


azbest
félisten

Én nem olajozom a használt ventit, csak beleragad minden por. A t61-eknél anno bevált hogy a szétszedett ventit kitakarítottam, a ventiházból kitöröltem a port, ecsettel mindenhonnan lesöpörtem. A ventiházon belül a mágnes felületére fel szokta kenni a koszt, amitől az összeér a motor fém keféivel. Azt mondjuk valami alkozolos dologgal letsztítom. Szárazra töröltem / hagytam megszáradni tisztítás után. Aztán befújtam prevent szilikon sprével a venti ház beljsejét, a motor tengelyének lyukát, ezzel teljesen megszárad, csúszik és nem ragad bele a por.

A t430-amon most lesz majd aktuális megint egy generál tisztítás, múltkor nem volt itthon spré, úgyhogy csak simán ecsettel kiporoltam a ventit. De azóta előretervezve egy tartalékot is rendetelm 14 dolcsi körül.

Ja és a ventinél arra is kell figyelni, hogy ahhoz a modellhez való legyen. Egyszer az olcsóság elcsábított és utólag kiderült, hogy az nem a 14 -es hanem a 15 colos géphez való, amit nem tudott rendesen kezelni a vezérlés. Amikor lassítani akart, akkor az már megállt és emiatt újra felpörgette. Folyton felpörgött majd leállt és ezt ismételgette.

[ Szerkesztve ]

(#91639) Kube válasza azbest (#91638) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm a tippeket, hasonló módon tisztítottam meg én is. Ez a hidegindításos dolog borzalmasan hangos, az bánt, hogy pár hónap alatt lett újból ilyen. Szét kell szedni, aztán megint pasztázni. Van még az MX csodapasztából, de azért nem akarom 3 havonta megismételni.

Azonosító szerint nézem majd a ventiket, ebayen találtam, de valóban körültekintőnek kell lenni. Egyik ismerős rendelt T410-be, aztán kiderült, hogy 20-ast küldtek. Valahogy beaplikálta, de nem akarok gányolni azért, ha nem muszáj :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#91640) Pubszon


Pubszon
veterán

Megjött az i7, ki is cseréltem, egyúttal ugye a pasztázás is letudva (MX2) és a hűtő takarítás is.
Nem melegebb mint az i5, talán 1-2 fokkal csak. :)

i5-2520m 3.0GHz 1.231V CPU-z valid

i7-2620m 3.2GHz 1.216V CPU-z valid

Talán amiatt is, hogy kevesebb feszültséggel beéri még magasabb órajelen is! :)
Örülök, 10k-ba volt, az i5 majdcsak elmegy ennyiért és már csak az meg ér 2-3 ezer Ft-ot, hogy eladásnál i7-et tudok mondani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91641) Chaser válasza Pubszon (#91640) üzenetére


Chaser
titán

kb semmi értelme
nekem amikor volt tavaly 6-7k-ért adtam sandy i5-öt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91642) Pubszon válasza Chaser (#91641) üzenetére


Pubszon
veterán

Örülök, 10k-ba volt, az i5 majdcsak elmegy ennyiért és már csak az meg ér 2-3 ezer Ft-ot, hogy eladásnál i7-et tudok mondani.
Magasabb órajel, nagyobb és gyorsabb cache méret.
Most futtattam Prime95-öt és 2.8GHz alá nem ment, ellenben az i5 már visszaállt alapórajelre (2.5GHz) és mindezt úgy, hogy 80 foknál megállt! Az i5 90 fokig is felment. Nekem megérte azt a 2-3 ezer Ft-ot, még akkor is ha te úgy látod hogy nem.
De eladáskor tuti fog dobni az áron többet mint 2-3k, addig is gyorsabb. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91643) Tikakukac válasza Pubszon (#91642) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem változott a fizika a környezetedben akkor ott előtte más gond is van a proci körül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91644) Pubszon válasza Tikakukac (#91643) üzenetére


Pubszon
veterán

Semmi gond nincs, nem is volt.
Mire érted?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91645) Chaser válasza Pubszon (#91642) üzenetére


Chaser
titán

max 10%, áron nem dob semmit, max annyit amit most is ráköltöttél, ha 420-asod van már most sincs ára, az ilyen hobbinak jó:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91646) Tikakukac válasza Pubszon (#91644) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra, hogy ha egy erősebb és többet fogyasztó proci kitartja a boostot, míg a gyengébb és kevesebbet fogyasztó nem, akkor hacsak nem írtuk át a tankönyvet ott gubanc volt.

Olyan ez az i7 is, mint mikor kimaxoltattam a T60-akat procival: akkor buktam el a ráköltött pénzt, mikor leadtam a rendelést ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91647) HSM válasza Tikakukac (#91646) üzenetére


HSM
félisten

Papíron 2,5Ghz vs 2,7Ghz az alapórajel 35W-ból. Simán lehet szigorúbban válogatva az i7.

(#91648) Pubszon válasza Chaser (#91645) üzenetére


Pubszon
veterán

Még 2-3 évig meg szeretném tartani, 2-3 ezer Ft elmegy egy este sörre is akár, nem vág földhöz. De a tudat, meg a többi korábban leírt előny simán megért ennyit. :)

Tikakukac ha arra érted, hogy valamiért hűvösebb az i7 mint az i5 akkor azt is leírtam, hogy miért.
Ki lett takarítva a hűtő, újra lett pasztázva normális pasztával és kevesebb feszültséget kér. Egy ilyen kis hűtővel simán számít pár fokot az a 0.015V. Tudom az asztali gépről, pedig ott nagy hűtő van rajta.
Így netezés közben 40-41 fokos a CPU. Az i5 38-40 fok volt. De csináltam Aida64 reportot az i5-el, csinálok ezzel is összevetésként.

Tehát akkor azt mondod, hogy hazudok? Miért tenném? :U

HSM: Így van.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91649) Tikakukac válasza Pubszon (#91648) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy így. Hát ennek az összevetésnek akkor semmi értelme. Ez olyan, mintha a vízhűtésemet nézném egyszer ventik nélkül, 60 l/h áramlással, utána meg 250l/h-val és 2 ventisorral :B

Nem mondom, hogy hazudnál, ezt beleképzeled. Azt mondom, hogy ennek így nincs értelme :N

HSM: Simán lehet, de ezt nem tudjuk meg ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91650) Pubszon válasza Tikakukac (#91649) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyen összevetés? Az, hogy az asztali gépem CPU-ja is melegebb pár fokkal ugyan olyan körülmények mellett, ha adok neki plusz feszültséget?
A másik pedig, hogy minek nincs értelme? :) Annak hogy az Intel ilyen i7-et gyárt és eredetileg több 10 ezerrel került többe miatta a gép és most megkaptam 2-3 ezer Ft többletért?

A harmadik pedig, hogy az i7 a jobb ostyákból jönnek, mert (esetemben tuti) alacsonyabb feszültséggel beérik még magasabb órajelen is! Ez tény, így megy mindenhol. Így fér bele a TDP keretbe.

HSM: Ha jól emlékszem, neked is ilyen CPU van a gépbe. Csinálnál egy CPU-z validot? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.