Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90201) DuDieHUN válasza Tikakukac (#90200) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

garancia ervenyes lehet ilyesmire?

(#90202) Tikakukac válasza DuDieHUN (#90201) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha nem az elég ciki lenne, ez azért nem túl szép látvány :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90203) Madara-san


Madara-san
tag

Sziasztok, W520-ba tervezek memóriabővítést - valamint a wlan kártyát is le szeretném cserélni. Whitelist mentes BIOS-t már találtam, de csak az 1.42-es verzióból, és ahogy olvastam 1.36-tól felfelé vissza szabályozza a memória órajelét 1333 MHz-re.

Na most a kérdés, hogy van-e itt közületek valakinek tapasztalata BIOS hackekkel kapcsolatban, érdemes lenne-e valahogy a memórialimitet oldani, vagy inkább hagyjam és vegyek 1333-as modulokat?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#90204) DuDieHUN válasza Tikakukac (#90202) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

thinkpadem meg soha nem volt eddig dell latitude sorozatot hasznaltam, hogy megy itt a dolog? itt is haztol
hazig gari van?

(#90205) Tikakukac válasza DuDieHUN (#90204) üzenetére


Tikakukac
titán

Király kérdés, mert volt itt azért pár kanyar már mindenféle garival. Smartservice-t hívd fel aztán megmondják mi az ipari móka, ha szerencséd van akkor helyben megoldják majd, mint a legtöbb üzleti Dellt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90206) donjohnson válasza DuDieHUN (#90204) üzenetére


donjohnson
addikt

itt vetted a gépet hardveraprón? én is tervezek venni x250-et, de ha ilyenek vannak az nem jó.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90207) Tikakukac válasza donjohnson (#90206) üzenetére


Tikakukac
titán

Garinak meg kell oldania, ez mindegy hol veszed, teliárban 500k-ért hologramos matricás dobozból is nyitottam már olyan TP-t ami teli mocskos oldalt.

Lassan csak eljutok az sn-es kérdéssel is hozzájuk, de mire van időm bezárnak...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90208) Chaser válasza Madara-san (#90203) üzenetére


Chaser
titán

vegyél 1600-ost nyugodtan, max 1333-on kezeli, kb mind1, igp-nek számít egy kicsit, másnak nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90209) wwwolfman válasza Tim82 (#90169) üzenetére


wwwolfman
tag

Köszönöm, mindig elfelejtem az íbéjt, amikor meg nem, akkor szignifikánsan drágább dolgokat találok.... :DDD Mindegy, erre most lecsaptam, köszönöm! :C :)) :DD

(#90210) Grafirka


Grafirka
őstag

Uj wifi eseten mindig felugrik egy ablak " would you like to sinchronize this profile with Intel Active Management Technology ? " Mit fed ez a szinkronizalas pontosan ? Mi ez az intel active management ?

(#90211) Chaser


Chaser
titán

dp-hdmi konvertert és kábelt honnan? megvolt a bayes link de már nincs:d :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90212) embe válasza Chaser (#90211) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem innen van az egyik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90213) azbest válasza Chaser (#90211) üzenetére


azbest
félisten

én külön vettem egy dp - minidp adaptert. A gépen mini van, a dokkolón meg normál, így ugyanazt a miniDp - hdmi adaptert tudom használni mindkét esetben. Sokfélét linkeltünk már, a legolcsóbb 2-3 dolcsis is teljesen jó fullhd-ig.

[ Szerkesztve ]

(#90214) szg084


szg084
csendes tag

Helló!

Egy t420 laptopba szeretnék msata csatlakozós ssd-t tenni a WAN modul helyére, amire a op. rendszert szeretném telepíteni.
Abban szeretnék segítséget kérni hogy bármilyen márkájú ssd mehet bele, amiről be tud bootolni a rendszer, vagy nem fog mindegyik működni?

Köszönöm

(#90215) Vasy09 válasza szg084 (#90214) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem kingston-nal gond nélkül ment, de ha jól tudom, nem finnyás rá, elvileg bármilyennel menni fog! :U

Gamertag: Vasy09

(#90216) Tim82 válasza szg084 (#90214) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó pár Adata márkájú mSATA SSD-vel vannak gondok, nem csak Thinkpad-ekben, hanem HP Probook/Elitebook modellekben is. Kingston, Intel, Samsung SSD-kkel kapcsolatban nem találkoztam még gondokkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90217) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok

Tudtok mondani olyan alkalmazást thinkpadra, ami méri nekem a cpu hőmérsékletet ugy hogy nem kell folyton ráklikkelnem a programra, hogy mutassa? Taskbarba valami ikonra gondoltam ami széámmal mindig mutatja az aktuális hőmérsékletet... cpu hőmérséklet..

Köszönöm előre is a választ

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#90218) Picco válasza WaterWave (#90217) üzenetére


Picco
addikt

Thinkpad fan control tudja es szabalyozni is tudod vele ha szeretned.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90219) embe válasza WaterWave (#90217) üzenetére


embe
nagyúr

Aida. A sok érzékelő közül kijelölöd amit látni szeretnél a tálcán például.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90220) embe


embe
nagyúr

T420 stock wifi kártyához, W10-64 alatt ki milyen drivert használ? jelentkezett egy olyan hiba megint, hogyha rájön a gépre, akkor dobálja a hálózatot itthon, "nincs biztonságos hálózat" üzenettel. Máshol tökéletes. Korában egy pár DELL is csinálta ezt, akkor egy driver megoldotta.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90221) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

T430-as gépemen a hangszóró nem működik, fejhallgatóval hiba nélkül szól.
Megnéztem a hangnál vezérlőpultban, ugrál a hangerő pl zenelejátszánál, szóval szoftveres hiba kilőve.

Újraindítás megvolt, semmi javulás.
Többször ki és betosztam a jack dugót, semmi.
Valami ötlet?

Köszi!

szerk:

Win 8.1, egyik pillanatról a másikra jött elő, tegnap kikapcsolás előtt még ment a hang, ma reggel bekapcsolásnál már nem.Lehet megfázott?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#90222) sutszi válasza embe (#90220) üzenetére


sutszi
veterán

Itt írtam egy olyan driver összeállítást ami már hónapok óta stabilan fut. Megjegyzem a 6205-höz ettől frissebb driver nem létezik és már nem is lesz. A pack amit letöltesz drivernek lehet, hogy magasabb verziószámmal van jelölve, de telepítés után 15.18-at fog feltenni mindegyik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90223) embe válasza sutszi (#90222) üzenetére


embe
nagyúr

Igen ez van fent nekem is.
A poén az volt a DELL-el, hogy pár napig otthon produkálta a wifi jel eldobást, míg a melóhelyen minden ok volt. Utána gondolt egyet, és akkor fordítva otthon volt j, a melóhelyen meg vacak.
Lehet valami biztonsági beállítási hiba lehet.
De a DELL-nél egy új driver oldotta meg.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90224) adrian87


adrian87
tag

hello!

T510-be lehet utólag vga-t tenni vagy csak nem találom a beállításoknál? Ramot és cpu-t mennyire lehet bővíteni majd max? Illetve csak sata-s ssd-t lehet beletenni a hdd és az optibay helyére?
Ha linux kerülne rá akkor ahhoz is van valamilyen akku töltés vezérlő program? :F

Még az akkuhoz vagy géphez való lenovó driverhez szeretnék egy linket kérni, mert nem találom vagy nem jót töltögetek le már sokadjára. THX :R

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#90225) Chaser válasza adrian87 (#90224) üzenetére


Chaser
titán

nem bővíthető vga-val, mondjuk nem tudom ezt milyen beállításoknál gondoltad megtalálni
cpu-val sztem ne foglalkozz, 4 magos i7-et még talán lehűt, csak nem éri meg
csak sata
powermanager sw és driver ami kell az akku managementhez, bár ha jól rémlik egyebek közt ezek kellenek az osd-hez is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90226) Tim82 válasza adrian87 (#90224) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lehet.
8 GB RAM (2x4 GB-os modul, ilyen memóriachip kiosztásúakat keress 4 GB-osból) a maximum, első generációs mobil i5 és i7 mehet bele, az utóbbiból a négymagosnak nem biztos, hogy elég lenne a hűtés.
Igen, csak SATA SSD-t lehet beletenni.
Van, de parancssoros. TLP - a link a dokumentációjára mutat. Az adott Linux disztród csomagkezelőjével valószínűleg megtalálod.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90227) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok segíteni,hogy a T540p támogatja-e a m.2 2242 tip. ssd-t?

Köszi.

(#90228) adrian87 válasza Chaser (#90225) üzenetére


adrian87
tag

Abból gondoltam a VGA bővítést, hogy látszólag nincs benne. Nem szedtem szét csak nem találom a beállításoknál és a win7 csak az élmény indexnél mutat valamit, hogy van dedikált vga is benne. T500-ban van és kapcsolgatom is a bios-ban, illetve néhány t510-es hirdetésben látom is a szövegben... de ebben mintha nem lenne. :F

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#90229) Chaser válasza adrian87 (#90228) üzenetére


Chaser
titán

510-ben nem lehet kapcsolgatni:) 500-ban win alól is lehet váltani a vga-k közt
eszközkezelőben látod, vagy intel vagy nv vga van benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90230) sputyi70 válasza sputyi70 (#90227) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Na közben megtaláltam, hogy támogatja.

(#90231) delon


delon
tag

Sziasztok T420s hez milyen hdd meghajtót tudok betenni a dvd helyére?
Illetve hogyan?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#90232) buherka válasza delon (#90231) üzenetére


buherka
addikt

[link]

Ezeket a szavakat meg írd be a hardver aprón a keresőbe...hdd beépítőkeret, hdd caddy. aztán kapsz egy rakással. Vagy rendelj ebay-en...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#90233) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!
Van egy T400-as gépem. Most telepítettem újra rajta a Windows 7-et. Felraktam minden drivert, meg mindent. És az a probléma hogy amikor újraindítom a gépet, a fényerőt mindig maximálisra állítja, kézileg lejjebb veszem de ha újraindítom ismét kisüti a szemem...

Mi okozhatja? :F

(#90234) delon válasza buherka (#90232) üzenetére


delon
tag

jól gondolom hogy 9,5mm-es keret kell a 420s hez?

es gondolom 7mm es hdd?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#90235) dugo_ válasza delon (#90234) üzenetére


dugo_
veterán

Tudtommal 9,5mm, de ha kihúzod az optikai meghajtót, akkor rögtön le tudod te is mérni. A másik lehetőség a 12,7mm lenne, azt mintha a sima 420-ba rakták.

Nem kell 7mm-es merevlemez, a 9,5mm-es is belefér.

Például:
http://www.ebay.com/itm/2nd-9-5mm-SATA-HDD-Hard-Drive-Caddy-for-IBM-ThinkPad-T400-T410-T500-W500-W700-/322028826693
Olyat keress, amin ki van alakítva a pöcök a kioldómechanikának, illetve ki van vágva a jobb alsó sarok.

[ Szerkesztve ]

(#90236) buherka válasza tothjozsi96 (#90233) üzenetére


buherka
addikt

Ezt semmi sem okozza...mivel minden újraindításnál a Win az energia gazdálkodási séma alapján indítja a gépet.
Mivel neked a fix alap séma van még elmentve ezért ne csodálkozz, ha mindig a max fényerőt tolja az arcodba.

Telep ikon jobb alsó sarok, ide jobb klikk...Képernyő fényerejének beállítása...általában itt a Kiegyensúlyozotton van az alapbeállítás, majd ezen belül Séma beállításainak módosítása...ott már látod a fényerő szabályzó csúszkát. Beállítod ahogy akarod, majd Módosítások mentése...csak ez után fog a fényerő változni, de ez már fix lesz, minden újraindításnál.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#90237) tothjozsi96 válasza buherka (#90236) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm a válaszod. Ugyan ezt csináltam én is, és ezért nem értem.
Le is videóztam.

T400 - fényerő fail

Most csináltam egy BIOS alapértékek visszaállítását, kíváncsi vagyok..

(#90238) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#90237) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most "aktív" a switchable graphics és most jó a fényerő... Durva.
Köszönöm!!

(#90239) buherka válasza tothjozsi96 (#90238) üzenetére


buherka
addikt

Nálam a T500-nál ki van kapcsolva a választható VGA. Mindig csak az egyik aktív. Így jól működik.

Lényeg hogy sikerült... :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#90240) RWD


RWD
tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni a Thinkpad T560/L560 (főleg ez utóbbi) modellekről.
Felhasználás: könyvelő és pályázatíró iroda egész napos "nyüstölését" kellene kibírnia, nem bánom ha egy gari időszakot azért kihúzna (min. 3 év). Napi 10-12 órát menne az irodában, külön monitorral és billentyűzettel. Majd vinném magammal haza (buszon), és otthon folytatnám vele a munkát, immáron perifériák nélkül. Office progik, könyvelő programok, néha egy kis PS/Illustrator.

Ahogy néztem, nagyon max 460-70 (T560) bruttó körül ki is jönnék a dologból (csak a noti), i5-tel, integrált VGA-val, 256-os SSD-vel, szigorúan FHD kijelzővel (IPS!), Win10-zel. Az L560 értelemszerűen majd egy százassal olcsóbb, de képek alapján nem túl bizalomgerjesztő már maga a műanyagozása sem. Mintha "sorjás" lenne a billentyűzetek felülete a T560-en használt anyaghoz képest.

Érdemes beruházni erre/ezekre a készülékekre? Lényegében egy belépő business terméket keresek. Konkurens a DELL Latitude E5550/70, velük szemezgetek (főleg a 70-es).

Vélemények, tapasztalatok? Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#90241) DuDieHUN válasza RWD (#90240) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

ha nem ragaszkodsz a vadi ujhoz akkor sporolhatsz 200-et :)

http://laptopsystem.hu/adatlap/14823252574358

(#90242) RWD válasza DuDieHUN (#90241) üzenetére


RWD
tag

Köszi! Sajnos muszáj újat vennem, pályázati támogatásból fedezem majd (remélem), és csak új készülék számolható el.

(#90243) Fkris válasza Fkris (#90221) üzenetére


Fkris
őstag

Saját magától meggyógyult 3 újraindítás után.Fura.De lehet hogy a Lenovo scan hozta rendbe, ami ütemezve van.

Viszont lenne egy másik valami:

Ha játszok, (Pl RedAlert 3, SimCity 2013), leteszem alt+esc-el a tálcára, matatok valami mást, kb 10 percig, majd utána akrok visszalépni, akkor nem lép vissza, csak a háttérben futó program hangját hallom, képe nem jön be, a kurzor átvált a játékbeli kinézetre, viszont sehol nem tudok semmit kattintani.
mozogni mozog, ctrl,alt,del -el feladtkezelő is halott, ha egérrel akarom használni, de a billentyűzet jól működik, ha kis szerencsém van, akkor nem válaszol státuszba lép a program, és akkor egy parancssorral ki tudom iktatni, de ha nem, akkor indíthatom újra a gépet, semmi más nem oldaj meg.

Szerintetek miért van ez így?
Nem teljesen kompatibilis a játék?

Köszi a választ! :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#90244) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

TLP meghülyülhet-e, ha a ~500 ciklusos 9 cellása Pana akkura azt mondja, hogy No batteries detected de közben a gép vidáman fut akkuról? :F

Válaszokat előre is köszi!

OS: LM 18.1 Cinnamon
TLP 0.8
kernel: 4.8.0-32-generic
T420

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#90245) beherit


beherit
tag

Van nálam egy T420, W10-zel, random gyakorisággal kékhalált dobál netwew01.sys hibával. Van hogy 2 hónapig egyszer se, máskor 2-szer 10 perc alatt. Azt mondják W7-tel is csinálta. Valami tipp, hogy merre induljak?

amor fati

(#90246) sutszi válasza beherit (#90245) üzenetére


sutszi
veterán

1. Ahogy látom, a 15.16-os intel wlan driver-hez köthető probléma. Próbáld meg frissíteni a 15.18-as verzióra.
2. Az előbbitől függetlenül én egy memória tesztet is csinálnék biztos ami biztos alapon.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90247) beherit válasza sutszi (#90246) üzenetére


beherit
tag

A memória oké, a drivert frissítettem. Aztán meglátjuk, végülis nem igazán tudom tesztelni a dolgot, vagy jön az áldás vagy nem. Köszi.

amor fati

(#90248) azbest válasza roti86 (#82539) üzenetére


azbest
félisten

ez a h264ify böngésző kiegészítő tényleg hasznos, t430-on chrome-ra tettem fel, de látom van firefoxos változata is. Így nem izzasztja a procit a vp9 lejátszás, miközben h264-et simán hardveresen viszi az intel gpu is. :K

(#90249) donjohnson válasza azbest (#90248) üzenetére


donjohnson
addikt

wow, nekem is csökkent a cpu használat yt alatt. jó cucc. :R

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90250) HSM válasza azbest (#90248) üzenetére


HSM
félisten

Hú, ez hasznos cucc! :K Sosem értettem, miért nem lehet normálisan csak kézzel kiválasztani, mivel akarom lejátszani...

(#90249) donjohnson: Ugyan a notis procimon nem próbáltam, de anno az asztali gépemen a h264 lejátszás IGP-ből ~1W volt, ugyanaz prociból 10W i5 3570K-n, gyári állapotban.... Notinál ha feleennyi a difi is óriási akksiról.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.