Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90551) Tim82 válasza ToBeY (#90549) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kis hangszóróikon jobbra lent az értesítési területen, jobbegérgomb rá, a feljövő listában a Lejátszóeszközöknél kiválasztod, melyik hangeszközt akarod használni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90552) ToBeY válasza ToBeY (#90549) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megtaláltam a megoldást köszi a tippet HSM :B

(#90553) HSM válasza ToBeY (#90552) üzenetére


HSM
félisten

;) :R

(#90554) azbest válasza MrDerekas (#90542) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól tudom a t410-hez jó a 4337 vagy 4338 dokkoló. Szoktak lenni hardveraprón is, bár most csuda, de lehet épp nincs.
Szóval ezek szerint a billentyűzet rossz? Azt 6 ezer alatt már látni hardveraprón épp [link].

(#90555) MrDerekas válasza azbest (#90554) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönöm! Mondjuk dokkolót találtam 8.39 euróért. Azt hiszem az lessz, főleg hogy a használata is németbe esedékes. Biztos, hogy a billel van a gond, mert usb portok rendben, tapipad is okés, a billentyűlből pedig a shiftek sem működnek. Rengeteget segítettél, spóroltál nekem :R A lényeg, hogy hivatalos szerviz, meg garázsdoktorok után életre kelt és a kukából, működő gép lett. De jó hogy hozzámcsapták bontásra. :DDD A héten még teszt, aztán megy a csomagba. A hab a tortán, hogy a sejtésem beigazolódott. 1% szakértelem 99% mázli :C

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90556) Picco


Picco
addikt

T430s bill vs x301. Az elobbi ultra gyatra a masikhoz kepest, x301en vigan es boldogan gepelek a mai napig pedig ritkan hasznalom es mar egy eve mechanikuson vagyok. Ha nem dokkolva lenne a T430s es gyakran kellene hasznalni akkor rosszul lennek tole szerintem. De kellett a dockolhato usb3 es szerintem hosszutavon megtartom, hurcolasnal meg elony a meret, akksi ido utobbi pedig kivalo. A 3320m teljesitmenye egesz jo, intelhd is jol birja a ket monitort. Kicsit nyikorog a sarka a gepnek, osszeszerelesi minoseg valamivel rosszabb mint a T420e. Az arat mindenkeppen megerte, osszessegeben az en felhasznalasommal bodottag van.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90557) Tikakukac válasza Xmodule (#90548) üzenetére


Tikakukac
titán

Rendes feketéhez VA panel kell. Lehet kalibrálni, de a fekete nagyon nem szokott már lejönni ezekből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90558) Xmodule válasza Tikakukac (#90557) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi a valaszt. most egy picit hasznalom ezt a t440s -t de igy elsöre picit vegyesek a benyomasaim. pl a billje jobban bejön mint a t460nak pedig ranezesre ugyan annak tunik. az egesz gep össze szerelese picit viszont silanyabbnak tunik. picit recseg ropog itt ott. t460nal ilyen nincs egyaltalan. kisebb is egy picit fizikailag mint a t460. amugy csendes es huvös gep ez a t440s. nincs vele semmi gond. uj allapotban vettem ma aksikba is csak 3-4 ciklus van. 60k ért szerintem nem volt drága aztán kitudja.

ez a touchpad borzalom nem tudom a lenovo mernökei mit szivhattak amikor ezt igy megalkottak

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#90559) Tim82 válasza Xmodule (#90558) üzenetére


Tim82
nagyúr

ez a touchpad borzalom nem tudom a lenovo mernökei mit szivhattak amikor ezt igy megalkottak

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90560) HSM válasza Picco (#90556) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ez szokás-függő... Nekem jobban bejön barátnő T430-asának a billentyűzete, mint a saját T420-asomban lévő. A hagyományos Thinkpad billentyűket erősebben, mélyebbre kéne leütni, mint ami nekem jólesik, a T430 viszont pont jó. Emiatt kevesebb hibával, kényelmesebben gépelek rajta. Nekem az is bejön, hogy a trackpoint egy kicsit "mélyebbre süllyedt". :DD

[ Szerkesztve ]

(#90561) Tikakukac válasza Xmodule (#90558) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ez ilyen popszakma, touchpad mókolható, a többi meg ennyiért nem téma. Ha teliárban vetted volna na akkor igen :K

Plusz amit sokan elfelejtenek: billzet beszállító. T60-ban van nekem mindegyikből 1-1, ég és föld tud lenni ám. Szóval ezen is lehet változtatni, bár ezen idők elmúltak már.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90562) azbest válasza Tim82 (#90559) üzenetére


azbest
félisten

azt hittem azt linkekled neki, hogy mit szívtak :D

(#90563) Picco válasza HSM (#90560) üzenetére


Picco
addikt

Trackpoint nem lenyeg, mindkettot ugyanugy tudom hasznalni, en vakon gepelek es nem erzek visszajelzest a billtol, mig mechanal es a regebbinel igen. Lehet ket hetig ra lennek kenyszerulve akkor mar mas lenne. Arra is gondoltam h lehet el van hasznalodva, de 50 ciklus van az akksiba es nem fenyesek a billek sem. Franc tudja, ha idokozben valtozik a szitu akkor megirom.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90564) HSM válasza Picco (#90563) üzenetére


HSM
félisten

Nekem pont a kékenteres ilyen. Úgy érzem lenyomtam, közben meg nem regisztrálja. 4 éve használok ilyet, először t410, most t420, és mindig kellemetlenül figyelnem kell erre, hogy mindig kicsit erősebben nyomjam le a gombokat, mint ahogy az ujjam visszajelez. A szigetes t430-nál viszont azonnal értettük egymást, mikor kicsit elkértem.... A mélyebb trackpoint sem a trackpoint miatt jobb, hanem a körülötte lévő gombokat jobb így használni. Bár tudok vakon gépelni, jobban szeretek kétujjal vacakolni. :B

De amit a kukac írt is lehet benne valami, hogy a beszállító sem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#90565) Borote válasza havri1 (#87303) üzenetére


Borote
addikt

Power Manager Windows 10 -re. Úgy érzem megérdemel egy UP-ot ez a HSZ. És köszönettel is tartozok a segítségért! :)
Vettem egy X230-ast, szépen megy rajta Windows 10 egy SSD-n, és most már a Power Manager is rendeződött.

(#90566) Molk


Molk
tag

Üdv,

Tudnátok segíteni abban, hogy T430-ba került egy Samsung 850 Evo és a Magician jelzi, hogy az Intel RST RAID Driver legyen frissítve, hogy az összes funkció működjön. De a driver nem megy fel, mert ezt a hibaüzenetet kapom:
"The setup program ended prematurely because of the following error: This platform is not supported".
(már más is találkozott ezzel)
Mit kellene telepítenem?
Esetleg ezzel érdemes próbálkozni?

(#90567) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, biztos én rontok el valamit, de egyetlen thinkpad gépen se működik a sárga mobil telefon töltésre szolgáló port, ha a gép nincs bekapcsolva és nincs töltőre dugva.

A bios usb beállításaiban az always on usb enabled, és a thinkpad power manager ben is ki van választva. Egy x220 és egy t430 as gép van jelenleg nálam egyikben se ad ki áramot. Azaz ha utazok mindig be kell kapcsolnom a gépet, hogy a telefonom tölthessem.

(#90568) Tim82 válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal a kikapcsolt, töltőre nem dugott Thinkpad-ek nem képesek mobil power bankként viselkedni, legalább töltőre kéne dugni ilyenkor. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90569) Picco válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


Picco
addikt

Ez nalam is igy van, en sem nagyon ertem miert.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90570) Gondwana válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


Gondwana
addikt

Rég használtam, de valami olyasmi dereng X201-en, hogy sleepben működik és kikapcsolva, de tápra dugva. Ez utóbbi módban az utazótáp USB drótvégén töltöttem a telefonomat, az X201 sárga portjáról pedig a Fuji X100t-met.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#90571) Tubi2 válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


Tubi2
senior tag

Az X220 ad ki áramot, ha töltőn van kapcsolva. Töltő nélkül nem fog.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#90572) kmisi99


kmisi99
addikt

Köszi a válaszokat, akkor ez így marha bután lett megoldva.

(#90573) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

A héten boldog tulajdonosa lettem egy ThinkPad X230-as laptonak, és marhára idegesít az SD kártyaolvasó driver bug. Procit tekeri 25-40%-on folyamatosan, ami miatt sokkal gyorsabban merül a noti, és még zúg is. Egyenlőre le van tiltva eszközkezelőben a modul, de ez nekem eléggé félmegoldás, mivel gyakorlatilag folyamatosan használnám a kártyaolvasót, akkuról is. A legújabb win10-es drivert szedtem le hozzá, de ez is szar, és ahogy néztem neten, win7 óta nem bírták fixelni a driver a ricohnál ami több mint szánalmas... :W Valaki tud valami megoldásról, mágikus módon bugmentes driverről, vagy bármiről amivel ez a probléma orvosolható?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#90574) Picco válasza helltp (#90573) üzenetére


Picco
addikt

Automatikusan windows altal letoltott driver az egyetlen otletem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90575) thgergo válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


thgergo
tag

T420 linux alatt adott ki áramot sleep állapotban a sárga USBről, kikapcsolt állapotban ha minden igaz nem próbáltam. De töltőn biztos nem volt.

[ Szerkesztve ]

-

(#90576) RoboGuru válasza helltp (#90573) üzenetére


RoboGuru
tag

Itt találsz rá megoldást (a blog közepén!

www.rendszerguru.hu

(#90577) RoboGuru válasza RoboGuru (#90576) üzenetére


RoboGuru
tag

Bár lehet a 30-as szériához már nem jó, ez esetben inkább ez!

www.rendszerguru.hu

(#90578) Surfym@n válasza kmisi99 (#90567) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Alapértelmezetten a Sárga USB csak sleep esetén ad áramot, kikapcsolt állapotban nem.

Ha Win10ről vagy, akkor a Lenovo Settings App-ot ha megnyitod, ott lehet állítani (asszem az Akkumulátor résznél, ez nem 100% ), hogy mikor legyen áram alatt.

Vagy kikapcsolt állapotban, vagy sleep esetén, vagy semmikor (Sleep+Off miért nincs egyszerre, mint opció... jó kérdés)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90579) HSM válasza kmisi99 (#90572) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is működik alvó gépnél, ha bekapcsolod a szolgáltatást. Én szépen töltöttem is róla mobilt, a sleep közben is alig merül, akár napokra elég altatni. Én teljesen elégedett voltam ezzel így. Nem biztos, hogy baj az, hogy a kikapcsolt gépen kikapcsolja a portokat is. :B

(#90580) helltp válasza RoboGuru (#90577) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszönöm, egyenlőre elmúlt a hiba, remélem ezesetben vissza sem jön. Még egy anomáliát fedeztem fel közben, lenovo oldaláról leszedett driverrel megy minden hotkey, de bekapcsolt állapotban nem reagál a bekapcsoló gomb megnyomására, akármit állítok rá. Azért vicces mert bekapcsolni bekapcsolja akármi van, kijelző lehajtás is azt csinálja amit mondok neki, sleep gomb is, de a bekapcsológomb nem reagál semmire. Ezt nem tudja valaki esetleg hogy mitől lehet?

Szerk: Az először linkelt blogban lévő ThinkVantage gomb mappelő létezik, hogy működne ezen is? (Megtetszett.)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#90581) azbest válasza helltp (#90580) üzenetére


azbest
félisten

a t430 esetén nekem kézzel kellett feltenni a ricoh drivert, mert kifelejtették a hardverid-jét.

g1s902ww verzió van, amit lenovo t430 lapjáról töltöttem.
readme ezt írja 2.25.18.01 04 2015/05/29

de eszlközkezelőben ez van
Ricoh PCIe SD/MMC Host Controller
Ricoh Company
2013. 08. 20.
6.21.11.46

PCI\VEN_1180&DEV_E823&SUBSYS_21F317AA&REV_04

Szóval ahová kicsomagolja magát, azt eszközkezelőből hozzáadtam, persze alapból nem akarja, de azt választottam, hogy de. Működik.

Bár most próbáltam és makacskodás nélkül felment eszközkezelőből. Nézd meg, hogy neked is ilyen hardverazonosítós-e az sd slot.

[ Szerkesztve ]

(#90582) RoboGuru válasza helltp (#90580) üzenetére


RoboGuru
tag

Bekapcsoló gomb esemény nálam sem megy, valószínű hiányzik az adatbázisból.
A Lenovo Power Manager most nincs fent, az alol is lehet állítani, elképzelhető ott már működik.
A ThinkVantage gomb beregisztrálás szerintem megy nálad is!

www.rendszerguru.hu

(#90583) jani0114 válasza helltp (#90580) üzenetére


jani0114
tag

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél nem az van beállítva,hogy a Főkapcsoló megnyomásakor 'Nincs művelet'?

(#90584) RoboGuru válasza RoboGuru (#90582) üzenetére


RoboGuru
tag

Közben ez alapján az első opció szerinti beállítás után helyrejött! Eddig a második opció szerint próbáltam csak a speciális résznél, ott nem reagált.

www.rendszerguru.hu

(#90585) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Minden X220 és T420-ba van webkamera?
Illetve az X220-ba lehet az SSD mellé valahogy HDD-t rakni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90586) Tim82 válasza Pubszon (#90585) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs mindegyikben.

Ha az az SSD mSATA, akkor igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90587) Pubszon válasza Tim82 (#90586) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem. Akkor a webkamera változó, arra figyelek. Az utóbbit meg nem láttam tesztekben, hogy van mSATA csatlakozó. Ez jó hír. Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90588) Tim82 válasza Pubszon (#90587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Két mini PCI-e foglalat van a gépen belül, az egyikben van a wifimodul, a másikba vagy WWAN modem vagy mSATA SSD tehető.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90589) Flashcash válasza Pubszon (#90587) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Annyi limitáció van még, hogy két db PCI-E csatlakozó van:
1, WLAN (wifi) kártya számára
2, WWAN (3G modem) vagy mSATA SSD számára max. SATA2 sebességgel

Tehát ha mSATA SSD-t teszel be, WWAN kártyát már nem tudsz betenni.

(#90590) Pubszon válasza Flashcash (#90589) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi srácok.
3G modem nem fog kelleni, a sata 2 sebessége is bőven elég. Már csak egy jó X220 kell, mert nincs eladó ami meg is felelne.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90591) all6atos


all6atos
tag

Sziasztok,

alfa156-nál látom, hogy egy W530 megint FHD IPS kijelzővel van hirdetve.

Tudtommal gyárilag csak AUO TN-nel mentek, abban is volt minőségromlás '13 környékén. Kb. egy éve kutakodtam utoljára, akkor láttam, hogy valaki belemókolt LG féle IPS-t, de azt a barkácsot nem lépném meg. Esetleg lehet az alfa-s panelről tudni valamit, mert cserélném, bár ha akadna egy jó VA, annak jobban örülnék. (Ezek még LVDS csatisok.)

Thx!

Üdv,
Feri

(#90592) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Ma beletettem egy t520-a egy ddr3 1333mhz 4gb Micron ram-ot és fél napig működött, de aztán random újraindult, meg a kijelző betorzult és fura csíkok jelentek meg rajta. Szerintetek miért? Mi a gond vele? Így most kidobtam az ablakon az árát... :( . Van a háztartásban még két t420 is, esetleg érdemes lehet azokba is belepróbálni, vagy kuka?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90593) Tikakukac válasza all6atos (#90591) üzenetére


Tikakukac
titán

Klasszik elírás lesz :K

jjeahh: Memtest első körben. Ha jó a RAM akkor nincs baj. Ha a géppel nem okés akkor meg ez van :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90594) Chaser válasza jjeahh (#90592) üzenetére


Chaser
titán

erősen ram defektnek tűnik, de nyilván ha ott van másik gép meg kell nézni abban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90595) jjeahh válasza Tikakukac (#90593) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Chaser: No átpakoltam a t420-ba, abból meg 4gb-t átraktam a t520-ba :DDD . Gondolom így kiderül, ha esetleg a t520 foglalata a ludas vagy valami... a t420-ban egyelőre műkszik és memóriateszt sem dobott hibát. Aztán hosszú távon kiderül mennyire bírja... valami gond lehet ebből amúgy? Fel fog robbanni a t420 vagy valami? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90596) Chaser válasza jjeahh (#90595) üzenetére


Chaser
titán

én már most hívnám a tűzoltókat meg a biztosítót ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90597) all6atos válasza Tikakukac (#90593) üzenetére


all6atos
tag

Gondoltam, de hát reményhal :)... Esetleg tudnál vmi jó panelt ajánlani, a Te kezed között azért megfordult már jó pár típus.

Most egy E6520-asból rabolt Samsung van benne: LTN156HT01-101 / SEC5448.

[ Szerkesztve ]

(#90598) Tikakukac válasza all6atos (#90597) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát attól függ mibe kell meg mennyit szánsz rá. Ezy panelmoddolás sajnos eDP-t kíván :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90599) hito


hito
nagyúr

Nem tudjátok, hogy mitől lehet az, hogy a Helix 2-m ujjal való érintésre teljesen érzékelten, nem reagál, ugyanakkor Wacom tollal működik az érintés.

Próbáltam már drivereket telepíteni, frissítéseket keresni (ez folyamatban), eredmény nélkül. Milyen driverek újratelepítését ajánlanátok, ami esetleg megoldhatja a problémát?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90600) Tikakukac válasza hito (#90599) üzenetére


Tikakukac
titán

Nullás rendszer, csak gyári meghajtók. Ha úgy sem megy, akkor eddig egyszer fordult elő hasonló, de az a változat nem tetszene, szóval maradjunk a friss rendszernél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.