Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) Tikakukac válasza Pubszon (#91650) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen összevetés?

Tesztkörnyezet. Ki lett takarítva a hűtő, újra lett pasztázva normális pasztával

Annak nincs értelme, hogy mennyivel hűvösebb és jobban tartja magát az új proci. Mivel a feltételek nem adottak ez így olyan, mint én fentebb példáztam. Az, hogy mennyivel van túlárazva egy gép új korában sokat nem ér, ez az aprón szokás gyengébb versenyzőknél kiemelni.

Utóbbival nem is vitatkoztam. Csak ha Bites Béla beolvas hirtelen, csak azt látja, hogy húú apám, i7 hűvösebb is, megy mint atom, hát akkor az i5 fos, csakakórájhét. Amit alig lehet kiverni így is a köztudatból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91652) HSM válasza Tikakukac (#91649) üzenetére


HSM
félisten

Nekem az a tapasztalatom, hogy minden szériából a kisebbek bőven beleférnek (nem töltik ki) a TDP keretet, de a csúcs általában igen, és ott már van szortírozva.
Meg lehet amúgy tudni, fogsz néhány i5-öt, néhány i7-et, lehetőleg azonos gépben és jólmegméred őket. :K
Én is simán kiméregettem anno, milyen órajelen hogy alakul a fogyasztása a notinak. [link]
Mondjuk lehet pontosabban mérni, mint a package power, de első közelítésnek tökéletes.

(#91650) Pubszon: Persze, szívesen. Legközelebb ha a noti közelében leszek lövök egy screenshotot. :R

(#91651) Tikakukac: Nincs baj amúgy az i5-ökkel sem, nagyon szépen mennek a pénzükért. De az i7 csak gyorsabb. És ha nem kell sokat ráfizetni, miért ne...

Amiről beszélsz egységsugarú user, ott a fő baj, hogy azt hiszik, az i7 négymagos, mint asztalon. Miközben nem feltétlen, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#91653) Tikakukac válasza HSM (#91652) üzenetére


Tikakukac
titán

Csináltam olyat is, meg is lett írva, meg ne kérdezd, mikor fiatal voltma és bohó és 4-5 tesztgéppel jártam haza, na akkor csináltunk ilyeneket.

A kórájhét az kórájhét. Fingja nincs embereknek mennyi a mag, szál, fogyi, órajel magokra vetítve, semmit. Csak kórájhét. Ez a legtöbb vásárlónál így van, a kérdés az mennyire böcsületes az eladó. Ha nem akkor bezony repül a cash ki az ablakon vastagon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91654) Pubszon válasza Tikakukac (#91651) üzenetére


Pubszon
veterán

CPU csere nélkül nem szedtem volna még szét kitakarítani.
De ha vissza olvasol, láthatod, hogy az i7 nem azért hűvösebb mert i7, hanem több ok miatt (kevesebb fesz, új paszta, takarítás).
"Ki lett takarítva a hűtő, újra lett pasztázva normális pasztával és kevesebb feszültséget kér."
Tesztekben ~20%-al gyorsabb, nekem már az megérte az árát.
Mikor az asztali CPU-t vettem, 30k-val többe került az a 10-15% teljesítmény többlet. És kiadtam érte a pénzt akár milyen rosszul is esett, ugyan úgy, ahogy a több 100 vagy ezer ember itt a PH-n. :)

Az ilyen Bites Béla stílusú emberek meg hidegen hagynak, meg érdemlik ha tudatlanságuk miatt félrevezetik magukat.

Na de én lezártam a témát, látom nem szabad itt a másiknak örülni, mert egy jó szót még nem kaptam senkitől. Pedig a nyakam rátenném, hogy nem csak én cserélnék ha azt mondanák, hogy van egy ilyen lehetőség. :)

Pont. :R

(#91652) HSM: Rendben, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91655) Tikakukac válasza Pubszon (#91654) üzenetére


Tikakukac
titán

Én értem, aki betéved, az nem.

Tesztekben minden gyorsabb, Adobe alatt a 6600K-m most X264 encode alatt 30%-ot kellett volna gyorsuljon, amiből sikerült valójában 5,6%-ot kihozni, 16 órás munka alatt :DDD

Én tökre örülök neki, csak akasztják ezek a szememet és terjednek rendesen. Ezek ellen dolgoztam éveket, meg lényegében most is, mocsok mód tudja az embert őrölni, ha nonstop rombolni kell beékelődött dolgokat ;)

Nekem sajátra i7-esem sose volt. Mindig eladtam mindet, asztaliban se vettem. Uralkodni kell ezeken :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91656) Solten


Solten
addikt

Vegre megerkezett az uj hattervilagitasos bill.:

Saor Alba

(#91657) HSM válasza Tikakukac (#91655) üzenetére


HSM
félisten

Hehe...Én viszont nagyon élvezem a régi hatmagos i7-et asztaliban. :DD A notiba éppen ez adódott, de nem mondom, hogy nem örültem neki... ;]

(#91658) HSM válasza Pubszon (#91650) üzenetére


HSM
félisten

Íme:

(#91659) Pubszon válasza HSM (#91658) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
Úgy látom ez még kevesebb fesszel éri be. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91660) HSM válasza Pubszon (#91659) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Mondjuk én ennek nem tulajdonítok jelentőséget. Rengeteg múlik azon is, mennyire szivárgós a csip, azt meg nem tudod mérni.

(#91661) Pubszon válasza HSM (#91660) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez is igaz.
Ahogy mondtad korábban, hogy elég melegedős, én kellemesen csalódtam benne. :)
Most hogy már vagy 2-3 órája használom, ugyan úgy mint előtte, nálam nem melegebb mint az i5-el.

Egyébként minden T420-ba 2 hőcsöves a hűtő?
Ilyen az enyém.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91662) HSM válasza Pubszon (#91661) üzenetére


HSM
félisten

Metal01 fórumtársnak melegebb lett, mint előtte az i5-je volt, abból indultam ki. [link]
Nekem ugye i7 van benne újkora óta, nekem csak ezzel volt tapasztalatom. Nálam majdnem mindig turbó nélkül megy, úgy csak 1,136V, és jócskán hűvösebb, halkabb.

Enyém is két csöves, de volt belőle egy vastagabb csöves is. Elvileg a kétcsöves picit erősebb, de erről is volt, aki ellenkezőleg számolt be, szval passz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91663) Pubszon válasza HSM (#91662) üzenetére


Pubszon
veterán

Gondoltam arra is, hogy a 2 hőcsövet összeforrasztom végig, hogy a 2 között még jobb legyen az egyensúly.
De végül elvetettem ezt az ötletet, pedig szerintem hozna pár fokot. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91664) Chaser válasza Pubszon (#91648) üzenetére


Chaser
titán

2-3 év múlva egy 420-ast apróért dobálnak, igaz már lassan most is az a kategória:)
a tudat, hobbi, hívd ahogy akarod, de semmi értéknövelő
egyébként hidd el, nem számít az a minimális kis fesz, most teszteltem ivy 2 magos és i7-est, 6-7-800mhz-eket levéve maxról turbo nélkül is szinte ugyanúgy melegedtek, pár fok eltéréssel és a feszültség se volt számottevő lentebb, de 0,015V-nál azért több
több cache miatt általában jobban melegszik ez az "i7", forrasztott cpu-s gépeknél az volt a jellemző

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91665) Pubszon válasza Chaser (#91664) üzenetére


Pubszon
veterán

Mindenkinek más a felfogása. Én így gondolom, ahogy korábban leírtam.
Melegedni meg nem melegszik annyira. De mint már háromszor leírtam, nem a kisebb fesz miatt melegszik kevésbé, hanem mert:
"Ki lett takarítva a hűtő, újra lett pasztázva normális pasztával és kevesebb feszültséget kér."
Nálam 4.4GHz-en megy a 3770K, de igazán észre veszem 0.015V-ot a hőmérsékleten egy intenzív játék alatt (BF1).
Ha két évig meg lesz, akkor nekem meg ér ennyi pénzt az, hogy i7 van benne. Ha nem is növeli a majdani értékét, akkor is könnyebben eladható. Most fel lenne rakva egy annyiért amennyiért az i5-ösök mennek, tuti hamarabb rácsapnának. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91666) azbest válasza Pubszon (#91642) üzenetére


azbest
félisten

az i7-eknél más szokott lenni a turbo szabály, azért engedi magasabb órajelen. Bár ez inkább a több magosokon nagyobb különbség, mert ott bonyolultabb a szabály, hogy hány mag terhelése esetén milyen órajelet kaphatnak.

Ha más nem a magasabb órajel miatt lehetett értelme váltanod. Azonos órajelű i5 és i7 közt csak nagyon speciális esetben lenne, mondjuk ha igazi i7 ;]

[ Szerkesztve ]

(#91667) HSM válasza azbest (#91666) üzenetére


HSM
félisten

Igazi i7, az biztos: "Temperature 91 °C / 196 °F"
Le sem tagadhatná. ;]

(#91668) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

egy kis problémába ütköztem, vettem itt az apron egy x250-et, aminek a garanciája 2015-10-09-től 2018-10-09-ig tartott, ezt le is ellenőrizem, majd a Lenovo program is mindig írta XXX nap van hátra, ma észrevettem hogy azt írja 0 nap van hátra a gariból, mert kezdődött 2015-10-09-én és lejárt 2015-10-09-én, mi történhetett? utólag kizárták a gariból a gépet?

(#91669) azbest válasza HSM (#91667) üzenetére


azbest
félisten

cpu-z megpörgeti a procit, hogy a max órajelet mérje, idle ugyanolyan, mint az i5 :)

Ha nagyon megy a munka rajta, akkor néha eléri a throtlingot, kicsit jobban kell figyelni a porosodásra. De ha néha throttlingol hát lelke rajta, a macbookok is throtlingolnak... kolléga 2015-ös (amin még vannak csatlakozók :D ) macbookja magas hangon szokott sivítani, miközben izzik a procija :)

(#91670) Tikakukac válasza DuDieHUN (#91668) üzenetére


Tikakukac
titán

Aloha és Smart, hétfőn telefonálsz és SN-re kérdezed mi van.

Oda jutunk egyébként lassan, hogy szerintem HP és levonó is lépni fog. Dellnél nem alapból magyar gépekre úgy dobálják vissza az "SN alapján garis, számlát adok (sajátot ofc)" gépeket mint a szutyok. Pár ezer gépet így sikerült évek alatt áttolni mindennel, most meg indul a szopó :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91671) Pubszon


Pubszon
veterán

33 fokos a proci, neten olvasgatás közbe. i5 sosem volt 38 alatt. :D
(a tálcán a TPFan control)

(#91666) azbest: 4 és fél éve vagyok Ivy Bridge i7 tulaj, annó még én nyitottam azt a topikot. :D
Tisztába vagyok a turbóval. Itt viszont az van, hogy 2 mag esetén max 3.2GHz, 1 mag esetén max 3.4GHz az órajel, hőmérséklettől függően. A pontos turbó szorzót az Aida kiírja. :K
Bár nem hordozható, de ez is valódi i7. :D
Ideje frissítenem a validot, sok minden megváltozott.
Notebookba elég durva az a 4 magos, nekem elég ez a 2 magos is, ha esetleg valamihez kell a nagyobb erő, akkor ott az asztali. De a másik asztalim (Phenom II X4) lassabb mint ez a kis notebook. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91672) azbest válasza Pubszon (#91671) üzenetére


azbest
félisten

Nekem ez az asztali notebook. Dokkoló a home officeban, dokkoló az irodai officeben. Két monitor és egyéb kiegészítők mindkét helyen. Altatva hozom viszem a két hely közt :)

Szegény phenom Ii @x4 gépemet lehet sosem javítom már meg, nincs rá igényem* és lassabb is lenne ennél. :B Ha kel valamihez másik gép, akkor az egyik t61 még boldogan beugrik.

*: dedikált nas, egy kazal raspberry pi, azok kompaktul megoldják a háttérfeladatokat.

[ Szerkesztve ]

(#91673) HSM válasza azbest (#91669) üzenetére


HSM
félisten

Igen, nálam is jól felpörgette, meg is lepődtem, mitől lett 60 fokos a procim... :DDD

(#91671) Pubszon: Nem lassú gépek ez tény, de azért érezni a "rendes" asztali i7-eken hogy fürgébbek... Szegény Phenom2/Core2 gépek felett pedig már lassan eljár az idő....

(#91674) Pubszon válasza azbest (#91672) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is kaptam 2 dokkolót töltővel, de nem tudom hogy hazajuttatni BP-ről. :W
Az i7 a szobában van, az AMD a barkácsműhelyben, a T420 meg mindenhol. :D
Az AMD-t el is adnám ha hazakerülnének a dokkolók.

(#91673) HSM: Az biztos hogy nem egy kategória a kettő. Az asztalim sem mai darab, de tényleg nincs mi megfogja. Mondjuk a dedikált VGA is sokat dob. Meg azon játszok is ugye. :)
De netezésre, programozásra bőven jó ez is. :)
Egyébként 4 magos i7-et több okból nem raknék a notiba. 1 szálon többnyire lassabbak az alacsonyabb órajel miatt. Nagyon drágák, sokat kellene rápótolni. Nem használnám ki. Hangosabb lenne, throttlingolna ha mégis terhelném.
Ez így nekem nagyon rendben van most. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91675) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv!

T440-es notiban cseréltem tapipadot (3 gombos, T450). Sokadik driverrel sem megy tökéletesen. Vagy a felső gombok nem mennek, vagy ha azok működnek, akkor rossz a pad, elugrál a mutató és nem működnek a 2ujjas műveletek...
Azonban most már a billentyűzet sem tökéletes, a világítást be sem tudom kapcsolni rajta... :/

Addig nem szeretném újra szétszedni, hátha valami más gond lehet? Vagy létezik, hogy egy rosszul visszadugott flat kábel miatt lehetne ilyen!?

Ha valakinek volt ilyen tapasztalata, vagy bármi ötlet jól jönne most.

(#91676) FoxiestFox válasza Yoyoyo (#91675) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én kontakthibát mondanék, igen.
Ha az nem, hibás az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#91677) lakkusjj válasza Yoyoyo (#91675) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ha kizártad a kontakthiba lehetőségét, utána bizonyosodj meg, hogy milyen gyártmányú a tapipad. Létezik kétféle. Synaptics-hoz jó a gyári, Alps-hoz korábban linkeltem drivert.

(#91678) Yoyoyo válasza lakkusjj (#91677) üzenetére


Yoyoyo
tag

Próbáltam Synaptics és a linkelt Alps driverrel is, de valami mindig hibádzik, csak egyszerre nem jó sosem minden :/

Úgy néz ki, hogy akkor nem úszom meg a szerelést...

Köszönet!

(#91679) Tikakukac válasza Yoyoyo (#91675) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerelj vagy cserélj, nagyon-nagyon régen nem láttam olyan padot, ami egy alap rendszer felrakással nem ment legalább alap csuszika funkcióval.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91680) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

A csuszika csak 1-2 driverrel nem ment, de sosem működött minden egyszerre. Elvileg ez Synaptics (nem alps) tapipad. Valamelyik driverrel végre sikerült a felső gombokat is működésre bírni, de az egér beállításoknál a Thinkpad/Ultranav fülre kattintva leáll, nem lehet rámenni...

Úgy tűnik viszont, hogy a bill világítását nem sikerül visszahozni. Az FN gombbal a többi funkció elérhető, csak a FN+space = világítás nem :/ Szétszedtem újra, újból kiszedtem visszaraktam a kábeleket, bill alatt is megnéztem, de nem láttam semmi törésre, hibára utaló nyomot. Van ötlet, hogy esetleg hol nézzem meg alaposabban a kábelt? Ez is lehet driver hiba, vagy tuti hardveres dolog?

Illetve a piros touchpoint sem működik középen...

[ Szerkesztve ]

(#91681) Tikakukac válasza Yoyoyo (#91680) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így erősen hardveres lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91682) Yoyoyo válasza Tikakukac (#91681) üzenetére


Yoyoyo
tag

Igen, most már csak a hol rontottam el a kérdés :)

(#91683) rgeorge válasza rgeorge (#91525) üzenetére


rgeorge
addikt

Happy end: az eladó küldött egy, ugyan használt, de tökéletes 170W-os tápot, ingyen, DHL-el, 4 nap alatt meg is érkezett. Most már gondolkodom egy második dokkolón is, kezdem megszokni a dokkolós létet.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91684) Tikakukac válasza Yoyoyo (#91682) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát az mindig izgalmas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91685) FoxiestFox válasza rgeorge (#91683) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó is. Egy a melóhelyre, egy otthonra, és nem kell töltőt cipelni, csak a gépet.

(#91686) Pubszon válasza rgeorge (#91683) üzenetére


Pubszon
veterán

Mit érdemes a dokkolóról tudni?
Kell hozzá driver? Alvó módba lehet ki- betenni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91687) HSM válasza Pubszon (#91686) üzenetére


HSM
félisten

Drivert nem kér, nem csak alvó módban, hanem működés közben is levehető, rátehető. Sokszor tesztelve. Persze, nyilván ilyenkor a dokkolóra rákötött kütyükkel a kapcsolat megszakad. :D

[ Szerkesztve ]

(#91688) Pubszon válasza HSM (#91687) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez jó hír.
Nekem a dokkolóra egy monitor, hangfal, USB hub lesz kötve. Az USB hubra pedig egy egér, billentyűzet.
Gondolom dokkoláskor ugyan az történik a monitorral, mintha a gépre csatlakoztatnám közvetlenül, tehát ki lehet választani, hogy mi történjen. Vagy be lehet állítani, hogy dokkoláskor a külső monitor legyen az alapértelmezett?

MÁS:
Közbe unalmamba írtam egy összehasonlító cikket, T420 vs AMD Phenom II X4. :B

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91689) HSM válasza Pubszon (#91688) üzenetére


HSM
félisten

Ez egy jó kérdés... Nem tudom hogy van a monitorkezelés. Én általában csak bekapcsolom a dokkolón (ki se nyitom), és távoli asztallal piszkálom, ha kell.... :DDD Minden ami kell, egy Gigabit lan, amibe van dugva a dokkolóba.

(#91690) Pubszon válasza HSM (#91689) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Tényleg, még egy LAN is lesz bele dugva. :D
A monitor téma végül is nem nagy dolog, ha kell inkább kikapcsolom addig míg kiveszem a dokkolóból. :)
Már meg van egy hónapja a dokkoló, de még nem tudtam haza juttatni. :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91691) Smith890


Smith890
csendes tag

Sziasztok!

Az RMClock-kal alulfeszeltem egy X200-ast, de a program nem menti a beállításokat. A laptop minden egyes bekapcsolásánál elszállnak a beállítások. 64 bites Windows 7 fut a gépen, azelőtt 8.1-es Windows volt rajta, de ott nem volt ilyen probléma. Valakinek van esetleg megoldása erre azon kívül, hogy a 8.1-es Windows-t telepítsem vissza rá? :D Használnék Throttlestopot, de abban a programban meg nem tudom, mit és hogyan kell beállítani, valamint magyar útmutatót sem találtam, ezért leginkább az RMClock jöhet számításba.

(#91692) btudos válasza Pubszon (#91690) üzenetére


btudos
veterán

Egyszer beállítod rákötött monitorral, utána automatikusan arra áll át ha rákötöd, ezzel nem kéne gond legyen. Az USB hub felesleges, ez is a dokkoló lényege, van rajta 6 db USB hátul, az azért többnyire elég szokott lenni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91693) Pubszon válasza btudos (#91692) üzenetére


Pubszon
veterán

Még nem próbáltam, nincs nálam még a dokkoló, de ha azt mondod hogy így van, akkor elhiszem.
Dell 2007FP monitorom van hozzá, abba van beépített USB hub. A dokkolóba dugom a fix dolgokat, de a monitoron lévőt könnyebben elérem, mert a gép az aszal lap alatt lesz és ott körülményesebb a hozzáférés. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91694) aDamker


aDamker
aktív tag

Hi,

Tudja esetleg vki hogy mekkora toltot lehet max egy T440s-hez hozzarakni, ami hatekonyan tudja tolteni? Van ertelme a 90 wattos toltonek, vagy eleg a 65 wattos is? Per pill 45 wattos van ami 30 wattot vesz fel max a falbol, es tuzforro. Ezenkivul vagy 3 ora mire teljesen feltolti a 90 wh-s akksit. Nagyobb toltovel gyorsabb lesz a toltes vagy van egy maximum amit fel tud venni?

Koszi.

(#91695) Chaser válasza aDamker (#91694) üzenetére


Chaser
titán

gyorsabban tölt nagyobb töltővel, akkunak viszont jobb a lassabb töltés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91696) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

51nb "Lenovo" X62 review (angol)

Szerintem ennyit nem ér meg. Inkább lett volna értelme egy open schematicnak, hogy CNC-vel vágjon magának az ember olyan házat, amibe a régi billentyűzettel lehet a mostani alaplapokat használni. Nyilván kéne még egy átalakító, de csak kivitelezhető.

(#91697) Yoyoyo válasza Yoyoyo (#91682) üzenetére


Yoyoyo
tag

A hiba megoldódott (hátha valaki hasonlóan jár):

A probléma az volt, hogy szétszerelés után a trackpoint és a háttérvilágítás nem működött T440-es thinkpaden.
(FN gomb világított, felső F1-F12 gombok működtek FN gombbal, csak a Space nem, ami a háttérvil.-hoz kell)

A bill. alatt 2 flat kábel van, az alsó kisebbik /ami el van takarva/ húzódott ki, ráadásul alatta ragasztós rész van, amibe beleragadt, így úgy nézett ki mintha valahova belemenne...

Mostmár a touchpad is működik, az előző hiba is bezavart a működésébe, de most működnek a felső gombok is.

A szerviz amúgy nagyon segítőkész volt, már holnap vitték volna is javítani, ők javasolták a hiba megoldást is. +

Köszönöm az itteniek segítségét is!

(#91698) #49682432


#49682432
törölt tag

ThinkPad T520-asomban alapból csak USB 2.0-ás csatlakozók vannak.
Vettem a géphez USB 3.0-ás ExpressCard bővítőkártyát, telepítettem hozzá a CD-n mellékelt meghajtó programot.

Az normális, hogy a 3.0-ás ExpressCard csatlakozókon keresztüli írás/olvasás lassabb, mint az USB 2.0 csatlakozókon? Windows 7 x64 rendszeren.
Nektek van ilyen bővítőtök? Ha igen, mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#91699) Tikakukac válasza #49682432 (#91698) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván nem normális, annak így semmi értelme nem lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91700) Pubszon


Pubszon
veterán

A T420s kijelzője és kábele jó a T420-ba?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.