Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91351) F.B.I. válasza Tikakukac (#91348) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor így marad.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91352) Gondwana válasza Flashcash (#91346) üzenetére


Gondwana
addikt

Sata tàpkàbelen a narancssàrga az 3.3V eleve. Ebben különbözik a genuine Thinkpad Ultrabay hdd keret az e-bayes tömegcucctòl, màrmint, hogy az eredeti keretek adnak 3.3V-ot is. (nàlam intel X18M-160 a tapasztalatok forràsa)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#91353) zolko74


zolko74
tag

Láttatok már ilyet?
Lenovo T440 Manufacturer: Hewlett Packard Company :Y

(#91354) donjohnson válasza zolko74 (#91353) üzenetére


donjohnson
addikt

nem eredeti windows-od van, hp oem kulccsal lett aktiválva, ennyi az egész.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91355) zolko74 válasza donjohnson (#91354) üzenetére


zolko74
tag

Köszönöm! Sejtettem, hogy valami nem kerek :R

(#91356) Tikakukac válasza zolko74 (#91353) üzenetére


Tikakukac
titán

HP kulcsos Lenovo notit? Sima, nekem is volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91357) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek melyik gép jobb választás? Én ahogy láttam ez az i5 i7 kb ugyan az a szint.

X230 i7 3520m 8gb
T440p i5 4300m 8gb

(#91358) FoxiestFox válasza Tubi2 (#91335) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Registryben kell állítani hozzá valamit.

(#91359) newmoonlight válasza SPeti1984 (#91357) üzenetére


newmoonlight
senior tag

A proci alapján az utóbbi. (Bár hangyaf :)) sznyi a különbség...) Nekem viszont x230-asom van (i5-3320M) és nem cserélném le egy T440-esre (akármilyen procival sem), mert számomra fontosabb a kompaktság. De ízlések és pofonok...

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#91360) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Sziasztok,

sehol sem találom azt a power manager programot, amivel be lehet lőni, hogy mettől meddig töltse az akkut a gép. Tudnátok segíteni?

Köszi.

T400-hoz, Win7 alá.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#91361) lakkusjj válasza BobChemistry (#91360) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

(#91362) RoboGuru válasza tamas.nick (#91338) üzenetére


RoboGuru
tag

Nem találtam megoldást, ezért készítettem hozzá egy scriptet, ami innen elérhető!

www.rendszerguru.hu

(#91363) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Windows10 alatt van arra esély, hogy bármilyen programot hozzárendeljünk a ThinkVantage gombhoz?

Túrtam a netet ezügyben, de csak Win8-hoz találtam registry-s buherát, ami viszont nem működik win10 alatt.

Valakinek ötlete esetleg?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91364) RoboGuru válasza Surfym@n (#91363) üzenetére


RoboGuru
tag

Itt találsz rá megoldást (a blog közepe)!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#91365) jjeahh válasza RoboGuru (#91364) üzenetére


jjeahh
nagyúr

T520-al nálam nem műkszik :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91366) RoboGuru válasza jjeahh (#91365) üzenetére


RoboGuru
tag

Futtatás Rendszergazdaként és csak a Hotkey Features Integration megléte esetén működik!

www.rendszerguru.hu

(#91367) jjeahh válasza RoboGuru (#91366) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Így csináltam és nem megy :( . Valamit valszeg én szúrok el, csak éppen nem tudom mit...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91368) RoboGuru válasza jjeahh (#91367) üzenetére


RoboGuru
tag

Töltsd le a linkről megint, raktam bele egy plusz bejegyzést, lehet nálad azzal már megy!
Ha nem, akkor tényleg nálad lesz valami, mert X201-el is működik!
Win10 az 32 vagy 64bit és melyik Hotkey van?

www.rendszerguru.hu

(#91369) tamas.nick válasza RoboGuru (#91362) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm! :R

(#91370) jjeahh válasza RoboGuru (#91368) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi :R , újraraktam a hotkeyt és most műkszik. Bár ha a Chrome-t rakom a thinkvantage gombra, valamiért így indul.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91371) RoboGuru válasza jjeahh (#91370) üzenetére


RoboGuru
tag

Akkor a Chrome-al is vannak gondok nálad (nálam ok), lehet rákéne engedni a rendszeredre egy kémprogram eltávolítót!

www.rendszerguru.hu

(#91372) jjeahh válasza RoboGuru (#91371) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont múlt héten futtattam le a malwarebytes-t és semmit nem talált, pedig (nem röhög!) cirka 1 éve, amióta megvan a t520, még nem futtattam rajta ilyesmit.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91373) RoboGuru válasza jjeahh (#91372) üzenetére


RoboGuru
tag

Akkor csak távolítsd el, rakd újra a Chromet!

www.rendszerguru.hu

(#91374) Surfym@n válasza RoboGuru (#91364) üzenetére


Surfym@n
senior tag

köszönöm, este teszek vele egy próbát :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91375) Tubi2 válasza FoxiestFox (#91358) üzenetére


Tubi2
senior tag

Köszi!

Más: Thinkpad ház/váz magnézium elemeket el lehet adni kilóra vagy nincs értéke és mehet a kukába?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#91376) FoxiestFox válasza Tubi2 (#91375) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van valamid W500-hoz? Spájzolnék tartalékot hozzá. :D

(#91377) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egyik ismerősöm vásárolt egy T530-at. A gépben valami I7 36xx van, 4GB DDR3 RAM, NVS 5400-as videokártya és 1920x1080-as a kijelzője.

Feltelepítettem neki egy Windows 7-et rá, feltelepítettem a power managert, belőttem 40-80 százalék közé hogy csak akkor töltsön.. Egy akyga adaptert kapott hozzá..... Elkezdett játszani a Call Of Duty 2-vel és elkezdett esni az akkumulátor töltöttsége, rendesen csak néztem hogy mi történik itt? Aztán bevittem az én saját Lenovo adapterem (a tápkábel nem az enyém volt), azzal is esett a töltöttség, de csak játék közben. Amúgy nem, kipróbáltam akku nélkül a gépet és úgy is futott a játék.
Most amikor kikapcsoltam a gépét néztem hogy maga a tápkábel valami nagyon ósdi minőségű, megfogtam és éreztem hogy alig van benne anyag..

Az akksi az igazából új, 2015-ös és két ciklus volt benne, egy perform resetet lefuttattam rajta, de akkor is esik az érték játék közben.

Szerintetek ez mitől lehet??

[ Szerkesztve ]

(#91378) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#91377) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogyó akksi az mondjuk Apple-nél néha feature ugye, de első körben remélem 130-as tápot adtak hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91379) tothjozsi96 válasza Tikakukac (#91378) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem, 90W-osat.
Akkor ez lenne a baj?
Erre is gondoltam, hogy lehet ez hogy kevés a kraft.

(#91380) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#91379) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kazánház géphez nem ártana ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91381) HSM válasza tothjozsi96 (#91377) üzenetére


HSM
félisten

Kevés a kraft. :K PowerManagerben tudod kapcsolni, hasznláhat-e ilyenkor akkut, vagy vegye vissza magát. :) De tényleg az erősebb töltő kéne. :)

(#91382) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Most ráírtam egy hirdetőre aprón, azt mondta hogy ő is 90W-osal adja a gépét és hogy ezekhez gyárilag is 90W-os töltő járt.

Powermanagerben ezt hol lehet beállítani? 6.36-osban nem találok ilyesmit sajnos.

(#91383) HSM válasza tothjozsi96 (#91382) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem nézitek meg Lenovo oldalán, milyen töltő járt gyárilag a géphez? Szériaszám alapján megtalálható a gyári konfig. Mondjuk lehet, gyárilag is 90W volt hozzá, nekik nem baj, ha töltőről is fogyasztod az akksi élettartamát... :B
De mint írtam, kikapcsolható Power Managerben, csak akkor sanszosan nem lesz elég energia, hogy kifussa magát, vissza fog venni a teljesítményéből. Barátnő T430-asán is van opció erre, hogy használhatja-e az akkut, ha nem elég erős a táp.

(#91384) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#91382) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor a hirdetők menjenek el kapálni, mert ehhez a szakmához legalább 50-es IQ kell az meg nincs meg. No offense csak baromira kiborít mikor valaki matrázza a baromságát pedig ott a rohadt gugli és 30 másodperc után tudod az infókat.

A T530 i7M és NVS kombóig jött 90W-al (és igen, már ez a konfig is 83W-ot bezabál, és fogy az akksi csúcsra veretve) afölött 135W-os töltővel jöttek a quad procis NV-s gépek.

Az, hogy a lomis nagyker és a német szeméttároló mivel adja az a kutyát sem érdekli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91385) Kiss67


Kiss67
senior tag

Üdv Mindenkinek !
Hiába írtam be a keresőbe, nem beszélt még itt senki erről: WiGig dokkoló Thinkpad-hoz.
Tehát a kérdésem az lenne hogy egy Dell vagy HP Wigig dokk működik e Thinkpad-el, vagy sem?
Remélem valaki már próbálta.
Csak mert a Lenovo dokkolója 250 dollár a Dell meg HP fele ennyi.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#91386) jani0114


jani0114
tag

Vettem egy ultrabay caddy-t, beraktam a gépbe egy jó merevlemezzel, tökéletesen működik. Beletettem egy rossz' vinyót, az is működik benne. Mert az addig külső USB-s meghajtón nem ment, vagy csak egy pillanatig látta a gép. Kettő merevlemezzel is így jártam. A harmadik működött kívül belül. Pedig az a legnagyobb (500 GB) tárhelyű. Aztán lehet hogy valami nyűg van a winchestereken, mert a rossznak hitt meghajtók után párszor leállt a gép, csak úgy spontán magától.

(#91387) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Gondolkodom egy t440p beszerzésén. De nem találom sehol érintőképernyős változatban. Utólagosan ki lehet benne cserélni a kijelzőt?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#91388) Tikakukac válasza Gyb001 (#91387) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem sokat fogsz rajta gondolkodni mert fedlap és zsanér is kell új. Ez a trió panellel kiadja a gép árát jobb esetben. Túloztam, legyen mondjuk ha baromi makkos vagy a fele, de inkább több.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91389) Pubszon válasza jani0114 (#91386) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyen gépbe?
Pontos linket tudnál adni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91390) sutszi


sutszi
veterán

Szeretném kitenni a képet HDMI-n keresztül TV-re. 20-as szériánál Displayport van. Elég egy sima átalakítót vennem és már megy is? Van itt valami kockázat, vagy simán berendelhetek egyet ebay/banggood..stb helyekről?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91391) dugo_ válasza sutszi (#91390) üzenetére


dugo_
veterán

DP - HDMI relációban létezik közvetlen kábel.
Pl.: https://ipon.hu/webshop/product/akyga_displayport_hdmi_atalakito_fekete_1.8m_ak_av_05/1401439
Szerintem nem éri meg rendelgetni ennyiért.

(#91392) Tim82 válasza sutszi (#91390) üzenetére


Tim82
nagyúr

eBay-es 5-600 Ft-os DP-HDMI adaptert használok (ilyesmit) + noname HDMI kábelt X220-hoz, amikor néha vidéki birtokainkon tévére kötjük, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91393) sutszi válasza dugo_ (#91391) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából a közvetlen kábel is jó nekem...csak nem gondoltam, hogy létezik ilyen. :DDD Viszont HDMI kábelem már van plusz az iponos kábel szerintem mocsok drága ennyiért... (persze ez nem feltétlen a kábel/bolt hibája, csak én vagyok árérzékeny)

(#91392) Tim82: Köszi. Pont erre gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91394) sutszi válasza Tim82 (#91392) üzenetére


sutszi
veterán

Be is rendeltem, ennyiért teljesen jó.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91395) Pubszon válasza sutszi (#91393) üzenetére


Pubszon
veterán

Én a 400Ft-os átalakítót rendeltem/használom, amúgy is van itthon pár HDMI kábel, nem veszek egy sokadikat 3100Ft-ért. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91396) Kiss67 válasza Gyb001 (#91387) üzenetére


Kiss67
senior tag

Üdv.
Én úgy emlékszem soha nem láttam még T440p érintővel.
Még az FRU listájában sincs Touch panel.
Ne sokat gondolkodj rajta.
T450, T460, ezeket tudod érintővel ami jó is , esetleg T460s .

Más:
Valaki a WiGig dokkra?
Senkinek nem volt még dolga ilyennel? 91000 hozzászólásból senki??
Hihetetlen !
Miről beszélgettek itt , hogy még ez nem volt beszédtéma?? :))

[ Szerkesztve ]

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#91397) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T440p illetve egy x230, ezeken nincsen HDMI port csak VGA illetve mini display csatlakozó. Sajnos a tv-n meg csak hdmi van így kellene egy olyan átalakító aminek a segítségével össze tudom kötni a laptopot a tv-vel és filmeket tudok nézni. Ha jól tudom akkor a mini DP-HDMI átalakító jó lehet, de nem tudom hogy ebből jó-e az olcsóbb passzív kivitel vagy az aktív kell?

Konkrétan ezt néztem ki:

[link]

(#91398) sutszi válasza SPeti1984 (#91397) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem kb ugyanaz igaz rád is mint amit válaszként kaptam pont most... eBay-en rengeteg mini Displayport ot HDMI adaptert dobott a kereső néhány száz forintért...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91399) aDamker


aDamker
aktív tag

En pont a mult heten rendeltem egy ilyet:
[link]
Ez mar elvileg tudja a 4K-t is.

(#91400) RoboGuru válasza Kiss67 (#91396) üzenetére


RoboGuru
tag

"Valaki a WiGig dokkra?
Senkinek nem volt még dolga ilyennel? 91000 hozzászólásból senki??
Hihetetlen !
Miről beszélgettek itt , hogy még ez nem volt beszédtéma?? :))"

Te már itt a jövőről beszélsz, mi meg még a múltban a klasszikus thinkpadok közt derengünk! :D

Nem írtad melyik Thinkpad, milyen WiGig kártya van bent?
Elvileg a DELL ezt a kettőt támogatja:
Intel® Tri-Band Wireless-AC 17265 WiGig
Intel® Tri-Band Wireless-AC 18260 WiGig

www.rendszerguru.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.