Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) hito válasza Tikakukac (#90600) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Csak kíváncsiságból: mi történt annál a bizonyos esetnél? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90602) Tikakukac válasza hito (#90601) üzenetére


Tikakukac
titán

Cseréltünk a gép árában kijelzőt :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90603) hito válasza Tikakukac (#90602) üzenetére


hito
nagyúr

Az én tippem is ez volt :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90604) all6atos válasza Tikakukac (#90598) üzenetére


all6atos
tag

Mezei W530, sRGB bőven elég, ha azt rendesen fedi és van mellé mély fekete. ~50 még beleférhet, de egyelőre elvagyok, csak érdekelne lenne-e egyáltalán alternatíva, mert én nem igazán találtam.

A gyáritól csak megvakulni lehetett, a mostani szerintem már egész jó TN-hez képest, bár még így is elmarad öcsém M4600-os paneljétől, ami elvileg ugyan ez (w520-as anno nem volt). A leválogatás ennyit számítana, vagy talán csinál mást is a Dell...

(#90605) metal01


metal01
őstag

Jönnek az újabb gagyik: Új ThinkPadek diákoknak.

(#90606) hito válasza Tikakukac (#90602) üzenetére


hito
nagyúr

Win10 megoldotta :R Win8.1 volt rajta. Az nem volt rá képes :o

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90607) helltp válasza azbest (#90581) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi, egyenlőre jónak tűnik az a verzió amit RoboGuru adott, ha előjön a hiba, ránézek erre is.

(#90583) jani0114 és (#90584) RoboGuru : Erre értettem hogy akármit állítok rá, nem csinálja, most épp altatás van beállítva akkus és hálózati üzemre is, de nem reagál rá, viszont tegnap véletlen megnyomtam bejelentkezés előtt, és akkor meg reagált rá és elaludt. Valami fura szoftveres bug lesz ez...

Köszönöm a segítségeteket. :R

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#90608) Tikakukac válasza hito (#90606) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyes, nem akarsz te ilyenekben kijelző vezérlőt/panelt cserélni, mert megríkat. XPS-es tulaj játszotta el ezt és huh.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90609) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Látom rengeteg, de rengeteg modell van a thinkpadokból, és mindig is akartam egyet használtan pl ebayről, mert ott is televan a piac vele. :)

Szeretnék kérdezni hogy van-e olyan model amben alapból van :

SSD - 256 GB
Intel Core i7 4th Gen.
usb 3-as
memoria kártya olvasó
Videokártya amit legalább a full hd filmet meghaljtja ( nem, nem játszom)
12-16gb RAM
Full hd kijelző, leginkább 14-es méretben.

440s esetleg ami hasonló lehet?

[ Szerkesztve ]

(#90610) Aethelstone válasza denko (#90609) üzenetére


Aethelstone
addikt

W540. I7 2 magos vagy QM?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90611) denko válasza Aethelstone (#90610) üzenetére


denko
senior tag

Igazából tesztelni szándékozok és linux kvm-et használni, gondolom több szál jól jöhet , de nemtudom mennyire fog számitani még.

440s az nem jó?

(#90612) Aethelstone válasza denko (#90611) üzenetére


Aethelstone
addikt

Virtualizációhoz 4 fizikai mag jobb. Meg rohadt sok RAM. Viszont a pörgős procihoz nagyobb ház, jobb hűtés dukál. Ergo a T4xx-es sorozatot nem erőltetném. Az S jelűt meg végképp nem.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90613) Tikakukac válasza denko (#90609) üzenetére


Tikakukac
titán

440s 4 maggal az érdekes lenne.

Ami neked kell akkor az valami W-s szépség. Bár akkor meg szerintem inkább tetszen meg a HP vagy Dell, no offfense.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90614) denko


denko
senior tag

értem!

Köszönöm szépen srácok a jó tanácsokat, nézegettem a dell-eket is, csak gondoltam felmérem ezt is, mivel mindig is akartam thinkpadot :R

De akkor majd szorzok / osztok és kitalálom!

Köszönöm!

(#90615) bluekoli


bluekoli
tag

Ebay-en vettem T420-hoz egy Ultrabay-t a DVD meghajtó helyére. Kaptam hozzá néhány ilyen kis gumharangnak tűnő valamit, de nem nagyon látom, hogy hol lenne ezekre szükségem.

Kép

(#90616) Chaser válasza bluekoli (#90615) üzenetére


Chaser
titán

csavar helyére tudod rakni, rezgősebb hdd-nél jól jöhet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90617) Pubszon válasza bluekoli (#90615) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudnál adni eBay linket? Jó passzol?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90618) Aethelstone válasza denko (#90614) üzenetére


Aethelstone
addikt

HP-t is nézhetsz. Elitebook Workstationjaik egész jók. Aztán ahogy Puskin mondta, minden az Anyegin múlik :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90619) sutszi


sutszi
veterán

Nemrég volt érintve mindkét téma ezért gondoltam megosztom veletek az alábbi Lenovo Settings-ről készült képet. Régóta nem néztem rá.

1. Sleep/Kikapcsolt állapotban USB port bekapcsolása első szekció.

2. Már be lehet állítani a töltés kezdésének határát is.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90620) bluekoli válasza Pubszon (#90617) üzenetére


bluekoli
tag

Ebay Link

Én most USA-ban melózom, de úgy látom szállít bárhová. Jól passzol, talán 1mm-el beljebb van a laptop oldalához viszonyítva, de az is lehet, hogy ez gyárinál is így lenne.

Kép

(#90621) helltp


helltp
aktív tag

Nem tudom miért jó az fn billentyűt a ctrl helyére tenni, komolyan mondom jobban frusztrál meg lassít mint az, hogy dán a billentyűzet... :W Szerencsére valakinek volt annyi esze hogy a BIOS-ban lehet cserélni őket, de mivel a kupakok nem egyformák nem tudom fizikailag megcserélni. Nem tudjátok, hogy lehet-e valahol ezekhez a billentyűzetekhez megfelelő méretben ctrl iletve fn kupakot kapni? X230-ról van szó, tehát már az új fajta szigetes billentyűzet.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#90622) RoboGuru válasza helltp (#90621) üzenetére


RoboGuru
tag

A Felfogatás ugyan egyforma, de mivel a mechanika poziciója és a sülyesztés nem engedi hogy pl a CTRL bill. beljebb kerüljön és ne a billentyűzet kereten kivülre.
Egyetlen megoldás lehet a matricázás!

www.rendszerguru.hu

(#90623) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Üdv!
Sikeres bekapcsolás, rendszertelepítés és nem működő billentyűzet után, jött az újabb csoda. Egy Lenovo T410 notiban, hol és hogyan lehet aktiválni a dedikált videokártyát??? Bios-ban nem látok ilyesmire kapcsolót, a lenovo és nvidia oldaláról leszedett, hozzávaló drivercsomag egyike sem jó, eszközkezelőben nincs is jelen, csak az intel vga. Valamint régi típusú hardverként ha hozzá akarom adni, akkor egyetlen letöltött .inf sem tartalmaz eszközt a választó ablakban. Volt már dolgom furcsa kütyükkel, de ez most feladta a leckét. Minden ötletre nyitott vagyok ebben az ügyben ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90624) dugo_ válasza MrDerekas (#90623) üzenetére


dugo_
veterán

Van egyáltalán benne? Volt belőle csak igp-s konfig is.

(#90625) MrDerekas válasza dugo_ (#90624) üzenetére


MrDerekas
addikt

Serial, meg ID alapján a Lenovo oldala szerint van benne. Előző tulaj cuccai között találtam is a driver mappában nvdia félét. Csakhogy újra raktam a rendszert, be is aktiváltam a win7 pro-t, majd frissítettem win 10-re (x64). Végül is ott szúrtam el - már amennyire rajtam múlott - hogy nem néztem át az eszközkezelőt, az előző tulaj rendszerében. A trükkös bekapcsolások miatt viszont egyszercsak kékhalálozott a rendszer és kénytelen voltam egy clean installt csinálni. Most meg itt vagyok dedikált vga nélkül :(

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90626) Tim82 válasza MrDerekas (#90625) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows 7-en System Update le kell, hogy szedje a géphez való VGA drivert.

Serial, meg ID alapján a Lenovo oldala szerint van benne.

Ha valaha hivatalos szervízben végeztek valamiért alaplapcserét, kerülhetett bele Intel GPU only alaplap is, aminél átírták a szériaszámot az eredetire.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90627) Chaser válasza MrDerekas (#90625) üzenetére


Chaser
titán

nem lehet állítani
egyes modellek elvileg jöttek ki optimussal, de itt még senki nem találkozott olyannal
ha lenne a gépben biosban is lenne..wgíébként ha nem akarod x aktán törni a fejed és 100% a cél, lekapod a hátulját és megnézed mi van benne, ha van nvidia chip az feltűnő lesz ( : de sztem inteles gép

szerk: Tim82 ha jól értettem eszközkezelő nem látja csak az intelt, és ha nem látja nincs nvidia, nv-s gépeknél csak az volt a rendszerben, igp pedig bios szinten tiltva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90628) Tim82 válasza Chaser (#90627) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy lehetséges magyarázattal bővítettem az előző hozzászólásomat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90629) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Használ valaki kalibrált kijelzős thinkpad-et windows 10-el? Másnál a lenovo settings miatt nem villog a kijelző? Átvált egy pillanatra rózsaszínbe, majd visszaállítja a kalibrált színprofilt, de néha azt sem, hanem visszaáll gyári állapotra. Ha nyomok egy windows restartot helyrejön, de amint elindítom újra a lenovo settings-et megint villog.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90630) fungi válasza MrDerekas (#90625) üzenetére


fungi
aktív tag

Legegyszerűbb megkérdezni az előző tulajt... Win10-en nem tudom hogy fog működni a váltás, ez Win7-en megy, /ha tényleg van benne/ kérdés hogy a T410 Optimus módon vált-e /van rá driver/ vagy átkapcsolós /mint a T400-500-on, a Power Managerre kattintva lehet váltani/ ezt T410 tulajok tudják... Bios default után azért kéne valaminek látszódnia-ez T410s-ről szól, de gondolom hasonló lehet

Itt

(Látom, közben írtak okosabbak, tényleg valószínű hogy nincs benne)

[ Szerkesztve ]

(#90631) MrDerekas válasza Tim82 (#90626) üzenetére


MrDerekas
addikt

és (#90627) Chaser
Sejtem én, hogy igazatok van. Miután rommá szedtem párszor a héten, nem lesz gond belenézni ismét. Bár a hűtőcső alapján, csak a cpu van hűtve, ergo nem lesz benne dvga. Logikusnak logikus, de persze bíztam benne, hogy én vagyok nem hozzáértő. Még futok pár kört szoftveresen, de akkor úgy fest ennyi, amit ki lehet hozni belőle. (Elég masszív vasnak néz ki egyébként. A bill hibát leszámítva és dvga hiányát betudva, nem rossz gép ez. Volt már nálam pár sokkal újabb és silányabb noti...)
A kiegészítő gyári szoftverek közül, mi az ami fontos/ajánlott? Mert kb mindent felraktam, de rendszer lassításán kívül semmi előnyüket nem látom.
Köszönöm a segítségetek!

Szerk:
(#90630) fungi Köszi! Átnyálazom ezt is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90632) donjohnson válasza donjohnson (#90492) üzenetére


donjohnson
addikt

megérkezett a sierra em7455, ami már működik a T560-ban.
elég frankó cucc:

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90633) Chaser válasza fungi (#90630) üzenetére


Chaser
titán

egyik sem, ott nem volt váltás, az igp-t kiiktatták

MrDerekas ha nem láttad nincs is benne:)

powermanager és drivere amit én felraktam mindig, esetleg system update, hotkey features kell az osd-hez, mást nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90634) MrDerekas válasza Chaser (#90633) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
Win10 alatt nem kevéske az i5 M520 igp-je? Átlagfelhasználásra gondolok, meg valami minimális játék.(DirectX 9.0-11; Shadowman, Need for speed Most Wanted, Underground akár full low-on)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90635) Aethelstone válasza MrDerekas (#90634) üzenetére


Aethelstone
addikt

Átlagfelhasználásra több, mint elég. Játékra nagyon sovány...

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90636) Chaser válasza MrDerekas (#90634) üzenetére


Chaser
titán

w7-re is igaz, mw-nek karcsú, persze lowon lehet elketyeg, de első genes intel igp főleg játékok terén sok sebből vérzik driver téren is, nem játékra való

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90637) hito


hito
nagyúr

Én meg a Thinkpad 10-emet (2nd.gen) szeretném hard resetelni, de a win10 makacskodik. 30% körül mindig kiírja, hogy egy hiba miatt nem sikerült a visszaállítás. Már próbáltam a frissítések telepítését először, de az sem segített.

Van valami Lenovo hide recovery drive nevezetű segédprogram a Lenovo honlapján a géphez. Telepítettem, de semmi. Program nem került a gépre, recovery konzolba nem indította újra a gépet...akkor mire jó ez? Hogy kell használni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90638) donjohnson válasza hito (#90637) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem csak elrejti a recovery meghajtót (partíciót) windows alatt. másra nem jó.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90639) hito válasza donjohnson (#90638) üzenetére


hito
nagyúr

Az nem túl sok. Mondjuk eddig is rejtve volt. Akkor már csinálna annyit, hogy rejti/felfedi. De rejtve volt, telepítettem, elindítottam és ugyanúgy semmi, rejtve van.

Valahogy aktiválni a partíciót nem lehet, hogy onnan bootoljon?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90640) Tim82 válasza sutszi (#90619) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

Ez is frissen került bele (kb. 1-2 hete néztem és állítottam be az éjszakai üzemmódot, szerintem akkor még nem volt benne egyik általad írt funkció sem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90641) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

kinéztem egy t430-at [link]
418 eur lenne (+8gb rammal)

Érdeklődnék, hogy szabad-e még ilyen gépet venni, vagy már túl öreg és elavult? Illetve ha megveszem kb mennyi ideig szolgálna ki?
Ez jó szériája-e a Thinkpadeknek?
Reális ez az ár, egy év garral? (azt irja, hogy jó állapotú használt)

Amie szeretném használni:
(programozás (tanulás szintjén), online tanfolyamok, internet, filmnézés, nyelvtanulás (Rosetta Stone) fotószerkesztés (Lightroom - tanulás,hobbi szinten))

előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#90642) Chaser válasza papeti01 (#90641) üzenetére


Chaser
titán

az ivy bridge elég erős platform, egy ideig még sok mindenre jó, ez a gép még elmegy, de ez nagyon drága

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90643) papeti01 válasza Chaser (#90642) üzenetére


papeti01
senior tag

mennyi lenne a reális ár?
így 240 gb ssd-vel és 16 gb rammal

#proudfather

(#90644) Chaser válasza papeti01 (#90643) üzenetére


Chaser
titán

100 körül, 2x8 ram 20k, 240-es ssd 20k használtan, nézz fel apróra mennyiért mennek 430-ak, 530-ért ilyen konfigban már reálisabb a kiírt ár, 15-ösöknek van ára, 14-esek jóval olcsóbbak, 12-es még olcsóbbak...valószínűleg a kereslet hiánya miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90645) MrDerekas válasza Aethelstone (#90635) üzenetére


MrDerekas
addikt

és (#90636) Chaser
Köszi! A békebeli Most Wanted közepes beállításokkal vígan megy. Lehet feljebb is lehetne még tekerni, de idő... Gondolom a gyerkőc COD2 igénye is bevállalható ezzel a vassal. Öröm, bódottá :C Összerakom lassan, összeállítom a szoftver, meg a helyreállító csomagot, megcsinálom a két csavaros indítási tutoriált ( :D ) és mehet a futárhoz.
Köszönöm mindenki segítségét!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#90646) Aethelstone válasza MrDerekas (#90645) üzenetére


Aethelstone
addikt

A COD2 hasít :D Én 560m-en toltam, igaz egy szutyok Dell-en.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90647) tothjozsi96 válasza Aethelstone (#90646) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A COD2 még egy Intel HD 4500M-el is hasít... :D

(#90648) kilac


kilac
csendes tag

Sziasztok! Van egy t430-am aminek a touchpad gombjai néhány napja nem reagalnak. Ezen kívül nem megy a tou hpad ket ujjas érintése sem, valamint a pöcökegér jobb klikkje sem reagál. Mi lehet a baj vajon? Tudtok erre a dologra szervizet ajánlani? Vagy kuka az egész laptop?

(#90649) Aethelstone válasza tothjozsi96 (#90647) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az 2 elektroncsövön is hasít :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90650) MrDerekas válasza kilac (#90648) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ugyan nem vagyok szaki, de azért messze nem kuka még a notid. Elsőre lehet valami driver killer vírus. Másodjára egy rendszer re-install és/vagy a driverek újrarakása vagy frissítése. Persze nem kizárt, hogy eszközhiba (szalagkábel, foglalat, elektronikai, stb...). Viszont külső egérrel, billel még sokáig mehet, kompromisszumokkal. Látatlanban nehéz lenne diagnosztizálni.

(#90647) tothjozsi96; (#90649) Aethelstone :C

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.