Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90301) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Nem adom fel a Yoga 12 WWAN-osításával kapcsolatos álmaimat :B

Szerintetek ez jelenthetne megoldást a sim foglalat hiányára? Ez menne bele az M.2 foglalatba (képeken látszik a foglalat) sim kártyástul, és ebbe tenném az M.2 LTE modemet.

Kicsit erőltetett a dolog, de működhet?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90302) Chaser válasza sutszi (#90300) üzenetére


Chaser
titán

ezt sztem még a jóég' sem tudja:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90303) Veron válasza Veron (#90270) üzenetére


Veron
őstag

Ehhez a kérdéshez hozzá tudtok fűzni bármit? [link] :O
Köszönöm

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90304) rgeorge válasza Veron (#90303) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy próbát ezzel tehetsz: SSDOK. És persze a HD Sentinellel is ellenőrizd.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#90305) batai15


batai15
félisten

sziasztok! berendeltem egy t520at, kérdésem lenne hogy milyen displayport hdmi atalakito kell hozzá ? előre is köszönöm!

(#90306) Vasy09


Vasy09
őstag

Olyan problémába szaladtam most bele, hogy a t430-on cseréltem a hdd-t egy nagyobbra. A régiről átmásoltam az adatokat az újra, majd régi ki új be! A win7 ugye az msata ssd-n van. Viszont a gép most nem indul! Próbáltam bootrec /fixboot paranccsal, de nem segített! Van valakinek vmi tippje? :U

Gamertag: Vasy09

(#90307) Aethelstone válasza Vasy09 (#90306) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem bootolható az ssd. Az a baja szvsz.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90308) Vasy09 válasza Aethelstone (#90307) üzenetére


Vasy09
őstag

De előtte hibátlanul ment! Szóval arról bootolt! :U

Gamertag: Vasy09

(#90309) Chaser válasza Aethelstone (#90307) üzenetére


Chaser
titán

csak hdd-t cserélt
nem egészen értem mi lehet a win gondja, boot részlegnél hiányozhat neki valami a hdd-ről, de ez így érdekes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90310) Vasy09 válasza Chaser (#90309) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, hiányzik neki a bootloader szerintem, de a fixboot parancsra azt írja, hogy érvénytelen! :(
A fixmbr parancsra pedig azt, hogy sikeres, de ettől még nem indul!

Gamertag: Vasy09

(#90311) RoboGuru válasza Vasy09 (#90306) üzenetére


RoboGuru
tag

Valószínű megváltozott a boot sorrend és az új HDD-ről akar indulni, ez esetben a biosban állítsd be megint az SSD-re!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90312) Vasy09 válasza RoboGuru (#90311) üzenetére


Vasy09
őstag

De akkor nem kéne úgy elindulnia, ha az f12 parancsnál az ssd-t választom? Csak mert így nem indul!:(

Gamertag: Vasy09

(#90313) RoboGuru válasza Vasy09 (#90312) üzenetére


RoboGuru
tag

De igen, akkor viszont a régi HDD-n lehetett a boot partició!
Ha megvan a régi és visszarakod egyből kiderül, így viszont rendszer telepítés vagy helyreállító lemezzel újra létrehozni a hiányzó részt!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90314) Aethelstone válasza Chaser (#90309) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jaaaa..félreértettem. Amikor nekem msata és HDD együtt volt, msata nem akart bootolni. Igen, valszeg HDD-n van a boot. Már a régin.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90315) Vasy09 válasza RoboGuru (#90313) üzenetére


Vasy09
őstag

Ok, de a régit nem tudom már visszarakni, mivel az már formázva lett! :(
Esetleg valami más ötlet, hogy ne kelljen újratelepíteni a wint? :U

Gamertag: Vasy09

(#90316) Vasy09 válasza RoboGuru (#90313) üzenetére


Vasy09
őstag

Illetve biosban hogy tudom a boot sorrendet változtatni? Melyik a + - gomb? :DDD

Gamertag: Vasy09

(#90317) Veron válasza rgeorge (#90304) üzenetére


Veron
őstag

Megnéztem már, SSD oldalról nincs baja. Itt alaplap, memoria, cpu lehet. Talkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90318) RoboGuru válasza Vasy09 (#90315) üzenetére


RoboGuru
tag

Mivel a fixmbr és fixboot is próbálva lett és szerintem akkor a rebuildBcd sem hoz eredményt, így sajna csak az újra telepítés jöhet szóba.

www.rendszerguru.hu

(#90319) RoboGuru válasza Vasy09 (#90316) üzenetére


RoboGuru
tag

Azt írja igen, de F5,F6-al is megy!

www.rendszerguru.hu

(#90320) Vasy09 válasza RoboGuru (#90318) üzenetére


Vasy09
őstag

Az fixmbr-re azt írja, hogy a művelet sikerült, de újraindításkor nincs változás! :( A fixboot-ra azt írta, hogy érvénytelen, illetve a rebuild-re is ezt! :(

Szóval azt mondod, hogy nincs más lehetőség? :U Arra esetleg van tipped, hogy a mozillából hogy mentsem le a könyvjelzőket? Páromnak ez az egy kikötése van, hogy azok nem veszhetnek el! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#90321) RoboGuru válasza Vasy09 (#90320) üzenetére


RoboGuru
tag

Ha van elég hely az SSD-n hogy még egy W7 rámenjen akkor nem kell törölni a particiót csak egyszerűen a régire rátelepíteni, ilyenkor elrakja a régi wint egy windows.old mappá amiben meglesz minden!
A firefox könyvjelző:
Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\********.default\bookmarkbackups
Az új firefox alá csak bemásolni!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90322) Picco válasza Vasy09 (#90320) üzenetére


Picco
addikt

Csak ugy ha masik notin letoltesz egy livecd linuxot ami egybol full erteku operacios rendszerkent futtathato es lemented a pendrivera a dolgokat. Vagy betolod egy asztali gepbe.

Amugy javaslom hogy ha format lesz belole akkor uefi modba telepisd a win-t, Nekem SSD sebesseggel bootol (egyelore) hdd-rol. Jo cucc az uefi. (ehhez at kell allitanod biosban telepites elott UEFI-only-ra)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90323) Vasy09 válasza Picco (#90322) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Mondjuk szerintem van hely rajta, mert 128 gigás! ;) De közben eszembe jutott, hogyha átrakom a t420-ba, akkor onnan is ki tudom menteni! :C

Aztán utána mehet az újra húzás! ;)

Gamertag: Vasy09

(#90324) embe válasza Veron (#90317) üzenetére


embe
nagyúr

Inkább valamelyik SSD topicban kérdezz rá!
Pl. itt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90325) Veron válasza embe (#90324) üzenetére


Veron
őstag

Nem kaptam egyértelmű választ, ezért ide irányítottak.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90326) embe válasza Veron (#90325) üzenetére


embe
nagyúr

Bocsi! Már jártál ott ahogy elnézem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90327) Picco válasza Veron (#90325) üzenetére


Picco
addikt

Nekem elegge rendben levonek tunnek, milyen gepbe szerelted a 850-et es milyen tipusu a masik SSD amihez hasonlitod?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90328) Veron válasza Picco (#90327) üzenetére


Veron
őstag

Lenovo T440ben van a 850 EVO és bizony a random írás-olvasásban elmarad az átlagtól. De példám is van első kézből: Idepad 500s gyári Samsung SSDje is veri a 850et.
Ezért gondoltam, hogy valami turpisság van a T440nel.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90329) HSM válasza Picco (#90327) üzenetére


HSM
félisten

Hát, elég gyengus.. Nem tudom, mit kéne tudnia pontosan a 850 EVO-nak, de szvsz jóval többet.

Nekem a mindössze 128GB-os 840 PRO-m értékei azért elég masszívan odavernek neki a T420-amban: [link]
Mindkét érték több, mint a háromszorosa, mint a fórumtársnak....

(#90325) Veron: Látom a dok hozta a formáját az ssd topikban. :W Nincs elég CPU-d, lol...

[ Szerkesztve ]

(#90330) azbest válasza Veron (#90328) üzenetére


azbest
félisten

71 giga írás 2 óra alatt? A tesztelésekkel hoztad össze?

Csak azért kérdem, mert esetleg valami program a háttérben veszettül ír valamit a háttértárra és esetleg azért lassú a tesztben, mert más is használja. Vagy ez csak az, hogy felmásoltad rá a rendszert?

Ha korábban másra telepített rendszert másoltál az ssd-re, akkor ugye jól van a partició megabájtra igazítva? Ha rosszul van és a partició logikai egységei nem illeszkednek a flash cellák egységeire, akkor sokkal több írás műveletet generálnak, mert két blokkot is felül kell írni egy helyett. [link]

Azt hiszem ma már egész megabájtra szokás illeszteni a particiók kezdetét.

[ Szerkesztve ]

(#90331) batai15 válasza batai15 (#90305) üzenetére


batai15
félisten

erre valaki?

(#90332) Flashcash válasza batai15 (#90331) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a csatlakozó típus való bele: [link]

(#90333) Flashcash válasza Veron (#90270) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a driver telepítve van? [link]

(#90334) Vasy09 válasza RoboGuru (#90321) üzenetére


Vasy09
őstag

Egy olyan jutott még így reggel eszembe, hogy szerinted az megoldást jelenthet, ha elkezdem a telepítést, a telepítő segítségével a particiót létrehozom az ssd-n, majd ugye megszakítom a telepítést és utána a parancssor segítségével (fixboot és társai) megpróbálom helyreállítani? :U

Ha esetleg nagy hülyeséget írtam, akkor bocsi, csak közben kattog az agyam, hogy elkerüljem a teljes újrahúzást! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#90335) RoboGuru válasza Vasy09 (#90334) üzenetére


RoboGuru
tag

Ha particiót hozol létre akkor törölni kell a régit (amin a régi W7 is van) és csak utána választ le a boot recordnak particiót.
A másik amit írtam ott ugyan megmarad a partició a W7-el, de egyből elrakja windows.old mappába és megoldást még nem láttam arra hogy abból a régi rendszert vissza lehessen állítani (a W10 elvileg már tudja ezt).

www.rendszerguru.hu

(#90336) Veron


Veron
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Nem lehet ez valami beállítás kérdése, esetleg a BIOS-ban? Én minden kis lehetőséget megnéztem már, de semmit sem találtam. Egyébként UEFI módban van fent a Win10, ha ez számít.

@asbest: Igen a tesztelésekkel, meg installokkal hoztam össze annyit. Zsír új SSD-re zsír új Wint tettem, nem költöztettem át semmit.
@Flashcash: Azt javasolták az SSD topicban, hogy ne tegyek fel semmit, használjam a Win10 drivereit. Én így is tettem, de az általad linkeltek Win7 és 8-ra valók, nekem meg Win10 van.
@HSM: Igen az U proci limitálja, hát persze...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90337) Vasy09 válasza RoboGuru (#90335) üzenetére


Vasy09
őstag

Akkor ezek szerint nincs mese! :O Köszi ismét a segítséget! :R Akkor most úgy fogom csinálni, hogy a hdd-t szerintem be sem rakom addig, amíg telepítek, majd csak a végén! Így akkor az ssd-re rakja majd a boot particiót is, remélhetőleg!

Amúgy ha feltelepítem rá újból a win 7-et, és ugye berakja a régit abba a mappába, utána azt gond nélkül tudom majd törölni, hogy ne foglalja nekem a helyet?

Gamertag: Vasy09

(#90338) RoboGuru válasza RoboGuru (#90335) üzenetére


RoboGuru
tag

A W10-et ahogy írtam, beugrott hogy mi van akkor ha rávan telepítve a régi rendszer particióra egy W10, ilyenkor ugyanúgy létrehozza a windows.old mappát a W7-el és a végén W10 alol az előző build visszaállításával a W7-et újra előcsalni. Persze kérdéses hogy a feltételek adottak-e mint mikor a W7 felvan frissítve W10-re és 1 hónap van rá hogy visszaállítsuk.

www.rendszerguru.hu

(#90339) Vasy09 válasza RoboGuru (#90338) üzenetére


Vasy09
őstag

Áhh, ezzel az a baj, hogy akkor már ugye nem olyan lesz, mintha alapból egy gyári szűz rendszer lenne, hanem olyan "mókulás" féle! :U Maradok szerintem az újrahúzásánál, a könyvjelzőket meg lementem! :K

Köszi szépen a segítséged, most már sokadszorra! :R Tanultam megint a hülyeségemből, legközelebb előbb kérdezek, aztán csinálom! :C

Gamertag: Vasy09

(#90340) RoboGuru válasza Vasy09 (#90337) üzenetére


RoboGuru
tag

A windows.old mappa törlése:
takeown /F C:\Windows.old\* /R /A
icacls C:\Windows.old\*.* /T /grant administrators:F
rmdir /S /Q C:\Windows.old\

vagy live rendszer alol törölni.

ui: az administrators után közvetlen : és F van, de berakott egy smilet. :D

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90341) Vasy09 válasza RoboGuru (#90340) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi, estére megvan a program! :C :R :R

Gamertag: Vasy09

(#90342) azbest válasza RoboGuru (#90340) üzenetére


azbest
félisten

a lemezkarbantaró környékén van erre egyszerű pipa, hekkelés nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#90343) Vasy09 válasza azbest (#90342) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi! :R :R :R

Gamertag: Vasy09

(#90344) RoboGuru válasza azbest (#90342) üzenetére


RoboGuru
tag

Direkt nem írtam ezt a módszert mert nem minden esetben működik! Hozzáférési gond lehet és nem is mindig jön fel a listában ez a lehetőség.

www.rendszerguru.hu

(#90345) Vasy09 válasza RoboGuru (#90344) üzenetére


Vasy09
őstag

Ettől függetlenül köszönöm mind a kettőtöknek! :R

Más. Adott egy T420-as. Működik ahogy kell, viszont a kijelzőnek, illetve a fedlapnak van egy kb 1 centis holtjátéka! Megáll mindenhol ahogy kell, nem nyílik le, nem csukódik be, de ha megállítom akkor ahogy írom is, tudom mozgatni kb 1 centis sávban! :U

Ez mitől lehet? Van rá valami megoldás, vagy zsanér cserés? Esetleg csak meg kell húzni valamit?

Gamertag: Vasy09

(#90346) Chaser válasza Vasy09 (#90345) üzenetére


Chaser
titán

ezilyen', ha zavar cserélni lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90347) hito


hito
nagyúr

Akkor egy másik kérdés :)

Lenovo elkaszálta a Helix szériát? Jó ideje nem jön ki modellfrissítés, kezdek aggódni :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90348) Tikakukac válasza hito (#90347) üzenetére


Tikakukac
titán

Legutóbb ahogy számoltam olyan 50 féle termékcsaládja van a levonónak. Abszolút nem lenne gond ha tényleg befejeznék már legalább a felét, cserébe azok minőségi cuccok lennének.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90349) hito válasza Tikakukac (#90348) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt adom én is, de a Helix ne legyen közte :P X1 Tablet mehet a levesbe, nem kell helyette :N ;] A Helix 1000x inkább minőségi, mint pl. a Thinkpad Yoga 12. Most itt van nálam a Helix 2 mellett egy Thinkpad Yoga 12 is. Hát hogy is mondjam...inkább sehogy, mert éppen árulom :D

A Helix 2 viszont ízig-vérig Thinkpad minőség, leszámítva az ocsmány design elemet a hátsó kamera körül. Tiszta fém az egész, nagyon átgondolt formaterv, élmény használni és elfog a pánik, ha arra gondolok, hogy nincs folytatás.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90350) Tikakukac válasza hito (#90349) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ez a baj, hogy ízig vérig Thinkpad minőség. Nem szeretném kezdeni megint azt a tortúrát amit az évek alatt kihordtam. De ha rendesen bezuhanna végre a céges rész talán észhez kapnának.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.