Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) Orionhilles válasza Pubszon (#90800) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Whitelist mentes BIOS esetén bármilyet el fog fogadni. [link]

Gyárilag ezekkel szerelték:
ThinkPad BGN (RealTek - Stockton) 1x1 BGN
Intel Centrino Wireless-N 1000 (Condor Peak) 1x2 BGN
Intel Centrino Advanced-N 6205 (Taylor Peak) 2x2 AGN
Intel Centrino Ultimate-N 6300 (Puma Peak) 3x3 AGN

Intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250

T420 thinkwiki.de

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#90802) Pubszon válasza Orionhilles (#90801) üzenetére


Pubszon
veterán

Jelenleg ez a BIOS van és a Intel Centrino Advanced-N 6205 (Taylor Peak) 2x2 AGN WiFi kártya.

Ez 2016-os gyári BIOS lehet?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90803) tabletta válasza Pubszon (#90802) üzenetére


tabletta
tag

Nekem a T430-ban is ugyanez a wifi van. Tökéletesen működik, én nem piszkálnám.

(#90804) Aethelstone válasza Francia91 (#90799) üzenetére


Aethelstone
addikt

Plusz ne felejtsük el, ha valaki programozik, virtuális környezetek, alkalmazás szerverek, stb.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90805) sutszi válasza tabletta (#90803) üzenetére


sutszi
veterán

Ez akkor lenne érdekes ha valaki AC-s kártyát szeretne... Tim82 hozzászólásaira érdemes visszakeresni a témában. Ő x220-al harcolta végig ezt a küldetést...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90806) matyi012345


matyi012345
őstag

Újabb kérdésem volna:

Érdemes egy TP X201-be [ilyen] SSD-t tenni? Ebben úgy tudom csak SATA II van. Az asztali gépemben egy ilyen SSD van és elégedett vagyok vele, de abban van SATA III csatlakozó. Ki tudnám benne használni, vagy egyáltalán jó lenne bele?

Másik, hogy a hűtése az eddig laptopjaimhoz képest feltűnően jó, már-már kissé hihetetlen. Nem lehet, hogy vissza van véve a procim teljesítménye? I5 520m van benne. Több órás használat után is csak a hűtő körül érzem langyosnak, amúgy hideg az egész gép. A régi Acer laptopomban kisebb teljesítményű proci volt és melegebb volt vele visszafogottabb használattal is.

(#90807) jjeahh válasza matyi012345 (#90806) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz nekem nem x201 van, hanem t520 meg t420, de azoknak is hihetetlenül jónak tűnt a hűtése nekem is az elején, most már megszoktam. Sima netezgetéssel kikapcsolt ventivel sem melegszik túl általában akkor sem, ha paplannal lefullasztom :DDD . Ez a régebbi konzumer noteszeimmel elképzelhetetlen volt... thinkpadeknél gondolom a rollcage sokat segít, vagy nem tom... :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90808) Tim82 válasza sutszi (#90805) üzenetére


Tim82
nagyúr

T430-cal inkább ne harcolja végig senki, tekintve, hogy milyen procedúra kell ott whitelist-mentes BIOS-hoz... T420-on még oké a történet, csak PIN-eket kell ragasztgatni (valamelyik hozzászólásomban megvan, hogy melyeket) és az Intel 7260AC BT-jét le kell tiltani.

matyi012345: szerencsés vagy, az én X201-em nem volt igazán halk (legalábbis az X200-hoz, az elődmodelljéhez képest). Én nem zavartatnám magam attól, hogy SATA III az az SSD, SATA II-n is jó gyors lesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90809) Francia91 válasza Aethelstone (#90804) üzenetére


Francia91
veterán

Én csak arról a területről tudok gyakorlati tapasztalatot meríteni, ahol én dolgozok. A programozáshoz nem értek (csak a CNC programozáshoz :) ), azt nem tudom, hogy milyen erőforrásigénye van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90810) Pubszon válasza tabletta (#90803) üzenetére


Pubszon
veterán

Jelenleg nem akarom, 50Mbps-os az internetem, ez a kártya meg tud 45-48-at. Tehát most még nincs értelme. Talán később, de még akkor is elég lesz ez szerintem a notebookhoz.
Csak informálódok is, mert új vagyok a thinkpad világában. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90811) HSM válasza Pubszon (#90810) üzenetére


HSM
félisten

Az a kártya megfelelő környezetben 100-at is vígan áthoz. Nekem a 6300-as 150-200-at is.

(#90812) Pubszon válasza HSM (#90811) üzenetére


Pubszon
veterán

Hmm... akkor nála mi lehet a gond?
A D'link DIR-600-al 72Mbps-os a kapcsolati sebesség, ezen mérek most 1 méterről, semmi más nincs rá csatlakozva 49Mbps-ot.
A D'link DIR-655-el 130Mbps a kapcsolati sebesség és szintén 49Mbps-ot mérek. Kábelen 52Mbps-ot mérek minden gépen. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90813) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez mitől lehet?
A gépen csak Win telepítés után (hónapokkal ezelőtt) volt System Update, amíg megkerestettem vele a szükséges motyókat, majd uninstalláltam szabályosan.
Viszont olykor azóta is feltűnik ebben a menüben, friss dátummal, de törölhetetlenül. Mappája üres, registryben nyomát sem leltem. Csak a CCleaner látja, a Windows telepítés/törlés menüje nem.

(#90814) donjohnson válasza FoxiestFox (#90813) üzenetére


donjohnson
addikt

telepítsd fel megint, aztán töröld le megint.
lehet, hogy valami megmaradt még belőle.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90815) FoxiestFox válasza donjohnson (#90814) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már megvolt, ne nézz már totál núbnak. :D

(#90816) HSM válasza Pubszon (#90812) üzenetére


HSM
félisten

Így első hallásra tökéletesen rendben van az eredményed, ha az 50Mbites netből 49 átmegy.

(#90817) Pubszon válasza HSM (#90816) üzenetére


Pubszon
veterán

Inkább csak jelenleg elég. :)
Ha 100 lenne, akkor is ennyi jönne át.
Valami router oldali dolog lesz, mert a telefon hotspotra csatlakozik 150Mbps-al.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90818) Richard válasza Richard (#90783) üzenetére


Richard
őstag

Ha valakit érdekelne, működik rendesen a 4k@60Hz.

(#90819) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kérdéseim egy T420i, Win7 64 gép miatt:
1. A battery indicator a fedélen, ha ráillesztem a 220-ra, villan 3 rövidet, egy hosszút, egy rövidet. Ilyen kódot nem találtam a manuálban. Mi lehet? Velem kommunikál? Valami hiba?
2. Fekete képernyős Win indulásom esik be egy ideje (azaz fekete grafikus képernyő, egérkurzorral), van, hogy harmadjára már rendesen indul, de van, hogy ezredikre sem. Egy Win Update visszaállítási pontot visszahozva sikerül néha ezen túllépnem, de frusztrál, hogy egy fél napot elegerészek a gép munkára bírásával. Egy Win frissítés tehetett be neki, de csak egy tipp, a rendszervisszaállítás utal erre. Hogyan tudnám újratelepítés nélkül ezt megoldani?

42

(#90820) aDamker válasza aDamker (#90772) üzenetére


aDamker
aktív tag

Erre senki nem tudja a megoldást?
Sziasztok,
Kis szakertoi segitseget kernek. Egy T440s-el szemezek, de tobb videot, reviewt, kepet megvizsgalva nem tudom a megoldast. A lenyeg, hogy vmelyikben mintha lenne M.2 port amibe rakhato SSD, de vhol meg azt irjak hogy abban a WWAN adapter van. Viszont 3dik verzio amit lattam meg hogy a belso akksi alatt is van egy M.2 port. Mi az igazsag?
Koszi

(#90821) Pubszon válasza aDamker (#90820) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez elég hitelesnek tűnik, nézd meg, de nem tudok róla semmit, csak most találtam.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90822) azbest válasza aDamker (#90820) üzenetére


azbest
félisten

a neten úgy olvasni, hogy wwan slot is lehet m.2 és opcionálisan az akku alatt is lehet egy slot m.2-nek, a kisebbik M.2 2242 méretben. [link] ez msatát hekkel be adapterrel, [link]
A 440s és 450s-nél is hallani ilyesmit. Mondjuk az akku alá forró ssd-t nem biztos, hogy jó ötlet tenni. A meleg től hamar tönkremehet az akku.

Plusz, mintha régebben ilyesmi kapcsán arról is lehetett volna olvasni, hogy ezekben a gépekben hajlamos túlmelegedni az ilyen ssd a slotokban, ami megbízhatatlanságot okoz. Olyasmit is írnak, hogy egy oldalas a slot, bármit is jelentsen. (lehet csak vastagabb, mivel alul is van a kártyán alkatrész)

[ Szerkesztve ]

(#90823) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Sziasztok!
Van egy t410 - em. Akkut szeretnék bele venni, vagy 6 vagy 9 cellásat. Tudtok ajánlani valami jót. Az eredeti már kezd tönkremenni. Igaz még másfél két órát elmegy, de nekem az sokszor kevés.
Kösz

(#90824) Csepi95 válasza Pistiboy88 (#90823) üzenetére


Csepi95
csendes tag

Először is milyen akkumulátor van benne jelenleg? Cella gyártója, ciklus?
Próbáltad már a gauge resetet? Ez jelentősen feljavíthatja az akkumulátor időtartamát.

The real music is from Basildon

(#90825) Pistiboy88 válasza Csepi95 (#90824) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Meg az eredeti akciója van benne, azt hiszem Panasonic cellás, de ha hazaérek megnézem. Az az a reset, ami a power managemant ben van és feltolti és lemeriti az akkut?

(#90826) Csepi95 válasza Pistiboy88 (#90825) üzenetére


Csepi95
csendes tag

Igen, pontosan. Mindenképpen ezt a lépést tedd meg egy új akkumulátor beszerzése előtt :)

The real music is from Basildon

(#90827) Pistiboy88 válasza Csepi95 (#90826) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen, holnap megcsinálom.

(#90828) aDamker válasza azbest (#90822) üzenetére


aDamker
aktív tag

Koszonom az infokat, atneztem oket. Akkor valoszinuleg csak akkor fogom tudni mi van, ha mar megveszem a gepet :)
Ha nincs benne WWAN modul akkor egyszeru a keplet, ha van akkor mar elgondolkodtato, hogy erdemes-e az akksi ala SSD-t tenni. :U

(#90829) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mire jó ez a NVIDIA Optimus Display Driver?L440 esetében erre nekem szükségem van win10 alatt?
Úgy látom,hogy Intel graphics 4600 integrált vga van notiban

[ Szerkesztve ]

(#90830) Tikakukac válasza ToBeY (#90829) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha csak integrált van akkor érdekes lenne NV drivert meg Optimust felrakni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90831) ToBeY válasza Tikakukac (#90830) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,már utánaolvastam,hogy ezzel lehet váltani integrált és dedikált videókártya között :B

(#90832) buherka válasza papeti01 (#90789) üzenetére


buherka
addikt

Én Precision M4700-al kapcsolatban tudok neked tapasztalatot mondani.
Másfél év alatt...
1. Ventilátor csere
2. USB panel csere
3. Kijelző csere.

4 magos procim volt benne 3740QM és FirePro M4000-es VGA...kurva hangos a gép. Dupla venti ide vagy oda, szerintem mocskosul zajosak ezek a gépek. Ha kicsit megkergettem, asszony már nem tudott aludni mellettem. :D
Kevésnek tartom a hőleadó felületet. Ez lófing úgy ahogy van...

Szép nagy erős alu-magnézium ház. Könnyen szerelhető ez igaz. De nagyon súlyos kis darabok ezek. Ha töltőt is cipelni kell 4-5 kilós teherrel simán számolhatsz. Maga a gép 4 kilót veri. Ez egy idő után nagyon zavaró tud lenni. Akkora töltő van hozzá mint egy féltégla. 180W-os.
Ha használni akarod a pöcökegeret, akkor a DELL az egy nulla sajnos a ThinkPad-hoz képest.
Lehet hogy cserélhető a DELL-ben a VGA, mert sokan ezzel dobálóznak, hogy huhhh...de jó. Aha...amikor szépen megrendeled és nem illeszkedik bele, akkor jön a nagy pofára esés, meg nem ad képet stb, mert nem támogatja a BIOS...aztán lehet hack-elni. stb Ez nem asztali gép sajna. Arról nem is beszélve hogy rohadt drágák az MXM VGA-k.
Nálam sajna már a DELL nem befutó...maradok a ThinkPad-nál.
W541-et nyúzok most és lehet sokan fikázzák, de ezzel semmi rossz tapasztalatom nincs. Úgy jó ahogy van.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#90833) AxBattler válasza buherka (#90832) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, hogy ennyire vegyesek a tapasztalatok a 40-es szériáról...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90834) Tikakukac válasza buherka (#90832) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megrendeled a géphez tartozó VGA-t és nem stimmel és nem megy bele, hackelhetni kell, ott brutális probléma van. Legalábbis kolléga ritkán mondd olyat, hogy megjött az adott típushoz tartozó lap/kari/burkolat és nem stimmel :B

Többi meg hát ez van helyzet. Én tudok olyat akinek 15 fős TP flottából 12 már romosra volt garizva, na őt 1 géppel nem tudnád meggyőzni ;)

AxBattler: Annyira nem érdekes, minden olyan sorozat ami rosszul sikerül így fest. Van akinek megy, van akinek nem. Amik leginkább mennek ott nincs érdekesség, azok mennek. Ezy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90835) Francia91 válasza buherka (#90832) üzenetére


Francia91
veterán

Bár lehet, hogy a nagyobb ház miatt, de nekem pl a Precision M6600-as tényleg halk, játék alatt is közepes fordulatra pörögnek fel a ventik. Core i7 2720QM és Quadro 3000M van a gépemben, film alatt pl tök néma, 3D renderelés és játék alatt sem tudtam fullra járatni a ventiket, csak FurMark és Prime95 együttes terhelésével sikerült
Bár én meg is fogadtam az EliteBook 8560W után, hogy WorkStation-ból csak 17,3-as, mert 15,6-os házban tényleg használható hardvert nem lehet lehűteni. Az M6600 hozza azt a szintet, amit elvárok, és azzal a hardverrel, ami már teljes mértékben tudja azt, amire szükségem van
Az i7 2720QM Turbo boost nélkül 70 fokig, Turbo boost-ot bekapcsolva 84 fokig melegszik (de nem szoktam bekapcsolni, nem éreztem még szükségét, mert pl a videokonvertálást is rohadt gyorsan megcsinálja a CUDA támogatás miatt), a Quadro 3000M pedig még nem melegedett 66 fok fölé. Közepes ventifordulat mellett....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90836) AxBattler válasza Tikakukac (#90834) üzenetére


AxBattler
félisten

Na igen. Kár érte, egy T540p-t pedig elviselnék...

(#90835) Francia91
Pedig ahogy néztem, az M4700-nak nem sokkal kisebb a kasztnija az M6700-nál.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90837) Francia91 válasza Francia91 (#90835) üzenetére


Francia91
veterán

Mondjuk az M6600-asban combosabb hűtése van a GPU-nak és CPU-nak is...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90838) fungi


fungi
aktív tag

Üdvözlet, kérdezném hogy a T520 simán upgradelhető FHD panellel?

(#90839) Pubszon válasza fungi (#90838) üzenetére


Pubszon
veterán

Gyárilag jött ki vele, úgyhogy szerintem lehet. Esetleg még kábelt is kell cserélni.
De majd egy jobban hozzáértő megmondja. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90840) fungi válasza Pubszon (#90839) üzenetére


fungi
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#90841) Dhampir válasza buherka (#90832) üzenetére


Dhampir
félisten

Engem is zavart, amikor az M4600 ventije időről-időre felpörgött, majd leállt, így folytatódott ez ciklikusan. Ahhoz képest a ThinkPad T510, T530-at alig lehet hallani (a T500 meg néma), csak nagyobb terhelés alatt.

(#90842) Pubszon válasza Dhampir (#90841) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a T420-nál hallottam hogy valami zúg és rájöttem, hogy a HDD az. Előbb azt hittem, hogy a ventilátor, de alap 2000-en sincs szinte hangja.
Ha minden jól megy, jövő héten jön az mSata SSD. HDD bent marad, de többnyire le lesz állva.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90843) Dhampir válasza Pubszon (#90842) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, a HDD-k szeretnek hangoskodni. :K

(#90844) zonusz


zonusz
tag

Üdv!
Igaz-e, hogy az X1 Carbon kétféle kijelzővel - Panasonic, LG - kapható és a Panasonic PWM-es, míg az LG mentes. Amennyiben ez így van, honnan lehet megtudni, hogy melyikkel van szerelve az adott darab? Minden egyébben erőnyerő lenne nálam, de a villódzás nekem nem barátom, és erre már elég magas fényerőnél is panaszkodnak a tulajok a fórumokon.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#90845) Tikakukac válasza zonusz (#90844) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamelyik kinti fórumot kéne pöckölni ezzel, ott azért nyesnek gépeket gyakran.

Egy random diagnosztikai progi esélyesen megmondja melyik van a gépben, ha nem, akkor ki kell bontani, az mindig bevált eddig.

Én mondjuk nem vagyok abban biztos, hogy kétféle vezérléssel tolnak ki 1 gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90846) zonusz válasza Tikakukac (#90845) üzenetére


zonusz
tag

Köszi, de éppen az kellene, hogy vásárlás előtt tudjam, nem utána, ráadásul kibelezve, bár a pwm-t anélkül is észrevenni.

(#90847) Tikakukac válasza zonusz (#90846) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát vásárlás előtt megkérdezed az eladótól, hogy melyik van benne és megnézi. Hogy hogyan, azt ő tudja. :K

Parts Lookup talán segíthet még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90848) zonusz válasza Tikakukac (#90847) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm!

(#90849) Francia91 válasza AxBattler (#90836) üzenetére


Francia91
veterán

Annyival kisebb, hogy sokkal kisebb hűtőfelületet tegyenek bele. Mondjuk az M6600/6700-ban 75/100 W TDP-s GPU-k vannak, de akkor is elégedett vagyok a hőfokokkal maximálisan, az elején el sem akartam hinni, hogy ez a hardver tud ilyen hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90850) Madara-san


Madara-san
tag

Sziasztok,

Az normális, hogy az X201s 1440x900-as képernyője csak 50Hz képfrissítési módot enged kiválasztani?

Egyébként olvasgattam a topikban, hogy a Hotkey és a Power Management driver bugos, a Hotkey-ből meg is találtam a legfrissebb, működő verziót, de a Power Management hibáiról nem találtam infót. Ott mi a "baj" a legfrissebb változattal?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.