Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) hito válasza Tikakukac (#90350) üzenetére


hito
nagyúr

Kérlek hidd el, a fentiekben írt két típus között kapitális különbség van a Helix 2 javára.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90352) Tikakukac válasza hito (#90351) üzenetére


Tikakukac
titán

Minőségi csúcs gépek maradványaival meg "kopó-fogyó" alkatrészeivel, mentett fusi megoldásokkal, driverekkel, leírásokkal, praktikákkal vagyok kibélelve.
Én elhiszem, hogy csúcs és nagyon szereted, én is szerettem sok gépem. Hóbort és hobbi és munkaeszköz. Egyet lehet választani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90353) Vasy09 válasza Chaser (#90346) üzenetére


Vasy09
őstag

Azért kérdeztem, mert az előző nem ilyen volt! :U

Gamertag: Vasy09

(#90354) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Gondolkodom egy T420 vásárlásán.
Milyen legerősebb procit lehet bele rakni (valódi 4 magos i7?)?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90355) Veron válasza Veron (#90336) üzenetére


Veron
őstag

Feltettem mindenféle Lenovo driver, azzal sem jobb a helyzet. Ugyanolyan lassú :(

Jut eszembe HD4400 vs NVS5400M között van érzékelhető különbség utóbbi javára?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90356) Dhampir válasza Veron (#90355) üzenetére


Dhampir
félisten

(#90357) Tikakukac válasza Pubszon (#90354) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencsére nem, itt még nem volt lehetőség megalomán procitúltengésre.

Intel® Core™ i3-2310M (2.1GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB)
Intel® Core™ i5-2410M (2.3GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB)
Intel® Core™ i5-2450M (2.5GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB) (Without vPro)
Intel® Core™ i5-2520M (2.5GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB)
Intel® Core™ i5-2540M (2.6GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB)
Intel® Core™ i7-2620M (2.7GHz, 4MB L3, 1333MHz FSB)
Intel® Core™ i7-2640M (2.8GHz, 3MB L3, 1333MHz FSB)

Itt a lista, pénztárcádtól függően lehet pörköltetni a megahertzekért a királyi tallérokat :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90358) btudos válasza Veron (#90355) üzenetére


btudos
veterán

Inkább itt hasonlítsd össze a tudásukat, vannak releváns mérési eredmények.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90359) HSM válasza Pubszon (#90354) üzenetére


HSM
félisten

I7-2640M, ha minden igaz, ami két mag+ht. Nekem i7 2620M van benne. Ugyan elindulnak benne a Sandy Bridge mobil négymagosak is, de kevés hozzájuk a hűtő, szétforr velük a gép, sokan visszatértek emiatt a csúcs kétmagosra. Azzal teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#90360) sutszi válasza Pubszon (#90354) üzenetére


sutszi
veterán

4 fizikai magos i7 is belemegy, sőt működik is. Az most nem rémlik, hogy modbios kell-e vagy sem. Ami érdekes lesz az a hűtés. Állítólag a kétcsöves kell hozzá mert jobb mint az egy vastag csöves...de így így esélyes a throttling max-on.

Amúgy : [link]

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90361) Tikakukac válasza sutszi (#90360) üzenetére


Tikakukac
titán

Kolléga próbálta alapból fekete kép volt a jutalom. Moddal lehet erőszakolható, de értelme na ennek van aztán legkevésbé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90362) Pubszon válasza HSM (#90359) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönöm mindhármótoknak, jó lesz akkor a 2520 vagy 2540-es i5.
Esetleg van olyan forrás, ahonnan jó áron lehet t420-hoz jutni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90363) thgergo válasza Tikakukac (#90361) üzenetére


thgergo
tag

Nekem nem kellett a négymagos 2960XM-hez a T420-ba semmi modbios.

-

(#90364) Tikakukac válasza thgergo (#90363) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát neki nem ment. Lényegtelen, nem műtárgy készítésen kívül ez is erősen állatkodás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90365) batai15 válasza Pubszon (#90362) üzenetére


batai15
félisten

http://hardverapro.hu/apro/10_db_lenovo_t5204_gb320_gbhd_felbontas_6_ho_garancia
igaz t520, ha esetleg kell a nagyobb kijelző akkor tőle , én is tőle rendeltem most .
vagy
[link]

(#90366) donjohnson válasza batai15 (#90365) üzenetére


donjohnson
addikt

nem jó az első linked.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90367) batai15 válasza donjohnson (#90366) üzenetére


batai15
félisten

elnézést :
[link]

(#90368) Pubszon válasza batai15 (#90365) üzenetére


Pubszon
veterán

Néztem ezt is, de nem kell ilyen kijelző, elég a 14.1. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90369) sutszi válasza batai15 (#90367) üzenetére


sutszi
veterán

Ezzel az eladóval mi a tapasztalat? Én anno nagyon akartam tőle gépet venni...de 2 hét alatt 0 info-t sikerült belőle kiszednem, meg fel is bosszantott hogy a kommunikációja is konvergált a 0 felé...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90370) batai15 válasza sutszi (#90369) üzenetére


batai15
félisten

sok rendelése van azt mondta. pozitivja sok van, nekem egyből felveszi a telefont stb. mondjuk lehet közre játszik az is hogy engem egyből komolyan vett, ezért is ment bele az utánvetelbe mert mondta hogy nem egy ember megszivatta már.

(#90371) Picco válasza thgergo (#90363) üzenetére


Picco
addikt

azallatja, az a proci tobbet er ebayen mint maga a gep. :Y

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90372) Tikakukac válasza batai15 (#90370) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egynél több az már sok, jogos. :B

Másikba szoktam írni, de ide is jó: csoda nincs, a legtöbb ilyen bolt és árus az apróról 2-3 helyről dolgozik és attól függően ki mennyit vett és milyen állapotút nomeg mennyire éhes lesz az ár. Nyilván nehéz alkudni ha 1 darabot akar valaki, de csoda nincs itt sem, max ha 1-1 darabot vadászol okosba kintről magadnak nem megvárva a nagy selejtezéseket meg szállítmányokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90373) tototos válasza sutszi (#90369) üzenetére


tototos
őstag

Én múlthéten vásároltam tőle. Reagált privátra szinte egyből. Jó állapotban volt a gép.

(#90374) embe válasza batai15 (#90365) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90375) Veron válasza btudos (#90358) üzenetére


Veron
őstag

Kösz

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90376) sutszi válasza batai15 (#90370) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Annál komolyabbat nem tudok, hogy kell egy gép XY paraméterekkel, van? Erre én majd 1 hetet vártam arra, hogy befejezzék azt a tesztelést ami állítása szerint holnapra kész lesz... De nem azért írom, hogy támadjam őt csak a mihez tartás végett nem komolytalanul kerestem meg én sem. Mondjuk nem bánom, mert utána mástól meg megvettem a T420-am ami patika állapot...
Viszont a nem túl távoli jövőben kell majd egy kis tartalék/utazós gép... így lehet megkeresem ismét.

tototos: Köszi neked is.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90377) thgergo válasza Picco (#90371) üzenetére


thgergo
tag

5000 forint volt. Szépséghibája hogy 1perc-1óra között megfagy tőle a gép :) Azóta is csak porfogó a fiókban. Már mindent kipróbáltam magtiltás, feature letiltás, kevesebb-több frekvencia. Én már meguntam a játékot vele :P Igazából nem is éreztem gyorsabbnak a i5-2520M-nél, csak 2x annyi mag van benne. De hogy ellent mondjak a előttem szóló túlmelegedéseknek, nekem az volt a tapasztalatom vele, hogy hiába 45W a QM-ek TDPje, a felületük is nagyobb, meglepően jól ment a XM hűtése is.

-

(#90378) donjohnson válasza thgergo (#90377) üzenetére


donjohnson
addikt

és a modbios nem oldotta volna meg ezt az 1perc-1óra közötti megfagyást?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90379) sutszi válasza thgergo (#90377) üzenetére


sutszi
veterán

Én örömmel hallom, hogy nálad nem melegedett. Ha lesz elég bátorságom akkor lehet benevezek egy 2820QM-re. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90380) thgergo válasza donjohnson (#90378) üzenetére


thgergo
tag

Nem oldotta meg, azóta is az a modbios van fenn. Maga a proci selejtes, nem csak T420-ban.
@sutszi:
Teljesen 4 maggal turbóval lehet túl meleg lesz. Nagyságrendileg arra emlékszem 4 mag 2700MHz-en volt 41W a cpu szerint, olyan 80 fok körül. Modbiossal akár 35W-ra is korlátozható, mint ahogy a mostani laposokban a 4 magos i5-i7 gyárilag van lekorlátozva a 45W helyett.

[ Szerkesztve ]

-

(#90381) donjohnson válasza thgergo (#90380) üzenetére


donjohnson
addikt

jah értem. akkor nem szóltam.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90382) azbest válasza sutszi (#90379) üzenetére


azbest
félisten

intel video mellé általában kevésbé veszélyes a 4 mag, hiszen hasonló felépítésű a proci + dedikált vga változat is fogyaszt rendesen. Viszont dedikált vga mellé a 4 magot nem merném, oda 15 colos gép kell, de inkább w változat.

Ha a turbo is ki van használva, akkor lehet gyakrabban kell portalanítani a gépet, mert érzékenyebb a szellőzésre és ha elkoszosodik, akkor hamarabb throttlingol. Turbo nélkül viszont nagyon kezes a 4 mag is, úgy lehet hajtani throttling nélkül is sokáig.

A T430-nál néztem az intel extreme tuning utility-vel a fogyasztási kereteket.
Az i5-3320m 35w tdp-snek megadott procinál a turbo boost power max 35w, a short power max pedig 45w.
Ez az i7-3720qm esetén, ami 45w-osnak mondott, a turbo boost power max 45w, a short power max pedig 56w.

[ Szerkesztve ]

(#90383) azbest


azbest
félisten

Ha már itt tartunk... win10 alatt a t430-amban a realtek hang mikrofonjának hangereje úgy tűnik megjavult az r280-as hang driver pakkot feltelepítve. A korábbiakkal, amiket próbáltam, mindig halk volt a mikrofon teljes erősítéssel is. A beépített win driver pedig nem kezelte a dokkolót.

Az aniversary változat, de az os updatetúl még nem volt hangosabb, csak a napokban telepítettem frisebb hangot, akkor szóltak rám, hogy visszább kéne vennem :D

[ Szerkesztve ]

(#90384) HSM válasza azbest (#90382) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, de az Ivy procik sokkal takarékosabbak... Nálam van itthon T420, meg barátnőmnek T430, főleg közepes terhelésen azért bőven kevesebbet eszik meg az Ivy... Mindkettő 35W-os, de a Sandy simán kimaxolja, míg az Ivy röhögve fér bele turbóstul...

(#90385) beherit


beherit
tag

Szóval továbbra is problémázik nálam T420-on a wifi driver, amint elkezdek letölteni valamit, esélyes egy kékhalál a netwew01.sys-re hivatkozva.

Mivel szoftveresen nem sikerült megoldani, ezért arra gondoltam, lehet-e hardveres a gond, szóval ha kicserélném a gépben a wifi kártyát ugyanilyenre/másfajtára, az megoldhatná-e a gondot? Most ez az intel centrino advanced-n 6205 van benne, nem tudom, hogy sérült, vagy mi van vele. Vagy ha felraknék egy linuxot ott is gond lenne? Még esetleg ez jutott eszembe megnézni, hogy szoftveres vagy harveres-e a baj.

amor fati

(#90386) sutszi válasza beherit (#90385) üzenetére


sutszi
veterán

A múltkor akartam neked írni. Bocsi. IRQ ütközik nálad két hardver is ugyanazt a számot kapja. A Caddy meg azért tűnik el, mert azzal akad össze. Ha kiveszed egy időre, akkor is jelentkezik a hiba?

(Én egyébként lehet csinálnék BIOS-ban egy visszaállítást gyári értékekre.) - De előbb nézd meg a fentit a bizonyosság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90387) beherit válasza sutszi (#90386) üzenetére


beherit
tag

Kiszedtem, aztán meglátjuk. Köszi :)

amor fati

(#90388) beherit válasza sutszi (#90386) üzenetére


beherit
tag

Na, kékhalál így is, most csináltam egy bios gyári beállítást.

szerk.: azzal is lehalt egyből. egyéb ötlet?:)

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#90389) sutszi válasza beherit (#90388) üzenetére


sutszi
veterán

Ez már félig voodoo nálam. Reménykedésből én húznék egy teljesen friss Win-t... De egyre gyanúsabb a wifi kártyád...lehet, hogy kuka. Kipróbálnék egy másik darabot.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90390) beherit válasza sutszi (#90389) üzenetére


beherit
tag

Veszek bele egy másikat, aztán kipróbálom azzal.

Ez nem tudom mond-e valamit:

amor fati

(#90391) RoboGuru válasza beherit (#90390) üzenetére


RoboGuru
tag

Tegyél fel egy Win7-es wifi illesztőprogramot!
link

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90392) Frenky89


Frenky89
őstag

Találkoztatok már olyannal, hogy a T420 néha random kidobálja a CD/DVD tálcát?
Ilyenkor, ha bezárom, akkor megint kidobja és végül egy-két kör után ráhagyja.

(#90393) RoboGuru válasza Frenky89 (#90392) üzenetére


RoboGuru
tag

Igen előfordul, és nem csak T420-nál. Viszont mára már nem idegesít mert Caddy lett a helyén. :)

www.rendszerguru.hu

(#90394) beherit válasza RoboGuru (#90391) üzenetére


beherit
tag

Na, felraktam. Előtte eltávolítottam minden wifihez kapcsolódót, az illesztőprogramot meg ezt a wireless proset wifi szoftvert. Így az most már 14.03.0000-ás verziójú, az illesztőprogram meg 15.16.02. Így kell lennie?

amor fati

(#90395) RoboGuru válasza beherit (#90394) üzenetére


RoboGuru
tag

15.16.02 az szerintem még a Win10-es!
14.03.0000 (Package)
14.3.0.6 (Driver)

esetleg majd letiltani hogy frissítsen: link

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90396) beherit válasza RoboGuru (#90395) üzenetére


beherit
tag

Pedig ezt raktam fel, akkor lehet frissített vagy nemtom. Megpróbálom majd újra ezzel.

amor fati

(#90397) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

T400-as töltője kezd kontakthibás lenni pont a csatlakozó tövében. Javítható, kapható szerelhető csatlakozó külön vagy nincs rá lehetőség és marad egy másik beszerzése?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#90398) RoboGuru válasza beherit (#90396) üzenetére


RoboGuru
tag

Az eszközkezelőben ne csak eltávolítás legyen, törölje le az eszköz illesztőprogramját is!

www.rendszerguru.hu

(#90399) beherit válasza RoboGuru (#90398) üzenetére


beherit
tag

Asszem ugy csinaltam, ezert gondolom hogy frissült, csak akkor miert nem 15.18-ra.. este megnézem, mert anyós közbeszólt..

amor fati

(#90400) Chaser válasza Frenky89 (#90392) üzenetére


Chaser
titán

a mechanika lehet kicsit sérült, valami rugó kezdhet kopni, ha zavar bármilyen 12,7-es sata dvd jó, előlapot át tudod rakni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.