Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90851) AxBattler válasza Francia91 (#90849) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt elhiszem, hogy elégedett vagy vele. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90852) all6atos válasza Francia91 (#90849) üzenetére


all6atos
tag

Érdekes dolgok ezek, én m4600-ra meg w530-ra látok rá. M6xxx-et még nem láttam közelről, de képről saccra a radiátorok meg a ventik kb. ua tudhatják, miközben 2860QM/k2000m kombót <~80/60 fokon tartja tartósan (>20p) Prime(8t) + Furmark alatt is, pici turbóval.

W530-nál egyébként egyértelműen hangosabb, legalábbis rendes terhelés alatt. Pongyolán fogalmazva jó széles, testes áramlási zajt produkál,miközben komolyabbak a hőleadó felületek, és nem csak hogy 2 venti van benne, de mind2 testesebb darab, nem sima szélkergetők. Plusz levegőhöz is sokkal könnyebben jut, a ventik alatt elég szita a gép. A teljesítmény ott van, csak akkusztikailag kérdéses.

De, legalább nincs zavaró harmonikus, mint a w530-nál a ~2-3 kHz, és a CPU se 100 fok fél perc után (igaz cserébe tartósan ~max turbó van). Fura, hogy a W530 a GPU-t viszont tudja tartani ~70 fokon, miközben egy körön vannak.

A Dell hűtőkapacitása ott is megmutatkozik, hogy hétköznapi terhelésre sokkal nagyobb időállandóval reagál, és akkor se száll el, akad ki. Pl. netezés közbeni impulzus jellegű terheléseknél jó ideig semmi, majd alacsony fordulaton fúj ~5mp-et, aztan megint fel perc csönd. E közben a W530 mindenre felpörög, turbó nélkül is (hűtő, paszta elvileg rendben).

(#90853) all6atos válasza all6atos (#90852) üzenetére


all6atos
tag

Hopsz, term. az M4600 2000m-es, a W530-ban van a K-s verzió.

(#90854) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Sziasztok!
T420-as notebook (makulátlan állapot) itt áll előttem. Böngészéshez is már zavaróan lassú. Teljesítményén lehetne javítani 4 magos i7-es procival? Valaki tesztelte már, alapjáraton milyen hőfokokat generál? Esetleg maximum hőfokon? Ennek a ThinkPadnak sikerült a legjobban a klaviatúrája, nem akarom eladni.
Most egy i5-2520m-es processzor van benne. SSD természetesen szintén adott.
Köszönöm!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90855) Francia91 válasza Bluesummers (#90854) üzenetére


Francia91
veterán

Volt nekem ugyanilyen i5-ösöm, csak egy HP 8560W-ben, szélvész volt SSD-vel. Nem a procival lesz ott probléma.
Visszaemlékezve volt itt szó T420 4 magosításáról, de azthiszem, másik hűtő kell hozgá, na meg egy QM-es i7-est sem filléres dolog szerezni... De nem az i5-ös miatt lassú szerintem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90856) Pubszon válasza Bluesummers (#90854) üzenetére


Pubszon
veterán

Ahogy Francia91 is írta, ott valami egyedi gond van. Nekem is T420 van i5-el és a böngészés olyan mint az asztali gépemen. :U
Nekem még SSD nincs, mondjuk 8GB RAM van benne.
Nézd meg valami nem e terheli a CPU-t. Nekem most böngészés közbe 45C fok a CPU.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90857) Tikakukac válasza Bluesummers (#90854) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha böngészéshez zavaróan lassú akkor a makulátlan burkolat alatt megromlott a torta. A problémát kell megoldani ami akkor vagy az SSD-vel van vagy a rendszerrel kisebb esetben valami egyéb hardver.

Nem az e megoldás, hogy mindenbe 4 magos procit rakunk meg i7-el veszünk mindent, amiben órajel van. Le kell sajnos ülni és megkeresni a hibát és örülni, hogy nem került vagyonba, nem kazánházon gépelünk és akksi idő is akad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90858) bigrock


bigrock
addikt

Nekem sajnos nem makulátlan az X230-asom burkolata, mint a mellékelt ábra mutatja...
Lehet ezzel valamit kezdeni, fóliázni stb... ?
Köszi!

(#90859) metal01 válasza bigrock (#90858) üzenetére


metal01
őstag

Leginkább cserélni, ha találsz megfelelő áron használt burkolatot bontva. Rohadt drágák tudnak lenni.

(#90860) WaterWave válasza bigrock (#90858) üzenetére


WaterWave
veterán

ez a gép hogy lett ilyen? húzod magad után az aszfalton?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#90861) jjeahh válasza bigrock (#90858) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bakker :D

Más: nem lenne jó szerintetek összeszedni egy listába, hogy milyen hdd, ssd, ram stb működik melyik Thinkpadben és melyik nem, vagy melyikkel vannak gondok? Így ha valaki keres pl ssd-t, csak átnézné a listát és megvenné ami másnál már tuti bevált. Vagy nincs ennek semmi értelme? Csak azért gondoltam erre, mert olvastam itt párszor már, hogy bizonyos ssd-k néhány típusban nem működnek jól, meg most egy ram-al én is megszívtam, elvileg teljesen kompatibilis a gépembe, mégis vacakol, pedig nincs semmi baja, le volt tesztelve, meg egy dell notiban azóta is remekül teljesít...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90862) Tim82 válasza jjeahh (#90861) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha megcsinálod, beteszem az Összefoglalöba, de amúgy nem látom túl sok értelmét, érdemi statisztikai minta hiányában. (Egy db eset a topikban említve pl. nem minősül annak.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90863) Tikakukac válasza bigrock (#90858) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyes, egy használós gép így néz ki :K

Okosan fóliázva megoldható vagy fedlap csere. Nekem is van egy valahol 2 éve, papírjában, tulaja azóta sem jött érte :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90864) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

na, lassan visszatérek az élők közé és nyugdíjazom az X200-at (meghalt benne a CoreStore, és mivel nem lehet kapni, nem nagyon van más lehetőségem, mint nézni mást.)

A terv:
- ~alap x250
- kijelző upgrade vagy 00HM111 -re vagy 00HM745 -re
- 128 GB M.2 2240 SSD a modem helyére
- 9.5mm 1TB vinyó az alap hdd/ssd helyére

Kérdés: van bármi, amit tudnom kell, mielőtt belevágok? Komolyabb szívások, kábel problémák (anno x201 ugye kétféle szalagkábellel létezett), m.2 limitek biosban?

(#90865) cadeyrn válasza bigrock (#90858) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

fólia, esetleg lefújod az egészet Plastidippel.

(#90866) Tikakukac válasza cadeyrn (#90865) üzenetére


Tikakukac
titán

Utóbbi remek megoldás lesz ha szereted 2-3 hetente újrafújni. Legjobb műanyagalapozás után is dörzsölődik le, nekem középkonzol kocsiban volt betervezve, srác megcsinálta 2 réteg alapozóra fújt 4 réteget. Mint a huzat úgy kopik le. Régen sem volt tartós, ma sem az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90867) HSM válasza Tikakukac (#90863) üzenetére


HSM
félisten

Maradjunk annyiban, ez erősen függ attól, mire és hogyan használjuk. :K

(#90868) Tikakukac válasza HSM (#90867) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne izzadj, ne legyenek véletlenek, ne koptass, ne történjen semmi ami eltér az ideális egyensúlytól. Na akkor lehet elverni egy tonna pénzt gyönyörű gépekre. Egyéb esetben az történik amit anno tételesen írtam. 1-2 év és kopik a billzet, hopika, csere. Palmrest, csere. Beüti a bezelbe a billzet felső részét a hajtogatás, csere. Asztalon maradt valami, rátetted a gépet véletlen és megkarcolta, csere.

Szép is ez a vonulat, én már kifizettem a pénzt az okulásra :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90869) HSM válasza Tikakukac (#90868) üzenetére


HSM
félisten

Én megveszem, használom, nem foglalkozok vele. De közben amennyire tudok, vigyázok rá, így nagyon sokáig szép marad. A netbookom is 5 év használat alatt, miközben évekig napi használatban is volt, terepen is, megnézhetted volna, kinézetre majdnem mint az új. :U
Persze, ki lett törve az akksitartó belső rögzítő, meg volt kis kopás a tapipadon, kis foltosodás a kijelzőn, de amúgy semmi... ;)

(#90870) Tikakukac válasza HSM (#90869) üzenetére


Tikakukac
titán

Tesóm annyit gépel, hogy 1,5 év alatt egy tök új T400 billzetet totálisan fényesre koptatott. Anyám dettó.

A majdnem új és a makulátlan között az a diffi, hogy lecserélsz minden kívül, mert kis karcot nem javítasz sehogy, ha meg van egy kis karc az nem makulátlan. Aprón is mindig megy erről a vita és tök jogosan. Mikor dolgok törve vannak meg kopva és hasonlók az nem makulátlan azt úgy hívják, hogy sok tízezer forintnyi műanyag elem cseréje :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90871) bigrock válasza HSM (#90869) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos, nem bankban, dokkolón használom... Próbálok rá vigyázni, de ipari környezetben megy napi 2-3 órát, úgyhogy kapja rendesen az igét :)
A belseje szerencsére rendben van, csak az ügyfél elé ciki kiülni egy ilyen lestrapált külsővel. Majd ragasztok rá Nófíer-es, meg Spongyabob-os matricákat :)

(#90872) HSM válasza Tikakukac (#90870) üzenetére


HSM
félisten

Persze, ezek a Thinkpadok ilyenek, elég hamar fényesre kopik a billentyű, nekem is már világít pár ponton, pedig nem gépeltem rajta sokat. Az asztali gép, amit szénné püföltem évek alatt, semmi nem látszik..... :C
A régi notim is sokkal jobban bírta...

Igen, ismerem... Aprón sokan akarnak új kütyüt kapni lealkudott, piac legalja áron. Aztán persze, ha a használt gépen van egy hajszálkarc, akkor fel van háborodva. Hát legyen. Ilyenkor sok sikert szoktam kívánni a karcmentes használt termék felkutatásához! ;] :C

(#90871) bigrock: Nekem nincs ezzel bajom. Ez is egy döntés, mennyire vigyázol, vagy egyáltalán mennyire tudsz vigyázni rá. Csak azt írtam le, hogy azért nem törvényszerű, hogy egy gép, amit használnak, így nézzen ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#90873) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

X201 képernyője

Valakinek valami ötlete? :B Nem érte semmi vészes dolog, táskában, bélelt tokban volt cipelve, mitől vált ilyenné?
Esetleg valami tipp, hogy hogyan is lehetne javítani? Kijelzőt nem szívesen cserélnék, ha nem muszáj.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#90874) Tikakukac válasza Orionhilles (#90873) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha találsz helyet ahol bontanak panelt és takarítanak olcsóbban, mint egy új panel, akkor ott érdemes próbálkozni. Új panel és ez eladva esélyesen gazdaságosabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90875) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

a T530-ban mindig van Thinklight, vagy ha nem írják, akkor létezik oloyan modell is amiben nincs?

#proudfather

(#90876) Tikakukac válasza papeti01 (#90875) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem az default, bár ha baromira kérte egy cég tízezer darabra akkor biztos megoldották, hogy nincs benne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90877) papeti01 válasza Tikakukac (#90876) üzenetére


papeti01
senior tag

:D

#proudfather

(#90878) papeti01


papeti01
senior tag

Létezik T530 négy magos procival, vagy ez elírás?
[link]

#proudfather

(#90879) juve600


juve600
nagyúr

üdv

holnap jön meg a Lenovo T530-as gépem
van valami tipp-trükk amit tudnom kellene róla ?
mire figyeljek ? pl olyan gondoltam hogy be lehet-e állitani a biosban hogy ha töltőre van dugva akkor nem menjen állandóan a venti.... stb

:R :R :R


[ Szerkesztve ]

(#90880) donjohnson válasza juve600 (#90879) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
a ventit a cpu hőmérsékletének függvényében tudod szabályozni, de bios-ban nem is lehet, hanem külső windows-os program kell hozzá.
tpfancontrol-nak hívják: tpfc_v062.zip

tpfancontrol weboldal

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90881) juve600 válasza donjohnson (#90880) üzenetére


juve600
nagyúr

hp 8470p biosban lehetett állitani

(#90882) Aethelstone válasza juve600 (#90881) üzenetére


Aethelstone
addikt

Má' ide is utánam jössz? :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90883) Dhampir válasza juve600 (#90881) üzenetére


Dhampir
félisten

A TPFanControl nagyon jó progi, de a T530 egyébként sem nevezhető hangos gépnek alapjáraton.

(#90884) juve600 válasza Aethelstone (#90882) üzenetére


juve600
nagyúr

:D :D :D

(#90885) btudos válasza papeti01 (#90878) üzenetére


btudos
veterán

Létezik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90886) papeti01 válasza btudos (#90885) üzenetére


papeti01
senior tag

Koszi

#proudfather

(#90887) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Lenovo T530

ssd a hdd helyén, caddy-be tettem a hdd-t de nem látja se a bios,se lemezkezelő a windowsban
mi lehet a problém ?

:R

(#90888) Aethelstone válasza juve600 (#90887) üzenetére


Aethelstone
addikt

Itt az utolsó fórum bejegyzés....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90889) juve600 válasza Aethelstone (#90888) üzenetére


juve600
nagyúr

közben rájöttem,a caddy kb 1mm-el hosszabb mint kellene,igy nem pattanik be a helyére rendesen,magyarán nem jó a notiba

[ Szerkesztve ]

(#90890) Aethelstone válasza juve600 (#90889) üzenetére


Aethelstone
addikt

Vasfűrész :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90891) juve600 válasza Aethelstone (#90890) üzenetére


juve600
nagyúr

vagy 230-as flex,még gondolkodom rajta :D :D :D

(#90892) Aethelstone válasza juve600 (#90891) üzenetére


Aethelstone
addikt

Inkább 530-as :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90893) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy a lenovo t430-ban megtalálható Intel Core i5 Mobile 3320M - 2600MHz processzor és a Intel® Core™ i7 3520M 2.90 GHz között mekkora a teljesítménybeli különbség?

Köszi

#proudfather

(#90894) azbest válasza papeti01 (#90893) üzenetére


azbest
félisten

~10 % mivel kb annyival nagyobb az i7 órajele, mindkettő 2 mag 4 szálas, esetleg néhány speciális esetben kicsit több a nagyobb cache miatt.
Én i7-3720qm-et tettem be, de itt azért komoly terhelés alatt a hűtés határait feszegeti ez a 2x akkora proci (4 mag 8 szál). Nvidiásba nem is érdemes. Valamint legalább 90W táp kell 4 magoshoz, 65W-ost nem fogadja el az ilyen proci mellett.

[ Szerkesztve ]

(#90895) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok.
T420TP mennyire kompatibilis Win10 oprendszerrel? Driverek , wifi , power manager , led vilagitas, webcam, bluetooth , brightness es hangero lepcsok mukodnek ?
Napi rendszeresseggel munkara (is) hasznalom jo lenne tudni mire szamithatok.

(#90896) Pubszon válasza Grafirka (#90895) üzenetére


Pubszon
veterán

Pont most vettem T420-at és egyből W10 került rá.
A felsoroltak közül mind működik, talán csak 1-2 Fn billentyűkombináció nem. De lehet arra is van megoldás. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90897) Grafirka válasza Pubszon (#90896) üzenetére


Grafirka
őstag

Na ez hatarozottan jo hir. Ugyertem, hogy nem volt vele kulonosebb macera. Melyik Fn+bill kombinacio nem mukodott ?

[ Szerkesztve ]

(#90898) Pubszon válasza Grafirka (#90897) üzenetére


Pubszon
veterán

Majdnem mindent felismert, nem volt macera.
Az Fn+ F3, F6, F8 nem működik, nem is tudom konkrétan mik ezek, de más minden működik.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90899) juve600 válasza Pubszon (#90898) üzenetére


juve600
nagyúr

T530 alatt is teljesen jó a WIN10

(#90900) papeti01


papeti01
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy egy T430-ért, 408 € mennyire sok?
(I5 proci, 16 Gb ram, 240 SSD, HD+, egy év gar, "A" állapot)

Sajnos a német árak mindig drágábbak... :(

[ Szerkesztve ]

#proudfather

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.