Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) Chaser válasza Tikakukac (#91699) üzenetére


Chaser
titán

sztem az, brit tudósok is megállapították, nyilván azért vesz az ember usb3-as bővítőt, hogy usb2 alatt legyen a sebesség, egyértelmű ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91702) #49682432 válasza #49682432 (#91698) üzenetére


#49682432
törölt tag

A telepítőlemez meghajtóprogramja mellé fel kellett telepíteni a Lenovo USB 3.0-ás szoftverét is, így már működik a ThinkPad T520-on a 34 mm ExpressCard USB 3.0 bővítőkártya.

Kipróbáltam egy USB 3.0-ás ADATA pendirve-val:
USB 2.0-ás csatlakozón keresztül írás: 11,51 MB/s, olvasás: 25 MB/s
USB 3.0-ás bővítőkártyán keresztül írás: 18,04 MB/s, olvasás: 25 MB/s

Olvasás nem változott, de az írás (ez a lényeg) brutálisan felgyorsult.

[ Szerkesztve ]

(#91703) RoboGuru válasza #49682432 (#91698) üzenetére


RoboGuru
tag

Nézd meg az eszközkezelőben nincs-e sárga felkiáltójel az eszköznél! Néha elég az is ha újra van csatlakoztatva a kártya. Sajnos sokszor az sem mindegy milyen minőségű a bővítőkártya. Elöszőr volt egy AKE márkájú, és másolás közben eldobálta. Lecseréltem egy Delockra az viszont szépen dolgozott!

www.rendszerguru.hu

(#91704) Tikakukac válasza #49682432 (#91702) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamit lőj még rá ami tuti, egy SSD megteszi, azzal lehet fingatni az USB portokat rendesen. Ott kiderül mit bír.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91705) Chaser válasza #49682432 (#91702) üzenetére


Chaser
titán

USB 3.0-ás bővítőkártyán keresztül írás: 18,04 MB/s, olvasás: 25 MB/s - most ezt komolyan usb3-nak gondolod? :F

szerk: Tikakukac legsz@rosab 2,5-es hdd is tud 40-50mbps-et olvasásnál, nem kell ehhez ssd se
szerk2: először jöjjön rá jó driver van-e fenn, vagy működik ez a csoda, aztán majd ráér megnézni a tetejét:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91706) Tikakukac válasza Chaser (#91705) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ennek a dupláját tudja az SD karim is :B Nem az a lényeg, hogy a 30-at elhagyja, hanem, hogy a teteje mennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91707) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Mivel szert tettem némi KVR Kingston 4GB modulra ezért kipróbáltam és a W520 gond nélkül eszi őket. Csak gondoltam leírom, hogyha más a korábbi KVR gondok miatt vacillálna, memtest nem dob hibát az első pár percben, A Windows is megy elsőre látszólag ahogy kell.

Egysoros, négy chip per oldal.

[ Szerkesztve ]

(#91708) Pubszon válasza Chaser (#91705) üzenetére


Pubszon
veterán

40-50Mbps?
Az nagyon karcsú USB 3 teszthez. Legalább 400Mbps kell. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91709) Tim82 válasza csubuka (#91707) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint a korábbi generációs Thinkpad-ekkel (utolsó Core 2 Duo, első generációs Core i) voltak neccesek a Kingston Value modulok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91710) Chaser válasza Pubszon (#91708) üzenetére


Chaser
titán

az már usb2 felett van, arra jó aleghitványabb hdd is, hogy az kiderüljön
bár meglepne ha ez a pendrive usb3-as lenne ekkora sebeséggel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91711) csubuka válasza Tim82 (#91709) üzenetére


csubuka
addikt

Ahha, szuper, köszi, akkor a korrekt nem Value-modulokkal, amiket kiszedek a W520-ból bővítem a család többi gépét, mert azok régebbi generációsak :) Most már akkor tesztelve is van, hogy mennek a W520-ban. Mondjuk a CL11 időzítés nem hangzik csodásan, de erősen kétlem, hogy valaha bármit is észrevennék a CL9-es jelenlegiekhez képest.

*1333MHz módban, amire kétmagos procival képes a W520 ugyanolyan időzítése van A KVR-nek, mint az eddigi CL9 moduloknak, csak 1600-on CL11

[ Szerkesztve ]

(#91712) Pubszon válasza Chaser (#91710) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy nullát elnéztél szerintem. :D
50Mbps kb 5-6 MBps. Kell a minimum 400 Mbps.
Az USB 2 elméletileg 480Mbps, gyakorlatilag 350-400 közt van.
b = bit. B = byte.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91713) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
Ha már volt róla szó a topic-ban, akkor elnézést, egyébként:
X230-ba kellene olyan bővítő, amivel a UPC mobilnet SIM kártyája működik.
Van ötlet, esetleg link a beszerzéshez?
Köszönet

(#91714) Tim82 válasza bigrock (#91713) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mobilnet modemre gondolsz?

Akkor ezeket keresed.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91715) Chaser válasza Pubszon (#91712) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm a matekot, gondolom feltűnt, mindent kisbetűvel írok ( :
tudom, nem szép, de nem érdekel :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91716) Pubszon válasza Chaser (#91715) üzenetére


Pubszon
veterán

Nincs mit, de nem tűnt fel.
De 50000 hozzászólás után illene helyesen írni a mértékegységeket. :D
Azért csak egy informatikai oldalon vagyunk... ;] :P

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91717) Chaser válasza Pubszon (#91716) üzenetére


Chaser
titán

én már így írok és helyes, tudom mire gondolok ( :
Azért csak egy informatikai oldalon vagyunk... ;] :P - majd szólj a tulajoknak is, sokszr a blikken érzem magam :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91718) 1amarr


1amarr
tag

Nektek van tartalék (donor) gépetek? Mi a véleményetek erről? Érdemes szerezni a T420-am mellé egyet? Akiknek régóta van Thinkpadje és esetleg nyomon követi a piacot, mennyire könnyen elérhetőek a pótalkatrészek mondjuk egy 10 éves modellhez?

(#91719) Chaser válasza 1amarr (#91718) üzenetére


Chaser
titán

nekem van, meg egy doboz alkatrész is, ha úgy adódik ne kelljen vadászgatni semmit meg ne legyen gépkiesés, ez a legjobb support ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91720) Tikakukac válasza 1amarr (#91718) üzenetére


Tikakukac
titán

Komplett másik gép letükrözött rendszerrel. Anyámnak így van T60-ja. T420 van romig, T60 IPS-hez meg mondjuk erősen nem, itt ez volt az egyszerűbb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91721) Pubszon


Pubszon
veterán

Megjöttek a dokkolók.
A dokkolót felismeri a rendszer?
Tehát lehet hozzá másik energiasémát társítani?
Ilyenkor ne álljon le a HDD, később menjen alvóba stb...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91722) azbest válasza Pubszon (#91721) üzenetére


azbest
félisten

dokkolva töltőre is van dugva. Arra vannak külön opciók.

(#91723) Pubszon válasza azbest (#91722) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt tudom. De a dokkoltós töltésre értettem, de utánajárva nem nagyon van ilyen opció.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91724) Solten válasza Tikakukac (#91516) üzenetére


Solten
addikt

Megjott ma az IPS panel az Ali-tol:

Elotte: [link]

Utana: [link]

:C

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#91725) Tikakukac válasza Solten (#91724) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, most leírhatnám ugyanazt megint, amire válaszoltál. Eddig eljutottam én is nagyon hamar. A gond akkor kezdődik miután beraktad és kicsit többet foglalkozol vele meg esetleg láttad azt ami jól is sikerült egy kevésbé zsír mellett. Még msot is lógok 1 panellel fórumtársnak, mert az is beszart 3 hónap után, de ez az utolsó garis cuccom, innentől kezzdve kedves levonó eldzsível együtt bekaphatja :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91726) Pubszon válasza Solten (#91724) üzenetére


Pubszon
veterán

Ajj de kár hogy T420-ba nem lehet ilyen egyszerűen rakni. :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91727) #49682432


#49682432
törölt tag

Segítségeteket kérném. T520-hoz ebay-en a szürke matricás akksi csak 5200, a sárga matricás pedig 6600 Ft. Leírás szerint mindkettő 6 cellás Li-ion. Mi lehet a különbség? Van tapasztalatotok, hogy melyiket érdemesebb venni? Meg a sárgából láttam 9 cellás változatot is.


[ Szerkesztve ]

(#91728) Tikakukac válasza #49682432 (#91727) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy milyen matricát nyomnak a soron a kínaiak, szerintem annyira mindegy. Utóbbihoz volt szerencsém, egy töltőelektronika purcanást már sikerült összehoznom ilyennel. Előtte pedig néha 50% körül gép kikapcs és amíg töltőre nem dugtam nem ment tovább.

Elképzelhető, hogy költenék rá egy keveset, mert a lapjavítás 10k fölött indul és 16k-ból viszotn gyárit kapsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91729) #49682432 válasza Tikakukac (#91728) üzenetére


#49682432
törölt tag

Hol lehet kapni 0A36302 gyári akksit 16ezerért? Legolcsóbban 20-ért láttam.

[ Szerkesztve ]

(#91730) Tikakukac válasza #49682432 (#91729) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát okosan kapcsolatokkal lehet itthon is akár :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91731) hxm441


hxm441
újonc

Sziasztok...

T430-ba amibe nem világítós bill van simán bele lehet rakni a világítósat vagy ez tipusfüggő?

(#91732) azbest válasza hxm441 (#91731) üzenetére


azbest
félisten

egy külön kábel van a világításhoz, az benne van mindben

(#91733) hxm441 válasza azbest (#91732) üzenetére


hxm441
újonc

én ilyet nem találok, honnan megy hova a kábel?

Esetleg tudnál linkelni egy képet?

(#91734) donjohnson válasza hxm441 (#91733) üzenetére


donjohnson
addikt

a billentyűzet szalagkábelére gondolt (hogy abban van benne, ami egyezik mindnél).
tehát kicseréled a nem világítós billt világítósra, rádugod a csatlakozóját és kész.
nem kell külön foglalkozni vele. az eredeti kérdésedre válaszolva: simán bele lehet rakni világítósat és működni fog.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91735) aDamker


aDamker
aktív tag

Sziasztok,

Rendeltem a T440S-emhez egy FullHD IPS kijelzot. AUO modellt rendeltem ,de helyette egy LG-t kaptam. Ami meg talan nem is lenne akkora baj, de bekotve se kep se hang nem volt. A 30pines eDP port tokeletesen illeszkedett, es a regit visszarakva is ment a dolog. Hibas lehet a panel szerintetek vagy vmi inkompatibilitasi hiba lehet? A panel szama: LP140WF6 (SP) (B3)

(#91736) azbest válasza donjohnson (#91734) üzenetére


azbest
félisten

igazból valamiért azt hittem külön kell csatlakozni azt, amelyik tud világítást. Azt hiszem valamelyik antenna csatlakozóval keverhettem, ami ott parkol mellette. Meg, hogy mintha a világítós billentyűzeteken összetettebb szalagkábel lenne, de lehet csak oda van felétve plusz elektronika.

Az viszont biztos, hogy be lehet tenni világítóst a gépbe :)

(#91737) Tikakukac válasza aDamker (#91735) üzenetére


Tikakukac
titán

Lassan kiemeltre rakatom azt a hsz.-t amit írtam múltkor.

Rendelni és berakni mindenki tud ilyen panelt, hogy mit kapsz és később milyen, az a lutri. Ha én leválogatott panelekkel és több tucat darab után is szívtam, gondolhatod mennyire okos random alis és ebay panelt behúzni. Hát ennyire.

Van sansz a gyári halálra, igen. De meg kéne nézni másik gépben, rengeteg anomália volt már 14"-ban is, a HP-ba is mire szereztem AUO VA panelt, kb. megőszültem, annyi buktató volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91738) aDamker válasza Tikakukac (#91737) üzenetére


aDamker
aktív tag

Pedig direkt olyan tipust rendeltem ami jo, erre mast kuldenek...
Refund lesz belole amugy.

Tudsz esetleg ajanlani korrekt eladot?

(#91739) Tikakukac válasza aDamker (#91738) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát egyfelől akkor küldenek olyat, ha külön írsz is nekik, egyébként randomot, másfelől ilyenkor írnak, hogy hááát nem tudja garantálni. Kijártam, végigszívtam, tudom.

Igen, gyári alkatrészt itthonról, forrást meg ízlés szerint, mivel ez félfekete dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91740) aDamker válasza Tikakukac (#91739) üzenetére


aDamker
aktív tag

De ez vicc!
Ez kb olyan mint ha ki lenne irva a hasznaltauton korbefotozva egy mondeo, elmennenk megnezni es egy mazda lenne ot, es azt mondanak hogy bocs azt mar megvettek, csak ez van.....
Ez is megy, 4 hengeres, 4 kereku, ez nem lesz jo? :W

(#91741) Tikakukac válasza aDamker (#91740) üzenetére


Tikakukac
titán

A világ az ilyen. Hibátlan állapotú T500-at tudom felhozni, amire elmentem és bár az T500 volt, konkrétan egy darabot mintha kiharapott volna a kutya a gép elejéből. A kérdésre az volt a válasz, hogy semmiség. Ja, mondom akkor rendben van. Legszívesebben arcába toltam volna a gépet de inkább eljöttem. Ez bizony így megy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91742) HSM válasza Tikakukac (#91741) üzenetére


HSM
félisten

Különösen kellemetlen ez akkor, amikor a "makulátlan állapotú" cuccot mondjuk 100-200km-ről mész megnézni, alapos telefonos körbekérdezés után, és akkor szembesülsz vele, hogy csak egy gátlástalan csaló az illető egy lehasznált romhalmazzal, és kidobtál az ablakon fél napodat, és többezer forintot az utazásra.... :W Szval ja, sajnos ilyen. Jobb óvatosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#91743) Tikakukac válasza HSM (#91742) üzenetére


Tikakukac
titán

Szegedre is mentem már le úgy, hogy az illetőről kiderült sosem volt meg a cucc, de ő hajtotta, hogy menjek csak ott vár majd. Utalásos átvágás lett volna, de nekem időm volt így lementem. Visszafele elértem másik telóról, röhögött és kinyomta. Na, így megy ez. Ennél aljábbat még nem sikerült kihozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91744) Dhampir válasza Tikakukac (#91743) üzenetére


Dhampir
félisten

A "pénz beszél", de pont ezért jobb boltban vásárolni.

(#91745) Tikakukac válasza Dhampir (#91744) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp tegnapelőtt vettem havernak szifont, beszélgettem a kollégával, ő ebben utazik, de csakis garisokkal és informáltakkal, mert ő is rávarrt már. 10 perc után jutottunk el oda, hogy mindketten felsoroltuk Pest notis/telós boltjainak 2/3-át ahol minimum 3-szor voltak már használt cuccokat lerazziázni a rendőrök, mert rájöttek a boltban is, hogy jó dolog a rendes forrásból vett használt cuccok, de a 20k-s lopottal és átmosottal még jobb a dolog. Aztán ugye azt is megoldod úgy, hogy ne legyen bajod. Már egy ideje ha ilyen kell egyből a nagykert keresem és onnan vitetem ismerősöknek is, kegyetlen ami megy a piacon.

Új meg ugyanez, 3 boltot tudok, ahol úgy vágnak át a palánkon mint a sz@rt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91746) Dhampir válasza Tikakukac (#91745) üzenetére


Dhampir
félisten

Ám ott legalább láthatták a terméket. Ahol nem lehet tüzetesebben megnézni sem, biztosan gázosabb.

Szinte mindenben lehet negatív példákat hozni, ez ilyen világ. :)

[ Szerkesztve ]

(#91747) Tikakukac válasza Dhampir (#91746) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég baj, ha ezt már erős pozitívumnak kell kiemelni. Tényleg nem bánom, hogy hagyom ezt a részt a francba 1-2 éven belül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91748) thenameless


thenameless
tag

Sziasztok! T450-es szeretnék wifi kártyát cserélni, mi a helyzet manapság ezzel a whitelist témával? Egy Broadcom BCM94352Z kártya lenne a cél, szerintetek össze lehet hozni?

(#91749) Tim82 válasza thenameless (#91748) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha gyárilag nem szerelték ilyen kártyával, akkor nem, mert nem szerepel a BIOS-ba égetett whitelist-ben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91750) thenameless válasza Tim82 (#91749) üzenetére


thenameless
tag

És full esélytelen? ( Régebben BIOS módot használtam x200-nál 3g kártyához)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.