Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91201) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Van egy régi T20-as gépem.
Az a baj, hogy egyik pillanatról a másikra nem vette a töltést, sem a gyári sem az univerzális töltőről.

Mi lehet a nyűgje?

Impossible is nothing

(#91202) Solten válasza Solten (#91156) üzenetére


Solten
addikt

Van egy USB-s TP-LINK WLAN adapterem "elfekvoben" (Atheros), beuzemeltem egy teszt erejeig, nos, semmi latency spike, 20-50 ms a ping. Hulyeintel.

Saor Alba

(#91203) HSM válasza Solten (#91202) üzenetére


HSM
félisten

Akkor bejött a tippem.
Jó kis latency gyár beépített backdoor. ez az AMT, én is rajongok érte. Kedvencem, hogy a videók is röcögősen mennek miatta wifin. Sajnos kiirtani nem igazán lehet a gépből, pedig nagyon szerettem volna. :(
Most már beletörődtem.

(#91204) Pubszon válasza meroly (#91201) üzenetére


Pubszon
veterán

Talán a töltő aljzat kontakt hibás. :U
Nézesd meg egy TV-szerelővel, vagy hasonló műszerésszel.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91205) azbest


azbest
félisten

Louis vett egy refurb P50-et, épp dícséri a gépet, amikor kihullik belőle az akku :F

(#91206) Tikakukac válasza azbest (#91205) üzenetére


Tikakukac
titán

Falura jó a' neki. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91207) Dhampir válasza azbest (#91205) üzenetére


Dhampir
félisten

Hanyadik percnél? :)

(#91208) azbest válasza Dhampir (#91207) üzenetére


azbest
félisten

12 perctől. Kibontáskor már észreveszi, hogy az akku kicsit megviseltebb. De aztán kiderül, hogy valsz amiatt nem zár jól. Bár a kommentek szerint lehet, hogy ő is rosszul csinál valamit.

(#91209) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Kálváriám folytatódik a céges T440p-vel. Betojt a tapipad jobb alsó "gombja". Ez normális? Kiterjesztett gari van még rajta szerencsére gondolom ezt úgy megcsinálják. Kérni felteszem 50-es széria tapipadját nem lehet...

Ezen felül a kijelzőn számtalan háttérvilágítási egyenetlenség van, gondolom a gyenge háthlap miatt megnyomódott a kijelző. Van arra esély, hogy azt gariban intézhetik? Elég tré ez a 40-e széria sajnos.

(#91210) Tikakukac válasza csubuka (#91209) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző csere, palmrest csere. Átszerelni nem fogják ez fix :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91211) csubuka válasza Tikakukac (#91210) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, megpróbálom. A kijelzőt remélem nem fogják betudni az én hibámnak, mert bár nem volt kímélve kifejezetten, korábbi gépek ezt bírták gond nélkül :N

(#91212) boost


boost
addikt

Sziasztok, szerintetek megéri várni a T570-re, vagy most kérjek T560-ot? (céges gépnek) Kb mennyi idő, mire megjelenik?

(#91213) Tikakukac válasza csubuka (#91211) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a te hibád, nyugi, tömegében ilyenek.

szgergely: Ezt a nagyker tudja csak pontosan :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91214) boost válasza Tikakukac (#91213) üzenetére


boost
addikt

de specifikáció alapján érdemes várni? Észre fogom venni a különbséget?

(#91215) Tikakukac válasza boost (#91214) üzenetére


Tikakukac
titán

Specifikáció alapján semmit sem érdemes. Itt inkább azon fog múlni, hogy milyen lesz a ház és milyen szinten sikerült jól párosítani a hardvereket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91216) csubuka válasza Tikakukac (#91213) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ez "jól" hangzik :DDD

(#91217) boost


boost
addikt

Megkerdeztem az IT csoportot, és augusztusig kellene várni az új gépre, mire homogenizálják, szóval T560 lesz.

Köszi a tippeket.

(#91218) batmanéhes


batmanéhes
tag

üdv. az van, hogy a kiskölök x200 t-je elég köhögős lett, amióta beleömlött a tea.

becsurgott a cucc az alaplapra, amennyire lehetett kipucoltam, aztán nem indult, aztán néztem középen egy nagyobb chip-et, annak az egyik lába szétégett vagy nem tudom. próbáltam megpucolni.

mindegy, elraktam szétszedve, pár hét múlva összeraktam, és tádá, minden ok. ezt követően ment vagy másfél hónapot.

mostanában lett az, hogy játszik vele valami netes bohóckodást, és kikapcsol a gép. ilyenkor néha vissza lehet kapcsolni, néha meg tiszta sötétek a ledek, pedig akksi + táp. ilyenkor minden lehúz, akksi levesz. ha csak a tápot dugom vissza, akkor meg se szólal (led sincs ojoj). ha visszarakom az akksit és utána a tápot, akkor visszajön a szokásos két led, ilyenkor elindul és megy újra, valameddig.

ma már odáig jutottunk, hogy csak sokadszorra segített az akksi le-fel is...

valami ötlet azon kívül hogy veszek helyette egy rendes x200s-t? köszi

(dokkal még nem néztem - ezt ma megfutom)

[ Szerkesztve ]

(#91219) Tikakukac válasza batmanéhes (#91218) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb a vízkárban, hogy általában azt gondolja mindenki, kiszáradt, tisztítom, indítom és kész.

Hát itt a kövi példa, hogy sajnos nem.

Amikor meg erőlteted is akkor tényleg ki lehet nullázni a lapot. Szakszerviz ahol alaplapoznak, vagy igen, csere.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91220) Kukcaman válasza Tim82 (#91178) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi a segítséget, de nem tudtam életre kelteni az akksit. :))

(#91221) Pubszon


Pubszon
veterán

T520-ba szeretnék venni egy HDD-nek egy Caddyt eBayről.
Kellene egy link ami olcsó és tuti jó.
:)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91222) Surfym@n válasza Pubszon (#91221) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Minek eBay, ha van itthon HA-n ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91223) Pubszon válasza Surfym@n (#91222) üzenetére


Pubszon
veterán

Mert eBayen annyiba kerül szállítással, mint itthon csak a szállítás. Ami 1500Ft, azt nem akarom több ezerért megvenni.
Biztos van aki vett már onnan, ráér, majd elküldi hogy melyik az. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91224) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

T410-hez Win 7 32bit driver pack elérhető valahol?
A Lenovo Scan nem műxik és ha egyesével telepítek akkor néhány dolog kimarad, pl:

Impossible is nothing

(#91225) jani0114 válasza meroly (#91224) üzenetére


jani0114
tag

Ha nem találsz olyan pakkot, tölts le valamilyen driver kereső progit. Nekem például a SlimDrivers free driver kereső segített, amikor kellett. [link]

(#91226) meroly válasza jani0114 (#91225) üzenetére


meroly
veterán

:R

Impossible is nothing

(#91227) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Eddig mindig is Apple gépeket használtam. De váltok egy Thinkpad t430as gépre. Remélem jó gépek ezek. Kinek milyen tapasztalatai vannak?

szakallasgy

(#91228) Tim82 válasza meroly (#91226) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt kiválasztod a Win 7 32 bitet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91229) meroly válasza Tim82 (#91228) üzenetére


meroly
veterán

Igen itt kezdtem de pl videobol van intel meg nvidia. Es hiaba raktam fel mindent akkor is maradt 1-2 ismeretlen.

A kollega altal emlitett program ajanlott parat de most marhara belassult a gep mert videokarihoz meg intel chipsethez is rakott keretprogramot.

Impossible is nothing

(#91230) Tim82 válasza meroly (#91229) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, akkor kezdjük azzal, hogy T410-ből volt Intel és Nvidia GPU-s változat is, szóval ez esetleg nem meglepő. Mint minden Thinkpad-nek, van ennek a T410-nek is egy típusszáma (az alján egy matricán rajta van, vagy a BIOS-ban is megtalálható, de pl. Aida64 is ki tudja olvasni), jellemzően négy számjegy [kötőjel] három számjegy vagy betű formátumban.

Az említett típusszám vagy az egyedi sorozatszám (S/N: szintén matrica, BIOS, vagy akár Aida64) alapján is tudsz keresni a Lenovo honlapon, ahogy ezt ott fel is ajánlja. Drivereket is.

Amúgy lövésem sincsen, hogy mi az a "Lenovo Scan", de a System Update talán hasznosabb lehet, ha nem magad akarod kibogarászni és telepíteni kézzel a drivereket.

A képernyőmentésed alapján ránézésre valószínűleg az ujjlenyomatolvasó és az Intel AMT drivere hiányzik.

Az ilyen 3rd party driverkereső csodaprogramokat meg kerüld el messziről.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91231) meroly válasza Tim82 (#91230) üzenetére


meroly
veterán

Hm.... ezt nem is tudtam, köszönöm.
Elírtam, Lenovo Bridge asszem, ami az általad is linkelt oldalról tölthető le, települ és fut is de semmit nem csinál.

Ez a system update hogy is megy?
Letöltöm a csomagot amit a Windows 10, 8, 8.1 and 7 -hez van és kész?
Csak mert akar a hóhér egyesével foglalkozni vele, működjön és kész ;]

Impossible is nothing

(#91232) Tim82 válasza meroly (#91231) üzenetére


Tim82
nagyúr

System Update: letöltöd, telepíted, futtatod, feldobja, hogy milyen drivereket, BIOS frissítést, segédprogramokat stb. talált, itt eldöntheted, hogy mi kell az általa feldobott listából (Lenovo bloatware-t lehet nyugodtan skippelni, mint ShareIT pl.), engeded neki, hogy telepítse, amit hagysz.

Win 7 alatt lehet, hogy a futásához kell .NET Framework 4, ha jól emlékszem, Win 8/8.1/10-ben ez benne van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91233) meroly válasza Tim82 (#91232) üzenetére


meroly
veterán

Köszi szépen.
Délután megpróbálom levakarni az eddigi drivereket meg programokat (asszem az elsőnél választottam visszaállási pontot) és nekiesek ennek, amit írtál.

Impossible is nothing

(#91234) vicces


vicces
addikt

sziasztok!
x220-ban a gyári wlan kari szarakszik ubuntuval. csak pár hete csinálja. gondoltam kicserélem egy régebbi lenovos wlan karira - intel 5300-, de az teljes méretű. logikus, hogy csak a bal oldali foglalatba megy be, ahova a wwan iletve az ssd jönne.
viszont úgy tűnik, hogy nem akarja sehogy sem észrevenni a gép, mert nem látszik a wlan kari.
lehet egy bios update megoldaná? asszem az 1.21-es bios van rajta. esetleg az whitelist-mentes bios? ez esetben kérnék linket hozzá :B

:)

(#91235) Csepi95 válasza vicces (#91234) üzenetére


Csepi95
csendes tag

Ezen az oldalon találod meg a támogatott wlan kártyákat. Az intel 5300 valószínűleg nem lesz jó.

The real music is from Basildon

(#91236) vicces válasza Csepi95 (#91235) üzenetére


vicces
addikt

arra gondoltam, hogy a bal oldali slot nem fogadhat wifi kártyát. egyelőre feladtam. jött valami mini frissités az ubuntura. kicsit még tesztelem. aztán megpróbálok más verziót.
egyébként amikor jön a hiba akkor DNS hibát ir a böngésző. a routert is átlőttem egy fix, szabadnak tűnő csatornára. de nem hiszem hogy ez számitana.

illetve ha már megint itt vagyok, mi újság mostanában ips kijelző ügyben? van megbizható eladó esetleg és milyen árban mozognak a panelek?

:)

(#91237) adika4444 válasza vicces (#91236) üzenetére


adika4444
addikt

Ha DNS hibát ír akkor pl egy ping 8.8.8.8 megy?

üdv, adika4444

(#91238) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Kinek milyen tapasztalatai vannak Thinkpad T430as gepekkel kapcsolatosan?

Apple geprol valtok, evekig Apple gepeket es os x-et hasznaltam. Most fogok 63ert venni egy T430as gepet.

szakallasgy

(#91239) vicces válasza adika4444 (#91237) üzenetére


vicces
addikt

egyelőre kapott egy ubuntu mate-et. egész este netezek és jónak tűnik. úgy látszik valamelyik update elcseszerintette a wlant.

:)

(#91240) vicces válasza vicces (#91239) üzenetére


vicces
addikt

kár volt válaszolnom, mert kezdődik a probléma megint. :(
megpingeltem ezt a google ip-t is. de totál halott. a kapcsolat jelző ikon mutatja, hogy kapcsolódva, de a 72 mbit leesik 7-re.

:)

(#91241) Pubszon válasza vicces (#91240) üzenetére


Pubszon
veterán

Win alatt is van ez a gond?
Vagy csak linux?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91242) vicces válasza Pubszon (#91241) üzenetére


vicces
addikt

per-pill nincs windows a gép közelében. /nem akartam 2hetente virustirtani, ez a feleségem gépe/
próba erejéig muszáj lesz telepitenem :o

anno az x201-em random kikapcsolgatta a rádiós eszközöket. ezt hekkelt biossal és másik kártyával játszottam ki. feles wifi-kártya van most is benne az memory-boot helyén, mert akartam bele ssd-t is de végül félbemaradt a projekt. viszont az új kártyán egy csúszóérintkezőt le kellett ragasztani és igy függetlenedett a hardveres kapcsolótól. lehet megpróbálom itt is hogy ez működik-e.

de a kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy a bal oldali slotba is mehet akár wifi kártya vagy csak jobbra a felesbe? ha nem akkor azzal már nem is próbálkoznék.

:)

(#91243) Pubszon


Pubszon
veterán

Kár hogy drága, pedig jól nézne ki a T420 mellett. :D

[link]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91244) Tim82 válasza vicces (#91242) üzenetére


Tim82
nagyúr

de a kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy a bal oldali slotba is mehet akár wifi kártya vagy csak jobbra a felesbe? ha nem akkor azzal már nem is próbálkoznék.

Nem hiszem, hogy bárki is próbálta volna, így nem tudjuk megmondani. Amúgy ha Realtek vagy Ralink a gyári wlan kártya az X220-adban, szerintem dobd ki, úgy vacak Linux alatt, ahogy van.

Ami korábbi BIOS whitelist-es elérhetőség megvolt nekem, az sajnos úgy tűnik, nem él már. Még megnézem a hétvége folyamán, hogy valahova le van-e nekem mentve az 1.40-es BIOS whitelist-mentes verziója, de azért ne fűzz hozzá nagy reményeket.

*
Pubszon: volt ilyenem, két darab is. Az egyiken iszonyat hamar elkezdett nagyon randán kopni-foszlani a gumiborítás, azt garanciában cseréltettem, a cseredarab meg persze éppen garanciaidőn túl meghalt. A vezetékes, USB-s változatok úgy tűnik, valamivel jobban bírják a strapát, bár barátnőm példányán ugyanúgy foszlani kezdett a borítás.

Magam részéről Lenovo Thinkpad BT egér többet nem, jó lesz helyette a Logitech V470 meg a Rapoo 6080.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91245) Pubszon válasza Tim82 (#91244) üzenetére


Pubszon
veterán

Jelenleg egy wireless rapoo hamisítvány kínai 1000Ft-os egerem van. Elég jó, főleg az árához képest. Több mint 10k-t amúgy sem adnék egy notiegérért. :(
Vezetékes meg végképp kizárt.

A BT-os egeren gondolkodom, nincs vele tapasztalatom. De akkor legalább nem kellene vevő. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91246) vicces válasza Tim82 (#91244) üzenetére


vicces
addikt

valami realtek van benne.
egyébként köszi, ugyanezt a csapásirányt már elkezdtem járni. 1,40-es mentesitett bios-t találtam. de azt irja a leirás, hogy előbb legyen fent a lenovos 1,40-es. amitől tartok, hogy csak frissebbet fogok tudni rátenni.
jelenleg épp windowst installállok a bios frissités miatt. illetve rendeltem egy Intel Centrino 6300-at. sőt most nézem, hogy lenovos verzió. lehet nem is kell hackelni, ha felfrissitem a biost.
hétfőn meglátjuk, akkor jön a kártya. :B

:)

(#91247) Solten válasza Pubszon (#91243) üzenetére


Solten
addikt

Ilyenem van vezetekesben. A vevos, Wireless verzio ~5k HUF az Alin.

Saor Alba

(#91248) Pubszon válasza Solten (#91247) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak gondolom az is hamisítvány mint az én rapoo-m. Csak ez nem 1000Ft. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91249) Solten válasza Pubszon (#91248) üzenetére


Solten
addikt

Nem tudom, eleg jo minosegu es a FRU is stimmel.

Saor Alba

(#91250) Solten válasza HSM (#91203) üzenetére


Solten
addikt

SOLUTION! (Csak a fel delutanomat csesztem el vele driver fel - le + az is igaz hogy benne volt a szereles... :D)

Na szoval, megerkezett az Ultimate 6300, a WWAN kabel ment kozepre:

Ahogy emlitetted anno, sok minden nem valtozott, ugyanolyan latency spike-ok (150-350) voltak, a hajam meg ritkult.

Ez segitett: [link]

Juhhee:

:C

Navegre...

LAN vezerlovel ugyanezt el kell jatszani, mert hulyeintel.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.