Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) azbest válasza HSM (#90250) üzenetére


azbest
félisten

core2duo-n úgy emlékszem kevesebbet evett a vp9, mint a h264, de ott mindenképp prociból csinálta. Az erős gépen, hardveres h264 helyett meg csak feleslegesen zajong a venti miatta :)

(#90252) Veron


Veron
őstag

Sziaszok!

Ha hasonló áron megszerezhető, akkor 4300U-s T440 vagy 3320M-es T430-et éri meg megvásárolni? Irodai használatra lenne, néha Age of Empires 3-at játszani vele. Szól valami a rég CPU és régebbi konstrukció mellett?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90253) Aethelstone válasza Veron (#90252) üzenetére


Aethelstone
addikt

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4300U-vs-Intel-Core-i5-3320M

Egyébként meg azt kellene pontosabban kifejteni, hogy a hasonló ár mit jelent.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90254) Tikakukac válasza Veron (#90252) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyértelműen újabb. Jobban fogja tartani az árát és még kijelzőt is lehet bele rakni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90255) azbest válasza Veron (#90252) üzenetére


azbest
félisten

attól függ, hogy később szeretnéd -e bővíteni.

A t430-ban: cserélhető a proci (nekem 4 mag 8 szálas került bele), van két ram slot, 2x8GB belemegy.
Van optikai meghajtó, aminek a helyére lehet fillérekért kapni hdd fiókot, ahová másik háttértár is kerülhet. Van mpcie/msata slot (bár ilyen háttértár helyett más fajtát árulnak főleg manapság).
A kijelzője nem nagy szám, nem lehet utólag sem fhd ips-re cserélni (elvileg van ilyesmi, de gyakorlatilag felejtős). Fillérekért van hozzá dokkoló és 90w tápegység, még kerek csatlakozós.
Inteles vagy dedikált gpus?

T440: forasztott proci. 4GB forrasztott ram de lehet némelyiken az nincs (annál max 8Gb ram), 1 slot (max 12GB ram, ha van forrasztott). Nincs optika helye, az sem bővíthető. MSata ebben is van elvileg.
Gagyi touchpad, a pöcökegér használhatóságát rontják a hiányzó gombok.
Cserébe kicsi, karcsú. Némelyiknek van plusz belső akkuja, de nem mindnek. Esetleg utólag is van jobb kijelző hozzá.
Újabb drágább dokkoló és töltő kell hozzá, bizonyos szempontból lehet, hogy butább (pl 2 digitális kimenet támogatása).
Inteles vagy dedikált gpus?

A t430-hoz a t440p áll közelebb.
Az újabb prociban visszabutították a vga dac-ot, nagyobb felbontásoknál probléma lehet ebből. Már aki használná a dsub csatlakozót.

Meg olvastam valamit, hogy nvidiás 440-eseknek tán nincs is dokkoló csatlakozója... ehh.

[ Szerkesztve ]

(#90256) batai15


batai15
félisten

sziasztok! melyik az jobb gép? t510 core i7 változat,vagy t520 core i5? vagy ha nem akarok játszani akkor az i5 is elég fluid netezesre, filmekre youtubera? előre is köszönöm!

(#90257) Tikakukac válasza batai15 (#90256) üzenetére


Tikakukac
titán

Újabbat vegyed. i7 netre elég overkill első genes i7 meg szépen tápos is, nem kell az neked.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90258) batai15 válasza Tikakukac (#90257) üzenetére


batai15
félisten

értem, köszi!

(#90259) thgergo válasza batai15 (#90256) üzenetére


thgergo
tag

t520 core i5 gyorsabb is a t510 i7-nél. i7-es nem négymagos CPU-t jelent :N
- 2 magos 4 szálas cpu-k között az i5-i7 váltás +5% MHz különbség, és +1Mb cache. (azonos gen.) A +1 Mb cache nem fog érezhető változást adni, még a valódi 4 magosok 8Mb cache-je sem gyorsít.
- 1. gen és 2. gen közötti váltás sokkal többet hoz, fentebbi 5%. Tehát egyértelműen T520. Gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, és már értékelhető az IGP is.

[ Szerkesztve ]

-

(#90260) donjohnson válasza azbest (#90255) üzenetére


donjohnson
addikt

vga dac: full hd monitort manapság már szinte senki nem használ vga-ról, ezt vedd figyelembe.
az irodai projektorok felbontása meg nem nagyobb ennél, inkább kisebb.
minek a drágább alkatrész, ha alig használja valaki? ésszerű költségcsökkentés.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90261) Veron válasza azbest (#90255) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm és Tikakukacnak is!
Van egy T440em 8 GB RAMmal dupla akksival. Szép vékony, de csak 2 USB van rajta, csupán 1300x768 a felbontása és az AOE3 is megdöccen fHD felbontásban VGA csatin - ez fura mert a T400em nem tette.
Hirtelen belémnyilalt a gondolat hogy T430at kellene venni helyette, az legalább legozható. Mondjuk nem tudom jól járnék-e a régi modell miatt, ezért próbálom meggyőzni magam, hogy nem kell új gépet venni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90262) Vasy09


Vasy09
őstag

Srácok, lenne most egy T420 HD+ kijelzővel bontásra, de a kijelzője teljesen hibátlan. Meg tudtok erősíteni abban, hogy ennek a kijelzője és annak a kábele tuti jó a párom T430-asába? Csak mert akkor lehet inkább ezt szerválnám be, mert így nullás lenne a kijelzőcsere! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#90263) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Sziasztok.

W10 telepítés a cél T420-ra. Hogy célszerű?
Mármint dobjak fel egy 7-est, és frissítsem 10-esre? Esetleg egy clean install a folyamat végén?
Vagy rögtön 10-essel kezdjek?
(Mert mintha olvastam volna olyat, hogy BIOS-ban OEM Windows 7 van, tehát legálisan aktiválhatom. Erről valaki bővebben tud nyilatkozni?)

Akinek vettem egyébként visszatáncolt, szóval rajtam maradt :)
Így most van egy 250-es SSD-vel, optibayben 1TB-s vinyóval, 9 cellás akksival rendelkező 1600*900-as T420-am. Bár nem patika, de szép állapotban van. Egy matrica a tapipadra ráfér (valószínűleg West féle lesz), de gyári magyar billes, ami szép állapotú.

Szóval, ha már így alakult, akkor szeretném nekem megfelelően belakni :U

Köszi előre is a segítséget mindenkitől

(#90264) Vasy09 válasza durmi_88 (#90263) üzenetére


Vasy09
őstag

Akkor az jó biznisz volt! :U

Gamertag: Vasy09

(#90265) batai15 válasza thgergo (#90259) üzenetére


batai15
félisten

renden, köszönöm , azthiszem jól választottam akkor .

(#90266) Tikakukac válasza Veron (#90261) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha döccen akkor a gépen keress valamit, mert minden szempontból erősebb géped van grafikában meg szerintem már sokszoros is a fölény. Ott driver/beállítás/egyéb morzsa van.

Totál felesleges emiatt visszaváltani, aztán eldobni legalább a panel upgrade lehetőségé meg tömni felesleges i7-et és egyéb overkillt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90267) azbest válasza durmi_88 (#90263) üzenetére


azbest
félisten

ha megvan a 7es kulcsa, akkor azzal valószínűleg tudod aktiválni az újabb tiszta 10 telepítést is a frissítés lejátszása nélkül is. Matricán vagy windowsból kiolvasva segédprogrammal. Ja hogy semmi sincs telepítve. A 7esnek nincs még a biosba égetett kulcsa.
De ha előbb nyomsz egy updatet és aktiválódik, akkor elvileg utána már tiszta telepítéssel is aktiválódik. Szerintem ezzel mehetsz a legbiztosabbra.

A 7 telepítéskor nem kell felupdatelni naprakészre, ne engedd netre telepítéskor (ne dugd be), aztán meg tiltsd le az auto updatet. Nem kell 2 napot várni mire minden frissítést telepít, ha úgyis törlöd utána. Hálókártya driver kell csak, ha alapból nem kezelné. Azzal netre engedve, aktiválva pedig penről mehet a 10 telepítő rá.

Nem tudom, hogy a alapból a 10 aktiválja -e magát, ha 7es jogosultság van a biosban. Persze próbálkozhatsz, ha úgysincs semmi telepítve még.

Céges gépekről van hogy leszedik a win matricákat. De hogy eladják-e másnak használt licenszhez vagy csak megsemmisítik, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#90268) Aethelstone válasza donjohnson (#90260) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én pl. :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90269) embe válasza durmi_88 (#90263) üzenetére


embe
nagyúr

Ha van az akksi alatt W7 matrica, akkor telepítsd a W10-et, majd a rajta lévő W7 sorszámmal aktiváld! Az aktiválást akkor csináld, amikor már kész a telepítés, beléptél a elhasználó fiókba!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90270) Veron válasza Tikakukac (#90266) üzenetére


Veron
őstag

Rendben.
Amiben kérem még a segítségetek, egy SSD anomália.
Érzetre is lassúnak hat a gép és CystalDiskMark mérésekben is a random műveletek számai kb. a felét mutatják a specifikáltnak
Tegnap vettem bele egy a fürgeségéről híres Samsung 850 EVO 250 GB SSD-t, ennek ellenére nem mutat jó értékeket és szubjektív érzetre sem gyors. (másik gépem 6200U-val, gyári SSD-vel kétszer jobb számokat mutat).
Tudnátok segíteni kitalálni mi lehet a problémája?
Az SSD gyors, és nem is hiszem, hogy a CPU miatt lenne ez. Bemásolom a CrystalDiskMark mérését, vastagítva a problémás részek.
Kösz, előre is!

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.2.1 x64 (C) 2007-2017 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 552.249 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 527.626 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 106.762 MB/s [ 26064.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 79.931 MB/s [ 19514.4 IOPS]

Sequential Read (T= 1) : 501.839 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 489.973 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 28.658 MB/s [ 6996.6 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 41.087 MB/s [ 10031.0 IOPS]

Test : 1024 MiB [C: 12.9% (22.3/173.7 GiB)] (x3) [Interval=5 sec]
Date : 2017/01/10 23:41:11
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 14393] (x64)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90271) beherit válasza sutszi (#90246) üzenetére


beherit
tag

Na, csak előjött ezek ellenére is.

Ezt írja a log:
On Tue 2017. 01. 10. 20:27:41 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\011017-5890-01.dmp
This was probably caused by the following module: netwew01.sys (0xFFFFF807EE330521)
Bugcheck code: 0xD1 (0xFFFFB6805EEE8007, 0x2, 0x0, 0xFFFFF807EE330521)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\drivers\netwew01.sys
product: Intel® Wireless WiFi Link Adapter
company: Intel Corporation
description: Intel® Wireless WiFi Link Driver
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: netwew01.sys (Intel® Wireless WiFi Link Driver, Intel Corporation).
Google query: Intel Corporation DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Itt tényleg a wifi drivert írja, de nem tudom azzal mit csináljak.
Ez lehet hardveres hiba is? Meg azt vettem észre, hogy néha eldobálja fél percekre a caddyben lévő hdd-t, nem tudom lehet-e köze hozzá.

amor fati

(#90272) Vasy09 válasza Vasy09 (#90262) üzenetére


Vasy09
őstag

Erre valaki? Csak mert ma döntenem kéne! :K :R

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#90273) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Adott egy T400-as gép. Maga a zsanérok feszesek, de van egy kis holtjátéka. Lehet ezt valahogyan orvosolni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#90274) Tim82 válasza func93 (#90273) üzenetére


Tim82
nagyúr

Zsanércserével, de nincs értelme, az újnál is hamar jelentkezni fog ez a holtjáték. Ez tekinthető a T400 típushibájának.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90275) Tim82 válasza Vasy09 (#90272) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mind a kijelző, mind a kábel kompatibilis.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90276) Vasy09 válasza Tim82 (#90275) üzenetére


Vasy09
őstag

Szuper! :C Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

Gamertag: Vasy09

(#90277) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Na, minden rendben zajlott, felment a 10-es, RoboGuru oldala is sokat segített.
Matrica volt az akksi alatt, beírtam a telepítés után, és netre enhegve be is aktiválta magát.
Driverek telepítése után minden működik.

Elsőre megijesztett, hogy BIOS jelszavas, de az eladóval felvettem a kapcsolatot, aki megadta a jelszót, így most minden happy :)
Jelenleg éppen lakom befele a gépet, de tetszik ez az SSD cucc :D
A bill egyébként tényleg nagyon jó cucc.

Köszi a segítséget mindenkinek :C

[ Szerkesztve ]

(#90278) Mike...


Mike...
tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, hogy honnan tudnék beszerezni egy ilyen, a képen bekarikázott töltőfejet Lenovo töltőhöz?

(#90279) Chaser válasza Mike... (#90278) üzenetére


Chaser
titán

pl tőlem, ha lesz időm megnézem:) 20v-os fej ha jól látom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90280) Mike... válasza Chaser (#90279) üzenetére


Mike...
tag

Igen pontosan, a 20V-os fejre lenne szükségem. Írok privit.

(#90281) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Szeretném felújítani az X220-at, és egy burkolati elemet az istenért sem találok ebay-en. A kijelző hátulján található burkolatra lenne szükségem, DE nem a fémlapra, hanem csak arra a keskeny műanyag részre kívül, amit sehogy semtalálok, csak komplett "hátlapot" a fémlappal együtt. Esetleg van valakinek tippje, hogy azta kis műanyag csíkot milyen néven keressem ebayen? Kapható egyáltalán külön az a vacak? Köszönöm :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#90282) RoboGuru válasza szaszyka (#90281) üzenetére


RoboGuru
tag

Csak aliexpressen és csak egy helyen!
lcd Cover strip

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90283) szaszyka válasza RoboGuru (#90282) üzenetére


szaszyka
senior tag

Isten vagy! Köszönöm szépen :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#90284) Vasy09 válasza szaszyka (#90283) üzenetére


Vasy09
őstag

Abban tudtok nekem segíteni, hogy a t420-on a lenovo felirathoz tudnék szerezni valahonnét feliratot? 2 betű lejött! :U

Gamertag: Vasy09

(#90285) szaszyka válasza Vasy09 (#90284) üzenetére


szaszyka
senior tag

Honnan hiányzik az a 2betű? A kijelző alattikiscsíkról, vagy a fedlapról?
Ha a kijelző alatt,akkor bezel indicator

Ha a fedlapra kell logo: Logo

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#90286) Vasy09 válasza szaszyka (#90285) üzenetére


Vasy09
őstag

Bocsi, az lemaradt, hogy a fedlapról! ;) Köszi!

Gamertag: Vasy09

(#90287) Veron válasza Veron (#90270) üzenetére


Veron
őstag

Ezzel kapcsolatban van tapasztalata, ötlete valakinek? Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90288) YumeD


YumeD
tag

Üdv,
x220(t)-hez keresek értelmes áron billencset, nem magyar is jó, csak legyen a hosszú í-nek hely (EU).
Ha van valakinek pls dobjon linket/üzenetet.

(#90289) embe


embe
nagyúr

A Lenovonál is létezik fehér lista a wifi és a wwan kártyához?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90290) donjohnson válasza embe (#90289) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, létezik.
megoldás: Whitelist Removed BIOS

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90291) sutszi


sutszi
veterán

Persze. Jóformán, mindig volt.

Ezért vannak a whitelist mentes bios alias modbios.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90292) embe


embe
nagyúr

Ezek mennyire tuik? Nem vágják haza a gépet? Egy tuti letöltési forrást tudtok adni?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90293) sutszi válasza embe (#90292) üzenetére


sutszi
veterán

Én tettem fel t61-re és t420-ra is. Nem volt gond.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90294) embe válasza sutszi (#90293) üzenetére


embe
nagyúr

Tudsz adni egy linket? Olyanhoz ami bevált.
Ezt felül lehet írni az eredetivel?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90295) Chaser válasza embe (#90292) üzenetére


Chaser
titán

belesülhet a bios, kis %-ban de volt akinél előfordult, gyári bios-nál is előfordulhat...justownrisk'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90296) embe válasza Chaser (#90295) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor nemérdemes piszkálni. Egy wwan kártya miatt lett volna csak érdekes. De már nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90297) sutszi válasza Chaser (#90295) üzenetére


sutszi
veterán

Ne már... Ilyen manipulatív hozzaszolast... Most mire volt jó?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#90298) Chaser válasza sutszi (#90297) üzenetére


Chaser
titán

:d tény:)
de látom már nem fontos a wlan:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90299) embe válasza Chaser (#90298) üzenetére


embe
nagyúr

Van egy HP és egy DELL wwan kártyám azt akartam beletenni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90300) sutszi válasza Chaser (#90298) üzenetére


sutszi
veterán

A megfogalmazás elég félreérthető . Előfordulhat hogy egy bios frissítés rosszul sül el. De nincs kapcsolat azzal hogy, modbios vagy sem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.