Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Elakadtam, segítség kellene, remélem valakivel tudunk majd találni valami okos megoldást erre a számomra X-akta szerű problémára.

Az alany: Lenovo Thinkpad X201 (i5 M520).

Levadásztam a masinát hibásként, de szerencsére ez nem teljesen helytálló, de azért van nyűge, amiről viszont a netet bújva kiderült, hogy nem egyedi probléma, sokan szembesültek már vele, de értelmes megoldást nem találok egyelőre.

A tünet: Bekapcsolom, életre kel, de kép nincs, úgy tűnik tetszhalott kb 20-30 másodpercig, majd megjön a kép, itt megint gondolkodik X másodpercet, végül elindul a boot és minden rendben... lenne, ha működne a hűtőventi, mivel ez nem kapcsol, ergo mire a Windowsba érek a masina kb olvadozik. Ezt áthidalandó feltettem a TPFancontrolt, ezzel manuálisan szépen be tudom kapcsolni a ventit, gyönyörűen le is hűti a gépet és tudom használni bármeddig, bármikor, lefagyás és egyéb tünetek nélkül (a TPFancontrol nem látja a hőmérsékleteket, gondolom ez is a probléma része).

A venti maga tehát működik, induláskor pár pillanatra pördül is párat, de olyan, mintha nem érzékelné a hőmérsékletet vagy csak simán nem is vezérli a BIOS. Azért van egy threshold szerintem, mert amikor már tényleg olvadna a lap, akkor párszor bekapcsolt egy kis időre, de sosem működik úgy, ahogy kéne neki.

Apropó BIOS... be tudok lépni, de a Config menüpontra enterelve szépen le is fagy az egész, ergo nem tudok mélyebben turkálni a beállításokban.

A fenti tünetek erősen alaplaphibára utalhatnának, de nem erről lesz szó, mivel kiderült, hogy az Intel AMT a ludas: [link] (a 4. hozzászóló pont az én tüneteimet írta le). Másik thread, ez is totál ugyanez, X201-el: [link]

Tehát úgy tűnik az előző tulaj kikapcsolta az Intel AMT-t BIOS szinten, ez pedig meghülyítette kicsit a gépet. Oké, kapcsoljuk vissza, de hogy? Mint említettem a Config menüre lépve megfagy a BIOS. Próbáltam F9-el az alapbeállításokat visszaállítani, majd menteni, de sajnos nem segített.

Próbáltam lemezről frissíteni legfrissebb BIOS-t, elvileg sikeresen lezajlott, de nincs változás :( Windows-ban fenn az összes driver, viszont ahogy az első linkelt fórumban is írták, nálam is felkiáltójeles az "Intel Management Interface Driver", ennek okán nem megy valószínűleg az Intel AMT upgrade sem, ami elszáll a MEupdate.cmd futtatása után a "Cannot locate ME device driver" hibaüzenettel.

És itt fogyott ki a tudásom. A gép szuper lenne, fixált ventilátorral a Windowsban tudok vele dolgozni, nem kuka, de engem zavar, hogy ilyen kis kripli és szeretném megjavítani. Főleg a venti vezérlés miatt, mert ha esetleg eladnám a jövőben, akkor így elég nehézkes lenne és az sem hátrány, ha a BIOS-ban is lehet turkálni fagyások nélkül. No meg ne 1 perc után induljon már el. Szóval legyen már rendes :)

Légyszi segítsetek ötletelni, bármire nyitott vagyok, aki kicsit rászánja az időt és energiát és megoldja velem azt esetleg anyagilag is honorálom valami jelképes összeggel :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#90902) Grafirka válasza Pubszon (#90898) üzenetére


Grafirka
őstag

F3 power plan , F6 webcam az F8 pedig az ultranav/touchpad. Az F6 kivul a masik ketto nem igazan erdekel, nem hasznalom, s ha szukseges akkor meg tudom kozeliteni mashonnan .Az F6 viszont nem artana ha mukodne mert nem tudom honnan lehet elinditani vagy blokkolni mas uton a kamerat.

(#90903) Pubszon válasza Grafirka (#90902) üzenetére


Pubszon
veterán

Pont arra reagál, de azt írja, hogy telepítem a lenovo power managert, de fel van.

A power plan mi pontosan?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90904) jani0114 válasza Grafirka (#90902) üzenetére


jani0114
tag

Itt egy telepítés nélkül is működő kamera alkalmazás: [link]

(#90905) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Az mennyire gyakori probléma, hogy a T500-as dokkolóján keresztül a gigabites net nem működik, csak lassabb sebességen (10/100), míg a T500-ason lévő UTP csatlakozón át tökéletesen megy a gigabites net?

Másik kérdés, hogy Linux alá van power manager, ahol állítható, hogy mikortól meddig töltse az akkut?
Le tudom kérdezni parancssorból az akkut, egy u betűs alkalmazással, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#90906) jani0114 válasza fgordon (#90905) üzenetére


jani0114
tag

Esetleg nem kell hozzá az is, hogy közben töltőn legyen? Nálam a dokkolón lévő USB portok mintha csak akkor működnének.

(#90907) fgordon válasza jani0114 (#90906) üzenetére


fgordon
senior tag

Töltőn van a dokkoló természetesen, nem a T500-on.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#90908) Dhampir válasza Grafirka (#90895) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindegyik régi szoftverrel nem tudom, de már legalább egy éve Win 10 Pro fut a T510-en, hibátlanul.

(#90909) Grafirka válasza Pubszon (#90903) üzenetére


Grafirka
őstag

Power plan az energiagazdalkodasert felelos. [link] De megkerulheto, nem annyira fontos, legalabbis nekem nem az.

Jani0114 , Dhampir koszonom az infot es segitseget.

Ja , meg egy kerdes amit elfelejtettem. Win10 csak microsoft accountal telepitheto ? Nyugtassatok meg , hogy ez nem igy van .Egy kulfoldi forumon olvastam valamit de mar nem talalom hol, csak ez megragadt bennem.

[ Szerkesztve ]

(#90910) juve600 válasza Grafirka (#90909) üzenetére


juve600
nagyúr

win10 cd kulcs/account nélkül is telepithető

(#90911) Picco válasza papeti01 (#90900) üzenetére


Picco
addikt

Szerintem nagyon. Nemetorszagban vannak a legjobb refurbisherek es talan legolcsobb thinkpadek. Vegyel egy alap kiepitesu i5 thinkpadet es memot/ssd-t olyat amilyet szeretnel. Garit en nem szoktam hianyolni, ha egy TP nem doglott meg az elso par honap alatt utana irto ritkan van vele hardwares problema.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90912) Tim82 válasza fgordon (#90905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linux alá van power manager, ahol állítható, hogy mikortól meddig töltse az akkut?

Grafikus verzió nincs tudomásom szerint, 3rd party parancssoros TLP van és még a tp-smapi-dkms csomag kell mellé az akkutöltés küszöbértékeinek állításához.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90913) fgordon válasza Tim82 (#90912) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm! :R :R :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#90914) Pubszon


Pubszon
veterán

Járt már úgy valaki, hogy akkuval, 90W-os töltőről használva csak gondol egyet a gép és hibernálja magát?
Semmihez nem nyúlok, csak olvasok és ennyi. Már 3 vagy 4-szer csinálta. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90915) zolko74


zolko74
tag

Sziasztok!

Mennyi a reális ára egy szép állapotú Lenovo Thinkpad L540-nek? (i5 4200M proci 4GB Ram 500Gb HDD)
Ajánlott ez a gép általános otthoni használatra? Később a HDD lecserélhető egy SSD-re?
Vagy inkább keressek T430-as gépeket?

(#90916) fgordon válasza Pubszon (#90914) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem T61 csinálta ezt néha, ott az Nvidia volt az oka talán. Akkuról nem csinálja? Milyen VGA van a gépben? Hűtése oké?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#90917) Picco válasza zolko74 (#90915) üzenetére


Picco
addikt

En a T430at valasztanam a ketto kozul, mar csak a nagyobb TDP-s proci miatt is. Ha a vekonysag szamit akkor T430s is jo cucc, en jelenleg azt hasznalom nagy megelegedessel.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90918) zolko74 válasza Picco (#90917) üzenetére


zolko74
tag

Köszi! :R

A 40-es széria ennyire nem ajánlott?

(#90919) Pubszon válasza fgordon (#90916) üzenetére


Pubszon
veterán

Hűtése oké, Intel VGA.
Akkuról nem tudom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90920) donjohnson válasza zolko74 (#90918) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem a touchpadot leszámítva nem rossz a 40-es széria sem.
nekem legalábbis nem volt gondom vele.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90921) Tikakukac válasza zolko74 (#90918) üzenetére


Tikakukac
titán

Munkafelvételes néni kifejezése jut mindig eszembe mikor rákérdeztem :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90922) The DJ válasza The DJ (#90901) üzenetére


The DJ
addikt

Még mindig ezzel küzdök.

Valaki tudja, hogy hogy lehet downgradelni az ECP-t? 1.14-en ragadtam, hiába flashelek bármilyen BIOS-t (kb 6-7-et megpróbáltam ma), a BIOS verziója változik, az ECP marad mindig 1.14. A hivatalos módon indultam, aztán próbálkoztam manuálisan a Winphlash 64-el is + volt egy próbám kiírt lemezes boottal is.

Aktiválni és/vagy frissíteni kellene az Intel AMT-t, de a config menü fagy, az ECP-t nem tudom cserélgetni, a BIOS verziók között pedig nem látok különbséget, mindnél megmarad a probléma.

Tennék egy próbát más ECP verzióval, de nem értem miért nem cserélődik. Nincs downgrade-re lehetőség?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#90923) papeti01 válasza Picco (#90911) üzenetére


papeti01
senior tag

Koszi. Tudss esetleg egy jo es megbizhato nemetorszagi refurbishert ajanlani?

#proudfather

(#90924) ghost364 válasza Pubszon (#90919) üzenetére


ghost364
senior tag

Nekem csinált ilyet a T430. Először kikapcsoltam a hibernálást, akkor meg kikapcsolt. Aztán letöröltem a TPFancontrolt, mert kb. akkor kezdte csinálni, amikor felraktam (nem tudom, hogy ez okozta-e...), meg kiszedtem az aksit, és 2 napig használtam hálózatról, és mágikus módon meggyógyult. :D Azóta (2 hete) semmi baja.

(#90925) Picco válasza papeti01 (#90923) üzenetére


Picco
addikt

Sajna nekem csak a nagyobb "trader" cegekkel van/volt kapcsolatom de keress ra "Tier 1" nalunk mindig popec cuccok voltak es jo aron. Lehet hogy a B2C araik mar nem annyira kedvezoek.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90926) Pubszon válasza ghost364 (#90924) üzenetére


Pubszon
veterán

Valami szoftver csinálhatja, de nem tudom mi. Nálam a gép nincs 2 hete. A tpfancontroll nekem is fent van. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90927) Kbali válasza Pubszon (#90914) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs estleg beállítva energiagazdálkodásban, hogy ilyenkor is hibernálhatja magát?

(#90928) Pubszon válasza Kbali (#90927) üzenetére


Pubszon
veterán

Nincs, csak ha az akku kritikus állapotban van, ami 5%.
Közbe töltőn van 80%-on és használom. Eddig kb 3x csinálta. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90929) ghost364 válasza Pubszon (#90928) üzenetére


ghost364
senior tag

Próbáld majd ki, hogy akku nélkül is csinálja-e, esetleg egy live linuxon is meg lehet nézni.

(#90930) Tim82 válasza The DJ (#90922) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy ECP-t tudsz downgradelni.

Átolvastam, amit írtál, de nem találtam meg, hogy próbálkoztál-e a CMOS elem kiszedésével (csak akkor csináld meg, ha nincs BIOS password beállítva).

Esetleg még itt van némi tipp, talán a BIOS-ba belépés helyett Ctrl + P-t ütve boot-kor találsz valamilyen érdemi beállítást.

***
ghost364
Pubszon

Szerintem a TPFC önmagában szinte biztosan nem csinál ilyet. Nekem X220-on pár hete jött meg az Anniversary Update Win 10-re, azóta kétszer tapasztaltam ugyanilyet, hálózatról, 84%-ra feltöltött akkuval. Előtte a 1511-es build-en nem volt ilyen.

Még azt is el tudom képzelni, hogy a Lenovo Settings legutóbbi frissítéseinek velejárója. Mindenesetre én átnéztem a Windows-os energiasémákat, kilőttem, hogy hálózatról sohase menjen sleep-be és azóta nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90931) Pubszon válasza ghost364 (#90929) üzenetére


Pubszon
veterán

Most néztem az eseménynaplót és ott azt írja, hogy Alvó állapot oka: Akkumulátor.
De teszteltem ha a fizika gombbal teszem alvóba akkor Alvó állapot oka: Gomb vagy fedél és ha a windowsba akkor pedig Alvó állapot oka: Alkalmazás API.
Olyan mint ha egy pillanatra azt hinné hogy az akku le van merülve és alvóba rakja.
Meg azt is észrevettem párszor, hogy kb 2 másodpercre a fényerőt visszaveszi, olyan mint ha a töltőt húznám ki egy pillanatra, csak csipogó hanggal nem jelzi.

Tegnap 17:32:13-kor hibernálódott így utólag, de az előtte lévő 10 másodpercben sok bejegyzés van az eseménynaplóban. Szerintem valami szoftveres dolog lesz.
Én erre gyanakszom: C:\Program Files (x86)\Lenovo\ImController\PluginHost\Lenovo.Modern.ImController.PluginHost.SettingsApp.exe

Tim82: Most én is kikapcsolom, és meglátom mi (nem)történik.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90932) Bluesummers válasza Francia91 (#90855) üzenetére


Bluesummers
őstag

Újratettem a gépet, ez volt a gondja. Jó 3 évig nem volt újratéve. Mondjuk szüleim amúgy sem tudták volna hogyan. Most minden oké. Továbbá kitisztítottam belül, eléggé redvás volt. Elején felemeltem a hűtőbordát, s a paszta gondolom már volt egyenletes, 95° körül volt. Utána megismételtem, most alapjáraton kb. 50-60° között van. Nem igazán értem, de néha hirtelen ugrik a hőmérséklet, hirtelen megy le. Na de ez Sandy Bridge, meg a hűtőborda sem új már. Ezeknek sincs örökéletük.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90933) Pubszon válasza Bluesummers (#90932) üzenetére


Pubszon
veterán

Hány fokot nyertél a tisztítás és pasztázással?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90934) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Lenovo T530-on nem látok olyan ledet ami mutatná amikor be van kapcsolva a Caps Lock
jól látom ?

:R

(#90935) jjeahh válasza Bluesummers (#90932) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pfú, laikusként nehéz ennyire szétszedni? A húgom t420-asa is mintha lassabb mint az apámé, meg a saját t520-asom, bár ott nem hiszem ez lenne a probléma, mert hűvös az egész, a proci általában 38-40 fokon van...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90936) Tim82 válasza juve600 (#90934) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól, mert nincs olyan. Már az X220-on, T420-on, T520-on sincsen.

Ha bekapcsolod vagy kikapcsolod a CapsLock-ot, OSD-nek kell jeleznie pár másodperc erejéig.

*****
jjeahh: miből gondolod, hogy nehéz? Google keresés: "t420 hardware maintenance manual", első találaton lévő pdf megnyit, elolvas, követi az utasításokat - kb. háromnegyed-egy óra alatt akkor is megvagy, ha gyakorlatlan vagy és óvatosan-lassan csinálod.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90937) Francia91 válasza Bluesummers (#90932) üzenetére


Francia91
veterán

A DELL Precision M6600-asban nekem is Sandy Bridge van, i7 2720QM, és 85 fölé nem megy turbo Boost-tal sem. Ez nem mentség. Inkább az, hogy az adott hardver alá milyen hűtést pakolnak
Mondjuk tény és való, hogy a Sandy és Ivy Bridge melegedősebb széria az átlagnál
Kapcsold ki a Turbo Boost órajelet, és szerintem nézd meg úgy. Attól ugrálhat a hőmérséklet szerintem. Én pl nem is használom a turbo Boost-ot, a i7 QM nem is megy 70 fok fölé, és így is bőven elelgendő a teljesítménye számomra. A HP 8560W-ben pedig azért nem használtam Turbo boost-ot, mert azzal 99 fokra is felment. Ugyanaz az i5 2520M volt benne, ami Neked is van, nem éreztem hátrányát, hogy ki volt kapcsolva a Turbo Boost

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90938) juve600 válasza Tim82 (#90936) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi
de nálam nincs ilyen sem
WIN10 van fennt
vagy kell valami külön driver hozzá ?

(#90939) Pubszon válasza Tim82 (#90936) üzenetére


Pubszon
veterán

T420 billentyűzetén van, a CapsLock gombjában egy LED. :)
Emiatt van az T520 és X220-on is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90940) Aethelstone válasza Pubszon (#90939) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nálam ez úgy működik T430-on, hogyha aktív a Capslock, akkor nagybetűket ír, egyébként meg kicsiket :D :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#90941) Tim82 válasza juve600 (#90938) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, kell. Itt írnak róla, hogy miket nézz meg még a drivertelepítésen felül.

Ez a driver kell hozzá.

pubszon: jogos, de úgy értettem, hogy a kérdés a státuszjelző LED-ekre vonatkozik - azok között (a képernyő alatt) nincsen semmi erre utaló. Egyébként egyedül a CapsLock billentyűben van visszajelző fényecske (ami - valljuk be - bazira nem feltűnő), ScrLk-ra, NmLk-ra semmi "hardveres" visszajelzés nincs.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90942) Bluesummers válasza Pubszon (#90933) üzenetére


Bluesummers
őstag

Az első elcseszett pasztázáshoz képest nyertem azért 10-15°-ot, azt elismerem, hülyeség volt a már egyszer lenyomott hűtőbordát visszaemelni. Meg akartam csak nézni hogy lapította le, mert nem éreztem, hogy jól sikerült volna, aztán hagytam is, gondolván: ez úgyse termel semmi hőt. Ehh ... Visszavonom.
Most 70-80° között van, úgy, hogy a CPU Idle 95-99% körül van, ergó semmi sem fut. Bordák tiszták. Tényleg nem értem. Mi a franctól van alapjáraton ekkora hő???

http://forum.notebookreview.com/threads/t420-thermal-paste-issue-replacement-tutorial.676055/

"Apply some pressure in a round motion on the heatsink after all the bolts are tight, this to ensure all the air in between gets pushed out." - ezt más is így csinálja? Ha már egyszer keresztbe 3-3 csavarhúzásonként lerögzítettem a CPU-t, akkor mégis hogy akarja ez még a levegőt kinyomni?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90943) Pubszon válasza Bluesummers (#90942) üzenetére


Pubszon
veterán

Az nagyon sok, nekem 45-55 fok között van IDLE (10-15% terhelés mert fut pár program, aida, chrome stb) és 2000RPM a hűtő.
A pasztát nem szabad szétkenni a magon, csak a közepére nyomni, majd a hűtő szétnyomja és így levegő sem tud beszorulni. Így csináltad?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90944) Bluesummers válasza Pubszon (#90943) üzenetére


Bluesummers
őstag

Igen, így csináltam. Sohase szoktam utána még mozgatni. Egy kérdés. Amikor csavarozod (más forumozónak is szól), akkor emellett még hüvelykujjal nyomod lefele a bordát? Ez utóbbi alkalommal nem csináltam, de szerintem most megint nekiesek.
Kevés paszta vs sok paszta? Ahogy a fenti kép mutatta, annyit szoktam mindig tenni, mobil processzoroknál mindig ilyen csíkban. Lehet sok neki? :S

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90945) Flashcash válasza Bluesummers (#90942) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#90946) Pubszon válasza Bluesummers (#90944) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha csinálnám, én nyomnám a közepét míg be nem csavarozom.
A sok paszta nem árt, elfér a die mellett, zárlatot nem okoz, nehéz pont annyit rakni hogy ne menjen mellé, tehát inkább több legyen mint kevesebb.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90947) Bluesummers válasza Pubszon (#90946) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez volt az előző pasztázásom eredménye (a kb. 75-80°).

Most megcsináltam még egyszer, kevesebb pasztával, viszont középen erősebben egyik ujjammal nyomva a közepét.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90948) Bluesummers


Bluesummers
őstag

NA VÉGRE!
Igazad volt! Nyomni kell középen egész végig picit erősebben. Előző alkalommal csak a csavarokat húzogattam keresztirányba 3-3-at, ezt a folyamatot kb. 6-szor ismételve. Alapjáraton 37-41° indítás után, ha bejön valami 25%-os CPU-t igénylő folyamat (pl. Trustinstaller.exe), akkor 55-58°, majd olyan 42°-ra visszaáll normál állapotba.
Aktív böngészgetés mellett sem ment 50° környékére.
Amúgy most sokkal kevesebb pasztát tettem. Kb. 1,5 gyufafejnyit.

Rég örültem ennyire ennek a kis T420-asnak! 3 évnyi működés után is még 7%-os az akksi állapota, igaz használva alig volt.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90949) Pubszon válasza Bluesummers (#90948) üzenetére


Pubszon
veterán

Ennek örülök. :)
Ha nem nyomod folyamatosan, akkor felengedéskor ugye már nincs alatta paszta és levegő kerül a helyére.
Azok nagyon jó hőfokok most, lehet majd pár hét múlva én is megcsinálom, van itthon MX4-em.
Nekem 22% az akku elhasználódása, de még így is bír netezéskor 2.5 órát, mondjuk 20-30% fényerővel. Minimummal lehet meglenne a 3 óra is. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90950) The DJ válasza Tim82 (#90930) üzenetére


The DJ
addikt

"Nem vagyok benne biztos, hogy ECP-t tudsz downgradelni."

És valahogy rávenni a rendszert, hogy legalább írja újra? Attól tartok, hogy hozzá se nyúl és lehet, hogy ott a probléma.

CMOS elem kiszedése természetesen megvolt, többször is, nem segített. Volt boot password, supervisor password, de ezeket az akadályokat már rutinosan ugrom át.

A Thinkvantage gomb megnyomása után írja a Ctrl+P-t, mint lehetőséget, próbáltam ezt is, de semmi sem tölt be, kis gondolkodás után bootol a Windows. Gondolom ez is azért van, mert ki van kapcsolva BIOS szinten az AMT. Bár lenne opció rá, hogy ezt újra aktiválni tudjam valahogy.

Próbáltam visszatenni a legrégebbi elérhető BIOS-t, de hiába cserélgetem őket, a Config menü mindig lefagy. Azaz nem, belépek, megáll, eltelik 1-2 perc, bejönnek az almenük, de ott már hiába várok, nem tudok lefelé lépkedni. Azaz de, most is hazudok, egyszer lentebb sikerült lépni valahogy egy menüponttal, de az Intel AMT legalul van :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.