Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) Dalion válasza Graphics (#91050) üzenetére


Dalion
tag

A forrásunk ugyanaz :). Csak én pénteken veszem majd át.

[ Szerkesztve ]

(#91052) juve600 válasza Dalion (#91045) üzenetére


juve600
nagyúr

tegyél bele egy ssd-t és hasitani fog

(#91053) Dalion válasza juve600 (#91052) üzenetére


Dalion
tag

A T400 ból átrakom az tervben is volt. Anélkül már laptop szóba sem jöhet...annyit dob rajta.

(#91054) juve600 válasza Dalion (#91053) üzenetére


juve600
nagyúr

:C :C :C

(#91055) Graphics válasza Dalion (#91053) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is most telepítem a T520-ast, 60Gb-os Force GT-t tettem bele, Win8.1 Pro-val, remélem minden klappolni fog.

Nagyon megérte, habár én rábeszéltem volna öcsémet egy T530-asra, mert ott még erősebb NVS-t kapott volna.

Habár most szívok a telepítésnél mert azt írja, hogy nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat, pedig MS oldaláról szedtem le az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91056) juve600 válasza Graphics (#91055) üzenetére


juve600
nagyúr

én a caddy-vel szívok a T530-nál,most kapok bele másik hdd-t ,talán azzal jó lesz,vagy vennem kell másik caddyt

(#91057) juve600 válasza dugo_ (#91028) üzenetére


juve600
nagyúr

találtam egy ilyet,ez kapcsolós,elvileg akkor ez jó lenne ?

(#91058) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Létezhet a T520-nál, hogy USB3.0-s pendrive-ról telepítve hibát dob? /0x8007045d/

Másodjára futok neki, multibootos a pendrive, de bármit telepítek, ugyanaz a hiba.

SSD rendben, 98%-os, friss rendszer bármi ráment PC-n

Máskor futottam már bele ilyen hibába, hogy USB3.0 pendit nem szerette...

szerk:

Lemezre kiírt telepítővel is hibára futok, azt hiszem valami más nyűg lesz :/

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91059) Graphics válasza Graphics (#91058) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SSD gond. Valamiért nem hajlandó rá települni.

Érdekes mert PC-n is telepítettem rá. Lehet a Lenovo laptop nyűgös bizonyos SSD-kkel?

Ráklónozva megy a dolog, de a telepítést nem engedi. Akkor ezt az SSD-t elteszem szebb napokra :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91060) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tudja valaki, hogy az NVS4200M-hez lehet-e frissebb drivert telepíteni, vagy ott megállt a dolog, amit a Lenovo kiadott?

Csak mert van az NVIDIA oldalán friss driver, de gondolom ennek valahogy együtt kell működnie az Intellel.

Lenovo oldalán Win8-nál régi a driver, win 10 alá van frissebb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91061) Francia91 válasza Graphics (#91060) üzenetére


Francia91
veterán

Lenovo-nál nem tudom, hogy van a dolog, de nekem pl a Precision M6600-asnál bármilyen, frissebb nVidia drivert telepíthetek, a DELL által kiadott verziókon túl is, marad az Optimus és minden a helyén.
Nekem először az Intel HD drivert kérte a rendszer, csak aztán engedte feltenni Quadro drivert, fordítva nem engedte telepíteni
De ezt OFF-ba teszem, mert kitagadnak innen a Precision M6600-asommal, elárultam a TP vonalat
(azért van itthon egy utazós Quadro-s T410-esem :D)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91062) Picco válasza Graphics (#91060) üzenetére


Picco
addikt

T520-amra mindig a legfrissebb driver ment fel nvidia oldalarol, meg optimusos driverhez volt anno dirwkt kulon menupint.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#91063) Graphics válasza Picco (#91062) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felment elvileg , utana a Lenovo System Updatw talalt is frissebbet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91064) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

jelentem, megjött a család első X250-e. Cseréltem benne kijelzőt (hd -> fhd), tettem bele m.2 ssd-t, ebből a szempontból minden rendben.

A szerelhetősége viszont rettenetes. Először is, alul úgy működik, mint a dellek tetemes része (e6400 pont ilyen volt): legjön egyben - feltéve, hogy hímes tojásként kezelve, óvatosan szétválasztod valami műanyaggal, különben el fog törni. A service manuallal ellentétben nem simán lejön, hátul be van akasztva két komolyabb pöcökbe, szóval körbe szétpattint, majd emel és úgy le. Legalább tartja néhány csavar.

Rollcage nincs. Igen, magnézium a ház, de egy darab merevítés, borda nincs már belül, erre nem ajánlott ráállni, nagyon nem.

A kijelzőcsere nagyon egyszerű... mivel sem a bezelt, sem az LCD panelt (!!!) nem tartja egyetlen csavar sem. Nem viccelek: lepattintgatod a műanyag bezelt, majd gyakorlatilag kiesik az LCD. Bezzeg az lcd kábel egy acélhurokkal van rögzítve, azt le kell emelni, különben sosem jön szét.

Vegyesek az érzelmeim, de corestore nélkül nagyon cammog az itt-ott foltos AFFS kijelzős X200, szóval muszáj volt újat nézni. Az X200 valószínűleg elmegy XP-s régijáttékgépnek. Vagy kicserélem a félhalott T400-at, és ez lesz a homeserver, de hogy marad, az teljesen biztos.

Írok még, ha felment rá Mint 17. (A 18-tól pár hónapja naponta kapok kisebb agyvérzést a bugoktól, remélem a 17.3 elég friss az X250nek. Nem biztos.)

[ Szerkesztve ]

(#91065) ReFleXx


ReFleXx
addikt

T450-ek jöttek ki gyárilag IPS kijelzővel?
20BU-S39K08 tipus specije erdekelne, de nem talalom sehol :/

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#91066) Tim82 válasza ReFleXx (#91065) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én sem találom a modelledet itt, de volt gyári IPS/1080p kijelzős T450, nem is egy.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91067) Dhampir válasza Graphics (#91050) üzenetére


Dhampir
félisten

12 hónap garival hol?

(#91068) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szintén NVS 4200-hoz kérnék segítséget.

A következő a helyzet, már kicsit betegeskedett a Win7-em, és decemberben újratelepítettem Win10-el, de Win7 alatt is tuti megvolt ez a hiba.

Ami történik, hogy ha valami grafikailag intenzív cuccot használok, akár egy Youtube, vagy mondjuk egy videóhívás, teljesen belassul a gép nagyjából a használhatatlanságig. A proci felmegy 100%-ig, és a Desktop Window Manager meg a progi ami videót használ széthajt mindent.
Érdekes módon ez szinte csak akkor történik, hogy ha dokkolón van a gép, rákötve DVI-n egy külső monitor. Bár még csak dokkon nem próbáltam, de dokk és külső monitor nélkül nem csinálja.
Szintén ha csak DP-n van közvetlenül rákötve egy monitor akkor se emlékszek, hogy ilen történt volna.


A driver a legfrissebb nvidia optimus driver a Lenovo-tól (10.18.13.5474) de a korábbi változattal is ezt csinálta.

Bios, win10, egyéb driverek szintén a legfrissebbek. Ötletek azon kívül, hogy felgyújtom és bevágom az nvidia driver részlegébe remélve, hogy lángra kap az épületük? :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#91069) kraftxld válasza kraftxld (#91068) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most is belassult mint a fene, pedig semmi video nem megy, 27% körül ugrált a proci, de VMware View megy a második monitoron ami beröffentette az nvidia aktivitását.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#91070) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

X250, második felvonás: Linux Mint 17.3 egy szó nélkül ment fel, minden működik úgy, ahogy illene, kivéve az ujjlenyomat-olvasót, de azért, mert még nem babráltam vele.
Veszettül gyors mind a wifi, mind a gép (pedig az X200-ban is egy 7260-as kártya van). A panel 00HM111 -re lett cserélve innen, átszámítva ~24000 Ft, ami egy fullhd ips panelért nagyon nem rossz ár. Nagyon világít, nagyon szép a képe, 12"on az 1920x1080 elég impresszív. (Font DPI állítható XFCE-ben és teljesen korrektül igazodik hozzá minden)

Összkép: bár a minősége inkább idézi a kora 2000res évek consumer gépeit, semmit egy T42-t - mondjuk az X sosem volt _annyira_ strapabíró, mint egy régi T - gyors, erős, jó a panel, könnyű, és a csendes (!), végre. (Ezért vártam ennyit, hogy végre jöjjön valami, ami a T400 szériá némaságát le tudja váltani.)

Érdekesség: néhány darab 3 m.2 porttal jött ki, ebből az egyik a beépített akksi alatt lakhat, de csak 1oldalas dolgot lehet odatenni. Az enyém nem ilyen.

Ja, a tesztekkel ellentétben megeszik 9.5mm-es vinyót, szóval az elméleti maximum 2TB vinyóban, 4TB SSD-ben a hdd helyre, és gond nélkül lehet átköltöztetni X200/X201ből. m.2-ből 2242 (néha 2240-nek írják) méret kell bele, nekem ilyen lett.

Egyelőre azt mondom, megéri, de majd visszatérek rá 4 év nyúzás után :))

(#91071) AxBattler válasza cadeyrn (#91070) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats hozzá!

12.5"-on kicsit félnék a 1080p-től, az már nagyon egérmozinak tűnik - bár én W10-et használok, az nem skálázódik olyan jól, mint a Linux.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91072) juve600


juve600
nagyúr

Megjött az új caddy,olyan tipus amin van kapcsoló és ez már működik a T530-al :)

(#91073) stork13 válasza stork13 (#91036) üzenetére


stork13
aktív tag

Igen, simán használható a 90W-os töltővel.
Tökéletesen megy vele.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#91074) cadeyrn válasza AxBattler (#91071) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

> egérmozi
> XFCE logo

I see what you did there :D

(#91075) Dalion válasza cadeyrn (#91074) üzenetére


Dalion
tag

Meglett a T530, még winchesterrel is gyorsabb mint a T400 SSD-vel :).
Nem bántam meg a vételt, olyan mintha új lenne, egy halott pixel van benne, de együtt tudok vele élni.

(#91076) juve600 válasza Dalion (#91075) üzenetére


juve600
nagyúr

mennyibe fájt ?

(#91077) Dalion válasza juve600 (#91076) üzenetére


Dalion
tag

100k (i7-3520M / 8GB DDR3 / 500 GB HDD / DVDRW / 15,6 HD + LED / WLAN + BT / 90% AKKU / Nvidia Quadro NVS5400M)

(#91078) sutszi válasza cadeyrn (#91070) üzenetére


sutszi
veterán

Memóriából mennyit használsz? Megpróbáltad a 16GB-os modult?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91079) cadeyrn válasza sutszi (#91078) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Sajnos csak 8; 16os csak elég megroggyant géppel jött volna.
Ahogy nézem a 16GB DDR3 aranyárban van :/
Majd. Egyelőre elég lesz az a 8.

(#91080) delon


delon
tag

Sziasztok

A T420s win 10 mellett hogyan tudnám wifi hálózaton a képernyőt tükrözni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#91081) Pubszon


Pubszon
veterán

T420-ba ha szeretnék egy 9 cellás akkut, akkor mit nézzek, hogy kompatibilis legyen?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91082) Tim82 válasza delon (#91080) üzenetére


Tim82
nagyúr

X220-on nekem a Win 10 kiírja, hogy nem támogatja a Miracast-ot. Amúgy megnyitod a jobb oldali sávban felugró Műveletközpontot és ott a Csatlakozás lenne az idevágó opció.

Pubszon: itt megnézed a 13. pontból a 9 cellás akkuk FRU számait és azok alapján keresgélsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91083) sutszi válasza Tim82 (#91082) üzenetére


sutszi
veterán

& Delon Pont a napokban jártam körbe a témát mert TV-re akartam így kiküldeni a képet. Itt a szomorú igazság. Ha ilyesmit akar valaki akkor vagy downgrade win7-re, vagy marad win10 alatt és bukja ezt a képességet.... Esetleg vesz újabb gépet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91084) Tim82 válasza sutszi (#91083) üzenetére


Tim82
nagyúr

A WiDi támogatásának megszűnéséről írtam valamikor itt. Azt nem tudom, hogy az MS-féle Miracast megoldásnak mik a hardveres feltételei, de mivel nem a WiDi-re épül tudtommal, akár még működhetne is.

(Amúgy pl. a Lenovo Miix 300-am, ami ugye egy Bay Trail Atomos Windows tablet, egy eléggé herélt wifimodullal (valami Broadcom single band N-es modul, ami persze nem cserélhető), támogatja a Miracast-ot.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91085) Pubszon válasza Tim82 (#91082) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.

Esetleg Ivy Bridge támogatás megoldható moddolt BIOS-al? A 22nm miatt is jobb lehet. T420

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91086) Tim82 válasza Pubszon (#91085) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem olvastam semmi sikersztoriról a témában, azon kívül, hogy elvileg van ilyen moddolt BIOS.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91087) HSM válasza Tim82 (#91086) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg a coreboot-os BIOS tudja... De hát azért az elég meredek "mod".... Nem erőltetném. :B

(#91088) sutszi válasza Tim82 (#91084) üzenetére


sutszi
veterán

Azzal is küzdöttem egy sort. Itt látható melyik Intel hardverek támogatják a Miracastot. Sajnos a HD3000 nincs a listában.

Az a herélt Bay Trail a HD4000 generáció egy változatát kapta ezért támogatja. Szerencséd van. Én a legtöbb amit tudok, hogy Youtube-nál van egy gomb, hogy a TV-re átküldi a jelet és a TV saját Youtube appon keresztül kezdi lejátszani...De ha jobban járok, ha eleve a TV-ről indítom mert hallhatóan rosszabb a hang. Meg LG-nek van szoftvere amivel tudok lejátszani a TV-n gépről filmet. De ez meg nem sokat ér mert amúgy is DLNA-ról megy NAS-ról... :( Szóval szépen buktam minden vezeték nélküli képernyőtükrözést... Hiába szeretném örökké használni a T420-at lassan kijönnek az ilyen öregséggel járó problémák... De még mindig inkább veszek egy kábelt hozzá mint lecseréljem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91089) Tim82 válasza sutszi (#91088) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tablet wifi moduljára értettem a "herélt" jelzőt, elég gyengére sikerült ez a Broadcom modul. :) Maga a Bay Trail szerintem nem annyira gyenge, persze tablet célokra.

Nem próbáltam amúgy a Miracast-ot, csak megnéztem, hogy támogatná-e a tablet - nekem Philips butatévém van, mellé médialejátszó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91090) Pubszon válasza Tim82 (#91086) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, én is csak ilyen elvi síkon működő dologról tudok. Igaz, hogy ugyan az a helyzet mint asztali vonalon, csak itt sokkal "zárkózottabbak" a gyártók, emiatt is lehet ez. Mert hardveresen biztos hogy semmi akadálya nincs, ugyan úgy, mint a VGA driverek esetében, hogy nem a GPU hanem a laptop gyártó felelős a driverekért. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91091) sutszi válasza Tim82 (#91089) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, félreolvastam. :)) Már annyira próbáltam görcsösen megoldani, hogy mindenhol GPU-kat látok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91092) Graphics


Graphics
Jómunkásember

T520-asnal Intel+NVS4200 kombinált honnan fogom tudni , hogy pl játék alatt átváltott nvidiara?

Windows 10 van fent, eszközkezelőnel ott van mindkettő.
Bocsi ha off

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91093) jjeahh válasza Graphics (#91092) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha fent van a driver asztalon jobbklikk, nvidia vezérlőpult, majd itt add hozzá a játékod.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91094) Graphics válasza jjeahh (#91093) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezer hála :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91095) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Enthusiasts bring classic ThinkPad designs to the modern era -

"The X62's specs are quite a boost from the X61's in nearly all areas: The screen has been updated from a 1024 x 768 TN to a 1400 x 1050 IPS panel. The Core 2 Duo has been replaced with an Intel i7-5500u, and the motherboard has been completely revamped as well. The team has added support for up to 32 GB of RAM, mSATA SSD and 2.5-inch SSD support, and mini HDMI, mini DP, and USB 3.0 ports (unfortunately, the VGA, dock, and Cardbus ports were sacrificed for this modernization)."

:Y

Instant akarom.

(#91096) Graphics válasza cadeyrn (#91095) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az komoly, vajon milyen alaplapot tett bele? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91097) aDamker válasza cadeyrn (#91095) üzenetére


aDamker
aktív tag

Erről jut eszembe. Nézegettem a t440s és a t450s belsoket és azt állapítottam meg hogy szinte teljesen ugyanolyanok. Valóban azok vagy vmi kicsi dologban elternek ami megakadalyozza a belsejuk cseréjét?
Van erről bárkinek tapasztalata?

(#91098) Tikakukac válasza aDamker (#91097) üzenetére


Tikakukac
titán

Benne van a pakliban, hogy ugyanaz, HP 840 G1 és G2 is csereszabatos pölö.

Inkább az a kérdés mennyiben szerzel lapot és mire jön ki a projekt érzésre totál bukta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91099) Tim82 válasza Graphics (#91096) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg gyártattak alaplapot kis példányszámban valamelyik helyi gyártósoron. Nem véletlenül méregdrágák és számunkra, közép-kelet-európai halandók számára kb. beszerezhetetlenek ezek az 51nb-s project-termékek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91100) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Sziasztok egy kérdése, lenne a T43 as kijelző panel kompatibilis az R50/51 es kijelzőjével ?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.