Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91501) master90 válasza Gondwana (#91491) üzenetére


master90
aktív tag

Sikerült :R
Erre nem gondoltam volna ;)

ne csak nézz láss is

(#91502) Tim82 válasza Pubszon (#91500) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem 10k körül a HD-s szalagkábellel együtt biztosan elmegy, de nem vagyok egészen tisztában a piaci realitásokkal, szóval ne az én szavamra adj ebben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91503) Pubszon válasza Tim82 (#91502) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is ilyesmire gondoltam, hogy azért ennyit megér. Meg ugye jó ez másik notebookba is.
Van nálam bontásra egy Sony vaio, vége van mint a botnak, de a kijelzője jó. Ugyan ez a méret, matt, de az is ez a felbontás. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91504) Tikakukac válasza Pubszon (#91503) üzenetére


Tikakukac
titán

Megérni megér, akkor van gond ha van belőle 60 másik. Még mindig van TN panelem x220-x230 vonalon, fel sem rakom, mert már 5k-ba sem akart elmenni, így elrakom és 2 év múlva dobjuk fel ha elkopott mindenkinek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91505) Pubszon


Pubszon
veterán

Van egy fényes, nem matt, rosszul emlékeztem LG LP140WH2 (TL)(N1) kijelzőm.
40 pines kábele van, az nem lenne jó a HD+ kijelzőhöz? :D

Tikakukac: Míg több a kínálat mint a kereslet, nem fog sokat változni a helyzet. :(

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91506) Tubi2


Tubi2
senior tag

X301 mindennapi használatra még mennyire okés? 1080p jutub megmozdulna rajta? :D
Főleg dokumentum olvasásra és szerkesztésre kellene, azért akarnám az 12,1 helyett.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#91507) FoxiestFox válasza Tubi2 (#91506) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Felejtős. 720p, de csak ha nem 60fps, mert az már beröcögne. Yt-n kívül még mindenre oké.

(#91508) Oscar


Oscar
tag

X220-on hogy/hol/hogyan érdemes IPS panelt cserélni? Az enyém lassan kezd zavaróan foltos lenni - fehér foltok, ez nem tudom, típushiba-e. Gondolom, az elrepedt bottomcase is csere...
Köszi

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#91509) Tim82 válasza Oscar (#91508) üzenetére


Tim82
nagyúr

X220-on hogy/hol/hogyan érdemes IPS panelt cserélni?

Bocs, én nem igazán tudom értelmezni a kérdést.

Cserélni alapvetően egyfajta módon lehet, lásd Hardware Maintenance Manual (pdf, kattintásra letölti/megnyitja a böngésző).

Ha arra gondolsz, hogy honnan érdemes szerezni bele IPS panelt, a tapasztalatok alapján nincs tuti és megbízható forrás.

Ha arra gondolsz, hogy kihez érdemes vinni, hogy megcsinálja neked, megint csak passz, annak tükrében, hogy nem tudom, helyileg hol keresel szervizt és mennyi az annyi, ami szerinted elfogadható ár a csere végrehajtásáért (úgy, hogy alapanyagot - új panelt - 100%, hogy neked kell beszerezned).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91510) Tikakukac válasza Oscar (#91508) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyári panelt be kell szerezni, az emberi árban meg okosba megy csak. De az garantáltan a legmagasabb minőségi követelméynt üti meg, a kínai kinti meg olyan mint a kínai. Szór, nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91511) Oscar válasza Tim82 (#91509) üzenetére


Oscar
tag

Köszi, hogy azért megpróbáltál értelmezve válaszolni :) Lényegében dekódoltad a kérdés lényegét.

Mivel én bölcsész vagyok, biztos nem fogom magam cserélni, mert az egyet jelentene a gép halálával. RAM és HDD cseréig tart az én szakértelmem és az idegrendszerem...

IPS panelt eddig én Ebay-en láttam, illetve elvétve (nem mostanában) a prohardveren. Tényleg nem tudom, hogy érdemes-e egy 50-60 ezer forintot érő gépet elkezdeni pimpleni, vagy adjam el. Előbbit azért vettem fontolóra, mert szeretem a gépet. Plusz, az újabb darabokról nem olvastam/halottam túl jókat. Szóval, ebben is szívesen veszek bármilyen tanácsot.

Igen, itt arra is gondoltam, hogy - már amennyiben a kezembe kerül egy új IPS panel - Budapesten kihez/hova tudnám vinni, aki szakszerűen kicseréli. Az anyagi keret az ésszerűség határán belüli kategória.

Köszi!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#91512) Oscar válasza Tikakukac (#91510) üzenetére


Oscar
tag

Értem. Ha lehet itt ilyet kérdezni: emberi árban okosba konstrukciót merre keressem? :)

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#91513) Tikakukac válasza Oscar (#91512) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan embernél aki vállalja, hogy kihozza neked a gyári panelt :B

Én egyet tudok, az a kijelző a géped árának a fele alatt nem lesz meg akármilyen módon sem. Úgy mérlegelj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91514) Oscar válasza Tikakukac (#91513) üzenetére


Oscar
tag

Világos beszéd! :R

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#91515) Solten válasza Oscar (#91508) üzenetére


Solten
addikt

Aliexpress-en nezz korul (FRU alapjan keress). Te is kicserelheted, nem tul bonyolult.

Saor Alba

(#91516) Tikakukac válasza Solten (#91515) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezen már túl vagyunk régen. 50-60 panelen is. Meg korlátok közé szoríthatatlan sz*pással is, mert olyan random kapod a panelt, mintha ez valami krumpli lenne.

Kicserélni valóban tudja mindenki, ez a dolog legkisebb baja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91517) azbest


azbest
félisten

ha ti bluetooth lennétek, hová bújnátok el egy t430-on, windows 10-en?
Mintha régebben lett volna, de most nem találom az ikonját sehol. Se eszközkezelőben.

(#91518) Csepi95


Csepi95
csendes tag

Egyébként itt nem nagyon látok eladó X1-eket. (Nem a carbon változat, hanem még a centerpines X1)
Ez is olyan ritka model, mint az X300 vagy X301? Pár év múlva gyűjtői darab lesz? :D

The real music is from Basildon

(#91519) Tikakukac válasza Csepi95 (#91518) üzenetére


Tikakukac
titán

Kevés volt eladva, amire én láttam rá az pusztult is, első genesben tudok olyat aki forgatott 3 lapot is 1,5 éven belül. Gyűjtői darabhoz silány.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91520) cadeyrn válasza Csepi95 (#91518) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Volt hozzá szerencsém használni, `make` után 5 perc alatt ment 95 fokra a proci az új gépen, a billentyűzete egy hulladék - több billentyűt láttam kiesni a kollégák gépéből -, hanyagold.

Inkább keress X32-t ;)

(#91521) btudos válasza azbest (#91517) üzenetére


btudos
veterán

Gépházban nem bújt el? 8.1-et használok, annál is ott van, és emlékeim szerint a többi Win10-es notebooknál is ott lehet kezelni a BT eszközöket.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91522) azbest válasza btudos (#91521) üzenetére


azbest
félisten

A megfelelő helyeken néztem, mintha hardveresen lenne lekapcsolva. Se eszközkezelő, se a gépházas felületek. A repülő mód környékén is kapcsolgattam, de annak nem láttam hatását. Lehet valamelyik win update vágta szét, ritkán használok gépről bluetoothot.

(#91523) donjohnson válasza azbest (#91522) üzenetére


donjohnson
addikt

tedd fel a tpfancontrol-t. annak a tálcaikonjára jobb klikk / bluetooth.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91524) Kbali válasza azbest (#91522) üzenetére


Kbali
nagyúr

biosban is tiltható, esetleg ott is nézz szét.

(#91525) rgeorge


rgeorge
addikt

Beleszaladtam egy Amazon.de-s cuccba. Rendeltem egy dokkolót a W520-hoz, direkt 170W-osat kerestem, ezt találtam. Így utólag már én is tudom, hogy rá kellett volna kérdeznem, hogy van-e hozzá táp, de a hozzászólásokból nekem egyértelmű volt, hogy igen. Persze nem volt. Nagy nehezen válaszolt az eladó (miután bőven 2 nap után az amazon-nak is írtam, hogy mi a helyzet), és felajánlott egy 90W-os tápot (gondolom ingyen). No azzal aztán sokra megyek... A kérdésem: a cucc ára nem túl sok ahhoz, hogy csak egy dokkoló legyen táp nélkül?
Ja és tudom, hogy elszúrtam és én voltam az elővigyázatlan. Az azért gyanús, hogy az eladó sem válaszolt az előírt 2 munkanapon belül.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91526) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! T400-asba meg lehet oldani, hogy alulról megvilágított billentyűzete legyen? Ilyen a gép billentyűzetkiosztása.

(#91527) dugo_ válasza BrukoMisike (#91526) üzenetére


dugo_
veterán

Nem lehet.

(#91528) Tikakukac válasza BrukoMisike (#91526) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindent lehet, csak nagyon sok SMD led kell hozzá meg azért szerintem pár munkaóra belezuhanna, de egy jó műszerész kézzel nem gond :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91529) FoxiestFox válasza Tikakukac (#91528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És a gombok feliratát még akkor sem látná Thinkligh nélkül.
Amúgy abban a gépben pont az a jó, hogy nem gyengítették a billentyűzetet ilyen hülyeségekkel, még nem volt mainstream.

(#91530) Tikakukac válasza FoxiestFox (#91529) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokból nem tart szitáztatni, csinálják 3-on helyen legalább.

Önmagában ettől nem változik meg a billzet minősége. Az egy másik tészta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91531) btudos válasza FoxiestFox (#91529) üzenetére


btudos
veterán

Hát azért annál a billentyűzetnél, amit eredetileg szereltek a 00-s szériába, a T430-am "hülyeségekkel gyengített" billentyűzete mérföldekkel jobb. (Sajnos az az elpuskázott kikönnyített megoldás a T60-T61 páros után minden volt, csak masszív nem. :( )

Egyébként pont a háttérvilágítás elektronikája miatt belerakott extra merevítés miatt az általam jelenleg is használt backlit billentyűzet a non-backlit verzióhoz képest is két szint ugrás fölfelé, ezt több példánynál is megfigyeltem már.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91532) lakkusjj válasza btudos (#91531) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Szerencsére a t60 billentyűzete beszerelhető a 00 szériába. :)

(#91533) btudos válasza lakkusjj (#91532) üzenetére


btudos
veterán

Ezzel tisztában vagyok, csak szerintem nem szerencsés pont a 00-s széria billentyűzetét felhozni minőségi standardként a háttérvilágítás ellenében.

Más: Az asztali ThinkPad billentyűzetek teljesen eltűntek a piacról? Kellene egy kis helyigényű, TrackPointtal elátott verzió, de sehol se találok. :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91534) donjohnson válasza btudos (#91533) üzenetére


donjohnson
addikt

ThinkPad Compact Bluetooth Keyboard with TrackPoint

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91535) FoxiestFox válasza btudos (#91533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

True. Ugyanakkor a 00 egy részébe is mehetett talán lyuggatás nélküli. Hozzám is hoztak anno T400-at, minden szempontból babrálásmentesnek látszott, és a betontalpú NMB volt benne. Igaz, német, de meg is kapta az akkori gépem. Az én magyar lyuggatottam pedig ment abba, és még fizettek is érte. :D

(#91536) HSM válasza btudos (#91531) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy nekem gombok tekintetében nagyon tetszett barátnő T430-asa. Tök jó gépelni rajta, nekem jobban bejön mint a T410/T420 hosszabb úton járó gombjai. Persze, a kiosztás nem annyira jó, de meg lehet azt is szokni. Persze, ebben lehet része a különböző kapcsoló-típusoknak is, sajnos nem tudom, melyik milyen kapcsolós. :B

[ Szerkesztve ]

(#91537) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

A helyi makespace elfekvőjében találtam egy X60s-t. Működik, bár ciripel, mint az állat. Mit csináljak vele?
Az első ötlet az volt, hogy hordozható retro-játékgépet csinálok belőle, de kíváncsi vagyok, van-e valakinek jobb ötlete. Core Duo 1.66Ghz - igen, 32 bit, 1GB RAM.

(#91538) cadeyrn válasza donjohnson (#91534) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nekem van egy ilyenem, és nem feltétlenül ajánlom; kábelen nem működik, és állandóan elmegy aludni úgy, hogy az X200 leszakad róla, ha pár órát magában van.

(#91539) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Mennyi van még ezekben a Thinkpad T430-as gépekeben?

Mennyi ram pakolható bele? 8 gb vagy 16?

szakallasgy

(#91540) Tim82 válasza cadeyrn (#91537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csinálj belőle Libreboot-os gépet. [link]

Maximum 3 GB RAM mehet bele amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91541) Tim82 válasza szakallasgy1 (#91539) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi mennyi? Mojo? Karma? Füst?

16 GB (2 db 8 GB-os noti DDR3 vagy DDR3L modul).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91542) szakallasgy1 válasza Tim82 (#91541) üzenetére


szakallasgy1
tag

Furán tettem fel a kérdésemet, elnézést. Gondolom ezek még 4-5 év múltán jól használhatóak lesznek. A rammal kapcsolatosan azért tettem fel a kérdésemet, mert nem volt egyértelmű, mert bizonyos oldalakon max 8gb ramot mondtak, hogy lehet belerakni.

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#91543) Tim82 válasza szakallasgy1 (#91542) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az a trend folytatódik, mint eddig is úgy 7-8 éve, hogy nincsenek hardver-téren nagy előrelépések, akkor valószínűleg igen, az marad úgy általánosan értelmezve a használhatóságot.

A 16 GB RAM teljesen biztos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91544) wwhy


wwhy
veterán

x250/x260 esetében a jelszóval védett BIOS "házilag" törhető :F
Csak h tiszta legyen: nem lopott cuccról van szó, hanem cég által selejtezett és a munkatársak által megvásárolható 3-4 éves laposokról; a rendszergazda szerint a jelszó a BIOS-ra már rendeléskor felkerült, ő sem tudja, mert nem ő rendelte a gépeket. Kerestük a Lenovot, de mivel már nem garisak a gépek, semmilyen formában nem segítenek.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#91545) Pubszon válasza wwhy (#91544) üzenetére


Pubszon
veterán

Itt a HA-n láttam valakit aki ezekkel foglalkozik. Egy kérdést meg ér. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91546) Tikakukac válasza wwhy (#91544) üzenetére


Tikakukac
titán

Még gépileg sem.

Pubszon: 40-es óta lapcserével orvosolható.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91547) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Németországból rendelt ThinkPad-re hazánkban is megadják a 3 év helyszíni garit?

Herstellergarantie/-service : 3 Jahre Vor-Ort Service

Bonyolultabb a honosítása, mint Dell gépek esetében, vagy könnyebb, egyszerűbb?

(#91548) Tikakukac válasza Dhampir (#91547) üzenetére


Tikakukac
titán

SN-re kérdezd le az itthoni garizóknál. Más tuti biztos válasz nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91549) Dhampir válasza Tikakukac (#91548) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszi szépen! :R

(#91550) wwhy válasza Tikakukac (#91546) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor maradnak a fenébe. Habár az a 80e Ft/db elég csábító; boot menübe be lehet lépni, WIN-t lehet telepíteni.
Még ha nem is old meg semmit, BIOS frissítés ilyenkor egyáltalán lehetséges?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.