Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90401) HSM válasza Chaser (#90400) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is elkezdte egy idő után... Mondjuk én előtte sokszor kinyitottam véletlenül... :D HDD nélküli caddy megoldotta. ;]

(#90402) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az l440-ben van optikai meghajtó?

(#90403) dugo_ válasza ToBeY (#90402) üzenetére


dugo_
veterán

Van.

(#90404) Tim82 válasza ToBeY (#90402) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként egyszerűbb megkérdezni, mint megnézni a géped oldalát? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90405) azbest válasza hito (#90301) üzenetére


azbest
félisten

most nézem csak, hogy mpcie kártyát szeretnél m.2 slotba tenni?

Ha megnézted a képeden, akkor a wifi kártya van mpcie slotban, ahhoz tűnik passzolónak a trükkös adapter. Az m.2 slotnál van a nyil, de más a mérete és kiosztása, mint az mpcie-nek.

[ Szerkesztve ]

(#90406) #46129152


#46129152
törölt tag

Szisztok!
T510-em van i7-tel. , az üzletben használom, nagyon megvagyok vele elégedve.
Viszont otthonra is kellene egy kisebb ThinkPad, amit filmezésre,zenehallgatásra használnék leginkább.
Melyiket ajánlanátok, amivel a BlueRay filmeket is le tudom játszani,és rá tudom kötni az 55'-ös tévémre?
Köszi

(#90407) Tim82 válasza #46129152 (#90406) üzenetére


Tim82
nagyúr

X220 és felfelé. Kell majd DP-HDMI átalakító (X230 és afölött mini DP-HDMI).

X201 is jó lehet, de ott kell hozzá a gyári UltraBase dokkoló, mert azon van DP port.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90408) #46129152 válasza Tim82 (#90407) üzenetére


#46129152
törölt tag

DP-HDMI átalakító az van,mert az 510-hez is kellett,mikor hazavittem.
Csak nem szeretném,hogy "alul" vásároljak,és ne vigye a filmeket.
Digitális hangkimenet az nincs egyiken sem, ugye?

(#90409) Tim82 válasza #46129152 (#90408) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs bizony.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90410) #46129152 válasza Tim82 (#90409) üzenetére


#46129152
törölt tag

De ha a DP felől megy a tv-be a hang,és a tv-ből optikai kábelen az erősítőbe, akkor az Digitális hang?
Másik kérdés,hogy a baloldalon a 2 USB mellett van még egy nagyobb csatlakozó, amibe USB-t ugyanúgy be lehet dugni, de szélesebb, az mire való???

(#90411) Tim82 válasza #46129152 (#90410) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

Az a csatlakozó USB/eSATA combo port lesz (tehát eSATA külső vinyót is tudsz pl. rádugni).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90412) #46129152 válasza Tim82 (#90411) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszönöm.
Akkor nézek egyet valahol... :C :R

(#90413) #46129152


#46129152
törölt tag

Bocs, még egy kérdés!
Amire nekem kell, van jelentősége,hogy 4 vagy 8 GB a Ram?

(#90414) Tim82 válasza #46129152 (#90413) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nincs. 4 GB RAM is elég ehhez a felhasználáshoz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90415) #46129152 válasza Tim82 (#90414) üzenetére


#46129152
törölt tag

:R

(#90416) HSM válasza #46129152 (#90410) üzenetére


HSM
félisten

Talán csak annyiban tudom kiegészíteni Tim82 válaszát, hogy a DP hanghoz ha biztosra akarsz menni minimum X220-kell tudomásom szerint, a régebbiek (10-es széria, pl. X201, T410) nem tudtak IGP-vel hangot DP-on.

(#90417) Tim82 válasza HSM (#90416) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ezt amúgy honnan veszed?

X201-gyel kipróbáltam. Csak IGP van, átmegy a hang (igaz, ahogy említettem, ott a dokkolón van DP port).

Valószínűleg az utolsó generációs C2D-s Thinkpad-ekkel (T400, T500, X200 stb.) kevered.

IGP-s T410-ről meg csak ezt tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90418) HSM válasza Tim82 (#90417) üzenetére


HSM
félisten

Hopsz, igazad lesz! A 00-ás széria lesz, amin még csak sima DP van, nem a ++-os... Mivel barátom IGP-s T410-esén is megy a HDMI-n a hang. Jól összekevertem, bocsánat. :B

(#90419) embe


embe
nagyúr

Én is megnéztem az X220-al, átmegy a hang DP/HDMi adapterrel tévére. Igaz én .avi-val próbáltam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90420) donjohnson válasza embe (#90419) üzenetére


donjohnson
addikt

mindegy mivel próbálod, az összes hang átmegy. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90421) Chaser válasza donjohnson (#90420) üzenetére


Chaser
titán

csúnya is lenne ha formátum függő lenne ez a dolog ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90422) embe válasza donjohnson (#90420) üzenetére


embe
nagyúr

Mivel a számítástechnikában bármi előfordulhat, ezért írtam le, úgymond pontosítva a dolgot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90423) Veron válasza Veron (#90270) üzenetére


Veron
őstag

Na megtaláltam az SSD lassulás okát. Lehet valakinek már ismert, de számomra nagy meglepetést okozott (hogy rohadjon meg).
A T440-ben két akku van: egy kivehető külső meg egy beépített belső. Mikor betettem az SSD-t, a belső akkut lekötöttem az alaplapról, a külső akkut pedig nem tettem vissza a notira. Mint kiderült, a belső akku nélkül bizonyos területen visszaveszi valami (BIOS, Win10?) a teljesítményt, ez volt hatással az SSD-ra is többek között.
Visszakötve az akkut, egyből visszaállt a normál állapot és random olvasásban 320 MB/s eredményt mértem a korábbi 88 helyett. A fura, hogy csak random értékekben volt elmaradva benchmarkban az SSD, szekvenciálisban nem.
Ha valaki tudja, hogy mi köze van a belső akkunak a teljesítményhez, akkor legyen szíves ossza meg! :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90424) beherit válasza Veron (#90423) üzenetére


beherit
tag

Hat az gepemben egy akku van, ha kiveszem akkor olyan mintha haldokolna a gep, szoval ertheto nekem az eseted igy, de nem jutott eszembe mikor olvastam. Erre mondtak, hogy nem birja a proci? :D

amor fati

(#90425) donjohnson válasza Veron (#90423) üzenetére


donjohnson
addikt

ha kiveszed az akksit és csak 65 Wattos töltőd van, akkor a cpu leszabályozva fog működni, csökkentett órajelen. vegyél egy 90 Wattos töltőt, ha akksi nélkül akarod használni a gépet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90426) dugo_ válasza donjohnson (#90425) üzenetére


dugo_
veterán

És akkor visszajutottunk oda, hogy tényleg a CPU nem hajtotta ki, ahogy meg lett mondva elsőre is. :D

(#90427) YumeD


YumeD
tag

Még mindig keresek x200/x201 billencset, esetleg BDC modul-t (3.0/4.0 is jó), ha valakinek van pls írjon :)
Bocsi a spamért :)

(#90428) Tim82 válasza YumeD (#90427) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem szeretném törölni, de offba teszem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90429) YumeD válasza Tim82 (#90428) üzenetére


YumeD
tag

Kösz:)

(#90430) Madara-san válasza Chaser (#90208) üzenetére


Madara-san
tag

Köszi a választ. Rendben, akkor szerintem azt teszek bele.

Nemrég szereztünk páromnak egy X220T-t. Ahhoz sikerült találni moddolt BIOS-t, ami feloldja a korlátait, valamint a rejtett beállításokat. Sajnos a W520-hoz viszont sehol nem találtam meg ugyanezt (csak a nyomait, hogy létezik plusz pár törölt linket...). Valakinek megvan esetleg? Nagyon hálás lennék, ha sikerülne rábukkannom! :R

+1 kérdés: A W520-ban és X220-ban lévő billentyűzet egy és ugyanaz? Vagyis cserélhetőek?

[ Szerkesztve ]

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#90431) Krix válasza Madara-san (#90430) üzenetére


Krix
őstag

Igen, cserélhetőek.

If it is not broken then don't fix it!

(#90432) Veron válasza donjohnson (#90425) üzenetére


Veron
őstag

Miért szabályozza le? Ez valami logika lehet benne gondolom, mert az akksi nem igazán tesz hozzá az elektromos teljesesítményhez. főleg ha lemerült. Egyébként a külső akksi nem befolyásolja ezt a jelenséget, csak a belső.

@beherit: Igen erre mondták, hogy CPU limit: hát nem hajcsa kijaz esesdét.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90433) azbest válasza Veron (#90423) üzenetére


azbest
félisten

ez már 10 éve is így volt. Ha akku nélkül használod a gépeket, akkor visszavesznek a sebességből a kisebbik tápegységgel. Mégpedig azért, mert ha minden portjára van dugva valami a gépnek és úgy hajtják meg jobban, akkor nem biztostos, hogy elgendő áramot tud leadni a táp. Ettől pedig instabillá váhatna a gép. Ha benne van az akku, akkor szükség esetén onnan is tud felvenni.

Egyébként nem valószínű, hogy a belső akku hiánya okoznál. Ha mindkét akku ki van véve, akkor történik ez. Ezt abból gondolom, hogy van olyan konfiguráció, ahol dummy műanyag van a belső akku helyén.

Le kellene már szokni arról, hogy a fiókban táruljátok az akkut. Általában a hozzá nem értéssel párosítva több kárt okozhat ez benne, mintha a gépben van. Ráadásul a gép az elektromos hálózattól függ, ha jön egy áramszünet, vagy sikerül kirántani a kábelt, akkor annak is kellemes mellékhatásai lehetnek az adatokra.

(#90434) Veron válasza azbest (#90433) üzenetére


Veron
őstag

Elhiszem, eddig ezt nem tudtam. Mindegy, mindig tanul az ember. Ezek szerint 90W töltővel nincs ez?

"Le kellene már szokni arról, hogy a fiókban táruljátok az akkut. ..ha jön egy áramszünet, vagy sikerül kirántani a kábelt, akkor annak is kellemes mellékhatásai lehetnek az adatokra."
Így működik egy asztali gép is. Miért baj az ha nem mindig van rácsatlakoztatva az akku? Legalább a sok töltés nem fogja hamar tönkretenni. No offense, csak kérdezem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90435) donjohnson válasza Veron (#90432) üzenetére


donjohnson
addikt

azbest leírta.
legalább az egyik akksit tedd vissza (vagy kösd vissza) és akkor jó lesz. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#90436) Tikakukac válasza Veron (#90434) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor kell egy adapter? Ha pont nincs nálad.

Mikor kéne egy backup? Igen, pont mikor csak 10 sec kellett volna még rá.

Na ebből tele a padlás, ha jó az akksi akkor berakva sem lesz gáz, cserébe ha egyszer spórol neked 20ezer karaktert vagy egy projektből 2-3 órát, megköszönöd. Saját és ügyfelek tapasztalatait sűrítem, nagyon-nagyon sok ilyen sztori van. Ultimate megoldás: valami keményen használt darabot pár ezresért beszerezni és azt beledobni. Kecske is, káposzta is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90437) Chaser válasza Veron (#90434) üzenetére


Chaser
titán

asztali gépnél is sokan használnak szünetmentest
attól hogy gépben van, még nem fog töltődni az akku ha nem használod, azt tölti vissza ami kisül belőle
pwm-mel lehet szabályozni, hogy még ennyi töltés se legyen
ha berakod a fiókba és ott hagyod pár hónapig míg teljesen kisül, abba meg simán bele tud halni, vicces dolog a kémia

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90438) Veron válasza donjohnson (#90435) üzenetére


Veron
őstag

Vissza van kötve, csak kiváncsi voltam az érvekre. De már tiszta, kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90439) azbest válasza Veron (#90438) üzenetére


azbest
félisten

A thinkpadeknél be lehet állítani, hogy max mennyire töltse fel, például 90%-os beállítással használom. de egébként sem tölti folyton :)

A kiszedett akku kapcsán pedig több ismerősömnél is úgy volt, hogy mikor rákérdeztem, hogy miért veszi ki, akkor a ne töltse dolog jött elő. Amikor arra kérdeztem rá, hogy no és milyen állapotban vette ki, akkor meg kiderült hogy persze lemerülve. Aztán a természetes önkisülés folytán a hónapok alatt túlmerül és dobhatja ki. Persze volt másik véglet is: az egyik okostojás srác azt logikázta ki, hogy mivel úgy hallotta, hogy nem jó ha mindig tölti, ezért ha feltöltődött, akkor mindig kihúzta és akkuról használta a gépét. Napotna 3 ciklust tett bele. Neki így egy év alatt tényleg felére csökkent a kapacitása, míg a normálisan (nem foglalkozik vele, így nem is ront rajta) srácnál ugyanolyan gép majdnem gyári új szintet hozott még.

(#90440) HSM válasza azbest (#90439) üzenetére


HSM
félisten

Noti függő amúgy. Amelyik gép mindig csepptölti és 100%-on tartja, ott tényleg ki tud hamar múlni, ha csak töltőről használod bennhagyott akkuval. De egy Thinkpadnál tényleg egy megfelelően megválasztott töltési korlát (mondjuk tárolni 40% és 60%) a tökéletes megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#90441) Veron válasza HSM (#90440) üzenetére


Veron
őstag

És hogyan lehet a max. töltési limitet megadni? Remélem, nem a Lenovo Power Management toolal, mert letöltöttem, de semmi sem történt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90442) embe válasza Veron (#90441) üzenetére


embe
nagyúr

Lenovo settings

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#90443) Veron válasza embe (#90442) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90444) azbest


azbest
félisten

a napokban frissítettem egy két dolgot és látom kerülnek be folyamatosan újabb menüpontok

(#90445) Tim82 válasza azbest (#90444) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én be is kapcsoltam ma, elég hasznosnak és szemkímélőnek tűnik az eredmény.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90446) Tikakukac válasza azbest (#90444) üzenetére


Tikakukac
titán

Oh, hello Apple Night Shift? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90447) jjeahh válasza azbest (#90444) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mostantól 4 helyett 5 helyen kell kikapcsolnom a dinamikus automatikus szabályzásokat windowson, hogy ne csessze el a kalibrált profilt :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90448) Tim82 válasza jjeahh (#90447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahhoz előtte itt be is kell kapcsolnod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90449) DuDieHUN válasza jjeahh (#90447) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

én már kikapcsoltam a lenovo settingbe de mégis állítgatja a fényerőt, hol kell még kikapcsolni?

(#90450) jjeahh válasza Tim82 (#90448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz :D

DuDieHUN: Most így fejből itt és itt van erre lehetőség, meg állítólag itt is le lehet tiltani, de már nem emlékszek pontosan mit, talán az "Érzékelőszolgáltatás"-t? :F ... még valahol volt egy hely ahol ki lehetett kapcsolni, de most nem kapom hol...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.