Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91151) Tim82 válasza Pubszon (#91150) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok épp X220-közelben (este 9-ig még meló), de hazaérve megnézem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91152) Pubszon válasza Tim82 (#91151) üzenetére


Pubszon
veterán

Rendben, köszi. :R
Én szerintem holnap, vagy még lehet ma, újra telepítem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91153) HSM válasza Solten (#91140) üzenetére


HSM
félisten

Nálunk van a családban 6300 és 6205 is, nem vettem észre jelentős difit.
Szerintem ott nálatok más gond lehet, az a ping nagyon nagy. Pl. más csatorna, sáv, sávszélesség, vagy valami alternatív megoldás kéne.

(#91154) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Adott egy L420, nagyon szép állapotú de észrevettem egy hibát (lehet nem az, csak túlreagálom), az alábbi képeken látható, hogy a bal oldali zsanér, finoman mozog, a kijelző mozgatásakor, a jobb oldali áll, mint Katiban a gyerek. Lehet probléma, a bal oldali enyhe mozgásából vagy esetleg meg lehet valahol húzni?

Aki szerelt már ilyet és van valami ötlete megköszönném, kis srácnak vettük ajándékba, lesz nyitogatva, nem szeretném, hogy megadja magát. :N

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91155) Tikakukac válasza F.B.I. (#91154) üzenetére


Tikakukac
titán

Cserebere gyanús az, de bezel le és nézzétek meg hol lóg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91156) Solten válasza sutszi (#91148) üzenetére


Solten
addikt

Tul nagy remenyeket en sem fuzok hozza, egy probat meger, max £7-om banja.

(#91153) HSM: 5GHz, masik notinal Killer Wireless-el az egvilagon semmi problema. Meg egy gagyi Realtekkel se ugrott fel a ping ennyire.

Saor Alba

(#91157) F.B.I. válasza Tikakukac (#91155) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha nézek videót, ugyanott vannak a csavarok, vagyis ugyanúgy cserélek kijelzőt, mint a T420-nál, mert L420 szerelőset nem nagyon találok? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91158) HSM válasza Solten (#91156) üzenetére


HSM
félisten

Azokkal nem is. Az Intelek szeretnek jó nagy DPC spike-okat produkálni a management hülyeséggel, a Realtek hiába gyengébb képességű, az ilyen téren kenterbe veri. A Killerek meg még amúgy is jók. :)

Erre a problémára megoldás egy nem Intel wifi-kártya whitelist mentes BIOS-al (20-as szériáig), vagy LAN, de ahhoz se mindegy, melyik drivert rakod fel, mert az is bohóckodik a management cuccal. Nekem egy régi HP driverrel lett jó win7-en az Intel LAN.

[ Szerkesztve ]

(#91159) Pubszon


Pubszon
veterán

:C Ma vagyok 10 éves a PH-n! :C

:)) És ez egy T420-ason íródott! :))

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91160) Tim82 válasza Pubszon (#91152) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hardverazonosító: USB\VID_04F2&PID_B217&REV_0854&MI_00

Aida64 szerint Ricoh, Speccy szerint Chicony gyártmányú a webkamera...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91161) Pubszon válasza Tim82 (#91160) üzenetére


Pubszon
veterán

Az elmúlt 1 órában újraraktam a W10-et, majd a W7-et, és most megint a W10-et, de a probléma ugyan az!
Eszközkezelőben látja, de még a hardverazonosítót sem tudja beolvasni egy OP rendszer alatt sem.
Délután még ment W7 alatt HDD-ről. Megpróbálom azt vissza rakni, mert csak az lett SSD-re cserélve. Ha arról sem jó akkor hardverhiba, ha pedig arról megy akkor akármilyen furcsa is, de az SSD miatt van. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91162) Pubszon


Pubszon
veterán

Megoldódott!
A kamera kis 4-es csatlakozója fél-egy millimétert lecsúszott, ezért nem érintkezett rendesen.
Apám megnyomkodta, ekkor eltűnt az eszközkezelőből, innen már tudtam, hogy kontakt hiba van.
Felül a bezelt körömmel letapintottam, a csatlakozót visszadugtam és a stock W10 egyből felismerte! :)
Végül öröm van. :))

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91163) tetrix válasza fgordon (#91136) üzenetére


tetrix
tag

köszi! :R

(#91164) Solten válasza HSM (#91158) üzenetére


Solten
addikt

Ah, koszonom. Meg egy megoldaskent szoba johet whitelistas Realtek dual band is (60Y3247/60Y3249).

Saor Alba

(#91165) Flashcash válasza F.B.I. (#91157) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

L420 HMM

A szétszedés, újracsavarozás előtt ezeket kell sorban eltávolítani (lehet, hogy egy két elem benthagyható, mert a leírás a teljes kijelző egység eltávolítására készült):
1190 LCD unit
For access, remove these FRUs in order:
• “1010 Battery pack” on page 59
• “1030 Optical drive or travel cover” on page 62
• “1110 Wireless WAN slot cover and PCI Express Mini Card for wireless WAN” on page 72
• “1110 mSATA solid state drive” on page 73
• “1120 Palm rest assembly with cables” on page 75
• “1130 PCI Express Mini Card for wireless LAN” on page 78
• “1170 Keyboard” on page 83
• “1180 Keyboard bezel” on page 85

Ezután szerintem a 87. és a 90.oldalon [1] és [6] jelzéssel ábrázolt kijelző csavarokat kell meghúzni.

[ Szerkesztve ]

(#91166) F.B.I. válasza Flashcash (#91165) üzenetére


F.B.I.
veterán

:R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91167) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Akkuról ment a laptopom, és egyszer csak se szó se beszéd kikapcsolt. Semmi figyelmeztetés, hogy le fog merülni (ami be van állítva). Rádugtam hálózatra, "csatlakoztatva, nem töltődik".
One key optimizer, azt írja, minden rendben.
Az Energy Manager már fél napja nullázza az akksi mérőjét.
Valakinek valami ötlet? Vagy használjam ajtó támasznak...
Válaszokat köszi :))

(#91168) Tikakukac válasza Kukcaman (#91167) üzenetére


Tikakukac
titán

x220-am ugyanezt csinálta a buszon. Egyemmeg. Az kukás lett, ha magától nem javul akkor gyanúsan ez is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91169) Tim82 válasza Kukcaman (#91167) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen laptop, milyen oprendszer, milyen gyártmányú akku?...
Valószínűnek tűnik egy cellazárlat, akkor akkucsere lesz a megoldás.
Bár az írt programnevek alapján élek a gyanúval, hogy neked IdeaPad-ed van, úgyhogy rossz topik lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91170) Kukcaman válasza Tim82 (#91169) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Thinkpad T400 6474

OP: win10 64bit
Az akku típusát még nem tudom leírni, mert megy a nullázási folyamat, már ha valós a futás.

Cellazárra gondoltam én is, ahogy mindketten írjátok. Csak úgy nem szokott lekapcsolni egyik percről a másikra.

(#91171) Tim82 válasza Kukcaman (#91170) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Thinkpad, akkor miért IdeaPad-ekkel kompatibilis alkalmazásokkal (Onekey Optimizer, Energy Manager -> nem Energy Management?) próbálkozol rajta? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91172) Pubszon


Pubszon
veterán

T420 billentyűzetén a felső F1-12 sor jobban ki van emelkedve a síkból a többihez képest?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91173) Kukcaman válasza Tim82 (#91171) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, próbálkozok, bár nem figyeltem, hogy melyik típushoz kompatibilis. (Nem egyszerre futtatom :D )

(#91174) Tikakukac válasza Kukcaman (#91173) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, igen, mondjuk a supported részt lehet el kéne olvasni mielőtt teletolod szeméttel a gépet. Akkor azért nem csinál az a szerencsétlen progi semmit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91175) Kukcaman válasza Tikakukac (#91174) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem egyszerre kerültek fel a gépre, most csak a látványért raktam ki a képernyőre

(#91176) Tikakukac válasza Kukcaman (#91175) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egymás után-előtt, fölött-mellett-alatt voltak akkor sem jobb a helyzet, ugyanúgy olvasni kell mihez való és nem felrakni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91177) Kukcaman válasza Tikakukac (#91176) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Persze, tudom, olvasni :) . Megoldás van az ilyen problematikára, vagy dobjam bele a mosógépbe, majd a kukába?

(#91178) Tim82 válasza Kukcaman (#91177) üzenetére


Tim82
nagyúr

Előbb valóban a géphez való segédprogrammal érdemes lenne próbát tenni az akku "újrakalibrálásával". Win 10 alatt vagy a Lenovo Settings-szel (Áruházból tudod letölteni) és függőségeivel próbálkozhatsz, vagy megpróbálkozhatsz feltenni a Win 7-es Power Managert és azzal.

Mivel a T400 nem támogatott hivatalosan Win 10 alatt már, ezért talán a második megoldás lehet a jobb, de ugye ez sem biztos, hogy T400-kompatibilis...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91179) Bluesummers válasza Pubszon (#91172) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Többihez képest" --> Csak T400-asat vettem alapul, mivel a T430/T440/T450/T460-nál olyan picike a rés, hogy én sötétben nem nagyon veszem észre. T400-hoz képest itt volt a legnagyobb eltérés, azóta csak "szűkült"

Amúgy T410 = T420-as billentyűzet, ugyanaz.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#91180) Pubszon válasza Bluesummers (#91179) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez oké, de engem a gombok magassága érdekel, hogy ha kézzel végigsimítod akkor érezhetően magasabban van a 2 felső sor.
Érted?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91181) Bluesummers válasza Pubszon (#91180) üzenetére


Bluesummers
őstag

3. gentől chiclet sz@rok, de gyártótól függ, hogy milyen a gombok finomsága. Volt valami utángyártottam, az picit érdesebb volt, viszont szerintem tartósabb. Sajnos a beszállítókat már nem ismerem.

Viszont hatalmas eltérés nincsen a magasságukat illetően.
Core2duo-s, 1. gen és 2. gen ThinkPadoknál kb. ugyanaz a billentyűzet milyensége, csak elrendezésben mások. Mások max most megcáfolnak :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#91182) Surfym@n válasza Bluesummers (#91181) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Most váltottam T420s-ről T530-ra

egyik oldalt sz@r a chiclet, mert szétbombázták a jobb felső 6-os csoportot

másik oldalt viszont a sz@r chiclet sokkal stabilabb, több benne az anyag (nem rugózik be a nyilbillentyűknél)

+a bill háttérvilágítás jobban bejött mint a thinklight (t420s bill-e fénylett a led alatt, s ezért sokkal nehezebb volt látni a gombokon a feliratokat - pedig nem matricázott volt)

Szóval van jó és kevésbé jó oldala is a bill váltásnak.

Összegezve saját véleményem:
Elrendezést még mindig könnyebb megszokni, kárpótol érte a masszívitás és a háttérvilágítás :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91183) rgeorge válasza Pubszon (#91180) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen, magasabb.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91184) Pubszon válasza rgeorge (#91183) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, akkor oké.
A többiek is próbáltak segíteni, de nem értették a kérdést. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91185) madle


madle
őstag

Üdv,

T60-al van olyan problémám, hogy általában youtubeozás közben totálisan kifagy a rendszer, de teljesen random. Megáll a kurzor, és semmire nem reagál csak a hosszas kikapcs gombra. Azóta van ez, hogy a gyári 2x1GB RAM-ból kicseréltem az egyik modult egy Samsung 2GB-osra(ami hibátlan állapotú). Bár még azt követően sem csinálta,csak mikor ráfrissítettem a Win10-nek a nagy frissítését.

RAM hiba lehet, vagy esetleg más?

(#91186) Tim82 válasza madle (#91185) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az első tippem az lenne (eltekintve attól, hogy esetleg mégsem hibátlan az a RAM, illetve a 11 éves T60-on lehet, hogy nem egészen kóser azért a Win 10), hogy ellenőrizd, hogy a YouTube mire van állítva nálad a böngészőben: VP9-re vagy HTML5-re. Az előbbi lehet, hogy okozhat gondokat. Érdemes volna megnézni, hogy HTML5-tel használva is ilyen-e.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91187) Francia91 válasza Tim82 (#91186) üzenetére


Francia91
veterán

Anno a T60p-n kísérleteztem Win8-assal, már ott sem volt hibátlan a történet, de még a T500-ason sem...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#91188) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Elérkezett az idő, az asszony bevalotta, hogy a kicsit szereti, ezért cserélni akar, nos nem engem, hanem a notit. :DDD

Tanácstalan vagyok kicsit, mert ugye a márka megvan de melyik lenne jobb megoldás? Amire kellene, Windows10 rendesen használható legyen rajta, alap böngészés, néha 1-2 sorozat rész főzés közben, telefon szoftver operálás.

Amiket néztem :

- X201, M540-el
- X220 2520-al.

Kérdésem, hogy erre pont elég egy 201, ssd-el megtámogatva vagy kijelzőben sokkal jobb az X220 még ha nem is teszek bele ssd-t (LCD változat)? Melyik szerelhető jobban (hűtés, ssd csere) illetve melyikhez van korrekt áron, akár utángyártott akkumulátor?

Válaszokat előre is köszönöm (ráér, 2 hét múlva lesz sokadik szenvedés forduló, arra venném). :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91189) Surfym@n válasza F.B.I. (#91188) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Sztem inkább válassz egy x230-at :)

A 30-as széria már hivatalosan is Win10 támogatást élvez.
Itt aprón is árulnak egyet 49-ért (erősebbik i5, 4gb, 500gb hdd - közel hozzád)

Aztán annak fejlesztésére szintén van lehetőség... (bill, ram, ssd, 3g stb...)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91190) Tim82 válasza F.B.I. (#91188) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem erre mindegyik általad nézett modell jó.

Ha az esetleg számít, az X201 még SATA II-es és maximum 8 GB (2 db 4 GB-os modult, 2Rx8 - tehát 2 sorba rendezett chip-es - DDR3) RAM-ot fogad. Valamint ott nincs mSATA SSD-re még lehetőség, az X220-nál már van.

Cserébe még 16:10-es a kijelzője, ha ez szempont.

A TN panel szerintem mind X201-nél, mind X220-nál hagy kívánnivalókat maga után, de mindkettőnél ki lehet utólag AFFS vagy IPS panelre cserélni, csak épp ezek a kijelzők kb. annyiba kerülnek, mint maga a gép.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91191) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég olvastam itt egy hozzászólást, ami elültette a bogarat a fülemben. Van egy X230-am, amihez van egy 65 W-os töltőm. Sokszor használom egyidejűleg több rádugott eszközzel: rádiós adó-vevő egérhez és billentyűzethez, pendrive, külső merevlemez, USB hub. Elég gyakran kötöm rá monitorra is, ha esetleg ez is számít.

Jobban járnék, ha lecserélném 90 W-osra a töltőt?

(#91192) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Köszönöm, megrágom...lehet megnézem azt az X230-at. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91193) donjohnson válasza Ðávid (#91191) üzenetére


donjohnson
addikt

ha sok rádugott eszközzel használod és azt érzed, hogy lassan tölti az akksit, akkor jobban jársz, igen.
de ártani biztos nem fogsz vele. legalább lesz egy tartalék töltőd. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91194) Ðávid válasza donjohnson (#91193) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, köszi a választ. :R
Mondjuk én inkább olyasmire gondoltam, hogy esetleg a turbo frekvenciát hosszabb ideig tudná-e tartani és nem venné-e inkább vissza az órajelet, mert más eszközöket is energiával kell ellátnia. Amikor töltőn van, akkor mindig teljesítmény centrikusra állítom az energiagazdálkodási profilt.

(#91195) Pubszon


Pubszon
veterán

X220/T420/T520 stb billentyűzeten akinek van west féle matrica, az tudna csinálni nekem egy szép nagy képet róla? :)
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91196) sutszi válasza Pubszon (#91195) üzenetére


sutszi
veterán

Mire vagy kíváncsi konkrétan?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91197) Pubszon válasza sutszi (#91196) üzenetére


Pubszon
veterán

Hogy a magyar gyárihoz képest a NUM karakterek is megvannak e rajta, illetve hogy mely gombokra nincs matrica. Csak a space van kihagyva vagy más is? Jobb lenne látni ha lehetséges. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91198) sutszi válasza Pubszon (#91197) üzenetére


sutszi
veterán

Csináltam egy direkt olyan képet, ahol jól látható melyiken van matrica és melyik maradt eredeti. A 'J' betűt elrontottam. :DDD

SAMPLE

DE! Azt hozzáteszem, hogy ez csak a vaku és a szög miatt látható ennyire. Amúgy gyárinak néz ki a felület...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91199) Pubszon válasza sutszi (#91198) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi!
Az F1-12 gombokra nincs mindegyikre vagy te nem raktad fel mindet?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91200) sutszi válasza Pubszon (#91199) üzenetére


sutszi
veterán

Huhh... Ez jó kérdés. Sajnos már rég volt nem emlékszem rá, és most valahol nagyon el van rakva a maradék matrica. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.