Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91401) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Adott egy t430-as gép
- intel i5 3320M procival
- 8gb DDR3 1600mhz-en, 2x4gb felosztásban, SODIMM foglalatban
- SSD-vel, az SSD tipusa Intel SSDSC2BW240A3L,
-1600x900 kijelző 16:9-es képernyő

Arra gondoltam, hogy lehetne-e valahogy "fejleszteni" a gépet, kinek van ezzel kapcsolatban talasztalat?
Amikre gondoltam:
- billentyűztet kicserélni világítósra. Ilyenkor valami szoftveres változtatásra van szükség?
- Kijelző cseréje nagyobb felbontásra. thinkwikin találtam erről egy pár cikket.
- Proci cseréje, akár olyanra is amivel gyárilag nem szerelték. Ilyenkor a többlethőt tudja kezelni a gép?
- Ultrabay aksit támogatja a gép?
- az allul található pci csatit mire érdemes használni? Ac-s wifi? ssd? 4g modem? esetleg ac wifi és 4g modem?

Szóval akinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata, kommentelne nekem egy pár sort?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#91402) Tikakukac válasza jubilleum (#91401) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyors válasz: ha ezzel a géppel akarod leélni az életed és elég erősen elektro vonalon vagy és a gép árának duplája sem akadály, hogy beleöntsd, akkor mehet. Egyébként vegyél minimum T440-et de inkább 50-est. Ott lehet berakni úgy kijelzőt, hogy nem kell kontárkodni. Ultrabay felejtő, prociból meg ahogy érzed, nem az lesz a megváltás, később meg forrasztott is lett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91403) jubilleum válasza Tikakukac (#91402) üzenetére


jubilleum
senior tag

Elsőre leírtam az ötleteimet, ebből biztos hogy nem mind megvalósítható, és még kevesebb valósítható meg gazdaságosan. :)
Ezért is szeretném kikérni a topic véleményét, mert itt hatalmas tudásbázis halmozódott fel.

[ Szerkesztve ]

(#91404) Tikakukac válasza jubilleum (#91403) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit leírtál abból a Billzet ami megérheti, ha nagyon magyar és nagyon villbill kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91405) donjohnson válasza jubilleum (#91403) üzenetére


donjohnson
addikt

inkább vegyél egy újabb gépet. nem éri meg fejleszteni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91406) azbest válasza dugo_ (#91391) üzenetére


azbest
félisten

Annyi pontosítás, hogy nincs olyan, hogy közvetlen kábel, mint a dvi-hdmi esetén volt. Az általad linkelt kábelbe is belerejtettek egy szintillesztőt, amit a pár száz forintos adapterekben is használnak (dp++, Dual-mode). A nagyon régi, korai dp-knél fordult elő, hogy nem támogatták a hdmi módot. Azokat csak aktív adapterrel lehet átalakítani.

(#91407) jani0114 válasza Pubszon (#91389) üzenetére


jani0114
tag

T500. Már azóta azért a nyavalyát kiűztem belőle. :)

(#91408) aDamker


aDamker
aktív tag

Hi,
Thinkpad T440s-en kicsereltem a touchpadet a T450s fele verziora. Megy a touch, meg az also ketto gomb, csak a felso fizikai gombokat nem tudom mukodesre birni. Probaltam legujabb 450s-hez tartozo drivert feltenni, de nem megy ugy sem. Mi lehet a gond? Kabel meg is csak cseres lenne hozza(az eredeti 440s-es maradt)?
Koszi

(#91409) Gondwana válasza aDamker (#91399) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha ez a linkelt egy aktìv àtalakìtò, honnan veszi le magànak a tàpot? (Nekem aktìv DP-DVI àtalakìtòm van Samu T305-höz, az egy USB-t is elfoglal)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#91410) aDamker válasza Gondwana (#91409) üzenetére


aDamker
aktív tag

Úgy olvastam hogyha a port DP++ jelolesu akkor maga a port aktív, így gondolom akkor onnan.

(#91411) lakkusjj válasza aDamker (#91408) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Kábelt nem szükséges cserélned, hiszen mint írtad, működik a tapipad. Viszont kétféle gyártmány létezik belőle, és mint kiderült, neked nem a Synaptics van (hiszen nem működik a gyári driverrel), hanem az Alps változat.

Synaptics driver legyalul, és itt a lényeg, Alps driver felrak, eszközkezelőben jobb klikk, driver frissítése, have disk opció, és betallózod a drivert a mappájából.

Újraindítás után lesz ultranav fül az egér beállításokban.
Máshogy nem fog menni.

Üdv

(#91412) Gondwana válasza aDamker (#91410) üzenetére


Gondwana
addikt

Aktìv àtalakìtò = vàltozik a digitàlis tartalom az àtalakìtò két vége között
Passzìv àtalakìtò = a csatlakozò mechanikai alakjàt vàltoztatja csak, pl. RCA/Jack, DP++/HDMI
Ehhez még annyit, hogy ha dp++-ba olyan kàbel kerül, hogy az egyik NC megfelelően van àtkötve GND-re, akkor a VGA ide HDMI/DVI jelet fog küldeni, nem pedig csomag-alapù DP-t (ez max. WUXGA/60Hz lehet, viszont DP mòdban én is 4K monitorral hasznàlom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#91413) aDamker válasza lakkusjj (#91411) üzenetére


aDamker
aktív tag

Koszi a valaszt. Viszont meg hajnalban olvasgattam es megtalaltam a valaszt egy kulfoldi forumon.
Egy regebbi drivert kellett feltenni, es azzal jo lett. Meghozza ezzel: n10gx25w.exe - pontos verzioja ez: 18.0.7.57

(#91414) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Én megy ilyen átalakítót rendeltem:

Mini Display port to HDMI

(#91415) Pubszon


Pubszon
veterán

Korábban kértem, hogy ha valakinek van west féle matrica a billentyűzetén rakjon be képet.
Na most vettem egyet és felraktam, ha valakit érdekel milyen az megnézheti, rakok be ide is egy képet.
Nagyon jó, csak ajánlani tudom. :)
Még az ESC-re van matrica, de azt nem raktam fel, felesleges.

Ha esetleg valakinek kell másik kép róla, szívesen csinálok.

Kereséshez: west billentyűzet matrica t410 t420 t510 t520 x220

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91416) dugo_ válasza Pubszon (#91415) üzenetére


dugo_
veterán

Én meg most vettem egy qwerty UK billt, japán katakana karakterekkel a vakon gépelés örömére. ;]

Egyébként szépen néz ki. A szélére vagyok kíváncsi, hogy fel fog egy pöndörödni, az ilyen lapos billentyűzeteken mindig húzom az ujjam egyik billről a másikra.

(#91417) Pubszon válasza dugo_ (#91416) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó erősen ragad, viszont elég vastag a matrica, nagyon jó minőségű, de ha húzgálod rajta az ujjad akkor bele akad picit, lehetséges hogy idővel fel válik, de nem biztos.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91418) F.B.I. válasza Pubszon (#91417) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ettől nem jobb megoldás az után gyártott billentyűzet? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91419) Tikakukac válasza Pubszon (#91417) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos, hogy válik és kopik is rendesen. Húgomnak én raktam fel T400-ra 1 szezon után lett necces, másodikra bontani kellett párat, mert feljött. Aki nem gépel annyit annak nyilván egyszerűbb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91420) FoxiestFox válasza F.B.I. (#91418) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ismerősömnek ilyen van T500-on, ő napi 8 órát gépír rajta ~két éve. Elég meggyőzően néz ki ma is.
Nyilván ha simogatod a billentyűzetet, és saját írással maszatolsz, nem gépírási pozícióban, fel lehet kaparni a széleinél.

(#91421) Pubszon válasza F.B.I. (#91418) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet. De az drágább és után gyártott. Ez meg azért eredeti bill.

Tikakukac: Sokat nem gépelek, de biztos nagyban függ a használat módjától is. Pár éve megy a hirdetés, de panaszt nem láttam még rá.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91422) Tikakukac válasza Pubszon (#91421) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem sem láttál, hogy írtam volna :B Ezért hibás az a következtetés, hogy egyből rinyálni kell a termék alatt. Ez ilyen, ahogy ő gépelt úgy a tökmindegy mennyi éves garis akármilyen bevonat is teljesen lekopott. Ennyit kibírt, jó az.

2 hete bannoltattam ki egy 5k-s tétel miatt egy 285/0-s eladót. Nem úgy működik az értékelés és a visszajelzés, mint azt sokan gondolják. Nem kis tételben dolgozó évek óta árusító kolléga által árult gép került hozzám, hogy megnézzem tényleg sz@rt adtak-e el neki vagy a vevő túlgondolja. Tényleg zsanéros volt a drága. Ennél a levakart serial/win matrica volt csak szebb látvány. Ez van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91423) F.B.I. válasza Pubszon (#91421) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én csak azt szerettem volna tudni, hogy mennyivel rosszabb egy utángyártott bill?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91424) Tikakukac válasza F.B.I. (#91423) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs utángyártott bill. Se kijelző. Meg nagyon sok minden sem. Olyan van, hogy a gyártósorokról mennek szét a cuccok, a legkomolyabb minőség bizti viszi a szervizbe a dolgokat meg építéshez, a többi meg megy ebayre és alira. Teljesen random innentől kezdve, láttam már külön eBay cuccot mint gyárit, de olyat is amit csiszoltam 30 percig mire besimult.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91425) Kiss67 válasza F.B.I. (#91423) üzenetére


Kiss67
senior tag

Üdv.
Mégis mit értesz utángyártott billentyűzeten?
Mert egy T420 hoz, ( X220, T410, T400s, T520 ez mind ugyan az a bill.) talán 2 gyártó van ( Chicony, Liteon ) aki csinál billt,
Én még 10 év alatt nem láttam utángyártott billentyűzetet, mert mind a 2 beszállító úgy tudom.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#91426) Dhampir válasza Tikakukac (#91422) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne tudni, hogy ki volt az, aki átvágta az embereket, hogy el lehessen kerülni ezt az eladót.

(#91427) F.B.I. válasza Kiss67 (#91425) üzenetére


F.B.I.
veterán

Amiket is aprón is hirdetnek. erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91428) Pubszon válasza F.B.I. (#91427) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha jól látom az is csak át van matricázva. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91429) Kiss67 válasza F.B.I. (#91427) üzenetére


Kiss67
senior tag

Ez is eredeti billentyűzet, csak ahogy az előttem szóló is mondja, át van matricázva.
Nincs utángyártott billentyűzet,( mind Lenovo ) csak matricázott magyar vagy gyári magyar.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#91430) Pubszon válasza Kiss67 (#91429) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak a hirdető részéről kicsit még tévesztő.
Én sem tudtam hogy nincs utángyártott.
Így legalább mind tuti eredeti. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91431) F.B.I. válasza Pubszon (#91430) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hát ez így tényleg vicc hirdetés. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#91432) aDamker


aDamker
aktív tag

Olyan nincs hogy festetlen atlatszo billenytuzet gombok? :B

(#91433) Tikakukac válasza Dhampir (#91426) üzenetére


Tikakukac
titán

Írsz az üzemeltetésnek és talán meg lesz oldva. Jelenleg ha egy hirdetés mellé odabököd, hogy sosem létezett ilyen, kami vagy féláras a piaci árhoz képest is, akkor téged raknak meg. 4 ilyenem volt, mindegyik bannos lett. De mikor írtam, én voltam az aljas rágalmazó. Ez van, ezt kell szeretni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91434) Tubi2 válasza F.B.I. (#91423) üzenetére


Tubi2
senior tag

Én rendeltem a T43-ba Aliról egy magyar! billt nemrég 4 ezer környékén. Semmi baj nincs vele, olyan, mint a gyári. A gépet csak múzeumi darabként tartom, szóval használva nincs, nem tudom, idővel hamarabb esne-e szét.

szerk: itt a kép róla [link]

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#91435) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Az Intel 5300 AGN és Intel 6300-as WLAN kártyák között sebességben van különbség?
Azt néztem hogy az 5300-as kártya elvileg, Draft-N, és a 6300-as már rendesen tudja az N-es szabványt?
T400-ba kíváncsi lennék hogy tudna-e valami többletet nyújtani, 3 antennás a routerem és tudja a 450mbps-es sebességet is, szóóóval.. :D

(#91436) Tim82 válasza tothjozsi96 (#91435) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Draft-N csak annyit takar, hogy amikor az adott kártya kijött, még mindig nem volt meg az N-es szabvány végleges specifikációja.

Az 5300AGN mellesleg ugyanúgy tudja elvileg a 450Mbps maximumot. Specifikációk Intel oldaláról.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91437) tothjozsi96 válasza Tim82 (#91436) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm, erre nem is gondoltam!

Szoktam nézni a vezérlőpulton belül a wlan kártyának az állapotát, ahol kiírja a sebességet meg ezeket a dolgokat, és sose ment 120 vagy 125mbps felé, pedig a router adott erre, és nem értem hogy miért áll meg ott..
Mindegy, akkor nincs értelme cserélni.

(#91438) donjohnson válasza tothjozsi96 (#91437) üzenetére


donjohnson
addikt

vidd közelebb a laptopot a routerhez egy próba erejéig. hátha akkor magasabb sebességen csatlakozik.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#91439) Tim82 válasza tothjozsi96 (#91437) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen routered van?

Lehet, hogy a kártya tudna többet is, csak a router nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91440) Pubszon válasza tothjozsi96 (#91437) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a 3 antennás D-Link DIR655-re 300Mbps-al csatlakozik a T420, 6205 kártyával (40Mhz-en, 20Mhz esetén 130Mbps).
A router és a WLAN kártya is ennyit tud.
A DIR600-as routerekkel pedig 150Mbps-ot (40Mhz-en, 20Mhz esetén 72Mbps).

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91441) azbest válasza Tim82 (#91436) üzenetére


azbest
félisten

Ami még fontos, hogy 2.4GHz-en az intel kártyáknál driverben tiltott a 40MHz mód (winen), hogy ne szórják tele a szűk 2.4G sávot. Meg a bluetooth kapcsolatok sem szeretik a szélessávű adást, mert osztoznak a frekin. Apple gépeknél is van ilyen korlátozás.

Szal az elvi csúcsokat leginkább 5GHz sávon lehet kihajtani (nem ac módosok)

[ Szerkesztve ]

(#91442) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Hétvége óta valami baja van a T420s-mnek. Hétvégén használtam és egyszer csak csíkos lett a kijelző és a következő pillantban kikapcsolt a gép. Majd rá pár másodpercre elkezdett bootolni. Windows betöltődik elkezdek netezni, majd megint ugyanezt produkálja. Nem hagytam hogy betöltődjön a windows kikapcsoltam, majd hagytam pár órát pihenni, utána minden tökéletes volt. Ma délután alvásból felébresztem, 2-3 perce böngészek majd megint képösszeomlás kikapcs majd bekapcs. Próbáltam biosban kikapcsolni az optimust, csak integrált kártyával de ugyanaz. 2-3 perc hsaználat után halál. 2-3 hete raktam a gépbe 16 giga ramot, most az egyik 8-as modult kivettem és megy a gép. Lehetséges, hogy a 16GB már túl sok neki? Vagy csak most kezdett meghalni az egyik modul?

(#91443) jjeahh válasza tototos (#91442) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen ram? Egy 4 gigás Micronnal nálam is ezt csinálta a T520-ban és két T420-ban is, azóta áttetük egy konzumer Dellbe, abban hibátlanul műkszik... Következő alkalommal ha ramot veszek az ugyanolyan Samsung lesz amilyenek ezekben gyárilag vannak, biztos-ami biztos... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91444) Tikakukac válasza tototos (#91442) üzenetére


Tikakukac
titán

1 modul és végtelen csekkolás. Ha úgy jó, akkor modulcsere, ha azzal is jó, akkor problem solved az a 2 modul ebben a gépben nem jó. Asztalimban ugyanez van, pedig 8 konfigban teszteltük. Adott lappal dobja a csíkot dVGA nélkül csak integrálton.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91445) HSM válasza azbest (#91441) üzenetére


HSM
félisten

Azért a sok 1300-1500Mbites motyótól szoktam mérges lenni, amikor kb. a spektrum felén/egészén elterpeszkednek... :W Nem is egészen értem, hogy képzelték a gyártók. :((
Ja, és főleg, hogy bizonyos szolgáltatók is ontják őket a userekhez... :W Szerencse, hogy legalább a Gigabites kábelt nem tudják használhatatlanná tenni ami fut a routertől...

(#91446) tototos válasza jjeahh (#91443) üzenetére


tototos
őstag

Elpida mindkettő. T530-ból van, gyári ramok.

(#91447) Pubszon válasza azbest (#91441) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam is az volt, de kb 10 másodperc visszaállítani az eszközkezelőben. :)
De amire szánják arra elég is, mert ez nem egy gamer vagy multimedia noti. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91448) tothjozsi96 válasza Tim82 (#91439) üzenetére


tothjozsi96
addikt

TP-LINK WR1043ND V2.1

Próbáltam már azt is hogy teljesen a router mellé tettem a gépet, de akkor is kiakadt valahol 100mbps felett kicsivel, lehet hogy ez a 2.4GHz lesz a halála, mert ez a router nem tud 5ghz-et........

(#91449) Tim82 válasza tothjozsi96 (#91448) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg igen, lecsekkoltam az előbb barátnőm T500-án az 5300-at: 5 GHz-es hálón csatlakozik egy TP-Link Archer C5-re (v1.2, ez még a 3 antennnás Atheros-os, OpenWRT kompatibilis változat, de gyári firmware-rel) és 360-365 Mbps-t ír sebességre neki a Windows 7.

(Persze ezt a Windows-féle "sebességmérést" tudomásom szerint legfeljebb viszonyításnak érdemes figyelembe venni, nem tekinthető teljesen megbízható adatnak.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91450) arcszesz válasza tothjozsi96 (#91448) üzenetére


arcszesz
aktív tag

A win driveres 40Mhz tiltás lesz az oka ahogy írták. Linux alatt simán hasít az 5300 2,4GHz only routerekkel 300 megabiten.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.