Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90951) HSM válasza Tim82 (#90936) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a T420-on még ott figyel a LED a caps lock gombon. :K

(#90952) Tim82 válasza HSM (#90951) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neked is ajánlom figyelmedbe a #90941 alsó bekezdését.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90953) HSM válasza Tim82 (#90952) üzenetére


HSM
félisten

Úgy tűnik nem látok a szememtől, sorry... Direkt néztem, jött-e erre valami, de jól nem vettem észre. :B

Amúgy elég "hülyebiztos" megoldás, OSD-n is az ember arcába tolja, a billentyű is világít... No, meg legrosszabb esetben gépelés közben észreveszi az ember... Nekem néha kicsit "sok" is ez a visszajelzés.... :DD

(#90954) juve600 válasza Tim82 (#90941) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi
működik
:R

(#90955) papeti01


papeti01
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy létezik valamilyen progam, amivel az akku állapotát lehet ellenörizni? (T430)

Koszi

#proudfather

(#90956) spyduck válasza papeti01 (#90955) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#90957) Orionhilles válasza papeti01 (#90955) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Power Manager

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#90958) papeti01 válasza spyduck (#90956) üzenetére


papeti01
senior tag

& #90957 koszi mindkettotoknek

#proudfather

(#90959) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Van egy ThinkPad E320-as notim, i3-2350M procival, HD3000 gpu-val. A GPU órajele konstans 650mhz, nem boostol 1150-re (elméletileg ez lenne a maximuma ennek a kártyának). Ez normális jelenség laptopnál, vagy valami beállítás gond lehet? Az illesztőprogram elviekben a legfrissebb és Windows 10-et használok.

Köszi!

(#90960) AxBattler válasza r3dsnake (#90959) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

\TROLL ON
Először is: az E-sorozat nem Thinkpad, szóval nem jó helyen jársz. ;]

\TROLL OFF
Másodszor: szerintem a Grafikus tulajdonságoknál van olyan csúszka, hogy...
"Energiatakarékos - Kiegyensúlyozott - Teljesítménycentrikus"
Legutolsóra próbáld beállítani.

Hasonlóképpen van olyan beállítás, hogy akkuról/hálózatról milyen hozzáállással teljesítsen a GPU...
"Hosszabb akkuidő - Nagyobb Teljesítmény"
Ezt is érdemes belőni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90961) r3dsnake válasza AxBattler (#90960) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szia!

Köszi a trollkodásért ( :D ) és a tippekért, de ezeken már túl vagyok sajnos.

(#90962) AxBattler válasza r3dsnake (#90961) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem bírtam kihagyni. :D

Hát igen, mindenhol azt látom, hogy 1150 Mhz-ig kellene boost-olnia...
Gyári Lenovo driver-t használsz, vagy az Intel honlapjáról letöltöttet?
Milyen progival figyelted az órajeleket? GPUZ?
Az energiagazdálkodás nincs "Takarékos"-ra állítva?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90963) r3dsnake válasza AxBattler (#90962) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

W10-re nincs gyári lenovo driver, a W7-es verziót nem engedi feltenni. Inteles driver van fenn. Energiagazdálkodást mindegy mire állítom, töltőre dugva, high performance beállítássam sem boostol. Aida-val és GPUZ-vel is néztem.

(#90964) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok! Újabb kérdésem van:

Thinkpad X201

Ha nem megy 100%-on a proci akkor ciripel benne valami (talán egy tekercsre gondolok, esetleg kondi?), viszont ez csak akkor jelentkezik, ha az akku nincs 100%-on. Mivel hálózatról használom a gépet ez nem lenne nagy gond, viszont valamiért sokszor nincs 100%-on, pedig csatlakoztatva van. Azt írja pl., hogy "Csatlakoztatva, nem töltődik (97%)". Ezt ki tudom kapcsolni? Ha az akksit kiveszem akkor is ciripel, tehát nem megoldás. Amúgy nagy akku van benne ami hibátlan, kb. 6 órát bír, eredeti Lenovo, tegnap megnéztem.

(#90965) Kube válasza Bluesummers (#90948) üzenetére


Kube
senior tag

Nálam is tavaly volt először újrapasztázás, venti kapott olajat és a procit is megkínáltam egy kis MX pasztával. Mondanom se kell, hogy a kis T420-nál totál száraz volt a belső. Most nagyon pöpec a gép, előtte 30%-ra levette a windows a processzort. A gép kábé használhatatlan volt ilyenkor, az alja pedig hihetetlenül forró, most nincs throttling AIDA64 stresszteszt alatt, és nem forró az alja.

Turbo is kikapcsoltam, az nagyon sokat dobott a melegedés szempontjából. Böngészéshez általános dolgokhoz még rendben van, de hosszabb távú terhelést nem tesz szerintem jót neki.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#90966) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki tudna segíteni,hogy L440 tudja-e dual band 5Ghz wifit?Mert ahány oldal,annyiféle info van és nem tudom melyik az igaz...

(#90967) AxBattler válasza r3dsnake (#90963) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor passz. :F
W8.1-hez sincs gyári?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90968) Picco válasza ToBeY (#90966) üzenetére


Picco
addikt

Attol fugg h milyen wifi modult tettek abba a bizonyos darabba amit meg akarsz venni. De majdnem biztos hogy igen.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#90969) ToBeY válasza Picco (#90968) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már régóta megvan,hol tudom megnézni milyen wifi modul van benne?

(#90970) Bluesummers válasza ToBeY (#90969) üzenetére


Bluesummers
őstag

AIDA64

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#90971) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok! Megint ssd vásárlás előtt állok, egyik t420-ba kéne a hdd vagy wwan helyett oprendszernek valami megbízható ssd... látom van ajánló is. Innen ami Sata III vagy mSata, annak jól értem, hogy működnie kell a t420-ban? Csak mert néha különböző méreteket ír, pl. az Adata SP920-nál 6.3cm-t ír, másnál meg mást :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90972) Kube válasza jjeahh (#90971) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem most egy Corsair Force GT van benne, SATA3 és 7mm magas

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#90973) Pubszon válasza matyi012345 (#90964) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez a jelenség a coil whine, sajnos ez nem feltétlen hiba, természetes jelenség. Persze hiba is kiválthatja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90974) fungi válasza matyi012345 (#90964) üzenetére


fungi
aktív tag

Windowsos gépen /W7/ a Power Manager programmal tudod az akkutöltést szabályozni. /Ha nincs fent, telepítsd, a tálcán lesz a zöld ikon/ rákattintva, Battery, aztán Battery Maintenance, ott a 3 opcióból a fully charge maxra tölti az akkut. Custome charge-on tudod beállítani hogy milyen értéktől töltse meddig, akkukímélőnek tartják ha nincs mindig 100%ra töltve,én is így használom, általában 85%ig töltöm. De ha a 100% kell, akkor ez nyilván nem játszik. Linuxon passz...

[ Szerkesztve ]

(#90975) RoboGuru válasza Tim82 (#90941) üzenetére


RoboGuru
tag

Melyik OS-el használod és ennél működik nálad minden opció?

www.rendszerguru.hu

(#90976) #31372032


#31372032
törölt tag

Van valaki, aki szedett már szét Thinkpad Helix 2nd-t? Esetleg szét tudná szedni?

(#90977) Dr. Akula válasza #31372032 (#90976) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szét igen, csak össze nem. :)

(#90978) Tim82 válasza RoboGuru (#90975) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows 10 és meg nem mondom fejből, melyik verzió. :B Hangerőgombok, fényerőállítás stb. működik, az Fn + F6 viszont pl. megszűnt létezni, mint használható kombó. (Elvileg a Lenovo Settings-et nyitná meg, de olyan hibaüzenetet kapok, hogy telepítsem, mert nincs feltéve - a vicc az, hogy fent van.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90979) RoboGuru válasza Tim82 (#90978) üzenetére


RoboGuru
tag

Akkor már csak a géptípus az érdekes.
Nálam W520 alatt nem igazán akar ez a verzió. Viszont javítottam a blogomban (és kitértem még pár dologra ezzel kapcsolatban) ami volt, azzal megy minden!
Fn+F6 is megy csak kell hozzá a Lenovo Communications Utility program, írja ugyan hogy telepítsd, de a háttérben ott van inaktívan az asztalon.
Korábban volt szó a Bluetooth ki-be kapcsolásról, Fn+F5-re ez is működik!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#90980) Pubszon válasza RoboGuru (#90979) üzenetére


Pubszon
veterán

Az fn+f5 és f6 használatra bírásáról tudnál linket adni? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#90981) RoboGuru válasza Pubszon (#90980) üzenetére


RoboGuru
tag

link

www.rendszerguru.hu

(#90982) joocek


joocek
aktív tag

sziasztok!

T530 as gépben volt egy gyári 4GB ram Tettem mellé egy 8gb st. Most az egyik gépünkbe kéne 4gb van értelme ki venni és ebbe bele rakni még egy 8gb-st? Vagy csak nagyzolás lenne ?
nem játszom a géppel nem hajtom mint barom!!!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90983) Kube válasza joocek (#90982) üzenetére


Kube
senior tag

Ha nem hajtod akkor bőven elég a szimpla 8GB is. Ha fullon vagyok a gépen minden nyitva amit eltudsz képzelni + ezer tab a böngészőben stb Akkor is maximum 4-6GB-ot tudtam kisajtolni. Általában 3-4 GB között elvagyok bőven.

A helyedben kivenném a négyest, a nyolcas mellé szerintem nincs sok értelme vásárolni, ha csak nem valami memóriaigényes munkád van.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#90984) #31372032 válasza #31372032 (#90976) üzenetére


#31372032
törölt tag

Azért akarom szétszedni, hogy megnézzem, rajta van-e az antenna a wlan kártyán. Vagy normális, hogy egy Moto X Style ennyivel erősebb wifiben, mint egy TP Helix 2nd? A telefon és a notebook centire ugyanott, kb. 5 méterre vannak a routertől. Lan kábelen ~90/50 a sebesség. A képen a felső adat a telefon.

(#90985) joocek válasza Kube (#90983) üzenetére


joocek
aktív tag

Köszi!
nem nagyon van meg hajtva. csak szinte net meg film esetleg!

köszi!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90986) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok

Gépváltás kellős közepén vagyok, T420s-ről váltok T530ra.

T420s-ben az OS egy mSATA-s SSDről bootolt be.

T530-nál még használható az mSATA "rendszerlemeznek"?

T530-nál a HD+ displaytől mi jót lehet várni?

Azt gondolom, hogy jobb, mint egy T4xx-ben, de vajon lesz legalább annyira jó, mint egy t500 ban volt (LG-Philips)

lesz majd külső ips monitor is, csupán viszonyítás miatt kérdem :))

T530ban az nVidia VGA-tól lehet várni valami teljesítménynövekedést (videólejátszás), vagy elég csak az intel-est használni. Növekedhet ettől az üzemidő?

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90987) Tim82 válasza Surfym@n (#90986) üzenetére


Tim82
nagyúr

T530-nál még használható az mSATA "rendszerlemeznek"?

Igen.

T530-nál a HD+ displaytől mi jót lehet várni?

Legfeljebb szódával elmegy kategória. Az 1080p AUO paneleket szokták viszont dicsérni, csak nehéz beszerezni és van ára már.

T530ban az nVidia VGA-tól lehet várni valami teljesítménynövekedést (videólejátszás), vagy elég csak az intel-est használni. Növekedhet ettől az üzemidő?

Szerintem elég az Inteles. Az Nvidia kártya használatától biztosan nem fog. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90988) Surfym@n válasza Tim82 (#90987) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Köszi.

Amúgy Bluetooth szokott lenni ezekben alapból (nem tudta megmondani az eladó hirtelen), ha nincs, akkor hogy lehet ezt bővíteni? külön egység, vagy WIFI-vel egyben van? (ha egyben van akkor viszont lehetséges, hogy van...)

Újjlenyomat olvasó itt is csak palm-rest cserével oldható meg ugye?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90989) Tim82 válasza Surfym@n (#90988) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy Bluetooth szokott lenni ezekben alapból

Külön egység. Ilyen. Be lehet utólag is tenni, ha nincs benne (Lenovo T530 Hardware Maintenance Manual is your next BFF).

Újjlenyomat olvasó itt is csak palm-rest cserével oldható meg ugye?

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#90990) joocek válasza Surfym@n (#90986) üzenetére


joocek
aktív tag

Én az msata megoldást használom nagyon jóóó! :R
nem bántam meg a beruházást!

És ban benne bluetooth!

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90991) juve600


juve600
nagyúr

T 530-ba hol van az msata ssd helye ? hány gb-sat lehet beletenni ?
:R

(#90992) joocek válasza juve600 (#90991) üzenetére


joocek
aktív tag

itt minden meg van ami a cseréhez kel!

https://www.youtube.com/watch?v=v6TAcNW-n-M&t=15s

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90993) Surfym@n válasza juve600 (#90991) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ezek szerint a bill alatt,
vagy 3G, vagy mSata - te döntesz :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#90994) #31372032 válasza #31372032 (#90984) üzenetére


#31372032
törölt tag

Senki sem látott/szedett szét még ilyent?

(#90995) dugo_ válasza #31372032 (#90994) üzenetére


dugo_
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#90996) juve600


juve600
nagyúr

:R
köszönöm az infókat

(#90997) joocek válasza Surfym@n (#90993) üzenetére


joocek
aktív tag

igen és kel egy progi is hozzá! nekem clonozással sikerült! le töltőttem hozzá egy drivertv A telepített Win 10 rá clonoztam. ki vettek a régi hdd-t! biosba be álitottam hogy ott kezdjen bootolni. utána töröltem a HDD röl mindent mikor biztos voltam benne hogy minden okés! De addig amig bent voltt a HDD nem tudtam Az ssd be tenni bootparticionak

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#90998) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vettem egy elég jó állapotú és jó árban lévő T520-as Thinkpad-et / i5 , NVS4200, 4GB memória, HD+, 500HD /

Kérdésem, mert még nem ért ide, hogy 9mm-es SSD-t fogad-e, mert van itthon egy Corsair Force GT, és azt tenném bele.

Esetleg fogad-e mSATA SSD-t? / van itthon Adata SP900 Premier Pro /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90999) juve600


juve600
nagyúr

üdv

múltkor már irtam ide a forumba hogy a T530-as notimba nem jó a caddy
most van itt róla két kép,kérdés az lenne hogy hogyan tudnám mégis beletenni ? pl ha nem rakom rá azt a kis műanyagot a belső felére ? attól majd még ki tudom venni a gépből késöbb ?

(#91000) Graphics válasza juve600 (#90999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én T400-hoz direkt Lenovohoz való Caddy-t rendeltem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.