Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) soldi3r válasza Francia91 (#72034) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor nekem is Windows BOOT kerdesem van. Eddig nem foglalkoztatott a dolog, de akkor hatha... Nalam elmeletileg 3 rendszer van a gepen, ket W7 es egy XP. Az egyik hetes egy mSATA SSDn a maradekok egy HDDn. Telepiteskor csak 1-1 lemez volt benn. BOOTolasnal ha a ideiglenesen a HDD-rol inditom a gepet, neha az mSATA SSDn levo rendszer indul el. WTF!? BIOS reset?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72052) scream válasza FoxiestFox (#72050) üzenetére


scream
veterán

Persze, értem én és tényleg lehangoló, hogy ennyire leromlott a TP, minden téren. :(

(#72053) Hav3l


Hav3l
tag

Mennyire normális, hogy játék közben az L420 processzora 95 fokig melegedett?( 20 fok van a szobában)
Az előbb játék közben elsötétült a kijelző és kikapcsolt, azért néztem meg mennyire melegszik. lehet ráférne egy takarítás.

(#72054) xcds válasza FoxiestFox (#72048) üzenetére


xcds
őstag

Inteles T500-at én mindig altatom, de nem is emlékszem, hogy lett volna olyan, hogy nem éled fel. Emiatt is és amiatt, hogy asztali gépen xp-nél addig nem volt sleep, amíg a vga driver fel nem került én az ati driverre gondolok, hogy azzal nem stimmel vmi.

(#72055) FoxiestFox válasza xcds (#72054) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A T61p is játszotta, akkor ott is az Ati driver? ;] (nV-s gép).
Persze, lehet amúgy, de nehezemre esik elhinni hogy egy amúgy tök jól működő driver ilyet tudna okozni.
Ha lesz egy kis időm, tényleg kipróbálom a Lenovo saját FireGL driverével.

(#72056) soldi3r válasza FoxiestFox (#72055) üzenetére


soldi3r
veterán

Quadro, Firegl es Firepro. Ezeknel ilyen van :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72057) ivana válasza Hav3l (#72053) üzenetére


ivana
Ármester

Semennyire, nem a T420 hűtése van benne ha jól látom, de nem hinném, hogy ennyire gyenge lenne a 65 fokos T420-hoz képest. Beszáradt a paszta, egy kis mx4-t neki és helyre jön.

(#72058) HSM válasza FoxiestFox (#72048) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a T410-en semmi gond nincs win7 64biten. Napi szinten altatom/ébresztgetem, sosem kapcsolom szinte ki, és remekül bírja. SU által települt.

Amúgy a memtest nem garancia, hogy hibátlan a ram, se arra hogy más okból nem-e hepciázik valami HW a BIOS-al.

(#72059) Hav3l válasza ivana (#72057) üzenetére


Hav3l
tag

Valószínűleg az lesz, mert használtam régebben is ugyan így és akkor semmi probléma nem volt.

(#72060) metal01


metal01
őstag

Mennyi ciklust bír ki egy akksi? Egy 9 cellás pana akkuról van szó. 540 ciklus van benne, 25%-os az elhasználódottsága. Fogja ez még bírni vagy hamarosan kapufa?

(#72061) Francia91 válasza xcds (#72054) üzenetére


Francia91
veterán

En a T500-ast sosem altatom, kb 3 hete megy 0-24-ben :D. Ejszakara Intel IGP, kijelzo kikapcsol, aztan hadd menjen a torrent ;]. Csak ujrainditas volt, mert kerte a Windows Update, ezt leszamitva folyamatosan megy 3 hete, mikor nem jatszok, passzivan. Caddy-ben egy 500 GB-os, USB-n meg egy 500 es 750 GB-os HDD-rol tolja fel a cuccost, csak azoknak van pici mormogasa, de nem zavar, mert a nappaliban van a T500-asom.
Nekem olyat csinalt cdak, mikor meg rendszeresen kikapocsoltam, hogy nem akart leallni a Windows. Mar a vegso kijelentkezo kepernyo volt, porgott a karika, es irta ki, hogy "Leallitas". Raneztem 2 ora mulva, a helyzet valtozatlan volt :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72062) FoxiestFox válasza HSM (#72058) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rá kéne uszítanom valami Windows gurut, aki ért az event log elemzéséhez, nekem sem kedvem, sem energiám ezzel szopni mostanában.
Nem zárom ki azt sem, hogy valami szoftver lesz az, amit használok, de kicsi a valószínűsége, mert azokat szerintem ti is használjátok (MSE, TPFC, Throttlestop, HDS, ezek indulnak automatikusan.
Ami piszkálhatja a CPU-t, az a Ts, majd letiltom pár hétre, és megnézem, úgy mit alakít.

(#72063) HSM válasza FoxiestFox (#72062) üzenetére


HSM
félisten

A HDS-t nem vágom, TPFC-m van, többi nincs.
Én driverekre, vagy BIOS konfliktusra gondolok, miszerint nem csíp a BIOS verzió valamely drivert és ezért nem ébred. Persze, szélsőséges esetben szoftver is lehet. :R

(#72064) rgeorge válasza FoxiestFox (#72062) üzenetére


rgeorge
addikt

Én majdnem azt hittem, megvan az "alien", de mégse... Lenovo fórumon írta valaki, hogy az Intel AMT firmware okozott nála ilyen problémákat, de visszatette a régebbit, és azóta nincs ilyen gond. Viszont kiderült, hogy nálam még annál is régebbi a fw, így nem lehet ez a gond. Igaz, neki újra is indult, nekem csak a bekapcsoláskori újraindulás van, az is ritkán. Ma pl. odakészültem, hogy felveszem videóra, persze, hogy egyből indult. Viszont a munka közbeni kattanás a bal oldalról megvolt, sőt, egyszer mintha a akkufigyelmeztetés is megszólalt volna, de 100%-on van az akkum, egy 2013-as, 0 ciklusos, alfától vett LGC cellás csoda. Lehet, hogy tápellátási gond lesz? Eseménynaplóban semmi gyanús nincs, a kattanás időpontjára konkrétan semmi sem, még infó esemény se.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72065) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

420-hoz keresek ICC profilokat, mert jelenleg van 2 db de egyik sem az igazi... Tudom, hogy az lenne a jo ha kalibraltatnam, de nem szeretnek most erre kolteni ha nem muszaj.
Tallatam egy ICC gyujtemeny postot a topikban, de sajnos mar nem el a link.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72066) HSM válasza Archttila (#72065) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a "talált" ICC profiloknál az is jobb, ha "szemre" belövöd.... :U
Mondjuk amilyen gagyi a kijelző, profilozni, hááát... Én a fejem mozgatásával kb. a teljes színskálához hozzáférek. :C

(#72067) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Ha esetleg van valakinek tesztelt (!), hibátlan X200-ba való 2GB-os memóriamodulja és szívesen megválna tőle piaci áron, akkor keressen privátban. :) (Csak pesti személyes átvétel játszik, próbagarival.)

(#72068) Archttila válasza HSM (#72066) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nos azert a notebookcheck-es profil jobb mint a default. Tudom, hogy nem egy nagy cokmok a kijelzo, ezert nem is szivesen fizetnek egy kalibracioert. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72069) Limefun válasza Daniel Alves (#60915) üzenetére


Limefun
csendes tag

Helló Mr. Ennél maradtál végül?

(#72070) Tim82 válasza Limefun (#72069) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerinted mekkora esélye van, hogy látja?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72071) Limefun


Limefun
csendes tag

Sziasztok, nem ismeri véletlenül valaki a kolegát? X61s-ért 3Gb ram / 120Gb Kingston hyperx SSD kombóval, haldokló akkuval mennyit lehet elkérni?

(#72072) Limefun válasza Tim82 (#72070) üzenetére


Limefun
csendes tag

Nem nagyon fórumozok, sehol nem kap róla értesítést, hogy írtam?

(#72073) spammer válasza Limefun (#72072) üzenetére


spammer
veterán

Írj neki privát üzenetet, arról kap(hat) értesítést. Ide a topikba hiába írod, vagy olvassa éppen, vagy nem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#72074) ivana válasza Archttila (#72068) üzenetére


ivana
Ármester

Be tudod linkelni? Nekem is 420-am van.

(#72075) Chaser válasza spammer (#72073) üzenetére


Chaser
titán

vakera:) ott nincs privát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72076) Limefun válasza Chaser (#72075) üzenetére


Limefun
csendes tag

Van viszont 6% bukó ami 200nál már 12 minusz :S

(#72077) spammer válasza Chaser (#72075) üzenetére


spammer
veterán

:F Itt válaszolt egy márciusi hozzászólásra. Arról nem kap értesítést az, akinek itt válaszolt, ezért ha fontos, akkor privátot kell írni. Vagy félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#72078) Chaser válasza spammer (#72077) üzenetére


Chaser
titán

ok benéztem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72079) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
T400-akat nézeget most. Öcséimnek lenne, akik azért játszanának is rajta. Kinéztem egyet a laptopsystemnél, van egy 3470 vga-val szerelt nem messze tőlem, meg van egy aprón is. A fontosabb a grafikus teljesítmény lenne. HD3470 vs intel gma x4500 [link]. nincs is sok eltérés már ha igaz az oldal. Vagy az integráltas (de szép szó :D ) T400-akban nem is ez van hanem keverem ezzel a GMA 4500MHD-val ami viszont jóval gyengébb teljesítményű mint a 3470?
:R

(#72080) lakkusjj válasza Tomi0703 (#72079) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A 3470 kevés lesz játékra, az Intel 4500-hoz viszonyítva alig erősebb, szóval értelmetlen, hogy belerakták a t400-akba. Ha fontos a játék, akkor ATI-s t500.

(#72081) Tomi0703 válasza lakkusjj (#72080) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nem mai játékokról lenne szó természetesen (mondjuk azokat gondolom el sem viszi). Ezzel az S4-gyel szoktak játszani. Elsősorban netezni kellene persze, de néha azért játszanának is.

Valamint most akkor a T400-akba most melyik integrált van? Melyik 4500-ös?

(#72082) Francia91 válasza Tomi0703 (#72079) üzenetére


Francia91
veterán

64 bites memoriasavszelessege van a HD3470-nek... Ettol en nem varnek sokat, de nem is fogsz erdemleges teljesitmenyt kapni, ez az "Adtunk a szarnak egy pofont" kategoria. Ha kell grafikus teljesitmeny TP vonalon, akkor a minimum egy T500/W500, ezekben mar ertekelheto GPU van.

(#72081) Tomi0703:
Mindegyik T400-ban, T500-ban, R400-ban es R500-ban Intel GMA 4500 MHD integralt grafikai vezerlo van

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72083) Archttila válasza ivana (#72074) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Notebookcheck | Google Groups forum

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72084) Tomi0703 válasza Francia91 (#72082) üzenetére


Tomi0703
őstag

Aha, akkor a teszt szerint a gyengébb, tehát ez. Ez jó gyengének tűnik.
T500. Kb. ilyesmire gondolsz? 2 giga ram még kellene bele, meg akksi. Apropó akksi, nem használtam még sosem laptopot. Akkut gyárit éri meg megvenni, vagy jó az utángyártott? Milyen árban mennek egyébként?
Közben a tabok elmentek, szóval lehet lenne keret egy T410-re az már azért egy nVidia 3100M-mel (meg i5-tel) már kielégítő lenne ugye?

(#72085) soldi3r válasza Tomi0703 (#72084) üzenetére


soldi3r
veterán

Lenovo Thinkpad T500 erős kiépítésben! :C

E30 (oo=[][]=oo)

(#72086) FoxiestFox válasza Tomi0703 (#72084) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajna a 3100M is nulla játékhoz, azt is megvágták, 64bites a memó sávszél.
Ahogy írták, T500, W500, fentebb ami sokkal jobb, az sokkal drágább is. Pl W510, W520, Esetleg Dellnél a Precision-öket érdemes megnézned.

(#72087) Francia91 válasza soldi3r (#72085) üzenetére


Francia91
veterán

Kozben egy alapkiepitesu T500 :D
Mert ha az enyemre azt irom, hogy eros kiepites, az helytallo, de a P8600, meg 2 GB RAM-ot en nem neveznem eros kiepitesnek :D
Mindegy....

A lenyeg, hogy 64 bit memoriasavszelessegu GPU-val nem nagyon erdemes jatekba belefogni. 128 bit az alja, amit Core i proci mellett csak W szeriaban kapsz meg, Core2Duo mellett pedig mint korabban irtam, T500/W500

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72088) sh4d0w válasza Tim82 (#72038) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gond megoldódott azzal, hogy csak az SSD-t hagytam bent a telepítés idejére.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

https://www.coreinfinity.tech

(#72089) ivana


ivana
Ármester

Valaki nem tud T420 zsanér beszerzési forrást? Még használható de már csere érett...

(#72090) FoxiestFox válasza ivana (#72089) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebay

(#72091) ivana válasza FoxiestFox (#72090) üzenetére


ivana
Ármester

Köszi, csak gondoltam hátha van valaki aki ilyenekkel üzérkedik. Mindegy megrendeltem. :D

(#72092) Chaser válasza Francia91 (#72087) üzenetére


Chaser
titán

Ez így nem állja meg a helyét. Maga a sávszél egy tényező a sok közül. Az nvs 3100 pl 64 bit és kvázi hd 3650 tudású. Számolók, ram, gpu, órajel, stb. DDR5-ös vga 64 bittel szintén nem legalja, notebookban mondjuk nem sokkal találkoztam de van. A 3470-nél persze netto kiherélés a 64 bit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72093) Barcsik válasza Francia91 (#72087) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Az enyém sem a leggyengébbek közé tartozik. :DDD

(#72094) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na kicsit most pihenek, most T60 IPS és T400 van egy darabig berakva main gépeknek. Elég szép T400-at sikerült szerezni árában, eddig egész tetszetős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72095) sutszi


sutszi
veterán

Új fejezet. T61. Win 8.1. Intel 4965AGN. -> BSOD: [link] [link]

Megoldás: Ha nem rakom fel az Intel aktuális utolsó kiadott driver-ét ehhez a kártyához. Akkor a Win általá használt MS változattal nincs BSOD. :U

Persze simán hagyhatnám a fenébe az egészet és Win7-el boldog lennék...csak szeretem küzdeni... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72096) Chaser válasza Tikakukac (#72094) üzenetére


Chaser
titán

Meddig bírod majd ki? ;] nálam az x200 ips-sel már rekordot döntött T60 utáni korszakból. De még jó lenne egy T60 is ha találnék egy szép darabot. Konyhába kiraknám mindenesnek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72097) Tikakukac válasza Chaser (#72096) üzenetére


Tikakukac
titán

Januárban jön egy x230 szerintem, aztán lesz még x220. De nem tartósnak szinte tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72098) soldi3r


soldi3r
veterán

Optibayes kerdes, talan itt van belole a legtobb szaki. Lehet az, hogy az ott levo HDDrol nem tud bootolni a gep? Ha a rendes helyen van a HDD, akkor az mSATAn es a HDDn levo rendszerek kozott rendesen tudok valogatni egy ideiglenes boottal. Viszont ha az optibaybe teszem, akkor hiaba valasztom azt, az mSATAn levo rendszer indul el.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72099) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

T61-nél hogy lehet eldönteni, hogy érintett-e az nvidia GPU hibában? Tegnap vásároltam egy T61-t, 2008 februári modell az alján lévő cimke szerint.

(#72100) Francia91 válasza tototos (#72099) üzenetére


Francia91
veterán

Elmeletileg a 2008. augusztusi szeriatol nincs a szeriahiba. Legalabbis en igy tudom.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.