Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) FoxiestFox válasza sutszi (#71799) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hol lehet sapkat szerezni? Kiknek jar? Tok jo. :D

(#71802) sutszi válasza FoxiestFox (#71801) üzenetére


sutszi
veterán

Van játék minden évben. Ott lehet nyerni. :)

(#71800) Francia91 : Egy próbát megér nekem, mert a céges gépen már 8.1 van. Akkor váltok minden gépen ha lehet egységesen... Amúgy is többnyire kézzel szoktam telepíteni minden driver-t.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71803) Tim82 válasza Francia91 (#71800) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem telepítettük más módon; én szintén kompatibilitási módban, rendszergazdai jogosultsággal tettem fel azokat a drivereket, amikből nem volt Win 8/8.1-es. Lehet, hogy egyedi pech, hogy összecsinálta magát (bár kétlem), mindenesetre nem kísérleteztem vele tovább.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71804) Francia91 válasza Tim82 (#71803) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor fogalmam sincs, ebben a T61-ben pöcc - röff megy az SD olvaso Win 8.1 alatt... Minden T61-ben tokre azonos az olvaso?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71805) abcukistván


abcukistván
tag

Üdv,

T500 képernyőjéhez keresnék magnézium vázat (43Y9736). A bal zsanérnál képes volt eltörni... Jó tipp beszerzésre?

Köszönöm!

(#71806) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

A T61-ben alapból a gyári BIOS-ban nincs SLIC?
Vagy csak régebbi van, ami a Win 7-et még nem támogatja?

A middleton biost nincs kedvem feltenni, mert kb 10% esélyt látok arra, hogy téglásítom az alaplapot, és ezzel az egész gép mehetne bontásra. Vagy ezt nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#71807) btudos válasza abcukistván (#71805) üzenetére


btudos
veterán

Aprot kell figyelni T500 bontas kulcsszoval, de mivel nem igazan akarnak meghalni, nem lesz egyszeru dolgod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71808) Chaser válasza abcukistván (#71805) üzenetére


Chaser
titán

Jövő héten írj rám, tudok segíteni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71809) rgeorge


rgeorge
addikt

Mi adhat kattogó hangot egy W520 Esc gom felőli oldalán? Egy kattanás, olyasmi, mint egy régebbi 3.5"-ös HDD parkoláshangja. Előfordult ez közvetlenül bekapcsolás után, amikor nem is indult el a gép, hanem kikapcsolt, és esetleg újra is indult.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71810) ivana válasza rgeorge (#71809) üzenetére


ivana
Ármester

Nem lehet, hogy a hangszóróra kerül valami kisebb feszültség és pattan egyet?

(#71811) abcukistván válasza Chaser (#71808) üzenetére


abcukistván
tag

Ok, köszönöm! Megpróbálom nem elfelejteni! :)

(#71812) rgeorge válasza ivana (#71810) üzenetére


rgeorge
addikt

Lehet, de határozottan a baloldalról hallom.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71813) FoxiestFox válasza rgeorge (#71812) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#71814) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az R61 hardvere mire képes? Egy T9300 és 8GB társaságábam, Nvidia NVS140 alaplapival. A lényeg akadnak a netes videók. A letöltött full hd filmek simán mennek. Win7 64bit fut rajta általában chrome-t használok. A youtube mostanában sokszor csinál olyat, hogy ugrál a videó főleg a weboldalba beágyazottak. A netem Digi 80/40, lemértem tényleg kb tudja is ezt. Amire gondoltam, hogy vagy a diginél a videostreamet lassítják vagy a hardver lenne gyenge. Másra nem tudok gondolni. Szerintetek?

(#71815) HSM válasza Taoharcos (#71814) üzenetére


HSM
félisten

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást, szerintem jó lesz. ;) Lehet gyenge már ehhez a VGA-ja.

(#71816) Francia91 válasza Taoharcos (#71814) üzenetére


Francia91
veterán

Chrome zabálja a legjobban a hardvert... Opera kisebb CPU és GPU erőforrásokkal is bőven beéri. Chrome alatt nálam is beakadtak az FHD videók T500-on, míg Operán pöcc- röff megy.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71817) Tim82 válasza Taoharcos (#71814) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valami olyasmi rémlik régebbről, hogy az NVS140 elméletben támogatja a DXVA-t/flash-t, gyakorlatban meg nem. sutszi próbálgatta annak idején a különféle drivereket, lejátszókat, amikor szó volt erről.

Letöltött, nem streamelt filmnél nyilván szó nincs flash tartalomról, azt meg izomból megoldja a T9300 röhögve.

A másik meg, hogy a Chrome beépített, "saját" flash-je szarabb, erőforrásigényesebb állítólag (nem használok Chrome-ot, szóval ezt csak itt-ott olvasottak alapján írom).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71818) HSM válasza Francia91 (#71816) üzenetére


HSM
félisten

A Chrome nekem csak akkor zabál, ha sok oldalt nyitok meg. Magam sem szeretem, de a T410-en mégis azt használom, mert kevés (5-6) nyitott tab esetén jóval gyorsabb, mint pl. a FF, jobban használja a több magot, ami egy ilyen lassúcska procinál rengeteget számít, mint az i5 M540. Az azstali gépen az i5 4690K-val nem volt gondom a FF-al. ;] Operát rég nem használtam, pedig a kedvencem volt, aztán eltolták a fejlesztését.... :D

(#71819) Francia91 válasza Tim82 (#71817) üzenetére


Francia91
veterán

Van szoftveres megoldás, amivel sima ügy az NVS140M-nek az 1080p is, unokabátyám T61-eseén is fent van a cucc. Ezzel a progival az Intel GMA950-es, T2400-as CPU-val TP T60-as lazán viszi az 1080p-s cuccokat, Chaser kolléga tanúsítja, átküldtem neki a cuccot, tesztelte

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71820) Tim82 válasza Francia91 (#71819) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a CoreAVC-re gondolsz, azt is tedd hozzá, hogy fizetős az a megoldás. Mellesleg sehol sem írják, hogy besegítene YouTube-videók lejátszásába, amiről pl. szó van most. Streamről beszélünk, netes videókról, nem pedig letöltött, mkv-konténer formátumban offline meglévő filmekről.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71821) Francia91 válasza Tim82 (#71820) üzenetére


Francia91
veterán

Háát... igen :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71822) soldi3r válasza Francia91 (#71816) üzenetére


soldi3r
veterán

Firefox se kutya. Epp tegnap neztem, hogy 3-4 lapos bongeszeshez a 4 giga mellol mar nem lehet kikapcsolni a lapozofajlt. Ami viszont HDD eseten belassit 1-2 dolgot. Ugyohgy a 8 giga megy az X200-ba, a Precibe meg jon a 2x8.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71823) Francia91 válasza soldi3r (#71822) üzenetére


Francia91
veterán

Kb 4 éve nem használok sem Chrome-ot, sem Firefox-ot, csak Operát :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71824) soldi3r válasza Francia91 (#71823) üzenetére


soldi3r
veterán

En kb akkor csereltem le az operat :D Egy idoben sokszor fagyott.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71825) Francia91 válasza soldi3r (#71824) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem stabil, csak mikor VGA-t váltok, akkor szeret befagyni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71826) Taoharcos válasza HSM (#71815) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Köszönöm! :R :R :R :R :R
Ennyi volt a baja. T9300 izomból... ahogy Tim82 írja.

(#71827) azbest válasza Francia91 (#71819) üzenetére


azbest
félisten

múltkor vettem egy liceszet, hááát... nem tűnt kifejezetten jobbnak, mint az ffdshow.

(#71828) YumeD válasza azbest (#71827) üzenetére


YumeD
tag

LAV már jobb... dxva2, intel quicksync támogatáson felül sw-sen is egész korrektül optimalizált, sőt, nvidia esetén több formátumhoz a cuda magokat is be tudja fogni olyan formátumokhoz ami nem menne dxva2-vel.
K-lite Mega meg egész "tiszta" codec pack, rengeteg finomhangolási lehetőséggel, csak ajánlani tudom.

(#71829) Francia91 válasza azbest (#71827) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem csak a CoreAVC-vel van tapasztalatom, eddig amiken használtam, bevált. Nyilván már a T500-ason nem kell, de raktam fel pár régebbi hardverrel megáldott gépre. T60 T2400 GMA950, T61 T7300 NVS 140M, régi asztali masinám (Socket 462 AMD Duron 1600 MHz, ASUS Radeon 9600SE 128 MB). Ezek a CoreAVC-vel mind vitte az 1080p-t, kivéve az asztali masinát, az csak 720p-ig bírta, de ott 50% CPU terhelés mellett, ami sztem szép ahhoz képest, hogy azelőtt nézhetetlen volt a 720p.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71830) macikos válasza Dhampir (#71738) üzenetére


macikos
addikt

Nem viszem szervizbe, Isten ments! Ez szoftveres probléma. Újraindítás vagy újabb készenlétből való felélesztés után megint megy a hűtés, a TrackPoint is jó egy ideig, na meg a hálókártyánál is kizárt, hogy valami hardveres probléma van.

(#71831) cadeyrn válasza soldi3r (#71822) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Pale Moon Browser - Firefox, amilyennek lennie kellene.

(#71832) soldi3r válasza cadeyrn (#71831) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat nem tudom, lehet eddig is elfajul a dolog :) De mondjuk az Iceweasel eleg jo volt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71833) soldi3r


soldi3r
veterán

Hatha valakinel van elfekvoben csak nem hirdeti. Vennek R51/2-t.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71834) oliverthomas


oliverthomas
csendes tag

Sziasztok,

Mikulás bácsi hozott nekem egy T61-es black screent 1 hosszú 2 rövid sípjelzéssel :(
Itt a fórumot már végigolvastam, mások is beleszaladtak már (https://forums.lenovo.com/t5/T61-and-prior-T-series-ThinkPad/T61p-exhibiting-1-long-and-2-short-beep-and-black-screen/td-p/223574)
Volt már valakinek ilyen és tudna ajánlani megbízható szakit a javításra?

Köszi előre is! :R

(#71835) Chaser válasza Tim82 (#71817) üzenetére


Chaser
titán

Nem támogatja, nem csak hw-esen qrták el hanem sw-esen is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71836) Tim82 válasza Chaser (#71835) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kis szómagyarázat, ha már ezek szerint szükséges: "elméletben igen" = Nvidia úgy promózta.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71837) Chaser válasza Tim82 (#71836) üzenetére


Chaser
titán

Csak megerősítettem a gyakorlati részt, hogy nem támogatja. Kis értelmezésként, nem cáfoltam amit te mondtál :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71838) Tim82 válasza Chaser (#71837) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kis értelmezésként: nem is mondtam, hogy cáfoltál volna. :P

Pusztán ha te úgy érezted, hogy hozzá kellett tenned, akkor nem voltam előzőleg eléggé egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71839) HXY válasza Francia91 (#71823) üzenetére


HXY
addikt

Az Opera az utóbbi években egy Chrome klón.
Régen tényleg jó volt, én is szerettem másodlagos böngészőnek.

(#71840) metal01 válasza HXY (#71839) üzenetére


metal01
őstag

Nekem nem tűnik annak. Mobilon is azt használom, pedig Nexusom van, ahol a Google böngészője default. Mégis jobbnak érzem az Operát.

(#71841) FoxiestFox válasza metal01 (#71840) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mobilon jobb is. Én PC-n elsődlegesnek használom, mert gyorsabban indul mint a FF, de kb ez minden előnye... :U

(#71842) soldi3r válasza FoxiestFox (#71841) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalam a folytatasban is gyorsabbnak tunik.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71843) voyager4.4 válasza metal01 (#71840) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Pedig az. :K

no fate but what we make

(#71844) sutszi


sutszi
veterán

Akkor Windows 8.1 vs T61 történet.

1. próba: Windows Update még mindig képes összeesni a semmitől. Nem készítették fel az életre. Ez van.

2. próba. Minden driver fent van. Nincs ismeretlen hardver. Szépen megy. Egyik újraindításkor KERNEL_TRAP...bla..bla... Ezután nem indul.

3. próba. Kb ugyanaz mint a második csak kicsit jobban figyeltem mikor mi megy fel. De megint KERNEL bla..bla... Visszaállítás.

A poén, hogy még 2014-ben is az elmúlt évek reklám bullshit szövegével együtt egy rakás restartot kér a rendszer, pedig nagyon nem ezt ígérték... mindegy ez mellékszál.

Úgy látom ami közös pont eddig, hogy azután dőlt be mindkét alkalommal a rendszer, miután feltettem az ESET 8.0-t. Addig simán felmentek a driverek restartok, stb...nincs gond. Amint feltettem a második után bumm. Persze ez csak sejtés. Ma délután tovább próbálkozom...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71845) rgeorge válasza sutszi (#71844) üzenetére


rgeorge
addikt

En éppen mostanában készítek fel egy inteles 14" wide T61-et vésztartaléknak, Windows 8.1 van rajta a kezdetektől. Eddig semmi gond, és mintha a NOD32 v8 is felment volna rá, de ezt még ellenőrzöm. SU és WU frissítések voltak, manuálisan semmit sem telepítettem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71846) ivana válasza sutszi (#71844) üzenetére


ivana
Ármester

A win 8.1 update a desktopomon is döglődik szóval nem a T60-hoz tartozó probléma.

[ Szerkesztve ]

(#71847) sutszi válasza rgeorge (#71845) üzenetére


sutszi
veterán

Hm...ez érdekes... Akkor annyiban módosul az elmélet, hogy bekerült egy új játékos az Nvidia driver személyében. Talán még az is lehet, felelős...

(#71846) ivana : Azt kihagytam, hogy a 2. próba után már rendben volt az WU. Csak az elsőnél kicsit bután működött...

----------------------------
Egyébként amíg ment addig nem volt vele különösebb probléma...A hardverek rendben voltak...Csak tényleg annyit, hogy az egyik indítás alkalmával ledobta az ékszíjat...

Ma reggel még Nvidiát tettem fel rá. Más nincs. Majd kiderült, ez lesz a felelős vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71848) spammer


spammer
veterán

Tervezem néhány laptop, köztük egy R61-es újrapasztázását. Szerintetek ilyen paszta megfelelő lesz? Arctic MX-2 "hőközlő zsír" 8g, Arctic MX-4 4g hőközlő zsír Mennyit kell ezekből a procira nyomni? Ezzel az Arctic MX cucossal van valakinek tapasztalata, megéri ilyesmit venni?

Off-ba rakom a kérdést, de remélem elfér, hiszen egy TP gép is érintett. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71849) Tim82


Tim82
nagyúr

X220-guruk:

Az LP125WH2(SL)(B3) panel csak X220 tabletben volt, vagy sima X220-ba is került? (FRU-m nincs, mert az eladó által megadott a (B2)-höz tartozik, de letette a nagyesküt, hogy (B3) a panel típusmegjelölése.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71850) Tikakukac válasza Tim82 (#71849) üzenetére


Tikakukac
titán

Esküdjön nyugodtan. B3 csak tabletben volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.