Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) tototos válasza Tikakukac (#72799) üzenetére


tototos
őstag

Hát most kipróbálom mit bír.

(#72802) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Írtam ma a Smartservice-nek. Azt reagálták rá, hogy kép alapján nem megállapítható, hogy garanciális-e a probléma, ezért annyit tudnak javasolni, hogy vigyem be (nem igazán lehetséges, 140 km-re lakom Budapesttől), vagy adjam meg a címem, és ha majd ha erre járnak megnézik... Hát mondom szép. Kérdeztem, hogy esetleg nem-e lehet futárt küldeni a gépért, de azt mondták, hogy On-Site garanciánál nem, a saját költségemen tudom beküldeni csak. Írtam a Humansoft-nak, ők még nem írtak vissza. Mi a véleményetek erről? Ne számítsak semmi jóra?

(#72803) soldi3r


soldi3r
veterán

Kit erdemes garhosszabbitas ugyben keresni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#72804) Chaser válasza HSM (#72800) üzenetére


Chaser
titán

Ha új - valóban 0 ciklussal - lazán eláll több évet. Gond akkor kezdődik amikor már használták akár 1 ciklus erejéig is, beindult a kémia. De itt is jellemzően sanyo/sony döglik bele. Pl panasonicból ilyet kb 50db-ban találtam egyet, előző párosból 20-25-öt:)

szerk: beloadjoker Írj rám 7végén, van egy billzetem de nem tudom milyen mechanikűs. Addig nem lesz időm keresgélni meg el is felejtem mire 7vége lesz ha nem szólsz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72805) soldi3r válasza Chaser (#72804) üzenetére


soldi3r
veterán

Tehat akkor teszteletlenul, 0V-tal aruljak az uj akkukat? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72806) Chaser válasza soldi3r (#72805) üzenetére


Chaser
titán

Egész biztos. Volt nálam több gyári új, mind 0%-on kezdte a töltést, ha pár hónapos ha több éves volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72807) HSM válasza Chaser (#72804) üzenetére


HSM
félisten

No igen, a Panák nagyon jó akksik. :K Gondolom, nem véletlen írja, hogy 2007-es az akksi, és először használva 2009-ben, tehát valamekkora használat volt vele, akkor is, ha "bontatlan". Mind1 végülis, reméljük jó lesz, és beválik. :R

A felújított cellás gyári akkus dologról nem tudsz valamit, amit írtam? :)

(#72808) tototos válasza Chaser (#72806) üzenetére


tototos
őstag

Nekem is le volt merülve teljesen.

(#72809) Chaser válasza HSM (#72807) üzenetére


Chaser
titán

Ha már használt az műs, de panát nem hatja meg, csak ha utána nagyon sokat állt, ez több évet jelent. Nem foglalkozom felújított akkukkal meg nem is értek hozzá. Ezek csak spéci esetekben érik meg, olyan akkunál amit nem lehet kapni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72810) soldi3r válasza Chaser (#72806) üzenetére


soldi3r
veterán

Az lehet, de nem hiszem, hogy a Lenovo nem irja elo a tesztet osszeszereles utan.
Valahogy igy tartom realisnak.

(#72808) tototos 2007 ota azert volt ideje lemerulni meg ha 100%-rol is indult :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72811) azbest válasza Chaser (#72806) üzenetére


azbest
félisten

Biztos nem 0V-tal, mert a lithium akku elpusztul, ha egy bizonyos szint alá csökken a feszültsége. Azért sem 0V, mert a robbanásveszély miatt a gyárban formázzák az akkukat, tehát nem lehet töltés nélküli. Attól persze lehet, hogy a panának kisebb az önkisülése és később megy tönkre állásában.

(#72812) Chaser


Chaser
titán

Ámberek' én csak azt mondom amit tapasztaltam. Új akku évek után sem lesz gondos ha még nem volt formázva, használt akku fél év alatt is be tud halni ha csak áll. Kis dellemben pl most így halt meg. Minőségellenőrizés? Gyári hibás fél millás gépet kidobnak polcra...:) Maximum rámérhetnek a cellákra, hogy teszteljék nem tűz/robbanás veszélyesek. A 0V onnantól él, amikor már használva volt az akku. Amíg nem indul be a kémia addig más a felállás. Ha élne új akkunál a 0V 2-3 éves gyári akku újan olyan halott lenne mint annak rendje, de nem találkoztam még halottal. Onnantól kezdve hogy egy ciklus is van benne már nem új "műszakilag", ha gyakorlatilag még az is. Viszont kár ezeken rugózni, ha meghal venni kell másikat, az a világ rég elmúlt mai gépeknél veszünk egy akkut és túlél 3 gépet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72813) Feenyx válasza Feenyx (#72802) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Francba a képet nem mellékelte a hibáról amit ide a fórumra akartam feltölteni. Inkább adok egy linket róla: [link]

(#72814) agonatic


agonatic
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék T410s-nél van - e értelme az átváltható videokártyának, működik rendesen automatikisan terhelés függvényében? Az nVidia 3100M-el mennyire hangosabb ill. mennyire merülősebb az akksi? Vagy kínlódás az egész csekély teljesítménynövekedésért?

(#72815) Gondwana válasza Feenyx (#72813) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ennyiből előbb mondanám, hogy a keyboard bezel nincs rendesen a helyén, mint, hogy a képernyővel lenne gond - persze nincs feltétlenül igazam és ennyiből nem is lehet megmondani, mi és miért ferde rajta)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#72816) Sanya válasza agonatic (#72814) üzenetére


Sanya
nagyúr

windows operációs rendszerek alatt az első generációs core i processzorokba épített vga driverellátottsága, valamint annak támogatása borzalmas. Én egy sima t410-et vettem a barátnőmnek diszkrét vga-val.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#72817) zedii válasza FoxiestFox (#72659) üzenetére


zedii
aktív tag

hát sehol sem találtam elérhető w520-at :((

(#72818) FoxiestFox válasza zedii (#72817) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#72819) zedii válasza FoxiestFox (#72818) üzenetére


zedii
aktív tag

köszi, ezt most láttam én is :B , remek, de én a nagyobb felbontású kijelzőt keresem ehhez a kijelzőhöz.. köszi mégegyszer

(#72820) ivana válasza zedii (#72819) üzenetére


ivana
Ármester

Hogy mit akarsz? Ez fullHD-s tudtommal a legnagyobb felbontású w520-ba szerelt panel.

(#72816) Sanya: A linux operációs rendszereké viszont tökéletes, szóval ahhoz jobb az intel.

[ Szerkesztve ]

(#72821) Tikakukac válasza zedii (#72819) üzenetére


Tikakukac
titán

Maximum a géphez keresed a nagyobb felbontásút nem a kijelzőhöz a kijelzőt.

Továbbá meséld el nekem hogyan raksz 2k-3k-4k felbontást W520-ba, mert remélem tudod, hogy FHD a teteje és ez az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72822) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egyik W510 revízióban sincs engedélyezve az Optimus?

(#72823) rtzui


rtzui
csendes tag

Üdv!
Fejhallgató problémám van T500-on. Nemrég vettem egy használt gépet és ezt elfelejtettem kipróbálni. Tulaj azt mondta, hogy volt vele gondja, de megcsinálta.

A jelenség a következő: ha bedugom a fejhallgatót, nem érzékeli, hogy bedugtam. Ugyanúgy szól tovább a beépített hangszóró. Fejhallgató néma. Keverőpultban max-on van a fejhallg sávja.

Szoftveres, vagy hardveres probléma lehet?

(#72824) FoxiestFox válasza rtzui (#72823) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hardveres, a jack makkanhatott meg.

(#72825) ivana válasza rtzui (#72823) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem is szól akkor szinte biztos, hogy hardveres és a csatival van baj, ki kell cserélni a jacl csatlakozót.

(#72826) HSM válasza rtzui (#72823) üzenetére


HSM
félisten

Hogy van beállítva a hangkari? Multi-stream módban (ha ebben van, külön kell meghajtani a fülest) vagy hangszóró-némító füles módban? Ugyan T500-am nem volt, de T410-20-on kapcsolgatható ily módon.

(#72827) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

x201-hez jó a 2504 dokk?

(#72828) Tim82 válasza FoxiestFox (#72827) üzenetére


Tim82
nagyúr

X201-hez csak az X200 Ultrabase jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72829) Tikakukac válasza FoxiestFox (#72827) üzenetére


Tikakukac
titán

Óóó, milyen csoda is lenne. Poénból veszi szerinted mindenki a dokkokat tripla annyiért? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72830) FoxiestFox válasza Tim82 (#72828) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ó, téééényleg. Bocs, ez elég gáz kérdés volt. :D

Meg 72822-re ha valaki tudná a választ, az kúl lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72831) rtzui válasza ivana (#72825) üzenetére


rtzui
csendes tag

Hogy lehet ilyet javíttatni? Egy "mezei" műszerész meg tudja oldani?

(#72832) FoxiestFox válasza rtzui (#72831) üzenetére


FoxiestFox
félisten

kicserelteted a csatit

(#72833) HSM válasza rtzui (#72831) üzenetére


HSM
félisten

Ezt megnézted? [link]
Nem vagyok benne biztos, hogy kell ide műszerész. :U

(#72834) Feenyx válasza Gondwana (#72815) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Tényleg ez a baj úgy néz ki. Ma nagy meglepetésemre itt járt a szervizes (jó gyorsan reagáltak ahhoz képest hogy azt mondták majd ha járnak erre, ez egy nagy piros pont nekik), levette a palmrestet és kicsit eligazgatta a kábeleket amik a fedlapba mennek jobb oldalon (wifi kábel?). Jobb lett a helyzet, már csak nagyon minimális ez a jelenség, azt mondta ezzel nem lehet mit csinálni, szűkös a hely. Úgy hogy nem a fedlap ferde. :) Ha már szétszedte megkérdeztem, nem-e pasztázná le a procit esetleg, és meg is csinálta, rendes volt. :)

(#72835) Francia91 válasza rtzui (#72831) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem keresd fel KillHates, vagy mobileman kollegat, ok foglalkoznak ilyenekkel, irto rendesek, es nem rabolnak ki anyagilag. KillHates-hez kuldtem mar fel sok notit, megcsinalt minden problemat, korrekten es olcson.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72836) boost


boost
addikt

Sziasztok. T520. A jobb zsanér kicsit mozog. Lehet rajt húzni?

(#72837) FoxiestFox válasza boost (#72836) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha maga a zsanér mozog, akkor elképzelhető hogy igen.

(#72838) boost válasza FoxiestFox (#72837) üzenetére


boost
addikt

Az LCD elore hátra egy fél mm-t, ha mozgatom. A bal nem.

(#72839) ivana válasza boost (#72838) üzenetére


ivana
Ármester

Nem lehet húzni, ugyan azt csinálja a T420-am, épp úton van bele az új zsanér ebayről.

(#72840) boost válasza ivana (#72839) üzenetére


boost
addikt

sok pénz? céges a gép, pont most lesz turbósítva. nekem ez a fél mm annyira nem zavaró, még.

(#72841) FoxiestFox válasza boost (#72840) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A zsanér mozog magában a rollcage-ben, vagy csak holtjáték van egyik oldalon?
Előbbin húzhatsz, másikon nem.

(#72842) boost válasza FoxiestFox (#72841) üzenetére


boost
addikt

utóbbi

(#72843) ivana válasza boost (#72840) üzenetére


ivana
Ármester

Olyan 3-4k nem tudom mennyi volt, és most nagyon rossz a forint szóval lehet kicsit több. Az enyém durvább, ebbe kellett egy másik, ami fura, hogy hirtelen kezdte, nem tudom miért.

(#72844) zedii válasza ivana (#72820) üzenetére


zedii
aktív tag

itt történt egy frissítés. amikor még írtam a bejegyzést a kisebb felbontás volt (1600x900) én pedig a full hd-t szerettem volna. de most már minden happy

[ Szerkesztve ]

(#72845) zedii válasza Tikakukac (#72821) üzenetére


zedii
aktív tag

ajjaj. én ezt a felbontást kerestem. korábban nem ez a verzió szerepelt. :R

(#72846) ivana válasza zedii (#72845) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem a W510-t nézted mert eddig is ez szerepelt :N

(#72847) zedii válasza ivana (#72846) üzenetére


zedii
aktív tag

szerintem meg tévedsz. de ezen nem veszünk össze :))

(#72848) Tim82 válasza ivana (#72846) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, nem téved. Ugyanazon a linken először 1600x900-as felbontással szerepelt a W520, majd rövidesen javítva lett 1920x1080-ra (én is néztem késő délután, meg tudom erősíteni). Gondolom, a laptopsystem-nél rájöttek, hogy elírták a felbontást.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72849) Tikakukac válasza Tim82 (#72848) üzenetére


Tikakukac
titán

A nagy bulvárfélreértések...ilyen a popszakma.

Ja igen, ha már kijelző. Megvan az IPS is, holnap elhozom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72850) Tim82 válasza Tikakukac (#72849) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy csak jövő héten tudok érte menni, az nem gond?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.