Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) xcds válasza Chaser (#71700) üzenetére


xcds
őstag

Csak belekavarodtál a végére. ;]

(#71702) Tikakukac válasza Chaser (#71700) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom: a kép alapján ha megnézem akkor nem mondanám rá, hogy IPS mert borzasztó. Ettől függetlenül biztosan az.

Nyilván amúgy az, másnak nem lenne értelme berakni :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71703) kistewe válasza Tikakukac (#71692) üzenetére


kistewe
tag

Több fénynél nem lenne kihívás... az én T61-en nem egyforma a zsanérszélesség igaz a képarány is más...

uff stewe

(#71704) Tin válasza sutszi (#71697) üzenetére


Tin
veterán

meghagyták a szar tapipadot és nincsenek alsó fizikai gombok? komolyan, valaki mondja már el nakik kínaiul hogy mi a szar benne, mert az angolt nem értik...

(#71705) Tikakukac válasza kistewe (#71703) üzenetére


Tikakukac
titán

Kihívás? fogod és fényképezel kettőt. Egyiket fénynél másikat nem, aztán összevágod. És akkor nem úgy néz ki a nagyfelbontásos IPS mint a legalja TN :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71706) FoxiestFox válasza sutszi (#71697) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:(

(#71707) soldi3r válasza Tin (#71704) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha elkuldod nekike en lerajzoltatom a kollegammal :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#71708) Chaser válasza xcds (#71701) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Nem lehet egyértelműen megmondani hogy mi ennyiből. A 2504-es is jó minden felsorolt géphez.

Tikakukac A kép zajos, nem is gondolnám IPS-nek. De. Nem IBM szériás gép, 4:3, kurta nagy felbontás, csak IPS lehet, ennyi:) Ha IBM szériás lenne akkor is :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71709) Tikakukac válasza Chaser (#71708) üzenetére


Tikakukac
titán

A lényeg (ha már ilyet játszanék) a panelből tippelés lett volna. Így túl ezy volt vagyis más. Erre céloztam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71710) Dhampir válasza scarbantia (#71690) üzenetére


Dhampir
félisten

Végre valami "izgalmas" téma ebben a topicban. :DDD

(#71711) kraftxld válasza sutszi (#71684) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Atheros-ból nincs half size, rendes AC-s Lenovo kártya?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71712) kraftxld válasza sutszi (#71697) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem tetszik a koncepció, hogy 15", vékony ultrabook szerű és izmos cucc, de a megvalósítás kicsit khhmm..
A touchpad már alakulgat, a W540-é egyszerűen KRIMINÁLIS (igen, használtam, egyik ügyfélhez ment ki pár), de a billentyűzethez még mindig csak kalapáccsal nyúlnék :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71713) Tikakukac válasza kraftxld (#71712) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan ez mint a kecses betonkeverő. Kicsi megtévedtek a fiúk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71714) kraftxld válasza Tikakukac (#71713) üzenetére


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71715) Tikakukac válasza kraftxld (#71714) üzenetére


Tikakukac
titán

A rózsaszíntől még nem lesz kecsesebb inkább csak háát, nem tudom. Erre nehéz 1 szavas jellemzést adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71716) FoxiestFox válasza Tikakukac (#71715) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gay?

(#71717) sutszi válasza kraftxld (#71711) üzenetére


sutszi
veterán

Lényegében az Intel is jó lehet, mert van FRU-ja, meg hasonló Atheros is. Csak én nem tudom a whitelist, hogy megy pontosan... De ha Atheros-nál is egyberakták a wifi-t meg a BT-t akkor azzal is lehetnek problémák.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71718) sutszi válasza kraftxld (#71712) üzenetére


sutszi
veterán

Ja nem lenne rossz, csak jelenleg többnyire elrontják a körülmények ezeket a gépeket. Bár emlegettek több ígéretes hűtési megoldást, még most is ott tartunk, hogy ventilátor... Kis helyen, meg sok jó hő nem fér el. A throttling meg senkinek sem jó. A többi elcseszésről meg ne is beszéljünk amit művelnek.

Még tart a barátkozási időszakom a T530-al. Hát kb egybevág azzal amit már írtak itt mások is. A gépelési élmény alapvetően nagyon jó. Na de a kiosztás... :Y Tanulni kell és a korábbihoz képest némely művelet lassabb lesz továbbra is...mert távolságra került ami korábban nem volt... Az újabb szériáknál meg még tovább mentek. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71719) Chaser válasza FoxiestFox (#71716) üzenetére


Chaser
titán

helo kitty edisün':D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71720) PNP


PNP
őstag

Jó, gyors USB3 expresscardhoz kérhetek ebay linket?
Visszakeresve volt szó minipcie tunerről is, ennek hogy lesz antennája?

(#71721) Dhampir válasza kraftxld (#71712) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is küldjél ki ilyen használhatatlan W540-et. :D

(#71718) sutszi

Számomra nem volt újdonság a "gamer" billentyűzet, mert az IdeaPadekben is ez van. :DD

Inkább a numerikus pad hiányát érzem olykor-olykor. :(

[ Szerkesztve ]

(#71722) Peet91 válasza Dhampir (#71721) üzenetére


Peet91
aktív tag

Az a mondás, hogy az egyetlen fontos szempont ezeknél, hogy asmedia chip-es legyen, mert az az egyetlen normális megoldás. link

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#71723) Cold5 válasza Peet91 (#71722) üzenetére


Cold5
senior tag

Mindegyik a közepén ott van az a lyuk?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#71724) Chaser válasza Cold5 (#71723) üzenetére


Chaser
titán

Segédtáp csatlakozó, általában ott van, és mint a (I) az sem harap..szóval ne félj tőle:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71725) Cold5 válasza Chaser (#71724) üzenetére


Cold5
senior tag

Tudom, csak esztétikailag nem nagyon tetszik...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#71726) lakkusjj válasza Cold5 (#71725) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Mivel a gép oldalán van a foglalat, nem azt fogod egész nap bámulni. Nekem is van ilyen bővítőkártyám, nem lóg ki a gépből, a lyuk tuti nem fog zavarni.

(#71727) zannor


zannor
tag

Üdv!

Van egy Lenovo Yoga 2 13-as gépem, melyre fel volt telepítve a Windows 8. Ezt egy rejtett partícióról telepíti. A windowst átmigráltam egy ssd-re.

A kérdésem az, hogy az alábbi partíciók közül melyeket törölhetem úgy, hogy később a backup installálási lehetőség megmaradjon (A "D"-vel és az "E"-vel nem kell foglalkozni)? Elég ha csak a "PRV_DRV"-t tartom meg vagy valamelyik pár megás (1-1000MB-ig) sector is kell, mert az indítja el a telepítést a "PRV_DRV"-ről (akkor, amikor látja, hogy nincs fenn windows)?:

(#71730) Chaser válasza Cold5 (#71725) üzenetére


Chaser
titán

Ok, ez szubjektív. Megoldás: veszel 34-est, azokon van olyan amin nincs. Mondju nem értem gép oldalán mit nézegetsz, lényeg te tudod :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71731) Francia91 válasza PNP (#71720) üzenetére


Francia91
veterán

A tunerhez elméletileg jók a WWAN antennái

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71733) macikos válasza macikos (#69704) üzenetére


macikos
addikt

Azóta is szívok a T440s-sel. Ekkorát csalódni a Thikpad-ben... szánalmas. Nagyon megutáltam.

Most is 85 fokos a CPU, szétfűti a tökömet, mert készenléti mód után nem kapcsol be a hűtőventilátor.

A hálókártya ugyanúgy kékhalált okoz intenzív torrentezésnél. Továbbá a TrackPoint továbbra is kikapcsol pár másodperc után.

Legszívesebben megszabadulnék tőle, de sajnos jó áron eladni nem tudom. Bánom, hogy nem MacBook-ot vettem.

Senki nem találkozott ilyen problémákkal?

(#71734) Peet91 válasza macikos (#71733) üzenetére


Peet91
aktív tag

Én azt nem értem, hogy miért nem gariztatod csuklóból? Az hogy fűt mint állat, az lehet heatpipe törés/szarul felrakás gyárilag/akármi. A wifi kártya is lehet selejt, csak ott lehet user error a driver kapcsán, ezt nem tudom, viszont ezen dolgok egyenként is gariztatásra sarkallanának engem, nemhogy a kettő egyszerre. Az hogy kifogtál egy rossz darabot még nem jelenti azt, hogy minden thinkpad szar, mondjuk a 40-es széria pont az, de azért nem ilyen szempontok mentén, hanem a touchpad, plusz általános minőség terén.

A leggagyibb konzumernek sem szabad ilyen dolgokat produkálni új korában.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#71735) macikos válasza Peet91 (#71734) üzenetére


macikos
addikt

A driverrel lesz valami, mert külföldi oldalakon is vannak ezekkel kapcsolatban panaszok.

Oké, gari. Na de az a gond, hogy én ezen végzem a munkámat, 0-24 szükségem van rá. Ilyenkor mi a teendő? Cseregép? A HDD is tele van, hova rakjam az adatokat? Na meg a programok, stb.... üzleti titkok...

(#71736) soldi3r válasza macikos (#71735) üzenetére


soldi3r
veterán

Ahol letkerdes a gep, ott biztos van egy tartalek noti.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71737) Peet91 válasza macikos (#71735) üzenetére


Peet91
aktív tag

Veszel 10-15-ért egy 1 TB-s külső vinyót backupnak, vagy kölcsönkéred valamelyik spanodét. Persze triviális megoldás, de ilyen esetben tényleg kell egy tartalék gép. NBD keretein belül sem ad a javítást végző cég, plusz ha belegondolok, még ha adnának is, az is olyan lenne mint a jó öreg Mask című filmből a "kölcsönjárgány" ;]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#71738) Dhampir válasza Peet91 (#71722) üzenetére


Dhampir
félisten

Mellément. :)

(#71733) macikos

Senki nem találkozott ilyen problémákkal?

A szervizben mit mondtak? A Lenovoknak jó a hűtése, nem kellene ennyire felforrnia.

[ Szerkesztve ]

(#71740) #43301120


#43301120
törölt tag

Hihetetlen ez a konzumer kategória :O Anyum Samsung laptopjával kellett valamit kezdenem, mert az aksi halott volt. Nos valami COMPAL gyártmányú aksi volt benne, ami 161 ciklus után megadta magát :( A kijelző is botrányosan rossz. Tudtam, hogy király a T400, de ilyenek után még jobbnak érzem :DD

(#71742) Chaser válasza macikos (#71735) üzenetére


Chaser
titán

HDD-t kiveszed. Ha egy gépre 0-24-ig van szükséged akkor van tartalék géped, ahogy nekem is. Egyéb esetben nincs rá szükséged. Gondolj bele, bármi bármikor meghalhat benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71743) Poo


Poo
aktív tag

Na megjött az első kör céges t440,hát eddig csak olvasgattam de most már tudom mennyire nem frankó :)) alig várom már hogy a fedlapon a teljes thinkpad világítson nem csak a kis piros petty mert biztos vagyok benne hogy a mérnököknek ez is eszükbe fog jutni ,hogy az milyen frankó lesz :-) a bill és touchpadon kívül nekem fájó pont az is hogy egy ram vagy vinyó cseréhez le kell bontani az alját... :W Most mért? Nincs benne odd ,nem mintha nagyon sokat használná bárki is de ha kiveszik belőle mért nem lesz vékonyabb/kisebb?Állítom ha megnézel egy t42-t az vékonyabb mint a mostani t440 :)) a kijelző benne egy rakás trágyahalom, a hangszóró annyira hangosan szol maxon hogy bántja az ember fülét az éles benne....Egyetlen dolog ami tetszik hogy az aksit amit gyárilag kaptunk hozzá az megemeli a hátulját egy kicsit és így talán jobb gépelni rajta de kb ez az egyetlen pozitívum :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#71744) Kbali válasza #43301120 (#71740) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt tudod ugye, hogy a compal a legnagyobb oem gyártó az Asus után?

(#71745) #43301120 válasza Kbali (#71744) üzenetére


#43301120
törölt tag

Nem tudtam. Viszont kicsit utána olvastam a dolgoknak, és sokan panaszkodtak erre az aksira. Az, hogy 160 ciklus után meghal, durva :O

(#71747) soldi3r


soldi3r
veterán

A 2 magos W520-nal csak 2 memoria slot van, vagy 2-t kezel a 4-bol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#71748) kraftxld válasza soldi3r (#71747) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak kettőt kezel a 4-ből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71749) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!

Van egy T410-em ami holnap kap egy SSD-t és így Win7 is kerül rá. A kérdés az lenne, hogy a gyári oldalon található driver halmazból mi az istent kell feltenni. pl.: chipsetnél van fent 5 fajta gondolom nem kell mindet feltenni.

üdv: Tomi

(#71750) kraftxld válasza IvI88 (#71749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

System update fel, aztán az leszed mindent Win7 alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.