Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok!
Eladóvá vált egy Thinkpad T43-as gép. Megkímélt állapotban, P4 1.86, 2 GB RAM, ATI x300 64 MB, 14'' 1024x768, Magyar bill.
Ár: 25e Ft.
Ha érdekel valakit akkor írjon.

(#71752) Chaser válasza Mohhoj1986 (#71751) üzenetére


Chaser
titán

Ha már itt hirdetsz legalább olyan árat mondanál amiért meg is veszik :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71753) FoxiestFox válasza Chaser (#71752) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De annyiért meg minek eladni, jó lesz retrózni. :D

(#71754) Tikakukac válasza Mohhoj1986 (#71751) üzenetére


Tikakukac
titán

Van 3 akkor elhozom őket darabjában 110k-ba. Kihagyhatatlan ajánlatnak tűnik, főleg, mert szakmaiba van betolva, az csak jó lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71755) FoxiestFox válasza Tikakukac (#71754) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én már értékelem ezt is, még ha paraszt is, legalább TP, nem Ideapad meg Yoga meg macskaszőr.
Komolyan, ha többen jönnek ilyenekkel, végleg banolva leszek :D

(#71756) Francia91 válasza FoxiestFox (#71755) üzenetére


Francia91
veterán

Hallgatni arany :)
Én ezért nem írok az ilyenre inkább választ :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71757) FoxiestFox válasza Francia91 (#71756) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos én nem bírom ki. Azt hiszem, gonosz vagyok.
Élvezem linkelni nekik ezt a sok netes idiótaságot. ;]

(#71758) Dhampir válasza FoxiestFox (#71757) üzenetére


Dhampir
félisten

Részlet az ÁSZF-ből:

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

Bármely beavatkozás, mely hátrányosan változtatja meg a Szolgáltatás megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát, zavarja a többi Felhasználót (például: mértéktelen hangulatjel használat, óriási méretű képek, kártékony programkódok, felesleges üres sorok, túlburjánzó díszítések és sorminták, folytonos nagybetűs írásmód, illetve a jóérzést zavaró, agresszív, kötekedő, hangulatkeltő, sértő, vulgáris, személyeskedő tartalom).

Tisztességes hangnemben, illetve humorosan is lehet közölni egy másik emberrel, ha eltévedt és megpróbálni a helyes topicba irányítani. Nem egy vadnyugati kocsmában vagyunk, ahol mindjárt tökön rúgják a betoppanókat.

(#71759) FoxiestFox válasza Dhampir (#71758) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazán kösz, de hová kak.. ööö, mit csináljak vele? ;]

(#71760) Dhampir válasza FoxiestFox (#71759) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán Francia91 fórumtárs jó tanácsát mindannyian megszívlelhetjük, még ha néha nem is olyan könnyű feladat, önuralomra szert tenni. :)

(#71761) Chaser

:C

[ Szerkesztve ]

(#71761) Chaser válasza FoxiestFox (#71759) üzenetére


Chaser
titán

Én úgy szoktam már ha nagyon odamondanék leírom, aztán ok helyett backspace a böngészőn...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71762) FoxiestFox válasza Chaser (#71761) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kipróbálom :D

(#71763) Tim82 válasza Chaser (#71761) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ó, ezt én is szoktam. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71764) Kbali válasza FoxiestFox (#71755) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vigyázz, mert Thinkpad Yoga az van 😉

(#71765) FoxiestFox válasza Kbali (#71764) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ajaj, ne is mondd :)

(#71766) Kbali válasza FoxiestFox (#71765) üzenetére


Kbali
nagyúr

Első blikkre nem tűnik rossznak, a főnököm kapott most ilyet.

(#71767) Smith890


Smith890
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ThinkPad T61-es gépem, melynek a ventilátora egy ideje már csörög-zörög, döglődik. Youtube-on látott videók alapján nem nagy meló kicserélni a ventit, így nekiállnék magam. Az lenne a kérdésem, hogy az a fóliaszerűség, amit az alábbi videón a férfi 5:42-nél leszed a ventiről és a bordáról, annak mi a tisztességes neve? Vagy mivel tudom helyettesíteni? A kommentek alapján valamilyen öntapadós alufóliaszerűség lenne, de én ilyet még sosem láttam.

https://www.youtube.com/watch?v=6CvX9EVdQck#t=343

(#71768) ivana válasza Smith890 (#71767) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet kapsz barkácsboltban. Alufólia és ragasztós az alja. Nem tudom mi a neve, de vettem már ilyet többször.

(#71769) sutszi


sutszi
veterán

Tudom, hogy nagyon OFF, de lapa fórumtársról tud valaki valamit? Úgy eltűnt mint szürke szamár a ködben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71770) Tim82 válasza sutszi (#71769) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont ma jutott nekem is eszembe ugyanez...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71771) FoxiestFox válasza Kbali (#71766) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy tényleg jónak tűnik a maga nemében, csak nem értem, miért kell a TP brand alá vonni ezeket a változatos rendeltetésű designer izéket.

(#71772) scream válasza FoxiestFox (#71771) üzenetére


scream
veterán

Mert jólhangzik TP-nek lenni.

(#71773) azbest


azbest
félisten

Jaaaj... megvan a 2503-as dokkoló :)
És megjött a vga is bele... de benéztem picit, mert pár milliméterrel magasabb az egy slotosnál, így nem fér be a dokkba. Találtam itthon egy gs8400-at, az meg 71W-os (a gt610 csak 30W), így túl sok a dokk 55ös limitjének. Nah, kereshetek másik bordát, ha már ilyen ügyes voltam.

Durva hangja volt a a gs kártyával, bár alapjáraton is lényegesen hangosabb a t61 ventijénél a tápja.

[ Szerkesztve ]

(#71774) Chaser válasza FoxiestFox (#71771) üzenetére


Chaser
titán

Mai TP-k között már elfér...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71775) azbest válasza azbest (#71773) üzenetére


azbest
félisten

Na csak belefért, egy kicsit igazítani kellett a riser kártyán és úgy már különösebb feszegetés nélkül is éppen beleillett.

Tim82: Neked mi a tapasztalatod a pcie slot melletti ventillátorral? Úgy látom ha mindkét monitoromat rákötöm a vga-ra, akkor folyamatosan zúg nagyon hangosan. Ha csak az egyiket kötöm rá és a másik az intelen marad, akkor lecsendesedik (bár a tép is relatíve hangos). Eddig csak olyat olvastam, hogy kiiktatták a kis pcie ventit a porszívóhatás ellen. Ismersz más módot a lehalkítására?

Először nem annyira akart bootolni... menet közben rádugtam és azóta restart után is jó. Most a pcie kártya volt kiválasztva a biosban, úgy az intel nem is volt használható, aztán így kiválasztottam hogy internal, így mindkettő akítv és sok monitort ráköthetnék :)

[ Szerkesztve ]

(#71776) Tim82 válasza azbest (#71775) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam nincs használatban a PCI-e slot, szóval erre nem tudok mit írni. A bal oldali venti biztosan cserélhető, ezt viszont nem tudom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71777) FoxiestFox válasza azbest (#71775) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mennyiért vetted?

(#71778) azbest válasza FoxiestFox (#71777) üzenetére


azbest
félisten

ő az [link], de úgy látom néha olcsóbban is előkerül ilyesmi [link].
Az eGPU megoldásokhoz néztem, azokat sem lehet olcsóbban megúszni, ez meg kompaktabb, mintha külső kábelezéssel csinálom, de riser kábellel akár nagyobb külső kártya is beköthető, ha külső tápot adok neki.

Egyébként ahogy néztem a dock "alaplapján" is egy 1x pcie kártya slot van, abba van dugva egy riser, ami elfordítja oldalra kissé megdöntve.

[ Szerkesztve ]

(#71779) maláj


maláj
őstag

azt hiszem meglepem az x201-emet vele az ünnepekre :DDD

(#71780) Chaser válasza maláj (#71779) üzenetére


Chaser
titán

húsvétra? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71781) Tim82 válasza Chaser (#71780) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebay-en vajon elfogadnak sört-csokit? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71782) edari


edari
őstag

Sziasztok
Tudom nem egy mai darab, de remélem tudtok segíteni.
Lenne egy ilyen gép, hogy Lenovo T61. Egyik nap, mikor is aksiról ment a cucc, egyszer csak kikapcsolt a gép. Nem szabályos leállás volt, hanem puff, hirtelen fekete kép. Töltőről bekapcsol, de az akksit jelző led egyfolytában narancssárgán villog. Megnéztem winben, látja az akksit, 47%-on van. Aida64-ben is megnéztem, ott is ott van a cucc (44%-os elhasználódással).

Most ilyenkor mivan? Meghalt az akksi?

(#71783) Chaser válasza edari (#71782) üzenetére


Chaser
titán

Cellazárlat vagy elektronika hiba. Gondolom régi sanyo/sony. Csere ha kell akkuidő. Jövő héten írj rám, sztem tudok megoldást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71784) edari válasza Chaser (#71783) üzenetére


edari
őstag

:R

(#71785) westlake


westlake
félisten

Végre kiadott a Lenovo egy új firmware-t (LFBi) a régi helyett!
Mindenkinek erősen ajánlott, aki 520-as szériába tartozó Lenovo-s Intel SSD-t használ.
Én körülbelül egy éve szívok 8 darab ilyen SSD-vel a hibás firmware miatt. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#71786) felvono


felvono
tag

tud vki x200/201es dokkoloba valo blu-ray irorol? esetleg lelohelyrol?

(#71787) felvono válasza felvono (#71786) üzenetére


felvono
tag

kozben talaltam 9.5mm-es ultrabay blu-ray irot. Ha ultrabay es a meret stimmel akkor elvileg mukodnie kell ugye?

(#71788) vadger


vadger
tag

Sziasztok!
Barátnőmet megfertőztem, ő is szeretne magának egy Thinkpad-et (nekem X201 van).
Viszont mivel nőből van, szeretné élőben megnézni magának az egyes típusokat. T illetve L-ben gondolkodunk.
Tudtok olyan üzletet ahol élőben meg lehet tapogatni az ilyen laptopokat? Mindenhol csak az ócska gagyi laptopokat tudtuk eddig megnézni.

Ja igen, a helyszín Budapest lenne. Előre is köszönöm!
Gergő

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#71789) Tim82 válasza vadger (#71788) üzenetére


Tim82
nagyúr

Laptopsystem.hu pl. ilyen hely.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71790) donjohnson válasza vadger (#71788) üzenetére


donjohnson
addikt

laptopsystem.hu, boráros tértől nem messze van.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71791) vadger válasza Tim82 (#71789) üzenetére


vadger
tag

köszi @Tim82 és @donjohnson

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#71792) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

X200-ban még mindig nem cseréltem ki a hűtőt mert nincs rá időm, ahogy néztem youtube-on kicsit szarakodni kell. A lényeg:

Ki vállalja Pest környékén? :D Jöhet PÜ (értelemszerűen megfizetem)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#71793) Tim82 válasza BoB (#71792) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ezt mondtam, amikor megvetted tőlem a hűtőt, hogy ha kell, vállalom a beszerelést is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71794) BoB válasza Tim82 (#71793) üzenetére


BoB
veterán

:D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#71795) maláj válasza Chaser (#71780) üzenetére


maláj
őstag

a túrót ... nekem mint vez. ig.-nak turbó sebességgel fogják küldeni :K
Tim82: most a szaloncukornak van szezonnnnya :DDD

(#71796) Chaser válasza maláj (#71795) üzenetére


Chaser
titán

a túrót azt kehet ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71797) sutszi


sutszi
veterán

Volt róla szó többször, hogy a T500-ra szívás a Windows 8.1. Ennek függvényében botor kérdésnek tűnhet, de mi a helyzet a T61-el. lassan 5 éves lesz a rendszer és már nagyon megérett az újratelepítés... Nagyon nem akarok elszöszölni vele.
Van aki használja 8.1-el vagy van olyan hardver ami nem valószínű, hogy működni fog? Nvidia-s a motyó... FP nincs. Más nem jut eszembe... Ötletek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71798) Tim82 válasza sutszi (#71797) üzenetére


Tim82
nagyúr

Némi saját tapasztalat. És nem, nem a vinyó haldokolt, az azóta is okés Win 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71799) sutszi válasza Tim82 (#71798) üzenetére


sutszi
veterán

Megnézem mennyire tudnék ezekről lemondani...aztán max Win7 lesz belőle. :(
Köszi a tapasztalást. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71800) Francia91 válasza sutszi (#71797) üzenetére


Francia91
veterán

Figyelj, unokabátyámnak T61-ese van, nVidia NVS140M GPU-val, és FPR-rel, tökéletes rajta a Window 8.1, kb 7 hónapja van rajta a 8.1, a gép napi használatban van, eddig semmilyen anomáliát nem tapasztalt rajta. Szerintem nyugodtan belevághatsz!
Csak kézileg kell sok szoftvert és drivert telepíteni, kompatibilitási módban telepítve, aztán minden remekül fog menni
T500-nál is tulajdonképpen csak a 3G modemmel van szöszmösz, nekem azon kívül pl minden jól ment Win 8.1 alatt, a modemen kívül más bajom nem volt, talán csak a PM töltésszabályzása nem volt tökéletes, de azóta jöttek ki újabb verziók, amivel elméletileg működik a dolog, nem próbáltam azóta.

És Tim82 kommentjére válaszolva: Ezen a T61-esen működik a kártyaolvasó, nem csak látszólag települt fel. Bár lehet, hogy más módon telepítettük, én minden drivert egyesével tettem fel, kompatibilitási módabn, és Rendszergazdai jogokkal.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.