Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) Tense válasza Poo (#72141) üzenetére


Tense
őstag

Sorry, Ericsson F3507g

(#72152) Tense válasza barnam_ (#72147) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm szépen, megnézem!

(#72153) Tense válasza barnam_ (#72147) üzenetére


Tense
őstag

Köszi még 1x de sajnos ezzel sem működik, viszont találtam egy ilyet, ezzel működik vagyis látom a kapcsolatoknál, kapcsolódik is, de azt írja hogy a net korlátozott, na de legalább már eljutottam idáig :D net az nincs , de próbálkozom :)

(#72154) Chaser válasza Poo (#72138) üzenetére


Chaser
titán

Milyen vezérlős? Egyébként sokan nem adnak cd-t, felesleges szemét. Megadják honnan lehet letölteni a drivert. De az adott gyártónál megtalálod úgyis. Nem tudok CD helyére szerelhető usb3 cuccról, ettől persze lehet hogy van:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72155) soldi3r válasza Poo (#72149) üzenetére


soldi3r
veterán

Irj nekik, altalaban feltoltik valahova.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72156) élőflóra


élőflóra
csendes tag

Sziasztok!
T-500 -on elmegy az euro truck simulator?
Üdv.

(#72157) Poo válasza Chaser (#72154) üzenetére


Poo
aktív tag

Renesas vezérlős, eszközkezelőben ez látszik, 30ezer és 45 ezer közt ugrál a sebessége ami elég gyatra.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72158) Chaser válasza Poo (#72157) üzenetére


Chaser
titán

ASMedia chipest kell venni, sokszor elmondtuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72159) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Még egy pár furmányos kérdés:
- ha nem ment fel a system update, akkor mivel tudom működésre bírni az FN gombhoz tartozó funkciókat? Hiába telepítettem fel a hotkey drivert, nem üzemel a fényerő növelés, világítás kapcsolás?
- Továbbá, milyen funkciókat szoktatok az automatikus indításban bent hagyni, hogy gyorsítsátok az indulást?
Nagyon lassan áll fel a teljes asztal Win7 64 bit (1 perc környéke, a hw hibátlan).

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72160) Jarod1 válasza F.B.I. (#72159) üzenetére


Jarod1
addikt

a lenovo saját driverét tetted fel, nálam anno ez volt a gond hogy Win7 nek hagytam telepítgetni.

(#72161) Poo válasza Chaser (#72158) üzenetére


Poo
aktív tag

Tudsz dobni egy linket esetleg ,ez meg jó lesz virágalátétnek.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72162) F.B.I. válasza Jarod1 (#72160) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen a gyári Hotkey Features Integration-t. Semmi nem megy csak a fényerő lefelé állítása. A másik gépen, amire meg felment az update driverrel minden, az meg iszonyat lassan bootol be, gondolom a sok Lenovo driver miatt csak nem tudom mit érdemes letiltani belőlúk az automata indításbol?
Bocs de valami norveg billentyu van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72163) Francia91 válasza élőflóra (#72156) üzenetére


Francia91
veterán

Ha ATI kartyas a T500, akkor menni fog.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72164) barnam_ válasza F.B.I. (#72159) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezzel mennie kellene, nekem is simán ment Win7 alatt.

Automatikus indítást nem babrálom. Mennyi ram van benne? 4GB alatt lehet sokáig tart, mire minden Lenovo-s cucc elindul.

(#72165) Tikakukac


Tikakukac
titán

Aki igazán ritka gépet akar venni ajánlom aprón a 15"-os T400-at. Tuti nincs még egy az országban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72166) Francia91 válasza Tikakukac (#72165) üzenetére


Francia91
veterán

:C :Y

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72167) sutszi válasza Tikakukac (#72165) üzenetére


sutszi
veterán

Te aztán tudod hogy kényeztesd a közösséget. :C :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72168) Scooter válasza Tikakukac (#72165) üzenetére


Scooter
tag

Valami linket adhattál volna hozzá, mert akkor lecserélném a 14"-esem erre a csoda 15"-ösre. :D

(#72169) F.B.I. válasza barnam_ (#72164) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezt raktam fel. Az alap 4Gb-os kiszerelés, Alfától. A nálam lévő 3 gépből 2-nél müködött a system update, egynél nem és annál nem megy a hotkey program sem, vagyis inkább érdekesen muzsikál, mert a fényerő le műkődik de a lefelé nem és a billentyű világítás sem kapcsolható.
Nem értem. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72170) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most én tartok barkóbareggelt :)
A jelenlegi itthoni infrastruktúra:



| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72171) stojesz


stojesz
tag

Üdv Urak,

Eddig Win7 volt a gépemen csak, de most feltettem mellé kíváncsiságból a Linux Mint 17-est. Win7 alatt beállítottam a Power Managert, hogy az akksi töltöttségi szintjét 50 és 85% között tartsa. Ez a beállítás működik Linux Mint alatt is hibahatárral (ugyanis itt 83-84% környékére tölti maximálisan.)

Kérdés: Linux Mint alá is van a Power Managerhez hasonló program vagy kell a Win7 ahhoz, hogy ezeket az értékeket állítani tudjam?

Nem létszükséglet, mert ez be van állítva oszt' jónapot, nincs rá szükség, hogy napi szinten állítgassam. Egyszerű szombat reggeli kíváncsiság, amiért ezt kérdem. Köszönöm!

(#72170) kraftxld: az a legfelső milyen típus?

www.stojcsics.hu

(#72172) kraftxld válasza stojesz (#72171) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az első generációs X1 carbon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72173) soldi3r válasza kraftxld (#72170) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy rossz vicc
T420
T420
T61
T520

(#72171) stojesz, Hogy Mintre van e, azt nem tudom. Debianra talaltam, de nem ert annyi idot, amenyit foglalkoznom kellett volna vele, hogy mukodjon :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72174) Tense válasza soldi3r (#72173) üzenetére


Tense
őstag

Az évek meg a rutin? :D

(#72175) kraftxld válasza soldi3r (#72173) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valaki itt keni mint kan a kocát :D
A T420-akba mSATA SSD megy, mindegyikben 8GB memóra, az X1 kivételével, plusz az összesben SSD plusz 500GB HDD kombó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72176) soldi3r válasza kraftxld (#72175) üzenetére


soldi3r
veterán

T61 volt az elozo cegnel. Azt olvastam, hogy T420-at vettel. Az also meg egy jo tipp.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72177) Scooter válasza stojesz (#72171) üzenetére


Scooter
tag

Hali

Ő van: TLP linuxra. Parancssoros, de minden állítható szinte benne. Ugye a megfelelő modult be kell hozzá tölteni, hogy az akkut lehessen állítgatni, de lehet hogy mintbe alapból benne lesz.

(#72178) stojesz válasza Scooter (#72177) üzenetére


stojesz
tag

Köszönöm Neked is és soldi3rnek is!

www.stojcsics.hu

(#72179) Tim82


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72180) xcds válasza Tim82 (#72179) üzenetére


xcds
őstag

Ehhez mondjuk sok ész nem kellett. :DDD

(#72181) Tim82 válasza xcds (#72180) üzenetére


Tim82
nagyúr

1995-ben azért ez új lett volna. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72182) FoxiestFox válasza Tim82 (#72179) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Zsír. A Z61m jutott róla eszembe.

(#72183) Dhampir válasza FoxiestFox (#72182) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne ma is egy ilyen gép, korszerű belsővel.

(#72184) Sanya válasza Dhampir (#72183) üzenetére


Sanya
nagyúr

gusztustalan ronda.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#72185) FoxiestFox válasza Sanya (#72184) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A koncepciógép, vagy a Z61m?

(#72186) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#72048) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Néhány nap folyamatos tesztelés után az alvásból ébredés helyett újraindulós témában:

- Throttlestop nem okozhatta, teljes kikapcsolása után is jelentkezik a hiba
- automatikusan induló programok egyike sem, futásuk nélkül is jelentkezik a hiba
- wifi, bluetooth driverek sem játszanak szerepet szerintem, a hardveres kapcsoló offolása mellett is jelentkezik a hiba

Mielőtt elkezdtem volna vga driverekkel szórakozni, kipróbáltam, mi van, ha a Radeon aktív.
Eddig mindig visszajött alvásból.
Intellel gyakorlatilag három esetből kétszer volt rá képes, ha pár óráig aludt, nem jön vissza.
Úgyhogy marad a kis kényelmetlenség (mindig Atira váltani altatás előtt, majd vissza Intelre utána, ha akkuról vagyok), a nagy (vga driverek telepítgetése, kísérletezés, stb) helyett. Mókás.

(#72187) kistewe válasza FoxiestFox (#72186) üzenetére


kistewe
tag

Szerintem ez nem gép függő, nekem Dell E6430 a céges, W7-el , gyakorlatilag képtelenség készenlétbe tenni vagy hibernálni mert véletlenszerüen visszajön és bekapcsol, van , hogy rögtön van, hogy 3 óra múlva a táskában :O pontosítok: hibernálásbólnem jön vissza ha kihúzom a tápot és berakom a táskába de, készenlétből táp nélkül is visszajött már és még nem volt az akksi sem lemerülve , és persze forró is volt..... megszoktam... együtt lehet vele élni csak kellett kis idő míg rájöttem, hogy a táp okozza... ha ki van húzva nem jön vissza azonnal , készenlét, hibernál , kikapcsol amit akarok, ha bent a táp akkor 10 -ből 8-szor visszajön előbb vagy utóbb.... a saját hurcolós gép most E6230 linux Qiana-val, ül , álll , alszik , fekszik , hempereg csinálja mit kell táppal és táp nélkül...szóval szerintem valahol a W-ben keresendő az ok.....ja és mindegyik gépben ki van kapcsolva a "wake on AC power" a biosban...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#72188) soldi3r válasza kistewe (#72187) üzenetére


soldi3r
veterán

E6330 + W7 ezt nem csinalja. Most csak a wifi szakadozik rajta a windowson. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72189) kistewe válasza soldi3r (#72188) üzenetére


kistewe
tag

jól sikerült driverezni :D

(#72190) HSM válasza FoxiestFox (#72186) üzenetére


HSM
félisten

Throttlestop-ot nem biztos, hogy elég leállítani, háttérben szolgáltatás futhat tovább, a tuti az uninstall, vagy ellenérzés kézzel.

Viszont ez a grafikus-kártyás móka érdekes, sanszosan akkor ott vagy az Ati, vagy a VGA drivere a hunyó, vagy a "kapcsoló" program, esetleg a csipkészlet driver, vagy ezek valamilyen kombinációja.

Az ilyesmikben csak az a rossz, egyszer elfelejtesz váltani alvás előtt, és bukta, amit otthagytál. Márpedig az emberrel ilyenkor előfordul, hogy elfelejti. :B

(#72187) kistewe: Hibrid alvást, meg hasonlókat kikapcsoltad? Nekem is tud ilyet csinálni a netbookom, ha rosszul állítom be az időzítőket, hogy először aludni megy, aztán egy idő múlva automatikusan bekapcsol, és hibernálja magát. Szerintem nálad is ilyesmi lehet, csak táskában hurcolászás közben ez nem biztos, hogy sikerül neki. ;)

Jut eszembe, ugyan csak pár napja van meg, de a T420-asom is remekül alszik/ébred egész éjjeli alvásból is W7 alatt.

(#72191) sutszi válasza kistewe (#72189) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem is inkább a platformra írt driver ami nem olyan amilyennek lennie kéne.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72192) Tim82 válasza kistewe (#72187) üzenetére


Tim82
nagyúr

Barátnőm Inteles T500-a (Win 7 64 bit) szintén kb. minden negyedik alkalommal nem megy el sleep-be fedél lehajtás után.

Az én szintén Win 7 64 bites, Radeon + Intel kombós T500-amon mondjuk ez jóval ritkább, de ott is előfordul. (Csak játék kedvéért váltok át a HD3650-re, előtte-utána mindig az Intel GPU aktív.) Viszont nálam az RMClock megcsinálja azt néha, hogy úgy dönt, sleep-ből visszajőve akkor ő sztrájkol kilép.

Az X201-em CentOS 7-tel meg ugyanúgy viselkedik, mint a Mint-es E6230-ad. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72193) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem Linux-al a T420-on nincs gond az alvassal. Az energiagazdalkodas mint olyan persze mokasabb mint az ablakos rendszeren de mindenre van megoldas. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72194) kistewe válasza HSM (#72190) üzenetére


kistewe
tag

Ezt meg fogom nézni, winbe hol van ez mert az beállítottam hogy lecsukásra , meg ONOFF gombra mit csináljon de hibridalvásra ott nem emlékszem..

uff stewe

(#72195) ivana válasza Archttila (#72193) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen kernelt használsz? Nekem opensuse 13.1-n kibír akár 4-5 órát is kicsi akkuval (nem tudom hány cellás, azthiszem 6). Windowson sokkal gyorsabban merül.

(#72196) Tim82 válasza Archttila (#72193) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az energiagazdalkodas mint olyan persze mokasabb mint az ablakos rendszeren de mindenre van megoldas.

TLP + tpsmapi, gondolom, az általad használt disztrón is elérhetőek. Nem vagyok nagy Linux-guru (és akkor finoman fogalmaztam), de még én is egészen jól be tudtam lőni X201-en.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72197) tototos


tototos
őstag

Új családtag érkezett egy x61s személyében, az X301 pedig elköltözött egy időre. Kíváncsi leszek milyen a 12 colos élet a 13 után :)

(#72198) HSM válasza kistewe (#72194) üzenetére


HSM
félisten

Lenovo-nál egyből ott van a power managerben, de amúgy windóz energiagazdálkodásban, a séma beállítások közt a speciális alopción kell/lehet előtúrni. :R

Ja, igen, és ugyanott vannak "Felébresztési időzítők", azok is lehetnek hunyók, nálam azok is ki vannak kapcsolva. :R
Nálam amúgy az automatikus hibernálás is ki van kapcsolva, sosem hibernálja magát a gép, mindig csak alszik. :K Hibernálni csak akkor megy, ha én kérem rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#72199) Archttila válasza Tim82 (#72196) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezek sajnos mar nem mukodnek ujabb vasakon, de ez a util annal inkabb.
Ubuntusoknak van PPA

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72200) Tim82 válasza Archttila (#72199) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja persze, Sandy Bridge-nél van váltás. :R

Ott még nem tartok, hogy beüzemeljem végre rendesen az X220-at.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.