Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72256) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tudunk valamit a következő TP generációról (Skylake procis)? 90 fokos fedél, F gombok hiánya, stb. butítás lesz rajta?

(#72257) ivana válasza Dr. Akula (#72256) üzenetére


ivana
Ármester

Eddig a W550s-ről van csak kép. Az biztos, hogy jönnek vissza a trackpoint gombok (aki kitalálta ezek egybe rakását a touchpaddel az nem tudom mi a francot gondolt :W ). De egyébként marad a xx40-es billentyűzet vagyis a hülye delete.

(#72258) Dhampir válasza ivana (#72257) üzenetére


Dhampir
félisten

A hangszabályzógombok és a ThinkLight is visszajöhetne, a koloristák kedvéért netán a kék festékkel pamacsolt billentyűk is, a kombinált audioport helyett a dupla kiosztású, és akkor már egészen helyre kis gépecske lenne. :)

(#72261) HSM válasza Dhampir (#72258) üzenetére


HSM
félisten

Az egész régi klaviatúra visszajöhetne, úgy egyben, ahogy volt, hangerőgombostul, az úgy volt hibátlan, ahogy a T410-T420 és még néhány gépen volt, kék enterrel. ;] A ThinkLight is +1, mondjuk a kombó audioport szerintem annyira nem fájó, sőt, normális headsetekre pont az egybe a praktikusabb, nem két vezetékkel kell vesződni. :) A dokkolón pedig úgyis külön van.
Igazából nem is lenne más dolguk, mint a T420-ba belerakni egy újabb LAN-vezérlőt, ami kevésbé DPC-gyilkos, és egy modern Haswell procit, vagy ami majd jön. Szerintem lenne rajongótábora. ;)

(#72265) soldi3r válasza HSM (#72261) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezek szerint en vagyok az egyetlen, de a kiosztason kivul mas gondja nem volt nalam a 30-as billzetnek :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72266) FoxiestFox válasza soldi3r (#72265) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nem elég gond? :D

(#72267) soldi3r válasza FoxiestFox (#72266) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem, az megszokhato. ;]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72268) Dhampir válasza HSM (#72261) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egész régi klaviatúra visszajöhetne, úgy egyben, ahogy volt,

Úgy inkább ne jöjjön vissza, kell mellé a numpad, mint egy falat kenyér. :)

(#72265) soldi3r

T500 után sem éreztem szokatlannak az új billentyűzetkiosztást, mert nem egyszer használtam már modern Lenovos klaviatúrát. Nyilván van olyan felhasználó, aki nem bírja megszokni a változásokat, de az vesz mást.

[ Szerkesztve ]

(#72269) HSM válasza soldi3r (#72265) üzenetére


HSM
félisten

A T430-ason még valóban, egész használható van, sőt. :R Ott meghagyták még a hangerő-gombokat, a lejátszás-vezérlőt, sőt, pl. a PgUp/PgDn elhelyezése szerintem lényegesen jobb lett. Viszont a del/home/insert gombok elhelyezése nagyon távol esik a praktikustól, kifejezetten rossz.
Ugyanakkor, ha megnézed, hova fajult ez a T440-nél , ami az aktuális modell, az már nagyon gáz, egy ergonómiai merénylet az egész. [link]
Pláne, hogy a funkcióbillentyűk (F1-F12) az alárendelt funkciók (!!!), tehát pl. egy egyszerű ALT+F4 a T440-esen az FN+ALT+F4, ami valami eszement.

(#72268) Dhampir: Nekem nem hiányzott szinte sosem. Max a "dedikált +/- gombok. :DDD Jobban szokott zavarni az azok miatti ormótlan méret, bár 15"-os gépen elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#72270) Tin válasza HSM (#72269) üzenetére


Tin
veterán

Tx40-nél bekapcsolod az Fn lockot és kész, akkor alapból F4 van. a billentyűzete olyan mint a Tx30 szériáé, a layout meg szokható. T540-nél ott a numerikus kiegészítés, kikapcsolod a Num Lockot, és gyönyörűen tagolt Ins, Del, Home, End, PgUp, PgDn billentyűid vannak.

(#72271) Kbali válasza Tin (#72270) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1 most kezdtem használni egy 440p-t egy 420i után/mellett, de nem rosszabb, sőt a kétszintű bill. világítás is jobb, mint a thinklight.

(#72272) FoxiestFox válasza Kbali (#72271) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És az Ultranav is ilyen veszett jó?

(#72273) btudos válasza FoxiestFox (#72272) üzenetére


btudos
veterán

Fenet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72274) HSM válasza Tin (#72270) üzenetére


HSM
félisten

Persze, minden hulladék sz@rt meg lehet szokni, vagy lehet csinálni workaround-ot, meg beállítani a bug-ot feature-nek.
A kérdés, kell-e ez a usernek, amikor van jó megoldás is, ami egyszerűen csak működik. Hát én köszönöm, de nem kérnék belőle. Lehet ezt szépíteni, de a Tx40 széria akár billentyűzetét, akár a touchpadet nézve egy teljes tévedés. Ergonómiailag egy 0.

(#72271) Kbali: a billentyűzetet ja, remekül, de ha pl. a bankkártyaszámod kéne bepötyögni a kártyáról fújhatod. Normális esetben úgyis tudod, melyik billentyű melyik, a Thinklight is inkább csak arra van, ha valami extrább karaktert ha nem találsz, vagy valamit meg kell világítani a noti előtt. Arra pedig a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#72275) Sensei válasza HSM (#72274) üzenetére


Sensei
tag

+1

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#72276) Tin válasza HSM (#72274) üzenetére


Tin
veterán

tényleg szarabbak évről évre, minőségileg és átgondoltságában is. szintúgy igaz a lenovo hozzáállására az ügyfelekkel szemben. viszont egy T500 házba (egyébként annak is voltak hibái, pl. a zsanérok) nem tudsz haswell procit rakni, szóval ez van. ha valaki melóra akarja használni, megszokja.

ebben a topikban amúgy nagyon régóta 90%-ban 3-4 éves konfigokról és azok hegyezéséről folyik a csevegés, és az új thinkpadek fikázásáról. és ez valahol gáz...

ja, és van T500-am és van T540p-m, és utóbbit nem cserélném le az előbbire, mert a T500 már elavult. max netezős gépnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#72277) FoxiestFox válasza Tin (#72276) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ugyan nem engedhetek meg magamnak egy új business gépet, de csak megkérdezem.. biztosan meg lehet szokni, de miért kéne?
A produktivitás szenvedett bazi nagy ütést a generációk során közel tökéletesre csiszolt ergonómia elszarásával.
Ezért nem értem, miért vesz valaki új TP-t.
Ha a céged adja, hogy dolgozz azon, még félig megértem, de én inkább vennék saját költségen egy használható gépet, minthogy ezzel szenvedjek:

Esetleg rádugnék egy USB-s Ultranavos motyót a régi szériából.
Nemrég linkelt valaki egy összehasonlítós videót, szerepel benne egy gondolat, amivel tökre egyet lehet érteni: a Lenovonak sikerült összegyűjteni a TP és a Macbook hátrányait, és tálalni azokat, mint business gépet.

(#72278) Sensei válasza Tin (#72276) üzenetére


Sensei
tag

"ebben a topikban amúgy nagyon régóta 90%-ban 3-4 éves konfigokról és azok hegyezéséről folyik a csevegés, és az új thinkpadek fikázásáról. és ez valahol gáz..."

A 40-es széria egy rakás k@k@. Mondom ezt úgy, hogy volt T420s-em, most pedig egy T430s-t nyúzok. A T420s sokkal szerethetőbb gép volt, önmagával a billentyűzettel kinyírják az újabb szériákat. Megtehettem volna, hogy T440s-t veszek a 430s helyett, de ez már végképp nem ThinkPad, csak egy silány utánzat. Köszönöm, nem. Hogy mi lesz a következő gépem, az egy jó kérdés.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#72279) HSM válasza Tin (#72276) üzenetére


HSM
félisten

Bőven vannak itt friss gépek is, de tény, a "keménymag" inkább a kicsit régebbi gépekkel foglalkozik, az ember azért szívesebben bütyköl/moddol garancián túli gépeket, mint egy vatta újat, szóval nincs is itt gond.

A Lenovo tudna T500 házba röhögve Haswell procit rakni, és ez itt a lényeg, még csak fel sem kéne találnia semmit, csak picit módosítani az alaplapon, és szépnapot. ;) Ez itt a ciki.

Abban teljesen egyetértünk, hogy a T500 elavult hardveresen, vitán felül áll, lassúcska már manapság komolyabb feladatokra. A Tx10-es sorozat már egy jó nagy fokkal jobb, egy Tx20-as pedig szerintem már teljesen korrekt a mai Haswell-ekhez képest is, nincs lényeges difi a sebességükben, és egy T420 is elmegy egy délutánt egy jó akksival egy töltésről. Van egy sanda gyanúm, ha lenne egy erős T520-ad, eszed ágában se lenne a T540p-den szívni a kompromisszumokkal. :N Egyetlen kivétel talán, ha non-stop a számbillentyűket használod, abban jobb a T540p.

Az a vicces, nekem a "minőségükkel" még nem is lenne lényeges bajom az újakkal. De az ergonómia nagyon fontos lenne....

(#72277) dying_star: Pontosan. A régi Lenovo jó volt akik dolgoztak a gépen, a Macbook meg azoknak, akiknek csak a nagy touchpad kell, me menő megjelenés. A Lenovo meg összegyúrta a kettő hátrányait egy gépbe. Zseniális. :DD

(#72278) Sensei: Így látom én is. A Lenovo öngólt rúgott az új iránnyal. :( Én mindenesetre vettem nemrég egy full-fullos T420-at, szerintem addig fogom nyúzni, amíg csak találok hozzá bontott alkatrészt életben tartani. :C

(#72280) karamblo válasza Tim82 (#72263) üzenetére


karamblo
tag

Köszönöm. Most nem vagyok Pesten, de majd élek a segítségeddel.

(#72281) sutszi


sutszi
veterán

T61-be szeretnék egy Intel 5300-as full méretű WLAN kártyát betenni. Utánanéztem és elvileg okés a dolog. Azért megkérdezem itt is. Fog menni?

Amit kinéztem annak van FRU-ja, de amúgy sem számít mert modbiosom van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72282) Tin válasza HSM (#72279) üzenetére


Tin
veterán

elbírná, de a kínai kreatív akar lenni. nem kellene neki. nem értik a nyugati piacot, sosem értették. lemásolják amit kell, és legyártják amit mondasz nekik, de ennyi. teljesen gallyravágták a thinkpadet, a Tx40 sorozat tapipadját nem tudom hogy sikerült kitalálni, majd elfogadtatni, majd hogy ment át a kontrollcsoporton. a szigetes billentyűzet szokható, a T530-on sokat használtam. a layout meg tökmindegy, a T500-é jobb volt, de annyi laptopot használtam már az elmúlt 25 évben hogy nem akadok fent azon, ha mást kell megszokni. nekem pl. jobban bejön az elitebook jobb oldali Home, PgUp, PgDn, End sora, de leginkább a hagyományos billentyűzeté. csak mondom, hogy otthon compaq ps2 billentyűzeteket használok, amit 12 éve vettem használtan, de kompletten a betörőt agyonverhetem vele és tovább használom.

a lenovo tényleg majmol, nem csoda, kínaiak. a telefonban is, a laptopban is, ebben tényleg a macbookot majmolják, és szerintem a barmai nem is értik, hogy anno az ibm-nél mit miért hova tettek. a 16:9-et sem értettem, dehát költséghatékonyság. azt sem, hogy miért gondolják, hogy ez üzleti gépnek vékonynak kell lennie, miért nem kell lezárni a kijelzőt, és sorolhatnám.

szóval igen, szarok az új thinkpadek. de mivel a kínai nem érti, nem lesz a következő szériában sem T500 kinézet, pedig tényleg beleférne a bika vas. nem lesz normális IPS kijelző az alapkonfigban sem, sőt tartozék trackpoint gumi sem, mint régen. de én megszokom mert ez van, ezt kell szeretni. ezért sem fizettem, és - hacsak nem térnek észhez - a következőért sem fogok.

viszont, a jelenlegi felhozatalból sem tudom mit választanék: a delltől félek mert volt nagyon rossz tapasztalatom vele (driverek), de az e6500 amúgy jó gép lett volna. a hp meg... hp. asus még talán, de vagy 10 éve nem használtam. és a T540 azért nem annyira szar. a kijelzője elég vacak, de irodai munkára elmegy, a billentyűzete a layoutot leszámítva jó (igen, lehet kipróbálni!), a tapipadja használhatatlan. a többi rendben van vele.

Sensei: 1 évig használtam T530-at. semmivel nem rosszabb a T540p, csak a trackpadja szar. igaz, én trackpointot nem használok.

dying_star: meg lehet szokni, sőt. nekem több kollégám használ ilyet, sokat, és nincs vele bajuk, leszámítva persze a trackpad-ed, de az ember irodában úgyis rádug egy egeret.

szóval, egy T520-al összehasonlítva tényleg szarabb a T540, de az aktuális lineup-al összenézve már nem annyira. egyékbént mivel a gépek teljesítménye már elég jó, én inkább vennék olcsón gépet és dobálnám ki 1-2 évente, mint drágát és bosszankodok miatta. de mindezt úgy mondom, hogy nekem ezek munkaeszközök és ezzel keresem a kenyerem, tehát a gépre nem mint árra hanem mint ár-érték arányú munkaeszközre tekintek.

(#72283) HSM válasza Tin (#72282) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon szépen összefoglaltad, maximálisan egyetértek. :R

Amúgy az Elitebookos oldalsó megoldás se rossz, nekem csak az új lenovóknál lévő felső sor "folytatása" megoldás nem adja. Mondjuk az Elitebooknál meg a nyíl-gomboktól mászok falra, aki kitalálta azt az elrendezést, annak adnék a betörőbiztos klaviatúráddal egy "leckét". :C

A Dell jó, van egy E6510 ismerősi körben, driver téren kell kicsit hegeszteni, mire életre kel, de amúgy az még jó gép volt. Az újak viszont ott is néha érdekes mutációkat mutatnak. :D

Ami engem illet a szakmában, én szívesen megszokok új dolgokat, ha azok jók, hasznosak. De megszokni valamit, ami se nem hasznos, se nem jó? Az ilyen nekem nem pálya. :N Természetesen jók a billentyűi az új TP-knek is, de a jó layout legalább olyan fontos lenne. A használhatatlan tapipad is elég nagy gond. A notinak az lenne a lényege, hogy használható az is, ami benne van gyárilag, hiszen csak azt viszed magaddal, nem a komplett íróasztalt...

Ahogy írtam, én abban láttam megoldást, hogy vettem egy igen erős kiépítésű, szép T420-at, ami remélem sokáig kiszolgál majd intenzív használat mellett is. Az 1-2 évente kidobálós megoldás nekem nem adná, mire kitapasztalom a gépet, már dobhatnám is ki. Szerencsére nem riaszt vissza, ha szét kell kapni a vasat. :) Erő az akad benne dögivel, jó masszív is, minden periféria korrekt, szóval jelenleg elégedett vagyok vele nagyon. :R

[ Szerkesztve ]

(#72284) btudos válasza Tin (#72282) üzenetére


btudos
veterán

Azért T530-hoz képest nincs dedikált hangvezérlő gombsor, amit én 6 év TP-zés után ösztönösen keresek, aki használ trackpointot az sírva kucorodik a sarokba minél messzebb az új szériától, miközben a T530 teljesen jó, és a touchpad önmagában is egy kalap szar, ha a trackpoint gombjait kivesszük. Nincs reteszzár a kijelzőn, ráadásul a letörés is hiányzik a palmrestből, engem baromira zavart a T440 használata közben (T430-am van). Frankó, lett numpad, ami meg ergonómiailag zsákutca, mert így nem középről nézem a kijelzőt. Szóval nagyon sok szempontból visszalépés, amit nem feltétlen kárpótol az újragondolt akkukezelés és az opciós IPS kijelző.

Az anyaghasználatba és a design-ba (főleg szín téren) szándékosan nem mentem bele, az valamennyire szubjektív, de az általam felsoroltak olyan dolgok, amik igazából indokolatlanul lettek szarabbak, max. nem mindenkit zavar. Business classról lévén szó ennek nem kéne beleférnie, de sajnos belefér. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72285) soldi3r válasza Tin (#72282) üzenetére


soldi3r
veterán

A legnagyobb piaca Kelet Azsia, es ott ebbol tobbet lehet eladni, mint a regi dizajnbol.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72286) Kbali válasza FoxiestFox (#72272) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megnyugtat, hogy kb sosem használom? Inkább egér, ahhoz elég öreg vagyok már 😊 a tapipadot kb. 2 perc volt megszokni,jobb mint a régi. Szerintem.

(#72287) Kbali válasza HSM (#72274) üzenetére


Kbali
nagyúr

Képzeljétek, nem csak vakongépelő, napi 16 órában kódoló emberek használnak tp-t. Nálunk ez a céges eszed-nemeszed. Nekem megfelel.

(#72288) Francia91 válasza Tin (#72276) üzenetére


Francia91
veterán

Ne röhögtess már, hogy olyan rohadt nehéz lenne egy Haswell generációs hardvert összerittyenteni egy T500/510/400/410 kuckóba :D. Kis kreativitás, meg kézügyesség. Főleg ha hozzávesszük, hogy valaki már otthon csinált T42/T410 hibridet (itt volt is kb 2-3 hónapja belinkelve a topikban)... Ha házilag megoldotta valaki, akkor egy teljes gyár, mérnöki csapattal miért ne tudná? Nem akarja, és kész. De egyáltalán nem lehetetlen!
Csak a világ minden téren korcsul elfelé, TP vonalon is....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72289) Tim82 válasza Tin (#72282) üzenetére


Tim82
nagyúr

és szerintem a barmai nem is értik, hogy anno az ibm-nél mit miért hova tettek

Tekintve, hogy anno a Lenovo az üzletággal együtt megvette konkrétan a szürkeállományt is (konkrétan a tervezőrészleget), ezt nyugodtan tekinthetjük mítosznak.

Nem, itt piachoz igazodásról, illetve költséghatékonysági döntések sorozatáról van szó.

Francia91:

Főleg ha hozzávesszük, hogy valaki már otthon csinált T42/T410 hibridet (itt volt is kb 2-3 hónapja belinkelve a topikban)

Ez is mítosz, nem a sufniban bütykölte azt össze valaki, már ha a "T50"-projektre gondolsz. T410-hez annyi köze van, hogy ugyanilyen generációs alaplapokat gyártattak le kis volumenben, olyan formával, hogy azt T43-házba be lehetett tenni. Ezen kívül kb. semmi köze a Thinkpad-ekhez a történetnek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72290) Tim82 válasza Tin (#72276) üzenetére


Tim82
nagyúr

ebben a topikban amúgy nagyon régóta 90%-ban 3-4 éves konfigokról és azok hegyezéséről folyik a csevegés, és az új thinkpadek fikázásáról. és ez valahol gáz...

Erről csak annyi jut eszembe, hogy az angol nyelvű thinkpads.com-os fórumon meghúzták a határt, hogy x20 szériáig "classic Thinkpad hardware", utána már nem. A Reddit-en rendszeresen felmerülő téma, hogy szar a x30/x40 széria a korábbiakhoz képest, a kedvenc sztorim onnan az out-of-box nem működő kijelzőjű T540. A kínaiak saját TP-fórumán indított kezdeményezésből nőtt ki az előbb említett projekt (T43 házba Core i alapú hardvert).

Természetesen ez a topik az, amelyik "valahol gáz". :K

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72291) Tin válasza HSM (#72283) üzenetére


Tin
veterán

én a Tx20-ról lemaradtam, a T530-al amúgy egyébként nem volt gondom, a T540p-vel már van, de tűrhető. ez a "sokáig elég lesz" dolog valamikor a T500-al fogalmazódott meg bennem, hogy "végre újra egy jó gép", és azt hittem, akkor mostantól márkahű leszek. hát, kíváncsi leszek a T560/T570-re, addigra lesz esedékes a gépcsere... de remélem hogy addigra a surface pro-szerű gépek tényleg használhatóak lesznek, és akkor azt az irányt választom szerintem.

btudos: egyetértünk, a 30-as sorozat jobb mint a 40-es, szerintem is.

soldi3r: ja, bárcsak gyártanának "EU" modellt is nekünk...

Francia91: nem mindenki akar hegeszteni, az ember örül ha meló mellett van szabadideje, nem még azt is farigcsálással tölteni. már kinőttem a DIY megoldásokból, működjön és kész.

Tim82: lehet hogy megvették a szürkeállományt, de a végső döntést attól még a menedzsment hozza. egyébként szerintem a tapipadon kívül nagy gond nincs a Tx40-el, a többi megszokható, a retesz leszarható, az anyagfelhasználás is tökmindegy. régen tartós de nagyon drága gépeket csinált az IBM nagyon jó supporttal, mára a lenovo műanyag, tervezetten avultatott gépeket csinál 3 évre. mellesleg 3 év múlva annyira ultramobil lesz az aktuális trend az új SoC-okat figyelve, hogy egy 15 colos tégla már elavult lesz.

a topik-kritikámat meg lehet gúnyolni, de 5 éve el tudtad volna képzelni, hogy olcsó gép userek (ideapad) írnak egy thinkpad topikba? változik a világ, a változás útjába állni meg... felesleges. ha tetszik, ha nem.

(#72292) Tense


Tense
őstag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#72293) Tim82 válasza Tin (#72291) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően a T500, X200, T400 - amiket sokat nagyon jó, ha nem is tökéletes gépeknek tekintenek - bőven a Lenovo érában születtek.

A"kis kínai" topmenedzsmentnek mindig ott volt valaki, hogy elmagyarázza, miért is kell oda az a Thinkvantage/Access IBM gomb stb. Nem hülyék ülnek a Lenovo vezetésében sem, legfeljebb ex-Acer csúcsmenedzserek. ;] Épp ezért mondom, hogy tudatos döntésekről van szó: piaci trendkövetés és költséghatékonyság. Ha én lennék Lenovo CEO, én is így csinálnám, de mivel fogyasztó vagyok, abból meg igyekszem tudatos lenni, nem tetszik a folyamat.

Ez a nem-tetszés meg nem az én egyedi vonásom, meg nem csak ezé a topiké. Semmi bajom a fejlődéssel, még tetszenek is a Surface Pro-féle megoldások. Csak nem hiszem, hogy Lenovo-vonalon akarok majd ilyen gépet venni. Nyilván a hozzám hasonló igényű fogyasztók elpártolásával a Lenovo nem sokat veszít, hiszen a fenti döntések megérik nekik.

A betévedő IdeaPad-tulajoknak szvsz nincs sok közük a TP-vonal olcsósodásához, legfeljebb ahhoz, hogy IdeaPad-ből többet adnak el most Magyarországon, mint öt éve (és öt éve sokkal egyértelműbb volt a topik elődjének neve, hogy ne tévedjenek be :) ).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72294) Tim82 válasza sutszi (#72281) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mennie kell.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72295) ivana válasza Tin (#72291) üzenetére


ivana
Ármester

Azért nincs retesz az újabb gépeken mert úgy van kialakítva a zsanér, hogy ha közel van az aljához akkor behúzza a fedelet, legalábbis faterom céges edge-n így működik, nem hinném, hogy máshogy lenne a Tx40-n. Teljesen felesleges a retesz ide, sőt jobban is tart így retesszel tud lötyögni.

A billentyűzet átdolgozása is szükséges volt, a T420-n jó nagy a kijelző keret és mégis kicsi a touchpad. Különösebb baj ezzel a részével nem is lenne, ha home-end-insert-del helyett del-insert-home-end lenne a sorrend és szintén a del lenne széles. Maga a mechanika jó, a vékonyítás nem ártott neki, ugyan az kb. mint a régieken. Normális billentyűzet (teljes desktop billentyűzet, plate mounted swithcek) az úgyis olyan 3kg, maga a laptop nincs annyi.

A tapipad részével különösebb baj nincs sokkal jobb, hogy nagy kényelmesen lehet rajta görgetni, az én T420-m trackpadja sokkal inkább gáz, kicsi és recés. A clickpad kialakítás nem hülyeség sokkal jobb feedback van mint a régi gomboknál, pillanatok alatt rá lehet érezni. Viszont aki egyesítette a trackpoint gombjait ezzel az ritka nagy marha volt, használhatatlan. A trackpoint lényege, hogy nem kell levenned a kezed a billentyűzetről egerezéshez. Olyan mint amikor netezésnél desktopon bal kézzel gépelek és jobbal a numpad enterét használom.

(#72296) Tim82 válasza ivana (#72295) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, bár ez nem egészen Neked szól, csak az emlegetett T420-ról ugrott be:

[kopott touchpad-ekre megoldás]

Nincsen közöm az eladóhoz amúgy. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72297) Poo válasza Tim82 (#72296) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha ez olyan jó minőségű mint a bill matricája akkor simán megéri.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72298) Tin válasza Tim82 (#72293) üzenetére


Tin
veterán

a régi thinkpad tulajoknak azt nehéz feldolgozni, hogy már nem ők a thinkpad célközönsége, és ezzel kb mindent el is mondtam. amikor a thinkpadek mentek, a laptop még féligmeddig luxuscikk volt, ezért az a réteg aki ezeket vette, kifizette a felárat, de kérte a minőségi supportot. manapság kb bárki vehet laptopot és fogyóeszköz lett, így a célközönség is nyilván más, mint régebben. viszont, ez majd később fog visszaütni a lenovo-ra, ha elpártolnak azok, akik 10 év múlva is laptopot használnának, amikor már senki más.

surface pro-szerű cuccból én sem vennék lenovo-t, sőt, egyelőre úgy látom semmiből. de valahol ez a jövő, feleslegesek a nagy gépek, sokkal jobb lenne ha valaki végre kijönne a hajtogatható monitorral, és akkor ugyanúgy lehetne az ember ultramobil és tudna dolgozni, csak kényelmesebben. az esetek egy jó részében a 11-12" elég, ha meg hosszabb ideig ül az ember irodában de kell a hordozhatóság, akkor belefér az a 2-3 perc amíg összerakja a monitorát.

ideapadot meg csak azért mondtam, mert 5 éve a lenovo = thinkpad volt, ma meg már minden szart gyártanak.

(#72299) ivana válasza Tim82 (#72296) üzenetére


ivana
Ármester

Kösz, ez nem is off. Lehet veszek majd mert a T420-amon elég randa.

(#72300) Tim82 válasza Tin (#72298) üzenetére


Tim82
nagyúr

a régi thinkpad tulajoknak azt nehéz feldolgozni, hogy már nem ők a thinkpad célközönsége, és ezzel kb mindent el is mondtam.

A Thinkpad-ek "célközönsége" évtizedek óta a vállalati szféra, nagy volumenes megrendelésekkel, sosem voltak a szó szoros értelmében vett magánfelhasználók, mint pl. én. Én ezt el is tudom fogadni, ilyen - ritka - alkalmakat leszámítva, mint amikor en bloc "legázozzák" a hozzám hasonló felhasználókat, nem is szoktam sírni a TP-k nekem nem tetsző fejlődési iránya miatt. Mivel nincsenek egetverő hardveres igényeim, amik miatt hamar "elavulna" egy bőven használható gép nálam, ellenben nem félek a csavarhúzó használatától, nekem nem volt probléma összerakni egy Z61p-t, csinálni egy IPS paneles R61-et (amilyen amúgy sosem létezett gyárilag :) ), egy AFFS paneles X200-at/X201-et, és jelenleg egy X220-at fúj nálam össze a szél. Ha az X220 elavul majd számomra, nem Lenovo/TP-vonalon nézelődök tovább, hanem - kerettől és kompromisszumkészségtől függően - Fujitsu, Dell vagy Apple/MS Surface Pro irányba.

Ebben a topikban 90%-ban "régi", "elavult" Thinkpad-eket használó felhasználók vannak. Persze lehet azt mondani, hogy nincsen igazuk és valóban, szerintem tök jó érveket mondtál (nem értek velük egyet, de attól még valid érvek). Majd ha több lelkes új TP-felhasználó lesz (elég kevés ilyet láttam, látok egyelőre, pedig ezen kívül követek egy-két TP-specifikus fórumot), akkor biztos javul az ínyed szerint az arány.

ez majd később fog visszaütni a lenovo-ra, ha elpártolnak azok, akik 10 év múlva is laptopot használnának, amikor már senki más.

Már most vannak jelei, és ez egyben megkérdőjelezi a "nem érdemes szembemenni a változással"-hozzáállás jó mivoltát: miért is hozzák vissza a x50-szériánál a trackpoint gombokat? Valószínűleg épp elég széles körű rinya volt az elvételük miatt. :) Mondjuk nyilván annak nincs sok esélye, hogy visszatérjenek a 4:3/16:10 képarányhoz, vagy visszahozzák a klasszikus, nem-szigetes billentyűzetet, de azért ez is biztató dolog. Kérdés, hogy mennyire őrzik meg ezt a hirtelen támadt "valóban elkezdünk figyelni az userek visszajelzéseire"-hozzáállást...

ideapadot meg csak azért mondtam, mert 5 éve a lenovo = thinkpad volt, ma meg már minden szart gyártanak.

2006 óta biztosan van IdeaPad-vonal (bár akkor még sokkal jobban emlékeztettek a Thinkpad-ekre), itthon is kb. azóta kapható. IdePad 3000 N100, C100, V100, ilyenek rémlenek, mint a T43-T60 (!) kor- és generációtársai azon a vonalon. Azokkal is tévedtek be anno az IdeaPad-tulajok a topik elődjébe. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.