Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) Tim82 válasza csubuka (#71550) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem tudok ilyennel szolgálni, az AFFS panel miatt CCFL-es kellett nekem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71552) csubuka válasza Tim82 (#71551) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszi! Csak azt hittem hirtelenjében, hogy mégsem olyan lehetetlen a kábelkérdés, ha LED-es a háttérvilágítás :)

(#71553) karamblo válasza rgeorge (#71524) üzenetére


karamblo
tag

Linux. Debian mester megold mindent. szeretettel. :K

(#71554) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Egy lapot szeretnék venni a közeljövőben, már meg is van hogy melyiket.Ezt:Lenovo IdeaPad Z5070.
Az lenne a kérdésem hogy Igaz hogy a lenovo akár több hónapig is garanciázik?Amúgy erről a laposról vélemények, tapasztalat van?Jó vagy rossz?Akku idő, melegedés stb...

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#71555) Tim82 válasza GGenius (#71554) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg nincsen bent elég nagy betűkkel a topik címében, hogy ez nem Ideapad topik. Elnézésedet kérjük, mi ugyanis mindent megtettünk, hogy elsőre látható/olvasható legyen. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71556) FoxiestFox válasza GGenius (#71554) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#71557) GGenius válasza Tim82 (#71555) üzenetére


GGenius
tag

Tudom...Csak Idepad topik nincs..Sajnálom.

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#71558) Tim82 válasza GGenius (#71557) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez elvileg a legrégebbi Ideapad gyűjtőtopik.

Részemről szívesen segítenék, de nincsen semmilyen tapasztalatom Ideapad-ekkel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71559) Kbali válasza GGenius (#71554) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor storno, de nem lattam a kérdésedet mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#71560) GGenius válasza Kbali (#71559) üzenetére


GGenius
tag

Ott már fel tettem.

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#71561) ivana válasza GGenius (#71554) üzenetére


ivana
Ármester

Mivel ez a TP topik, csak annyit tudok tanácsolni, hogy felejtsd el az ilyen szarokat, és vegyél egy használt tp-t. Sokkal jobb gépet kapsz ennyiért.

(#71562) bajuszati


bajuszati
tag

sziasztok,

thinkpad edge 13.3" (E330) valakinek tapasztalata.
céges utazós gépnek szánnánk, napi munkára van másik lapos.

KÖszi

(#71563) ivana válasza bajuszati (#71562) üzenetére


ivana
Ármester

Továbbra is rossz topik, de egy x220 inkább, olcsó cucc nem jó utazós gépnek.

(#71564) bajuszati válasza ivana (#71563) üzenetére


bajuszati
tag

azt már nem kapok újat, min x230-x240est...thinkpad edge igaz nem egy rendes thinkpad, de csak bennevan a nevében:) - habár van saját topikja

[ Szerkesztve ]

(#71565) GGenius válasza ivana (#71561) üzenetére


GGenius
tag

Miért?Az Ideapad olyan rossz?

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#71566) sutszi válasza GGenius (#71565) üzenetére


sutszi
veterán

Nem... ->

Még annál is rosszabb...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71567) kistewe válasza GGenius (#71565) üzenetére


kistewe
tag

Nem üzleti gép, ez a topic pedig az, X és T széria főleg....
Olvasd el ezt ... utána lehet keresni egy megbízható eladót, ahol sok a pozitív értékelés és kerülni a gyanúsan olcsó gépeket...

uff stewe

(#71568) ivana válasza bajuszati (#71564) üzenetére


ivana
Ármester

Ha tényleg cipelni akarod akkor consumer gép nagyon gyorsan tönkre fog menni... Inkább használt lehet kapni számlával és garival is.

(#71569) bajuszati válasza ivana (#71568) üzenetére


bajuszati
tag

ha cégben jóváhagyják, akkor egy x301, x230 jó lehet..

(#71570) Tim82 válasza bajuszati (#71569) üzenetére


Tim82
nagyúr

X301-et ugyanúgy nem fogsz kapni újonnan, mint X220-at. Konkrétan az X220 2011-es gép, az X301 pedig 2009-es.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71571) bajuszati válasza Tim82 (#71570) üzenetére


bajuszati
tag

x301, x230at természetesen használt de számlásat gondoltam

(#71572) kistewe válasza bajuszati (#71569) üzenetére


kistewe
tag

Ha a céges gépbeszerzésbe van beleszólása értelmes rendszergazdának , vagy aki a gépeket karbantartja akkor nem hagyja , hogy consumer gépet vegyenek mert azzal neki lesz baja... saját magának senki sem szeret melót generálni ....

uff stewe

(#71573) bajuszati válasza kistewe (#71572) üzenetére


bajuszati
tag

a rendszerg. szereti a thinkpadeket :K , azzal nem lesz gond

(#71574) Tim82 válasza bajuszati (#71571) üzenetére


Tim82
nagyúr

X220-ból is van használt számlás pl. alfánál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71575) dkpisti


dkpisti
tag

Hello thinkpad e320 2350m 4gb hd3000 vélemény róla? Felhasználás otthon net youtube,league of legends hurcibálásnál jol jön majd a 13-as méret ajánlott gép,vagy haggyam(használtan venném) ?

(#71576) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Édesanyámnak szeretnék notit venni, használt 12" érdekelné. Net/Youtube, alap office, mail. Ennyi. 2 gép között vacilálok:
x201 és x220. Mindkettő i5, hdd, ram ugyanakkora, fél év garival és tapipaddal mindkettő. Érdeklődnék, hogy ilyen alap dolgokra elég a régebbi i5-tel szerelt x201, vagy megéri a kb 25E ft különbséget az x220.

Köszi előre IS.

(#71577) bajuszati válasza Tim82 (#71574) üzenetére


bajuszati
tag

majd érdeklődöm. köszi

(#71578) Tim82 válasza rebbag (#71576) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezekre elég a régebbi i5 is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71579) ivana válasza rebbag (#71576) üzenetére


ivana
Ármester

Elégnek elég a régebbi is, de a sandy jóval gyorsabb, szóval lehet a 25k-t pluszt megéri az X220

(#71580) soldi3r válasza ivana (#71579) üzenetére


soldi3r
veterán

25k-val tobbet en is adnek egy 220-ert.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71581) Tim82 válasza ivana (#71579) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Sandy Bridge gyorsasága az Arrandale-hez képest mennyire jön ki normál használat mellett? Gyorsabban töltődik be a jutúb klip, hamarabb látszik a betű a Word-ben, az Excel pár töredékmásodperccel hamarabb adja össze az egyet meg egyet?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71582) soldi3r válasza Tim82 (#71581) üzenetére


soldi3r
veterán

Normal hasznalat mellett atlag 10 fokkal hidegebb es az energia hasznalata is takarekosabb. Elsosorban nem teljesitmenyileg jobb a valasztas, hanem osszegezve.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71583) Tikakukac válasza soldi3r (#71582) üzenetére


Tikakukac
titán

Viszont ha gáz van nem veszek komplett gépet 2 doboz cigiért. 2k-t fizettem most azért mert kellett 1 kis gumibak. x201-el bezárólag ez 2 fillér kb. Ez csak az apró tételek egyike.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71584) Tim82 válasza soldi3r (#71582) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez oké, de nem ezt hozta fel a fórumtárs előnynek és én sem erre kérdezek rá...

Itt ülök egy X201 előtt, nem érzem, hogy különösebben forrósodna a mindennapi (pont ugyanilyen típusú: net, office, zenehallgatás stb.) használat közben, közben meg megveri az alulfeszelt X200-at P8600 procival energiamenedzsmentben.

Készséggel elhiszem, hogy az X220 ehhez képest még hűvösebb és még energiatakarékosabb - ki is fogom próbálni egy-két hónapon belül, amikor összeáll az én X220-am. Azt viszont nehezen, hogy a fenti használattal, ugyanúgy vinyóval és ugyanannyi RAM-mal hú-mennyivel-gyorsabb lenne az X201-hez képest. Nem vagyok benne biztos, hogy épp ezért nyugodt szívvel kellene egy 25k-val többe kerülő gépet ajánlani, amikor a fenti használattal nem lenne érdemi különbség a kettő között.

Nyilván, ha nem számít az a 25k, akkor no-brainer az X220. Viszont nem a saját pénzemet "költöm", amikor ilyen szempontokat figyelembe sem veszek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71585) PNP


PNP
őstag

T420-hoz létezik bármilyen IPS opció?

(#71586) Tikakukac válasza PNP (#71585) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71587) soldi3r


soldi3r
veterán

Nyilvan penztarcafuggo, de en mar csak kihagyhatatlan ajanlat eseten vennek 01-es szeriat. 25k huf pedig szerintem nem nagy penz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71588) Tim82 válasza soldi3r (#71587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nem nekünk kell eldönteni, hogy 25k nagy pénz-e, hanem a kérdésfeltevőnek, elvégre nem mi vagyunk az ő helyében - épp erre akartam is korábban rámutatni, hogy mindazok a kétségbevonhatatlan előnyök lehet, hogy kevésbé számítanak neki, amivel az X220 rendelkezik az X201-gyel szemben, esetleg az ár fontosabb tényező, ha a szükséges feladatokat a régebbi gép is tökéletesen ellátja. :)

A képarány miatt egyébként az X201 jobban használható office-jellegű dolgokra szerintem, mint az X220. Ha olyan dolgokról lenne szó, hogy akkus üzemidő, a vas erőssége, mSATA SSD opció számítana, akkor viszont egyértelműen az X220-é a dicsőség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71589) LaptopSystem

sziasztok

T540P-hez nincsen elfekvőben HD+ os kijelzője valakinek?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#71590) #01758976 válasza LaptopSystem (#71589) üzenetére


#01758976
törölt tag

lehet dezinformáltak, de nem nálad kéne legyen? :DDD

(#71591) LaptopSystem válasza #01758976 (#71590) üzenetére

sajnos ebből most nincs és gyorsan kellene :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#71592) soldi3r válasza Tim82 (#71588) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez igy van :K

E30 (oo=[][]=oo)

(#71593) simonjoe válasza Tikakukac (#71586) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért erre mérget ne vegyél!! Nagyon úgy fest, h van alternatíva:
http://www.ebay.co.uk/itm/221599852958?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Joe

(#71594) Tikakukac válasza simonjoe (#71593) üzenetére


Tikakukac
titán

Mérget veszek rá, hidd el, 3 kamionnal is ha kell :K

Én tökre örülök neki, hogy találsz kijelzőket, de ne linkeld be mindet, mert ezeket valahogy működtetni is kell. Ha jobban utánaolvasol akkor meglesz, hogy ez egy Fuji ultrába való pleximentesített panel.

Már ott elbukod, hogy totál köze nincs egymáshoz a 2 vezérlésnek.

De azért értékelem próbálozásod, ha lenne ilyen én is tudnék róla és más is, nem csak az én hobbim barkácsolás kijelzőkkel :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71595) btudos válasza simonjoe (#71593) üzenetére


btudos
veterán

T420-T430 ugyanazt eszi tudtommal, elég sokat ástam én is a témában, de nincs értelmes opció, ezt le kell nyelni sajnos, normális külső monitor és csókolom.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71596) simonjoe


simonjoe
senior tag

Nem kell mérget vennetek rá, ez csak egy másik TP-s kollégával történt agyalgás eredménye volt, mert fizikailag a helyén lenne a panel, ugyan olyan csatlakozású mint a jelenlegi ami a T430-ban van, ezért gondoltuk, h talán jó lenne. Persze ez akkor derülne ki csak igazán ha megvennénk és kipróbálnánk. :)
Más. Tegnap cseréltem egy Wi-Fi kártyát a T430s-ben, a szokásos Advanced- N6205-öt váltotta egy Ultimate - N6300. Azóta "szarakodik" a hálózat. Szinte minden bekapcsoláskor ledobja a saját beállított itthoni routert. Random szerűen lát más hálózatokat. Igaz ez a kártya sokkal többet és távolabbiakat is mint az előző, a sebessége is érezhetően jobb, de hogy miért dobja el a saját hálózatom az rejtély. A drivert az Intel-től töltöttem le hozzá. Az előző szabályosan lett eltávolítva, szoftosan és hv-esen 1aránt. Már az AC-is töröltem, h a Win kezelje a kapcsolatokat, így sem jó. A nejem SL300-a stabil a hálózaton, van még egy T410, az is. A telefonom szintén. Az a lapos meg szarakodik velem. :W Csak úgy tudom munkára bírni ha kikapcsolom a routert, majd újra indítom. Ráadásul miután már felkapcsolódott, alig lát néhány körülöttem lévő más hozzáférési pontot, egy csomó eltűnik a listából. Ha valaki találkozott már hasonlóval és sikerült orvosolnia, vagy van épkézláb ötlete az ne kíméljen!! :)

THX!!

Joe

(#71597) rebbag válasza Tim82 (#71588) üzenetére


rebbag
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors választ :R Jelenleg egy kb 10éves 4:3 képarányú Asus notit használ(nak) egymagos 1,6ghz,és kezdi magát megadni. Csak azért írom, hogy lássátok az igényeket:) x201 55k, x220 80k. Arra gondoltam, hogy a 25k különbözetből venni bele ssd-t, már ha ebbe lehet bele tenni, mert láttam több régebbi 12" hp notiba nem fér 2,5" winyó. Köszi mégegyszer!

(#71598) Tim82 válasza rebbag (#71597) üzenetére


Tim82
nagyúr

X201-nél bele lehet mind 9,5 mm, mind 7 mm vastag 2,5" méretű SSD-t tenni. X220-nál 7 mm-est lehet (de kb. az összes frissebb 2,5" SSD 7 mm-es vastagságú).

Még valami: az X201 SATA II, az X220 már SATA III szabványt is ki tud használni (az előbb rosszul fogalmaztam, most javítom). X220-nál van mSATA opció is, viszont az "csak" SATA II lesz. (Érdemi különbséget hétköznapi használatnál nem nagyon lehet észrevenni SATA II és SATA III között.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71599) soldi3r válasza rebbag (#71597) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindkettobe belefer egy 2.5-es lemez. Az X220-ba pegig egy mSATA slot is van, igy SSD + HDD opcio is lehetseges. Ha ilyen igeny felmerulhet, akkor megfontolando es marad tarhely is, egy 64gigas SSD boven eleg a rendszernek.

Egyebkent garisak meg az X220-ak? Ha jol szamolom, most kellene az X200-at cserelnem, hogy garis peldanyhoz jussak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71600) kistewe válasza soldi3r (#71599) üzenetére


kistewe
tag

Alfánál 6 hónapig mindenképp, plusz pénzért még egy évvel tovább is.... :)

uff stewe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.