Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) Chaser válasza barnam_ (#71048) üzenetére


Chaser
titán

410-ben sata2 van tudtommal.

Nekem is van blútyúk sokkk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71052) DjKoxi válasza Chaser (#71051) üzenetére


DjKoxi
senior tag

3G modul nincs véletlenül T 410-be?

(#71053) FoxiestFox válasza Tim82 (#71050) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, kúl.

(#71054) Tikakukac válasza Chaser (#71051) üzenetére


Tikakukac
titán

Sata3, msata sata2-es.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71055) Chaser válasza DjKoxi (#71052) üzenetére


Chaser
titán

sosevót'

Tikakukac ezt nem tudtam :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71056) DjKoxi válasza Chaser (#71055) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm!

(#71057) icoj69 válasza icoj69 (#70991) üzenetére


icoj69
tag

Nos, hosszas tanakodás után a T500-at választottam. Alfa156 jóvoltából egy magyar billentyűzetest, nagyon szép állapotút, választottam. A kijelzőjével teljesen elégedett vagyok. Az Aida szerint:Lenovo LTN154P3-L02
Akumulátor: elhasználódottság 8%
Mégegyszer köszönöm az infókat. :R

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#71058) bitpork válasza icoj69 (#71057) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egs hozzá, nem fogod megbánni. Vegyél bele nagy prockót meg ssd meg full 8 gb ramot és olyan lesz mint az olajozott villám :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71059) icoj69 válasza bitpork (#71058) üzenetére


icoj69
tag

SSD az van! A többit meg késöbb.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#71060) Francia91 válasza bitpork (#71058) üzenetére


Francia91
veterán

Ja, az enyém is elég pörgős lett felfejlesztve :)
FHD kijelző projekt-ről meg lemondtam, 27"-os IPS monitor lesz a témából inkább :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71061) bitpork válasza Francia91 (#71060) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vedd meg helyette a váöccázamat hogy megvehessem a véhéccázat :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71062) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Tudom, hogy az E széria számotokra nem "igazi" TP, de azért (illetve főleg ezért) megosztanék egy kis E540 tapasztalatot. Az első darab három napot töltött nálam, 82/87-es vinyóval vitte vissza a futár a boltba. A cseremodell ugyanaz volt, mert ugye okos ember nem lép kétszer ugyanabba a szarba :D Két nap után 87/100-as a vinyó, hétfőn jön érte a futár :D Szóval köszönöm a Lenovónak az élménydús ismerkedést, Dell Latitude vagy HP ProBook a szerencsés jövendőbelim, inkább kifizetem azt a kis különbözetet...

(#71063) csubuka válasza Praetorianus (#71062) üzenetére


csubuka
addikt

Ilyen Lenovo géphez, vicces vinyóval már volt szerencsém nekem is. Nem Seagate vinyó volt benne? *A Seagate vinyók bizonyos példányai egyes SMART attribútumokat nem megfelelően kezelnek és ezek folyton növekedő értéket mutatnak. Ez firmware sajátosság és nem hiba... Már ha ez volt a Te esetedben is...

[ Szerkesztve ]

(#71064) Tin válasza icoj69 (#71057) üzenetére


Tin
veterán

azért az aksi elhasználódást remélem lemerítés majd teljes feltöltés után nézted.

én általában 40-80% közötti töltés határokat állítok be, így ha sose tölti 100%-ra, mindig a legutolsó 100%-ra töltött "full charge capacity"-ből fogja számolni az elhasználódás mértékét, ami lehet hogy 2 éve volt...

azaz, egyszer lemeríted és feltöltöd, és kiderül, hogy 50%-os az aksi.

persze a megbízható eladók nem trükköznek ilyennel, mert eléggé ócska dolog.

(#71065) lakkusjj válasza Tikakukac (#71054) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

én úgy tudom, hogy a t410 sata2-es, msata pedig csak t420-astól van

(#71066) Tikakukac válasza lakkusjj (#71065) üzenetére


Tikakukac
titán

Ááááá, most nézem, nem T420 volt a kérdés.

Akkor vissza-vissza mindent, T410 az Sata2, msata és sata3 is 20-astól van nyilván, bocs ezt benzétem :R

Chaser: Te mondtad jól, T420-ra gondoltam :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71067) csubuka válasza csubuka (#71063) üzenetére


csubuka
addikt

A momentus 5400.6 pl ilyet csinál...

(#71068) Praetorianus válasza csubuka (#71063) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Nem tudom a típusát. HD Sentinel #196 - kb óránként új naplóbejegyzés. Az előzőnél volt egy csomó #199 is, azt itt megúsztam :D Mindegy, megy vissza :)

(#71069) csubuka válasza Praetorianus (#71068) üzenetére


csubuka
addikt

Az az a reallocation event count... #196

Az nem vinyóhiba, hanem a hds nem megfelelően értelmezi az adott gyártóspecifikus használatú attribútumot...

Ha ráereszted a Seagate progiját az is is tökéletesnek mondja majd, plusz Máthé János a hds fejlesztője is hasonlót fog mondani...

[ Szerkesztve ]

(#71070) Tikakukac válasza Praetorianus (#71068) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát: küldözgeted vissza a hibátlan gépeket? Az módi. És akkor utána csodálkozom miért szarik a valóban hibás gépekre a nagyker. Leginkább ezért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71071) Praetorianus válasza Tikakukac (#71070) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Mint említettem, az előzőt 82/87-nél küldtem vissza. Gondolom te persze megtartottad volna, majdcsak megdöglik az elállási idő után... Hülye azért nem vagyok, hogy ennyi pénzért ne teljesen hibátlan cucchoz ragaszkodjak...

Csubuka, neked köszi a választ, az építő jellegű volt, egyesekkel ellentétben...

(#71072) Tikakukac válasza Praetorianus (#71071) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint írtad a mostani meg nem. Erre reagáltam. Feleslegesen ne kombináljunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71073) Praetorianus válasza Tikakukac (#71072) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Ha kapnék egy vadiújat, és kikapcsolnám ennek az attribútumnak a figyelését, akkor lehet hogy makulátlannak mutatná a vinyót a Sentinel. Okosabb lettem, de boldogabb nem. A mostani vinyón 85%-on áll a kondíció. Szóval a három napos cserében azt hiszem szó nélkül cserélik. Szóval nem is érdemes több szót vesztegetni a dologra. Reménykedek, hogy a Latitude esetében nem fordul majd elő ilyen anomália...

(#71074) Tikakukac válasza Praetorianus (#71073) üzenetére


Tikakukac
titán

Elálló keretes 450k-s E7440? :DDD

Nyugi, sz@rt gyártani drágán ma már presztízs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71075) csubuka válasza Praetorianus (#71073) üzenetére


csubuka
addikt

Alapvetoen bizonyos attributumok romlasa csak egy hatarig kepes lerontani a kondiciot. A 196 nal lehet 85 a hatar. Nezd meg a vinyotipust es irj Mathe Janosnak ill nezz szet a hds es mas
Vinyos forumokon. Ha e tipusnal is elterjedt alhiba akkor lehet ujabb hds verziok mar nem figyelik azt az adott vinyonal...

A report-os segelykeres persze fizetos pro licenszhez kotott...

[ Szerkesztve ]

(#71076) Tikakukac


Tikakukac
titán

Újszerű gép, karcmentes, kopásmentes...mindig erre megy a fappening.

Na akkor mutatom a véleményem:

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71077) HSM válasza Tikakukac (#71076) üzenetére


HSM
félisten

Összetartja a ragasztószalag, jó az.... :C

(#71078) Tikakukac válasza HSM (#71077) üzenetére


Tikakukac
titán

Zsanér nincs, vinyó bad sectoros, kijelző törött, thinklight tropa, bezel nincs, hűtő és elem taknyolva, de ez egy 0 forintos dolog volt, mindent a szekrényből kotortam össze és zenét hajtani buliban ennél szebb gépről nem lehet. Plusz lehet villantani a mekiben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71079) abrjan


abrjan
újonc

Sziasztok! Van egy X61-em. Ventilátort cseréltem benne. Ugyanazt a Toshibát rendeltem bele, mióta beraktam nem kapcsol be csak 2 led villog folyamatosan. A karikaba villám és az akku. Próbáltam hálózatról, csak akkuról csak hálózatról a jelenség ugyanaz. Voltam szervizben ott azt mondták 25 mert az aramfelvételi chip sérült meg. A kérdés van ilyen? Tényleg ilyen drága? Vagy van más megoldás? Megadom érte a 25 ezret mert karcentes és nagyon szeretem de kicsit megvezetésnek érzem. Köszönöm a válaszokat.

(#71080) Tikakukac válasza abrjan (#71079) üzenetére


Tikakukac
titán

Venticserétől nem hal le egy lap. Ha igen, akkor a cserénél lett valami elkottázva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71081) rgeorge válasza Praetorianus (#71073) üzenetére


rgeorge
addikt

Lehet, hogy nem legfrissebb Sentinellel nézed? A 196-os attribútumot ezeknél a Seagate HDD-knél a 4.30-tól már jól kezeli. Az óránkénti értéknövekedés is arra utal, hogy erről van szó.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71082) katzy86


katzy86
csendes tag

Udv Urak! Ezt szeretni fogja a T400 ?

(#71083) HSM válasza Tikakukac (#71078) üzenetére


HSM
félisten

A legjobban a zsíros pizzásdoboz tetszik, és ahogy bele van ragasztózva. Zseniális. :C A leírásod alapján a többi alkatrész is "hibátlan"... :D

(#71084) Praetorianus válasza rgeorge (#71081) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

4.40 pro, ha jól emlékszem. Más vinyónál is előfordulhat ilyen anomália, vagy csak a Seagate ilyen mostoha sorsú?

(#71085) Tikakukac válasza HSM (#71083) üzenetére


Tikakukac
titán

A lényeg a hulladékon volt és az igénytelenségen, igazi tahóság volt a cél. Sikerült, ezzel élmény megjelenni bárhol. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71086) Poo válasza Tikakukac (#71085) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha gondolod szerzek egy monitor dobozáról fogókat és azt a dobozba bele applikálhatod és frankon hordozhatod is kézben :-)
És ajándékba tudok adni egy Delles kék pöcköt meg egy TP ctr gombot is :))

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#71087) Tikakukac válasza Poo (#71086) üzenetére


Tikakukac
titán

Van fogóka is, meg megvannak a gombok is valamerre. Csak úgyis még alkoholban kell mosdatni, mert 1-2 gomb nem megy és a bekapcs gomb is hibás.

Még meg lesz ez pimpelve, egyelőre örülök, hogy egyben van egy kupac szemét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71088) Francia91


Francia91
veterán

Régebben vki linkelt ide vmilyen videokimenet átalakító eszközt, olyan 7-8k vot e-bayen. Tudja valaki, hogy miről van szó? Egy fehér kis dobozka volt :)
Keresem itt vissza a topikban, de nem találom...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71089) donjohnson válasza Francia91 (#71088) üzenetére


donjohnson
addikt

mit alakított át mire? úgy egyszerűbb kinyomozni, ha leírod.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71090) icoj69 válasza Tin (#71064) üzenetére


icoj69
tag

Nah, aksi kipróbálva, full fényerőn interneten lógva, néhány youtube klipp megnézve, így 3 ó 15 percet bírt, illetve volt még 8 perc :)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#71091) soldi3r válasza Apollyon (#70953) üzenetére


soldi3r
veterán

A Lenovonak ez igy jo. Sajnos a legnagyobb piaca Kina, Kelet Azsia. Ott pedig ez megy jobban.
Ha uj gepet kell venni, akkor Dellt kell nezni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71092) Tin válasza icoj69 (#71090) üzenetére


Tin
veterán

na, az teljesen jó idő! nálam ha 2 órát (egy közepes megbeszélés) fél fényerővel kibír az aksi, az már használható. ekörül bírhat amúgy a T500-am aksija is, de már nem használom.

(#71093) Francia91 válasza donjohnson (#71089) üzenetére


Francia91
veterán

Már ezt sem tudom... azt hittem, hogy betettem könyvjelzőbe, de nem találtam :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71094) FoxiestFox válasza Francia91 (#71093) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez?

[ Szerkesztve ]

(#71095) abrjan válasza Tikakukac (#71080) üzenetére


abrjan
újonc

És erről az aramfelvételi chipről tudtok valamit?

(#71096) Tikakukac válasza abrjan (#71095) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja. 5 helyről kérdeztem, nagyjából 10k-t mondtak akkor rá, gari kapugari leginkább vagy semmilyen, vagy nem is vállalják. 10k-ból vettem másik alaplapot. Ezt javaslom, lassan 20-25k-ból veszel donorgépet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71097) Francia91 válasza FoxiestFox (#71094) üzenetére


Francia91
veterán

Ez az! Köszöntem! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71098) dauphin


dauphin
aktív tag

Szép napot Urak! :) A segítségetek kérem egy T400-as panel beszerzésének útjáról/módjáról! A mostani T400-as kijelzőm kritikán aluli betekintési szöge és piszkossárga, fakó színe kikezdte legendás türelmemet. Hogyan tehetnék szert barátságos áron egy szép színekkel és normális betekintési szöggel rendelkező egyedre (persze a beszereléssel együtt értem, mert én magam nem állnék neki nulla ismerettel egy ilyen "műtétnek"). Milyen lehetőségeim vannak?
Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#71099) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Szép napot!
Asszony bekapcsolta az x200-at de se kép se hang.Az akku ikon és mellette valami körben z világít.
Most sajna nincs időm utánaolvasni,mert épp dolgozom.
Mit csinálhatott vele?

Szerk: Kivetettem vele az akkut,meg vissza és jó lett.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#71100) ivana válasza dauphin (#71098) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem felejstd el még ha te csinálnád... Többe lassan kerül mint a gép, nincs kompatibilis ips panel, ráadásul a fénycső->LED is egy szívás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.