Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) tototos válasza Francia91 (#72600) üzenetére


tototos
őstag

Érezhető különbség van a P8600-hoz képest?

(#72602) Butcher82 válasza Francia91 (#72600) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72603) Francia91 válasza tototos (#72601) üzenetére


Francia91
veterán

SSD-vel van, HDD-vel szinte semmi

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72604) Mr.ReD


Mr.ReD
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni egy X230-as wifi kártya cserében? Vettem Franciaországból egy használtat és rendeltem hozzá egy másikat. Ami benne van nem tudja az 5Ghz-et. Eléggé el van nyírva a csavarja (vagy olyan csavar van benne amit nem ismerek)....
Köszönöm.

GoT

(#72605) soldi3r válasza Mr.ReD (#72604) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy jo fenykep lehet, hogy segitene.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72606) Butcher82 válasza Francia91 (#72603) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hmmm még jó hogy most rakom majd be a 256gb-s micron-t..m

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72607) soldi3r


soldi3r
veterán

Ez a ket kijelzo csereszabatos? Eredetileg ez van a gepemben, de egy LG-nek jobban orulnek, mar ha hasonlo minosegu, mint ami a Precisionben volt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72608) Francia91 válasza Butcher82 (#72606) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, SSD nélkül "adtunk a szarnak egy pofont" kategória. Videokonvertálásnál HDD mellett is érezni, de a rendszer sebességében csak SSD-vel együtt van haszna, ott viszont sok.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72609) soldi3r válasza soldi3r (#72607) üzenetére


soldi3r
veterán

Targytalan, nem. Igy viszont a kerdes, hogy milyen 1600as kijelzot nezzek a gepbe?

E30 (oo=[][]=oo)

(#72610) Butcher82


Butcher82
senior tag

Minden Thinkpad-es kollégának B.Ú.É.K!!! :D

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72611) rgeorge válasza soldi3r (#72609) üzenetére


rgeorge
addikt

FHD nem megy bele?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72612) soldi3r válasza rgeorge (#72611) üzenetére


soldi3r
veterán

Lehet, hogy belemenne, de olyat nem szeretnek. Van egy 1920x1200-as gepem, de az 1600x900-as felbontas jobb volt CAD-re.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72613) rgeorge válasza soldi3r (#72612) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha ez még mindig a W520, akkor az abba való AOU FHD panel messze jobb, mint a 1600-osok bármelyike. Igaz, kalibrálásra szorul, gondolom a 1600-as W520-ban nincs kalibráló.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72614) Butcher82


Butcher82
senior tag

Mekkora a max. processzor ami belerakható a T400-ba T9900?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72615) Tim82 válasza Butcher82 (#72614) üzenetére


Tim82
nagyúr

T9900. Az.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72616) Butcher82 válasza Tim82 (#72615) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi. Na már csak "occsó" pénzért kell egyet szerezni:))

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72617) soldi3r válasza rgeorge (#72613) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem nincs, de annyira azert nem vagyok vajt szemu, hogy arra szuksegem legyen. Ezzel a Samsunggal is el leszek, de hanem nagy raforditas egy kicsit jobb LG, akkor bevallalom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72618) xcds válasza Butcher82 (#72616) üzenetére


xcds
őstag

Vegyél ink egy T9600-t 8 ezerért.

(#72619) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

T400 kérdés
A T400 a home szerverem egy ideje; pár napja felnyitottam, és látom, hogy tök sötét a kijelző, mondom jé, halott inverter.
Rendeltem másikat, de meglepetésemre nem az inverterrel van a gond; a kijelző így is sötét. Ami egy kicsit aggaszt, hogy a státusledek sem égnek.

Display backlight vagy valami más lehet a hibás?

(#72620) Butcher82 válasza xcds (#72618) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi.Van neked eladó?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72621) azbest válasza cadeyrn (#72619) üzenetére


azbest
félisten

A státuszledek szerintem nem függenek össze az lcd világításával. Ugyanaz a szalagkábel vezérli az lcd-t, mint a státuszt?

(#72622) Tim82 válasza azbest (#72621) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugyanaz a szalagkábel vezérli az lcd-t, mint a státuszt?

Ha jól emlékszem a HMM alapján, igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72623) xcds válasza Butcher82 (#72620) üzenetére


xcds
őstag

Nekem nincs, de aprón is szokott lenni. Vagy e-bay.

(#72624) soldi3r válasza rgeorge (#72613) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol csak most tunt fel a FP melleti 3db LED szeru kepzodmeny. Szoval van benne ColorSensor.
Az a baj, hogy errol a FHD AUO panelrol mindenhol jot irnak...

E30 (oo=[][]=oo)

(#72625) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem, egy pár napja vásároltam egy t420-as gépet, eddig minden okés lenne vele, de minidig 797Mhz-en tartja az órajelet, akármit csinálok vele, kezd marhára idegesítő lenni, van valmi tippetek mit kéne megnéznem? eddig ezt nem csinálta. Köszi.

(#72626) azbest válasza Cheiftan (#72625) üzenetére


azbest
félisten

Ha valami processzort terhelő dolgot futtatsz, akkor fel kell emelkednie magasabbra. Üresjáratban természetes, hogy visszaveszi a sebességet.

Ha terheléskor is alacsony, akkor esetleg átállítottad az energiagazdálkodást nagyon takarékosra. Másik oka lehet még, ha akku nélkül használod a gépet, akkor is előfordulhat.

(#72627) Tikakukac válasza Cheiftan (#72625) üzenetére


Tikakukac
titán

Át kéne kapcsolni az energiatakarékos beállítást kiegyensúlyozottra mondjuk és meg is van oldva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72628) Cheiftan válasza azbest (#72626) üzenetére


Cheiftan
csendes tag

Az energiagazdálkodás maxra van tekerve, igen pont az a baj, hogy cpu intenzív feladatoknál nem emeli az órajelet, power manager szerint állandóan 30%-on jár.

Igen akku nélkül használom, mert bepusztult, nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni?

Még egy kérdés, milyen akkut vegyek, jó az utángyártott is?

(#72629) Tikakukac válasza Cheiftan (#72628) üzenetére


Tikakukac
titán

Az elég disznóság akkor. Maradnak a nehezebb megoldások, akksi nélkül nem hiszem, hogy földbe állna a proci.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72630) Francia91 válasza Cheiftan (#72628) üzenetére


Francia91
veterán

Lehet, hogy kicsi a töltő hozzá. Mekkora töltőd van?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72631) Cheiftan válasza Francia91 (#72630) üzenetére


Cheiftan
csendes tag

Most 65W-ra van rádugva, megkeresem a munkahelyi gépemhez valót az 90W-os, kipróbálom.
De akkorsem értem eddig ment most nem...

[ Szerkesztve ]

(#72632) lakkusjj válasza Cheiftan (#72631) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A kisebb töltő lesz a ludas.

(#72633) azbest válasza Cheiftan (#72631) üzenetére


azbest
félisten

Akku nélkül sok modell visszaveszi a sebességét, ha kisebb táppal használják. Ezt azért teszi, mert ha valaki sokféle dolgot dug rá a különböző csatlakozóira (usb, fw, kártyaslotok...), akkor meghaladhatja a teljes fogyasztás a 65W-ot, ami miatt instabil lehetne vagy lekapcsolhatna.

Energiagazdálkodásnál maximum teljesítmény vagy maximum megtakarítás? Az utóbbinál nem meglepő, ha visszaveszi. Nekem t61-esnél néha megesett, hogy beragadt alacsonyabb órajelre, talán az altatás vagy a dokkolóról levétel/rátátel miatt. De nem annyira jellemző.

Az utángyártott akku eléggé lutri. A leggyatrábbak hamar elromolhatnak. A jobbak közt az okozhat problémát, hogy a power manager felismeri, hogy nem eredeti és megtagadja a töltését (így jártam t61-essel, le kellett törölnöm a lenovo féle power managert). A töltöttség szintjét sem biztos hogy jól becsüli meg, nekem ha sokat van dokkolóban / töltőn, akkor utána tévesen hiszi teljesen feltötöttnek a win beépített logikája, hamar lemerül. Persze friss töltés után hozza a kellő üzemidőt, de pont akkor kellemetlen, ha csak felkapom és viszem.

Néha kifogni gyári akkuból jó állapotú használtat.

[ Szerkesztve ]

(#72634) Cheiftan válasza azbest (#72633) üzenetére


Cheiftan
csendes tag

Energiagazdálkodásnál maximum teljesítményre van állítva.

Rátettem a 90W-ra, most megy jól, szépen kapcsolgatja 3Ghz-re is, tényleg kevés lenne neki a 65W, pedig nem volt semmi rákapcsolva a gépre csak egy wireless egér...

Visszatérve az akkura és arra amit leírtál, megtörténhet, hogy az eredetit sem ismeri fel, vagy a töltővel lenne a gond, mert a power manager az akku (amit a géphez kaptam és egyidős velel) állapotát "poor"-nak írja. 5 perc töltés után 100%-os a töltöttségi szint, de nem bírja 2-3 percnél tovább. Kb mennyit bírnak az eredetiek, gondolom függ a felhasználástól is...

[ Szerkesztve ]

(#72635) HSM válasza Francia91 (#72603) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem túl van lihegve ez az SSD dolog... Ha SSD-vel érezni, HDD-vel is kell. Persze, ha van elég ram a gépben... Én sima böngészéssel is simán ki tudok futni a 4GB-ból, akkor pedig elkezd swappelni a HDD és pápá a sebességnek. Első dolgom lesz jövőre az upgrade 8GB ramra. Mondom ezt úgy, hogy itt van mögöttem a polcon egy 128GB-os hibátlan Samsung 840 PRO SSD, amit csak be kéne dugnom és ráhúzni egy WIN7-et, és mégsem az hiányzik igazán a gépből... :U

(#72634) Cheiftan: Nálam a 9-cellás, 94%-os akkuval elmegy durván 6 órát. Cinebench alatt turbó nélkül 2,5 órákat ír hátralévő időnek, üresjáratban 8-at.

(#72636) Butcher82 válasza HSM (#72635) üzenetére


Butcher82
senior tag

SSD-re ilyet mondani azért merész dolog :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72637) HSM válasza Butcher82 (#72636) üzenetére


HSM
félisten

Merész vagy nem merész, a +4GB ram állatira hiányzik, hogy meglegyen legalább 8 (a régi asztali gépemben 16GB volt), az SSD csak a hangja és a bootidő miatt hiányzik, ha csend van, zavar a HDD forgási zaja. A BOOT-idő meg kb. mindegy, mert majdnem mindig csak altatom a gépet, kikapcsolva szinte sosincs. ;)
Persze, tudom, egy nem megfelelően beállított, használt HDD brutálisan megfoghatja a sebességet, de egy karbantartott, megfelelően használt 7200-as HDD átlagos felhasználásra teljesen jó.

(#72638) FoxiestFox válasza HSM (#72635) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"csak be kéne dugnom és ráhúzni egy WIN7-et, és mégsem az hiányzik igazán a gépből... "
De, az. :K
Jelenleg Operában van nyitva 17 lap (többsége flickr, 3 tecső), Ffoxban 2 Vimeo, fut mellette a Steam, és háttérbe van téve a CS:Source (beállok néha, ha jó mapot csapatnak :D ), meg apróságok, HDS, Gtalk, Torrent, Foobar.
4GB memó van bent és SSD, a rednszer röcc nélkül reagál bármire. Kérdés? :P

(#72639) HSM válasza FoxiestFox (#72638) üzenetére


HSM
félisten

Hidd, el nem hiányzik az. Csak tudom, az asztali gépem a 840-essel ment.
Nálam 2 PH, 3 YT, pár Index, FB, pár beágyazott PDF-es oldal, pár EBAY, pár sportmotor, egy Flickr, webmail, összesen 27 tab, és 72% a memóhasználatom, pedig semmi más nem fut. Win7 64bit+Chrome+4GB ram.
80%-nál kezd swappelni kb.

Egyébként azért sem erőltetem az SSD berakását, amíg nincs 8GB ramom, mert drága virtuális memóriának tartom az SSD-t. :U Amúgy az én vacak HDD-s rendszerem is pöccre lereagál bármit, amíg nem eszem meg a memóriáját, vicces is lenne, ha nem így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72640) McAdam6 válasza Tim82 (#72615) üzenetére


McAdam6
tag

Ez BIOS és hűtés mókolás nélkül megy ?

(#72641) Tim82 válasza McAdam6 (#72640) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. Bár alulfeszelés RMClockkal/Throttlestop-pal szerintem ajánlott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72642) xcds válasza FoxiestFox (#72638) üzenetére


xcds
őstag

Használj chrome-ot, egyből lesz röcc. ;]

(#72643) HSM válasza xcds (#72642) üzenetére


HSM
félisten

Az Opera is csak egy átcsomagolt Chrome, legjobb tudomásom szerint.

A FF amúgy nekem is bizonyos szempontból jobban bejött, mint a Chrome, lehet vissza is térek majd rá. Bár a Chrome nekem gyorsabbnak hatott kevés TAB-al a gyengébb notis procin, asztalin viszont csak a FF-ot használtam, míg megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#72644) FoxiestFox válasza HSM (#72643) üzenetére


FoxiestFox
félisten

FFoxot szeretem leginkább, de az Opera most az, aminek a Chrome indult, egy csupasz, gyors böngésző, szóval párhuzamosan használom a Foxszal.
Chromeot leváltottam jó ideje már.

(#72645) xcds válasza HSM (#72643) üzenetére


xcds
őstag

Én nem tudom, de akik operát használnak, nem panaszkodnak, hogy zabálja az erőforrást. A chrome-ot viszont, ha bezárod 17 tabbal, amit megnyitáskor újra be akar majd tölteni, akkor a proci kiakad egy jóideig. 8giga ramot meg sikerült már megetetni vele sima böngészéssel. Néha a ph oldal is meghízik 2 gigára, ha sosem nyomom ki.

[ Szerkesztve ]

(#72646) HSM válasza xcds (#72645) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a Flash memory leak-es a friss Chrome-ban, volt már nekem is, hogy hirtelen elkezdett hízni. :(((
Vissza fogom rakni a FF-ot, aztán még lehet, a 4GB is jobban elég lesz. Bár tuti, ha mást is akarok csinálni a netezésen kívül, akkor kelleni fog a 8 mindenképp...
Régen amúgy Operát használtam, nagyon szerettem is, aztán sajnos Chrome-osodott, és akkor nagyon elment tőle a kedvem, bizalmam. :B Akkor tértem át FF-ra, gyorsabb és jobb is volt akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(#72647) soldi3r válasza HSM (#72646) üzenetére


soldi3r
veterán

Most ismet jo az Opera, csak a szinkronizalast oldanak mar meg. Erdekes egyebkent ezeknek a bongeszoknek a hullamzasa, 1-2 evente at kell terni egy masikra :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72648) Francia91 válasza HSM (#72646) üzenetére


Francia91
veterán

Az Operaval evek ota elegedett vagyok, kevesebb eroforrassal beeri, mint a Chrome. YouTube 1080p is szebben megy Opera latt, Chrome alatt be-be akad a video. Kb 5-6 eve hasznalok Operat, azelott FireFox-ot hasznaltam.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72649) metal01 válasza Francia91 (#72648) üzenetére


metal01
őstag

+1 :K És mobilon is. Pláne ezzel a mobilnet alatt. Jóféle.

(#72650) Tikakukac válasza HSM (#72635) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nem hibátlan az SSD, vidd vissza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.