Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Dhampir válasza FoxiestFox (#71398) üzenetére


Dhampir
félisten

Gandalf the Grey :D

(#71402) metal01 válasza vétó (#71400) üzenetére


metal01
őstag

Jó gépek a T400-asok. Nekem idén 5 éves a lapos. Kicsit feltuningolva; 8 giga RAM, P9700, Samu 830 SSD + WD 1TB vinyó szerintem még jó darabig muzsikál majd :)

(#71403) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok lenne nekem egy Thinkpad T43 as laptopom, Type 2668-CTO Product ID:2668WWF
Szeretnék benne HDD-t cserélni, meg tudná mondani valaki esetleg hogy milyen HDD vagy esetleg SSD t tudnék bele tenni ami jó bele? :R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#71404) hegecsabi válasza vétó (#71400) üzenetére


hegecsabi
csendes tag

Szia!
Háát, szinte csak dokkolva használtam, cipelni nemigen cipeltem. 4 éves a gép. Az egyik USB rossz rajta!
Meggondolom. hát alatta van az itteni piaci árnak, de nem annyira. Annyiból előnyös, ha megvenném, hogy én használtam és tudom az állapotát.
Azt mondod adjam ell itt :) ? meggondolom

Lenovo T14 - Ipad pro

(#71405) barnam_ válasza hegecsabi (#71404) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha jó áron van, és kell egy megbízható gép, akkor én megvenném a helyedben.
Ramot, SSD-t, erősebb procit (Core2 6MB L2) tudsz beletenni, amik gyorsítanak rajta.

(#71406) Francia91 válasza jokeman (#71403) üzenetére


Francia91
veterán

A T43-asba még IDE csatis HDD-t lehet tenni. Eleg keveset talalni, ha igen, akkor pedig dragabb, mint a SATA-s tarsai. SSD még bonyolultabb ugy. Majd Tim82 tobbet tud segiteni.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71407) Tim82 válasza Francia91 (#71406) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mobilról vagyok, így nem fogok tudni linkelni (ill. tudok, de túl macerás), a topikban a "T43 msata SSD" keresőszavakra rákeresve meg lehet találni, amit írtam korábban a témában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71408) Chaser válasza jokeman (#71403) üzenetére


Chaser
titán

A legegyszerűbb/olcsóbb ha optibayt raksz a dvd helyére és abba egy sata hdd-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71409) adorjant válasza Francia91 (#71406) üzenetére


adorjant
senior tag

Ultrabay-ben tehet bele satát,de persze attól még noti oldalról IDE lesz,annak minden kompromisszumával.

Srácok, X220 árakkal mi lett? Egy ideig nem nagyon figyeltem a piacot,miért esett ekkorát az áruk?

(#71410) Tikakukac válasza adorjant (#71409) üzenetére


Tikakukac
titán

A nepperek is elkezdték behúzni őket kintről.

Nyugi, IPS-ből továbbra sincs egy deka sem, szóval visszarakom én az árakat ha eladom az enyémet. Ami esélyes. Sajnos 1 hét alatt 2 órát sikerült belerakni üzemidőben, amire nem tartok fent ilyen notit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71411) sniphoe


sniphoe
aktív tag

T400 kamerájának a képe másnak is sárga? Van rá gyógyír?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#71412) Novics válasza Novics (#71239) üzenetére


Novics
senior tag

Tipp, hogy kit érdemes megkeresni, hogy érdekli e egy x200s alkatrésznek?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#71413) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Sziasztok,

nem találom azt a részt a Lenovo honlapján, mikor pontosan beütve a gép típusát (pl: 4243-W4K) kiírja a pontos felszereltségét a masinának
Segítsetek plíz.

(#71414) Tim82 válasza t52042405ug (#71413) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71415) t52042405ug válasza Tim82 (#71414) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Köszi.

(#71416) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

T500 esetében változott valamelyest a W8.1-es használhatóság? Hónapokkal ezelőtt még a W7 volt a használhatóbb (igaz azóta nem is olvastam a topicot).

(#71417) Francia91 válasza aclandiae (#71416) üzenetére


Francia91
veterán

Sztem maradj a W7-nél, az biztos. Én még azóta sem próbáltam a 8.1-est... Ami nem megy, azt nem kell erőltetni! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71418) aclandiae válasza Francia91 (#71417) üzenetére


aclandiae
senior tag

Mivel úgyis egy újratelepítés előtt állok, gondoltam kipróbálom ennyi idő távlatából. Hátha lesz javulás! :K

(#71419) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy ez így nem annyira megválaszolható, de hátha tapasztalatból tudok segíteni.

Adott a egy T400-as, aminek mindig be volt kapcsolva a wifije, de az utóbbi időben csak kábelről ment. Most nemrég szükség lett volna a wifire, de az istennek sem sikerült bekapcsolni, pedig mindenhol engedélyezve van.
Utána láttam, hogy az eszközkezelőbe sincs, csak ismeretlen komm. eszközt ír. Drivere fent volt, illetve újra is telepítettem, de nem segített rajta.

Lehet azon kívül még vmi opció vagy valószínűleg elszállt a wifi?

Sajnos nem nálam van a noti, így most megnézni sem nagyok tudok rajta semmit, de anno volt T500-am, szóval tudom, hogy mit hol kell keresni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#71420) Kbali válasza _ak_ (#71419) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fizikai kapcsoló nincs kikapcsolva?

(#71421) Francia91 válasza aclandiae (#71418) üzenetére


Francia91
veterán

Sok szerencsét! Én ha véletlen újratelepíteném a T500-asomat, Win7 menne rá megint :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71422) _ak_ válasza Kbali (#71420) üzenetére


_ak_
addikt

Ott is illetve a biosban is be van kapcsolva. Az fn+F5-re is csak a BT jön fel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#71423) Kbali válasza _ak_ (#71422) üzenetére


Kbali
nagyúr

Meg kellene nézni, hogy a wifimodul jól érintkezik-e, ill. Tényleg teleítette-e a drivert, nemcsak kicsomagolás ment? Dobjatok fel egy teamviewert és akkor tudsz neki távolról segíteni.

(#71424) _ak_ válasza Kbali (#71423) üzenetére


_ak_
addikt

Fel az intel wifinek telepítős a drivere, de megpróbáltam manuálisan hozzáadni és akkor sem ismerte fel azt az eszközt a kezelőben. (
Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy az az, de minden más megvolt.. Kb. fél órát szórakoztam rajta, de nem jutottam előrébb.

A TeamVieweren én is gondolkodtam, csak már nagyon nincs ötletem, hogy mit lehetne megpróbálni így távolról. Egészen biztos, hogy azelőtt működött a wifi, hónapokon át nem is látott kábelt. Aki használja nem is hiszem, hogy tudná hogy hol lehet kikapcsolni, driverből is max a win frissítések mentek, de reinstall nem segített semmit.

Azon gondolkodom még, hogy esetleg vmi linux live cdről bootolva meglehetne majd néznem, de ha ott sincs, akkor másra nem tudok gondolni.
Persze még a kábelt ellenőrizhetném, de mondjuk asztalon volt tartva a gép, szóval annak csekély esélyét adnék, hogy esetleg elmozdult.

Let's begin, de gozaimasu!

(#71425) bitpork válasza Tim82 (#71414) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a link mire jó? Mert pl sem a w500 sem a t500 4+3 kódját nem ismeri...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71426) donjohnson válasza bitpork (#71425) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen kódot írtál be? :D
aida64 / számítógép / összegzés / DMI rendszer termék

vagy számítógép / DMI / rendszer / termék

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71427) Tim82 válasza bitpork (#71425) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy 2-3 hónapja már volt róla szó, a drága jó Lenovo kivette a 2010 előtti Thinkpad-ekre vonatkozó support anyagokat az oldalról, azért nem találsz semmit se a W500, se a T500 type number-ére. Próbáld az adatlapomon lévő X201-ével, azzal bezzeg működik.

A korábbi TP-kre vonatkozó supportanyagok biztos nem fértek el a szerverükön... Oh wait.

Egyébként ez a link pontosan az, amikor a support.lenovo.com-on a "search by Machine Type Model" (vagy "Keresés a számítógép típusára") linkre kattintasz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71428) donjohnson válasza Tim82 (#71427) üzenetére


donjohnson
addikt

tényleg, erre nem is gondoltam, hogy kivették.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71429) bitpork válasza donjohnson (#71426) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annak tükrében hogy tizen évvel ezelőtt volt hozzáférésem az akkor még IBM teljes szervizes intranetjéhez, gondolom egy azonosítóval még elboldogulok :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71430) metal01 válasza _ak_ (#71419) üzenetére


metal01
őstag

Fel kellene telepíteni és lefuttatni egy System Update-et. Hátha az felteszi a megfelelő driver-t.

(#71431) _ak_ válasza metal01 (#71430) üzenetére


_ak_
addikt

Mondjuk erre nem gondoltam, köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#71432) FoxiestFox válasza bitpork (#71429) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyemet megtalalta, hogy milyen kiepites volt gyarilag.

(#71433) Chaser


Chaser
titán

tud valaki linket adniegy T40 ati 7500 xp driverhez? su nem akar felmászni, és vga driverre mindent kapok csak azt nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71434) bitpork válasza FoxiestFox (#71432) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor süvegcukor a füledbe. ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71435) FoxiestFox válasza Chaser (#71433) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van Omega driver is, amivel jól hasít a kis 7500. Én azzal használtam nagyon rég.

(#71436) FoxiestFox válasza bitpork (#71434) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erről sem hallottam még. Kösz. :D

(#71437) Chaser válasza FoxiestFox (#71435) üzenetére


Chaser
titán

felőlem alfa is lehet, csak legyen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71438) FoxiestFox válasza Chaser (#71437) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ez jó lesz.

(#71439) Tikakukac


Tikakukac
titán

Honnan tudja a feledékeny szerelő hova rakta a bezel csavarját takaró kis matricát?

Elmegy zuhanyozni, és a bal könyökén valami nem odaillőt talál.

Teszem hozzá, 4 óra után és egy kisbevásárláson túl is megmaradt a kis mocsok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71440) Chaser válasza FoxiestFox (#71438) üzenetére


Chaser
titán

:R

Tikakukac nekem nyáron a lábamra ragadt, egész nap hordoztam :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71441) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, 6,5 év után úgy néz ki én nyugdíjazom a T61-et, vettem egy T420-at.
I5-2540, 4GB ram, 500GB vinyó, 1600x900-as kijelző, kb két órás akksi.
Rakok bele még 4GB ramot ha nem 16GB-ot összesen, SSD-t, aztán hadd szóljon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71442) jokeman válasza Francia91 (#71406) üzenetére


jokeman
aktív tag

Köszönöm!
Azt $hiszem az SSD-s dolgot hagyom túl bonyolult nekem :) és csak egy netezős noti lenne a T43 , csak a HDD már 40% ok és gondolom ezért dobál nekem mindig blue screant.
Memóriák jók azokat leteszteltem...........gondolom vagy az alaplap lesz vagy a HDD.
Azt meg tudnád mondani hogy akkor milyen IDE-s HDDt keressek bele, akár itt az aprón is körülnézek, nem muszáj nekem újat venni hozzá..
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#71443) soldi3r válasza jokeman (#71442) üzenetére


soldi3r
veterán

Van 2 darabokban levo T40-em, lehet meg HDD is van benne. Majd megnezetem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71444) Tim82 válasza jokeman (#71442) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy leírva bonyolult, de a valóságban nem az, szívesen segítek benne akár személyesen is. Az más kérdés, hogy megéri-e anyagilag egy ilyen régi notihoz SSD-t és adaptert venni, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én rá szoktam szánni ilyenekre a pénzt, de ez az én kattanásom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71445) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy nemrég vettem egy t400-t és olyan problémám van vele hogy az akksi amikor elér kb. 50-60%ot akkor kikapcsool egyből mintha totál lemerült volna. Visszakapcsolom és mutatja is hogy csak 5%on van az akksi, fent van minden driver system update is. Mintha szarul látná az akksi tartamát és emiatt nem is jelez ha már kevés van benne. Erre tudtok vmit??? Előre is köszönöm.

(#71446) Tim82 válasza Mohhoj1986 (#71445) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyanús, hogy cellahibás az az akku.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71447) rgeorge válasza Mohhoj1986 (#71445) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen akksi? Power manager mint mond róla? Inkább az a halott, mint az, hogy rosszul látja. Ha "kikapcsool egyből mintha totál lemerült volna", akkor nyilván totál lemerült, azaz halott az akksi, vagy csak néhány cella, de ez ugyanaz. Cellahalott akksi kijelzése sosem lesz pontos.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71448) metal01 válasza Mohhoj1986 (#71445) üzenetére


metal01
őstag

Próbáld meg a Power Manager-ben reset-elni az akkut. Ez feltölti neked teljesen, lemeríti, majd újra feltölti. Azaz rak bele egy ciklust. Érdemes vagy kétszer ezt megcsinálni. Kalibrál is valamit az akkun. Ha ezután ugyanaz a helyzet, akkor valószínű, hogy kuka.

(#71449) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Köszönöm szépen! Ezeket kipróbálom. :)

(#71450) rgeorge válasza metal01 (#71448) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem kalibrál az semmit sem az akkun, hanem "leméri" a tényleges kapacitásását a lemerítési-feltöltési ciklusokkal.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.