Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) FoxiestFox válasza Tim82 (#72450) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze persze, magyarázd csak a bizonyítványt. :D

(#72452) Tim82 válasza FoxiestFox (#72451) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem nekem kell onnantól, hogy mire gondoltál, mint "részletezés". ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72453) FoxiestFox válasza Tim82 (#72452) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De neked is kell a hibás feltételezés után ;)

(#72454) Tim82 válasza FoxiestFox (#72453) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dehogy, jogos feltételezés volt. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72455) FoxiestFox válasza Tim82 (#72454) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ah, ismét egy hibás megállapítás :D
/Ki leszünk vágva innen/ :B

(#72456) HSM


HSM
félisten

Jut eszembe szakik, szétszedésnél a régi csavart szoktátok újrahasználni, vagy tesztek bele újat? Ha újat, honnan lehet beszerezni olcsón, ha csak néhány darab kell? Szét akarom kapni a T420-ast újrapasztázni, pont az a 4-5 fok hiányzik, hogy szépen/halkan tudjon menni, látszik, hogy gyárilag szépen belőtték a hőfokokat, hogy üzemeljen a venti, csak a vacak/öreg gyári pasztázás miatti offset pont elszúrja az egészet, és emiatt kevesebbet tud a minimális 2000rpm-es ventivel menni, mint amit szeretnék. :D Viszont nem szeretném, ha az "újrafelhasznált" csavarok kipotyognának, szval nyugodtabb lennék új csavarokkal. :)

(#72457) FoxiestFox válasza HSM (#72456) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze, mindig új csavarokat veszünk. :D
Lol?

(#72458) Tikakukac válasza HSM (#72456) üzenetére


Tikakukac
titán

Új csavar mi, hogy mi? Neeeeheeem :DDD

Az b@szna még be ha neked 1-2 kitekeréstől lemenne a menet a csavarról meg a hüvelyekről, az már igen tré lenne 80k-s új gépektől is.

Amire te gondolsz azt úgy hívják, hogy mondjuk hengerfej tőcsavar. Azt ha egyszer nyomatékkal lehúzod és kitekered utána csere. De azért el ne képzeld már, hogy ez laptopnál is így megy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72459) azbest válasza HSM (#72456) üzenetére


azbest
félisten

Nem esnek ki azok könnyen. Ebayen láttam komplett csavarkészletet pár dolcsiért, például elkopott fejű csavar cseréje miatt lehet rá szükség. Mondjuk a csavar fejének az tud betenni, ha nem jó méretű csavarhúzóval próbáljuk, ami szétforgácsolja a mélyedést.

(#72460) Tim82


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, volt valakinek innen alkalma összevetni X201-et (i5-520M) és X201s-t (i7-640LM)? Felteszem, a teljesítménybeli különbség elhanyagolható lehet, ellenben a fogyasztásbeli talán érzékelhetőbb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72461) HSM válasza FoxiestFox (#72457) üzenetére


HSM
félisten

Jólvanna, csak kérdeztem. :DDD

(#72458) Tikakukac: Nem a menetet akarom elnyírni, csak ezek ilyen fóliás genyók, vagy mi, ott van rajtuk az a menetrögzítő cucc, viszont az csak addig működik, míg nem volt kitekerve a csavar, csak be. Tehát ha kiszedem, akkor az már nem lesz olyan, mint újkorában. :B
Szereltem már jópár olcsóbb lapost, ott ez nem volt szempont, de eddig ez a messze legdrágább gép, amit szétkapnék, ennek azért megadnám a maximális törődést, amit lehet. :B

(#72459) azbest: Szerencsére megfelelő csavarhúzóból és jóérzésből nem lesz hiány. :) Csak a menetrögzítő miatt aggódom, hogy nem fog jól szuperálni szétkapás után. Ebay-t néztem, ~2500Ft-ot kicsit sokallom egy pakk csavarért, no meg nekem csak a fele kéne kb. Ezért reménykedtem, hátha itthon valahonnan olcsóbban beszerezhetőek a szükséges mennyiségben.

(#72460) Tim82: Fogyasztás tekintetében akkor inkább a SB-es cuccok, ha beleférnek. Azok sokkal jobban skálázódnak kis fogyasztású módra. Az i5-540M egy kazán a T420-asom i7-2620M-jéhez képest (mindkettő Turbó nélkül), visszavéve is sokkal kevésbé javul a régebbi cucc fogyasztása.

Egyébként a feltevésed helyesnek tűnik. Viszont az LM modelleken jóval kisebb órajelen jár az amúgysem túl acélos IGP, az nem tudom, mennyire szólna bele a felhasználói élménybe.

[ Szerkesztve ]

(#72462) Tikakukac válasza HSM (#72461) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha arra gondolsz ami bent tartja a csavarokat mondjuk ramnál, annak nem szabad kijönnie. Minden más meg mehet vissza. Be is tenne ha nem bírná a szerelést.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72463) Tim82 válasza HSM (#72461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az i5-540M egy kazán a T420-asom i7-2620M-jéhez képest (mindkettő Turbó nélkül), visszavéve is sokkal kevésbé javul a régebbi cucc fogyasztása.

A gondolatmenet csak amiatt merült fel, mert felvetődött bennem, hogy valamikor csinálok egy X200s -> X201s hibridet, AFFS panellel (a meglévő, AFFS paneles X201 mellé :D ). Amilyen X201s alaplapot láttam jót, abban i7-640LM proci van.

Fogyasztás tekintetében akkor inkább a SB-es cuccok, ha beleférnek.

SB-t nyilván megnézem majd, ha az X220 összeállt, de az másik projekt.

Viszont az LM modelleken jóval kisebb órajelen jár az amúgysem túl acélos IGP, az nem tudom, mennyire szólna bele a felhasználói élménybe.

Ööö, ez mennyire számít szerinted, ha nem játszok rajta? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72464) HSM válasza Tikakukac (#72462) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! Meggondolom akkor, hogy a régiek menjenek vissza. :R Bár ha azt veszem, 2K HUF vs lelkinyugalom.... Jááj, nehéz kérdés... :C

(#72463) Tim82: Így már világos. :R

Épp ez a baj, hogy fogalmam sincs. :( Nekem fürgébbnek hat az új noti a réginél pl. Chrome böngészés közben, még a procit masszívan alulórajelezve is az újon, amit nem tudok másnak tulajdonítani, mint a modernebb IGP-nek. Viszont hogy a régebbi IGP-n mennyire segít/nem segít az órajel, vagy a hardvergyorsítás kikapcsolása, az passz, nem kísérleteztem vele. :(
Szerintem ezt csak az tudná tutira megmondani, aki használta mindkettőt legalább pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#72465) Tikakukac válasza HSM (#72464) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nekem még az x év alatt ez meg sem fordult a fejemben, de te tudod :) Pedig én raktam talpra olyan gépet, hogy különb volt, mint egy új.

Te tudod. Addig jó, míg megteheted. Ha mindig úgy kellene dolgozni akkor életben nem végeznék semmivel sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72466) HSM válasza Tikakukac (#72465) üzenetére


HSM
félisten

Én sokszor vagyok túl precíz, elővigyázatos, nem tehetek róla. :B Tudom amúgy, hogy kicsit túlzás, szó se róla. :R

Mindenesetre köszönöm szépen a véleményeket, tapasztalatokat, hasznosak voltak. :R

Szerk.: Ez így van, ahogy mondod. Nekem ez az "egyetlen saját kis masinám", így nem gond, ha pár hetet várni kell a csavarokra, max addig leveszem mégjobban az órajeleket+TPFC, úgy meg jó a gagyi öreg gyári paszta is. :) Nyilván sokszor nincs ilyen úri dolga az embernek, ha idehoznak egy gépet, hogy beteg, és ha már egy órája meg lenne javítva is késő lenne, nyilván eszembe se jutna nem a gyári csavarokat azonnal visszatenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#72467) SzalaiG válasza Tim82 (#72446) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mindkettő VGA hibás. Szeretném megjavíttatni őket. Volt itt egy tököli srác, de hiába hívom - írok pm-et nem válaszol.

(#72468) Tikakukac válasza HSM (#72466) üzenetére


Tikakukac
titán

Más kérdés mit kapsz majd. Nem vészmadár, de a mostaniak gyanúsan jobbak 200 tekerés után is mint amit küldenek. Kiindulva abból milyen egyszerű dolgokat is el tudnak cseszni a kínaiak aftermarket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72469) HSM válasza Tikakukac (#72468) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen jogos, amit írsz, nekem is megfordult a fejemben. :K
A legjobb az lenne, ha itthon valamelyik szervíz lenne olyan jó arc, hogy ad el nekem olyan gyári csavart, amilyenre szükségem lesz. :B Nekik gondolom kell legyen ilyesmi raktáron, és gondolom nem a Lenovo gyári FRU-s csavarkészlet nagyon vicces 50 dolláros árán. :D

Elvileg amúgy a "kínai" is azt írja eredeti, új Lenovo csavar, dehát ez nyilván kérdéses azért, tényleg azt kapod-e 10 dollárért+free posta... :)

(#72470) Tim82 válasza SzalaiG (#72467) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vélhetően így karácsony után közvetlenül, szombaton nem dolgozik éppen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72471) Tikakukac válasza HSM (#72469) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahham írja. Hát hogyne írná. Ugyan már, legyünk realisták, a dolgok nem így mennek. Van motorgyárban ismerős, ő mondott érdekességeket hogyan működik a ki mit mibe rak és miért dolog. Ami nem üti a mércét és kihullik de szinte olyan azt megkapják és aztán veszed te. Eredetinek eredeti csak milyen eredeti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72472) Tim82 válasza HSM (#72464) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk én nem használok Chrome-ot, szóval arra nem tudok mit mondani.

De az i5-520M is érezhető előrelépés volt energiatakarékossági szemszögből az alulfeszelt P8600-hoz képest, pedig ugye az i5 35W elméleti TDP-vel bír, a P8600 meg 25W-tal... Ehhez képest a P8600-as X200 (Windows 7, alulfeszelés RMClock-kal) bírt szűk 3 órát a 6 cellás akkuval, az X201 meg (CentOS 7-tel) kb. 20-30 perccel többet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72473) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Egy lenovo T61-esről lenne szó, és problémával találkoztam, hogy amikor ma be akartam kapcsolni a kijelzős nincs kép :o, a vinyó megy, ahogy hallom be is tölt, a fényerőt lehet állítani, de amúgy semmi, csak a fekete kijelző, van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja/meg lehet-e javítani?

Előre is köszönöm!

P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#72474) Tikakukac válasza harkhon (#72473) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, nekem van egy tippem, de annak a vége inkább a gépcsere lesz, mert lapot venni/cserélni ebben nem csinálnék már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72475) FoxiestFox válasza Tim82 (#72470) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vasárnap van :D

(#72476) Tim82 válasza FoxiestFox (#72475) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos. :K De itt és most mindegy a mondanivaló szempontjából. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72477) SzalaiG válasza Tim82 (#72470) üzenetére


SzalaiG
addikt

Már hetek óta nem elérhető.... :(

(#72478) Butcher82 válasza Tikakukac (#72474) üzenetére


Butcher82
senior tag

A T61-be jó a 15" T60-as alaplap? Mert van belőle itthon feleslegbe..... :) csak ez azt hiszem ati vga-s

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72479) Tim82 válasza SzalaiG (#72477) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, KillHates-re gondolsz, mint "tököli srácra". A kollégái (legalábbis úgy tudom, hogy ők egy szervízben dolgoznak) viszont jelen vannak a fórumon (mobileman, Dell XPS).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72480) Tikakukac válasza Butcher82 (#72478) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát összenézed őket és kiderül. Fogalmam sincs mi hogyan van T szériákban, colra kb. stimmeljen az szinte biztos. A többi meg remek móka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72481) harkhon


harkhon
tag

Én is ettől félek, de remélem nem, azért kérdeztem hátha van valami más ötlet :o

egyébként: Nvidia Nvs-140M vga van benne

Egészség legyen és térerő!

(#72482) Tikakukac válasza harkhon (#72481) üzenetére


Tikakukac
titán

NVS140, hát ott a válasz. Reménykedni lehet, persze. Csak ettől ez még mind bomba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72483) Butcher82 válasza harkhon (#72481) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha jól tudom - javítson ki valaki ha tévedek - de az nvidia-sok előszeretettel haláloznak el.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72484) HSM válasza Tikakukac (#72471) üzenetére


HSM
félisten

No igen, ahogy modod. :DD A fene se tudja, hogy valójában felújított használt, selejtes új, vagy "rendes" új, ami jöne.
Itt ráadásul nehéz okosnak lenni, mert mindketten tudjuk, hogy 2500 forintot kérni egy kis zacskó csavarért azért nem kis pénz így sem. Oké, a gyári, FRU-s 50 dolláros pakk nyilván színtiszta lehúzás, de vajon mennyi lehet a reális értéke pár eredeti, minőségi "Lenovo" csavarnak? :DDD Ezért is lenne jó, ha szervízben adnának, nekik biztos nem 50 dodóért adják pakkonként. Amúgy nekem tökéletes lenne a kiszedett csavar, de arra hogy rakok friss rögzítőt? Ez a szivatás, és ezért 50 dodós lehúzás az új, mert ők gyárilag simán raknak rá pont olyat/pont annyit, hogy ki lehessen tekerni, de meg is fogja, én meg ilyet korántsem biztos, hogy tudok... :((

(#72472) Tim82: Az elsőgenerációs i5 35W-on azért tudott jobb lenni, mert abban a procin kívül benne van a memóriavezérlő és IGP fogyasztása is, míg a Core2 Duo-ban ez egy külön csip, a maga saját TDP-jével plusszban. ;) Azt is hozzátenném, hogy egy 3 órás üzemidőhöz képest +20 perc az minden, csak nem komoly előrelépés. :N No, meg azonos OS-el kellett volna nézni. :D Sebességben inkább volt előrelépés szvsz. Ugyanakkor ezeken a csipeken még külön, 45nm-es volt a memóriavezérlő és az IGP a 32nm-es proci mellett, látszik is szépen: [link].
A Sandy Bridge procik ebben léptek nagyot előre, hogy beépült a memóriavezérlő és IGP a prociba, valamint 32nm-es lett, ami sokkal jobb energiatakarékosságot hozott. Ezt lehet nagyon érezni, a SB procit kicsit visszavéve valami eszement energiatakarékos, a korábbi i5-el viszont hiába vettem le az órajelet, nem lett sokkal kisebb a fogyasztás, mivel a proci alapból eléggé energiatakarékos, amit vissza tudnál venni, a többi rész pedig fogyaszt ha terhelés van, tehát majdnemhogy jobban megéri vissza se venni, mert lassabb procival se bírja sokkal tovább. :D

(#72485) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek az normális, h alap netezés közben, olyan 10%-os fényerőnél a T430s 14W körül zabál?

Joe

(#72486) Tikakukac válasza simonjoe (#72485) üzenetére


Tikakukac
titán

A net már csak ilyen dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72487) xcds válasza HSM (#72484) üzenetére


xcds
őstag

Én örülök, hogy pár szétszedés után már nincsenek úgy belegyógyulva a csavarok, mint először. Beleragasztod vmi jó kis menetrögzítővel, aztán meg káromkodsz, amikor darálod le a csavarfejeket, amikor megint szét akarod szedni.

(#72488) voyager4.4 válasza Feralheart (#72437) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Emberek tervezték, elromolhat (el is romlik by murphy), létezik.

no fate but what we make

(#72489) HSM válasza xcds (#72487) üzenetére


HSM
félisten

Hát éppen ez az! A gyári csavart elvileg ki kéne tudnod szedni normál erővel, ezért kellene nekem olyan, mert ha én adok neki menetrögzítőt, azt 100% már csak a fúró bontja ki vagy a balta. :C

(#72490) xcds válasza HSM (#72489) üzenetére


xcds
őstag

Most nem értem. A gyárban tesznek rá menetrögzítőt, betekerik. Ha te most menetrögzítő nélkül akarod betekerni az új csavarokat, azok még annyira se lesznek passzosak, mintha a régieket tekernéd vissza a rajtuk maradt száraz menetrögzítővel.

(#72491) HSM válasza xcds (#72490) üzenetére


HSM
félisten

Az új gyári csavarok is menetrögzítősek, azokjat elvileg csak betekered és kész. Pl. ezt néztem: [link]
Épp ez a gondom, hogy a kitekerés után a menetrögzítő, ami marad rajta már nem sokat ér, bár tény, hogy még mindig jobb a régi csavart visszatekerni a rögzítőmaradékkal, mint egy menetrögzítő nélkülit, ilyesmit tenni nem is állt szándékomban. :R

[ Szerkesztve ]

(#72492) Tikakukac válasza HSM (#72491) üzenetére


Tikakukac
titán

Adja magát a kérdés: akkor minden egyes takarítás után veszel egy szett csavart? Az úgy elég combos lesz üzemeltetési költségben az beztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72493) xcds válasza HSM (#72491) üzenetére


xcds
őstag

Hát ha ilyen menetrögzítő van rajtuk, akkor még inkább fölösleges újat venni, mert a régin is ott marad a nagy része.

(#72494) Butcher82 válasza HSM (#72491) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én biztos csak akkor vennék új csavart ha tönkremenne vagy ha elveszne. De ha már ennyire precíz vagy akkor tényleg nézz utána mekkora nyomatékkal vannak meghúzva mert akkor az egész cécó nem ér semmit... :)) Remélem belültettem még egy bogarat a füledbe. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72495) HSM válasza Tikakukac (#72492) üzenetére


HSM
félisten

Dehogy... Én nem csavarhúzóval takarítok. :P Szóval nem szoktam gyakran szétszedni ezeket, meggyőződésem szerint nem is nagyon tesz nekik jót, ha sokszor vannak megbontogatva.
A terv, hogy teszek bele a jelenlegi 4GB ram mellé még 4-et, és a gagyi gyári paszta helyett egy rendes AC MX4-et, ami nem fog kiszáradni a következő 3 évben, az 100%, és kész is leszek. Ha nem fingja el magát a gyári (netes képek alapján) Panasonic ventim, akkor a következő 3 évben semmi okom nem lesz szétszedni. :N Rendszeresen szoktam takarítani, sima körtepumpával a gépeim, sosem kellett még szétkapni őket, nem várom meg, míg teljesen átveszi a hatalmat a kosz meg a szöszök a gép belsejében. :D

Szívem szerint a Panasonic ventit is szétkapnám megnézni, miújság benn, annak majd utánanézek. Ha golyóscsapágyas, akkor kár bántani, ha viszont a Pana speckó siklócsapágya van benne, akkor lehet érdemes lesz tennem bele némi jóféle friss csapágyzsírt, és akkor 100% semmigondja nem lesz a ventinek se a következő 3 évben, mert elég tuti csapágyzsírom van. ;]

(#72494) Butcher82: Jogos kérdés. Viszont ott van a HMM-ben [link], 61-62. oldal, hogy kell meghúzni nyomatékkulcs nélkül, hogy jó legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72496) Tikakukac válasza HSM (#72495) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát.

Nálam 2-3 hétig vannak zsír új gépek. Te azt nem akarod tudni a 3. hét után mi ment ki a probookból, ami otthon volt használva asztal és ágy között max.

Fogod te azt szétszedni, max 3 év után látod meg, hogy kreténvastag por van a lapon és innen-onnan bemásztak apró pormacskák.

Ezért mondom, hogy van a maximalista és a van a túlgondolás. Na te már utóbbit teszed. Ha ennyire profi akarsz lenni akkor remélem tudod, hogy mindegyik csavart nyomatékra kell lehúzni...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72497) Butcher82


Butcher82
senior tag

Kell akkor is egy ilyen neked nincs mese :) :

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72498) Tikakukac válasza Butcher82 (#72497) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp most néztem meg az árát ezeknek, hát okés, végülis aki nagyon profi megérheti.

Más kérdés, hogy ilyen követelmények még konkrét márkaszervizekben sincsenek, pedig ott azért előírt pár dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72499) Butcher82 válasza Tikakukac (#72498) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én is viccből írtam..:)

(HSM: elnézést érte nem bírtam ki)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72500) HSM válasza Tikakukac (#72496) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, azokkal mit művelhettek, tényleg.... A netbookomban is szinte állandóan ment a hűtő, és semmi kosz nem volt benne 2-3 év után sem. :U A T410-et is kifújtam fél év használat után, kis por jött ki belőle, de semmi komoly, pedig napi 2-4 órát ment azért. Láttam már pár eszement koszos gépet, de nálam rendszeres takarítás mellett nem lesznek olyanok, erre mérget vehetsz. ;)

Alaplapot, hűtőt takarítani elég amúgy levenni a klaviatúrát, hozzáférni máris szinte mindenhez. Alulról úgysem nagyon mehet be a kosz.

(#72497) Butcher82: Elfogadnék egy ilyet, de azért a laptop árát nem fogom rákölteni. ;]

(#72498) Tikakukac: A csavarban nekem az tetszik, hogy olcsón meg lehet vele úszni nagyobb gondokat. Mert hogy szét nem fogom szedni pár évig, miután 9sszeszereltem, az 100%. Pláne nem csavarok meghúzását csekkolgatni. :D

(#72499) Butcher82: Semmi gond, veszem a lapot. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.