Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) norbyone válasza FoxiestFox (#72750) üzenetére

08.09

(#72752) rgeorge válasza norbyone (#72751) üzenetére


rgeorge
addikt

Fél órája keresem, de nem találom, Tikakukac FX570M-es HP-je miatt kerestem valamikor ezekről az nVidia-król infókat, és akkor megtaláltam, mi dönti el, hogy döglődésre hajlamos-e. Arra biztosan emlékszem, hogy itt sem a revision számít.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72753) Tikakukac válasza FoxiestFox (#72750) üzenetére


Tikakukac
titán

Akarod mondani az sem. Alfánál ugyanúgy álltak a ledöglöttek a nagyjából legutolsó kiadásokból is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72754) norbyone válasza rgeorge (#72752) üzenetére

Hát remélem ami már akart, az elhalt, mert szerintem már nemsok rohangál a t61p-ből sajnos :( Én pedig igyekszek vigyázni rá, de hát majd az idő eldönti :)

(#72755) Butcher82


Butcher82
senior tag

Van egy T60p-s 1600x1200-es ips panelem.. alul mintha elvált volna fém kerettől. Néha becsíkozódik pár helyen visszintesen. Menthető még vagy kuka?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72756) Tikakukac válasza Butcher82 (#72755) üzenetére


Tikakukac
titán

Alul a NYÁK mozgatására csíkoz?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72757) Butcher82 válasza Tikakukac (#72756) üzenetére


Butcher82
senior tag

Inkább a panel nyomása.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72758) Dhampir válasza Francia91 (#72711) üzenetére


Dhampir
félisten

A W700 és társai nagyobb durranás lenne. :)

(#72759) HSM


HSM
félisten

Új Lenovok! [link]
Igazatok lesz, most szépen visszajöttek a Trackpoint gombok, a következő generációban visszajön .... aztán majd azután .... ;] Talán a T460-ban már a ThinkLight-ot is feltalálják újra. :DDD

(#72760) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

Sziasztok, mi a tapasztalatotok, kell-e BIOS-t frissitenem, ha win8-at szeretnék hasznalni? A Lenovo figyellmeztet illetve ajánlja a frissítést, de én inkább nem frissíteném, ha nem muszáj. Frissítés nélkül lesz-e problémám vele? T420-ról van szó (BIOS verzió 1.29 - 83ET59WW).

(#72761) lakkusjj válasza Cheiftan (#72760) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nem kell.

(#72762) ivana válasza HSM (#72759) üzenetére


ivana
Ármester

A thinklightot nem tudom miért szedték ki, elég menő dolog sötétben van értelme is, ellentétben a billentyűzet világítással, és ráadásul még egy darab filléres led.

(#72763) HSM válasza ivana (#72762) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem amúgy a kijelzőkeret (meg az egész gép) "elvékonyításának" lett az áldozata a rögzítő mechanikával és a védő kerettel együtt [link]. Nem baj, hogy így gagyi, de a vékonyra gizdul a jónép. Azokért is kár. :( Meg a rendes méretű és gombú touchpadért is. Meg a régi jó hagyományos TP billentyűzetért is. :D Mondom, ha minden generációban apránként helyrehozak egy-egy orbitális baklövést, amit a T440-nél elkövettek az ergonómia és praktikusság rovására, akkor kb. a T490-re talán már lecserélhetem majd 4-5 év múlva a T420-am. :C

[ Szerkesztve ]

(#72764) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Még régebben írtam egy T400-al kapcsolatban, hogy nem sikerült a WiFi-t feléleszteni benne.
Elméletileg nem volt vele semmi gond, csak kikapcsolták, mert kábelen jött a net egy ideig, de feléleszteni már sehogy sem sikerült, vagyis nekem sem jött össze pedig rászántam pár órát, de sehogy sem tudom előcsalni azt sem, hogy egyáltalán megjelenjen az eszközkezelőben.

Ha elromlott, akkor hol lenne érdemes megcsináltatni vagy olcsóbb lenne-e egy PCMCIA kártyát beszerezni?
Slot van a gépen, de soha nem próbáltuk ki, ill. ezekkel nincs semmiféle tapasztalom, hogy mit érdemes vagy szabad venni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#72765) HSM válasza _ak_ (#72764) üzenetére


HSM
félisten

Nem maradt véletlen kikapcsolva a fizikai kapcsoló? Bal alul van, elöl: [link]

(#72766) tototos: :C De azért nem viszik túlzásba a jó dolgok visszahozatalát. ;] Nem szabad elsietni. :D

(#72767) Tikakukac: Ez jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#72766) tototos válasza HSM (#72759) üzenetére


tototos
őstag

Van remény hogy 5 év múlva veszek egy új TP-t :D

(#72767) Tikakukac válasza tototos (#72766) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már kívülről is Edge mindegyik, szóval nem is kell sokat költeni, 130k-ból már veszel egy rendeset.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72768) ivana válasza HSM (#72763) üzenetére


ivana
Ármester

A reteszért szerintem nem kár, nem hoz túl sok pluszt sőt tud lötyögni ami nem tesz jót a zsanérnak, a behúzós jobban tetszik. A ledet bele lehetne valahogy rakni szerintem akár a kijelző kávájába vagy valami tükrös megoldás.
A régi touchpad se volt jó (utálom a rücskös felszinét, a gombok elég gagyik) a mostani se az, de ha nem lenne ez az óriási mozgása akkor még kényelmes is lenne, de egyébként a lényeg úgyis a trackpoint.
A billentyűzetnek meg a kiosztásával kellene valamit csinálni mert alapvetően nincs baj a kényelemmel, sőt nagyon hasonló a régihez, és nem feltétlenül rossz a változás, de a kiosztás el van cseszve.

[ Szerkesztve ]

(#72769) _ak_ válasza HSM (#72765) üzenetére


_ak_
addikt

Nem nem, próbáltam minden elérhető helyen ki-be kapcsolni, még BIOS reset is volt, ill. Ubi live CD-t is próbáltam hátha, de gyakorlatilag semmi életjelet nem produkált. :(

Viszont valamerre el kell indulni az elhárítással, én kifogytam a kapcsolgatási lehetőségekből.

Let's begin, de gozaimasu!

(#72770) Tim82 válasza _ak_ (#72764) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olcsón N-es PCMCIA kártyát nem fogtok kapni.

Inkább nézd meg egy másik belső WLAN kártyával, ha jársz Budapesten, ebben még segíteni is tudok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72771) barnam_ válasza _ak_ (#72769) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáltad kiszedni a kártyát, és megtisztítani az érintkezőket?

(#72772) ivana válasza _ak_ (#72769) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom, hogyan van bekötve a wifi kapcsoló, de azt meg kellene nézni egy multiméterrel nem kontaktos-e.

(#72773) HSM válasza ivana (#72768) üzenetére


HSM
félisten

A kijelzőkerettel együtt egy megbízható "védelmi" vonal volt. Kézbevenni is jobb egy ilyen gépet, nem nyílik ki a kezedben, ha bénán nyúlsz hozzá. Ugyan nem TP, de volt ilyen önbecsukós gépem, nem jött be, pedig csak picike 10"-os volt. A HP megoldotta kis ablakocskával a lámpát, az mehetne, ha nagyon akarnák így is. :)

Érdekes, amit a touchpadról írsz, nekem a T410-420 gombjai tökéletesek, rendkívül finoman járnak, mellényomhatatlanok, és nem túl hangosak. Jobbat még semelyik gépen nem nyomkodtam. A rücskös felület nekem bejön, de tény, annak vanank jó alternatívái. :R

A billentyűzetnél nekem is csak a kiosztással van bajom, de az az egyik legfontosabb paramétere egy billentyűzetnek notin. Hiába ugyanolyan jók a gombok, vagy akár még picivel jobbak is, ha béna a kiosztás, (és sajnos nagyon az) nem lesz jó használni. Pl. a DEL gomb elhelyezése egy katasztrófa, a FN-es F1-F12 szintén, és a fizikai hangerőgombok megszüntetése is egy szomorú lépés. :( Ja, és a kis mélyedés eltüntetése a nyílgombok alól is egy kellemetlen/kényelmetlen extra.
És ahogy nézem a T450-en is csak a leggázosabb dolgot, a 3 trackpoint gombot "javtották". :(
A régi TP-ken még kis LED is visszajelezte, némítva van-e a gép és a mikrofon, az is igen hasznos extra, bárhol vagy, azonnal látod, le fogod-e égetni magad valami előző munkából ottragadt hanggal, amikor csendben kéne maradni. :U

[ Szerkesztve ]

(#72774) ivana válasza HSM (#72773) üzenetére


ivana
Ármester

A DEL nagyon idióta helyen van, del-insert-home-end helyett nem tudom ki találta ki a home-end-insert-del sorrendet. Az fn gombok alap működése nem tudom miért így van az hülyeség fordítva kellene lennie, de mindegy ezt át lehet állítani. Hangerő ledek vannak most is, és legalább nem ilyen gagyi gombokon kell állítani a hangerőt, a T420-on azoknál alig érezni, hogy le lettek-e nyomva.
Nekem T420-m van, nem jön be annyira a touchpad, a billentyűzetet szeretem, mondjuk lehet azért mert általában trackpointot használok és annak a gombja sokkal jobbak mint a touchpad gombok. A rücskök pedig idegesítenek mert általában görgetésre használom.

(#72775) _ak_ válasza Tim82 (#72770) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm! Ugyan nagyon szerettem a TP-ben, hogy könnyen szerelhető, de kijelzőt még nem bolygattam, ill. másik kártyám sem lenne, így ezt butaság lenne visszautasítanom. :R

Aggregátor:
Ezzel még nem próbálkoztam, de bevallom, hogy eszembe sem jutott, bár igazából mást már nem tudok elképzelni.

ivana:
Maga a fizikai kapcsoló működik, legalábbis a BT-t vígan ki be tudom kapcsolgatni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#72776) Tim82 válasza _ak_ (#72775) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rendben, kora este írok privátot. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72777) HSM válasza ivana (#72774) üzenetére


HSM
félisten

Az jogos, hogy gagyik voltak azok a gombok, de az OSD és a visszajelző LED egyből mutatta, sikerült-e lenyomni, így végülis nem volt zavaró.

No igen, a Trackpoint gombjai nagyon-nagyon jók, annál jobbat elképzelni se tudnék, tökéletesen kézreállnak, és nagyon finoman működnek. Viszont a touchpad elé nem tehetnek ilyen finom működésű, rövid úton járó gombot, mert akkor könnyen lenyomhatnád véletlenül is. :B

No igen, ahogy írtam, a rücsök van, akinek bejön, és akinek nem. :) Nekem tetszik benne, hogy jobban érzem, milyen erővel nyomom, és valahogy kellemesebb az ujjamnak, mint a tükörpolír padok. :) Valahogy nem is tapad meg rajta olyan könnyen az ujjam, bár az gondolom legalább annyira az anyagon is múlik.

(#72778) Kbali válasza HSM (#72777) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pont a touchpad tud nagyon ocsmányul kinézni egy 420-on, ha sokat használod, kopik veszettül a rücsi (sajnos a szinte használatlan toucspadú gépemet ellopták és amit kaptam helyette, arra nem vigyázott úgy a gazdája, mint én, ennek ocsmány, foltos a kijelzője, mert összenyomták táskában).
440-en is van némítás, miki kikapcs jelzés világítósan, Fn pedig egy bill. kombinációval fordítható.
A thinklight jó, amíg nem fényesednek ki a billentyűk, utána kb. nem látod, mert csillog, ebben jobb az alacsonyabb fényerős 440-es bill. világítása, de hát kinek a papné....

(#72779) HSM válasza Kbali (#72778) üzenetére


HSM
félisten

Kopni kopik elvileg, de mivel főleg a trackpointtal navigálok, így ez nem nagy gond. Ha 0-ra kopik, max veszek egy új palmrestet. :)
Az FN fordításban meg az a kaka, hogy akkor meg nincs közvetlen hangerőszabályzó gombod pl. :D Nem az igazi úgy sem.
Én ahogy írtam, elsősorban nem a betűk leolvasására használom a Thinklightot, mivel azt tudom fejből, hanem a munkakörnyezet megvilágításra sötétben. ;) Úgy pedig hogy fénylik-e a gomb, igazából mindegy, kellemesebb környezetet varázsol a ThinkLight. :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#72780) ivana válasza Kbali (#72778) üzenetére


ivana
Ármester

Árul egy kolléga az aprón ilyen matricát rá, ami elvileg ugyan az mint a gyári. De most nem találom.

A thinklight nem billentyűzet világításra jó, hanem a gépet sötétben használva kíméli a szemet. A billetyűzeten gépelni kell nem nézni.

(#72779) HSM Az fn + akármi is jobb mint azok a gombok amik a T420-on vannak erre :DDD

(#72781) HSM válasza ivana (#72780) üzenetére


HSM
félisten

Csak nyomkodni kell zsigerből, nem a nyomáspontot nézni (ami ugye nincs), akkor teljesen jó. ;] :P

(#72782) Tim82 válasza ivana (#72780) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én linkeltem korábban is.

Lenovo Thinkpad T410, T420, SL410 Tapipad fólia - touchpad bevonó felújító.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72783) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

HA valaki tud szerezni egy x200ba egy bal oldali Ctrl billentyűt az vegye fel velem a kapcsolatot!
/Itt vettem aprón a gépet úgy hogy hibátlannak volt meghirdetve hát próbánál már ugye itthon ctrl gomb kiesett.. el is van törve egy helyen a gépre vállalt az emberünk garanciát mondta hogy küld billentyűt, hát azóta is küldi persze ez már több hónapos dolog szerintem már eltelt egy fél év.... és így anyám gépe elég rosszul néz ki ../

pár kép a billentyűről:

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72784) Francia91 válasza beloadjoker (#72783) üzenetére


Francia91
veterán

T60 bill kompatibilis-e vele? A gombok mechanikaja, vagy vmi. Mert ha igen, akkor nekem van itthon egy T60 klaviaturam, kulsoleg mint az uj, csak eppen nem mukodik :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72785) beloadjoker válasza Francia91 (#72784) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem tudom, remélem valaki tud majd segíteni itt és leírja hogy kompatibilis e ha igen akkor majd privben légyszi írd már le hogy mennyit kérsz érte!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72786) Tim82 válasza beloadjoker (#72785) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te azóta is jelentkezel a gumitalpakért. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72787) ivana válasza beloadjoker (#72783) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet en vagyok vak, de nem latom ez hol van eltorve ;] Nem lehet, hogy csak sikerult kipattintani. :F

(#72788) beloadjoker válasza Tim82 (#72786) üzenetére


beloadjoker
őstag

Bocsi! azért mert nem erre kellenek hanem amit magamnak vettem volna viszont azt nem vettem meg :B

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72789) beloadjoker válasza ivana (#72787) üzenetére


beloadjoker
őstag

Úgy emlékszem az egyik kis fül el is van törve de akkor hétvégén utánajárok az a gond hogy ez már egy fél éves történet csak most lett elegem abból hogy teljesen mindegy hány üzenetet írok az embernek ő meg hányszor ígéri meg hogy küld billentyűt...

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72790) Tim82 válasza beloadjoker (#72788) üzenetére


Tim82
nagyúr

No problem, csak beszóltam. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72791) Tikakukac válasza beloadjoker (#72785) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem van x200 billzetem, csak ugye esélyesen nem jó, mert ez fehér kupakos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72792) beloadjoker válasza Tikakukac (#72791) üzenetére


beloadjoker
őstag

ami azt jelenti hogy ? :F

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72793) Tim82 válasza beloadjoker (#72792) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neki más gyártótól való, más billentyűzetmechanikás X200 billentyűzete van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72794) tototos


tototos
őstag

Ki melyiket választaná?

(#72795) soldi3r válasza tototos (#72794) üzenetére


soldi3r
veterán

A 2010-est.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72796) beloadjoker válasza Tim82 (#72793) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem köszi

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#72797) HSM válasza tototos (#72794) üzenetére


HSM
félisten

2007? 0 ciklus? Kockázatos... ;]
A második szimpatikusabb. Az talán használva is volt, és reális a max kapacitása is, 4 év és 40 ciklus után.

(#72798) tototos válasza HSM (#72797) üzenetére


tototos
őstag

A 2010-est használom nap mint nap, a 0 ciklusos most érkezett egy megbízható eladótól.

(#72799) Tikakukac válasza tototos (#72798) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 0 ciklusos akkor érkezhet a pápától is, simán lehet fos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72800) HSM válasza tototos (#72798) üzenetére


HSM
félisten

Fura az az akksi. 2 évig be se kapcsolták, és 2009 9. hó óta egy árva ciklus nincs benne? Nem vagyok szaki a témában, de ez gyanús így, hogy felújított akksi lehet, kinullázott számlálóval. Ez esetben pedig teljesen lutri, mi van belül. 0 ciklussal a kiírt kapacitás (0% elhasználódás) is teljesen mindegy, ugyanis minimum 3 teljes ciklus fog kelleni, mire az elektronika megméri, mit is tud belül a technika valójában.
Ha pedig nem felújított, és tényleg 0 ciklus, akkor pedig megint a lutri, hogy 5,5 év távlatában mennyire szerették a cellák, hogy nem voltak használva.

Jut eszembe, kinek mi a véleménye a felújított gyári akksikról? Meg lehet azt valahogy tudni biztosra, mi van belül az akksi szétszedése nélkül? Valamint el lehet utólag dönteni, szakszerűen lett-e felújítva? Úgyértem, hogy az akksi túl is élje? :)
Felmerült bennem, hogy lehet felújított a T420-am akksija. Mondjuk jól bírja, erős, ezzel nincs baj, de el ne pukkanjon nekem egy gyengébb pillanatában. :D Mondjuk egyáltalán nem melegszik durván terhelve sem, de azért 9 cella szép kis tűzijátékot tudna csinálni, ha valami nem lenne kerek bennük...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.