Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Tim82 válasza beloadjoker (#71649) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beletehető, ha jól emlékszem, az egyetlen komoly különbség az, hogy az X200-nál mono hangszóró van, az X201-nél pedig sztereó (nem mintha nagyon számítana). Portok, csavarhelyek elvileg ugyanott vannak, bár ezt csak fórumok alapján írom, nem személyes tapasztalatból (alaplapot nem kellett átültetnem a két gép között).

Ami az X201 IGP-jének teljesítményét illeti, notebookchecken keress rá (5700MHD néven fogod megtalálni Guglival a vonatkozó infót).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71652) Kristof9094 válasza Kristof9094 (#71615) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Erre valaki? :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#71653) beloadjoker válasza Tim82 (#71651) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi hát nem valami sokat találtam róla egyedül itt:

[link]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71654) Tim82 válasza beloadjoker (#71653) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt akartam írni, hogy ott nézd meg. :)

Guglival: "5700mhd notebookcheck", első találat, de még nem ittam elegendő kávét ezek szerint. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71655) beloadjoker válasza Tim82 (#71654) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem még egy kérdés x200on van always on usb port? mert ahogy látom egyik sincs sárgára színezve

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71656) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Kis T400 életkép: ha jól emlékszem, 3 v 4 hónapja ment otthoni szerverként, tegnap kellett a disk tálca belőle. Felnyitom, erre kiderül, hogy az inverter valamikor meghalt, lövésem sincs, mikor.

A gép maga szó nélkül tette a dolgát közben :)

(#71657) cadeyrn válasza beloadjoker (#71655) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Emlékeim szerint a két alaplapi tud always on lenni BIOSban állítva, az IO card felöli nem, de javítsatok ki, ha tévedek.

(#71658) Chaser válasza FoxiestFox (#71648) üzenetére


Chaser
titán

titan nano részemről továbbra is, a fehér nem notebookhoz van kitalálva, sűrűn kell csinálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71659) FoxiestFox válasza Chaser (#71658) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azzal még nem kentem lapost, régeb PC-n viszont oké volt, ja.

(#71660) azbest válasza FoxiestFox (#71659) üzenetére


azbest
félisten

Kicsi a világ, úgy nézem a hardveraprós értékelések alapján, hogy most hozzám kerül az az advanced dock 2503-as, amit egy éve adtál el :D Szeged-Budapest-Dunaújváros után visszakerül megint Szegedre :DDD

(#71661) FoxiestFox válasza azbest (#71660) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor rosszul nézed, mert sosem volt olyanom. :N

(#71662) donjohnson válasza FoxiestFox (#71661) üzenetére


donjohnson
addikt

;]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71663) Chaser válasza FoxiestFox (#71661) üzenetére


Chaser
titán

attól még visszakerülhet, problem? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71664) FoxiestFox válasza Chaser (#71663) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igaz, visszakerülhetne *-*

(#71665) azbest válasza FoxiestFox (#71661) üzenetére


azbest
félisten

Na bakker, igazad van :D Jobban megnézve úgy tűnik hogy a t500+dokkoló kombót akkor ugyanattól vettétek :D Mondjuk ez annyiból fura, hogy neked W van.
Na de ha kiderül, hogy ezt is benéztem, akkor keresek valami gyógyszert a demenciámra :P

Egyébként egy geforce gt610-zel tervezem megerősíteni a T61-es harci gépemet :)

Szerk: na hallod, látom már az itteni kommentek közt, hogy te is érdeklődtél ilyen dokkoló után... akkor összekevertelek Tim82-vel. Tudtam én, hogy van valami összefüggés közted és a dokkolók közt :)
Egyébként alfát is kérdeztem, hogy neki van-e. Azt mondta hogy most nincsen, de értesít ha lesz, szerintem te is dobhatsz rá pivit, nekem most úgy néz ki megoldódik a kérdés.

Az ősszel valaki árult egyet 6500ért, hát gondolom abban a pillanatban elvitte valaki, ahogy kikerült.

[ Szerkesztve ]

(#71666) FoxiestFox válasza azbest (#71665) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én fightair-től vettem a T500-at, a W-t meg alfától.

[ Szerkesztve ]

(#71667) Tim82 válasza azbest (#71665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sőt, engem is keversz valakivel, mivel nekem még megvan a dokkoló és anno 2011-ben fateless kolléga segítségével UK eBay-ről vettem az akkor meglévő T60-amhoz. Érdeklődni meg nem én érdeklődtem, én inkább infót szoktam néha adni a dokkolóval kapcsolatban. ;)

Más téma: X220-tulajok, kérnék egy kis segítséget, meg tudnátok nézni, hogy Hiren's Boot CD-ről Mini XP-vel beboot-olva működik-e nektek a taccspad? Előre is köszönöm! :R (Valószínűleg a Mini XP nem képes kezelni, de nincs most nálam pendrive-on épp Linux disztró (kivéve céleszköz: GParted), hogy azzal is meg tudjam nézni.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71668) azbest válasza Tim82 (#71667) üzenetére


azbest
félisten

Így kellett volna linkelnem a kommentedet [link] :) Az eGPU és dokk kapcsán felcserélődtetek az emlékeimben. Egyébként eGPU téren lehet teszek egy próbát a dokkolóval is, mert igaz ugyan, hogy gyárilag nem fér bele túl erős kártya (méret és fogyasztás limit), de elvileg simán beköthető oda egy kábellel (ilyen vagy ilyen) külső kártya is. Persze külső táp is kell és nem olyan esztétikus, mint amilyen egy kompaktabb szett.

(#71666) dying_star
akkor nem értem, hogy működik az aprós visszajelzés. Keresek gyógyszert :D

Kérsz? ;] Lehet alva vásárló vagy, esetleg másnak adtál piros pontot, mivel eladóként őnála szerepel ez szöveges értékelésként :P

[ Szerkesztve ]

(#71669) xcds válasza Tim82 (#71667) üzenetére


xcds
őstag

Az én T500-am meg tőle van. :)

[ Szerkesztve ]

(#71670) kraftxld válasza kraftxld (#71453) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, megjött a gép, eddig elég pöpecnek tűnik :)
Az eladónak kb fingja se volt róla, hogy mit árul, direkt rákérdeztem, hogy van-e benne nVidia kártya meg 9 cellás akksi aztán tagadta, de van benne mindkettő:D Az akksiban 700 ciklus, de LG és az asszony T520-jában is pont ilyen van, az meg kapja az ívet rendesen és bírja.

Még WWAN előkészítés is akad, úgyhogy nem rossz kis gép.
Egy hangyányit ki kell majd ganézni, mert 99%, hogy női tulajtól van és ömlik belőle a pacsuli szag :D
Boltoltam bele egy USB3-as expresscard-ot, majd Wang küldi nemsokára, belepattintottam egy másik 4GB-os memóriát, rendeltem newegg-ről egy 240GB-os Samsung mSATA ssd-t, kollega ad dokkolót, úgyhogy alakul.

Majd esetleg szerzek még hozzá egy ujjlenyomatolvasós palmrest-et, mert egy picit kopott a mostani, plusz talán egy billentyűzetet is mert kicsit szutykos.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71671) FoxiestFox válasza azbest (#71668) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkut vettem tőle abból a hirdetésből.

(#71672) azbest válasza FoxiestFox (#71671) üzenetére


azbest
félisten

Áhh, megvilágosodtam. Pedig már egy komplett szappanoperai komplexitást vizionáltam arról, hogy milyen utat járnak be köztünk a thinkpadek :)

Te is plusz vga miatt szeretnél ilyen dokkolót? Múltkor láttam egy durva arcot youtube-on, bár ő szoftveres trükkel is bővítette a desktopok számát [link]

(#71670) kraftxld: nagyon jó vétel volt akkor

[ Szerkesztve ]

(#71673) FoxiestFox válasza azbest (#71672) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Láttam ezt a videót :K
És ja, nem ártana egy kis vga kraft a gép leváltása nélkül.
Úgyhogy, ha veszel, nyugodtan tesztelheted mindenféle kártyával, és megoszthatod a tapasztalataid. :D

[ Szerkesztve ]

(#71674) azbest válasza FoxiestFox (#71673) üzenetére


azbest
félisten

Egy radeon 6670 van a desktopomban, azt esélyes hogy megpróbálom. Annak nagy a hűtője és talán a fogyasztása is több, mint az 55W limit, így az egyik külföldi fórumban ajánlott gt610 lett a választásom... abból sem a legtuningosabb gigabyte, mert annak a g210-es gyárilag ram tuningolt irodai kártyáinak 90%-a meghalt a gépeinkben (van akinek már a csere is... ventiket is kínából kellett rendelnem rá, mert beálltak).
Ez lesz tartósan benne: [link], 30W elég neki elvileg.

Nekem is az a célom, hogy rendes opengl támogatás legyen, mert sajnos az x3100-hoz nincs rendes driver. A régi opengl-ét sem szereti minden program, de a win8-as driver, amit win7 alatt használok, meg nem tartalmaz opengl támogatást már. Kár hogy az optimus nem megy x3100-zal ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#71675) kraftxld válasza kraftxld (#71670) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, persze a kérdéseket elfelejtettem :)

Ez az nVidia optimus mennyire működik normálisan? A Thinkwiki szerint újra kell indítgatni a gépet, hogy normálisan menjen, így meg nem sok értelme van.
Win 8.1 alatt is működik amúgy?

Half size, rendes wireless AC-t támogató kártyák közül melyik a jó? Igen, szeretném ha a hardveres gomb és az FN+F5 is működjön :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71676) sutszi válasza kraftxld (#71675) üzenetére


sutszi
veterán

Hát meglepne ha 20-asnál újra kellene indítgatni. 530-nál nem kell.
BIOS-ba van is erre vonatkozó rész. Egyrészt, hogy Optimus legyen amit használ, másrészt az OS tudjon róla dönteni melyik kell neki. A pontos szöveget nem tudom, de ezt kell keresni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71677) Chaser válasza kraftxld (#71675) üzenetére


Chaser
titán

Optimusnak illene működnie, első gen core i TP-nél nem volt. A hivatalos wifi listát sztem megtalálod vmelyik lenovo support oldalon. Persze gyári FRU-s kell belőlük ha nem akarsz modbiost.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71678) sutszi válasza Chaser (#71677) üzenetére


sutszi
veterán

Ha csak FRU számít akkor az Intel 7260-as, jó lehet...van belőle feles.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71679) HSM válasza kraftxld (#71675) üzenetére


HSM
félisten

Amiket eddig próbáltam Optimus laposok, ott nem kellett újraindítgatni, ment rendesen. Pl. Asus K53SV, az is SB generáció. Nem hiszem, hogy TP-knél máshogy lenne. Szépen be lehetett állítani, melyik VGA-t mikor használja.

[ Szerkesztve ]

(#71680) kraftxld válasza sutszi (#71678) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, akkor be is rendelek egy ilyet :)

Igen, Optimus-on van, most tesztelem az oprendszert rajta (T61-ről klónozott Win7, upgrade 8-ra, meg 8.1-re), többszáz beállított programmal én nem fogok pöcsölni az újratelepítéssel.
Aztán ha megjön az mSATA SSD akkor élesben is megcsinálom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71681) FoxiestFox válasza azbest (#71674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem lesz ez kicsit underkill?
Az a 64 bites vram elég vékony, nem tudom, milyen alkalmazást akarsz futtatni rajta, de remélem, nem igényli a normális sávszélességet a gpu és a vram között :D

[ Szerkesztve ]

(#71682) FoxiestFox válasza Chaser (#71677) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én úgy olvastam valahol, hol abból is darabja válogatja. (Pl W510-ek némelyikénél megy)
Vagy nem?

(#71683) Tim82 válasza FoxiestFox (#71682) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI: "Optimusnak illene működnie, első gen core i TP-nél nem volt." (Ez így, ebben a formában nem egészen igaz, a kései Nvidiás T410-eknél pl. van a Lenovo szerint, de egy ilyen gép szvsz olyan, mint a yeti, vagy a 2008/08 utáni gyártású Quadro GPU-s T61.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71684) sutszi válasza kraftxld (#71680) üzenetére


sutszi
veterán

Közben nem hagyott nyugodni a dolog: [link]

Van itt más gond, probléma forrás is...Én csak azt láttam, hogy van FRU-s AC-s ilyen cucc, de az új gépekhez szánták. Mint a fenti linken is, lehetnek érdekes ütközések.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71685) azbest válasza FoxiestFox (#71681) üzenetére


azbest
félisten

Melóban G210 nyűglődik a desktopomban, teljesen elég az is a feladatra. A lényeg, hogy legyen működő opengl :)

(#71686) FoxiestFox válasza azbest (#71685) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor kul, gamelesre lenne keves :D

(#71687) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Kérdés: X200 SD kártya olvasója be tudja nyelni az SDXC kártyákat ( 32GB+) ?

(#71688) donjohnson


donjohnson
addikt

napi hardverapró ajánló: T430 129k-ért

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71689) ivana válasza donjohnson (#71688) üzenetére


ivana
Ármester

Amikor augusztus végén megláttam a T420-amat 85k-ért akkor konkrétan másnap vettem meg. (Már kéznél volt a megfelelő összeg csak a jó ajánlatra vártam...)

(#71690) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Régóta itt hever valami az asztalomon, csak nem értem rá foglalkozni vele.
Találós kérdés: Mi van a képen? ;)

Holnap jövök a válasszal, a megfejtőknek további fotó jár, esetleg ha sok időm van, akkor egy egyedi Thinkpad katalóguskép. :)

(#71691) Tim82 válasza scarbantia (#71690) üzenetére


Tim82
nagyúr

QXGA felbontású IPS panel a FrankenPad-edbe? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71692) Tikakukac válasza scarbantia (#71690) üzenetére


Tikakukac
titán

Több fénynél kellett volna lőni. Képarányból kiindulva szűk a lehetőségek köre, nyilván nagyfelbontás lesz, de IPS-t nem mernék rásütni csak a kép alapján. Ez rossz rejtvény :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71693) Chaser válasza Tikakukac (#71692) üzenetére


Chaser
titán

A képarányból ítélve 4:3-as gép, felbontás nagy, így 99% IPS. Pl T60 61 lappal:) lehet szűkíteni a kört ha nézegetjük jobban a zsanérokat, nem minden gépnél volt egyforma széles. Lenovo feliratot látok, ez alapján IBM időkből nem lehet. Az én tippem vagy T60 v T61 T60 házban/kijelzővel.

szerk: a dokk ha jól látom 2504-es, az is a fentieket erősíti meg

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71694) Tikakukac válasza Chaser (#71693) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván IPS, mert másnak nem lenne értelme nyálat csorgatni. Csak mondom, hogy kép alapján simán rásütném, hogy egy csúnya kocka kijelző nem több.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71695) azbest válasza Chaser (#71693) üzenetére


azbest
félisten

Ja a képernyő jobb oldalán lévő dudor alapján T60 burkolat.

(#71696) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mi ez a Message Center, ami megjelent a System Update-ben?

(#71697) sutszi


sutszi
veterán

Áh, srácok...Ezt nézzétek meg: VIDEO

Lenovonál mit szívnak?! Ez az irány?! :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71698) gygabor88 válasza sutszi (#71697) üzenetére


gygabor88
tag

Ultrabook workstation :D

A videó alapján nem tudtam eldönteni, de ezen még mindig clickpad van a régi touchpad helyett?

(#71699) soldi3r válasza gygabor88 (#71698) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak a pocokhoz vannak fizikai gombok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71700) Chaser válasza Tikakukac (#71694) üzenetére


Chaser
titán

Ekkora felbontású 4:3-as cucc nincs TN-ben lenovonál:) és Ez tuti 4:3.

azbest És az alapján, hogy a zsanérok egyforma szélességűek. T61-nél a bal oldali szélesebb. Tehát egy T60-ról van szó, vagy pedig T60 lapos T61-ről:) Igaz épp lehetne ilyen felállásban Z60 vagy R60 is. Gyanítom led soruk ugyanaz és zsanérjuk is, max a vastagságuk lehet más, esetleg hw. De sztem ennél jobban nem lehet szűkíteni a kép alapján.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.