Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Tim82 válasza Pete55555 (#72699) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, T40-be nem lehet azt, eltérő FSB miatt (az 533 MHz-es FSB-s processzor, a T40-T41-T42 meg 400 MHz-es FSB-s processzorokat kezel). Ha egyáltalán elindulna vele a T40, akkor is valószínűleg kisebb órajelen kezelné azt a CPU-t emiatt.

Ultrabay

CPU, ami biztosan jó T40-be

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72702) Pete55555 válasza Tim82 (#72701) üzenetére


Pete55555
addikt

Sejtettem, illetve akkor ahol olvastam nem volt teljesen igaz, mert úgy látom amit linkeltél, az 2 Ghz-s.
Egyébként ez nem is olyan rossz, ráadásul csak 2000 HUF... Hmm

Köszi a bay linket is, ezt pont nem találtam meg, pedig rákerestem többféleképpen is. Úgy látom ez jó lesz, bár az alaplaphoz csatlakozó rész pont nem látszik, hogy most akkor IDE vagy SATA (én szeretem látni képen is, hogy olyan, és az a termék aminek leírják).
Na mindegy, ha megjön a fizum lehet beruházok egyre.

Kösz a segítséget :R

Szerk: Ráadásul most nézem, hogy 2M cache van benne, nem csak 1, mint az enyémbe. Tényleg lehet berendelek egy ilyet, 2k-t más nagyobb hülyeségre is elköltöttem már :D

Szerk2: És még a TDP-je is kisebb :Y

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#72703) azbest válasza Pete55555 (#72699) üzenetére


azbest
félisten

Ebayen úgy látom 2-4 eft közt vannak ultrabay fiókok hozzá.

(#72698) brd: hmm, nem tudom mennyire tud ez reálisan működni. Például Visual Studiós fordítás közben nagy projektnél 80%-ot elvitt a kernel idő a prociból. Ráadásul az évek során tapasztaltak alapján valószínű, hogy a hardver is számít. A különböző io műveletek blokkolhatják / lassíthatják egymást. Néha extrém bugok is voltak némelyik alaplappal. Volt olyan lapom, aminél az integrált hangkártyával zenejátszás közben floppyra mentett adatok sérültek. :DDD

(#72704) Tim82 válasza Pete55555 (#72702) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van Pentium M 765 is, ami 2,1 GHz-es órajelű CPU. De a felára a Pentium M 755-höz képest szerintem sok, azért a +100 MHz-ért cserébe...

IDE lesz az, SATA csak T400/T500-tól felfelé van, még a T60, T61 is ugyanúgy IDE csatlakozós Ultrabay hellyel van felszerelve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72705) Pete55555 válasza Tim82 (#72704) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó lesz ez, szerintem 1.5 vs 2 Ghz különbség is észrevehető lesz, pláne, hogy a cache is duplaannyi benne, az meg külön öröm számomra, hogy kisebb csíkszélességen gyártották, és kevesebb a TDP-je.
15-én jön a fizum, egy procit tuti, hogy rendelek.
A bay tudom, hogy IDE-s csak én szeretem látni a képen is amit írnak :)

Ha már itt tartunk. A laptop wifije nem működik. Én így vettem (10e-ért dokkolóval ;] )
Belül a wifi kártyához van kötve még 2 kábel; piros-fekete / fehér ami keresztbe megy a laposon, amik belemennének valami kártyába, ami az enyémből hiányzik. Mi lehet az?
Kép link

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#72706) Tim82 válasza Pete55555 (#72705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért nem működik a wifi, mert a T40-edben nincsen wifikártya. :D

Az hiányzik onnan. A fehér és szürke kábelek a wifiantennák; a piros-fekete szerintem a CMOS elem csatlakozóját köti össze az elemmel (az a sárga, kerek).

Ebben le is tudod csekkolni (Hardware Maintenance Manual, ha rákattintasz, elindul a letöltése pdf-formátumban).

Mini PCI (nem mini PCI-express, az az elterjedt!) wifikártya kell bele.

Magától csak gyári IBM FRU-s kártyákat fogad és maximum B/G szabványúakat, ez azt jelenti jelen esetben, hogy gyárilag csak IBM FRU-s Intel 2200B/G kártyát és - talán - 2915B/G-t tudsz beletenni.

Viszont... van rá hack. [link]

Ezek után bele lehet tenni akár N-es mini PCI kártyát is (pl. TP-Link TL-WN861N, Broadcom BCM94321M, Atheros AR9223). Ezek közül a Broadcom tud 5 GHz-en is üzemelni, ellenben eddig nem találtam hozzávaló Windows drivert (vélhetően azért, mert ez igazából routerekbe, ipari felhasználásra szánt kártya).

Hackelt kártyával nem fog működni a wifi LED, de erre van workaround. Be kell, hogy valljam, én TL-WN861N-nel próbáltam, nekem nem működött a ragasztgatós megoldás, de maga a kártya igen, bár ajánlott hozzá IBM-es Atheros drivert keresni, nem a TP-Link sajátját, mert az nem működött túl stabilan T42p-ben, 3-5 naponta elhajigálta a kapcsolatot és akkor csak újraindítás segített.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72707) Pete55555 válasza Tim82 (#72706) üzenetére


Pete55555
addikt

Hoppá :U Ezt benéztem. Furcsálltam is, hogy 2 kártya van tulajdonképpen összekötve, csak ne mtudtam mi melyik. Nem emlkszem már rá, a képen meg nem látszik, de akkor bal fent az milyen kártya?
Mindenesetre nézek hozzá egy wifi kártyát aprón, most egy express cardos dlink wifivel megy. Mondjuk kifogástalan így is, csak kiáll a laptopból 3 cm-t.

(#72708) Tim82 :R

Itt néztem, T4x-ből lett bontva, gondolom jó, de rákérdezek majd.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#72708) Tim82 válasza Pete55555 (#72707) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amire gondoltál szerintem, mint kártya, ami megvan, az a modem (vagy bluetooth/modem kombó).

Szerkesztettem a lenti hozzászólást közben még némi extra tudnivalóval... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72709) Tim82 válasza Pete55555 (#72707) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na, annyiban javítom magam, hogy gyárilag voltak Atheros chipsetes kártyák is benne természetesen, csak sikerült hülyén fogalmaznom.

Intelből a következők voltak benne gyárilag:
- Intel 2100B (még csak nem is G-s)
- Intel 2200B/G

és talán működik a T42, T43 Intel 2915B/G kártyája is a T40-ben, de erre nem vennék mérget.

Mindenképpen kérj FRU-t az eladótól (aki amúgy megbízható, vásároltam már én is tőle), az alapján pontosan utána lehet nézni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72710) Pete55555 válasza Tim82 (#72709) üzenetére


Pete55555
addikt

Kösz a részletes infót, így már nem lőhetek mellé. A wifi most jó, úgyhogy egyelőre azzal nem foglalkozok, most a proci érdekel nagyon :D
Ha lesz majd pénz nézek wifit is bele, nameg a HDD, és a bay.

...Szeretem leracsniztatni...

(#72711) Francia91


Francia91
veterán

Alfánál van W500/510/520 TP... Hmm... :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72712) soldi3r válasza xcds (#72669) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom, kikapcsoltam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72713) brd válasza azbest (#72703) üzenetére


brd
nagyúr

Nálam speciel nagyon jól működik, 2 gépen is, Sandy i7/Ivy i5 van a két gépben, a nekik megfelelő chipsetekkel. Főleg videorögzítés/szerkesztés, nagy file-ok másolására van beállítva, előbbiekre magas, utóbbiakra alacsony érték, észrevehetően gördülékenyebb az előbbi tevékenység (ha más is használja a háttértárolót), utóbbi pedig szinte egyáltalán nem zavarja az egyéb műveleteket. Ill. a torrent is alacsony prioritást kap. Pl. ott látványos a dolog, ha nagy file másolása történik, közben pedig, ugyanazon a partíción képeket nézegetek, néha gyors képváltással; I/O prioritásállítás nélkül masszív seek hang hallatszik, és baromi lassú egy-egy kép betöltése, a másolást Low-ra állítva viszont szinte észrevehetetlen, hogy folyik egy másolás is, szinte úgy töltődnek be a képek, mintha csak a képnézegető forgalmazna a háttértárral, a seekhang pedig majdnem teljesen eltűnik. Úgy érdemes egyébként beállítani, hogy ami gyakran nagy mennyiséget forgalmaz, azt Low-ra, ami viszonylag keveset, de az fontos, hogy gyorsan történjen, azt esetleg High-ra, de a Normál prioritással futó folyamatokkal szemben a High túl sokat nem segít, tehát inkább a nagy forgalmazót Low-ra, a többivel nem foglalkozni. :) Ill. arra kell még figyelni, hogy öröklődik a prioritás, tehát, ha pl. egy Total Commanderé Low-ra lesz állítva, és benne rányomsz egy képre, akkor a képnézegetőé is Low lesz, ha más szabályt nem állítasz be külön.
A fordítással nincs ilyen tapasztalatom (nagy projektet nem fordítottam még), így ahhoz nem tudok hozzászólni (mindenesetre furcsa, hogy egy fordítóprogram miért a kernel időt használja), a bugos alaplap pedig nem tudom, hogy jön ide. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#72714) metal01 válasza Francia91 (#72711) üzenetére


metal01
őstag

Kellene már egy újabb, mint a T400 de egyenlőre olyan jól teszi a dolgát, hogy nem szívesen válnék meg tőle :)

(#72715) FoxiestFox válasza Francia91 (#72711) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem sokáig lesznek szerintem. Jó áron van már a W510, de még nem csábulok... húzom még, és akkor inkább 520-ra majd. :B

(#72716) Francia91 válasza metal01 (#72714) üzenetére


Francia91
veterán

Én egyenlőre elvagyok így, hogy hazahurcolhatom a céges DELL Precisiont :P

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72717) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Van egy T61-em (14" WXGA+) aminek a zsanérja eléggé lötyögős. Hol érdemes hozzá rendelni zsanért?
Mennyire beonyolult a cseréje? Vagy esetleg van-e valami más megoldás a cserén kívül?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#72718) metal01 válasza Francia91 (#72716) üzenetére


metal01
őstag

Úgy könnyű :) Van már készülőben vajon új széria a '40-esek után? Gondolom maradnak a gagyibook színvonalnál. Jó lenne már egy új, igazi TP. Aztán majd a bilibe lóg a kezem :)

(#72719) FoxiestFox válasza ReFleXx (#72717) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebay, és nem vészes, ha szereltél már TP-t, HMM alapján pedig könnyű.

(#72720) metal01 válasza ReFleXx (#72717) üzenetére


metal01
őstag

E-bay. Csere nem túl bonyolult. Leírás, videók alapján meg lehet csinálni könnyen. Más megoldás nincs erre. Vagy legalábbis értelmetlen.

De a T61 is pont az a széria a T400 és T500 mellett aminek sajna fog is egy idő után lötyögni a zsanérja. Típushiba :/

Szerk: dying_star: megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#72721) soldi3r válasza Francia91 (#72671) üzenetére


soldi3r
veterán

A CAD foleg jobban dolgozik a merevlemezrol. Ha egy osszeallitasi rajzbol nyitsz meg egy alkatreszt, ott nagyon eszreveheto az SSD hianya. A ceges Preci (Xeon, 32GB, HDD) es a W520 (i7, 16GB, SSD) kozott mar tenyleg nem tudnek kulonbseget tenni, csak hogy az egyikben nincs SSD es 6x annyiba kerult. Az M4500 meg azert lassabb volt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72722) Francia91 válasza soldi3r (#72721) üzenetére


Francia91
veterán

Egy komplettebb rajznál érezni is rendesen, mikor kapargatja össze a rajz elemeit. SSD-nél pár pillanat, míg HDD esetében folyamatosan pörgeti, és lassan tölt be a rajz

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72723) Butcher82 válasza HSM (#72695) üzenetére


Butcher82
senior tag

Na azon már tényleg nem fogok vitázni veled mi a gagyi ;]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72724) soldi3r válasza Butcher82 (#72723) üzenetére


soldi3r
veterán

Az teny, hogy a Samsung nagyon jo, de azon kivul is van elet, szerintem meg jobb is mint vele :)
Crucial, Kingston, Intel, Adata, sok jofele van, plane egy korosabb SATA2-es gepbe es ugy tudom a 20-as sorozat meg az.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72725) norbyone

Üdv. Van itt még valakinek működő T61p-je, vagy egyedűl maradtam? :DDD Viccet félretéve, most készülők zsanért rendelni, és az lenne a kérdésem, hogy aki rendelt már ebayről, tud ajánlani olyat ami bevált, vagy mindegy melyiket veszem? Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#72726) Tim82 válasza soldi3r (#72724) üzenetére


Tim82
nagyúr

ugy tudom a 20-as sorozat meg az.

:N [link]

Legfeljebb az mSATA foglalata SATA II-es.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72727) Butcher82 válasza soldi3r (#72724) üzenetére


Butcher82
senior tag

Így van. Én itt a ph-en vettem egy 256gb-s 100/100-s Crucial-t 25.000 forintért. Persze nem új, de teljesen rendben van. És bizony ott vannak az Adata-k is. Lehet válogatni. Csak a king"fos" -tól tartózkodjon mindenki. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72728) Butcher82 válasza Tim82 (#72726) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ejj azzal az advanced dokkal szemezek már napok óta :D

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72729) soldi3r válasza Tim82 (#72726) üzenetére


soldi3r
veterán

Akar jogos is lehet, mert az mSATA-ban mertem az enyemben a sebesseget.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#72730) Tim82 válasza Butcher82 (#72728) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne csak szemezz, vedd csak meg. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72731) soldi3r válasza Francia91 (#72711) üzenetére


soldi3r
veterán

W520-bol en is raakadtam par darabra. Gondolkozom, hogy be kellene spajzolni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72732) kraftxld válasza Francia91 (#72711) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A pék rakja bele... pont nemrég váltottam T420-ra, és ha hamarabb jön akkor még anyámék el is tudtak volna hozni egy W520-at :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72733) Butcher82 válasza Tim82 (#72730) üzenetére


Butcher82
senior tag

:D ;]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72734) Butcher82 válasza kraftxld (#72732) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hasnlóképpen jártam én is... ezt elszabtuk.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72735) barnam_ válasza Pete55555 (#72705) üzenetére


barnam_
nagyúr

A procit én is ajánlom, szerintem ez a minimum, ami egy XP-hez kell manapság. Nekem is van (igaz nem TP) laptopom Dothan magos procival, 1 GB rammal, és épp használható a rendszer rajta. Mondjuk két ezerért lehet rendelek egy ilyen procit, +400 Mhz még javíthat is a teljesítményén. Plusz legalább van mit bütykölni :D

(#72736) Pete55555 válasza barnam_ (#72735) üzenetére


Pete55555
addikt

Igazából én meg vagyok elégedve a teljesítményével. Operával böngészgetek rajta, 1.25Gb RAM-om van, így 3-4 tab-ig elég jól fut. Suliba kellett végeselemes program, FEMAP ráraktam, ment szépen, alap dolgokat tanultunk, ezek hamar le is futottak. HL2, HL, Midtown Madness2 is szépen futnak.
De persze egy kis plusz teljesítmény sosem rossz, pláne ha nem fog jobban fogyasztani - fűteni ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#72737) HSM válasza Butcher82 (#72723) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de valamitől mégis majdnem kétszerannyiba kerül az enyém GB-onként. :U

(#72724) soldi3r: Persze, vannak még jó drive-ok. Mondjuk mikor egy éve vettem, 32K körül ez volt a legmagasabb minőségű cucc, egyben a legolcsóbb, ami tetszett. Jóféle MLC NAND flash, korrekt, nem tömörítéssel operáló kontroller, messze a legkisebb fogyasztás, szóval azért nem rossz ez. :) Mondjuk olcsóbb drive-ból tuti nem Samsungot vennék, a TLC-iket tartsák meg maguknak.... ;]
"Korosabb SATA2 gép"... Öreg gép nem vén gép. :P

(#72732) kraftxld: Ha jobb lenne a W520, miért nem veszel és adod el a T420-ast? :F

(#72738) soldi3r válasza kraftxld (#72732) üzenetére


soldi3r
veterán

Azt ne mondd, hogy arrafele nem lehet talalni olyat :) Igaz, en W520-as hirdetest nem talaltam, de ha jo aron van, akkor megeri, bar egy infosnak nem tudom mennyivel tobb egy W mint egy T. Nalam a SolidWorks egeszen maskepp jelenik meg ezen a VGA-n. Mondjuk nekem is feleslegesen eros kiepites, az M4500 is kiszolgalta az igenyeim, de nagyon keveset kellett rafizetnem a cserere.

(#72737) HSM, Engem nem kulonosebben erdekel ez a resze. Nem kimelem az SSD-t. Ugyan ugy hasznalom mint a HDD-t. 3 ev mulva mar 1 terrasat szeretnek (ugyanennyiert).

E30 (oo=[][]=oo)

(#72739) HSM válasza soldi3r (#72738) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a gyártók is tudják, hogy 3 év múlva 3X akkorát szeretnél ugyanannyiért. :D Ezért halt ki az SLC, ezért jött be a TLC, ezért tolják már már értelmetlen mélységekbe a flash csíkszélességét vastagon az írási ciklusok rovására.... :( Bár szerencsére vannak már a horizonton alternatív technológiák is. :R
Én mindenesetre maradok a kímélésnél. Najó, használom én is, ami a csövön kifér, de ha egyszerűen tudom kitolni az életét, akkor továbbra is meg fogom tenni. No, meg nekem az SSD nem pótram. :DDD

(#72740) Butcher82 válasza HSM (#72737) üzenetére


Butcher82
senior tag

Valamitől... :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72741) Jarod1


Jarod1
addikt

Optibay t használ valaki a dvd helyén? Milyen méretű kell bele tp e 531?

(#72742) Tim82 válasza Jarod1 (#72741) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használunk páran... :K

Ha minden igaz, 12,7 mm-es, SATA csatlakozós kell neked, de Chaser fórumtárs a szakember és egyben megbízható forrás is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72743) adorjant


adorjant
senior tag

X220-T420-T520 Thinkpadek pc3 vagy pc3l ramokat szeretik?
Olvasni mindkettőt,de nem akarok mellényúlni :)

(#72744) Tikakukac válasza adorjant (#72743) üzenetére


Tikakukac
titán

Sima. De marha mindegy, mert az L-el is megy. Haswellbe is raktam sima ramot 1 hónap után sem volt még baja.

Chaser: Volt már előtte is néhányban, legalábbis mikor bontogattuk a gépeket akkor Ivy alatt is belefutottunk párszor. De annyira mindegy, hogy tényleg. Sima szerintem rakin nem is nagyon van, megy mindenbe L és csók.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72745) Chaser válasza adorjant (#72743) üzenetére


Chaser
titán

pc3, pc3ll haswelltől van legjobb tudomásom szerint

szerk: Tim82 :R igen az, 12,7-es uni sata

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72746) ReFleXx válasza norbyone (#72725) üzenetére


ReFleXx
addikt

En is most keszülök T61-be, es ugyanez lenne a kerdesem, van-e valami bejaratott ebay store, kell-e figyelni valamire, mert lattam 2800Ft-ert is meg 6000Ftert is zsanert.
Ja es nem is mind egyforma, van amelyiknek csak 1 rovid kis palcaja van amelyiknek 3x hosszabb.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#72747) norbyone válasza ReFleXx (#72746) üzenetére

Én ezt néztem ki, kezdésnek, egy próbát megér szerintem zsanér Nekem 15,4-es kell, és az rövid pálcás :)

(#72748) FoxiestFox válasza norbyone (#72747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Műxik még az ex-T61p deszkám? :D

(#72749) norbyone válasza FoxiestFox (#72748) üzenetére

Az már nem sajnos :( A reball után majd 1 évig ment, és végűl megint megadta magát :( DE ekkor pont hozzá tudtam jutni poton pénzért egy komoly felépítésű t61p-hez, csak a külseje volt lelakva. Így megvettem azt, amiben full gyári volt minden és sose volt szétszedve :) Kettőből csináltam eggyet, és cserébe lett egy rakás alkatrészem is. Rossz alaplapot meg eladtam 3500-ért :)Na ez azóta is megy és rev2-es fx 570M van benne :) Mivel javítva sose volt így bízok benne ;)
Egy dologra figyeltem, ezt már mx4-es pasztával raktam össze annó. 68 fok fölé sose ment eddig a vga...

[ Szerkesztve ]

(#72750) FoxiestFox válasza norbyone (#72749) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondtam, hogy az MX jó nagyon. :K
Akkor hát RIP szegénynek. Amúgy már levezettük ezt, nem a revízió számít, hanem a gyártási dátum.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.