Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, az alábbiakat egy T500 produkálja, mi a véleményetek?

"... ha veletlenul aramtalanitod utana fokapcs teker leall, ezt megismetli majd 3.ra kiirja a hibat, ezutan bioszbalep automatikusan, ido állit majd indul a gep, ... viszont szerintem jobban melegszik, es a terhelest sem birja.( jatek)"

Hibakódok:

Köszönöm a segítséget! :R

(#71302) scream válasza rrobi (#71301) üzenetére


scream
veterán

Csak egy tipp, nem lehet, hogy az alaplai elem merült le és amiatt rakoncátlankodik?

(#71303) rrobi válasza scream (#71302) üzenetére


rrobi
aktív tag

Én is erre gondolok, de ez túl egyszerűnek tűnik, nem? :F

(#71304) bitpork válasza xcds (#71253) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szinte folyamatosan 40% körül. Sajnos a 4 gb ram elég kevés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71305) Dhampir válasza rrobi (#71301) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen játékkal kínozod szegényt? :)

(#71306) csubuka válasza rrobi (#71301) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem hasonló volt a T400on a régebbi BIOSokkal, a legújabb megoldotta. Kizárólag saját felelősségre frissítsd, nekem T400 volt ami mindig elfelejtette az időt áramtalanításkor. Az új biossal nem csinálta már. Ez nem jelenti hogy neked is ez lenne a gond, de lehet. Mindenképp (ha esetleg más is megerősít ebben) a boot cd-s megoldással frissíts NE WINDOWS ALÓL!!!

(#71307) FoxiestFox válasza bitpork (#71304) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyém 10% alatt van fórumozva, ha kilépek belőle, annyi se.
Szintén 4GB memó, és továbbra sem értem azokat, akik szerint több kéne normál felhasználás (net, némi rlégebbi game, film) mellé. Főleg nem SSD-vel.

(#71308) Tikakukac válasza rrobi (#71303) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, miért is túl egyszerű? Vedd ki az elemet random TP-ből ugyanezt fogod kapni. Tudom, mert én most 3 nap alatt 3 gépben cseréltem elemet (nem semmi arány ahhoz képest, hogy szerintem 3 év alatt sem kellett ennyit összesen berakni).

Vegyél elemet és csere.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71309) csubuka


csubuka
addikt

Mi lehet a baja egy olyan T500-nak, ami időnként bekapcsol, időnként nem? *Alaplapcsere megoldja?-Szívesen vennék egy roncsot asztali gép pótlónak anyuéknak, mert kicsit náluk megroggyant most az asztali, produkál érdekes szimptómákat sajnos...

(#71308) Tikakukac: Én a T400-ban bottal se nyúltam az elemhez és egész a bios frissítésig nagyon nem szerette az áramkimaradást. Utána nem volt ilyen, ha jól emlékszem és nem volt ilyen "felejtős".

[ Szerkesztve ]

(#71310) bitpork válasza FoxiestFox (#71307) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen normál felhasználás? :U Servio fut rajta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71311) FoxiestFox válasza bitpork (#71310) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudom, mi az a Servio, de van egy remek ötletem: ne fusson rajta! :P
Vagy ha kell nagyon, vegyé' ramot.

[ Szerkesztve ]

(#71312) Tikakukac válasza csubuka (#71309) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát én meg nem frissítettem BIOS-t egyik épen sem, csak elemet cseréltem (ha már egyszer az a baja, mert az a baja) és meg volt oldva. Ha a legfrissebb van fent, akkor nem nagyon frissíted sehova.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71313) csubuka válasza Tikakukac (#71312) üzenetére


csubuka
addikt

Kicsit más a hiba megnyilvánulása valóban, de csak azért írtam hátha. Ha az elemcsere után is olyan, hogy áramszünet és "vészleállás" után felejt akkor mint opció ez még jelen van. Nekem segített legalábbis, de ez T400 volt és a gyári biosnalk több gyíkja is volt. Pl win7 alatt ati karival nem lehetett fényerőt szabályozni. Ez azonnal gyógyult az új biossal, de ez mondjuk ismert problem volt.

(#71314) xcds válasza bitpork (#71310) üzenetére


xcds
őstag

A második képen látszólag nem eszi semmi a cpu-t mégis 50%. Ez fura.

(#71315) Tikakukac válasza csubuka (#71313) üzenetére


Tikakukac
titán

Hátha miatt nem írok új biost :B Inkább cserélek elemet, mert más bajuk nem volt, csak ez. Ez pedig ez a hiba, tehát hibaelhárítunk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71316) bitpork válasza xcds (#71314) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A második képen az első processlistnek a folytatása van :D Én most hogy itt vagyok Dánba, csak a fórumozás mén. Minimális alulfesszel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71317) FoxiestFox válasza bitpork (#71316) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze, melózol, engem meg sem kérdeztél. :U :B

(#71318) bitpork válasza FoxiestFox (#71317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

16.ától két teljes hétre ráérsz? A szeged topicban már leoltották az itteni melót, mert nem lehet vele keresni havi 900k-t otthon ülve, ingben nyakkendővel ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71319) xcds válasza bitpork (#71316) üzenetére


xcds
őstag

Ja, úgy már érthető. :B Egyébként elég sokat eszik a chrome neked is.

(#71320) bitpork válasza xcds (#71319) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És csak a gmail meg a ph van nyitva!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71321) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,
T520ba szeretnék nem kilógós 34mm express cardot ami 3.0-s usb-s.Valaki vett már esetleg itthonról vagy ebayről ilyet?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#71322) soldi3r válasza ivana (#71296) üzenetére


soldi3r
veterán

Cirka ugyanaz mint a W510, csak itt meg nincs integralt grafika, ha jol remlik ott van. Nem melegebb sokkal a 45W-os proci, mint a 35W-os?

E30 (oo=[][]=oo)

(#71323) ivana válasza soldi3r (#71322) üzenetére


ivana
Ármester

Annyival nem, t420-ba is lehet rakni elvileg 45W-osat, és azt mondják simán elviszi. Gondolom a dell-nek se valami anyagspórólt hűtése van és elvileg szerelték is 720QM-el szóval valami jó paszta aztán hajrá.
Szerk.: term. off.

[ Szerkesztve ]

(#71324) soldi3r válasza ivana (#71323) üzenetére


soldi3r
veterán

Lehet kiprobalom majd mindket i7-et, MX4 van boven :) Kivancsi vagyok van e erezheto teljesitmeny novekedes az 540M-hez kepest. Nem nagy kulonbsegre szamitok. Inkabb homerseklet teren, az i5 elvan 50-60 fok kozott netezes kozben.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#71325) Tikakukac válasza Poo (#71321) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebayról most kaptam meg. Sima AKE kari, driver fel, 100/100-at tudtam vele most külső vinyóval 3.0-n. Ennyiért nem tétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71326) Poo válasza Tikakukac (#71325) üzenetére


Poo
aktív tag

Má meg is rendeltem :-) :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#71327) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!
Mo.-n hol lehet kapni 2nd HDD/SSD caddy-t T540p-hez?
Van 2db különböző fajta is a kezemben, de sajnos az 1-ik túl vastag, a másik meg nem megy be 100%-osan, így az sem jó.

(#71328) Chaser válasza n0rbert0 (#71327) üzenetére


Chaser
titán

nálam pl, de zárva vagyok, le kell csípni a T500-asról a pöcköt és bemegy, ha olyanod van hajrá, specifikus még nincs hozzá, itthon biztosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71329) n0rbert0 válasza Chaser (#71328) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Az oldaladon található képeken meg tudod jelölni, hogy milyen pöcökről van szó?

(#71330) Chaser válasza n0rbert0 (#71329) üzenetére


Chaser
titán

van róla képem, de most nem érek rá

szerk: 3. kép, alu szélétől kb 1cm-re jobb fenn

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71331) n0rbert0 válasza Chaser (#71330) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Látom, köszi. Megnézem hogy ilyen van-e, ha nem akkor rendelek tőled 1et.

[ Szerkesztve ]

(#71332) Sdi


Sdi
addikt

Sziasztok

Mitől lehet az, hogy a T500-am, egy hete nem akarja felismerni indításkor a vinyót / inicializálási hibát ír /? Több hónapja működik benne, kifogás nélkül / a sentinel szerint 100/100-as /, de most meghülyült. Az az érdekes, hogy ha nem vinyóról bootolok hanem cd-ről / egy particionáló progival /, akkor megjelenik a vinyó és újraindítás után már tökéletesen működik, a következő leállításig. A hdd kivétele és visszarakása már megtörtént, de nem változott semmi.
Találkozott más valaki hasonló problémával, ill. van-e sejtése valakinek, ezt mi okozhatja ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#71333) Chaser válasza n0rbert0 (#71331) üzenetére


Chaser
titán

hétfőig még belefér, aztán már csak 10-e után

Sdi másik hdd-vel nézd meg, ha azzal is problémás esélyes a déli híd hiba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71334) soldi3r válasza ivana (#71323) üzenetére


soldi3r
veterán

Szoval kivancsisagbol csak beleraktam a QM procit. Nem lett erezhetoen furgebb, de semmikepp nem lassabb.
Nem is meleg, viszont a venti 2600-at porog folyamatosan. Atlagban 29W-ot fogyaszt. Majd azert meg egy par napig hajtom, de szeirntem a 640M lesz a belevalo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71335) ro_bert17 válasza adatfalo (#71175) üzenetére


ro_bert17
őstag

Valamelyik USB csatlakozót törték bele, vagy behajlították, és összeérnek az érintkezők akkor csinálja ezt az R400. Ki kell hajlítgatni az érintkezőket, és semmi baja nem lesz.

(#71336) dauphin válasza ro_bert17 (#71335) üzenetére


dauphin
aktív tag

Ezt megerősíthetem, mert pontosan ez a probléma volt nálunk is a munkahelyemen az egyik R400-assal. A rendszergazda már a haját tépve állt értetlenül a probléma előtt, pedig egy szál sincs már neki (borotválja a kobakját :) ), amikor külföldi fórumokon érdeklődve ezt a tippet kapta - nézze meg az USB csatik érintkezőit. És láss csodát, az egyik USB belső műanyag pöcke letörött, és az érintkezők egymásba értek. Emiatt állt meg a Lenovo logónál és nem volt hajlandó bebootolni. Szerintem is alaposan nézd át az összes USB csatlakozót, lehet megkíméled magad a további idegeskedéstől.

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#71337) Sdi válasza Chaser (#71333) üzenetére


Sdi
addikt

Úgy néz ki a vinyó döglődik :((

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#71338) Dhampir válasza Sdi (#71337) üzenetére


Dhampir
félisten

A gyárilag beletett régi HDD volt benne?

(#71339) Sdi válasza Dhampir (#71338) üzenetére


Sdi
addikt

Nem, egy 500-as. De február óta nem volt semmi baja, a sentinel most is 100-asnak jelzi, már ha elindul.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#71340) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hé, kölykök.
A Vista topik döglött.
Vista alatt van TRIM? Egy T500-ra kéne dobnom Vistát. Nem használtam még SSD-vel.

(#71341) FoxiestFox válasza Sdi (#71339) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Attól, hogy a kondija jó, még döglődhet az elektronikája pl.

(#71342) scream válasza FoxiestFox (#71340) üzenetére


scream
veterán

"Windows 7 supports the TRIM command natively; earlier Windows versions don’t and won't. "

Szóval az nem támogatja sajnos.

(#71343) FoxiestFox válasza scream (#71342) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs valami tweak erre? Kicsit csodálkozom, mert már a Vista korában is voltak SSD-k, bár nem voltak még elterjedtek.

(#71344) Tim82 válasza FoxiestFox (#71340) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hé, fiúcska! :P

"Vista trim support", Google keresés első találata. Összefoglalva: Win 7 előtt nincs TRIM, valamilyen erre való alkalmazással kell megoldanod.

Szívesen.

Szerk.: megelőztek. :(

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71345) FoxiestFox válasza Tim82 (#71344) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Á, én már csak nektek hiszek, a google-nak nem. :D
Ha van erre való alkalmazás (tudnál mondani egyet?), akkor lényegében megoldott, nem?

(#71346) Tim82 válasza FoxiestFox (#71345) üzenetére


Tim82
nagyúr

Diskeeper rémlik (30 napos trial, utána fizetős, ha jól emlékszem), de az SSD-s topikban biztosan ajánlanak mást is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71347) FoxiestFox válasza Tim82 (#71346) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Téháiksz

(#71348) soldi3r


soldi3r
veterán

Jelentem ebben a honapban 5 eves lett az X200-am :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#71349) soldi3r válasza ivana (#71323) üzenetére


soldi3r
veterán

Erdekes dolog ez. Igazabol 1-1 program hasznalatanal semmi valtozast nem tapasztalni erzesre, de, a gep nem lassul. Telepit a win update ~170 frissitessel, a Comodo csinalja az elso viruskereseset, Skypeot telepitek es bongeszek, de nem venni eszre semmit a hatterben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71350) netseft válasza netseft (#71237) üzenetére


netseft
aktív tag

BIOS-ban a Security / I/O Port Access menüben az Ultrabay alapértelmezetten tiltva van... :W

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.