Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) Tim82 válasza Tikakukac (#71850) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annál működhet ugyanúgy a digitizer leszedés, mint az X200 AFFS kijelzőknél?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71852) rgeorge válasza Tim82 (#71849) üzenetére


rgeorge
addikt

Panelook-on is összehasonlíthatod a két panelt, hátha az segít, én csak annyit látok, hogy a B3-hoz ír Lenovo FRU-t, a B2-höz nem, illetve a B2 "csupasz".
És egyik sem érintős.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71853) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak!
W520-ba keresek HDD gumi sínt, ill. tálcát 9,5mm magas SSD részére.
Hol tudok ilyet venni?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#71854) Tim82 válasza rgeorge (#71852) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azon már túl vagyok. :)

A termékfotóról annyit tudok megállapítani, hogy megvannak az X220 kijelzőkerethez való csavarhelyek. Az eladó két FRU-t is írt: 04W3462, 04W3920. Mindkét FRU sima X230-hoz tartozó IPS panelt jelöl.

Ezért kérdeztem rá a paneltípus pontosítására is, erre kaptam, hogy a kijelző hátulján B3 van.

Akkor gondolom, innen már érthető lányos zavarom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71855) rgeorge válasza Tim82 (#71854) üzenetére


rgeorge
addikt

A panelook szerint pont a B3-ason vannak likak, igaz, ott más a FRU: 04W3919, ami mintha az X220-hoz tartozó lenne.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71856) lakkusjj válasza aneda (#71853) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

ebay vagy hardveraprón vadászol bontott gépből

(#71857) Tikakukac válasza Tim82 (#71851) üzenetére


Tikakukac
titán

Működhet. A probléma: ezt nem damilozgatod le csak úgy, mert neked az nem kell rá. Alul végig drótozás van. Azt le kell vagdalni de nagyon ügyesen mert nem fér be majd a zsanéroknál.
Utána: ez körben ívesre hajtott plexivel egyben lévő műanyag keretes. Nem mint az AFFS. Na és itt nem húzod bele a damilt.Hanem eltöröd a keretet, amit nem könnyű. Közben törik majd a panel is, csuda anyag ez. Aztán mikor már befér a damil le kell küzdeni. Majd végül de nem utolsó sorban kiderül, hogy hiába írja a panelook azt amit, a tabletes verzió vastagabb és szét kell karistolni a fedlap belsejét, hogy belemenjen, mert gyárilag ugye itt vannak szivacsok. Grátiszban a feszítés miatt ami még ezután is benne van lesz backlight bleed, mint a legtöbb tabletnek alapból. És a javított tuti verzió is tud ghostot.

Ezeket honnan tudom? Elvégeztem mindenki helyett a munkát és ebből már hozattam kettőt :B Amit sikerült eladni, az fedezte a másik árát meg a sajátját, éppen. Ne kísérletezz vele, én azt mondom. Kell rendes panel, nem táccs meg nem izébizé meg nem nem létező verziós. Én már annyit qrva anyáztam eladókkal ebayen is meg alin is, hogy mondjad meg mit akarsz küldeni, de nem. Matrica sem feltétlen jelent semmit, azt ragacsolnak rá szerintem amit mondasz.

rgeorge: Mindegyiken lesz lyuk. Csak az egyikre csavarozni kell a keretet, a másik gyárilag öntve van. A harmadikban csak 4 lyuk van az Dellekbe való, de belemegy TP-be is, csak nem lesz annyira fogva a helyén.

Mondom, a témát kitúrtam, hetek-hónapok mentek bele :B Most másik projekt van, januárra majd hozok be 2-3 kijelző még, legyen a munkának eredménye is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71858) F e Z o


F e Z o
veterán

Hol érdemes venni X61T-hez 8 cellás akksit venni? Itthon vagy érdemes külföldről (pl. aliexpress) is rendelni?

H2O über alles!

(#71859) Chaser válasza aneda (#71853) üzenetére


Chaser
titán

Ha jársz Kméten két heinekenért adok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71860) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Ma újratelepítettem a T500-at. System update-tal felraktam amit akartam, és a Bios updater-t is. Nem tudom használtátok e már. Win 7 64bit települt egy OCZ Vertex 3-ra. A telepítés előtt nem volt semmi gond az SSD-vel de most a HD sentinel azt írja a TRIM nem aktív. Ellenőriztem, és gép szerint be van kapcsolva. AHCI-re állítva BIOS-ban. A kondi 80%-os. Ezt írja a sentinel "Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez."

Ha valaki tud kérem segítsen.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#71861) Tim82 válasza mustang28 (#71860) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól emlékszem, a csodás Lenovós Intel Rapid Storage driver okoz ilyeneket. Ezt az SU telepíti magától, ha hagyod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71862) mustang28 válasza Tim82 (#71861) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Nem kínálja fel sajnos. Megkeressem a lenovo oldalán szerinted?

(#71863) Tim82 válasza mustang28 (#71862) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra gondoltam, hogy települt már és le kellene szedni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71864) ivana válasza spammer (#71848) üzenetére


ivana
Ármester

Az mx4 elég jó paszta, fél ph azt használ.

(#71865) mustang28 válasza Tim82 (#71863) üzenetére


mustang28
tag

Bocs a lámaságért, de nem találom települve. Nekem kéne leszedni a gépről, és újra telepíteni?

Nem vagyok nagy szaki ebben a kérdésben...

(#71866) Peet91 válasza mustang28 (#71865) üzenetére


Peet91
aktív tag

Az eszközkezelőben van egy intel rapid storage répatorta valami, azt az eszközt kell illesztőprogrammal együtt törölni, majd egy restart után a vindóz felrakja a sajátját, és utána már menni fog a TRIM.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#71867) Tim82 válasza mustang28 (#71865) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy Peet91 is írja. :K

Mobilról vagyok, szóval csak azt írom le, hogyan jutottam el oda:

Google-keresés "remove intel rapid storage driver", első, MS-es találat alapján csinálnám.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71868) mustang28 válasza Tim82 (#71867) üzenetére


mustang28
tag

Megcsináltam, letöröltem újra indítottam, a Win telepített is, de még mindig ugyan az a helyzet.

Szerk

Vagy lehet az a baj, hogy a win rakja fel a driver?

[ Szerkesztve ]

(#71869) Chaser válasza mustang28 (#71868) üzenetére


Chaser
titán

ha már katyvasz van szedd le inteltől a drivert, párszor linkeltem, talán t400 t500 x200 ahci driver a keresőbe, most nem tudok keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71870) mustang28


mustang28
tag

Na szuper! :C

A sokadik fel és le telepítés után sikerült végre! Most 100/100%-os az SSD a Hdsentinel szerint!

Köszönöm a segítséget nektek! (itt mindig van megoldás!) :R

(#71871) azbest válasza spammer (#71848) üzenetére


azbest
félisten

Mx4-et vettem t61-re. Jó :)
Saccra fél borsónyit a közepére. Mivel nem vezeti az áramot, így nagy bajt nem okozhat.

A hőátadó képessége sokkal jobb, mint a sima fehér maszaté, az mx2 sem rossz állítólag, az kicsit gyengébb az mx4-nél de az is sokkal jobb a gagyiknál.

[ Szerkesztve ]

(#71872) Uzi74


Uzi74
senior tag

T440p-t (nvidia-s verzió, i5-4300M-es procival) próbáltam miracast-on/Widi-n csatlakoztatni, a legújabb driver azt mondja nem kompatibilis a hardver.
Én rontok el valamit vagy tényleg nem megy a dolog??

(#71873) FoxiestFox válasza spammer (#71848) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én MX-2-t használok, elégedett vagyok.

(#71874) donjohnson válasza Uzi74 (#71872) üzenetére


donjohnson
addikt

mihez akarod csatlakoztatni?
a t440p biztos, hogy támogatja, de a fogadó eszköznek is tudnia kell a widi-t.
videó

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71875) donjohnson


donjohnson
addikt

ilyenkor elég mérges tudok lenni, hogy nem a "rendes" gazdájához kerül valami,
hanem szimplán élősködnek rajta. lehet, hogy másnak nagy öröme lett volna pár nappal később ez a gép.
129k-ért egy hete
149k-ért most

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71876) soldi3r válasza donjohnson (#71875) üzenetére


soldi3r
veterán

Es az akku is regeneralodott :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#71877) Cold5 válasza donjohnson (#71875) üzenetére


Cold5
senior tag

Nem is értelek... nem egyforma :))

A másodikban már rám van nem is RAM, akku helyett aku van benne, és ujjlenyomat helyett csak az ujlenyomatokat olvassa, régieket nem is viszi. :DD :DD :DD

Szerintem ez eléggé felspécizett gép!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#71878) spammer


spammer
veterán

Köszi a pasztás válaszokat mindenkinek, akkor ilyet fogok venni. :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71879) yanna válasza yanna (#70603) üzenetére


yanna
őstag

Második e-mailre jött a válasz:
"Tisztelt ................,

A készülék valójában T540P jelzésű. Valószínű elírás történt. Elnézést a kellemetlenségért. Megvásárolhatja a T540P jelzésű készüléket a T530-as áráért.
http://www.l.pt.pd.szk.nt.h./index.php?main=main&page=keres&subpage=kirakat&searchop=searchdetails&start=&limit=&itemid=18970

Üdvözlettel:
............................
L.pt.pd.szk.nt.h.

[ Szerkesztve ]

(#71880) FoxiestFox válasza spammer (#71878) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Még annyi, hogy nem kell rá sok, sőt.

(#71881) Peet91 válasza donjohnson (#71875) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nem kenyerem a "biznisz-zsidóskodás", de mindettől függetlenül ha van egy jó ajánlat, akkor arra le lehet csapni, aztán lehet használni úgy, hogy közben árulja az ember, aztán max. elviszik. Szerintem mindenkinek szíve joga azt venni és eladni amit akar. szvsz a srác nem rosszabb egy mezei gsm boltosnál...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#71882) sutszi válasza rgeorge (#71845) üzenetére


sutszi
veterán

Na van előrelépés de totál X akta az egész...

Ma egész nap gurult a gép 8.1 és Update sokaság + Nvidia driver és semmi más. Minden OK.

Poén kedvéért mást nem is raktam fel csak a ESET Smart Sec 8-at most az előbb. Restart és még mindig tart a frizkója... :))
De ezután lefrissítettem a ESS-t és bumm, következő restartnál már nem ment tovább és a rendszer visszaállítás tudott életet lehelni bele. Ismét KERNEL_TRAP...bla..bla.

Neten találtam pár ilyen szálat mint probléma, de semmi megoldás... :(

Akkor most jön a WTF rész: T530 ugyanez a 8.1 telepítő, ugyanez az ESS verzió és semmi baja.... Most akkor mi a fene van?! :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71883) azbest válasza sutszi (#71882) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy valamelyik drivert vírusnak hiszi és kigyakja a rendszer alól? Az újabb gépen más a driverezés.

A kernel trapnál nem írja a driver nevét, lehet a bla-blában van a lényeg :P ?

[ Szerkesztve ]

(#71884) sutszi válasza azbest (#71883) üzenetére


sutszi
veterán

Valami az ESS update körül van. Mert ha nem frissítem le akkor még elindul a gép. Viszont annak frissítése után nem. De itt kizárólag a vírusdefiníciós fájlokról van szó.
Csak az érdekesség kedvéért kipróbáltam a 7-es ESS-el is. Ugyanaz az eredmény...

Ja sajnos nincs olyan bla..bla..mint régebben. Csak a szomorú smile...meg annyi, hogy ő most éppen információt gyűjtöget a hibáról...Amit most hirtelen nem tudom, hogy lehetne megnézni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71885) azbest válasza sutszi (#71884) üzenetére


azbest
félisten

A vírusdefinícióból találja ki hogy mit irtson ki :)
Volt már pár híres példa, hogy egy rossz definíció miatt taccsra vágott vírusirtó oprendszereket. [link], [link]

Esetleg egy live linuxról futtatott memtest nem árthat, kizárni hogy memóriahiba lenne a háttérben.

(#71886) sutszi válasza azbest (#71885) üzenetére


sutszi
veterán

Húha...hát ez nem jó hír. Nagyon nem. Csak az a kérdés mivel lehet baja. Mert valamilyen windows összetevő lehet az. Hiszen gyári driverből még semmi nem került fel...

A memtest-et csak akkor fogom, ha azután is előjön ez a probléma, hogy sikerül megoldani(már ha sikerül)... Nagyon lottó kategóriás lenne, hogy Win7 + ESS8 megy, aztán újrahúzom a rendszert és 3 óra múlva meg Win8.1 + ESS-nél kiüt egy memória hiba.

Itt valamit nagyon elcseszett az ESET... az ilyen kékhalál dump-okat hogy lehet megnézni? Volt régebben valami program, de nem emlékszem rá, hogy mi... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71887) kraftxld válasza sutszi (#71886) üzenetére


kraftxld
nagyúr

nirsoft bluescreenview

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71888) sutszi válasza kraftxld (#71887) üzenetére


sutszi
veterán

Az-az...kösz. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71889) kraftxld válasza sutszi (#71888) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azt a szar ESET-et meg felejtsd el, úgy látom csak a gond van vele, nem ér annyit az egész :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71890) Uzi74 válasza donjohnson (#71874) üzenetére


Uzi74
senior tag

Próbáltam Samsung TV-re (amire a nexus 5 gond nélkül csatlakozott) és Amazon Fire TV-re is. Próbáltam frissíteni a WiDi drivert a lenovo oldaláról, de azt írta nem kompatibilis a gépem.. (Win 8-as drivert találtam csak, nem tudom 8.1-es van-e) Most leszedtem a WiDi drivert, gondoltam az a gond, de nem tudok mit feltenni helyette. Nem tudom az Nvidia kártya jelenléte kavar-e be.

(#71891) Uzi74 válasza Uzi74 (#71890) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ezt találtam a témára:
[link]
Windows 8.1: OS native support or Lenovo QuickDisplay2.0.
Az a driver valószínűleg csak win 8.0-hoz kell
Kipróbálom újra este

(#71892) sutszi válasza kraftxld (#71889) üzenetére


sutszi
veterán

Ok, de akkor mit használjak helyette, ami gyors és jól működik?
Tűzfal is kellene meg vírusvédelem is.
( Néhány program esetén nem szeretném ha kimászkálna)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71893) barnam_ válasza sutszi (#71892) üzenetére


barnam_
nagyúr

Win8-ban lévő Windows Defender?
Ha elkerülöd a warez és xxx oldalakat, 99%-al nem kerül vírus a gépedre...

(#71894) soldi3r válasza sutszi (#71892) üzenetére


soldi3r
veterán

Comodo. Sajnos az uj Bitdefender mar nem tud ilyen opciot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71895) kraftxld válasza sutszi (#71892) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A beépített windows-os cuccot, normális böngésző rendes adblock-al, és felnőtt módon böngészni.
Ha meg gázos oldalakra akarsz mászkálni, virtuális gép :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#71896) sutszi


sutszi
veterán

(#71893) Aggregátor & (#71894) soldi3r & (#71895) kraftxld

Köszi, mindenkinek. :R

Úgy tűnik valami hibrid megoldás lesz...

Comodo-t megnézem hátha bejön. Win saját marad ha más nem, de lesz egy virtuális gép szennynek. Az xxx tartalom nem prioritás. A warez néha "véletlenül" betalál. Vagy olyan oldalak amik szemét alattomos módon tolják az ember gépére a reklám bukkantó vackokat... Meg hát sosem lehet tudni.

Még a végén linuxra váltok... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71897) soldi3r válasza sutszi (#71896) üzenetére


soldi3r
veterán

Erre a celra mondjuk alkalmasabb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71898) rgeorge válasza sutszi (#71896) üzenetére


rgeorge
addikt

Ígértem, hogy megnézem a nálam lévő T61-et: tegnap frissítettem a NOD32-t 8-asra, azóta is megy rendben, tegnap is volt két-három újraindítás telepítések miatt, és semmi gond nincsen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71899) havri1


havri1
félisten

Hoztak 2db T500-ast.
Tök egyszerre csinálok mindent a 2-n, telepítés stb, erre az egyiknél ha megnyomom a hangerő vagy a fényerő gombokat, akkor egy fekete ikonnal a kijelző alján jelzi, hol is tartok. Másikon semmi. Működik a csökkentés/növelés, de kijelzés nincs.
Mi az a program, ami ezért felelős?
:R

havri

(#71900) Peet91 válasza havri1 (#71899) üzenetére


Peet91
aktív tag

Ha jól tudom, akkor a hotkey integration features.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.