Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) ivana válasza zoltannovak (#71145) üzenetére


ivana
Ármester

Aprón vegyél inkább ezek nagyon drágák, kb. bármi jó bele ami ddr3.
.

(#71152) Tim82 válasza scarbantia (#71150) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom megmondani az okot, de nem véletlenül vásároltam be január-február táján DDR3 modulokból a notijaimba, látható volt akkor már bőven, hogy ez lesz a tendencia. Sajnálom kicsit, hogy nem akkor vettem X220-hoz RAM-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71153) Dhampir válasza havri1 (#71134) üzenetére


Dhampir
félisten

(#71154) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok
Melyiket érdemes venni a két linkelt gép közül ? Mindenképpen megy bele egy 256 os ssd. Nem lesz játékra használva de valószínűleg 1 éven belül autocad vagy más tervezőprogramot kezdek el tanulni és arra is ez a gép lesz majd.
régebbi de dedikált vga
i5+alaplapi vga

illetve a t400 ról már elmondtátok a fontos dolgokat, t410nek van valamilyen gyermek betegsége? Ez is tartós örök darab?

[ Szerkesztve ]

(#71155) xcds válasza bicajoskema (#71154) üzenetére


xcds
őstag

Egy biztos. Hibás gépet ne vegyél.

(#71156) bicajoskema válasza xcds (#71155) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszi.
Nem szándékoztam a hibásat csak hirtelen ezt találtam ami t410 i5 el és nem dedikalt a gpu.
akár feltehettem volna úgyis a kérdést,hogy i5+4gb ram vga nélkül vagy t9400+ati 3450+4gb ram. Ha autocad is lesz fogok nagy különbséget erezni? Vagy mindennapok során lesz különbség az i5 540m és a t9400 között?

(#71157) csubuka válasza bicajoskema (#71156) üzenetére


csubuka
addikt

Az autocad nem olyan gpu érzékeny, legalábbis nekem nem okozott gondot, a t500 integrálttal használom, mondjuk a solid, vagy inventor az más tészta valóban... De szerintem amíg nem 1000 modellből álló összeállításod van addig nem gond és ezekkel a régebbi dedikáltakkal elüzemel...

(#71158) FoxiestFox válasza bicajoskema (#71156) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az az Ati nagyon vérszegény a T400-ban, akkor már inkább az i5 ereje a korszerűbb gépben.

(#71159) soldi3r válasza bicajoskema (#71154) üzenetére


soldi3r
veterán

Az ACAD nem hasznalja ki a GPU-t, az procibol megy. Viszont egy komolyabb 3D-s rajznak nem mindig eleg az integralt. De ebben az esetben a dedikalt GPU szerintem nem sok elonyt jelent.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71160) lakkusjj válasza FoxiestFox (#71158) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Tanúsíthatom, teljesítményben szinte semmit nem hoz az Ati, ellenben többet csíp le az akkuból.

(#71161) barnam_


barnam_
nagyúr

A T400 és az Advanced Dock Ultrabay foglalata kompatibilis egymással?
Azt tervezem, hogy a dokkolóba kerülne egy kis passzív VGA HDMI-vel, a dokkolóba pedig egy HDD. Viszont alkalomadtán nem árt, ha a HDD-t be tudom rakni a T400-ba is.

Van itt valakinek eladó dokkolója?

(#71162) Tim82 válasza barnam_ (#71161) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, nem kompatibilis egymással. A dokkoló Ultrabay helye még PATA csatlakozós, a T400/T500 és felfelé meg SATA csatlakozós Ultrabay-t használ.

Ha lenne valakinek jelenleg eladó dokkolója, nyilván írt volna már az előző felvetésedre is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71163) bicajoskema


bicajoskema
tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
Még annyi kérdésem volna, hogy a t410 eshez képest egy dell e6410 azonos kiepítésben pl i5-540m hozza ugyanazt a minőséget? Mondjuk linuxal is használható mindkettő?
Bocs a sok kérdésért.

(#71164) barnam_ válasza Tim82 (#71162) üzenetére


barnam_
nagyúr

Oh, ez szomorú :(

Azt olvastam, hogy ez a dokkoló már nem jó újabb gépekhez. Melyik típus kompatibilis felfelé a T410-től kezdődően?

Tudom, hogy tegnap is megkérdeztem, de úgy voltam vele, hogy ezt hátha észreveszi valaki :)

(#71165) Tim82 válasza barnam_ (#71164) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Advanced Dock-nak nincs utódja, szóval olyat nem fogsz találni, hogy van Ultrabay és PCI-express sín.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71166) bajuszati


bajuszati
tag

sziasztok,

szeretnék egy üzleti kategóriás 12,5-13,3"-as notit vásárolni.
- legfontosabbak: hosszú üzemidő, win8.1, HD kijelző, 200-240K(áfával)

Milyen thinkpadet ajánlotok?...csak új, számlás jöhet szóba

köszi

(#71167) Tikakukac válasza bajuszati (#71166) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha találsz szólj, mert akkor tudok vagy 10 embert kapásból aki venne ilyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71168) donjohnson válasza bajuszati (#71166) üzenetére


donjohnson
addikt

x240 vagy t440 vagy t440p

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71169) barnam_ válasza Tim82 (#71165) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, közben egy kitartó Google kereséssel rájöttem :)

(#71170) Tikakukac válasza donjohnson (#71168) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ez a fajta is ok, akkor megoldás. Egyébként nettó 240-ből sem jön ki egy full fapad x240 sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71171) sutszi


sutszi
veterán

Akadt egy kis problémám. T530 egy Samsung EVO 840-el. meg +4GB RAM-al.

Ilyet játszik minden...sokadik indításnál: Dropbox video

Ez mitől lehet?

Szerk:
Még annyi megfigyelésem van, hogy az elején a Thinkpad logo alatt normális indítás esetén kiírja, hogy :
to interrupt normal setup press Enter...bla...bla.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71172) thre


thre
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo T400-as laptopom azt akartam kicsit meggyorsitani és vettem hozzá, egy ocz agility 4 60gb-os ssd-t. A gond csak az hogy a vinyó helyére rakva nem nagyon lett gyorsabb, ssd benchmarkkal a vinyónál lassabb sebességet produkál. Telepitésnél is csak compatibility módba tudtam elinditani ahci-ban kifagyott a win7 telepítése (ez ha jól tudom csak xp-knél szokott gond lenni). Hszereznék ultrabay keretet és átraknám az odd helyére az vajon gyorsítana rajta? Valaki találkozott már ilyennel? előre is köszi, üdv

(#71173) Francia91 válasza thre (#71172) üzenetére


Francia91
veterán

Nem az a bajod, hogy a belső helyen van az SSD, annak ott a helye és nem az ODD helyén. AHCI-ben mennie kéne. Arra ügyelj, hogy ha telepítesz, akkor ne legyen semmilyen más eszköz a gépre csatlakoztatva. DVD-ről vagy pendrive-ról telepíted?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71174) Poo válasza sutszi (#71171) üzenetére


Poo
aktív tag

A ramok azonosak?bios update esetleg?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#71175) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy Lenovo ThinkPad R400. Ütött kopott, egyik napról a másikra bekapcsoláskor nem lépett tovább a lenovo logonál, nem bootol, a bios-ig se megy el, leragad az említett képernyőn. Biztos, hogy az alaplap mentr tökre, a kérdés, hogy ti találkoztatok már ilyen hibával illetve, azt lehet esetleg tudni, hogy az alaplap melyik része adhatta be a derekát és ezt alaplapcsere nélkül lehet-e javítani?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#71176) Tikakukac válasza adatfalo (#71175) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor 5k egy alaplap, akkor a melyik része halt meg nem kérdéses, a rohangálás és diagnosztika óradíja és kiesése önmagában kiad ennyit. Lapcsere, hacsak nem triviális a baja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71177) adatfalo válasza Tikakukac (#71176) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem az enyém a gép, csak továbbítottam a problémát, azért kérdeztem, hogy lehet-e tudni a hiba forrását, mert akkor lehet átforrasztanám ha csak egy kondi...stb baja van. Egyébként köszi a választ! Ahogy néztem az 5k inkább 13k, de ez mellékes. :)

www.adatfalodesign.hu

(#71178) Tikakukac válasza adatfalo (#71177) üzenetére


Tikakukac
titán

T400 lapok vannak 5k-ért, nem hiszem, hogy az R annyival jobban kiütné a dolgokat.

Chaser: Sőt :B Hát ha ennyire nagy tétel, rajtam nem múlik, elhozom a kupacot, ha jók, lesz csillió pénz :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71179) Chaser válasza Tikakukac (#71178) üzenetére


Chaser
titán

hibátlan, működő lapok? nagyító és apró betű nélkül? vennék 20-30-at ha idénre már nem kéne lassan zárni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71180) Chaser válasza Tikakukac (#71178) üzenetére


Chaser
titán

a "ha jók"--tól kezdve engem nem érdekel...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71181) Tikakukac válasza Chaser (#71180) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha jók=tesztelt alaplapok. Amíg én nem tesztelem, addig amit te árulsz is, csak "ha jó" fázisban van nálam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71182) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nagyon úgy fest a dolog, hogy elkapott a gépszíj :) Arra gondoltam, hogy karcmentes állapotba hozom a T420-at, mert ha felnyitom a tetejét a belső rész egyszerűen tökéletes. A gombokon és a touchpad felületén fényesedésnek nyoma sincs viszont az alja, és a fedlap teteje karcos. A fedlap nem túl vészes, de az alja eléggé össze van toszva, és egy picit az oldala is...

Ki is néztem őket eBay-en, és bár elég borsos az áruk, idén még beleférne a költségvetésbe:

LCD Top Lid Cover Rear | Bottom Base Cover

Szerintetek megéri elkölteni rá ezt az összeget? A szívem azt súgja, hogy igen :)) viszont az agyam szerint csak egy drága esztétikai tuning lenne.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71183) thre válasza Francia91 (#71173) üzenetére


thre
csendes tag

Dvd-ről telepítem, usb-ről nem próbáltam még. Most megpróbálok egy ubuntut hogy az alatt hogy viselkedik, utána talán okosabb leszek. Ha ott sem jó valahonnan szerzek egy ultrabay-t azt megpróbálom azt (valamilyen topicban olvastam hasonló jelenséget ott is a másik sata helyről ment a vinyó akkor ment normális sebességen. (sajna nem emlékszem milyen topicban volt ez))

Köszi, üdv

(#71184) Tikakukac válasza Archttila (#71182) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van pénz és abszolút nem sajnálod, hogy használva ez is pikk-pakk olyan lesz mint a másik, hajrá. Nekem lehet úgyis pont kéne fedlap, lehet kuka is kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71185) Archttila válasza Tikakukac (#71184) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mivel én fokozottan vigyázok a műszaki dolgaimra így bizton állíthatom, hogy ilyen állapotba 10 év múltán sem lesz majd a gép, mindegy mekkora karcokról van most szó. :)
Az, hogy van pénz azért túlzás, de kétségtelen, hogy csiklandozza az agyam, :D és rákölteném ezt az összeget. Lényegében egy teljesen újszerű garis T420-am lenne egy 23 ciklusos akksival, ami valljuk be elég fincsin hangzik.

10-es skálán:

Teteje: 7.5/10
Allja: 5/10

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71186) Tikakukac válasza Archttila (#71185) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tudnád hogyan cseréltem fedlapot és base lapot anno 1 srácnak :DDD Mai napig megvan, totálisan karcmentes és makulátlan. Csak a gyerek leküldte 1,5 méter magasról és a kövön sarkon telireccsent :B

Fincsin hangzik: szobor. Az akksiba ha nem mennek a ciklusok nincs értelme, ha megy úgyis oda. Ha újszerű marad és nincs használva megint minek. Nekem megint az van, hogy itt az x220 IPS-el. Nyálát csorgatja rá mindenki, én pedig 3 napja nem kapcsoltam be, gyanúsan még 2-3 napig nem is fogom. Mert itt van 2-3 másik amit használnom kell. Valszeg megy is eladóba, ne nálam amortizálódjon el árban.

Sőt, én most donort vadászok, ami jóóóó hulladék. Legyen repedt, törött, hulladék. Úgyis kopik-megy-sutukálom, elhasználtam én már qrva drágán karcmentes gépet, nem kérek többet. Használni van. Ha nézegetni kell, akkor veszek UV aktív csövet és szerelek a gépház oldalába plexit és rejszolok arra, van annyira jó az is ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71187) beloadjoker válasza Tikakukac (#71184) üzenetére


beloadjoker
őstag

Helló srácok!

Ha minden igaz eladom jelenlegi gépem a hétvégén és gyűjtenék egy másikra viszont a lényeg az hogy addig úgy gondoltam vennék egy x200at.
Mire kell hogy figyeljek? ezek ugye már elég régi darabok és nem szeretnék hibásat kifogni meg tudnátok mondani hogy mik a típushibák vagy mit/miket kell feltétlen leellenőriznem?
Ezen kívül én ssdt szeretnék tenni a gépbe és egy hddt pedig ultrabaybe ezzel kapcsolatban mire kell ügyelnem? és a gép miylen ssdt fogad? gondolom az msata ssd az felejtős, egyébként itt a hardveraprón akarok majd kinézni egy max 32gigás ssdt ugyanis azon csak a rendszer lenne /linux esetleg ha nagyon kell win7/ a hddn ami az ultrabayben lenne meg minden más.
Ezen kívül bármi negatívum linuxal kapcsolatban x200on? ubuntut használnék legújabbat vagy kalit /debian alapú/ úgy tervezem hogy win7 virtualboxból lenne a hddre telepítve ami pedig ultrabayben lenne.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71188) Archttila válasza Tikakukac (#71186) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem, én nem rejszolok az esztétikára, :D de egy ideig nem lesz másik gépem és szeretnem még most rendbe tenni, vigyázni rá... szimplán csak erről van szó. :)
Viszont a szerelés videók alapján menne mivel korábban nem csináltam meg ilyet :D van valami amire érdemes fokozottan odafigyelni?
Ha meglépem akkor Nyiregyházán meg is tudod nezni őket. (edesanyam ott lakik, elpostazom)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71189) Chaser válasza Tikakukac (#71186) üzenetére


Chaser
titán

En nem csorgatom ra a nyalam, sz@r pwm:d amugy lappal en is ugy vagyok mint te, csak forditott felallasban ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71190) beloadjoker válasza beloadjoker (#71187) üzenetére


beloadjoker
őstag

az előző hszemhez csatolnám még ezt akkor a gépbe nem fér bele egy ssd+ egy hdd hanem csak ebbe a dockjába? bocs akkor rosszul értelmeztem

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71191) Tikakukac válasza Archttila (#71188) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, X-ekben vagyok otthon, mindent nem is akarok nagyon szerelgetni meg beleásni magam, így is rengeteg infót kell betolni a fejbe.

Még a fedlap és társai hosszú útra várnak, ez csak egy elmélet, hogy lesz egy zombi gép abból is.

Chaser: Amúgy hány ilyen IPS-t láttál, főleg milyet a 6 féléből? Rátennék amúgy egy kisebb tételt, hogy terítve 1-2 monitor közéamiket válogatok életben nem mondod meg mi és melyik PWM, no PWM vagy CCFL :B
Lapokat nem tudom, annyira nem érint de van, majd megkérdezem miként ment a teszt, ha jó akkor telerakom az aprót, ezen nem múlik :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71192) Tim82 válasza beloadjoker (#71190) üzenetére


Tim82
nagyúr

X200, X201:
- egy darab 2,5" notebook vinyót (vagy SSD-t) fogad (mindegy, hogy 9,5 vagy 7 mm-es). Msata felejtős, illetve ha nagyon mókolni akarsz, akkor mintha lenne valami mod, amivel a dokkoló portját szétbarmolva bele lehetne tenni... de akkor nem lesz Ultrabase.
- ha ezen felül akarsz még egy 2,5" notebook vinyót, akkor marad az Ultrabase dokkoló Ultrabay helye, a megfelelő adapterrel.

Ilyen lehetőségeid vannak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71193) beloadjoker válasza Tim82 (#71192) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem köszi az infót!

Egyébként ha valakinek van jó állapotú és ráunt dobjon egy pü-t

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71194) Chaser válasza Tikakukac (#71191) üzenetére


Chaser
titán

de a megmondom elvihetem...;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71195) Tikakukac válasza Chaser (#71194) üzenetére


Tikakukac
titán

Várjuk ki, a gyorsreagálás ritkán kifizetődő sajnos :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71196) sutszi válasza Poo (#71174) üzenetére


sutszi
veterán

A RAM-ok nem azonosak gyári mellé jött egy Kingston modul. De csak most kezdte el csinálni.
Ma délután volt BIOS update 2.58 -> 2.62. (jelenlegi utolsó.) De nem segített semmit.

Holnap ráküldök azért egy memtestet....de jöhetnek még az ötletek mert elég furcsa...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71197) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jáóembörök!
Mi a náthás cickány retkes lábszagáért melegszik a procim?
Idle 65-70, max 78. Még úgy is h egy századdal alul is van feszelve.
Pasztázva volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71198) Tikakukac válasza bitpork (#71197) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól volt azt pasztázva? Sokallom. Ennyit az x220 tud heavy flash alatt 1-es fokozatban, ami azért ha akar tud termelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71199) xcds válasza bitpork (#71197) üzenetére


xcds
őstag

Ha a paszta lenne a baja, akkor ha idle 70, az terhelve 100 is meglenne. Nem inkább járatja vmi a procit?

[ Szerkesztve ]

(#71200) scream válasza bitpork (#71197) üzenetére


scream
veterán

Biztos bekapcsoltad a dVGA-t és ottfelejtetted, nekem is ilyen volt az elején, hogy a proci 45-50 fok körül volt, míg át nem kapcsoltam az Intel-re. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.