Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) tototos válasza Francia91 (#72100) üzenetére


tototos
őstag

Ajj ez nem jó hír. Céges kiárusítás volt, és otthon vettem észre hogy ez a gép bizony nvidiás, pedig nincs rá szükségem.

(#72102) lakkusjj válasza tototos (#72099) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Állítólag a 2008 augusztustól gyártották a javított szériát.

(#72103) Poo válasza tototos (#72101) üzenetére


Poo
aktív tag

Everestel vagy aida64-l nézd meg hogy rev.2-s-e a chip(azt hiszem) ha igen mákod van :)) ha nem adj túl rajta :))

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72104) tototos válasza Poo (#72103) üzenetére


tototos
őstag

Nem ssaját részre lesz, pont ez a gond. Lehet megpróbálom kicseréltetni egy inteles verzióra.

(#72105) rgeorge válasza tototos (#72104) üzenetére


rgeorge
addikt

Sajnos a rev.2 sem megfejtés, a BGA hibát nem jelzi revíziószám, azt titkoltan csinálták. 2008 áprilisi rev.2-t is láttam már.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72106) metal01 válasza Francia91 (#72100) üzenetére


metal01
őstag

Teljesen törvényszerű, hogy behalnak ezek a GPU-k? Tavaly karácsonyra vettem anyámnak használtan egy T61-et, ilyen GPU-val, de azóta sincs semmi gondja. Lekopogom...

(#72107) rgeorge válasza metal01 (#72106) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem törvényszerű. Fontos, hogy csak a hivatalos Lenovo drivert kell használni, az nem engedi (annyira?) felmelegedni talán, hogy előjöjjön a hiba. A megfelelő hűtést kell biztosítani. Mondjuk javítható a hiba, ami egy darabig ki is tart.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72108) tototos válasza rgeorge (#72107) üzenetére


tototos
őstag

Nekem volt egy 2007-es T61 még IBM thinkpad felirattal 4 év után adta meg magát a forrasztás és nem lehetett javítani sajnos. Kapott egy Intel gpu-s lapot azóta is működik szépen.
Kicsit félek a géptől, nem tudom mennyi az átlag idő amikor meghalnak.

(#72109) Francia91 válasza metal01 (#72106) üzenetére


Francia91
veterán

Nem torvenyszeru. Unokabatyamnak is nVidia-s T61-ese van mar 5 eve, de eddig semmi baja. Mondjuk O csak internetezesre, filmnezesre, meg szovegszerkesztesre hasznalja, tehat annyira nincs is meghajtva a GPU abban a gepben.

A Rev2-nek meg semmi koze a hibas/nem hibas szeriahoz, ez itt a topikban egyszer ki lett vesezve reszletesen, de most nem tudom belinkelni, mert telefonrol vagyok (mondjuk inkabb azt, hogy eleg korulmenyes lenne, persze megoldhatnam). Gyartasi datum a fontos, nem a rev szam.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72110) lakkusjj válasza rgeorge (#72105) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Jól mondod, 2008 februári rev2-es r61-em (ugyanaz az alaplap) már rég elhalt.

(#72111) Tim82 válasza rgeorge (#72105) üzenetére


Tim82
nagyúr

2007-es gyártású rev.02-es T61-gyel is találkoztam már (asszem, 2007 szeptemberi gyártás, de a GPU-n rajta van, hogy rev.02, az alaplap nem cserélt vagy javított).

metal01: nincs róla semmilyen publikusan elérhető statisztika.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72112) soldi3r válasza Poo (#72103) üzenetére


soldi3r
veterán

Gyanitom (inkabb csak tippelem) nem (csak) a rev2 javitotta a hibat, hanem a forrasztas melletti underfill.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72113) metal01 válasza Francia91 (#72109) üzenetére


metal01
őstag

Tim82; Szerencsére anyám max. internet és Office-ra használja. Filmek, game kizárt. Remélem bírni fogja neki. Szinte patika állapotút sikerült neki kifogni tavaly.

(#72114) Chaser válasza Francia91 (#72109) üzenetére


Chaser
titán

2008 július-augusztus utáni a jó elvileg, azokon már nincs is csak rev2, valszeg ezért terjedt el hogy rev2 kell. De azóta kiderült halnak azok is sajnos. Valszeg azért később mert későbbi gyártásúak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72115) Poo


Poo
aktív tag

A lenovonak van olyan progija amivel végig tudod scannelni a hálózatot és összegyűjti az összes lenovot róla típussal és széria számmal? :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72116) Tikakukac


Tikakukac
titán

8510W-m is volt. Azokban is volt ilyen, rev2 és 2009-es számokkal is ugyanúgy haltak le mint állat. Nem megoldás. Amiben ilyen van minél tempósabban piacra vele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72117) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na, megvan a lapos. Egy T500 lett.

Az lenne a kérdésem, hogy Francia 91 kolléga javasolta, hogy a Sanyo akksi végett az akkut lőjem be 20 és 80% közé. Itt kellene megtennem ezt a beállítás a Custom alatt?
Valamint érdemes bármit még csinálnom rajta?

(#72118) sutszi válasza Tomi0703 (#72117) üzenetére


sutszi
veterán

Igen és nem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72119) Tim82


Tim82
nagyúr

T21-hez nincsen valakinek eredeti, magyar nyelvű Win 98 SE recovery szettje?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72120) Tomi0703 válasza sutszi (#72118) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. :R

Van benne integrált, meg egy HD3650 is. Akkunál ha átállítom a high performancera akkor kapcsol be a 3650, ugye?

(#72121) Chaser válasza Tomi0703 (#72120) üzenetére


Chaser
titán

Igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72122) inferno88


inferno88
őstag

December hátralévő részében már nem melózom(szoftverfejlesztés), de a biztonság kedvéért kértem egy masinát távmunkához, ha SOS gond lenne és valamiben segíteni kéne. Egy T430i-t kaptam. Korábban R500-at és T510-et használtam - utóbbi van itthon is saját gépként - és azt kell hogy mondjam, hogy ez a notebook egy rakás....Már maga az anyaghasználat is nagy kérdőjeleket ébresztett bennem. Valahogy biliműanyag érzésem volt tőle, á la Acer eMachines.

Ami a legdurvább, az a billentyűzet. Még nem használtam hosszabb távon az "új" TP klaviatúrát, de ma sokat pötyögtem rajta, sajnos. Fejlesztőként sokat használom a Home, Delete, F1-12 gombokat és ez az eszköz bizony teljességgel alkalmatlan normális munkára. Persze, ha rá lennék kényszerítve, hogy egész nap ezen dolgozzak, megszoknám, de egyszerűen retardált ez a kiosztás.

Itthon újra megnéztem, hogy milyenek az újabb modellek és azon kívül, hogy volt annyi eszük, hogy a funkciógombokat négyes blokkokba szervezzék, megmaradt ugyanaz a gagyi.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#72123) FoxiestFox válasza inferno88 (#72122) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez sajna ilyen. És a *40-esek még rosszabbak.
*20-ig azért még elég jó, és azoknak még az ereje is elég.

(#72124) spammer válasza inferno88 (#72122) üzenetére


spammer
veterán

Classic Thinkpad vs. modern Lenovo Thinkpad redesign - thoughts.

Egy jó kis videó ebben a témában.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#72125) soldi3r válasza FoxiestFox (#72123) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha minden jol megy bele is nyulok egy bontatlan W520-ba :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#72126) Tikakukac válasza soldi3r (#72125) üzenetére


Tikakukac
titán

Romos x220-ba nyúlj bele, meg is veszem. Kopás és törésmentes nem érdekel, lapja legyen rendbe, meg a legtöbb belseje ne hiányozzon. Múltkor lehülyézett az eladó minek nekem ilyen. Mondom mert amit te eladsz is így fognak kinézni, akkor meg miért fizessek érte? Hümmögött :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72127) FoxiestFox válasza soldi3r (#72125) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az bizony fapfap. Ne nem annyira, mint egy W700 lenne, de azért eléggé :D

(#72128) HSM válasza Tikakukac (#72126) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, ezt hogy csinálod, nekem a sima netbookom amit túlélt.... :U Éveken keresztül... :D Pedig ahhoz képest egy egy X220 elpusztíthatatlan erősségű. :C

Ehhez képest a legnagyobb kár, ami történt vele az a hülyeségem miatt volt, amikor azt hittem, ki van nyitva az akksi-zár, és kivettem az akksit. Persze, zárva volt, de akkor már mindegy volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72129) soldi3r válasza Tikakukac (#72126) üzenetére


soldi3r
veterán

Most, hogy sehol nincs a forint, 80k alatt nincs X220 es 10k mire hazaer. Pedig iden nem megyek haza unnepekre, hanem korbeautokazom a szigetet, lenne idom osszeszedni a gepeket.

(#72127) dying_star, A 17-es nem csiklandozza a fantaziam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#72130) FoxiestFox válasza soldi3r (#72129) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hja, azt én sem nagyon mozgatnám. Kivéve LAN partyzni, elég badass lenne egy olyannal megjelenni. :D
Még a W500-at is megnézik néha.

(#72131) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni beárazni az T420-am:

Type: 4180-DR4

i5-2520M(2.5GHz), 8GB RAM, 160GB Solid State Drive, 14in 1600x900 LCD, Intel HD Graphics, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, WWAN option, Bluetooth, modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure Chip, Camera, 6c Li-Ion, Win7 Pro 64

Hdd, vagy ssd nélkül adnám el. Akksija jó, 3-4 órás, 6 cellás. Magyar lokalizáció, kopásmentes magyar bill. 90W-os töltővel.

Valamint van még hozzá egy 4338-as dokkoló, kulcsokkal, 135W-os táppal. Erre is kérnék árat, ha nem gond.

Előre is köszi!
ATI

(#72132) soldi3r válasza FoxiestFox (#72130) üzenetére


soldi3r
veterán

Van meg olyan dokk amint van parhuzamos port?

E30 (oo=[][]=oo)

(#72133) Tim82 válasza ATI (#72131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van erre külön topik, "Notebook beárazás", a Lokál szekcióban találod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72134) ATI válasza Tim82 (#72133) üzenetére


ATI
senior tag

Szia!

Ok, köszi! Bocs, nem tudtam.

ATI

(#72135) Tikakukac válasza HSM (#72128) üzenetére


Tikakukac
titán

Túléli nem gond, meg hidd el, iszonyatosan meg vannak vigyázva a gépeim. Csak annyira nincs kedvem figyelni rá, ha odaverem, hát odaverem, szeretem a rat style-t, egy ütött-kopott, de belül tökéletes gép kéne nekem. Mert elhasználni sajnálom őket igazán.

soldi3r: Tudom, én is figyelem a dolgokat, mai napig nem láttam annyiért x220-at, mint vettem anno. Mondjuk álom, hogy olcsóbban kapok, már az is alkatrész ár felében volt.

Mindegy, 1-2 év és csak lesz valami lerongált, na azt megcsináljuk :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72136) YumeD válasza spammer (#72124) üzenetére


YumeD
tag

[link] XD

(#72137) F.B.I.


F.B.I.
veterán

T400 probléma: There are no applicable packages found for your system, feliratot kapok mindig a system update telepítésekor, csupasz win7, már lement az update a winnekm ujra raktam az update filet es igy is.
Mit tudok csinálni? Nincs kedvem itt szopni vele,mert harmat kell csinálnom gyerekeknek.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72138) Poo


Poo
aktív tag

Megjött a 3.0 ake express card de nem igazán hozzá az elvárt sebességet csak néha(T520ban használnám)....arrol nem is beszélve hogy ha bedugom a pendrive-t akkor annyira meg kell nyomjam hogy ki is ugrik a helyéről....ez így macera.
A kérdésem az volna hogy létezik-e cd rom helyére behelyezhető olyan ketyere ami átalakít 3.0-s usb-re és esata-ra. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72139) barnam_ válasza F.B.I. (#72137) üzenetére


barnam_
nagyúr

Töltsd le a programokat a Lenovo oldaláról. Én azt figyeltem meg, hogy csak a már feltelepített programokhoz találja meg a frissítéseket.

(#72140) Tense


Tense
őstag

Sziasztok, tudnátok nekem segíteni, hogy a T400-hoz honnan tudnék leszedni 3g drivert win 8.1 64bit alá? Már kipróbáltam mindent, de hiába világit a led hogy érzékeli a sim kártyát, de viszont a kapcsolatoknál nem jelenik meg!

[ Szerkesztve ]

(#72141) Poo válasza Tense (#72140) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha megírnád hogy melyik kártyához kéne akkor esetleg tudunk segíteni.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72142) rgeorge válasza Tense (#72140) üzenetére


rgeorge
addikt

Modem típusa?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72143) Tikakukac válasza Poo (#72138) üzenetére


Tikakukac
titán

A probléma nálad van. Nálam tökéletesen ment a legolcsóbb is, 120 mega vagy valami volt stabilan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72144) F.B.I. válasza barnam_ (#72139) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az az erdekes, hogy a 3 gépbol csak az egyikkel xarakodik. Mik a legfontosabbak és milyen sorrendbenm a hotkeyek is jo lenne ha mennének?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72145) Poo válasza Tikakukac (#72143) üzenetére


Poo
aktív tag

Azt a drivert használtad amit ők adtak hozzá vagy mást?
arra van valami ötleted hogy lehetne ezt lefixálni hogy ne tudjon ki-be csúszkálni?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72146) Tikakukac válasza Poo (#72145) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsi CD-n lévőt toltam be, tökéletes volt.

Fixálni nekem nem kellett beton volt. Ötletem van mindenre, bontsd le a palmrestet és nézd meg mit lehet alkotni. 5 centi kacsaszalag és kész is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72147) barnam_ válasza Tense (#72140) üzenetére


barnam_
nagyúr

T400-ban elvileg csak két típus megy (a BIOS tiltás miatt):
Sierra Wireless MC5725
Ericsson_F3507g

Utóbbi van nekem is, ez alapján megy Win8-on.

(#72144) F.B.I.: Én azt ajánlom, hogy az eszközkezelő ez alapján menj végig a gyártó oldalán. Sorrend nem lényeges.

(#72148) F.B.I. válasza barnam_ (#72147) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72149) Poo válasza Tikakukac (#72146) üzenetére


Poo
aktív tag

Nálam a cd- lemaradt lehet ezért volt olcsó :-) vadászok neten valamit akkor hátha javul a téma .

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#72150) Tikakukac válasza Poo (#72149) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát az szívás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.