Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) soldi3r válasza barnam_ (#72350) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugy tudom SSD mellett meg hatrany is :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#72352) punk17 válasza Tikakukac (#72348) üzenetére


punk17
aktív tag

Pedig füst nem érhette :DDD

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#72353) Tikakukac válasza punk17 (#72352) üzenetére


Tikakukac
titán

Hőterhelés lesz, alul az alcsíkban ha ledek vannak kicsit odaraktak az egyik rétegnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72354) Tim82 válasza barnam_ (#72350) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én inkább egy microSD olvasót tettem volna be oda 2 db 64 GB-os kártyával (volt már párszor szó ilyesmiről a topikban), de te tudod. :)

eBay-en lehet kapni félmagas mini PCI-e kártyához magasítót is, azzal már be lehetne csavarozni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72355) punk17 válasza Tikakukac (#72353) üzenetére


punk17
aktív tag

Nem lettem boldog. Igen elvileg ledes lg. A típusa LTN141AT12401. Akkor ha jól gondolom akkor ezen csak a csere segít :O

Köszi a segítséged :R

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#72356) Francia91 válasza Tim82 (#72354) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem adtak is hozzá magasítót :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72357) Tikakukac válasza punk17 (#72355) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, ja. Szétszedni tudok kijelzőt, de összerakni az nagy művészet, ezt már én sem tudom megoldani, ide labor kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72358) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Valaki esetleg tud segíteni? #72305

(#72359) barnam_ válasza Tim82 (#72354) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, ezt láttam már itt, de nincs felesleges memóriakártyám, másrészt nincs is rá szükségem, hogy benne legyen :)

(#72360) FoxiestFox válasza soldi3r (#72351) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is így tudom.
Két partícióra oszlik amúgy a cache, egyiket arra tervezték, hogy a lassú vinyók cache memóriáját megdobja kicsit, a másik a Windows beépített ReadyBoost (vagy ilyesmi) funkcióját használja.
Előbbi SSD mellett okafogyott, utóbbit pedig a Windows magától letiltja, ha SSD-n fut.
Úgyhogy a kolléga kidobott 1 rugót.

(#72361) soldi3r válasza FoxiestFox (#72360) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kidobott penz az, legalabb van meg egy fogyaszto a gepben :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#72362) McAdam6 válasza guppy (#72330) üzenetére


McAdam6
tag

Nem kompatibilis, nálam sem ment T400-on, cseréltettem CSX-re, azzal jó. (2x4GB)

(#72363) Tin válasza Feenyx (#72358) üzenetére


Tin
veterán

emlékeim szerint sehogy, ezek 8-ason már nem futnak, legalábbis thinkpad-fan kollégám ezt mondta anno. gondolom valahova a 8-as windows beállítása közé beépül, és a funkcionalitása onnan elérhető. a többit gugli-barát vagy a fórumtársak elmondják.

(#72364) azbest válasza Tikakukac (#72348) üzenetére


azbest
félisten

Ránézésre nekem az ugrik be, hogy esetleg részlegesen kiment a háttérvilágítás (ha led soros ez a fajta). Esetleg a káva nyomja a kijelzőt. Asztali monitoron láttam vacak összeszerelésnél, hogy az egyik oldalt ráfeszült a műanyag a panelra és az is hasonló hatást váltott ki.

(#72347) punk17
nem volt szétszedve a gép például zsanér csere miatt, vagy esetleg plusz wifi antenna berakása céljából? Esetleg elejtve...

[ Szerkesztve ]

(#72365) Tikakukac válasza azbest (#72364) üzenetére


Tikakukac
titán

Én néztem ezt a sort, itt sorban voltak bekötve, nyomhatni meg nyomhatja, csak kérdés miért pont most.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72366) azbest válasza Tikakukac (#72365) üzenetére


azbest
félisten

Miért pont most? Hát mert azt írja, hogy most kapta meg rendbe szedni a gazdájától, nem ő használja.
Korábban lehet elütötte egy tankkal a tulaj, amikor kiállt vele a garázsból csak neki nem tűnt fel a változás ;]

(#72367) Tikakukac válasza azbest (#72366) üzenetére


Tikakukac
titán

Jha, hogy eddig nem tudhatjuk milyen volt.

Akkor benne van ja.

Itt van nektem amúgy karácsonyi hangulat, nesztek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72368) barnam_ válasza FoxiestFox (#72360) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Win7 HDD-ről megy, ott még használhat is valamit a turbo memory.

(#72369) Dhampir válasza Tikakukac (#72367) üzenetére


Dhampir
félisten

A három mágus. :)

(#72370) Tikakukac válasza Dhampir (#72369) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem semmi szépségek, 1 palmrest kellene cserébe mert az egyiken elég karcos, de utána bruhuhu. 3db T60 IPS az finom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72371) FoxiestFox válasza barnam_ (#72368) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy év SSD használat után azt mondom, hogy HDD-ről futó rendszernek semmi sem használ. :DDD

(#72372) Tim82 válasza Francia91 (#72356) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jé, te is kidobtál 1k-t az ablakon a semmire sem jó Turbo Memory-ra? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72373) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Megleptem magam karácsonyra egy T400-al. Nagyon szép állapotban van, viszont a billentyűzete német. Van itthon egy zsír új T60-as angol bill.-tem. Kérdés a kettő kompatibilis egymással? Előre is köszi.:)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72374) Tim82 válasza Butcher82 (#72373) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, kompatibilisek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72375) Tikakukac válasza Butcher82 (#72373) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, bár azt hozzá kell tennem, most így féltucat billzetben úszva, azért elég durca a gépelési difi években és gyártmányokban is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72376) Butcher82


Butcher82
senior tag

Köszi a gyors válaszokat. Esetleg normális bill. matricát tudtok ajánlani? Azért írom a normálist mert az esetek 99%-ban jó érzésű ember nem rakja rá a szeretett gépére a boltban kapható matricákat. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72377) Tim82 válasza Butcher82 (#72376) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

[link]

(A kettő ugyanaz tudtommal, csak a forrás más.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72378) Butcher82 válasza Tim82 (#72377) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nagyszerű, :R köszönöm!

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72379) Schuby válasza Butcher82 (#72376) üzenetére


Schuby
aktív tag

Én fehér alfaset-tel szoktam matricázni, meg a gombokat szoktam áthelyezni. (Z-Y, 0 és társai)Nem mondom hogy könnyű viszont kulturáltan néz ki

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#72380) FoxiestFox válasza Schuby (#72379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tanuljatok meg vakon gépelni, és nem lesz érdekes, melyik karakter hol van.. :D

(#72381) sutszi válasza FoxiestFox (#72380) üzenetére


sutszi
veterán

Amúgy tényleg.

Nekem francia billentyűzetem van...pfejj... Esc -> Échap ... meg hasonlók. 'M' betűről nem is beszélve...

Van, hogy lenézek a billentyűzetre. Na akkor rontok...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#72382) HSM válasza FoxiestFox (#72380) üzenetére


HSM
félisten

Azért pár ritkábban használt karakter fejtörés olyankor is. ;)

(#72383) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez a töltő kompatibilis a T420-al?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72384) Tikakukac válasza Archttila (#72383) üzenetére


Tikakukac
titán

A srác azt sem tudja mit árul.

Alfa adja 4-5k-ért garival a töltőtek, fordulj oda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72385) Francia91 válasza Tim82 (#72372) üzenetére


Francia91
veterán

Nem vettem Turbo Memory-t, sosem próbáltam. A MiniPCI MicroSD olvasóhoz írtam, hogy kaptam hozzá olyan magasítót, amivel teljes magasságú slotba is be lehet tenni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72386) Butcher82 válasza FoxiestFox (#72380) üzenetére


Butcher82
senior tag

Jó... de akkor ennyi erővel nem is kellene karakter egyik billentyűre sem, szép fekete lenne az egész. :P :))

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72387) punk17 válasza azbest (#72364) üzenetére


punk17
aktív tag

Nem volt hozzányúlva semmihez, és leejtve se, legalábbis mióta nálunk van :) . Még októberben én hoztam el Alfától, és azóta unokatesóm használja (14 éves leányzó). Vigyáz nagyon rá, az első laptopja. De közben írt Alfa, hogy vigyem be és megnézik, szóval meg is van januárra az első programom :O

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#72388) Sensei válasza Butcher82 (#72386) üzenetére


Sensei
tag

Parancsolj. ;]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#72389) Tim82 válasza Francia91 (#72385) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na jó, de mégis arra reagáltad, hogy a kollégának ajánlottam a magasítót a Turbo Memory-hoz a cellux helyett. :P Nyilván ki nem hagyható magaslabda volt. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72390) Butcher82 válasza Sensei (#72388) üzenetére


Butcher82
senior tag

Fantasztikus :DDD ;] :R

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72391) Tin válasza Sensei (#72388) üzenetére


Tin
veterán

régen ezeket alapból jóra megcsinálták, nekem (majdnem) ilyenem van. én 12 éve használom, de legalább 15 éves mert már használtam vettem. vagy 2 kiló. nem kopnak le a betűk róla soha. forró vízben fürdethető, de persze utána érdemes 1 hétig szárítani. vicces, hogy ahogy az egereknél, úgy régen a billentyűzeteknél is ez volt a standard, mára meg akkora luxus lett egy rendes billentyűzet, hogy az ember sírva fakad. méghogy das keyboard... egy jó cherry-t kell venni és kész, de mondjuk azok is drágák.

(#72392) Sensei válasza Tin (#72391) üzenetére


Sensei
tag

Ez rendben is van, de itt most a hangsúly azon volt, hogy gyárilag nincsenek karakterek a billentyűzeten. :)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#72393) ivana válasza Tin (#72391) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a compaq membrános, szóval ugyan olyan gagyi mint a mostani tucat billentyűzetek... Jobb gépelni egy TP-n mint ilyen membrános vackokon.

(#72394) Tin válasza ivana (#72393) üzenetére


Tin
veterán

:D ez aranyos volt...

(#72395) FoxiestFox válasza Tin (#72391) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dosos érában volt egy elég király billentyűzetem, az a klikkelős fajta, azon nagyon jó volt írni.
Igaz, mindenki más megőrült a hangjától. Nem tudom, hová lett, elvileg nem dobtam ki.

(#72396) Butcher82


Butcher82
senior tag

Lehet a fórumban már lerágott csont, de ez a T400 a leghalkabb kütyü a világon... sosem hittem volna hogy a HDD hangja fog "zavarni". Kell egy SDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72397) Tense


Tense
őstag

Tud valaki olyan helyet ahol lehet venni a T400-hoz olyan akkut ami nem lóg ki hátra? Egyáltalán létezik hozzá? Nekem 9 cellás van, de szívesen elcserélném 3 cellásra vagy nem tudom mennyi lehet az a kicsi!

(#72398) Butcher82 válasza Tense (#72397) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia!

Nekem olyan van benne. Egy pill és megnézem a típust.

FRU :42T4667

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#72399) Dhampir válasza btudos (#72284) üzenetére


Dhampir
félisten

(#72400) maláj válasza Butcher82 (#72396) üzenetére


maláj
őstag

akarod mondani: SSD ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.