Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) scream válasza ivana (#71100) üzenetére


scream
veterán

"Többe lassan"

Gondolom lassan többe. :DDD

(#71102) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

X200 nem indul el: fan error (le lett ejtve, azóta ilyen)

Mibe fog ez fájni nekem?

Itthon meg tudom csinálni a venti cserét? Gondolom az a gond, esetleg lehet-e hogy csak kimozdult a helyéről?

Tudtok-e alkatrészt?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#71103) Tikakukac válasza BoB (#71102) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ. Ezrestől indul a sztori.

Ha szedtél már szét notit akkor igen.
Nem nagyon tud kimozdulni. Én cseréltem házat olyan notin, ami ripityára tört, nem is tudom hány métert esett és abban is beton volt, eléggé bele van az kattintva a csatinál.

Ebay vagy apróról egy bontott venti. Ebay esetében taknyolás lesz, amit én hozattam ott a lyukak fele nem stimmelt és a csati 4-es volt 3-as helyett, de a pizzagépbe mindegy volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71104) Tim82 válasza BoB (#71102) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van hozzá komplett hűtőm, ld. aláírás.

Ki kell szedni a hűtőcseréhez az alaplapot, anélkül nem tudod cserélni. Ha megnézed az X200 Hardware Maintenance Manual-ját, annak segítségével meg tudod oldani elég egyszerűen. Ha nem sietsz és óvatosan dolgozol, kb. egy órás művelet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71105) Csedit


Csedit
aktív tag

Van egy x61s notebook, amiben hűtőventilátort kellene cserélni.
A napokban fan error-ral megállt, szétszedtem kifújkáltam azóta ismét megy, de már hangos a venti.
Erősen cserére érett.
Esetleg valakinek nincs egy még használtató ventilátora, vagy ebayról egy linket kérnék amelyik biztosan jó bele.

(#71106) dauphin válasza ivana (#71100) üzenetére


dauphin
aktív tag

Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. Köszönöm szépen. Akkor marad a régi. Csak amikor a munkahelyemen az R400-ason kopácsolok, irigykedve nézem annak kijelzőjét, mert összehasonlítva az enyémmel kategóriákkal jobb a képe (pedig sima, semmi IPS vagy más "butaság" ;), és mégis! Ugyanazon a felbontáson dolgozik mindkettő). De gondolom, ugyanazon kategóriájú panel és panel között is vannak különbségek.

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#71107) FoxiestFox válasza dauphin (#71106) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alapból szép panelek is be tudnak sárgulni idővel sajnos.

(#71108) Dhampir válasza soldi3r (#71091) üzenetére


Dhampir
félisten

Például ilyesmit, de elszánt embereknek ez a bombasztikus gép.

[ Szerkesztve ]

(#71109) soldi3r válasza Dhampir (#71108) üzenetére


soldi3r
veterán

Tenyleg az, sajnos ez sem az uj szeria. Nem csodalom, hogy elvittek, de nekem 17"-os gep nem kellene.
A masik (volt) konkurencianal az M2800 most eleg jo aron mozog.

E30 (oo=[][]=oo)

(#71110) Francia91 válasza metal01 (#70912) üzenetére


Francia91
veterán

Itt van az én P9700-asom fesz. beállítása. Ennél lentebb kékhalál. Picit megkéstem a válaszadással, bocs :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#71111) #43301120


#43301120
törölt tag

Ugye ezeket a RAMokat megeszi a T400?

Kingston (HX316LS9IBK2/8) HyperX Impact Black 1,35V 8GB DDR3 1600 MHz

Utánanéztem és elméletileg igen, de azért mégis megkérdezem, biztos ami biztos :DD

(#71112) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Csáó!

Kicsit off lesz:

Szóval anyumnak van egy x200a és wifin netezik, viszont erre a netre telójával nem csatlakozik fel ezért azt gondoltam ki hogy egy wn722nel csatlakozna a netre /usbs wifi adapter/ és valami router programmal meg a gép belső wifi kártyájával lőne netet a teló számára, de a kérdésem az x200ban lévő wifi kártya képes erre?
Ja és jogos kérdés lenne hogy miért nem a wn722nt használjuk APnak erre az a válasz hogy azzal erősebben fogja a jelet mint a belső wifivel.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71113) barnam_


barnam_
nagyúr

Véletlenül nincs valakinek egy eladó Thinkpad Advanced (#2503) dokkolója eladó?
Szeretném magam meglepni karácsonyra :))

(#71114) btudos válasza beloadjoker (#71112) üzenetére


btudos
veterán

Tok felesleges az USB-s stick, access connections kell neked, az tud hotspotot csinalni a gepbol. (Bar azt nem ertem, hogy miert nem csatlakozik a telefon kozvetlenul a halozatra, miert kell ehhez az X200.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71115) barnam_ válasza btudos (#71114) üzenetére


barnam_
nagyúr

lehet, hogy a telefon wifije gyengébb, a laptopé meg erősebb.
ilyen módon a netet tovább tudja osztani.

(#71116) beloadjoker válasza barnam_ (#71115) üzenetére


beloadjoker
őstag

pontosan :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71117) beloadjoker válasza btudos (#71114) üzenetére


beloadjoker
őstag

ez kell akkor nekem erről tudnál még mesélni nekem picit?vagy tudnál dobni egy linket?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#71118) BoB válasza Tikakukac (#71103) üzenetére


BoB
veterán

Köszi az infót.

Tim82: ment pü.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#71119) btudos válasza beloadjoker (#71117) üzenetére


btudos
veterán

Itt keresd ki az access connections-t.

Részmegoldás, mert így mindig mennie kell a gépnek, nem tartom hatékonynak és kényelmesnek, de a semminél valóban jobb, bár én range extendert alkalmazok a teljes lefedettség elérése érdekében.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#71120) metal01 válasza Francia91 (#71110) üzenetére


metal01
őstag

Nálam meg így stabil. Ez alatt már nekem is BSOD. LFM-et kilőttem mert nálam latency-t okoz. Az IDA-t sem kapcsoltam be. Az IDA működik egyáltalán mindkét magon? Megéri azt a plusz kraftot a sebesség érdekében P9700-on?

(#71121) xcds válasza metal01 (#71120) üzenetére


xcds
őstag

Én, ha kikapcsolom az ida-t, akkor 2,8GHz-en se megy.

(#71122) metal01 válasza xcds (#71121) üzenetére


metal01
őstag

Nálam 2660 MHz IDA nélkül Prime-al terlehve a procit.

(#71123) xcds válasza metal01 (#71122) üzenetére


xcds
őstag

Nálam is. Tehát nem csak az ida-t kapcsolod ki így, hanem a 10,5-ös szorzót is. Bár amire nem elég a 2,66 GHz, arra a 2,8 sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71124) metal01 válasza xcds (#71123) üzenetére


metal01
őstag

~130 MHz a difi. Nem tudom mennyire érezhető az. Viszont az IDA jóval nagyobb VID-el megy. Megéri vajon belőni?!

(#71125) xcds válasza metal01 (#71124) üzenetére


xcds
őstag

Sztem nem. :N

(#71126) metal01 válasza xcds (#71125) üzenetére


metal01
őstag

Én is így gondolom :)

(#71127) havri1


havri1
félisten

Laptopsystemet ajánlottam kollégámnak, ahol kiválasztottam nekik 2db T500-ast nagy felbontással, magyar billentyűzettel.
Magam hiájából tanulva, a rendeléskor beleirattattatm velük, hogy kérik mind2 notinak az újrapasztázását.
Jött visszaigazolás meg email is, hogy megvan a 2 noti, elvégezték a pasztázásukat is, ma lesz a kiszállítás napközben a futárcéggel.
Kolléga felesége kiveszi a szabadságot mára.
Most jön a telefon, hogy nincs készleten, helyette ajánlanak mást?!
HP Elitebook 8530P , pontosan ugyanazt tudja.
Aha, kisebb felbontás, DDR2, német bill.
:W
Készleten van, visszaigazolva, újrapasztázva, és mégsincs készeleten.
WTF?
Most keresem a laptopszalonban ugyanezt, hátha. Nem fogok többet náluk vásárolni, csupa rossz tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#71128) Tikakukac válasza havri1 (#71127) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha laptopszalonban találsz használt gépeket, akkor azt megnézem :B Esélytelen már most mondom.

Érdekes amúgy igen, valaki ott valamit elnézett rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71129) havri1 válasza Tikakukac (#71128) üzenetére


havri1
félisten

Nem néztem még, de a budai üzletnek a tulaja nemrég rámírt, mert kerestem notit, és pont ezügyben tett ajánlatot..de megnézve, csak újak vannak. Akkor marad a ph apró.

havri

(#71130) Tikakukac válasza havri1 (#71129) üzenetére


Tikakukac
titán

Néha van, meg ő is tud nyilván ezt és azt. De az egy más tészta, a szalon 99,5%-ban új gépekkel foglalkozik, max néhányan a cégből tudnak segíteni ha kell másban is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71131) rgeorge válasza havri1 (#71127) üzenetére


rgeorge
addikt

Már pénteken elfogyott náluk az a T500, én is gondolkodtam rajta, azért tudom, weblapon "jelenleg elfogyott" lett.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71132) havri1 válasza rgeorge (#71131) üzenetére


havri1
félisten

Pénteken még volt, visszaigazolást is kapott, meg a kért újrapasztázást is elvégezték rajtuk..
Mára volt a kiszállítás.

havri

(#71133) rgeorge válasza havri1 (#71132) üzenetére


rgeorge
addikt

icoj69 írta pénteken 18:14-kor, hogy megvan a T500 alfa-tól, amint olvastam, rá is néztem a honlapra, már elfogyott státuszban volt.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#71134) havri1 válasza rgeorge (#71133) üzenetére


havri1
félisten

Jó, de ez még csütörtöki rendelés volt igazából..de mindegy is, nem ez a lényeg.
Hanem, hogy át lett vágva a vevő, és nekem ég a fejem, mert én ajánlottam az üzletet :(

[ Szerkesztve ]

havri

(#71135) metal01 válasza havri1 (#71134) üzenetére


metal01
őstag

Nem jellemző ez alfára. Rákérdeztél erre a konkrét esetre nála? És hogy esetlegesen tudna-e SOS-ben szerezni neked gépet? Én segítőkésznek ismertem meg. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ne segítene.

(#71136) Chaser válasza havri1 (#71132) üzenetére


Chaser
titán

Biztos kevés volt és benézték, megesik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71137) HSM válasza Chaser (#71136) üzenetére


HSM
félisten

Visszaigazolás után ilyesmit benézni, amikor már a kiszállítás ideje is megvan, na az gáz. :U
Egészen más az, ha megrendeli az ügyfél, ott kinn van még, de közben nincs, és akkor megy a visszaigazolás, hogy bocs haver, sajnos elfogyott... Az oké, de ez nem. :N

(#71138) havri1 válasza metal01 (#71135) üzenetére


havri1
félisten

inkább semmi :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#71139) metal01 válasza havri1 (#71138) üzenetére


metal01
őstag

Én már innen is vettem gépet. Korrekt volt a srác. Van T500 is.

(#71140) Tikakukac válasza Chaser (#71136) üzenetére


Tikakukac
titán

Néztem be ilyet én is, ügyfél kért még ezt azt, ilyen szoftvert, olyan hátteret, pontosan olyan ramot stb stb. megesik, van aki így, van aki úgy viseli, anyáztak ránk, el kell fogadni, becsúszott.

De ha lepasztázol 2 gépet, akkor ott létezik 2 konkrét gép ami konkrét embernek van elrakva, mert vakvilágból csak úgy nem szeded szét és pasztázod át a raktár tartalmát random. Innentől kezdve már nehéz eltüntetni 6 kilónyi műanyagot úgy, hogy belső rakiba be vannak mozgatva, névre címkézve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71141) soldi3r válasza Tikakukac (#71140) üzenetére


soldi3r
veterán

Ebbol kiindulva akkor sem lett volna ujrapasztazva, ha valoban ott lett volna a gep. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#71142) Tikakukac válasza soldi3r (#71141) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ezt hívják úgy laborban mikor dolgozunk, hogy összeférhetetlen mókaság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71143) xcds válasza soldi3r (#71141) üzenetére


xcds
őstag

Ugyan számoltak-e érte felárat? ;]

(#71144) icoj69 válasza rgeorge (#71133) üzenetére


icoj69
tag

Igen, délelött 10.10.-kor vettem meg az utolsó gyönyörű darabot :)
Mondta is Zoli, hogy ez az utolsó!

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#71145) zoltannovak


zoltannovak
tag

Hellosztok! Thinkpad T420 (dedikált videóval) laptopomat szeretném bővíteni memóriával. Jelenleg 4GB van benne és 8-ra szeretném. Milyet érdemes bele venni? Intel® Core™ i5 processor i5-2540M procogó van benne. Ezeket néztem de ha tudtok mást/jobbat/olcsóbbat akkor hallgatom:
https://www.pcx.hu/termek/kingston-2x4gb-ddr3-1600mhz-hyperx-impact-black-hx316ls9ibk2-8-notebook-memoria-83394
https://www.pcx.hu/termek/kingston-4gb-ddr3-1333mhz-kvr13s9s8-4-notebook-memoria-61299

(#71146) csubuka


csubuka
addikt

*Az előző hozzászólás kapcsán: miért kezdtek el emelkedni a DDR3 árak? Ez ilyen pánik a DDR4 megjelenése miatt? Nincs valami "alja" kínai gyártó, aki gyártana ramokat? (Én simán vennék aliról is, ha elég olcsó és azért működne, nem gamer gép ez :) )

(#71147) Tim82 válasza csubuka (#71146) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kb. egy éve lassan, de biztosan emelkednek azok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71148) Tikakukac válasza csubuka (#71146) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó a kérdés, emiatt nem fogok 100k-ért ramot venni az fix :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71149) csubuka válasza Tikakukac (#71148) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor marad az itthoni forrás.

(#71147) Tim82: Kicsit elaludtam sajnos. Pedig a család gépeibe elkélt volna még az olcsóbb korból 3-4-szer 4GB. Mindegy most már.

(#71150) scarbantia válasza Tim82 (#71147) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Mi az oka?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.